Barbatul TAUR

buna!nu am de a face cu un barbat in zodia taurului dar sunt in zodia taurului(doamna). asa e,dupa ce obtinem ceva pt care muncim din greu,dupa nu ne mai intereseaza.
sanda2006
Postat pe 10 Mai 2009 08:33
Tot ce a-ti spus despre barbatul taur este adevarat, dar am vazut ca cineva spunea ca este fidel. Eu una am unul acasa, dar care numai fidel nu este. Ii place enorm sa faca curte femeilor chiar si in prezenta mea, iar daca ii reprosez imi spune ca el nu a facut nimic gresit. Si nu ii poti schimba nici la batranete, au impresia ca sunt tot tineri, si ca ei sunt cei mai destepti cei mai frumosi si numai ei au dreptate.
mihailadoina
Postat pe 10 Mai 2009 10:59
Pana la urma, din tot ce am citit, cred ca putem trage o singura concluzie. Toti taurii au un "schelet" comun pe care isi construiesc personalitatea, dar modul cum il imbraca depinde de atat de multi factori, incat doar zodia in sine nu poate oferi o garantie de fericire sau dimpotriva,un avertisment ca ne apropiem de "pericol".
Mie una mi-e clar ca zodia imprima cateva trasaturi, dar la fel de clar imi e ca de aici inainte e necesar intai sa cunosti omul si apoi sa vezi daca ai ceva in comun cu el si ai de ce sa mai stai prin apropiere. Si e valabil pentru orice zodie.
Cred ca spunem de fapt ca ne place sau nu ne place o zodie in functie de cat de compatibile sunt trasaturile ei generale cu ale noastre. Dar e bine sa face diferenta intre ce se "datoreaza" zodiei si ce, modului de a trai ales de omul respectiv. Asa ca putem privi cu simpatie un om care vine dintr-o zodie "placuta", dar tot e necesar sa vedem daca vede viata la fel ca noi si reversul...
Bristenna
Postat pe 10 Mai 2009 12:44
In sfarsit aud pe cine despre legea atractie universale, eu cred in ea foarte mult si a-si vrea sa vorbim despre acest lucru.
danaana1970
Postat pe 11 Mai 2009 08:21
Eu as dori sa va intreb pe toate...de unde il cunoasteti pe sotul meu?Il descrieti atat de bine...
mariaiulia
Postat pe 15 Mai 2009 14:02
Poate pentru ca e sotul tuturor? Glumesc. Astia sunt 'TAURII' deci difera doar persoana si varsta , in rest 99,99 sunt toti la fel .
Laura76
Postat pe 15 Mai 2009 15:39
dragele mele eu am ajuns la concluzia ca pe al meu trebuie sa-l castrez .oricum o sa aibe un shoc cand o sa vina acum ca stiu sigur ca se intoarce dupa ce o sa-si vada contul golit si nevasta cu extensii si mergand la sala imbracata numai in haine de firme.acum o sa io platesc cu varf si indesat.apropo se face puscarie daca o sa-l las fara ''bijuterii''?
alinta
Postat pe 31 Mai 2009 16:15
Nu,dar cu conditia ca el sa nu ti-o poata plati pe loc...
valentino
Postat pe 31 Mai 2009 16:17
Oricine s'a nascut in zodia Taur si incearca sa i se atribuie trasaturile acestei zodii, precum am mai spus, sunt in eroare. De ce? Simplu. Ei sunt conceputi cu 9 luni inainte si sunt de fapt Lei, bineinteles daca nasterea a avut loc la 9 luni de sarcina. Ceea ce se spune de Tauri este complet eronat, atat timp cat se ignora viata individului din pantecul mamei.
taur_atipic
Postat pe 7 Iunie 2009 13:40
nik nu am inteles...dar din moment ce sunt taur cu ascendent in leu...ma impart intre cele doua, na...heiii...si difera barbatii taur de femeile taur...sa fie clar...la orice zodie...dar ce ai vrut sa zici cu "nu-i taur e leu"...ca am citit de 2 ori si nu am inteles...iar a treia oara nu ma mai trage inima...ca as intelege...
mia79x
Postat pe 7 Iunie 2009 13:44
god...am citit si a treia oara...ce naiba ai vrut sa zici?...ca raman cu sechele...zi
mia79x
Postat pe 7 Iunie 2009 13:46
nene...ma lasi aici nedumerita...ce d-zeu...sunt o femeie respectabila...baga lamuriri, please
hm...asa ma enerveaza...scoate pilda...si pleaca...heiiii, can you hear me?...of, mai esti si online...
mia79x
Postat pe 7 Iunie 2009 13:51
mai dar catar mai esti...eu cred ca tu esti chiar ...taur(nu te ascunde ca ai fi atipic)
un taur...tot taur ramane...cand e vorba de incapatanareeeeeee...tell me about it
mia79x
Postat pe 7 Iunie 2009 14:06
nici nu ma mai intereseaza ce-ai vrut sa zici, na...
heiii, zici azi?
goddamn it...bal bla bla
mia79x
Postat pe 7 Iunie 2009 14:07
Am mai scris pe pagina anterioara despre asertiunea ca omul are un destin si un caracter prescris in astre. Lucru pe care il consider eronat.
taur_atipic
Postat pe 7 Iunie 2009 14:08
thanks god...ai inviat, finally?hm, dar tot nu m-ai lamurit concret...mai, tu te lasi greu, asa-i? hm, bine macar ca m-ai indrumat cum ca exista o pagina anterioara...voi citi...maine, cel tarziu...fereasca sfantu' sa nu ma elucidez nici colea...ca vad rosu, he he, nu eu...taurasu' din mine
mia79x
Postat pe 7 Iunie 2009 14:12
aha, ok...pai asta priveste fiecare zodie, nu doar taurul...pai na, da...ma rog...ok...oiiiiiiii, cat zgomot pentru...nimic...hm, totusi na_ti , cu toate ca nu prea meriti
ce m-am invatat sa monologhez frate...mia stie de ce...si de unde...he he...gata, am terminat here
mia79x
Postat pe 7 Iunie 2009 14:16
O femeie venea cu un frumos taur legat cu sfoara.
-Vai ce bou frumos ai.-i-a spus invidioasa vecina.Vii de la izlas?
-Draga, iti fac cunostinta cu sotul meu Suzuki.Vin de la primarie, unde am facut cununia civila.
Ioana007
Postat pe 7 Iunie 2009 20:03
offf...sa-mi spun si eu oful...acum cativa ani am avut o relatie cu un baiat in zodia taurului...a durat cateva saptamani deoarece am ales un altul...pentru ca era destul de plictisitor lanaga acel taur...dupa ce relatia cu acel altul s-a terminat..m-am recombinat cu taurul pe care-l parasisem...nu pentru ca erau sentimente ci doar pentru ca eram amandoi disponibili..relatia a durat de data aceasta 2 ani..si sa- terminat pentru ca in momentul respectiv gaseam relatia plictisitoare...acum stand si gandind la rece..taurul acela era foarte bun pentru mine...poate doar varsta cand l-am cunoscut n-a fost cea potrivita...ok...acum 2 saptamani m-am despartit de actualul meu prieten...si in perioada acesta am cunoscut un taur...ok il cunosteam deja ,dar pentru cateva zile am fost impreuna...relatia s-a terminat pentru ca nu eram sigura daca ma voi impaca cu fostul...ok..acum sunt din nou cu fostul...dar surpriza cea mare este..ca m-am indragostit de taur...acum am destule indoieli...deoarece as putea oricand sa termin relatia cu actualul si sa reincep relatia cu acest taur...dar oare cat o sa tina?....cunoscandu-ma pe mine...nu va dura decat o perioada scurta de timp..pana ma plictisesc...dar ma gandesc si la faptul ca poate n-o sa ma plictisesc...si asta face alegerea mai grea...
ariadna106
Postat pe 9 Iunie 2009 16:27
da-n bobi...
gabitzza
Postat pe 9 Iunie 2009 22:26
ai grija plictiseala sa nu plece chiar de la tine...tu te simti bine cu tine de obicei?sau cauti un animator, ceva?si tu si parteneru' sunteti responsabili cu starea de bine...acum cu asta...maine, asta devine fostu'...cel de maine devine asta...god, opreste-te, woman, a little...wake up...sau grow up...nu mai fugi atat...ca bag seama ca nici tu nu mai stii dupa ce alergi...poate e timpu' sa mai stai si locului...talmes-balmes
mia79x
Postat pe 10 Iunie 2009 11:13
plictiseala?? cu un taur??? daca tu nu esti suficient de "nebuna" da te vei plictisi ca sunt foarte comozi si daca ar putea sa stea numai in casa ar fi perfect. eu inventez iesiri cu prietenii, sau doar in 2, facem cate ceva prin casa si nu ne plictisim
dar pana sa ma prind ca asa e natia lor de tauri..........
dar in pat nu e loc de plictiseala isi merita renumele.
ia tu initiativa dar nu il domina (cam aiurea stiu dar daca prinzi "spilul" merge)
la taurii barbati merge zicala " in spatele unui barba puternic exista o femeie si mai puternica" influenteaza-l subtil si nu vei avea timp sa te plictisesti.
nu te agita si nu te stresa ca nici el nu o face. dupa 5 ani m-am calmat eu si acum mergem usor usor si e perfect.
annutza84
Postat pe 11 Iunie 2009 09:50
In spatele unui taur puternic sta o femeie puternica, pana o da jos...
Ioana007
Postat pe 11 Iunie 2009 17:07
wow ce rele sunteti cu persoanele din zodia taur... eu una ador persoanele in zodia taur(barbati) ...... persoanele respective sunt atat de speciale ..oameni astia daca ajungeti sa ii cunoasteti cu adevarat sigur nu ai cum sa nu-i indragesti... romantismul e la mama ei acasa, la fel si sensibilitatea ... le place sa detina controlul mereu asta nu prea imi place in rest totul e bine

Postat pe 12 Iunie 2009 02:03
vai fetelor........m-am ingrozit cand am citit ce ziceti aici despre barbatul taur..
si eu care vroiam sa caut un taur....horoscopul zice ca ma potrivesc cel mai bine cu el......daca mai citesc multe topicuri..... clar am sa raman singura pe veci...
tocmai m-am despartit de un leu si am sufletul facut "tandari"....daca ati vedea ce zic fetele despre lei pe un alt topic.....

pana la urma oare, exista si barbati mai umani?
herba70
Postat pe 13 Iunie 2009 17:32
mami, nu te supara pe mine ca te intreb...

da' cum se cauta barbatu' cu care esti compatibila ? il intrebi ce zodie este din prima ?

si daca nu e ce-ti trebuie, zici next ?
wife_de_zmeu
Postat pe 13 Iunie 2009 17:41
..ori previous dupa doza de optimism care te incearca.
blanca
Postat pe 13 Iunie 2009 17:46
De la: prometeus_wife, la data 2009-06-13 17:41:51 mami, nu te supara pe mine ca te intreb...

da' cum se cauta barbatu' cu care esti compatibila ? il intrebi ce zodie este din prima ?

si daca nu e ce-ti trebuie, zici next ?



ai ghicit pustoaico.......
herba70
Postat pe 14 Iunie 2009 16:23
Dragele mele,
Si eu am citit cu mare interes toate mes.voastre. Sunt o persoana sensibila, calda, sincera si cand iubesc o fac cu o daruire totala si un altruism asemenea. Nu ma gandesc la mine cat ma gandesc la cel pe care-l iubesc si caut sa-i fac toate bucuriile si surprizele din lume. Ii anticipez dorintele ca sa i le pot indeplini si apoi sa ma bucur de bucuria lui. Nimic nu ma face mai fericita decat starea de bine si de fericire a celui iubit....Asa sunt eu....ca multe dintre voi....Si am cunoscut un taur. Am fost impreuna 6 ani. Am facut....ce nu am facut pentru el?! Ziua mea incepea cu el si apunea cu el. Toate respiratiile mele erau insotite de ganduri catre el. Cu ce sa-l mai bucur?!....Ce asi mai putea face sa-l fac fericit?! Ce ii mai tebuie, ce nu are si si-ar dori sa aibe? Am preluat pe umerii mei toate problemele lui...L-am iubit cu un devotament total...l-am divinizat chiar...am facut din el un idol...Acum....sunt o pers.care nu imi mai gasesc locul in aceasta lume. M-a facut sa sufar cu o cruzime de nedescris. Nu a apreciat nimic. A fost cu mine pt ca avea nevoie de siguranta materiala si afectiva. Nu a a avut scrupule, nu a avut pic de omenie, nu a fost recunoscator pt nimic. Este omul care iti infige pumnalul pe la spate si il mai si rasuceste. Mi-am dorit sa mor. Numai Dumnezeu stie cat de mult am suferit. Au trecut aproape 3 ani de cand nu mai suntem impreuna. Nici acum nu-mi revin. Am adevarate cratere sufletesti, nu mai sunt eu. Sunt alt om. Imi este teama de oameni si nu gasesc ca viata mai are vre-un rost. Nu am intrat in amanunte sa nu va plictisesc. Dar am adaugat si eu o poveste trista la celelalte povestiri ale voastre. Sa fiti sanatoase si puternice !
SelenaM
Postat pe 16 Iunie 2009 11:42
Hm. Nu trebuie sa lasi experienta asta sa te darame si sa ti pierzi increderea in oameni. Iei intra in viata noastra cu un scop, acela de a ne face mai puternice si de a aprecia ceea ce trebuie apreciat cand gasim un barbat normal la cap. Trebuie sa fi inaintea lor cu un pas , altfel in fata lor devi o ..nimeni. Ai fost mult prea buna si te a dominat , te-a facut sclava lui. TRebuie sa ai coloana vertebrala dar sa fi flexibila. Sa sti cand sa il bati cu armele lui. Te inteleg prin ce ai trecut pentru ca si eu am trecut prin aceasi chestie dar am o zodie care mi-a permis sa-l ingenunchiez la picioarele mele. Totul va fi bine. Ridica-te , scutura-te si ia-o ca pe o experienta pentru viitor. Toate cele bune. Pa.
Laura76
Postat pe 16 Iunie 2009 17:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia sagetator si barbatul pesti 1 De la: antonela_po7 25 Ianuarie 2009 11:01
Un alt fel de zodiac-Zodia TAUR 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:24
eu peste el berbec... 10 De la: karynaa 8 Mai 2012 22:04
Horoscop complet-TOATE ZODIILE 1 De la: raul27 20 Noiembrie 2009 11:55
barbatul taur 1 De la: nutsa95 3 August 2011 21:24
Setari Cookie-uri