Barbatul TAUR

Multumesc -Laura- pentru incurajari! Ai mare dreptate. M-a facut sclava lui. Asa, pe negandite, a intrat in subconstientul meu, m-a dominat cu talentul lui de a-mi arata caldura sufleteasca (ei au aceasta putere) m-a inaltat acolo unde orice femeie isi doreste sa fie (mai ales ca eu veneam dintr-un desert al sentimentelor) era un vis! Nu pot sa uit. Vreau sa uit si nu pot. Zilele sunt grele, noptile si mai si. Uneori am impresia ca sunt obsesiva, ca psihicul meu nu mai e cum trebuie sa fie. Si imi este groaza de clipele, minutele, orele, lunile viitoare, pe care le voi trai in acest fel. Maruntind, tocand ganduri, punandu-mi intrebari la care nu imi pot raspunde.De ce? De ce?....Invinovatindu-ma pentru ceea ce am facut si pentru ce nu am facut. Am citit mult....Lazarev, carti menite sa te inalte spiritual, sa te ajute sa intelegi...nu m-au ajutat! Am fost la biserica, m-am rugat, am stat la slujbe...am vorbit cu D-zeu in biserica si in adancul fiintei mele. Suferinta e la fel de vie, e tot acolo...e poate, doar mai inabusita. Sunt pustiita, golita, fara incredere in mine si in viata. Iti multumesc inca o data pentru randurile tale adresate mie. Te pup.
SelenaM
Postat pe 17 Iunie 2009 12:37
Acelasi lucru l am simtit si eu dar mi am jurat ca nu mi va scapa . M-am ridicat de jos si l am facut sa-mi plateasca pentru toate noptile, orele si zilele in care nu mai aveam puterea sa ma trezesc. M-am adunat si l am batut cu armele li. Acum s-a intors la mine si ne intelegem mai bine decat inainte, ma cauta , ma vrea, ma doreste . M-am umilit in fata lui, am fost clava iubirii lui pana in ziua in care am spus STOP!! TREBUIE SA SCHIMB PLACA . Si de atunci sunt mai dorita de el ca niciodata . Trebuie sa te aduni si sa nu-i dai satisfactie mentala sa stie ca te-a subjugat pentru totdeauna. Iei se folosesc de psihic, se joaca cu mintea omului si trebuie sa fi f tare ca sa le rezisti si sa-i invingi. Sunt prea prosti pentru lumea asta dar au flerul ala mental nebunesc prin care te tine langa ei. In rest sunt apa de ploaie crede-ma, daca reusesti sa-i intri in minte ai sa vezi ca nu au nici o treaba cu lumea asta iar tu iti faci prea multe mustrari si probleme. Au darul de a te face sa crezi ca defapt tu esti nebuna si nu iei. Daca vrei sa mai vorbim pe tema asta iti las un idi de mes. laura30c Revino-ti , doar tu o poti face. Am vrut sa merg la psiholog dar ambitia de a rece singura peste asta a fst mai mare si nu am permis ca un "taur" sa ma aduca in pragul nebuniei. Sunt in zodia fecioara si hm cine se pune cu mine se pune cu dracu eu sunt mama lor iar un TAUR niciodata nu ma va putea pune la pamant . Am luptat pentru a-l ingenunchia eu pe el si in final am reusit. Sunt dispusa oricand sa o iau din nou de la capat cu un alt TAUR. CONTACTEAZA-MA. Te pup.
Laura76
Postat pe 17 Iunie 2009 17:30
Fetele, si eu am trecut prin o faza asemanatoare, parca nici energie sa incep o noua zi nu mai aveam.
Dar dupa cum am zis a fost o faza.
Acum de cand m-am detasat de tot ceea ce este sentimental in ceea ce-l priveste, pe cuvant daca mai imi pasa sau daca ma mai ranesc vorbele lui, comportamentul lui.
Atunci cand vorbeste nici macar nu-l aud, nu-l vad, acum nu-mi mai pasa daca e langa mine sau nu, daca vine, daca pleaca, efectiv nu-mi pasa.
Nu-mi mai pasa de nimic si ma simpt foarte bine, chiar foarte bine, simpt ca pot sa respir, sunt mult mai linistita, incep sa devin cea care am fost, ma simpt grozav.
Sentimental m-am detasat aproape complet de el si sa stiti ca parca ne intelegem mult mai bine. Suna ciudat dar asa e, sunt oameni care chiar nu merita sa le pui inima pa tava. Suna rau, dar asta e.
Nu putem sa schimbam trecutul, dar putem sa ne lingem ranile, sa le vindecam si sa mergem mai departe, fara sa privim in urma nici macar pentru un minut.
Daca continuam sa privim in urma, nu ne putem bucura de prezent.
Pentru a ne fii bine pe viitor, trebuie sa uitam, sa iertam si sa ne vindecam ranile. Doar in felul acesta putem sa redevenim ceea ce am fost si sa ne bucuram de viata.
Viata e frumoasa si nu merita sa o traim prin frustrari si alte cele.
Sunt lucruri mult mai rele si grave ce se pot intampla.
DAca ne razbunam, ce castigam? inseamna ca nu am iertat si ca nu putem pasii mai departe in viata, asta inseamna ca stationam chiar daca timpul trece si ca nu ne putem bucura de ceea ce este cu adevarat frumos.
Trebuie sa invatam sa dam drumu la tot ceea ce s-a intamplat rau. Daca le raspundem cu aceeasi moneda, cu ce suntem noi mai bune decat ei?
OOOOOOffffffffff mi-a trebuit mult curaj sa scriu ceea ce am scris pe aici.
Mult succes pe viitor, atat pe plan sentimental cat si profesional.
persidadamian
Postat pe 17 Iunie 2009 18:11
A-l bate cu armele lui nu inseamna razbunare. Linistea sufleteasca care ti-o da chestia asta nu se compara cu nimic. Si ai dreptate cand deja nu mai exista sentimente fata de iei obtii din nou linistea si demnitatea pe care fiecare a avut-o inainte de a avea ghinionul de a iubii un taur. ( scz repetitia) Hm , am citit ce ai scris si banuiesc ca esti casatorita cu el si ma gandesc ca aceasi soarta as fi avut-o si eu , as fi sfarsit langa un om pentru care nu as mai fi simtit nimic, pentru care nu mi-ar mai fi pasat daca vine sau pleaca , daca vorbeste sau nu daca exista sau nu. E trist dar din pacate adevarat. Viata langa iei este fara culoare , si cu multa umilinta .
Laura76
Postat pe 17 Iunie 2009 21:26
Asa este, tu ii cunosti foarte bine. Toate minusurile pe care le au si de care esti constienta te inlantuie si mai mult de ei. De parca te-ar tine prin defectele lor. Stiu ca daca le intri "in minte" constati ca nu este nimic acolo. Si totusi...nu stiu cum fac, cum reusesc sa fie un drog necesar.Si mai stiu si ca - daca are cineva ac de cojocul lor - aceea este o Fecioara. Sunt recunoscute a fi firi analitice si f. fine observatoare a realitatii. Ma bucur din tot sufletul Laurica, ca tu ai avut ultimul cuvant de spus. Uite vezi - D-na Urania spunea intr-o emisiune "Pasul Fortunei" ca taurul nu se mai intoarce niciodata. Nici cu rugaminti, nici cu pareri de rau, nici "cu popa" nu se mai intoarce, o data ce s-a despartit de o pers.Uite ca nu este mereu asa. Nu-ti pot spune cat ma bucur ca iti este bine! In ceea ce ma priveste...soarta nu este de de partea mea.Nu am ce sa mai sper. Nu o sa mai am ocazia sa-i mai arat nimic. Eu sunt cea invinsa, el e cel caruia ii merge bine. Ma minunez in fiecare zi - de cand sunt in legatura cu voi toate - cat de multe fete au simtit si au suferit la fel. Multumesc pentru id-ul tau lasat mie, o sa vorbim. Acum sunt prea trista ca sa fiu un partener bun de discutii. Acum nu sunt buna de nimic.
SelenaM
Postat pe 18 Iunie 2009 11:10
TAURUL se intoarce..si inca de cate ori.....am mai poastat o data aici....eu fiind fecioara n-am avut nenorocul de a trai nefericita langa un taur...cel putin pentru mine e prea usor sa-l citesc si sa fac miscarea inaintea lui...sau sa fac ca mine fara ca el sa aiba ceva impotriva...poate ca fecioara stie cum sa manipuleze taurul...dar nu tine numai de zodie..orice femeie poate...si taurii par numai incapatanati si inabordabili...ei sunt chiar invers...si o spun pentru ca am avut ocazia sa cunosc atat de multi tauri..si am observat comportamentul lor in relatii...si daca femeia unui taur s-a impus...pai chiar ca taurul devine un vitelus....pe langa fusta ei.
ariadna106
Postat pe 18 Iunie 2009 16:32
Ciao tuturor!!!!

Am postat la inceputul subiectului ...si revin in forta.
Laura, te vad optimista si mult mai impacata cu tine.
Ma bucur.Si te salut cu multa caldura.
Pupici.
Asa sunt si eu.Cat despre taur...???Ce sa mai zic?
Repet Si sustin ca nu pot generaliza si nu prea cred eu in zodii, dar daca e sa ne referim la barbatii nascuti intr-o oarecare perioada...vin si confirm toate "calitatile" expuse in prima pagina...cel putin al unui barbat...ex "al meu".
Da!!!!
Acel familist convins...acel om minunat...acel ....
Da, el care isi iubeste fiul ( acum baietelul meu are 4 anisori) a uitat sa il ia de la gradinita ...L-am rugat o singura data si eu acest lucru .Se facuse ora la care il luam de obicei si eram inca intr-o importanta sedinta.Da...Nu mai comentez.A terminat grupa mijlocie...SErbare!...A uitat si de serbare.
Atat ! Nu mai comentez.
Ce vreau eu sa zic este ca, toti avem si calitati si defecte.
Totul e ...sa stim sa le cuantificam corect si sa stabilim o ierarhie a prioritatilor.
Si asta ...la orice zodie am fi "arondati"...
Va pup si va doresc multa dragoste.....
alecss
Postat pe 18 Iunie 2009 19:41
Draga Garbo,


Te inteleg perfect.Draga de tine.Parca ma vad in oglinda ...numai ca eu dupa aprox sapte ani m-am casatorit si dupa inca sase...divort.Nu merita sa fii trista.Crede-ma.
Viata e tata de frumoasa , incat o persoana care nu e in stare sa observe ca tu ti-ai oferit sufletul deschis , plin de sentimente , curat lui...pai acea persoana probabil nu este in stare sa vada dincolo de EU-l ...gigant afisat ostentativ .
E greu ...te inteleg , crede=-ma.Dar acum , dupa mai mult timp am inteles ca ...categoric nu arae cum sa mai ajunga la inima mea.E adevarat ca ei se intorc.E ideea acea expusa parca pe toate sabloanele lumii." nu esti a mea...atunci nici a altuia.." Am observat ca nu ii convine sa fie parasit...Acum ma vrea inapoi....dar ...HAI PA!!!- asta e raspunsul pt oameni ca el.
Sunt convinsa ca esti o persoana minunata.Stiu eu ce sa aleaga ...sunt pretentiosi, dar trebuie sa iti aduni fortele , sa ridici capul si sa mergi cu demnitate inainte.E greu, dar nu imposibil.
Te pup si nu uita:
...Planteaza trandafiri...lasa durerile sa treaca pe langa tine.( am citit statusul tau!)
alecss
Postat pe 18 Iunie 2009 20:04
Imi cer scuze pentru greselile din text...Graba...
Pupici.
alecss
Postat pe 18 Iunie 2009 20:07
Ma bucur alecss ca ai revenit. Da sunt linistita doar sunt fecioara nu? doar nu era sa ma subjuge tocmai un taur. Accept orice poate dar nu de la un taur. Ar fi chiar culmea , orgoliul meu de fecioara nu ma lasa sa fac asta . Garbo007136 , capul sus. Si maine e o zi. Nu stiu daca mi ai bagat idi ul de mes dar te astept. Va pup.
Laura76
Postat pe 18 Iunie 2009 22:12
Va sarut pe voi toate! Le imbratisez si mai mult pe cele nefericite, pentru ca stiu ca au nevoie, pentru ca stiu cum e. De la voi aflu multe lucruri utile, imi dati sfaturi foarte bune. Experientele voastre sunt mai de pret decat orice alta lectura, pentru ca sunt traite de voi. Voi va deschideti inimile si sufletele voastre pentru alte "intristate" pentru ca - poate cele traite de voi - sa fie de ajutor altor fiinte in situatii asemanatoare. Ma simt mai putin singura de cand am intrat in Garbo. Nevoile afective au ramas la fel de profunde, dar stiu macar - nu sunt singura !!!Va am pe voi alaturi. Cred ca mi-asi dori sa vad un forum in care barbatii sa faca ce facem noi acum. De ce numai femeile sunt mereu si mereu partea vatamata?! De ce numai noi punem atat de mult sufletul la bataie?! De ce numai noi regretam, suferim, plangem?! Ce parere aveti de previziunile de la "Pasul Fortunei"? Le urmariti? Va multumesc tuturor fetelor!!! Sa fiti cele mai iubite !!!
SelenaM
Postat pe 19 Iunie 2009 13:20
Buna Fetelor ,
Eh ...ce sa mai zic...ma alatur si eu voua
Am postat acum ceva timp despre relatia mea cu taurasul meu...care pana acum o saptamana era cea mai perfecta relatie pe care o puteam avea. Dar intr-o saptamana ma distrus complet , in cateva zile de fapt , nici macar o saptamana nu sa facut. Ce sa spun...acum cateva zile imi jura dragoste eterna...dupa cateva ore incerca sa vrajeasca o alta domnisorica. si cand ma gandesc ca eram in stare sa bag mana in foc pentru el. Partea mai proasta este ca el nu a stiut sa faca diferenta dintre o aventura si relatia pe care o avea. Sa simtit atat de mandru ca aparuse o alta femeie in viata lui, ca era admirat de alta , ca a uitat de cea pe care o avea acasa, a uitat de dragoste , a uitat tot. Sa simtit dator sa ma paraseasca , mi-a zis ca vrea sa se distreze, nu se mai simte fericit in relatia noastra , in conditiile in care ii faceam toate poftele , era rasfatat, nu ii lipsea nimic. I-am ridicat increderea in el. l-am sprijinit, l-am impins in sus , l-am facut sa aiba incredere in el. Se pare ca ce am facut a functionat de minune, sa vazut bagat in seama de alte femei si a zis sa inceapa sa-si traiasca viata...
M-am simtit ultimul om..m-am umilit ca sa-l tin langa mine, l-am rugat sa nu plece....nu ma mai recunosc...nu sunt eu ...nu stiu cum naiba am ajuns asa...asta sa intamplat pana sa aflu ca tot ce a facut el sa datorat unei alte femei, nu am avut confirmarea asta pana aseara . Si atunci parca mi sa luat un val de pe ochi si am spus GATA ...NU ma mai umilesc...dc vrea sa plece..sa plece..sa se mute..eu nu-l mai vreau..si stie si el asta acum...pot ierta multe dar faptul ca ma inselat si a avut si nesimtirea sa se poarte urat numai sa gaseasca motive sa se desparta asta nu...nu mai pot ierta..nu-l mai vreau ...
dordeduca
Postat pe 19 Iunie 2009 16:43
Va pup fetelor revin si eu intre voi desi am urmarit acest topic nu am mai scris dar acum m-a impresionat foarte mult povestea ta GARBO.Ai grija de tine si nu te mai inchide in carapace am facut si eu acel;asi greseala si aproape am innebunit .Am avut o poveste minunata si eu cu un taur dar cam la atit le poti folosi sa ai o aventura ca daca te implici esti terminata
,.USOR DE ZIS GREU DE FACUT . au trecut cateva luni de cind asa din senin mi-a zis sa-l uit ca nu o sa fim impreuna cind eu iol divinizam ca si tine garbo il iubeam asa de mult incat cand mi-a zis aceste cuvinte toata puterile m-au lasat nu mai vroiam sa traiesc nu puteam practic sa ma scol dimineata din pat si noptile erau ingrozitoare ce sa mai zic de zile cand ma plimbam in locurile unde am fost impreuna deci am ajuns ca o stafie in carne si oase
Am suferit enorm acum am reusit cat de cat sa mai adorm aceea durere pt ca psihic am ajuns o varza asa mi-a zsi si mie cand l-am implorat sa -mi explice macar cu ce am gresit m-am umilt pina unde nu s-a mai putut dar el s-a scuturat de mine spunind ca intelege ca totul s-a terminat tot o tii pe a ta de atata vreme era de o cruzime de nedescris.LAURA stie ca ea a fost singura cara m-a ajutat sa ma ridic . Deci garbo fa bine si vorbeste cu cei care au fost ca tine nu mai zice ca nu esti in stare o sa fii dar incearca nu te inchide ca innebunesti. iti doresc toata fericirea din lume tie si celor care au suferit
nagy_ikako
Postat pe 19 Iunie 2009 19:40
:sml-happy0028 nu e adevarat tot
sunt casatorita cu un taur inteligent ,modest care se gandeste intai la mine si apoi la el.Este filantrop si poti sa te mandresti cu el ,este familist convins si te poti baza pe el pt orice.Aropo sunt scorpion si cu asta am zis ca am o personalitate puternica, ambitioasa ,greu de multumit si intodeauna care vrea sa aiba dreptate.Sunt si ei caposi si orgoliosi da credeti-ma nu atat de rau ca scorpionii.Dc erati casatorite cu un scorpion era de 3 ori pe atat.
angycris
Postat pe 20 Iunie 2009 09:05
NO COMMENT. Raman uimita pe zi ce trece. Nu ma asteptam sa se mai continuie acest subiect si mai ales sa apara persoane noi cu aceasi prblema . Ma intristeaza asta dar din pacate asta este realitatea.
Laura76
Postat pe 20 Iunie 2009 14:22
auch....doamneeeeee....fata draga,si eu tot fecioara si am avut un sot taur...spre deosebire de una din fetele dinainte,eu chiar am ajuns la psiholog....despartirea a durat vro 4 ani desi divortul era pronuntat de multsi chiar si acum...n-a incetat de tot in a "incerca"...adik "ce e el lui e al lui" . desi am facut eforturi de a-l ierta,el cu vina ,el cu prajina,profitand la maxim de implicarea mea emotionala...adik l-am iubit,ce mai,asa cum numa o fecioara stie sa iubeasca ....n-as termina in vro doua saptamani de scris ce am trait 11 ani si cum sa te feresti de el...dar...cum eu sunt de un optimism morbid...vreau sa cred ca am gasit eu varianta alterata de taur desi cam ce am vazut si auzit din jur...tot asa sunt.impresioneaza la culme cu teoria despre "cum ar trebui sa fie familia"si iti vine sa-i multumesti lui d-zeu ca l-ai intalnit,dar nu e nik adevarat,iar cu talentul persuasiv m-a facut de nici macar n-am observat ca nik din purtarea lui nu avea leg cu ce zicea...sau poate am fost eu prea fraiera.ata ete.
garbo013226
Postat pe 22 Iunie 2009 00:20
......iar eu sunt chiar NOUA in discutie,sunt abonata la garbo chiar de f curand ca uite nici nu m-am descurcat cu raspunsurile,unde sa le dau,nici n-am observat de cand dureaza subiectul....socata deasemeni de ...nici nu pot sa zic similitudinea,ci chiar CLONA SITUATIILOR SI COMPORTAMENTULUI....my good....!!acum am mai citit dintre ele....ce mai pot sa zic...dar probabil e greu de recunoscut ca e posibil sa ne fi ametzit cu sexul care era beton de fiecare data si invariabil....dar mai sunt si altii la fel de buni fara sa termine psihic partenera...dupa ce am trait cu el,nik altceva nu imi mai pare greu si suficient de grav incat sa ma mai enerveze..asa k.... : m-a calit pt viatza
garbo013226
Postat pe 22 Iunie 2009 00:38
garbo, ce sa zic. ai dreptate, iti vorbesc despre cum tre sa fie o familie dar cand colo surpriza sunt pe dinafara. E total invers de cum spun iei. Oricum eu inca nu renunt. Am gasit metoda sa i vin de hac.
Laura76
Postat pe 22 Iunie 2009 15:11
Mie chiar mi-ar placea sa scrii cate ceva di ce ti-a facut GARBO asa numai macar sa stiu ca si al tau facea la fel ca al meu,un lucru nu pot sa inteleg totusi ce naiba au barbatii din aceasta zodie de te termina psihic si esti legat emotional de ei cu tot ca nu merita . stie cineva raspunsulk?
daca tu garbo ai trait cu el ne poti servi cu niste amanunte please
. SI stii ce nu mai inteleg nimic acum ca pe aici s-a mai zis ca taurul odata ce se desparte nu se mai intoarce niciodata si asa spune si horoscopul tu zici ca s-a intora sau poate nu el a fost cel care a dat verdictul gata
nu stiu tu ce zici?
nagy_ikako
Postat pe 22 Iunie 2009 20:35
SelenaM
Postat pe 23 Iunie 2009 13:01
first of all tre sa zici si matale carei garbo te adresezi...
garbo013226
Postat pe 23 Iunie 2009 18:43
Celei care se simte. Deci era pentru garbo007136.
Laura76
Postat pe 23 Iunie 2009 23:20
Buna fetelor!!!

Sincer ma bucur sa vad ca unele dintre voi sau as putea spune NOi ...care au relatie cu un "taur" sunt fericite.Nimic de comentat.Doamne ajuta.Sper insa sa nu dispara magia niciodata.Eu m-am bucurat de "basm" mai bine de 12 ani , 7 ani inainte de castorie , restul dupa...Dar si cand am cazut din euforie ...nu vreau sa-mi amintesc.Crunt.
Nu mai recunosc nici macar 5 la suta din barbatul care a fost.
Nu mai vreau sa revin asupra celor traite.Chiar va doresc celor care aveti o casnicie fericita sa va bucurati de ea pana la finalul vietii.
Meritam sa fim fericite.Cele care insa, au avut ghinion sa nu se resemneze.Viata e minunata.Credeti-ma.
In septembrie , anul trecut m-am hotarat sa ma ridic .Si m-am ridicat, mi-am scuturat praful si cu capul sus mi-am continuat viata.Incet am descoperit ca in jur ochii plini de dragoste ma priveau, ochiii prietenilor , ai parintilor.Timp de aproape doi ani nu am privit in jur.Imi fixasem privirea in ochii fiului meu.Atat.Si acum ii am acolo, in puritatea privirii lui, dar am hoatarat ca alaturi de el sa ii dau voie vietii sa se mai alinte si in sufletul meu.Si , tare bine este.
Am propriul drum acum.
Si parca toate imi merg din plin.
Din pacate ...lui toate ii merg in sens invers.Ma uit la el si vad din tot cea fost ...ramasite ...frumusetea schimbata intr-o neingrijire si un dizinteres total, firma in picaj liber, prieteni de ...no coment...
Singurul sentiment ce ma incearca acum fata de el e mila. Atat.Si ma gandesc ca mi-as dori ca tatal copilului meu sa fie ce a fost odata.El este o imagine in viata fiului meu.Din pacate ...
In rest...toate bune.Cum si-a asternut...asa doarme.Tardive remuscarile.
Dragele mele, ce vreau eu sa va zic este ca, viata chiar are atatea lucruri minunate.Invatati sa fiti fericite.Meritati.
Pupici.

alecss
Postat pe 24 Iunie 2009 09:18
Dragele mele,
Eu mi-am schimbat "userul" dar scriu tot pe Garbo007136 ca imi este ca nu o sa ma recunoasteti. Le inteleg atat de bine pe "nagy ikako", pe "dordeduca" si pe "alecss" pentru ca in povestea mea sunt multe elemente din povestirile lor. Alecss are f. mare dreptate. Din barbatul pe care l-ai cunoscut nu ramane nimic la sfarsit, atat de mare este transformarea cand nu mai are nevoie de tine. Te distruge ! Si mie tot 2 ani mi-au trebuit ca sa mai pot - asa - cat de cat, sa-mi mai adun fiinta din neantul in care se zbatea sa moara. Da, alecss a spus bine - pentru cele care sunt fericite inca alaturi de un taur sa fie pana la sfarsitul vietii lor, nimic sa nu le zdruncine fericirea! Nu va puteti imagina de cata tortura sunt in stare! Si cat de cruzi pot fi! Imi cer scuze acelor tauri care sunt altfel, poate datorita mediului familial, poate datorita ascendentului lor sau a celorlalte aspecte planetare din astrograma lor, nu stiu, or mai fi si tauri atipici...poate foarte putini. Si credeti-ma,urmele lor sunt atat de adanci in acel lucru atat de greu de definit, atat de nepamantean, atat de eteric care se cheama "suflet". Intr-adevar analiza "taurului" poate nici nu merita amploarea pe care i-o dam noi. Cum a spus alecss sunt multe altele atat de importante in viata....dar ca sa ajungi sa spui...si mai ales sa crezi asta....trebuie sa treci dealuri si vai si oceane de suferinte si de lupta cu tine insati. Pare exagerat, dar asa e.
Sa fiti cele mai iubite !!!!!
SelenaM
Postat pe 24 Iunie 2009 12:41
buna! e ok ca te-ai dispensat sentimental de el . cred ca asta e solutia ..si eu sunt dispensata de el sentimental , de al meu taur fireste . tin la el , imi place de el , dar dupa vreo doua trei zile incepem sa nu ne mai suportam . atunci fiecare isi vede de ale lui ...ori pleacam si dupa o saptamana sau trei zile nu mai putem de dor ..e simplu ..nu pot zice ca sunt indragostita de nu mai pot ..cred ca nici nu stiu ce-i aia ..dar imi place persoana.. si de la relatie iau tot ceea ce este bun ..glazura..nu stiu de e bine sau de-i rau //dar stiu ca asa putem functiona ..si reteta e buna doar atunci cand prajitura iti place ...mie nu-mi plac fursecurile ..si orice reteta as incerca ...nu-mi plac ..si nici nu pot spune ca e buna ...reteta...va pup ...
sentimentala
Postat pe 24 Iunie 2009 17:01
MDA ,adevarat e ca se transforma pina nu le mai recunosti credeam ca numai al meu a fost asa. Cred ca asta era cel mai greu si este inca sa accept ca omul acela minunat care era care m-a inaltat , care ma trata ca pe singura femeie care exista pe lume atat de tandru si iubitor incat la fiecare imbratisare m-am simtit in rai sa ma lase prada iadului.De fapt el m-a trintit intrun mod groaznic atat de crud atat de incredibil ....nu pot sa cred ca aceeasi buze care imi spuneau adineauri ca ma iubeste ca ma adora ca sa nu il parasesc ca nu poate sa traiasca fara mine sa se transforme asa.Egroaznic ce ramine in urma lor amintiri care iti zdrobesc inima de cate ori iti amintesti si cum sa nu iti amintesti de acele clipe cand ai fost atat de fericita ca intr-o poveste. Da cred ca asta e secretul lor pt care nu putem usor sa ne continuam viata dupa ei ca te fac sa plutesti de fericire te inalta pe un piedestal atat de inalt cred ca e singura zodie care te poate face sa te simti asa dar nu tine mult cum te-a inaltat asa te l;asa sa cazi fara nici o remuscare fara sa se uite inapoi .Au trecut aproape 6 luni si inca pling zilnic cand nimeni nu stie sufar ca un animal stiu ca e mai bine sa uit dar nu am ce face cand amintirile ma napustesc inca retraiesc acele clipe ca si cum ar fi reale .Afost o lectie de viata pt mine prea trista ca sa merit cu ceva dar macar stiu ca cu un taur in viata astaasta niciodata nu vreau sa mai am de-a face , multumesc si eu pt ca ati impartasit cu noi ce ati trait asa stiu ca nu sunt singura incepusem sa cred ca eu am ceva problema dar nu e asa citind povestea voastra ma regasesc dar si pe el sunt trasi la sablon nu merita nici o lacrima si nici o clipa irosita pe ei.
nagy_ikako
Postat pe 24 Iunie 2009 22:04
Nagy, citind ce ai scris tu parca m-a curentat ceva. Exact! Ai spus atat de exact! Acelasi om care te face sa te simti cea mai iubita femeie din lume, care iti spune ca nu ar putea trai fara tine, care te face sa te simti ca si cum numai tu existi, el si universul - este in stare intr-o secunda sa te trimita direct in iad. Rece, distant, scarbos, te trateaza de sus si chiar iti mai arunca si cateva cuvine de nu-ti vine sa crezi ce auzi. Si asta dupa ce, cu numai putina vreme inainte tocmai ti-a spus cat de mult te iubeste !6 ani de prietenie....in care tu nici nu mai stiai ce sa faci pentru printul vietii tale....n-au contat nici cat o unghie! Este in stare de foarte, foarte multa caldura sufleteasca, este in stare sa ridice o femeie in inaltul cerului ca apoi sa-ti infiga pumnalul in inima fara sa clipeasca...nu stii ce sa crezi despre ei...poate sunt instabili psihic, sau poate sunt asemenea criminalilor acelora de la tv, care pot si iubi si omori in acelasi timp, fara sa aiba remuscari sau macar constiinta faptului in sine. E totuna. La mine au trecut aproape 3 ani. Sentimentala imi spunea mai sus ca bine ca m-am detasat...credeti-ma fetelor...eu cred ca tot acolo e...in sufletul meu...doar ca nu il mai vad. Doar ca sunt perfect constienta de realitate. Cred ca undeva, candva, am facut mult rau de a trebuit sa se arda Karma mea prin aceasta suferinta prelungita...Daca ma credeti - voua va pot spune - stateam ore, zile intregi in pat si analizam ce fel de moarte sa-mi aleg...prin spanzurare, prin inec...nu exagerez cu nimic. S-a intamplat ca o data cu despartirea de el sa se prabuseasca cerul peste mine pentru ca am avut si alte necazuri...toate atunci...dar asta cu el...era imposibil de suportat! Asi vrea sa-mi pot spala creierul pentru ca e greu sa nu imi aduc aminte "acele" momente unice...fiindca eu am defectul sa-mi amintesc mai ales ce a fost frumos....apoi incerc sa le evoc si pe celelalte... si apoi ma apuca o stare de agitatie si de nervi pe propria mea persona..de nu va pot spune. Adevarat este ca - relatia asta m-a schimbat si m-a indepartat de mine insami. De persoana aceea agreabila care eram. De acea persoana bogata sufleteste, profunda, chibzuita, echilibrata, iubitoare care eram eu - si de care imi este dor.
Draga nagy, nici nu iti poti imagina cat de aproape sunt de tine si cat iti inteleg suferinta. O cunosc atat de bine....si de atata timp...doctorii psihiatrii spun ca perioada de suferinta dupa o relatie este de aprox. 2 ani. Cu asta chiar au nimerit-o. Incearca sa gasesti ceva, sa faci ceva, stiu ca e cumplit, nici un sfat nu te ajuta, dar fa asa incat sa nu parcurgi acesti ani...Fetica...si cand te gandesti ca ei chiar nu merita - cu aceasta alta fata pe care ti-o arata la sfarsit - chiar nu merita....dar oare cate fete au ?!?! Numai de bine fetelor!
SelenaM
Postat pe 25 Iunie 2009 10:12
De la: laura31c, la data 2009-06-22 15:11:32garbo, ce sa zic. ai dreptate, iti vorbesc despre cum tre sa fie o familie dar cand colo surpriza sunt pe dinafara. E total invers de cum spun iei. Oricum eu inca nu renunt. Am gasit metoda sa i vin de hac.

Si care sunt metodele alea?? Zine si noua....!!!!
gongonica
Postat pe 26 Iunie 2009 10:31
De la: alecss, la data 2009-06-24 09:18:48Buna fetelor!!!

Sincer ma bucur sa vad ca unele dintre voi sau as putea spune NOi ...care au relatie cu un "taur" sunt fericite.Nimic de comentat.Doamne ajuta.Sper insa sa nu dispara magia niciodata.Eu m-am bucurat de "basm" mai bine de 12 ani , 7 ani inainte de castorie , restul dupa...Dar si cand am cazut din euforie ...nu vreau sa-mi amintesc.Crunt.
Nu mai recunosc nici macar 5 la suta din barbatul care a fost.
Nu mai vreau sa revin asupra celor traite.Chiar va doresc celor care aveti o casnicie fericita sa va bucurati de ea pana la finalul vietii.
Meritam sa fim fericite.Cele care insa, au avut ghinion sa nu se resemneze.Viata e minunata.Credeti-ma.
In septembrie , anul trecut m-am hotarat sa ma ridic .Si m-am ridicat, mi-am scuturat praful si cu capul sus mi-am continuat viata.Incet am descoperit ca in jur ochii plini de dragoste ma priveau, ochiii prietenilor , ai parintilor.Timp de aproape doi ani nu am privit in jur.Imi fixasem privirea in ochii fiului meu.Atat.Si acum ii am acolo, in puritatea privirii lui, dar am hoatarat ca alaturi de el sa ii dau voie vietii sa se mai alinte si in sufletul meu.Si , tare bine este.
Am propriul drum acum.
Si parca toate imi merg din plin.
Din pacate ...lui toate ii merg in sens invers.Ma uit la el si vad din tot cea fost ...ramasite ...frumusetea schimbata intr-o neingrijire si un dizinteres total, firma in picaj liber, prieteni de ...no coment...
Singurul sentiment ce ma incearca acum fata de el e mila. Atat.Si ma gandesc ca mi-as dori ca tatal copilului meu sa fie ce a fost odata.El este o imagine in viata fiului meu.Din pacate ...
In rest...toate bune.Cum si-a asternut...asa doarme.Tardive remuscarile.
Dragele mele, ce vreau eu sa va zic este ca, viata chiar are atatea lucruri minunate.Invatati sa fiti fericite.Meritati.
Pupici.


Dar nu ne-ai zis si de ce va-ti despartit??? Conteaza si asta......ce a facut asa de grav ....din barb bun a ajuns barb rau????
gongonica
Postat pe 26 Iunie 2009 10:34
Citesc ce scrieti voi si ma sperii, am vb cu un taur 6 ani si acum suntem casatoriti de 7 ani , deci ne cunoastem de 15 ani , nu pot zice ca viata mea a fost numai roz, dar nici nu pot spune ca este atat de rau, nebun,care sa te distruga,avem si un copil,deci totul e bine nu f bine , am avut si noi probleme ca orice cuplu dar au trtecut si TAURII se despart ff greu de sotie, sau daca se despart incearca sa se impace cu ea.Intr-adevar aveti dreptate ca incearca sa te faca sa crezi ca tu esti de vina ca tu esti nebuna ,.dar trteb sa fii tare si sa-l infrunti . Daca exista iubire intre voi totul se rezolva .......Eu asa zic asa am facut si asa cred.........
Sunt ff greu de inteles si sunt ff ciufuti ,daca ai intelegi sunt cei mai buni oameni......si mai ales ca taticii........
gongonica
Postat pe 26 Iunie 2009 10:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna. 13 De la: anca_53 21 Octombrie 2009 16:30
COMPATIBILITATE ,TAUR CU BERBEC 4 De la: garbo200960 1 Noiembrie 2011 10:17
Zodii pentru fiecare zi de nastere-zodia SAGETATOR 32 De la: wapa 12 Iulie 2011 09:24
car e este cea mai buna zodie? 15 De la: DD_BB 13 Februarie 2012 20:43
anul 2012-Sfarsitul sau un nou inceput 20 De la: garbo158123 26 Aprilie 2011 12:26
Setari Cookie-uri