intalnire karmica???


Vi s-a intamplat vreodata sa fiti atrasa de cineva psihic? vreau sa zic, sa nu va placa de el, sa va plictiseasca persoana lui sau sa fiti pur si simplu neutre, sa nu va pese, aparent, de el? sa va fi certat rau de tot, aproape sa va fi luat la bataie, dar, in adancul inimii, inca sa va pese de el? sa nu puteti trai cu gandul ca este in alt oras si ca nu o sa-l mai vedeti zilnic, desi nu va mai place de el? sa va simtiti mai bine in preajma lui decat in preajma iubitului? sa nu mai aveti incredere in niciun alt baiat si sa nu va simtiti bine in nicio alta relatie? doar cu el sa va purtati natural?

ce credeti despre asta? e vorba de o intalnire karmica sau ceva in genul asta? va rog, un raspuns..
full_color
Postat pe 9 Octombrie 2010 20:38
da, karmica rau.
Esti indragostita, o fi asa greu de recunoscut?
quasaria
Postat pe 9 Octombrie 2010 20:42
depinde...
tie cum ti-a fost,Q?
usor?
preci
Postat pe 9 Octombrie 2010 20:51
poate ca ar fi bine,sa nu ne mai amagim,noi pamantenii
aceasta asa zisa iubire,ne-a fost lasata pt perpetuarea speciei si nu pt incantarea noastra

asa cum viatza este trecatoare,asa si iubirea este pieritoare(iubirea pt o persoana)

imaginati-va cum ar fi evoluat idila dintre romeo si julietta dupa zeci de ani de convietuire....
LILO
Postat pe 16 Octombrie 2010 17:56
E greu sa-ti traiesti karma,hi,hi,hi,Garbo nu e pe karma ,sigur
scrichy
Postat pe 16 Octombrie 2010 19:44
Cred in posibilitatea ca doua persoane,peregrine in sirul nesfarsit al existentelor sa se intalneasca..Va recomand cartea ,,REANCARNAREA'' a lui Rudolf Steiner.Citind acea carte va veti da singura seama daca va aflati intr-o asemenea situatie.Nu luati in consideratie opiniile scepticilor.Nu sunt rauvoitoare ,sunt doar opinii..adica pareri..adica iluzii..Nu au importanta!Daca creierul dvs emotional va alerteaza in acest sens, daca nu puteti gasi nici-o explicatie plauzibila pentru atractia neconditionata pe care o resimtiti vis-a -vis de acea persoana atunci se afla sedimentate in constiinta dumneavoasta informatii care va orienteaza spre o asemenea explicatie.Dar,sa nu uitam:doua suflete se pot reantalni si ca sa-si plateasca polite vechi,ramase neplatite.In acest caz intalnirea nu mai este o placere...Va urez sa dea Domnul sa fie O EXPERIENTA MEMORABILA DAR EXTREM DE PLACUTA!Sa auzim numai de bine!
alpha222222
Postat pe 20 Octombrie 2010 06:08
De la: alpha222222, la data 2010-10-20 06:08:11Cred in posibilitatea ca doua persoane,peregrine in sirul nesfarsit al existentelor sa se intalneasca..Va recomand cartea ,,REANCARNAREA'' a lui Rudolf Steiner.Citind acea carte va veti da singura seama daca va aflati intr-o asemenea situatie.Nu luati in consideratie opiniile scepticilor.Nu sunt rauvoitoare ,sunt doar opinii..adica pareri..adica iluzii..Nu au importanta!Daca creierul dvs emotional va alerteaza in acest sens, daca nu puteti gasi nici-o explicatie plauzibila pentru atractia neconditionata pe care o resimtiti vis-a -vis de acea persoana atunci se afla sedimentate in constiinta dumneavoasta informatii care va orienteaza spre o asemenea explicatie.Dar,sa nu uitam:doua suflete se pot reantalni si ca sa-si plateasca polite vechi,ramase neplatite.In acest caz intalnirea nu mai este o placere...Va urez sa dea Domnul sa fie O EXPERIENTA MEMORABILA DAR EXTREM DE PLACUTA!Sa auzim numai de bine!




UNDEVA CADVA...a fost si film pe ecrane...

Carti despre Karma au fost si sunt incontinuare.
Sunt zile Karmice ,..zile in care ne nastem cu un destin bine stabilit...
Sunt persoane predestinate karmic... Important sa ai incredere in intuitie...
anca_53
Postat pe 20 Octombrie 2010 12:25
sigur
garbo107589
Postat pe 23 Octombrie 2010 16:09
cred ca am suflete pereche
garbo107589
Postat pe 23 Octombrie 2010 16:09
Unde fata?
Doara
Postat pe 23 Octombrie 2010 18:29
povesti
Mihai55
Postat pe 27 Octombrie 2010 22:16
frumos subiect, eu cred in intalnirile karmice
fluturas_kidz
Postat pe 27 Octombrie 2010 23:29
booonnn...deci s-o trecem si p'asta cu garbo pe lista?
preci
Postat pe 28 Octombrie 2010 20:38
pe lista cui cuscry?
Ciresica
Postat pe 28 Octombrie 2010 20:54
pe lista fluturasului ,soro...
preci
Postat pe 28 Octombrie 2010 20:59
ce ? am gresit cu ceva ? se fac liste cu cine crede sau nu?
fluturas_kidz
Postat pe 29 Octombrie 2010 18:44
uite ce mai cred unii :

http://allarround.blogspot.com/2010/02/intalnirea-karmica.html
bluelight
Postat pe 29 Octombrie 2010 19:18
De la: full_color, la data 2010-10-09 20:38:57
sa va fi certat rau de tot, aproape sa va fi luat la bataie, dar, in adancul inimii, inca sa va pese de el? sa nu puteti trai cu gandul ca este in alt oras si ca nu o sa-l mai vedeti zilnic, desi nu va mai place de el? sa va simtiti mai bine in preajma lui decat in preajma iubitului?
ce credeti despre asta? e vorba de o intalnire karmica sau ceva in genul asta? va rog, un raspuns..


Suna mai mult a OBSESIE decat a dragoste.
Ceva ca-n cantecul lui Bitman : "poti sa speli pe jos cu mine, poti sa te stergi undeva cu familia mea, dar nu-mi lua dragosteaaaaaaaaaaaa !!!!".
FelixTomescu
Postat pe 30 Octombrie 2010 17:22
Carti despre Karma au fost si sunt incontinuare.
Sunt zile Karmice ,..zile in care ne nastem cu un destin bine stabilit...
Sunt persoane predestinate karmic... Important sa ai incredere in intuitie...[/quote


doar intr-o oarecare masura ai dreptate.
" NU EXISTA DESTIN, DESTINUL NI-L SCRIEM SINGURI"
o intilnire karmica nu decurge asa cum a descris-o mai sus.
o intilnire karmica e foarte profunda, iti dai seama de ea imediat.
nu il respingi pe omul intilnit, ci il doresti cu toata fiinta ta....


cititi : IUBIRE IN EXIL de Donna V.

vivacedonna
Postat pe 4 Noiembrie 2010 21:34
pare interesant subiectul, dar nu pot sa imi formez inca o idee
alessia80
Postat pe 4 Noiembrie 2010 21:42
da' cine-i Donna V aia?
vreo fufa cu karma deranjata,bag sama....

preci
Postat pe 5 Noiembrie 2010 20:24
De la: preci, la data 2010-11-05 20:24:15da' cine-i Donna V aia?
vreo fufa cu karma deranjata,bag sama....



nu draga mea ,
nu e o fufa cu karma deranjata,
ci e o femeie cu o viata karmica,
si care stie ce scrie...

in momentul in care scrieti des[pre ceva,
ar fi bine sa si stiti ce anume vreti sa scrieti.

o karma nu e intimplatoare...
este ceva lasat neteminat in vietile anterioare
si care se continua in aceasta viata...
dar care este de mai multe feluri: iubire, sanatate, ...

citat din roman
IUBIRE IN EXIL de DONNA V.:
....
"Nu mai avea rbdare, voia s tie cnd ajung la El. I-am spus c n jurul prnzului. i aa am i fcut. Abia ateptam s termin sedina s pot pleca la El. M-am mbrcat repede ntr-o inut ct se poate de sexy - i teribil de primvratic, de parc nu ar fi fost luna februarie.
O rochi neagr scurt, tricotat, mulat pe corp, cu desuuri negre negru pentru c era culoare specifica zodiei lui i totodat m fcea mai slab. Pt ca aveam 70 kg la 1.70 nlime. Un pic cam grsu. Nu-mi plcea de mine aa.
Era nc zpad afar i foarte frig. Am uitat s-mi iau i mnuile n goana mea nebun de a ajunge la el ct mai repede.
n sfrit ajung, aveam emoii ca la prima ntlnire. Aveam i unele reineri de ordin psihic cum va arta, cum o s fie, dac nu m va satisface i cte altele mai aveam n cap n momentul acela.
M-a ntmpinat n ua blocului un biat drgu, finu, cu o ide mai scund dect mine, cu aceeai voce de la telefon. Am tiut n momentul la c-l iubesc. Inima mi btea nebunete, de parc ar fi vrut s-mi ias din piept. M-am abinut s nu-l strng n brae acolo n ua blocului, nc mai aveam o frm de luciditate, nu vroiam s m vad nimeni, oricnd putea trece o cunotin a soului meu sau a mea pe acolo.
Am urcat n lift, nici mcar nu am vazut la ce etaj m duce, ce numr de apartament are pe u M-a ajutat s-mi scot haina, i mi-a artat drumul spre dormitor. M atepta cu lumnri parfumate aprinse n ntuneric. Crease o atmosfer de vis. Deja eram ud, excitat la maxim de atta dorin acumulat n sptmna de ateptare. Ne-am aezat pe pat, mi-a luat mna ntre palmele lui calde, fine si catifelate.
-Ce mini reci ai! Ti-e frig?
I-am rspuns aproape fr s respir: m nclzeti tu.
Acela a fost momentul n care nici unul dintre noi nu a mai putut rezista. Ne-am apropiat i m-a srutat tandru dar ptima, din cap pna n picioare, dezbrcndu-m ncet i apoi, a continuat s m srute, din cap pn n picioare. Eram att de fericit cum nu m mai simisem de mult vreme cu soul meu.
Aveam mintea golit de gnduri. Nu m mai interesa de nimeni i de nimic. i simeam rsuflarea, mngierile tandre m-am trezit dezbrcat toat, lipit de corpul lui aproape penetrndu-m. ntr-o ultim zvcnire de luciditate l blochez i i cer s-si pun un condom. i srutndu-m m ntreab: ii e fric de ceva? i atunci m-am topit toat n mbriarea lui simindu-l intrat n adncul meu ntr-un ritm lent nebunitor de du-te vino, iar eu strigam de plcere, o plcere ce nu o mai simisem demult, dinainte de naterea copilului. O plcere sfietoare care m mbta ncet de o fericire imens. l iubeam. M-am lsat n voia lui pentru 3 ore nltoare la cer. l vroiam nc o dat i nc o dat, nu m mai sturam de el.
ntr-un moment de respiro dup un du foarte scurt pentru c timpul att de preios trecea att de repede i nu vroiam s-l pierd inutil, l-am ntrebat: i-a plcut? Da, mi spune. Eti bestial, i spun srutndu-l. Mai poi nc o dat? Da. i n acelai moment am trit din nou acele senzaii nebunitoare. A fi vrut s dureze la nesfrit, dar trebuia s plec 
La u l intreb, vrei s ne mai vedem?
-Da.
l srut cu atta patim, nu a fi vrut s mai plec de la el. i nici lui nu-i venea s-mi dea drumul, nu-mi deschidea ua...
Mi-a sunat alarma de pe telefon, mi expirase timpul, trebuia s ajung la ntlnirea cu Julia i s-mi iau copilul de la grdini.
Am plecat de la el n al 9-lea cer i cu promisiunea c o s ne mai vedem n sptmna urmtoare."
..........
"
A ieit aa de repede mi e aa de dor de el, nc l simt nuntrul meu, i simt mngierile, i simt minile n pr, nc i simt srutrile peste tot
A mai fi vrut s vorbesc cu el, m gndesc acum, c nu am mai vorbit niciodat att de mult ca azi. Dar eram fericit, plngeam de fericire. Carapacea care i-a creat-o n jurul lui a nceput s se subieze, dar numai azi , mine va fi la fel de distant i rece ca ntotdeauna. Discutia de azi mi-a ntrit convingerile care le-am avut n 12 mai, cnd a intrat disperat s m ntrebe ce fac.
Dar mi triesc dragostea n exil, departe de brbaii vieii mele. i visez la o zi n care i-a putea avea din nou. Pn atunci nv din nou s-mi triesc viaa cu intensitate, s m bucur de ea.
n singurtatea mea m gndesc la ei tot timpul. i iubesc pe amndoi, dar n moduri diferite. Nu a putea tri fr soul meu, e omul care m completeaz chiar dac uneori nu m nelege n totalitate. Dar oare cine m poate nelege mai bine dect m neleg eu? i-mi rspund: nimeni. Pentru c sufletul meu pereche nu l voi gsi doar ntr-un singur brbat, ci n mai muli.
Nu mi doresc dect ca soul meu s m ierte i s nu sufere dac va ti vreodat.
i mai trece o zi n care mi triesc iubirea n singurtate.
Din timp n timp revin la realitate la strigtul fiului meu: mamma, cu un accent aproape franuzesc i cu un rs cristalin i pur.
i da, a fi n stare s-mi triesc iubirea, toat viaa n exil, dar numai alturi de fiul meu.
n zilele urmtoare ncerc s m linitesc, i s caut rspunsuri.
M-am ntrebat de multe ori: oare ce am fost ntr-o via anterioar? n una din ele curtezan cu siguran.
Dar m gndesc la El. nc m ntreb: De ce l-am cunoscut? De ce i-am acceptat provocarea?
mi spunea prietena mea la telefon: Iuda, ai zis c o s-l uii.
Cum poi s uii cnd iubeti cu atta patim, cu disperare? A doua oar m-am rzbunat pe el i-mi rdea sufletul c l-am ngenuncheat, c l-am pedepsit. Acum mi dau seama ct am fost de egoist. Am vrut s-l pedepsesc, dar m-am pedepsit pe mine la sfrit. Eu sunt cea pedepsit acum. Eu sufr. Am vrut s fug de el, s m exilez, dar exilul doare foarte tare.
Trim lng cineva care credem c e sufletul nostru pereche, dar nu totdeauna este aa.
Am avut 10 ani de linite, dar parc acum sunt mplinit, iubind doi brbai, nu unul singur.
mi fac harta astral i m documentez, pentru c vreau rspunsuri. Nu suport retragerea lui dup ultima noastr discuie.
i mi se rspunde: karma. O iubire karmic care nu putea trece pe lng tine pur i simplu. El s-a nscut prea trziu pentru tine n viaa asta, dar chiar i aa, te-a cutat, a venit dup tine, nu putea s nu te ntlneasc i n aceast via. A-i avut acea iubire care trece dincolo de barierele timpurilor.
Acum m-am nseninat, reuesc s-mi reneg suferina aa cum i reneag El iubirea, reuesc s triesc n prezent i s m debarasez de trecut. Pentru c am trit foarte mult n trecut i asta m-a blocat atia ani.
Am scris c:
nu exist destin, destinul ni-l facem singuri
Acum neleg i de ce am fost n stare s scriu asta. De fapt mna mea a scris ce ia dictat subcontientul.
Pentru c eu mi-am ales destinul n viaa asta. Am ales familia, pentru c am o datorie karmic din vieile anterioare unde am suferit lipsa unei familii i parial i n viaa asta, n adolescen. De multe ori m-am ntrebat: de ce am acest spirit de sacrificiu? Sunt attea dansatoare cu familie, cu copii, eu de ce nu am putut face asta? Acum neleg de unde mi vine aceast for, aceast putere de a lupta pentru familia mea i de a o ine unit n ciuda attor piedici care mi-au ieit n cale de-a lungul timpului. Acum neleg de ce am puterea de a m reinventa tot timpul.
Am ales familia n detrimentul iubirii. Dar i iubesc pe amndoi. Istoria se repet, de aici si motto-ul toat viaa m-am drogat doar cu iubiri duale doar 10 ani am avut stabilitate afectiv. i cnd m-am mritat cu soul meu mai iubeam pe cineva, iar el a tiut pentru c era lng mine, m lua n brae i m linitea. Acum nu mai sunt sigur c va fi n stare s m neleag cum m nelegea n trecut, cnd m alina, cnd mi ndeprta visele legate de Cristian.
Nu am neles pn acum de ce El i-a dorit cu disperare s ne cunoatem? De ce m-a cutat? De ce nu m-a mai vrut, apoi iar a revenit?
Nu nelegeam de ce fiind att de tnr i-a format o carapace protectoare impenetrabil i rece? Aceast masc este cea a rzboinicului din vieile anterioare n care a suferit enorm, dar e condamnat s sufere i n viaa asta, pentru c dei s-a nscut pentru mine, a venit prea trziu. Dar nu putea trece prin ea fr s m iubeasc. Iar eu la fel.
M-am ntrebat de nenumrate ori: de ce tocmai el, de ce un copil?
Mi s-a prut un sentiment prea cosmic de la nceput, a fost ceva ce nu am putut controla, orict de mult am ncercat. Cum poi s iubeti pe cineva aproape instantaneu fr s-l cunoti? Cum poi s i dai seama c iubeti un om doar de la o strngere de mn nainte s ajungi n dormitor?
Cnd ne-am ntlnit prima oar, mi-a ntins mna i a spus: eu sunt Ady. I-am strns mna i m-a strbtut un fior, nc nu mi aduc aminte dac am fost n stare s-i spun cum m cheam , dar pn am ajuns n dormitor nu am articulat nici un cuvnt i nici El.
Acum neleg de ce l-am dorit i eu cu disperare de la nceput. De aceea nu am avut timp pentru cuvinte ci doar pentru iubirea carnal, ptima. Noi nu aveam nevoie de vorbe ci doar de iubirea ptima ce ne mistuia din celelalte viei.
De asta El nu avea nevoie s vorbeasc, nu avea nevoie de cuvinte, nu cu mine, pentru c m cunotea deja. De aceea cnd ne-am vzut, dou vorbe ne-au fost de ajuns.
Cnd ne-am apropiat n dormitor inimile noastre au btut la unison, iar organele sexuale parc ne explodau, fiecare tiam ce vrem, ce ne place... ne nelegeam din priviri. Ne-am iubit ndelung cu patim i dor, ne-am mulumit doar s ne strngem n brae i s nu spunem nimic, parc nu am fi vrut s rupem acea vraj a momentului regsirii, a rentlnirii.
Dar caracterul meu puternic brbtesc nu m-a lsat sa m druiesc n ntregime. A fost prima greal. Iar dup aia, am greit amndoi, El avnd scuza tinereii, iar eu pe aceea a familiei. Ne-am renegat sentimentele. Eu am fost prima care i-am dat stop joc, apoi tot eu am fost cea care l-am vrut din nou. Nici eu nu mi-am nvat lecia karmic de la nceput. n timp, eu mi-am acceptat sentimentele, dar El nc i le reneag. Nu tiu pentru ct vreme. Dar acum sunt pregtit pentru el. Nu o s m mai joc cu El. l atept. O s m druiesc complet n toat splendoarea mea.
Asta mi-a fi dorit, dar nu eram n stare. Eu nu m pot drui n ntregime. Nu pot s fiu complet a cuiva. M blocheaz ceva 

Ca s mai uit de totul ies n ora la distracie, era o Fest. i toate frumoase, pn vd nite dansatoare pe un podium.
ntr-o clipit m-i s-a desfurat ntreaga mea tineree prin faa ochilor.
Doamne eram tnr, frumoas i cu ct chef de via...
Dansam i m simeam regina Cleopatra urmrit i admirat de brbai. Aveam un sentiment de fericire profund.
Acum plng. Cnd am vzut-o pe ea, o dansatoare tnr, slbu i cu prul pn la mijloc, m-am vzut pe mine. M ntrebau admiratorii? Tu nu ai oase n tine?
Aa era ea acum pe scen. Sacrificiul de 11 ani e copilul meu. Dar sunt attea dansatoare cu copii, eu de ce nu am putut? De ce am puterea asta de sacrificiu? Pentru mine cine se sacrific? Nimeni.
Rspunsul era: pentru copilul meu i dorina mea de a fi a unui singur brbat n viaa asta. Dei am vrut s schimb ceva , nu am fost n stare. Sau nu am vrut. Dect foarte trziu. Dar dup aceea m-am exilat contient. Aveam nevoie s fiu singur. S-mi triesc iubirea n singurtate pentru o vreme, nu tiam ct... S pot s contientizez ceea ce vreau, doar c... tiu ce vreau, dar nu pot accepta. i nc mi iubesc soul, dar vreau s regsesc acea scnteie de la nceputuri.



ncrederea ntr-un nou nceput profesional

Doamne, i mulumesc.
Ce mai poate cere o femeie de la via mai mult dect i-ai dat?
O familie frumoas, un copil extraordinar, un so bun, un amant tnr...
Poate un viitor contract n capitala modei... cine tie?
Tocmai am ieit de la un casting, i nu puteam trece pe aici i s nu vd splendoarea din faa mea...
Acum vznd Domul din Milano, nu sunt n stare s gsesc cuvinte pentru a descrie privelitea din faa mea.
Stau pironit n loc, nu m pot mica, nici cu Julia la telefon nu mai pot articula dou cuvinte  Privesc i parc nu-mi vine s cred c sunt aici. M ntreab Julia: ce s-a ntmplat de nu mai zici nimic?
i spun: nu pot acum, te sun mai trziu, las-m s m adun, s triesc momentul meu de fericire. Pa. i nchid telefonul, m ciupesc s vd dac mai reacionez . Da, sunt vie, e adevrat, sunt aici, visele mi se mplinesc. Triesc n ara pe care o ador i o descopr pe zi ce trece mai mult. i-mi place teribil de tare. Chiar i n singurtatea mea acum, sunt fericit, mulumit. Iubesc frumos fr resentimente i triesc intens fiecare clip a vieii mele. Nu o s mai las niciodat suprarea i tristeea sa-mi inunde viaa. De acum n colo pentru mine va exista doar iubire fr suferin (dar m mineam singur, pentru c avea s urmeze ceva ce m va marca pe via i dei puteam evita, astrele m avertizase, din nou accept o alt provocare... ).
E att de frumos s-i dai seama c poi s iubeti i s nu mai suferi pentru ei. Iubeti i trieti pentru ziua n care i vei avea din nou, pentru c ti c aa o s se ntmple.
Ce mult conteaz s ai un psihic desvrit, matur i s te cunoti pe tine. S ti ce vrei de la via, s ti s i conduci viaa spre tot ceea ce ai visat. Doar ncrederea n tine i poate da fora asta, pentru c ti c poi s faci tot ceea ce i propui. ti c eti n stare s realizezi tot ce i doreti.
Am scris n cartea asta nite maxime de via dup care m-am i ghidat i pe care le-am respectat de-a lungul vieii? Nu mi explicam de ce, dar tiam c aa este, tiam c am dreptate; pentru c n adncul sufletului meu aveam rspunsurile, dar nu mi ddeam seama de ele. mi lipsea ceva atunci, nu m cunoteam pe mine nsumi cum m cunosc acum. mi trebuia doar un mic ajutor, pe care l-am primit acum.
Stau n faa Domului i savurez frumuseea lui la un capucino i nc nu sunt n stare s gsesc cuvintele prin care s-l pot descrie. E ceva unic.
Am fost nuntru i m-am simit att de aproape de Dumnezeu. Am simit pentru prima oar n viaa mea c m iubete cu adevrat. i ntr-adevr trebuie s m fi iubit mult, ca s m fac s-mi schimb viaa dup atta suferin i s m duc unde mi doream eu de mic. Am sperat tot timpul c voi tri aici ntr-o zi.
i e adevrat: niciodat nu e prea trziu. Sper i ntr-o zi i se va mplini.
Credina este atepatarea sigur a lucrurilor sperate, demonstrarea evident a realitilor care totui nu se vd.
De altfel, fr credin este imposibil s-i plcem, fiindc cel ce se apropie de Dumnezeu trebuie s cread c el exist i c devine rspltitorul celor ce l caut strruitor.
Acum nu m mai simt btrn ca nainte. Am sufletul tnr i dornic de via. Deci mi triesc viaa la maxim n toat splendoarea sufletului meu care va rmne venic tnr, care va ti s rd de fericire tot timpul de acum n colo i care nu va mai plnge de suprare niciodat.
Nu am crezut c pot atinge o maturitate psihic, sufleteasc, spiritual att de desvrit ca acum. Ajungnd la aceast maturitate, acum simt c triesc cu adevrat, nu doar c trece viaa pe lng mine.
Deci, la ce v ndemn dragii mei cititori?
S v cunoatei pe voi niv, s tii ce vrei de la via.
Nu spunei niciodat eu nu pot, NU EXIST NU POT, exist doar nu vreau. Poi face orice, cu condiia s vrei. Trebuie doar s ai voin i atunci ajungi s faci tot ce i propui.
Culturalizeaz-te spiritual i atunci ajungi la maturitate i fericire. Pentru c nu exist cale spre fericire ci fericirea este CALEA.

Maxima mea:
"viaa e frumoas,
merit trit,
triete intens fiecare clip,
triete la maxim."
"
...................................................................


vivacedonna
Postat pe 8 Noiembrie 2010 15:37
blablablablablablabla....
fericirea este calea,zici?
da' niste indicatoare gasim si noi p'acolo,"draga mea"?
preci
Postat pe 9 Noiembrie 2010 18:41
mori de plictiseala, clony? las doamnele sa se desfasoare cu karma aia in voie...cineva tre' sa fie de vina ori ca viata e sucks, ori ca speranta e killarita, he, he, he...



michelle_
Postat pe 9 Noiembrie 2010 18:52
mai degraba o sa mor de ranza pestritza,clony...
stai,ca n-am termenat cu speranta aia...
preci
Postat pe 9 Noiembrie 2010 19:03
De la: preci, la data 2010-11-09 19:03:33mai degraba o sa mor de ranza pestritza,clony...
stai,ca n-am termenat cu speranta aia...
croseteaza preci mamii la speranta
floare_cu_colti
Postat pe 9 Noiembrie 2010 19:14
is in vana rau de tot azi...
preci
Postat pe 9 Noiembrie 2010 19:21
De la: preci, la data 2010-11-09 19:21:12is in vana rau de tot azi...
esti revigoranta
floare_cu_colti
Postat pe 9 Noiembrie 2010 19:25
Mai , mie nu mi s-a intamplat asa ceva si cred ca nici tie!
Pur si simplu cred ca esti atrasa de cineva, dar de fapt ti-ai dori sa abe alte calitati, atuuri...bla bla bla.
Lasa vraja asta cu karma si nu-ti pierde timpul cu cineva de care nu esti satisfacuta pe deplin!
m_ada
Postat pe 9 Noiembrie 2010 19:50
Mai, mie, citatul asta al vivacedonnei, imi suna a sandra brown un pic mai spalata
Imi place insa cum veniti si recomandati tot felul de "carti" ("cititi ca sa va convingeti!"), avand pretentia ca aceste carti sunt echivalentele unor tratate bine aprofundate si documentate de nu stiu care grupuri de cercetatori americani, britanici, australieni si alte natii conlocuitoare ...
Thor_again
Postat pe 9 Noiembrie 2010 21:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va invit la o cafea cu aroma politica! 41 De la: ratuscaceaurata 3 Octombrie 2011 22:44
ce doriti sa schimbati in serviciile oferite pe internet? 6 De la: pik_nik 6 Februarie 2010 16:14
Un articol interesant despre jocurile online si virusi 3 De la: MonykMilena 5 Iulie 2010 10:16
poti imi spun 49 De la: liaiedera 1 Iunie 2010 19:10
se mai intampla... 4 De la: elodia 9 Aprilie 2010 21:26
Setari Cookie-uri