Concurs Papucei.ro

salut!papuceii mei preferati sunt o pereche de cizme din piele intoarsa, cu talpa joasa.ma simt cel mai bine in ele,pot sa merg ore intregi p jos si nu ma dor picioarele deloc, sunt comode si practice in acelasi timp
mi-ar placea sa castig cizmele din imagine pt ca sunt foarte misto si mai ales ca vine si ziua mea p 31 oct si ar fi cadoul perfect pt ziua mea.pupici
broscuta
Postat pe 26 Octombrie 2008 20:51
De la: broscuta, la data 2008-10-26 20:51:19salut!papuceii mei preferati sunt o pereche de cizme din piele intoarsa, cu talpa joasa.ma simt cel mai bine in ele,pot sa merg ore intregi p jos si nu ma dor picioarele deloc, sunt comode si practice in acelasi timp
mi-ar placea sa castig cizmele din imagine pt ca sunt foarte misto si mai ales ca vine si ziua mea p 31 oct si ar fi cadoul perfect pt ziua mea.pupici
broscuta
Postat pe 26 Octombrie 2008 20:52
Buna!
"Papuceii" mei preferati sunt o pereche de balerini rosii cu buline mari albe si o fundita minuscula in fata, f comozi si de-a dreptul dragalasi...
talmacean_christina
Postat pe 26 Octombrie 2008 20:53
Pantofii mei preferati au deschis multe drumuri, m-au purtat prin cele mai dificile carari si mi-au fost alaturi in cele mai grele conditii (meteo ). Acesti pantofi s-au adaptat usor la stilul meu de viata si mi-au oferit multa incredere. Grija mea pentru ei este recompensa pentru confortul si flexibilitatea lor.

Postat pe 26 Octombrie 2008 21:57
Pantofii mei preferati sunt de culoare neagra si,de fapt sunt balerini!De ce nu pantofi cu toc ci balerini?Pentru ca sunt inalta,cu toate ca imi place foarte mult sa ma incalt in pantofi cu toc.Si imi satisfac si aceasta placere numai la petreceri de genul,nunti,botezuri,cocktailu-ri.Am job de birou si ar fii mult mai elegant sa port un pantof cu toc dar,ma simt ciudat.De ce?Pentru ca m-am obisnuit sa nu port toc.Aceasta pereche de cizme ar fii perfecta avand in vedere ca fac si naveta si la vremea de afara care este acuma,sunt ideale!
Va multumesc ca mi-a-ti dat ocazia sa particip la acest concurs.
ancutzzaa
Postat pe 26 Octombrie 2008 22:28
le-am vazut in vitrina....atat de lungi....atat de negre....atat de moi.....mai stiti cizmele muschetar????
le-am privit...ma chemau.....le-am atins...s-au lipit de mine....le-am incercat....au ramas lipite de pielea mea....de picioarele mele....am strans siretul lor rotund si au ramas pe pulpa....unite cu mine...m-am simtit schimbata....parca eram un top model pe podium...mai inalta....desi am 1.65m....mai speciala....deosebita....
au ramas ale mele...le-am purtat cu cea mai mare placere...eh...poate ziceti ca nu poti iubi o pereche de cizme....nu-i asa...pe acelea eu le-am iubit....m-au facut sa ma simt altfel....si n-am gasit altele care sa ma faca sa ma simt asa...
TheDarkRose
Postat pe 26 Octombrie 2008 23:34
Papuceii mei cei mai comozi , sunt o pereche de balerini perforati albi cu care am fost la cele trei operatii ce i le-am facut baietelului meu , anul trecut in Mexic, iar anul acesta in Germania si Chisinau.
Desi imi doresc sa nu mai fie nevoie si de alte operatii, eu ii pastrez doar pentru astfel de drumuri lungi, pentru ore de zbor cu avionul, de mers pe jos sau de stat in picioare la usile clinicilor, caci in asemenea momente daca ma mai dureau si picioarele chiar ca nu as mai fi rezistat.
Imi pare teribil de rau doar de faptul ca ei imi aduc aminte doar de operatii - sper sa mai reziste ca sa ii iau vreodata si intr-un concediu.
mori
Postat pe 27 Octombrie 2008 00:04
imi plac cizmele elegante, cu toc....si in special cele din lac..

Postat pe 27 Octombrie 2008 08:51
papuceii mei preferati sunt cizmele negre din piele, cu toc...imi plac cele cu toc pentru ca dau o anumita eleganta si la pantaloni si la fuste deasupra genunchiului...
adina_morea
Postat pe 27 Octombrie 2008 09:02
Nu pot spune ca am o pereche preferat, dar sigur pot spune ca "sunt cei mai comozi"pe care-i am. De ce? Ma fac sa ma simt super, ma bucura sa-i vad in frumoasele mele picioare, iar in ziua in care-i port toate imi merg din plin.
PS. In sezon ii port aproape zilnic, ce voi face cand s-or strica!
Mariana eorgescu
mageotu_bv
Postat pe 27 Octombrie 2008 09:25
Salut! Nu cred ca este vreo femeie care sa nu isi doreasca o pereche de pantofi sau cizme si mai ales unele atat de comode cum par a fi acestea.Daca cumva ar pute fi ale mele cu siguranta as fi foarte mandra si incantata.
roko
Postat pe 27 Octombrie 2008 09:26
Nu pot spune ca am o pereche preferat, dar sigur pot spune ca \"sunt cei mai comozi\"pe care-i am. De ce? Ma fac sa ma simt super, ma bucura sa-i vad in frumoasele mele picioare, iar in ziua in care-i port toate imi merg din plin.
PS. In sezon ii port aproape zilnic, ce voi face cand s-or strica!
Mariana Georgescu
mageotu_bv
Postat pe 27 Octombrie 2008 09:26
buna ziua dragelor,
in momentul de fata am atins un subiect util ,placut dar in acelasi timp un subiect sensibil si controversat .
Inca din antichitate femeile erau foarte atente cum se aranjau ,si cum aratau ,asa ca dragelor eu ador sa ma imbrac sa ma aranjez si mai ales sa ma asortez.
perechea mea de pantofi este o pereche de pantofi in primul rand cu toc ,nu foarte inalt dar in acelasi timp elegant cu varful ascutit cu o curelusa discreta ei merg atat cu o fusta eleganta dar si cu om pereche de blugi .
Asa ca astept cu un entuziasm deosebit concursul mai ales ca modelul de cizme ales imi place foarte mult.
inca o data doresc succes tuturor participantelor.
eneanamariaroxana
Postat pe 27 Octombrie 2008 11:43
Pantofii mei preferati??? Pantofii mei preferati sunt PANTOFII MEI. De ce? Pentru ca fiecare are povestea lui. Pentru ca fiecare dintre ei m-a ajutat sa imi indeplinesc o fantezie? Sa dau frau liber imaginatiei si sa pot deveni orice persoana? Astazi o iubita rafinata cu un toc inalt si subtire si o catifea care mangaie? Maine o sportiva activa si fara griji? Poimaine o femeie de afaceri respectata? Si asa mai departe pantofiorii nostri cei de toate zilele te ajuta sa iti intregesti personajele pe care le interpretezi pe scena vietii...
aliscristina
Postat pe 27 Octombrie 2008 12:51
Daca reusescsa va conving ca am nevoie de cisme ori pentru mine ,ori pentru fiica mea ,amadoua purtam marimea 38 inseamna ca-mi mai vine si mie randul sa ma inoiesc ,nu s-a mai intamplat demult,si vine iarna.....
poate si mos Nicolae pentru mine.....
Oricum va admir pentru tot de faceti...
BanescuIleana
Postat pe 27 Octombrie 2008 13:49
Pantoful meu perferati este rosu, tocul inalt, talpa plina si mi-e
greu sa "ma abtin" de el. M-am hotarat sa mai iau cateva perechi din acest model, din alta culoare, sa le schimb intre ele. Este asa de comod, incat ma simt leganat, "purtat" de el.

Csilla
csillaf
Postat pe 27 Octombrie 2008 16:58
.papucei.ro prezinta cateva modele foarte interesante. Sunt convinsa ca multe dintre noi isi doresc sa aiba in garderoba cateva modele de acolo. Eu una, asa sunt. Imi plac! Dar cel mai mult imi plac cizmele acestea, puse in concurs. Nu am o poveste despre papuceii mei de vis, pe care sa ii am deja in dulapul meu. Am, in schimb, povesti despre si cu toate modelele pe care le vad in vitrine sau pe site-uri si pe langa care imi place sa construiesc o tinuta.
E o marturie buna? Intra in concurs?

:)
Elena
echetraru
Postat pe 27 Octombrie 2008 19:09
Buna, vreau sa va spun ca pentru mine, a avea o pereche de incaltaminte comoda este ceva magic! astfel va pot spune cat de bine ma simt in perechea mea de balerini din piele intoarsa perforata.
Vazand cat de comode arata cizmele din concurs, chiar ar fi pentru sufletelul meu!!!
lucilincan
Postat pe 27 Octombrie 2008 21:11
Pantofii preferati te fac sa simti ca ai lumea la ...picioare.Te surprinzi admirandu-ti-i pe furis pe sub birou, stergandu-i cu servetelul afectuos inainte de a-i pune la loc in dulap, uitandu-te pe geam sa vezi daca e ud pe caldaram inainte de a pleca incaltata in ei de acasa..

Imi aduc aminte de o astfel de pereche de pantofi...nu numai ca erau frumosi, dar ma faceau pe mine sa ma simt frumoasa.Cu pantofii mei de lac negru in picioare viata era usoara ca un fulg si frumoasa ca o zi de primavara.Eram studenta saraca si indragostita...sacrificiul pentru o pereche de pantofi atat de frumosi a fost mare, dar rasplata pe masura.Zambesc ori de cate ori imi amintesc acea perioada splendida din viata mea.

Azi, cu 15 ani mai tarziu, iimi permit cate perechi de pantofi frumosi vreau,am o groaza, dar de mult nu mai regasesc sentimentul acela cand bag piciorul intr-un pantof.Poate si de aceea cumpar atatia, astept ca unii sa ma faca sa ma simt din nou studenta tanara si ambitioasa care eram..

Poate ca e adevarat ca in realitate femeile nu cumpara lucruri la shoping.. ci vise.
psihofericire
Postat pe 27 Octombrie 2008 23:44
cred ca "papuceii" preferati sunt aceeia in care te simti cel mai bine. Un picior comod, o linie fina a incaltamintei si o eleganta nu prea iesita din comun, te face sa te simti bine in pielea ta :)
Majoritatea incaltaminei pe care o detin este comoda si cu bun gust, insa nu foarte scumpa. Consider ca nu trebuie sa platesti milioane pentru ca sa fii eleganta sau sa te simti comod.
Asa ca dragi doamne si d-soare atentie cand va alegeti incaltamintea...Ptr mine incaltamintea inseamna un accesoriu dependent de noi, care trebuie sa fie suficient de bun sa tina, , suficient de comod sa ma simt bine si de ce nu suficient de elegant ca sa placa si la restul lumii :)
mary76
Postat pe 28 Octombrie 2008 09:26
Cnd eram colri, doamna nvtoare ne spunea mereu c "omul se cunoate dup pantofi!" - o observaie ce m-a marcat. Am devenit foarte pretenioas i-mi aleg ntotdeauna cei mai finui pantofi, de obicei de culoare neagr.
Acu trei ani am primit nite "conduri" superbi, pe care nu-i ncal, ci-i pstrez cu sfinenie. Sunt nepreuii pentru mine! Acetia mi-au rmas amintire de la cea mai bun prieten, care s-a prpdit nu de mult, din cauza unei boli necrutoare.

Postat pe 28 Octombrie 2008 09:29
Astazi este ziua mea de nastere !La ora 5 incep sa soseasca invitatii si ma gandesc :oare ce cadouri voi primi?Va invit si pe voi-toata echipa-sa petrecem impreuna(am pregatit si ceva buuuuuunnnnnn.....)si va rog sa nu uitati sa-mi aduceti cizmulitele,marimea 39.Ce fericita o sa fiu ...........sper sa nu ma invidieze invitatele mele Va pup si va astept!!!!!!!!!!Sa nu uitati cizmulitele si imbracati-va gros ca in brasov e soare dar cu dinti.
eanagnastopoulou
Postat pe 28 Octombrie 2008 13:05
buna papuceii mei preferati sunt chiar papuceii de casa in carte ma simt cel mai bine si in care imi patrec majoritatea timpului. sunt pufosi si caldurosi si au forma de mutzunasi , ma simt atat de bine in ei incat uit ca ii port si seara mi s-a intamplat cei drept sa vreau sa ii iau cu mine in pat!
anamariamerisescu
Postat pe 28 Octombrie 2008 14:38
De la: concurs, la data 2008-10-21 15:05:22Garbo si Papucei.ro te invita la concurs. Ai sansa de a castiga o pereche de cizme negre We Ride, We Ride in valoare de 380 de lei.


Stim ca ai cel putin o pereche de pantofi care iti place in mod deosebit. Asa ca te invitam sa scrii aici despre pantofii tai preferati. Concursul se desfasoara in perioada 22- 28 octombrie 2008. Noi vom alege cele mai frumoase 10 raspunsuri si vom organiza o tragere la sorti pentru a stabili cine va primi aceasta pereche de cizme:http://papucei.ro/cizme_negre_din_piele-1179/

Mult succes!
oanamocirt
Postat pe 28 Octombrie 2008 14:45
sunt o persoana dinamica, care face multe drumuri,80% din ele pe jos si mai sunt si destul de inalta, asa ca papuceii mei preferati sunt opincutele, balerinii, cismele joase. imi plac atat cei sport, dar si eleganti, diverse culori. important pentru mine este sa fie josi si comozi.
multumesc.oana
oanamocirt
Postat pe 28 Octombrie 2008 14:49
Stiu ca v-am mai scris dar tare mult imi doresc aceste cizmulite si sper ca si cu acest mesaj sansele mele sa creasca.
Nu am mmai primit o veste buna de foarte mult tipm, va rog nu va suparati pe mine!!!!!
BanescuIleana
Postat pe 28 Octombrie 2008 15:38
buna! numele meu este Flori. O sa incerc sa incerc sa raspund la intrebarea care este perechea mea de pantofi preferatata, desi sincera sa fiu intampin mari probleme cu anumiti pantofi, deoarece marea mea problema este aceea k majoritatea pantofilotr pe care mi-i cumpar nu reusesc sa ii port decat o sing data.Am o singura pereche de pantofi care imi place pentru ca sunt comozi deoarece au calapodul de asa natura incat nu imi fac bataturi pe talpi si nici la calcaie. Acesti pantofi sunt de culoare maron si au bot rotund asa k parerea mea este k nu trebuie sa tinem cont neaparat de frumusetea pantofului ci si de comoditatea acestuia.
florina_soare
Postat pe 28 Octombrie 2008 15:42
Papucei preferati... O, Da:
Acei minunati pantofi de dans cu toc, cu varf ascutit, sclipitori si aurii...,
Cizmele inalte, cu toc cui, cu varf ascutit...,
Minunatele sandalute din piele cu barete si fara toc,...!

Postat pe 28 Octombrie 2008 17:34
Eram adolescenta. Facusem o pasiune pentru culoarea bleu. Mi-am ales cu grija in garderoba niste pantaloni bleu, de vara - eram foarte mandra de ei - si o bluzita in ton. Piesa de rezistenta din acea vara au fost insa balerinii mei din piele , putin decupati la varf, cu un snurulet ca la opincute ce se lega intr-o fundita in fata, cu tocuri micute de aroximativ 2 cm, care erau bineinteles BLEU. I-am iubit atat de mult incat iata, au trecut aproape 23 de ani si nu i-am uitat. Si nici nu am mai gasit altii ca ei.
ma_rihanna
Postat pe 28 Octombrie 2008 23:15
Hmm..pantofii preferati...De fapt, nu ai cum sa preferi o singura pereche de pantofi. Femeia este \"cameleon\"...asa ca ii vor trebui pantofi pentru fiecare \"stare\" in parte. Cu toate astea, exista totusi o pereche de incaltaminte care intruchipeaza prietenul adevarat: sunt cu tine cand, cum si cat vrei tu! Asa am eu o pereche: negri, sumbri, simpli si in acelasi timp prietenosi, comozi si rezistenti. Saracii...mai au putin si tipa \"Gata! Mai lasa-ne! Ne-ai obosit de tot!\" Dar eu parca n-aud, tot pe ei ii culeg in pripa din dulap, tot ei ma poarta unde vreau si nici nu au pretentii! Asa mai da pantofi! Nici macar nu mi-au facut vreodata bataturi...:)
In concluzie: degeaba sunt ei din lac, ciocati, cu briz-briz-uri si tocuri cui, daca nu-ti sunt prieteni!Eu am fost norocoasa.
Pupici
natyalex
Postat pe 29 Octombrie 2008 23:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CANISA KRIS 8 De la: dresorul 28 Decembrie 2010 09:51
perle memorabile-blondine 2 De la: tutankhamon 17 Februarie 2010 01:03
De ce oare preotii barbati nu au avansat spriritual? 5 De la: alfheim 6 Octombrie 2011 15:14
Cum poti cuceri inima unei femei? Cum un barbat poate castiga inima unei femei? 105 De la: yarinna 22 Septembrie 2010 12:32
Negru sau Alb? 1250 De la: cely 13 Aprilie 2013 20:31
Setari Cookie-uri