Concurs Papucei.ro

pantofii mei preferati............. :(( i-am vazut, m-am indragostit de ei, i-am cumparat, insa nu-i pot purta pt ca ma chinuie ingrozitor.....si ii tot privesc, ma cert cu ei sa inteleaga.........nu vor si pace buna......si-mi plac atat de mult......ii ador........si sper....
balauca_dana
Postat pe 23 Octombrie 2008 21:59
Pai pantofii mei preferati sunt simpli draguti si cu care ma simt foarte bine.Nu trebuie sa fii in pas cu moda ca sa pari cool.Trebuie doar sa fii tu insuti sa fii naturala si sa simti ca in fiecare zi esti mai frumoasa cu pantofiorii mult iubiti si de care cu greu te poti "dezplipi".Voua va multumim ca veniti cu idei noi si ne ajutati in a ne gasi ceea ce avem nevoie.Trebuie "sa fim unice"!
jujoo
Postat pe 23 Octombrie 2008 22:01
Papucii mai preferati sunt niste pantofi negri din piele .Bot rotund si toc nici gros nici subtire.Imi plac foarte mult pentru ac pot fi asortati la orice , si purtati aproximativ la orice ocazie ,bine .. nu la cumparaturi sau in excursii Acesti pantofiori sunt preferatii mei si pentru ca au o semnificatie sentimentala.I-am primit de la iubitul meu de Valentine's day Deci.. mi-a dat papucii de ziua indragostitilor... Glumesc , mi i-a daruit cu acea ocazie pentru ca stia ca imi plac si ca mi-i doresc foarte mult
briyanaa
Postat pe 23 Octombrie 2008 22:05
Pantofii mei preferati sunt cei care ma fac sa ma simt comod,in general cu bot rotund si tocul mediu,nici gros,nici subtire,in culori pastelate..in timpul rece,prefer botinele,cu bot rotund,indiferent daca sunt cu talpa joasa sau cu toc..la acestea din urma as opta pentru gri sau turcoaz,sau cizmulitele cu talpa joasa,care pot fi purtate aproape la orice tinuta
ella20
Postat pe 23 Octombrie 2008 22:35
am o pereche de pantofi negri de lac,cum se purtau acum 20 de ani,cu valoare mare sentimentala,au fost ai mamei mele,iar eu si sora mea,eram foarte incantate,sa defilam prin casa,ca pe un podium imaginar,cu toate ca erau cu cateva numere mai mari!
i-am pastrat si culmea ca se poarta modelul cu bot rotund acum,dar pentu mine reprezinta mai mult decat o pereche de pantofi,si sper sa ma pot mandri cu ei si nepotilor!
cristinanedelcu18
Postat pe 23 Octombrie 2008 22:52
papucei, papucei...preferatii mei sunt o pereche de botine maro,piele ,cu un model oriental in lateral...in fiecacare dimineata imi asortez hainele in functie de "papuceii mei"...ei trebuie sa imi calauzeasca pasii in fiecare zi!simt ca mi se potrivesc,ca ma reprezinta!ma ghidez dupa un principiu:"haina il face pe om"dar nu in sensul pe care cu totii il stim...continuarea,in sintagma mea este ..."haina il face pe om sa se simta bine...in pielea lui" .
eduemy
Postat pe 23 Octombrie 2008 22:53
pantofiorii mei preferati sunt de fapt niste mocasini ,in care ma simt excelent si tare mult mi as dori cizmulitele din poza ca sunt exact ceea ce as purta ,sunt tare comode si au un dizain foarte placut,Cristina
ricci9a
Postat pe 23 Octombrie 2008 22:55
salutari!

Chiar acum cand scriu aceste randuri, sunt bandajata la piciorul drept, mi-am sucit degetul mare , si asta pentru ca port pantofi cu toc toata ziua. Cunoscutii si nu numai, ma intreba" cum poti umbla pe toacele alea toata ziua", iar eu le raspund: "tocurile s-au inventat pentru mine!". De ce pentru mine? Pentru ca nu am decat 1,50 in inaltime si de la 14 ani umblu pe tocuri. Daca as fi avut macar 1,60 eram foarte multumita, nu imi trebuia tocuri decat daca era absolut nevoie, dar asa, ma mai ajut de tocuri ca sa ies si eu, cat de cat, la "inaintare" Deci pantofii mei preferati sunt cu toc si cu talpa inalta, dar nu exagerat. Am vazut ca s-au inventat si pantofi cu talpa ascunsa, chiar si pentru pantofii sport tip "tenis", sunt superrr. Eu mi-am facut un adevarat cult in ceea ce priveste incaltamintea Si dupa cum v-ati dat seama nr. meu e 35, ceea ce insemna ca imi gasesc extrem de greu incaltaminte. Cand trebuie sa-mi cumpar"incaltari", e o adevarata aventura, foarte rar imi gasesc ce-mi place si sa-mi fie bun... Da` ce sa-i faci, numai sa ma tina picioarele, ca in rest ne incaltam cu ce putem. Mi-am promis ca daca vreodata voi avea banii, imi voi deschide un magazin de pantofi

Mgazeta
Postat pe 23 Octombrie 2008 23:04
Pantofii mei preferati sunt cei fara toc ,usori,pe care nici nu_i simti in picioare.Cu ei pot merge si la piata ,cu ei ma pot plimba sau chiar pot dansa cu ei.Important este sa ma simt eu bine.Sa fiu fericita in ei.
karlla57
Postat pe 23 Octombrie 2008 23:14
O stiti pe Dorothy din "Vrajitorul din Oz"? ei bine prietenii mei m-au comparat cu ea in momentul in care mi-am incaltat balerinii rosii din piele.aveam chiar un mic joc: in momentul in care un membru al gastii noastre avea orice fel de probleme sau ne placea sa stam sa visam cu ochii deschisi la diferite locatii, doua batai din botul papuceilor ne transpuneau in locul visat sau ne rezolvau problemele.era macar o metoda de a face haz de necaz sau de a uita de micile incidente nefericite.da, da, papucei magici.cu ei poti sa zbori, sa fii cine vrei, sa fii chiar invizibil.dar mai ales sa fii deosebit.se poate incerca acasa, pe strada, in autobuz, la munca, oriunde.liber la magie;)
HAVE FUN IN YOU SHOES:D
mihila_862000
Postat pe 23 Octombrie 2008 23:16
Pantofii mei preferati sunt AURII, cu talpa joasa, bot rotund, realizati din materiale placute la atingere, pe care-i consider "my preciousss".
xenia_s
Postat pe 23 Octombrie 2008 23:23
papucei mei preferati sunt comozi practici si usor de asortat la diferita tinute, sunt negr, nu foarte inalti deoarece job-ul meu presupune multa miscare ....cu alte cuvinte ii ador pacat ca sunt cam bolnaviori
rocksanyka
Postat pe 23 Octombrie 2008 23:30
Imi plac cizmele lungi, cu toc jos, de preferinta negre

Postat pe 24 Octombrie 2008 01:35

In meseria mea sunt dependenta de PAPUCEII care mi se potrivesc ca ... o manusa. Cred ca cizma din imagine, daca este nr. 37 este perfecta!!!!
camelia_camica
Postat pe 24 Octombrie 2008 06:24
mie imi plac cizmele din piele, cu tocul jos, sa fie de calitate.
muresica
Postat pe 24 Octombrie 2008 06:32
imi plac pantofi cu toc cui dar si cizmele voastre sint super nu imi permit insa asa ceva copii in primul rind....mult noroc de la ploiesti!
irinna_ioanna
Postat pe 24 Octombrie 2008 07:19
Trebuie sa recunosc ca nu am o pereche de cizme atat de superbe, dar vizez mereu la asa ceva, mereu ma uit in vitrinele magazinelor si le admir. Sper sa fiu eu norocoasa data asta.
O zi buna.
marirarau
Postat pe 24 Octombrie 2008 07:55
As fi foarte fericita daca as castiga aceasta pereche de cizme sant superbe,sincer nu am castigat nici un premiu niciodata pana acum si nu cred ca voi visa la asa ceva vreodata.
Despre incaltamintea mea preferata ce pot sa va spun, port si incaltaminte cu toc, dar si sport, depinde de tinuta vestimentara din aceea zi.Perechea mea preferata de incaltaminte sant o pereche de pantofi,cu tocul potrivit in care ma simt excelent si nu as incalta alceva decat pe ei

Mariana. G
marina73
Postat pe 24 Octombrie 2008 08:19
NOEA -ALINA----DE CELE MAI MULTE ORI SUNT TENTATA SA IMI CUMPAR CEVA DE INCALTAT CARE SA FIE MACAR UN PIC INALTE INSA DE CELE MAI MULTE ORI RENUNT.M-AR AVANTAJA CACI EU SUNT MICUTA DE STATURA INSA DRUMURILE ZILNICE CARE LE FAC ...M-AR OBOSI DE CELE MAI MULTE ORI SUNT CU OCHII PE CEAS"ECONOMISIND VIATA" GRADINITA-ORE EDUCATIONALE TERAPIE,TERAPIE CU COPII IN PARTICULAR..SUNT MAMA DE DOI COPII CU AUTISM,ASA CA DE BAZA IMI RAMANEAU MAI MEREU PAPUCII MEDICINALI .FOARTE COMOZI CAM VECHI CE-I DREPT DAR ...MA AJUTA UNEORI NICI NU SIMT CA II AM IN PICIOARE.INSA CIZMELE EXPUSE DE DVS SUNT TARE FRUMOASE DAR...CRED CA NU MI-AS PEMITE...15 SEDINTE IN PARTICULAR DE TERAPIE ABA PT FETITA SI BAIETELUL MEU...DECI CU SIGURANTA NU AS PUTEA SA IMI CUMPAR CI AS PREGATI COPII DAR DACA ESTE UN CONCURS M-AM GANDIT SA PARTICIP...

Postat pe 24 Octombrie 2008 08:43
Pantofii mei preferati sunt aceea care ma fac sa ma simt pretioasa. Cei care atrag atentia prin calitate ireprosabila...se stie ca nu conteaza asa mult calitatea hainelor dar cand e vorba de incaltaminte acest aspect este obligatoriu.
Am o obsesie in ceea ce priveste incaltamintea. Sunt chiar certata de catre iubitul meu cand ma vede venind cu inca o achizitie.

Ziua preferatii mei sunt pantofii cat mai confortabili cu toc de maxim 5 cm sau cu talpa plata.
Seara ador sa ma incalt cu o pereche de pantofi stilleto



Postat pe 24 Octombrie 2008 09:00
Cizmele din piele neagra cu catarama sunt super mi se potrivesc de minune.Papucei preferati- din piele neagra sau lac negru.
marianav_contmar
Postat pe 24 Octombrie 2008 09:04
Buna dimineata,ma numesc Vyo din Bucuresti si port o pereche de pantofi de 5 ani din piele fabricati undeva la Cluj si cumparati din europa ca este mai ieftin pe care i am ingrijit cum se cuvine dar in 5 ani s au degradat ca de...si acum o luna am reusit sa ii inlocuiesc cu altii identici din cauza ca nu i am mai gasit pana acum.Este un model simplu dar cu acest model ma simt foarte bine,avand niste monturi la picioare este singurul model care mi se potriveste.Calapodul este asemanator cu cel al cizmelor pe care le prezentati pentru concurs numai ca sunt pantofi nu cizme.recunosc ca mi ar placea astfel de cizme avand in vedere ca ar fi ca si un cadou pe care l asi primii cu mare placere.
vyo_60
Postat pe 24 Octombrie 2008 09:08
Pantofii mei preferati sunt de culoare neagra cu toc de 12 cm, decupati in fata si cu o fundita. Chiar daca sunt foarte inalti sa stiti ca sunt destul de comozi.
muppets14
Postat pe 24 Octombrie 2008 09:22
Incaltamintea ideala pentru mine este aceea de culoare neagra pentru ca pot asorta negrul la orice.Cizmele pe care le-ati propus pentru concurs sunt idealul meu de incaltaminte. Au tocul jos sunt comode si se pot regla dupa picior. Da, aceasta este alegerea mea cu privire la incaltaminte.Imi doresc aceste cizme!
claudia_1968
Postat pe 24 Octombrie 2008 09:26
Of... Sunt foarte fericita ca pot spune si eu , dupa mult timp, ca am o pereche de papucei preferati. In ultima vreme am participat la foarte multe nunti, ceea ce e un motiv de veselie insa acest moment poate deveni unul trist cand incepi sa dansezi.Asa mi s-a intamplat mie pana i-am gasit...i-am intalnit intr-o zi minunata de vara si ei mi-au facut cu ochiul de indata ce i-am atins... cand le-am oferit locul lor preferat(piciorusele mele)au strigat euforic ca sunt in extaz si atunci au inceput sa-si faca meseria... tocul inalt mi-a ridicat funduletul, lacul mi-a oferit eleganta iar cocheta fundita mi-a completat tinuta.I-am luat de indata acasa iar acestia m-au rasplatit din plin oferindu-le picioruselor mele un rasfat de zile mari in seara petrecerii. Am dansat frenetic intreaga noapte si din toata povestea cele mai fericite au fost piciorusele mele care i-au ramas fidele si i-au numit VIP-urile garderobei si acolo vor ramane pana vor intalni cizmulitele We Ride de la Papucei :)
roxy24ils
Postat pe 24 Octombrie 2008 09:40
Buna,

Despre pantofi, papuci e destul de complicat de vorbit mai simplu de cumparat. Am primit o pereche de sandale acu 4 ani ( nu-mi vine sa cred ca a trecut atata) argintii, simplute, fara a fi o marca, foarte ieftine dar care mi-au placut atat de mult si tin la ele si in ciuda faptului k am umblat mult cu ele nu s-au stricat. Mi-ar placea sa mai am o astfel de incaltaminte la care sa tin si care la randul ei sa ma tina.

Multumesc
Luminita
luminita_mc
Postat pe 24 Octombrie 2008 10:29
Incaltarile mele preferate sunt o pereche de botine maro superbe pe care le-am achizitionat in aceasta toamna.Sunt superbe si imi plac la nebunie.Le-as purta in fiecare zi la orice tinuta....dar nu se poate

Postat pe 24 Octombrie 2008 10:31
buna,

eu nu am o pereche de papuci preferati , deoarece ma simt bine in tot ce este comod.
ne avand bani destui ca sa pot sa-mi cumpar pantofisau cizme numai de piele ma multumesc si cu cei de vinilin care imi sunt comozi si care nu ma deranjazea la mers pentru ca am de mers zilnic 8 km iar pentru aceasta nu am cum sa merg cu tocuri,asa ca nu prea fac nazuri la acest lucru.
avand o inaltime de 174cm si fiind lata la picior (10) de obicei nu imi prea gasesc cu usurinta incaltamintea adecvata deoarece incaltamintea din ziua de azi este facuta pentru picioarele fine si fuziforme ale modelelor (in categoria carora nu intru si eu) dar pentru asta traim si noi pe langa ele asa cum putem, cu imitatii ca acelea mai cedeaza, chiar daca nu te tine prea mult pentru banii pe care ii dai pe ei .
02051996
Postat pe 24 Octombrie 2008 11:18
O PERECHE DE PANTOFI SAU CIZME FAVORITE? MIE IMI PLAC TOATE,AM COLECTIE DE INCALTAMINTE,INDIFERENT DE CULOARE SAU MODEL PARAREA MEA ESTE CA ORICE FEMEIE ESTE INCANTATA DE O INCALTAMINTE NOUA!NU II ASA FETELOR?
laviniamisea
Postat pe 24 Octombrie 2008 11:19
Imi place sa ma duc in magazine de pantofii. Admir unii pantofi,( e drept , sunt pantofi putini pe care ii admir) dar cumpar putin. De ce ? in general, incaltamintea care imi place e scumpa. Nu stiu cum se face, imi atrage privirea o pereche de pantofi, cizme, etc, simt o placere privindu-i dar... privesc pretul.Si gata.Mi se pare minunat sa stii sa creezi incaltaminte care sa fie si frumoasa,si comoda, sau sa fie atat de frumoasa incat sa nu te mai gandesti ca nu este chiar cea mai comoda pereche de pantofi... Gata, am scris cam mult, nu vreau sa obosesc.Imi doresc ca fiica mea sa poata avea pantofii pe care si doreste.Si sa ne gandim ca exista un pantof minunat-cel al Cenusaresei!

Postat pe 24 Octombrie 2008 11:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EU, SCORPION, EL...GEAMAN... 1 De la: garbo002974 3 Iunie 2009 10:53
PENSIUNE CANINA SI FELINA KRIS 16 De la: dresorul 28 Decembrie 2010 09:51
SCOALA DE DRESAJ CANIN KRIS 6 De la: dresorul 28 Decembrie 2010 09:52
Numara pana la 5000 13 De la: garbo111266 10 Aprilie 2010 12:41
Despre realitatea ignorata a oraselor Romaniei 63 De la: MarilenaS38 26 Noiembrie 2012 10:49
Setari Cookie-uri