Concurs Papucei.ro

perechea preferata de incaltaminte????probabil ceva cu talpa joasa pt toata ziua dar poate sio super pereche de pantofi cu toc pentru party-uri ; am o pereche preferata de cizme pentru iarna,o pereche preferata de balerini primavara,vara am doua preferate: sandalele si slapii ;si nu in ultimul rand sa nu uitam de cele mai dintre cele mai...cizmele mele preferate de cauciuc cam multe preferate...zic eu...dar nu pot renunta la nici una....
mikhaela
Postat pe 23 Octombrie 2008 12:31
salutare tuturor
pantofii mei preferati sunt din piele intoarsa, negri, foarte comozi, un pic demodati, cumparati la oferta acum 3 ani...ma simt cu ei de parca nu i-as avea...
dana_diaconu
Postat pe 23 Octombrie 2008 12:34
P rintesa
A dorabila
N obila
T inara
O riginala
F inuta
I ute
I nteresanta
cam asa ma fac ei sa ma simt,o pereche de pantofiori negrii de lac,josi,si cu 2 barete dragute.
cred ca pantoful personal transmite ceva din atitudinea ta,te reprezinta.
tot ei sunt cei care ne insotesc peste tot,si sunt prezenti cu noi aproape in orice moment.asa ca e foarte important sa ne simtitm bine cu ei.
roxxx
Postat pe 23 Octombrie 2008 12:36
femeile si pantofii topicul asta are succes nu gluma.
yavrum
Postat pe 23 Octombrie 2008 12:38
Foarte frumoase cizmele sunt numai bune pentru a merge mult pe jos imi plac plimbarile prin parc mai ales ca de cateva luni a aparut in viata mea o minune de fetita care este partenera mea fidela la plimbat !
roxana82_popa
Postat pe 23 Octombrie 2008 12:41
Buna, tuturor!
Sunt nou intrata pe forum si imi face placere sa discut cu voi,indiferent daca se castiga un premiu.
Pentru mine, eleganta unei perechi de pantofi sau de cizme, consta in "existenta" unui toc, iar daca mai sunt si din piele de antilopa, totul este perfect si ma simt ca o printesa din povesti. Sincer!!!!!!!
Cred ca avem voie sa visam putin cu ochii deschisi!
O zi buna pentru toate, va doresc.
adimicu
Postat pe 23 Octombrie 2008 12:41
Buna.Intr-adevar si eu cred ca fiecare persoana are o pereche de papuci pe care o indrageste in mod deosebit,si asta o spun si din propria experienta.Mi-am achizitionat o pereche de cizme cu 2 ani in urma de culoare maro si ma simteam atat de confortabil in ele ,cu toate ca aveau si toc incat oriunde mergeam incercam sa-mi asortez hainele in asa fel incat sa pot incalta cizmele mele preferate pentru care facusem o "simpatie":) .Incalt f des cizme si deci mi-ar face placere sa castig aceasta pereche minunata de cizme . Cu drag,Oana !
OanaL
Postat pe 23 Octombrie 2008 12:43
ADOR SA AM PANTOFI DE CALITATE SUPERIOARA DAR DIN NEFERICIRE NU IMI PERMIT DATORITA SITUATIEI FINANCIARE.VA DORESC LA TOTI NOROC SI FERICIRE.TOTUL E RELATIV IN ACEASTA VIATA.DIANA MARIA
dianne
Postat pe 23 Octombrie 2008 12:45
Pantofii mei preferati sunt comozi,din piele,au toc ,culoarea neagra si au rezistat foarte bine la drumuri lungi.
serenax
Postat pe 23 Octombrie 2008 12:47
Cizmele sunt preferatele mele! Ele imi sunt prietenele cele mai bune si cele mai dragi, pentru ca numai ele stiu cum sa-mi ascunda cu grija picioarele obosite si umflate de atata munca si alergatura si numai ele stiu sa ma infatiseze in acelasi timp ca fiind o femeie cocheta ale carei defecte sunt undeva ascunse cu grija de confortabilele si prietenoasele prietene ... cizmele !
In ele am incredere ca arat mai bine !
camelia_vladau
Postat pe 23 Octombrie 2008 13:07
Buna
Sunt Emi si ador pantofi sport de piele, de doi ani am niste ghietute de piele care le port cu drag pentru ca sunt usoare si practice
emili672000
Postat pe 23 Octombrie 2008 13:18
eu am inceput de ceva vreme sa ma imbrac in stil business datorita activitatii pe care o desfasor si chiar imi doresc o astfel de pereche de cizme care sa se adapteze la stilul meu.mi-au placut foarte mult cizmele acestea fara toc pentru ca eu de obicei port pantofi sau cizme cu toc,dar chiar imi doresc foarte mult o pereche de cizme fara toc...in modul asta nu o sa ma mai impiedic asa de mult pe strada sau nu o sa mai alunec pentru ca o sa port cizme fara toc
ave_alexu
Postat pe 23 Octombrie 2008 13:21
Pantofii mei preferati.. Pai a fost o faza de intrat in magazin, vazut, placut. I`am luat cu o saptamana inainte sa dau probele orale la Bacalaureat in 2007. M`am simtit foarte confortabil in ei si m`am bucurat ca mi`au adus si noroc si am iesit zambitoare de la examen. Sunt niste pantofi maro inchis cu bot ascutit.. cu o dungulita sclipitoare si o fundita in lateral. Sunt comozi si exprima o tenta de eleganta dar si feminitate. Ii adorrr
Ing3rasa
Postat pe 23 Octombrie 2008 13:23
papucei mei preferati:)...immmmmmm.... desi poate suna atipic eu sunt indragostita de papuceii mei confortabili si pufosi de casa! ce e mai placut decat atunci cand dupa o zi obositoare de munca in care ai alergat de colo colo pentru a obtine niste blestemate de autorizatii si semnaturi, sa ajungi acasa si sa renunti la jugul hainelor si pantofilor plini de praf cu care ai colindat toata ziulica, si sa te arunci in ce mai confortabili, pufosi, draguti si caldurosi papucei....papuceii de casa...va pup dulce si numai bine!!!
blajandreea
Postat pe 23 Octombrie 2008 13:24
Sincera sa fiu imi plac toate tipurile de papuci:ghete,cizme ,sandale ,cu toc sau fara pentru fiecare pereche in parte gaseasti momentul potrivit sa ii porti.Eu de mica am am avut ceva probleme cu incaltarile ,nu am avut posibilitati financiare,iar acum cand am ocazia ma innoiesc cat de des pot.
alexya985
Postat pe 23 Octombrie 2008 13:35
Nu exagerez cand spun ca nu-mi pot imagina viata fara incaltaminte. Fie ca sunt pantofi sport, casual, pantofi cu toc, cizme- toti fac parte din viata noastra- o viata ceva mai comoda, mai incitanta, mai eleganta in parte si datorita lor. Ma surprinde uneori,cand probez o noua pereche de pantofi,imaginea incaltarilor actuale- parca toate zilele in care mi au fost alaturi au marcat intamplari mai mult sau mai putin importante si pe suprafata lor. Pantofii sunt aliatii nostri la cele mai intime evenimente din existenta- de la balerinii lacuiti din prima zi de gradinita la arogantii pantofi albi ce ne poarta spre alesul inimii, de la picantii pantofi rosii cu care i condimentam iubitului fantezia preferata la credincioasele cizme de cowboy:P ma rog girl:P cu care ne plimbam catelul pe aleiile coplesite de sarutarile toamnei.
Fiecare pereche de pantofi devine parte din mine, ma poarta pe cararile vietii spre bune si rele.
ioana_crp
Postat pe 23 Octombrie 2008 13:38
Hei, va saluta o pereche de picioare! Suntem cele mai triste picioruse marimea 37 din lume. Suntem nebagate in seama de posesoarea lor, si bagate in orice tip de pantofi , sandale, cizme fara toc. Fata asta nu are nici un stil! Ajutati-o si asa ne ajutati pe noi!
Vrem sa vina Mos Andrei, Mos Nicolae sau Mos Craciun si la noi.
Vrem sa zburdam prin frunzele toamnei sau omatul iernii, FERICITE!
bu_za
Postat pe 23 Octombrie 2008 13:43
Pantofii preferati pe care-i port de multi ani si culmea nu se strica au culoarea neagra. Rezistenta lor este atat de mare, in ciuda mersului neglijent. De retinut nu le-am pus niciodata flecuri. Sunt cu toc, dar foarte comozi. Ar trebui ca toata incaltamintea sa fie de calitate, dar stiu ca nu se poate.
cristd
Postat pe 23 Octombrie 2008 13:44
Buna,pantofii mei preferati,sunt maro inchis,cu talpa ortopedica,din piele,cei mai comozi si longevivi pantofi pe care i-am detinut pana la varsta de 28 ani,ii am de 4 ani,si sunt un model care nu se demodeaza,avand botul un pic rotund,dar nu foarte rotund.Acestia rezista la mersul meu zilnic lung datorita faptului ca am o fetita de 1 an si 4 luni,pe care mama o plimba des si pe distante lungi.Norocul meu a fost ca i-am gasit si la reducere,am dat 60 Roni,acum 4 ani.sper sa am noroc si sa castig cizmele.
anca_norica
Postat pe 23 Octombrie 2008 13:45
buna...numele meu este alina iar papuceii mei preferati sunt de fapt o pereche de cizme maro din piele,primele mele cizme de acest fel, pe care mi le-am cumparat din primul meu salariu,studenta fiind.sunt cu toc dar foarte comode,le port atat la blugi cat si la o fusta eleganta.atat de mult imi plac incat nici de revelion nu m-am despartit de ele...(acolo unde l-am cunoscut pe ubi meu).....popici
dumialina_22
Postat pe 23 Octombrie 2008 14:00
Pantofii mei preferati...Grea intrebare.Iubesc pantofii,dar cel mai mult imi iubesc pantofii negri,cu toc subtire,nu foarte inalti,pe care i-am cumparat acum un an.Sunt pantofii care ma fac sa ma simt sexy,eleganta si feminina,toate la un loc.Cu toate ca e doar o pereche de pantofi clasici,ma fac sa ies in evidenta de fiecare data cand ii port.Pentru ca poate cel care i-a proiectat s-a gandit la cineva ca mine,caruia ii face placere sa dea viata chiar si unei perechi de pantofi,iubindu-i si mai mult pentru ca fac o femeie sa se simta si mai femeie purtandu-i.
iulia_simionica
Postat pe 23 Octombrie 2008 14:01
Buna ziua,
Papuceii mei preferati sunt de culoare bleu, pufosi, comozi.Iar cizmele mel preferate pe cazre nu le am sunt cele cu talpa joasa, cu design deosebit, combinatie de piele intoarsa cu piele. Sper sa am si eu p pereche de cizme nr. 37.
Va doresc concursuri prospere!
midia
Postat pe 23 Octombrie 2008 14:14
pantofii preferati?!..nu as putea spune ca am o pereche de pantofi preferati...eu port de obicei pantofi cu toc inalt si pot sa spun ca am f multe perechi care imi plac la fel de mult pt ca sunt pantofii mei:) ador modelul oxford la pantofi dar si acele pumps cu tocul ametitor
chanel4girl
Postat pe 23 Octombrie 2008 14:20
Salut.E de la sine inteles ca orice femeie are una sau mai multe perechi de pantofi preferati si eu nu fac exceptie de al aceasta regula.Cum nonculoarea negru se asorteaza la orice... perechea mea de pantofi preferata este neagra.Sa-i descriu un pic:sunt negri,au botul rotund si sunt accesorizati cu o fundita neagra.Cu toate ca sunt simpli aceea fundita ii da o nota de eleganta.Tocul este subtire de 6 cm.Cu toate ca la prima vedere par un pic incomozi din cauza tocului subtire nu e deloc asa,din contra sunt foarte comozi.Acesta este motivul pentru care afirm ca sunt preferatii mei.
roxxy_aid
Postat pe 23 Octombrie 2008 14:20
buna!daca e sa vorbesc de papuci mei preferati o fac cu mare placere,sunt preferati deoarece au tocul inalt atat cat le permite sa fie comozi,practici si elegant in acelas timp, pot sa stau cu ei o zi intreaga la servici si pot sa-i port si la iesiri mai speciale in oras,au culoarea neagra si se potriveste la oriceAcum sa nu credeti ca e singura mea pereche de pantofi,imi cumpar tot ce iese nou .

Postat pe 23 Octombrie 2008 14:22
pantofii preferati i-am cumparat din SUA si sunt Jessica Simpson

Postat pe 23 Octombrie 2008 14:28
Hm! frumos titlu...Ma duce cu gandul la Vrajitoarea din Oz si visez...cu toate ca nu mai am varsta potrivita. Da, ceea ce porti in piciore da celui din fata ta(daca observa) un indiciu despre...cum esti. Tema concursului mi-a starnit un zambet si pentru mine asta inseamna mult. Multumesc!
anad
Postat pe 23 Octombrie 2008 14:35
Hm! frumos titlu...Ma duce cu gandul la Vrajitoarea din Oz si visez...cu toate ca nu mai am varsta potrivita. Da, ceea ce porti in piciore da celui din fata ta(daca observa) un indiciu despre...cum esti. Tema concursului mi-a starnit un zambet si pentru mine asta inseamna mult. Multumesc!
anad
Postat pe 23 Octombrie 2008 14:37
deci daca e concurs cu si despre pantofi mi se pare normal sa particip. Ii povesteam unui prieten in urma cu cateva zile, inainte de aflu de concurs, ca ar trebui sa existe "creditul pentru pantofi", sau o persoana care sa se ocupe cu asta, sa "fericeasca" femeile cu multe perechi de pantofi. In definitiv, fiecare femeie are nevoie de pantofii potriviti pentru starea si tinuta potrivita: de sandalele de lac black'n white cu tocul de 12cm, de nelipsitii pantofi rosii, de balerinii care te apropie de copilarie, de cizmele cu care poti sa infrunti orice ploaie..de ugg-urile care te fac sa iti doreste sa vina mai repede iarna, de conversii oldschool. Pentru mine pantofii, intra clar in categoria life-style. Life without shoes would definetly be boring. Ca sa nu mai spun ca pantofii sunt terapia perfecta...exceptand costurile :) I wonder if there is a "shoe heaven" where all shoes are for free...
andeeutza
Postat pe 23 Octombrie 2008 14:46
De la: geta_dj, la data 2008-10-23 09:49:59
De la: geta_dj, la data 2008-10-23 09:38:35
De la: concurs, la data 2008-10-21 15:05:22Garbo si Papucei.ro te invita la concurs. Ai sansa de a castiga o pereche de cizme negre We Ride, We Ride in valoare de 380 de lei.


Stim ca ai cel putin o pereche de pantofi care iti place in mod deosebit. Asa ca te invitam sa scrii aici despre pantofii tai preferati. Concursul se desfasoara in perioada 22- 28 octombrie 2008. Noi vom alege cele mai frumoase 10 raspunsuri si vom organiza o tragere la sorti pentru a stabili cine va primi aceasta pereche de cizme:http://papucei.ro/cizme_negre_din_piele-1179/

Mult succes!

POSED O PERECHE DE PANTOFI NEGRII , LACUITI DE PIELE DIN 1991, CU TOC ASCUTIT DE 9CM (MODA ANILOR 1960 ) SI, IMI PLAC ATAT DE MULT, INCAT POT SAI INCALT CU SUCCES, ORICAND LA ORCE OCAZIE MAI SPECIALA.NU CRED CA MA VOI DESPARTI VREODATA DE EI , ATATA TIMP CAND SI EI ARATA FOARTE BINE.IN ORCE CAZ O ASTFEL DE IDEE PT. CONCURS ESTE BINEVENITA MULTUMESC PENTRU ACCES LA ACEST CONCURS.
geta_dj
Postat pe 23 Octombrie 2008 14:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
curs de manichiura pedichiura arad oradea timisoara 1 De la: garbo_3782 26 Mai 2012 17:31
Program de afiliere 2 De la: Kaprice 21 Iunie 2013 11:47
mobila de vanzare uuuurrrgggeeennntttt 1 De la: carter 19 Septembrie 2010 08:45
pafumul care ma reprezinta ! 4 De la: Thor_again 19 Iunie 2011 19:13
Negru sau Alb? 1250 De la: cely 13 Aprilie 2013 20:31
Setari Cookie-uri