Concurs Papucei.ro

Garbo si Papucei.ro te invita la concurs. Ai sansa de a castiga o pereche de cizme negre We Ride, We Ride in valoare de 380 de lei.


Stim ca ai cel putin o pereche de pantofi care iti place in mod deosebit. Asa ca te invitam sa scrii aici despre pantofii tai preferati. Concursul se desfasoara in perioada 22- 28 octombrie 2008. Noi vom alege cele mai frumoase 10 raspunsuri si vom organiza o tragere la sorti pentru a stabili cine va primi aceasta pereche de cizme:http://papucei.ro/cizme_negre_din_piele-1179/

Mult succes!

Postat pe 21 Octombrie 2008 15:05
Imi plac cizmele negre foarte simple cu un toc micut,bot rotund pentru ca sunt foarte inalta.
dubreeu_mariana
Postat pe 23 Octombrie 2008 01:16
buna seara!eu sunt Carmen si ma bucur mult sa partiip la acest concurs.papuceii mei preferati sunt defapt o pereche de pantofi negri cu toc subtire de 10 cm si botul ascutit .iam cuparat din italia intr-o vacanta.acum cei drept sau cam demodat dar eu tot ii pastrez.parerea mea este ca trebui sa te porti frumos cu un lucru la cre tii sa reziste mai mult.sa te poti bucura de iei mai mult timp
kamy30
Postat pe 23 Octombrie 2008 01:19
Pantof fericit nclat n seara primului meu srut, ce m-ntreab de ce ai plecat.
mirellasarbu
Postat pe 23 Octombrie 2008 01:21
de foarte mult timp am o mare problema:mi-e foarte greu sa-mi gasesc o pereche de incaltaminte.motivul?sunt destul de inalta,merg foarte mult pe jos,iar daca imi gasesc ceva care sa-mi placa,sa fie si comode,sunt de proasta calitate.adica oamenii astia care fac papucei nu s-au gandit si la mine. adica la cele ca mine.as vrea o pereche de cizmulitze,ca tot vine sezonul mai friguros,cu varful ca de botine,sa aibe talpa cat mai subtire si dreapta,sa fie mai stranse pe gamba,nu ca cizmele alea de cauciuc pe care le avea bunica in ograda.pt ca vreau sa fie atat elegante,sa-mi permita sa ma misc,nu sa ma doara piciorul sau degetutzele,sa-mi puna in evidenta feminitatea,dar sa fie simple in acelasi timp.cat despre culori... depinde de ocazie si de restul tinutei.am avut de curand o pereche de pantofi.de fapt,m-au tinut cam un an si mi-a parut rau ca nu am gasit ceva in genul ala,din piele.si problema a fost ca s-a rupt talpa.erau negri,simpli,cu talpa dreapta,dar foarte comozi.aveau pe margine un model,ca o cusatura cu un siret din piele.ii preferam in locul oricarei alte perechi de pantofi,pt ca mergeau atat cu blugi,cat si cu fusta.iar daca ma aude cineva,mi-e foarte greu sa gasesc pantofi pt o ocazie mai speciala,cum ar fi o nunta.la 1,80 nu pot purta tocuri de 10,ca nu ma simt f.bine,chiar daca mihai albu zicea ca tocul cat mai inalt,da frumusetea piciorului.vreau si eu sandalutze,sau pantofi,dar cu tocul micutz,simpli,albi,cu varful usor ascutit sau rotund...in speranta,ca nu mi-am spus"ofurile"degeaba si ma aude cineva,va multumesc pt ocazie. iar pt cele din comunitatea aia"pe tocuri":incercati sa stati pe tocuri toata ziua,cand mergeti la piata,folositi transportul in comun,fugiti dupa copil la scoala,alergati prin oras dupa un interviu..iar seara nu veti mai putea cu siguranta sa va bucurati de familie,ci doar de piciorushe umflate
ancutzaandreea
Postat pe 23 Octombrie 2008 01:37
Pantofii mei preferati din punct de vedere sentimental, sunt ciocatele mele cele demodate de acum 3 ani :)) stil papuc, dar foarte comode! care m-au facut sa am toata increderea posibila in mine, atunci cand speranta murise deja, devenind foarte feminina, senzuala, cu mersul meu de "diva"... si asa am reusit sa ii cuceresc subit inima lui Fat Frumos al meu, barbatul perfect pentru mine, care dupa 3 ani ma iubeste pe zi ce trece tot mai mult! :P (trebuia sa aiba legatura cu un barbat, ca fara ei nu putem)

Nu stiu cata contributie au avut ciocatele mele antice, dar e minunat cand un produs atat de neinsemnat, te poate face sa ai incredere in tine, increderea fiind "vitala" tuturor doamnelor ce traiesc in prezent si suporta misoginismul sefului, portarului, soferilor de sex masculin, etc. frustrati ca ei nu sunt in stare sa aiba grija si de casa, si de copii, sa aiba si o cariera de succes! DOAMNELOR, capul sus! Sunteti cu toate cele mai frumoase si puternice si cu incredere puteti reusi orice!!

Acestea fiind spuse, va cer un sfat! Problema mea cea mare sunt cizmele astea facute cu economie, in care iti paralizeaza picioarele de frig iarna, si cand se topeste zapada, iti intra apa pana la glezne in ele! Ai si tu cizme lafel, nu? Unde e domne' blana aia care iti tine de cald? Marimea mea e 39! Sa imi iau cizme marimea 42 si sa imi pun ciorapi de lana pe dedesubt? :)) sau mai bine imi iau cizme de cauciuc sa nu mai intre nici apa?!

In concluzie doamnele mele, daca niste pantofi va dau incredere in dumneavoastra, inseamna ca ati ales bine! Spatele drept, sanii in fata, fundul in spate, capul sus, si sunteti cele mai tari!

Acum va las, am de cautat pantofi "datatori" de incredere pentru nunta mea de vis ;)) eventual imi iau cizme de cauciuc marimea 42, ca am nunta iarna!
mereu_sanatoasa
Postat pe 23 Octombrie 2008 02:56
Mda..un subiect sensibil...cred ca incaltamintea este obiect vestimentar extrem de important pt noi femeile...cum ar putea fi altfel??
Cum ar fi daca la intalnirea vietii tale nu ai purta pantofii potriviti???Nu te-ai simti in apele tale si in mod sigur atentia ta ar fi deviata, deci in loc sa te gandesti la super tipul din fata ta, sau la job-ul extraordinar pe care tocmai l-ai obtinut, tie iti zboara gandul obsesiv la faptul ca te strang pantofii!!!
Ca orice femeie, am si eu obsesiile mele; imi place sa le denumesc generic "cele 3 P "...adica pantofi, posete si parfumuri.
De cand eram mica imi placea sa ma ascund in camera si sa ma incalt cu toate perechile de pantofi ale mamei...
Am avut multe perechi favorite, multe la care am renuntat cu greu..dar cred cea mai indragita pereche de pantofi au fost primele mele sandale platforma.Doamne ce le-am mai purtat, eram atat de mandra de ele..Si daca ar mai fi bune inca as mai fi, caci am observat ca nu s-au demodat si ca tot ce purtam in anii '90 a devenit actualitate in zilele noastre..
Imi place replica din sex & the city : "And we were dressed from head to toe in love... the only label that never goes out of style."
salve
agripina_sweet
Postat pe 23 Octombrie 2008 03:49
Pantofi cu toc culoare crem cu sclipiri argintii si catarama cu pietricele, indiferent cu ce ma imbrac cand ma incalt cu ei sunt speciala si ma simt minunat.
simteodo
Postat pe 23 Octombrie 2008 04:27
stand bine si gandind cu inima,sigur ca nu puteam sa faca alta alegere decat pantoful cenusaresii;este pantoful miraculos,are calapod perfect,si sa nu uitam este aducator de noroc in dragoste.
karelia123
Postat pe 23 Octombrie 2008 05:39
Perechea de pantofi preferata? Cred ca fiecare femeie are o pereche de pantofi favorita. La mine este o pereche de pantofi negri,cu toc de 7 cm,din piele si cu un model cusut. Cand sunt incaltata cu ei ma simt feminina,simt cum imi subtiaza piciorul si ma inalta pentru ca eu sunt oarecum mica de inatime(160 cm) si ma simt minunat in ei. Sunt deosebit de comozi desi recunosc ca atunci cand i-am cumparat am crezut ca pot fi purtati doar la vreo ocazie pentru ca pareau a fi incomozi de purtat des. Recunosc ca ajung seara acasa fara picioruse sau degete umflate si la fel de incantata de ei ca in momentul in care ii incalt dimineata. Sunt si am fost mereu incantata de pantofii frumosi,de culoare neutra pentru a putea fi asortati la cat mai multe tinute,inalti si mai ales comozi,sa ii pot purta fara sa ma plang ca e un calvar sa ma incalt cu toc. Cizmulitele oferite cadou sunt minunate pentru iarna,sunt joase deci minunate pentru joaca in zapada,frumose si par extrwaordinare pentru alergaturile prin magazine care se prefigureaza pentru Craciun. O zi minunata tuturor!!!!!!!!!!
adriiaana
Postat pe 23 Octombrie 2008 06:14
Buna1!! Imi plac f.mult papuceii comozi1! Cizme de orice fel,pantofii etc O parte din venit merge pe asta ..din pacate
xerica
Postat pe 23 Octombrie 2008 06:22
Cizmulitele mele preferate...sunt cele cu bot de ratusca...sau cel mult patrate usor rotunjite...., lungi si fara toc....sau cu putin toc lat....ca si boticul...Daca, vor fi negre...ca ochii mei...sau maron , culoarea cafelei proapat risnite...vor fi perfecte....daca nu...chiar si culoarea ciocolatei cu lapte...sau capucino...culoarea parului meu...tot bune sunt!!Dar...ce-ar fi sa ies un pic din tipar (lucru nu prea permis Balantelor )si sa-mi doresc unele mov indigo... Dar...nuuuu, ca as avea nevoie si de o esarfa infasurata in jurul gitului...si...concurs cu esarfa nu va fi!!!Asa ca m-as multumi cu cele expuse...mai sus...Port marimea 36...dar mereu pe tot ce imi cumpar...scrie 37..pt ca asa mi se potriveste..Deci...ramine sa scie pe cizme marimea 37!!...Sper...sa fiu...printre cele 10...Nu am fost niciodata locul 1..si de multe ori m-am intrebat, de ce? Dar in timp am constatat , ca locul 2 e cel mai sigur , in orice!! In cazul asta...chiar locul 10!! E ca si o nota!! Si de ce nu 10?
pisinette
Postat pe 23 Octombrie 2008 06:28
neata!pantofi preferati?am o singura pereche cu toc,care ii tin pentru ocazii,in rest adidasii pt mine sunt sfinti,stau f mult in picioare si un pantof lejer sau o cizma comoda nu am nimerit niciodata.poate imi demonstrati voi.
bodidana2000
Postat pe 23 Octombrie 2008 07:10
In ceea ce priveste cizmele, fiecare model are ceva special, daca este cu toc micut, inalt sau talpa plata, impoertant este sa ne simtim bine in ele, de fapt picioarele noastre sa fie comode. De obicei, iarna merg la munte si prefer sa am o pereche de cizme cu talpa joasa sa le pot purta fara grija pe zapada. Am avut o experienta cand mi s-a rupt tocul mergand pe gheata si de atunci am invatat ca trebuie sa port incaltari comode adecvate anotimpului. Imi plac cizmele cu talpa joasa!
florielena2003
Postat pe 23 Octombrie 2008 07:22
Pantofii sint ca si prietenii .Trebuie sa stii sa ii alegi .Daca ai gresit alegerea pot deveni adevarati dusmani . Alege-i pe cei cit mai comozi asta ar insemna daca ar fi sa extrapolam la prieteni cit mai buni la suflet . Pantoful se alege dupa piciorul purtatorului si prietenul dupa sufletul tau . Ai grija de pantofi ,curata-i ,lustruieste-i asa cum ai grija de cum te comporti cu prietenii.Pantofii iti vor fi prieteni si te vor insoti pe drumurile tale . Iti vor face viata mai placuta si vor face ca sanatatea sa-ti fie mai buna .Din pacate ceva face ca analogia sa nu fie perfecta . Cindva totusi pantofii te vor parasi . Au si ei o viata a lor ! Nu-i arunca alaturi de resturi menajere ! Inpacheteaza-i in cutia in care i-ai cumparat .Asa despartirea va fi mai blinda . Te-au insotit cu credinta in drumurile tale si merita respectati . Cinste celor care i-au fabricat !
soroceanuh
Postat pe 23 Octombrie 2008 07:33
pentru mine pantofii sunt doar cei care au toc, chiar toc inalt, deoarece sunt micuta de statura (1,54 m)si cum am un servici in care trebuie sa fiu eleganta, am foarte multe perechi de pantofi.Dar, sigur ca exista o pereche preferata pe care-i indragesc foarte mult deoarece, in primul rand, ma simt foarte bine cu ei si au ceva mai special: sunt din piele lacuita tip piele de sarpe si au o curelusa incheiata cu o catarama.Culoarea lor este de maron inchis. In concluzie sunt foarte eleganti, se pot purta si la fusta si la un pantalon mai elegant.
cati_73
Postat pe 23 Octombrie 2008 07:53
"Visez" la o pereche de cizme care sa nu ma stranga,in care sa ma simt confortabil si care sa mai fie si elegante, cat de cat, pentru ca port numar foarte mare (41) si din cauza operatiei la picior nu pot purta decat incaltari fara toc, foarte moi,largi, cu bot rotund (in nici un caz ascutit), ceea ce imi este foarte greu sa gasesc in comert, aproape imposibil!
Cum din vis trebuie sa ne trezim mereu pentru a reveni la realitate, sper ca in una din zile sansa imi va aduce in cale acele incaltari care sa ma faca sa uit cuvantul "auuuu"!
Oare cizmulitele din concurs ar putea sa fie "prietenele" mele din realitatea de zi cu zi?
edinca
Postat pe 23 Octombrie 2008 08:04
Buna, de obicei port pantofi, cizme cu care umblu cat mai comod. Mai ales iarna in zapada nicicum nu ma descurc cu cizme gen " catarige". Deci, propun tuturor sa poarte ce e comod, nu neaparat in voga. Va doresc tuturor succes in acest concurs.
ramonacsiki
Postat pe 23 Octombrie 2008 08:05
Dintre toate articolele de incaltaminte cizmele sunt preferatele mele. Incep sa le port cum incepe sa se raceasca timpul toamna si asta nu pentru ca mi-ar fi frig ci pentru ca se potrivesc perfect cu personalitatea mea. De foarte multe ori mi se atrage atentia ca inca nu e chiar atat de frig afara si ca nu le-a venit vremea dar nu imi pasa pentru ca eu ma simt perfect in ele. Acum mai bine de 15 ani cand eram studenta mi-au disparut din camera de camin o pereche pe care doar ce mi-o cumparasem. Am suferit enorm si chiar si acum am impresia ca acelea erau cele mai frumoase cizme pe care le-am avut vreodata.
braurelia
Postat pe 23 Octombrie 2008 08:06
Am cumparat in vara o pereche de sandalute negre toc de 10 foarte subtire ,cu strasuri si numai bretelute , pentru o nunta ,si binenteles m-am gandit ca o sa mor cu ele toata noapte dar am avut o mare surpriza super comode mai mult am atras atentia la picioarele mele chiar mai mult decat am crezut .Toata ziua merg pe jos sau in masina si port doar tocuri inalte de 10 cm pentru ca sunt micuta si m-am obisnuit asa , datorita servciului sunt 20 ore din 24imbracata la costum sau eleganta .Dar port si adidasi in timpul liber cu talpa inalta iar iarna imi plac cizmele fara toc ,inalte pe care le port la fustitele mele de la costume cu haina lunga deasupra. Papuceii de cenusareasa ,toc inalt , foarte inalt sau fara toc sunt un deliciu.
iuliamiron
Postat pe 23 Octombrie 2008 08:09
Nu ma imbrac la moda, deci nici nu ma incalt in trend. Prefer ceva comod dar care sa imi placa mie (bocanci, cizme fara toc, ghete tip motociclist sau tip "engineer", etc), si sa fie si de calitate. De 20 de ani de cand imi caut incaltaminte singura, m-am lovit de doua mari probleme: nu gasesc la mine in oras ce vreau, si trebuie sa imi fac drum in Bucuresti. Si doi: de cele mai multe ori imi plac modele barbatesti, pentru ca doar asa pot sa gasesc 100% fara toc, late, comode.
angelina28gia
Postat pe 23 Octombrie 2008 08:12
jniuhiu
lillienne
Postat pe 23 Octombrie 2008 08:19
Metaforic vorbind, obisnuim sa ne cam bagam cu nonsalanta picioarele in aproape orice, singura exceptie, comuna tuturor, fiind incaltamintea.
De asta mi-am si propus aceasta abordare, simpla, accesibila, comuna si pe intelesul tuturor.
Este laudabila atentia, interesul si cunoasterea de care dam dovada noi, bipezii, in alegerea incaltamintei.
Chiar daca urmarim o legatura scurta cu perechea dorita (de incaltari desigur) doar pentru o singura ocazie speciala, de-un sezon, sau poate chiar si de cativa ani, dar niciodata o legatura pe viata, cascam de fiecare dat ochii cu atentie si mari, intoarcem perechea pe toate fetele, cerem referinte despre producator, facem comparatii uari ale posibilelor satisfactii trecand in revista si orice posibile inconveniente, si nu in ultima instanta solicitam o proba, sa vedem cum ni se potriveste perechea pe picior.Avem cu totii criterii bine stabilite, specifice si arareori ne lasam influentati de vanzator.
Ca o regula generala, indiferent de anotimp, ne cautam o pereche care sa fie cat mai usoara, sa ne solicite cat mai putin si cat sa nu cumva sa o simtim ca pe-o povara, si s-o purtam tarsaind-o dupa noi.
Alte cerinte esentiale sunt, sa fie calduroasa iarna, sa ne imbrace picioarele cu moliciune si delicatete, dar cat sa le lase sa se simta libere si sa respire, perechile de primavera si mai ales de toamna sa fie impermeabile si sa ne protejeze si de apa, cele de vara sa ne suporte transpiratia si mirosul de picioare pastrandu-se proaspete si fara sa se-ncinga.
La drumetii pe munte perechea ideala este cea care stie sa ne sustina din incheieturi piciorul, care ne da siguranta calcaturii si ne ajuta sa pasim pe cararea aleasa fara nici o sovaiala.
Sunt si situatii in care perechea aleasa, trebuie sa ne ajute sa fim cat mai inalti, si-n ochii nostri dar si-n ochii celorlalti, dar asta nu e totul, pentru ca perechea trebuie sa stie sa se lase mereu calcata in picioare fara sa cracneasca.
Cam astea sunt in mare cateva repere esentiale in alegerea perechii potrivite, repere pe care le stim cu totii si ne-am invatat desigur sa le respectam stiind ca unde nu-i cap e vai de picioare, asa ca ne elegem cu cap perechea potrivita de incaltari.
Ar mai fi de spus ca iesitul in lume cu o pereche nepotrivita ne poate aduce apelativul de sosonar pe partie de exemplu, asta doar daca cel de paltonar nu ni se potriveste si mai bine, si era sa uit, perechea, ca sa fie buna, nu are voie sa ne bata cuie-n talpa, asta-i un drept pe care singurii care-l avem suntem doar noi.
Despre senzatia sublima de libertate fara de pereche in picioare, mergand descult prin iarba umeda de roua de mana cu mana pereche
Despre zilele trecute fara pereche si despre inca o zi trecuta fara pereche, n-am zis nimic, astea raman mereu subiecte deschise pentru sufletul pereche si parca mi-e dor de-un suflet fara pereche de frumos, sa ma plimbe descult prin ploaie, ploaie de lacrimi, perechile astea, daca nu ti se potrivesc te rod de-ti dau lacrimile, .dar si cand se potrivesc si te imbratiseaza, iar iti dau lacrimile de bucurie, oricum, cu perechea de incaltari nu e bine sa te urci in pat in pat e bine sa fi fara pereche :)
Despre papuci n-am zis nimica, pentru ca astia nu se cumpara, .doar se dau.
walkiria
Postat pe 23 Octombrie 2008 08:20
Imi plac foarte mult cizmele pe care mi le-am cumparat acum doua saptamani, au botul rotund, sunt inalte pe picior si merg foarte bine la fusta, dar si la panatalon. De asemenea, pastrez foarte bine un lucru nou, asa ca ma astept sa ma tina si anul viitor. Le voi purta si la anul, daca vor mai fi la moda, bineinteles.
claudia_grosu1985
Postat pe 23 Octombrie 2008 08:30
Imi plac foarte,foarte mult pantofii cu toc de 3-4 cm, comozi,din piele moale ca manusa,la fel si cizmele,ptr.ca eu sunt inalta.Mi-ar face mare placere sa am o pereche de cizme comode,fara toc ,negre si foarte frumoase.Multumesc ptr.oportunitatea.Felicia Muresanu
diabrotica22
Postat pe 23 Octombrie 2008 08:32
Pantofii mei preferati sunt catifelati (din antilopa), grena, cu toc inalt si cand ma incalt cu ei , ca si Cenusereasa ma transform intr-o printesa ( asta e senzatia pe care o am, numai ca acum nu prea mai pot sa-i port din motive de sanatate Carmen
carmengabi
Postat pe 23 Octombrie 2008 08:33
Trebuie sa va spun un secret: iubesc papuceii!!! Simpli sau sofisticati, albi, negri sau colorati, cu toc, fara toc sau cu un toc comod...toti au loc important in sufletul meu si pentru fiecare gasesc momentul "ideal" de etalare. Ma despart, uneori, de cate o pereche, daruind-o unei persoane care simt ca are nevoie si gestul meu o face fericita.
Pesea
Postat pe 23 Octombrie 2008 08:33
intr-adevar, fiecare femeie are o pereche de pantofii favoriti; mie una imi plac toate perechile de pantofi pe care le am, altfel cred ca nu ii cumparam. Dintre toate perechile de pantofii II ADOR pe unii negri, de piele, piele crem inauntru, toc mediu de 7 cm, nu cui nici patrat, finuti, rotunzi in fata...si tot in partea din fata varful este lacuit si are o fundita micuta si foarte finuta prinsa. De cum i-am vazut in magazin nu i-am uitat si i-am cumparat si ii port cu cea mai mare placere! Sunt ceva deosebiti, unici, personalizati parca:P
zur
Postat pe 23 Octombrie 2008 08:33
Bravoooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!! in sfarsit cineva se gandeste la noi fetele (femeile), la cat de mult ne dorim sa fim in "trend" si la ce chinuri groaznice suntem supuse pentru a arata cat mai bine, creind incaltaminte comoda, la moda si care sa se potrivesca oricarui tip de picior (nu ca in Cenusareasa) . Va iubesc si va citesc in fiecare zi, impartind din intelepciunea dvs. colegelor/colegilor (care au urechi sa asculte). Astept articolele dvs. cu nerabdare.
Laleli
Postat pe 23 Octombrie 2008 08:34
In principiu ma imbrac elegant la serviciu si pe strada, imi place incaltamintea cu toc, dar imi doresc o pereche de cizme fara toc
d_daniela75
Postat pe 23 Octombrie 2008 08:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
numai Europa de Est -vinovata? 2 De la: tutankhamon 19 Februarie 2010 00:48
Am slabit cu spirulina 3 De la: nicoleta26 11 Decembrie 2010 20:25
BIO nu e un moft! 2 De la: Eugenia69 19 Iunie 2011 21:05
care credeti ca este media noastra de viatza? 27 De la: klaus77 5 Noiembrie 2010 21:38
Despre tricotat! 103 De la: Ciresica 2 Noiembrie 2013 21:56
Setari Cookie-uri