Concurs Papucei.ro

Grea intrebare,eu nu am o pereche de papucei favoriti,la mine toate sunt favorite si mie foarte greu sa ma decid dimineata cu care sa ma incalt.Tin toata incaltamintea intr-un dulap special pentru asa ceva in cutiile originale Daca nu ma pot abtine de la un lucru acela este sa-mi cumpar pantofi si genti.La un moment dat am crezut ca sunt grandomana dar am constatat ca nu eram singua femeie care iubeste incaltamintea,asa ca mi-am vazut in continuare de cumparaturi.Nu am avut niciodata probleme cu pantofii ,am pus asta pe seama ca-i iubesc prea tare si de aceea nu-mi fac probleme la picioare.Eu nu sunt adepta sa ma simt bine in ei, eu vreau sa fie frumosi si sa-i admire celelalte femei.Cand vine vremea sa plec in concediu este cel mai greu deoarece nu stiu pe care sa-i aleg asa ca sotul decide sa-mi iau cat mai multe perechi cu mine sa nu cumva sa-mi fie dor de una in mod special.
izabelabab
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:05
Eu nu am castigat niciodata nimic asa ca nu prea cred in concursuri, daramite o pereche de cizme...care par foarte comode. Cine le va castiga (daca exista) sa le poarte cu placere si sa reziste cat mai mult
jacqueline
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:06
..Hmmmm...papuceii...sunt pasiunea vietii mele...fie foarte eleganti,sandale ,saboti cisme...ghete de munte,nu conteaza,ideea sa te simti bine in pielea ta atunci cand ii porti..si eu chiar ma simt!!!!!!Atunci cand am o zi mai proasta sotul meu stie...imi cumpar o pereche de incaltari si in urmatorul moment ma simt mult mai bine!Asa ca....nu am putut rezista cand am vazut aceste minunate cismulite...m-as simti foarte bine cu ele!!
miha47
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:08
Ai vrea s pot spune ca am o pereche de pantofi care imi plac n mod deosebit. Cred c mi plac toi ntr-o oarecare msur, pentruc din pcate pantofii care mi plac cu adevrat sunt scumpi i nu mi-i pot permite aa c admir o pereche de pantofi ntr-o vitrin i chiar n picioare la o femeie . Trebuie s te mulumeti cu ce i ofer s zicem viaa mai bine zis puterea material, aa c pot spune c m simt ;;femeie;; cu o pereche de pantofi elegani i m simt comod cu o pereche de pantofi cu toc potrivit ,ortopedic totul e s te simi bine n pielea ta.
V doresc mult succes
FLORI1963
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:08
buna ziua! numele meu este irina si ...sunt incantata sa particip si eu la acest concurs.pantofii mei preferati sunt ..in ultima vreme cei cu tocul f mic.acum cativa ani eram mai cocheta ,sa zicem si rezistam cu vitejie pe tocuri o zi intreaga insa acum....nu mai reusesc performanta asta,asa ca am am adoptat un alt stil,daca pot spune asa .cred ca este cu mult mai confortabila o pereche de pantofi sau cizme cu toc mic sau chiar fara toc si cred ca poti fi eleganta si fara a purta toc.
green_eyes
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:09
Pantofii mei preferati sunt o pereche de ghetute albe de lac si joase, dar care din pacate sau rupt si acum sunt pastrate doar ca amintire.Chiar daca sunt o persoana scunda in acele ghetute m am simtit minunat si m au facut sa am mai multa incredere in mine pentru ca atunci cand le am purtat eram intr o stare proasta din punct de vedere emotional dar cand ma incaltam in ele si le admiram zambeam...si asa consider eu ca zambind in fiecare zi am trecut mai repede peste suparare!
oprea2oana
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:28
mi plac toate nclrile. Depinde mult de ocazia cu care le folosesc, dar cel mai mult mi plac cele comode pentru c alerg zi de zi spre birou i fiind i destul de nalt nu m-ar avantaja cu siguran o nclminte cu tocul nalt. Ori c au vrful ascuit, ori c-l au rotund important pentru mine este s fie comode. Oricum nu mi-a cumpra niciodat ceva care s nu-mi plac sau s mu-ni vin bine.
RALUCA
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:29
Pana toamna asta am crezut ca nu voi purta niciodata incaltaminte din piele lacuita, pana intr-o zi cand am vazut intr-o vitrina o pereche de pantofide lac, negri cu irizatii maro, cu sireturi, bot rotund, foarte comozi, superbi....!Pentru mine erau destul de scumpi, de fapt cea mai scumpa incaltaminte pe care mi-am luat-o vreodata, dar erau facuti pentru mine, asaca i-am luat!
ma uit si acum la ei , ii admir, mai iau un fir de praf,si pasesc...se aude zgomotul pasilor mai...suna casi cum as juca intr-un film, au un zgomot aparte, cu atitudine...la fel ca mine! Port foarte rar tocuri, la ocazii speciale, si atunci prefer un toc mic! sunt o fire nonconformista, nu-mi plac tinutele pretentioase, protocolare...fac parte din generatia hippie...chiar daca nu mai sunt in anii adolescentei, imi place sa cred ca mi-am pastrat un suflet tanar, un spirit liber, asa cum il povatuiesc si pe fiul meu sa fie, un copil pe care il cresc singura, dar fericita!
Despre cizme cred ca nu mai are rost sa vorbesc, sunt foarte frumoase!
dia_me76
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:37
buna.pantofii mei preferati sunt cei cu bareta la glezna care ofera piciorului o nota de eleganta
mi_ha_e_Al_blue
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:41
off un subiect foarte delicat....imi iubesc incaltamintea foarte mult..si din pacate imi este foarte greu sa vorbesc doar despre o pereche preferata. Cand imi iau o pereche noua de incaltaminte...ma simt atat de indragostita de ele ca nu exagerez..imi vine sa dorm cu ele ...si stau si ma gandesc cu ce sa le asortez, cu ce fusta merg cu ce geanta etc. Dar pot sa spun ca vara asta mi-am luat o pereche de sandalute..foarte dulci...cand le-am vazut m-am indragostit de ele..desi nu eram la cumparaturi sau in cautari de asa ceva...mi-au furat inima pur si simplu..Sunt roz bom-bom (gen barbie girl)...au toc cam de 10 cm..si un design mai ciudat..oricum sunt superbe...bine ca as putea sa povestesc despre toate perechile mele ore in sir...prietenul meu chiar si cateodata mama (care ea mai mereu imi face cadou cate o pereche de pantofi) ma fac bolnava ...ca imi cumpar intr-una. oricum daca stau bine si ma gandesc... cizme negre chiar nu am (am foarte multe culori)...si modelul este super tare poate am nooorrrooocccc...
solo_o_moon
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:42
si am uitat sa va spun...ca au locul lor special...un dulap super mare...si stau fiecare in cutiile lor...imi place sa am grija de ele....o incaltaminte trebuie sa fie curata si ingrijita mereu..
solo_o_moon
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:45
Va salut pe toate concurenetele acestui concurs si va doresc succes!
Pantofii care imi plac mie cel mai mult?? Sunt pantofii care ma fac sa ma simt sigura pe mine la serviciu, atragatoare in fata sotului meu, comozi atunci cand conduc masina sau atunci cand sunt nevoita sa ma grabesc, sunt acei pantofi care ma fac sa-mi simt picoarele usoare dupa o zi de alergatura. Aceasta este perechea mea de pantofi preferata!
Madalina
madalina_ene2
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:46
Nu am multe perechi de pantofi nu ca nu imi place sa cumpar ci pt ca nu am cu ce ,asa ca incerc sa ingrijesc ce am ,de cand am un bebe si chiria pe capul meu nu am mai luat nimic pt mine .Asa ca ma multumesc cu o preeche de adidasi de vreo 2 ani si ceva ,poate chiar 3 si intradeavar ca imi sutn dragi ,cu ei am fost in timpul sarcin si cu ei am fugit in parc dupa piticu.Pot sa zic ca imi sunt foarte dragi si santem obisnuiti unu cu altu.
Iarna mai schimbam atmosfera cateva luni dar pe urma revenim iar prieteni de catarama ,sunt comozi si frumos mai are nevoie de retusuri dar inca nu ne putem desparti
julia22
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:46
Cel mai mult si cel mai mult si ceeeeeeeeel mai mult imi plac ghetutele mele dragute si frumoase, din piele neagra si un picut lucioase, cu toculet si cu cel mai dragut botic
ramona_huituc
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:50
DA si sa revin la pereche de pantofi favorita! Acestia sunt o pereche de tenesi in care ma simt cel mai confortabil posibil si care ma ajuta sa fac fata orelor lungi de stat in picioare! Deci concluzia generala este ca vreau sa le multumesc celor care au creat incaltamintea comoda si in acelasi timp foarte frumoasa! Va multumesc!
Ana21
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:51
Ador pantofii cu toc, simpli dar eleganti prin forma lor,in special negri ,in care te atunci cand te incaltzi te simtzi femeie si in care simti ca ai putea si dormi!!Imi place sa i privesc cum ma asteapta cuminti la cuier in hol spunandu mi dimineata:hai,ia ne pe noi te rugaaaaaaaaaaaam!!!
Cationa
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:53
De la: concurs, la data 2008-10-21 15:05:22Garbo si Papucei.ro te invita la concurs. Ai sansa de a castiga o pereche de cizme negre We Ride, We Ride in valoare de 380 de lei.


Stim ca ai cel putin o pereche de pantofi care iti place in mod deosebit. Asa ca te invitam sa scrii aici despre pantofii tai preferati. Concursul se desfasoara in perioada 22- 28 octombrie 2008. Noi vom alege cele mai frumoase 10 raspunsuri si vom organiza o tragere la sorti pentru a stabili cine va primi aceasta pereche de cizme:http://papucei.ro/cizme_negre_din_piele-1179/

Mult succes!
ceausucecilia
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:56
super ca ne incaltam si noi mai devreme de mos craciun
mitzymm
Postat pe 23 Octombrie 2008 16:01
sall all !!! Pantofii mei preferati sunt cu toc mediu si decupati in fata...pe culoare albastru inchis cu negru...poop!!!
yo_iryna
Postat pe 23 Octombrie 2008 16:09
salutare!!pai ce pot sa zic eu lucrez ca ospatar si sunt obligata sa port cizmulitze cu toc inalt ca am un patron km crazy si nu intelege k nu-mi sunt pe plac.dintotdeauna m-au caracterizat cizmulitele cu talpa cat mai joasa si pur si simplu imi plac...sunt extra comode...in fine daca ar fi sa am onoarea de a le castiga m-as simti foarte in largul meu e ceea ce ma caracterizeaza
lavy_walter
Postat pe 23 Octombrie 2008 16:17
Pantofii mei preferati sunt din piele, negrii, au varful ascutit un rand de pietricele foarte dragute peste el iar tocul este subtire si inalt. Dau o nota de eleganta foarte mare, sunt foarte comozi si cei mai frumosi pe care i`am avut si i`am pastrat atata timp(3 ani) si sunt ca si noi. Am cautat de atunci pantofi care sa ma atraga la fel de mult ca acestia insa nu am mai gasit nicaieri si imi pare foarte rau.
Cateva cuvinte despre cizme: sunt foarte dragite cu talpa joasa chiar ce cautam, par foarte comode iar avantajul este ca sunt din piele. Ma bucur ca am sansa sa particip la acest concurs.
Va multumesc.
karlitha
Postat pe 23 Octombrie 2008 16:23
stim k femeile sunt inebunite dupa cizme,pantofi si asa mai departe,iar eu nu fac exceptie de la regula.
Mie imi plac foarte mult cizmulitele in toate formele si toate culorile sunt preferatele mele. Dar perechea mea preferata de incaltari o reprezinta o pereche de pantofiori negri din piele lacuita,au un toculet dragut dreptunghiular foarte comod,au un bot patrat si o fundita mica si neagra.
Mie imi place foarte mult sa merg pe jos si conteaza foarte mult ce incaltaminte port,sunt pantofii mei preferati pentru k sunt eleganti si vin bine si la fusta si la pantalon si sunt foarte comozi as merge toata ziua cu ei si mai au un avantaj au tocul destul de inalt si ma fac mai slaba fara sa fie nevoia sa ma chinui sa merg.
crisu_p17
Postat pe 23 Octombrie 2008 16:38
Hmmm, cred ca majoritatea femeilor au in sage ceea ce se numeste PANTOFIMANIA! Oricat de multe perechi ai avea, TOT TIMPUL APARE O PERECHE CARE ITI LIPSESTE SI CARE S-AR POTRIVI DE MINUNE LA GARDEROBA TA!
E greu sa alegi o pereche preferata din multitudinea de stiluri,tocuri si materiale.
Cei mai sexi pantofi si care, in momentul cand ii incalt, imi arata niste picioare superbe, sunt cei gen pantofi-sanda, cu o bareta dupa calcai,si cu spatiul din fata prin care ti se vad usor cateva degete cu unghii pictate ingrijit,si cu toc in forma de V, desi inalt, foarte solid si confortabil, neaparat din piele sau piele intoarsa, deoarece la pantofi(si genti)nu trebuie sa ne zgarcim niciodata, TREBUIE SA FIE DE CALITATE! Un pret mai mare atrage dupa el si un material mai bun, un model mai elegant, o cusatura mai fina..
Ai mei sunt ROSII din piele intoarsa si ma scot mereu din anonimat!
andradeedee
Postat pe 23 Octombrie 2008 16:54

Ma bucur ca mai apare ceva nou...
Imi plac sabotii in mod special,cizmele fine si pantofii foarte eleganti,in general cu toc inalt,dar nu foarte.
Cred ca pantofii sunt hobbyul celor mai multe femei.
Cred ca ne place sa ne cumparam o pereche de incaltaminte in mod special cind nu ne simtim foarte bine,apoi ne recapatam buna dispozitie..
Bafta!
.
lylyanab
Postat pe 23 Octombrie 2008 16:57
balerini si botinele reprezinta o adevarata pasiune pt mine de ai colectiona, tot ce-mi place fac orce efort de ai mii cumpara..si se poarta anul acesta si cred ca si la anu vor fi in trend botinele...sa mai schimbat un pic modelul dar tot in trend sunt.daca as castiga o pereche de botine/balerini la acest concurss as face cadou din botinele mele unei fete....va sarut si vreau sa castig, sa ma faceti fericita ca la randul meu sa fac si eu fericita o alta fata.ank
anca_mafi
Postat pe 23 Octombrie 2008 17:03
Imi plac incaltarile de foarte buna calitate si nu neaparat ceea ce e scump e si bun. Sa fie din piele, sau anumite materiale bune ( in nici un caz vinilin ), calapod bun, lejere chiar daca au tocuri inalte.
JOOJOO
Postat pe 23 Octombrie 2008 17:08
imi plac pantofii cu toc inalt, dar nu atat de inalt incat sa devina incomozi.imi place incaltamintea eleganta, comoda sai frumoasa!cui nu??? imi plac pantofii ce i-am purtat la nunta mea, acu 3 ani si care nu s-au demodat si pe care ii port si acu cu mult drag!
ramonagrig
Postat pe 23 Octombrie 2008 17:08
papuceii mei preferati sunt o pereche de cizme comode,elegante si foarte dragute.nu-mi permit mai multe perechi in aceeasi iarna asa ca imi aleg cu mare grija modelul(in principiu sa fie de piele si comode)si tin foarte mult la ele(le ingrijesc).
va pup!
alinalovey
Postat pe 23 Octombrie 2008 17:11
..buna,fetelor!...am sa va spun despre una dintre perechile mele de cizme:sunt de culoarea frunzelor de toamna,sunt fine ca pielea unei caprioare,si atat de comode...incat ma simt ca o gazela cand merg cu ele!! iubitele mele cizme,sunt atat de previzibile ,incat ma ajuta ca tinuta mea sa devina cea mai inpirata alegere :clasica -dar in acelasi timp -moderna ,serioasa -dar nu lipsita de atractie !
...atat...si iubiti-va pe voi si atunci o sa stiti ce si cum sa incaltati!!
kadija
Postat pe 23 Octombrie 2008 17:19
Cei mai doriti pantofi au fost cei pe care i-am cautat acum 14 ani ,pentru a-i purta in ziua nuntii mele.Pentru ca am un picior foarte mic 35-36 port,am gasit destul de greu un pantof pe masura,asa ca a trebuit sa iau cam ce am gasit un pantof cu toc destul de inalt,si un altul cu toc potrivit decupat la spate.Consider ca cei mai placuti pantofi sunt cei in care te simti cel mai bine ,bineinteles tinand cont si de evenimente speciale in care trebuie sa porti ceva mai sofisticat ,un toc cui........

Postat pe 23 Octombrie 2008 17:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
numai Europa de Est -vinovata? 2 De la: tutankhamon 19 Februarie 2010 00:48
Concurs foto! 2 De la: elodia 26 Martie 2011 16:32
Topicul devoratorilor de publicitate 122 De la: pandora2010 6 Iunie 2011 17:26
ce parere aveti despre barbatii de pe garbo? 507 De la: ingerasulluptator 8 Iulie 2013 10:26
8 Martie! 7 De la: ameno 8 Martie 2011 12:33
Setari Cookie-uri