Concurs Papucei.ro

Ador pantofii comozi si la moda.Am o mica colectie achizitionata in functie de anotimp dar preferatii mei sunt pantofii din piele neagra cu botul rotund si cu toc gros .
flori34fry
Postat pe 23 Octombrie 2008 17:50
Buna, sunt Elena iar "shopingul e pasiunea mea".
Preferatele mele in materie de papuci sunt cizmele,care ma avantajeaza pentru ca sunt mignona, insa nu orice cizme ci cele accesorizate - cu stil, bineinteles - pentru ca ma pun evidenta - lucru de care AM NEVOIE CA DE AER (si ca de machiaj). Cand sunt incaltata in cizmele care-mi plac sunt foarte increzatoare in puterea mea de seductie.
SPOR LA CUMPARAT PAPUCI!
ghiragaelena
Postat pe 23 Octombrie 2008 17:57
incaltamintea mea preferata este o ereche de pantofi negri cu scilici argintiu si un rand de pietricele in fata,toc subtire 7cm sunt foarte comozi
marighe
Postat pe 23 Octombrie 2008 18:01
Eu sunt o persoana care e imbraca sport! Imi plac ffff mult pantofii mei sport! Au intrat in posesia mea acum 2 ani si chiar daca sunt uzati eu tot ii port cu placere! Sunt maro, cu multe cuzaturi si fff draguti, singurul lucru care il regret este acela ca in curand va trebui sa ma debarasez de ei! O zi buna la toti
otilya17
Postat pe 23 Octombrie 2008 18:01
Buna, ma numesc Rodica

Incaltamintea mea preferata este cea mai comoda, daca se poate sa fie si la moda ,
Un alb, un negru sau poate un crem, atunci cand te incalti sa fii in trend.
bobicuta
Postat pe 23 Octombrie 2008 18:21
Buna
Eu sunt adepta stilului practic si totodata modern
Pantofii preferati de zi cu zi sunt cei stil sport,iar la ocazii evident pantofi cu toc.
Pentru sezonul toamna-iarna port ghetute sport cu talpa ortopedica zi cu zi ..iar asemenea pentru momente mai deosebite am niste cizmulite cu toc finute.
Consider ca o femeie care are catusi de putin bun gust stie sa faca diferenta intre stilul general -office sa zic si cel pentru plimbare sau diferite evenimente mai deosebite unde participa.
Eu una tin cont de ocazie.Cam atat am avut de spus.Toate cele bune!
babycrazyromantic
Postat pe 23 Octombrie 2008 18:50
Se mai gasesc cizmulite cu blana pe interior, nu, nu e doar un vis. Eu am cumjparat acum 2-3 ani o pereche, fabricata de firma POLAR. Sunt superbe, niste cizmulite albe, nici prea joase, nici prea inalte, cu siret la spate mai mult de fantezie, pentru ca au si fermoar. Iar in interior, visul oricareia dintre noi, sunt captusite cu blana naturala de capra, tunsa cam la 1-2 cm. Iarna la -10 C eu am cuptorul cu mine...
Cei mai iubiti pantofi, pe care nu-i voi uita niciodata, au fost cumparati pe vremea lui Ceausescu. Pantofi din piele, importati din Argentina sau Brazilia, mai tin minte si marca, Libby, adusi in niste cutii cochete, roz. Am avut 2 perechi, negri si albi, cu toculet de 4-5 si varf potrivit de ascutit. Pe vremea aceea era un miracol sa incalti pantofi pe piciorul gol, de prima data, si sa nu iti faca nici o batatura, cat de mica! Hmmm... daca ma gandesc bine, chiar si pentru vremurile de acum este un miracol.
Deci, pantofii Libby din Brazilia, cumparati pe vremea lui Ceausescu de la magazinul ELECTA de pe Pantelimon. Memorabili!
LianaV
Postat pe 23 Octombrie 2008 19:04
incaltaminte preferata... Hm... dupa ce am platfus... va marturisesc ca imi gasesc foarte greu incaltaminte pe masura, am si picior subtire... dar spre norocul meu cu tot cu platfus pot merge cu pantofi cu toc, dar in meseria mea merg foarte mult pe jos, lucrez in presa si am batai la fiecare picior. dar nu pot spune ca am avut parte numai de incaltaminte incomoda. nu... cele mai dragi insa mi-a fost prima mea pereche de ghetute, din anul 1971 din piele lacuita, care dupa ce au fost purtate de mine i-au mai purtat 4 generatii (verisorii mei 2 si verisoarele mele ) ca intr-un final sa se intoarca tot la mine. Cateodata ii iau si ii privesc cu multa dragoste... In rest, cand sa eram copil si veneam cu batataturi de la pantofi sau de la cizme acasa tata imi spunea de cele mai multe ori ca imi va pune pioneze in pantofi daca mai continui sa ma autoflagelez in halul asta... Apoi prin clasa a 12-a mi-a adus o cunostinta o pereche de pantofi din Italia cu un toc de 10 cm, dar care erau atat de comozi incat ti se parea ca umbli in opincute, atat de bun era calapodul. De atunci caut cand pot pantofi sau incaltaminte made in Italia fiind sigura ca nu ma dezamageste calapodul. cu speranta ca si altele isi vor gasi calapodul ideal pentru piciorul personal va sarut pe toate si va urez drum bun si incaltaminte comoda
mitzura
Postat pe 23 Octombrie 2008 19:09
Papuceii mei preferati sunt o pereche de sandalute, care bine inteles nu i-am purtat niciodata. Au toc inalt de 10 cm si i-am primit cadou de la ...Iubindu-l foarte mult am preferat sa-i pastrez ca amintire in cutia in care mi-au fost oferiti ( pentru ca dragostea dintre noi doi nu a murit si nici privirea nu ne-am uitat-o doar distanta ne desparte si doare foarte tare).Va pupic.
mihaela_mihaela
Postat pe 23 Octombrie 2008 19:12
pantofii mei preferati sunt negri cu toc din piele intoarsa pe care i-am cumparat din Belgia.sunt preferatii mei deoarece,chiar daca nu ii port f des, atunci cand ii port ma fac sa ma simt o femeie eleganta si stilata in adevaratul sens al cuvantului. mi se par atat de frumosi incat parca ar fi o pereche de apantofi ai unei printese si ma fac sa ma simt chiar ca o printesa:delicata,frumoasa si eleganta.
alexa087
Postat pe 23 Octombrie 2008 19:17
Papucii mei preferati sunt o pereche de papuci de casa , cu blanita albastra ,inchisi in fata , iar in bot au 5 degte mari care au si unghiile vopsite zici ca sunt BIG FOOT dar mie imi plac
DEEAgirl
Postat pe 23 Octombrie 2008 19:21
Sunt GEORGETA si mi-as dori foarte mult ca de "MOS NICOLAE " sa pot lustrui aceste cismulite pe care sigur nici " MOSUL " nu ar putea trece fara sa le observe si mai ales fara sa le incarce cu daruri.
Si uite asa, miracolele s-ar tine lant pentru mine !!!
Dar pentru asta ,sigur mai intai trebuie sa le castig , lucru pe care mi-l doresc la maxim !!!
Va pup, si poate : chiar o sa am noroc !!!

Postat pe 23 Octombrie 2008 19:26
Hei ,mai sunt si eu pe aici si sunt o pereche de pantofiori negri numarul 37, din lac zgribulit, nu ies din cutie decat la ocazi speciale , suntem purtati cu grija de stapana noastra si dupa fiecare purtare suntem curatati , stersi si periati si pusi din nou la loc sigur in cutie, nimic nu este mai frumos pentru noi decat bucuria si placerea cu care se afiseaza stapana noastra atunci cand ne ia la op purtare sau mai bine zis la o plimbare o iubim mult si stim ca si ea si ne bucuram ca facem parte din garderoba ei . Va multumim ca ne-ati ascultat povestea!
zeitavictoria
Postat pe 23 Octombrie 2008 19:31
Buna seara!
Dupa o lunga zi de munca truditoare, ma asez in fata monitorului si, despre ce citesc? Chiar despre eroinele mele dragi, picioarele!
Pentru ca la servici stau mai mult pe scaun, spre casa ma intorc deseori, mergand pe jos.
Asa ca, primul gand la intrarea in casa se indreapta catre o baie fiebinte cu multa sare, pentru micutele mele eoine ,,picoarele", si apoi sa le cufund in papuceii din blanita albastra, in care se simt minunat de bine!
Va admir pentru toate lucrurile frumoase pe care mi le trimiteti!
Cu prietenie, Eugenia
lenuta_stnc
Postat pe 23 Octombrie 2008 19:34
buna sunt maria am 36 de ani si sunt din Constanta .De fiecare data cand aud cuvantul cizme imi aduc aminte de o intamplare din iarna anulul 1986(eram clasa a 8 a).Mama saraca imi cumparase o pereche de cizme sanatoase pentru iarna(a fost o iarna foarte grea plina de zapada ) dar eu nu le-am purtat sub nici o forma (apropo erau urate rau ).Mi-am incaltat cizmele preferate cu sireturi foarte la moda atunci foarte subtiri in care intra apa dar ce conta erau preferatele mele pentru care m-am zbatut la o coada infernala .Nu le-am uitat pentru ca nici degetele cele mici de la picioare ,care au degerat in iarna aia, nu ma lasa .
purtati ce va place dar aveti mila si de picioarele voastre .numai bine.
hopes
Postat pe 23 Octombrie 2008 19:48
pantofi care imi plac sunt cei cu toc conic, botic rotund, eventual si o fundita, am o gramada perechi, am si cizmulite tot cu toc, comandate de pe papucei.ro, mi-e tare drag de ele , insa nu ii port doar la nunti si petrecerile organizate de compania la care lucrez.
cand ma trezesc dimineata somnoroasa sa plec la servici, cu toate ca seara ma decid : ''maine e ziua cand ma imbrac si incalt elegant''...ajung sa plec tot cu balerini, sunt mai comozi
mireis
Postat pe 23 Octombrie 2008 19:50
Buna,ma numesc Tonya si din pacate nu am nici o pereche de pantofi sau papucei care sa imi placa si deocamdata nu am nici servici dar sper sa gasesc cat de curand si sa-mi pot cumpara ceva frumos si comod
eumami2000
Postat pe 23 Octombrie 2008 19:52
Sunt convinsa ca persoana care a gandit tema concursului,cu siguranta a avut cel putin o data probleme cu picioarele "inghesuite" in pantofi,cizmulite sau chiar sandalute!:)Pentru mine,pantofii cei mai comozi sunt aceia care ma fac sa ma simt frumoasa.Nu trebuie neaparat sa fie cu toc,cu o catarama anume,de o culoare in top...trebuie sa mi se potriveasca,trebuie ca atunci cand ii port,sa fiu mandra de ce am in picioare...aceia sunt pantofii mei comozi.Comoditatea unor pantofi consta si in putearea noastra de a-i percepe,mai exact:daca suntem incaltate in ceva cu un toc foarte inalt,din start,inainte de a-i incalta,ne vom gandi..."Wow!Arata foarte bine,dar cred ca nu sunt prea comozi"...Si asa va fi!:)Depinde de ce informatii ii transmitem dragului nostru creieras.:)
Dar,trebuie sa recunosc ca cei mai si cei mai comozi pantofi pentru mine,sunt aceia fara toc,talpa plata...cat se poate de josi.Ce bine ca acum se poarta!:)Si chiar daca vreodata vor fi mai mult decat demodati,chiar daca nu va mai purta nimeni asa ceva pe strada,cu riscul de a parea ridicola chiar...tot nu voi renunta la ei!Traiasca pantofii fara toc!
onutz1506
Postat pe 23 Octombrie 2008 20:09
papuceii mei preferati au fost o pereche de papuci de casa pe care i-am primit in dar de la parintii mei.Au fost o foarte mare mare surpriza pentru mine fiindca eu nu prea am avut norocul sa se gaseasca bani in preajma zilei mele de nastere din cauza ca sunt nascuta pe 15 septembrie si intotdeauna era nevoie de o multime de bani pentru scoala...
Bineinteles ca nu ma asteptam sa primesc nimic de la nimeni insa atunci cand au venit parintii mei de la serviciu seara mi-au dat in dar, spunandu-mi ca sigur o sa-mi placa ceea ce mi-au cumparat, o pereche de papucei rosii ca aceia din povestea VRAJITORUL DIN OZ, cu varf incovoiat si pietricele sclipitoare, cu un pic de toc- mi se parea mie insa era o talpa mai inalta spre calcai, dintr-o matasica fina de parca erau pentru papuselele mele vechi carora le faceam fel de fel de hainute din te-miri-ce material gaseam prin casa...
I-am pastrat ca pe comoara cea mai de pret mult timp - sau asa m-i se parea ca i-am avut ani la rand,pana cand intr-un sfarsit le-a venit firescul sfarsit si au inceput sa se rupa putin cate putin
pana cand din papuceii mei de vis nu a mai ramas decat amintirea...

Postat pe 23 Octombrie 2008 20:54
Papuceii ideali pentru mine sunt cei in care ma simt bine. Nu reusesc sa ma impac nicicum cu cei cu toc, fac eforturi sa fiu si eleganta si comoda.Posibilitatile multor femei sunt mici, incercam sa tinem pasul cu moda dar nu reusim asa ca ma bucur sa vad pe aici femei care au incaltaminte de cativa ani. Hehehe...ce bine ca nu sunt singura. Bafta fetelor!!!!
alice88
Postat pe 23 Octombrie 2008 21:03
Patofii mei preferati i-am cumparat in urma cu trei ani, dupa Paste. Mi-au placut din prima (dragoste la prima vedere!):bot rotund, piele intoarsa maro, toc mediu si accesorizati cu niste bilute foarte sic (cu pietricele turcoaz).Cand i-am probat mi-a placut senzatia de lejeritate si forma frumoasa a piciorului meu in oglinda. Cum va spuneam, dragoste la prima vedere, dar pretul era cam piperat, asa ca mi-am luat o zi de gandire. Pana a doua zi mi-am dat seama ca nu pot trai fara ei(mi se intmpla destul de rar!) si m-am dus sa-i cumpar. Surpriza! Aveau pretul redus cu 50%.Asadar, erau facuti ca sa fie ai mei.De atunci, i-am purtat destul de rar, dar in momente speciale si intotdeauna cand deschid cutia, ma uit la ei si zambesc.
geutzu4u
Postat pe 23 Octombrie 2008 21:05
Buna,
daca ma gandesc la incaltamintea preferata primul lucru la care imi zboara gandul este la perechea de "ghetute" (asa cum imi place mie s-o numesc)pe care am descoperit-o intr-o zi de ianurie intr-o vitrina pe Magheru.Era perfecta din punctul meu de vedere(acum 9 ani):negre,cu toc,botul taiat si inalte vreo 20 cm peste glezna.Nu-mi puteam lua ochii de la ele si ma gandeam c-am sa le admir doar in vitrina(din cauza pretul).Surpriza a venit dupa vreo 2 saptamani,cand,aniversandu-mi ziua de nastere le-am primit cadou de la sotul meu,care vazuse cat de mult imi placusera.Toate avem un lucru preferat,poate chiar primit cu o ocazie speciala si cine stie ,poate premiul pus in joc va deveni perechea preferata pentru norocoasa castigatoare.Succes
andreeaoanabotez
Postat pe 23 Octombrie 2008 21:08
Papucei....papucei...dau un regat pentru papucei.. .Imi place sa ma incalt in functie de starea mea de spirit.....iubesc atat incaltamintea sport cat si cea eleganta..Fiecare face parte din viata mea,din personalitatea mea...din mine....Asa ca orice incaltaminte te face sa te simti speciala daca este cumparata si purtata cu drag....
corinacostea36
Postat pe 23 Octombrie 2008 21:15
mi-ar placea mult sa castig aceste cizme fff frumoase pt ca am nevoie de ele avand un sevici ce solicita munca de teren.pantofii mei preferati sunt intotdeauna cei noi.
caragea_daniela
Postat pe 23 Octombrie 2008 21:21
caragea_daniela
Postat pe 23 Octombrie 2008 21:23
pantofii de care am fost indragostita aveau tocul inalt , clasic , erau din piele , cu aplicatie de lac pe bot si laterala exterioara , decupata foare frumos . erau facuti la vechile case de comanda .
c_mariamagdalena
Postat pe 23 Octombrie 2008 21:28
BUNA, MA NUMESC MIOARA SI IMI PLAC FOARTE MULT ACESTE CIZMULITE. AR FI PREA FRUMOS SA POT FI EU CASTIGATOAREA LOR. MI-AR PRINDE BINE DEOARECE EU MERG LA SERVICIU PE JOS IAR LA SOSEAUA PE CARE O AVEM IN SAT NU SE MERITA SA MA INCALT CU CEVA CU TOC.SPER SA FIU EU NOROCOASA.
dani99
Postat pe 23 Octombrie 2008 21:33
salut drage mele de pe forum. numele meu este gabriela si imi doresc in acest moment foarte mult o pereche de cizme pe care nu mi-o pot permite datorita unor probleme financiare. aceasta pereche de cizme mi-ar prinde bine si ar fi un cadou din partea voastra pt mine de sf.Arhangheli Mihail SI Gavril.SUNTEM FEMEI SI VREM SA VIM MEREU FRUMOASA SI COCHETE. SUCCES!
luxi
Postat pe 23 Octombrie 2008 21:51
Buna seara! Ce binecuvantare e concursul acesta...sunt operata de cancer la san in 2001 si dupa recidiva din 2005 am ramas cu o insuficienta cronica venoasa stanga, piciorul stang imi este intotdeauna umflat si e foarte dificil sa gasesc incaltaminte care sa-mi vina...Ma gandesc ca vine iarna si parca mi-e dor si mi-e sa port incaltaminte eleganta...nu doar bocanci mai largi ascunsi sub pantaloni sau fuste lungi...Pe vremea cand nu aveam probleme purtam pantofi GUBAN, ei erau preferatii mei...Acum doar incaltaminte fara toc si ...nu chiar in pas cu moda...

Acum...am ramas doar cu amintirile si cu speranta ca voi gasi ceva in magazine care sa se potriveasca "marimii" picioarelor mele. Multumesc!!!
tamaraneacsu
Postat pe 23 Octombrie 2008 21:51
Clasici si eleganti, pot fi purtati la orice ocazie: la dans, la petreceri sau zi de zi si pot fi combinati perfect cu rochii, fuste, costume sau pantaloni.
marianavelea
Postat pe 23 Octombrie 2008 21:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
8 Martie! 7 De la: ameno 8 Martie 2011 12:33
Aveti probleme cu plata cotelor de intretinere? 1 De la: shamytc2007 27 Octombrie 2008 22:59
Legalizarea prostituției 3 De la: bluelight 24 Octombrie 2009 11:32
dedicaTIE - Dedicatii speciale, personalizate 1 De la: burunducel 21 Septembrie 2010 11:43
Despre fiinta umana 52 De la: garbo_466560 4 Iunie 2017 12:17
Setari Cookie-uri