Barbatul TAUR

Dar totusi, de ce schimbarea asta radicala? De ce din printii fermecati se transforma in zmei? De ce in locul fericirii ne ofera dupa un anumit timp durere si suferinta?
Sunt cei mai ciudati barbati.
v3lv3t
Postat pe 26 Iunie 2009 15:10
Pentru ca viata nu ar mai avea nici un farmec. Iar noi nu am mai simtii ca traim.
Laura76
Postat pe 27 Iunie 2009 20:24
au dreptate fetele,,si elena.. si laura..ihimm..si eu am o relatie cu un taur
de 4 ani .. dar m-am obisnuit cu defectele lui .. eu sint gemeni .. nu prea sintem compatibili ,in fine ,e ok.
garbo016434
Postat pe 27 Iunie 2009 22:17
Sunt de acord cu toate parerile , barbatul taur e de multe ori baietelul taur, incapatanat , egoist , zgarcit, prefacut, asteapta parca , sansa vietii, sa i se cuvina totul , pt un barbat e chiar dramatic sa traiesti pe spatele semenilor tai , profitor , mincinos de multe ori , calitati fizice de care te indoiesti, de multe ori cad in patima alcoolului si isi reproseaza unde au gresit sau e profesionist in arta disimularii , o fire ascunsa , de neinteles si e in stare sa invinuiasca sau sa acuze fara nici o proba, fals , delasator cu varsta, are nevoie de intreaga atentie , intr o relatie nu reuseste sa se implice decat daca obtine avantaje banesti sau o pozitie sociala inalta , desi e prea mult pt acesta.intr o casnici ca responsabilitate e zero, iar daca vorba de tandrete si afectiune, le poseda , dar doar pe jumatate. E genul tipului din folclorul romanesc care se incadreaza in expresia :"Cand D-zeu a impartit norocul , altora le a dat cu carul , mie numai cu paharul" , sau e genul de om care cauta dreptatea in cele mai nepotrivite locuri , sau pe scurt moare cu dreptatea in mana. Ar mai fi multe lucruri negative de insirat , dar pt moment e suficient. Fetelor , fugiti unde vedeti cu ochii
DaMarkus09
Postat pe 27 Iunie 2009 23:46
Sotul meu e in taur si nu am regasit nimic din ce spuneti voi despre tauri. Sa fie si dupa educatie sau eu mai stiu ce?
petrutabuzatu
Postat pe 28 Iunie 2009 08:08
are timp sa se faca
darrrrrr...uita-te nu numai ce se scrie pe aici ci si cine scrie. pentru linistea ta:)
pik_nik
Postat pe 28 Iunie 2009 08:13
E greu de crezut si personal am fost f uimit la cele atat de rele despre tauri. Personal desi sunt din zodie, niciodata nu m-am recunoscut ca fiind de acolo si iarasi e f adevarat ca nici indivizii din Taur nu prea imi sunt pe plac (cu o unica exceptie).
Suferintele si problemele din relatii sunt ultracunoscute si ultradezbatute. Evident ca imi exprim sincera parere de rau pentru femeile care au avut de suferit de pe urma Taurilor sau a oricarui alt barbat. Chestii insa cu ingenuncheri, lupte de orgolii, trufii, resentimente nu prea le inteleg. E mai intelept sa rupi repede si drastic o relatie care nu merge, si daca vezi ceva de la inceput ca nu iti convine sa nu te amagesti cu faptul ca se va indrepta ...din contra, se va inrautati.
In relatiile pe care le-am avut, multe - putine, am considerat ca e normal si firesc sa dai tot, de la financiar pana la emotional..neconditionat si dezinteresat si desi am fost criticat de multi si catalogat drept fraier...procedez tot timpul in acelasi mod. Totdeauna in viata mea pe primul loc au stat sotia (sau prietena), familia si apoi propria-mi persoana.
Prietena mea e Scorpion si am invatat f multe de la ea, persoana inteleapta...desi trebuie sa recunosc trebue sa utilizez tot oceanul de rabdare. Inca o data, fara armonie, dragoste, hotarare, intelepciune si minte in Dumnezeu nu se prea poate face nimic...cat despre lupte absurde de dominatie intre sexe, etc...apa de ploaie.
HaiducAlb
Postat pe 28 Iunie 2009 11:01
haiduc, saru' mana conashule. mai zi, mai zi. poate baga la cap barbatii aia care tot fac probleme in cupluri.
gianiblue
Postat pe 28 Iunie 2009 12:10
si eu sunt taur dar sunt femeie..si vreau sa va spun ca partea cu egoismul nu e asa eu chiar ma las pe mn ptr a da ce am altcuiva...si taurii barbati sunt chiar sensibil numai ca isi ascund aceasta calitate/defect ptr a nu fii raniti ptr ca isi/ne revenim greu dupa o deceptie!iar ceaea ce s-a sp despre statul in baie este adevarat...;)
_SiLvY_
Postat pe 28 Iunie 2009 13:07
femeile unei zodii difera de barbatii aceleeasi zodii...si eu sunt taur, dar am ceva cunoscuti tauri-barbati, cu care nu as putea sa fiu decat amica, nu iubita...ca ma scot din papuci
mia79x
Postat pe 28 Iunie 2009 13:10
garbo011975
Postat pe 28 Iunie 2009 21:26
garbo011975
Postat pe 28 Iunie 2009 21:27
V-am mai zis sotul meu e taur, dar nu e asa cum se scrie pe site.
E sensibil ,senzual, grijuliu, cel putin ca tata e foarte grijuliu. Are momente ca fiecare om si bune si rele dar nici cum s-a scris pe aici.......E responsabil , de viata,glumet........cateodata ciufut specific zodiei dar trece repede.......oricum nu e asa de rau incat sa va feriti de tauri......si ff important sunt fff statornici in casnicie......
Ptr fetele care sunt intr-o relatie cu barbati tauri...mult succes inainte!!!
gongonica
Postat pe 29 Iunie 2009 09:11
Buna ziua , tuturor!!!!
La multi ani celor care azi isi serbeaza onomastica!!!!
Gongonica , am scris ce mi s-a intamplat ...cu ceva timp in urma.Am povestea pe la inceputul discutiei...Primele pagini cred.
Schimbarea radicala practic a intervenit cand firmele pe care le avem au inceput sa produca bani pe banda...cand rolul meu a cam sfarsit...il propulsasem destul, cand a vazut ca rolul de tata e mai mult decat a te lauda ca ai un copil minunat, cand....
De la omul care ma tinea de mana pana adormeam si apoi isi continua treaba la PC, a juns sa fie o ramasita de moralitate in momentul de fata....Ce l-a schimbat??? Anturajul , banii, responsabilitatea....
Am trecut cu greu peste toate....
Ce sa zic??? Ca eu plangeam cu fiul lui de doi ani in brate si el radea???
Ca ma gandeam seara sa-mi dea Dumnezeu putere sa ma pot trezi a doua zi ca sa-mi pot creste copilul in timp ce el toca bani prin cluburi selecte???
Ca in timp ce tremuram de frica ca fiul nostru avea temperatura el era la meci???" ce mare tam tam???Merg si eu la meci cu baietii- asta zicea"
Ca nu cred ca exista nopate in care sa nu privesc somnul fiului nostru si sa plang in timp ce el era la chef???
Omul care nu pleca fara mine nici doi pasi , omul care ma suna la birou sa-mi zica ca ma iubeste , omul care a urlat de fericire cand a aflat ca vom avea un copil , omul care imi aducea flori si-mi saruta parca si sufletul s-a transformat in ...nimic.
Credeam ca am prins fericirea cu ambele maini...dar ...
Acum regreta...tardiv...
M-am ridicat de pe pamantul noroios de mult...Am afacerea mea, copilul este alaturi de mine, imi merge bine.Imi reconstruiesc o alta viata.El????
Se agata inca de o viata fara sens...Bani de baruri selecte ...nu mai are, prietenii de chefuri s-au cam risipit...parintii lui il privesc cu amaraciune...iar fiul nostru ...si-a regasit figura paterna in bunicul sau, tatal meu.Clar ca am incercat sa il pun intr-o lumina perfecta in ochisorii baiatului MEU..."tati lucreaza sa poata sa iti ia jucarii, e foarte ocupat , dar te iubeste enorm"- Acum ma mai crede, dar cat timp???
Cam asta e! Dar viata e minunata...Sunt cea mai bogata atunci cand imi vad fiul, care multumesc lui Dumnezeu e sanatos si inteligent.Stau si privesc , fetelor in jur si-mi dau seama ca am tot...ce e mai important.Sunt sanatoasa.Si fiul meu la fel.Parintii sanatosi si alturi de noi.
In ceea ce priveste viata mea sentimentala ...incepe sa fie de vis.
Va pup...
Viata e minunata, nu merita sa fiti triste...cel putin nu din cauza lui.

alecss
Postat pe 29 Iunie 2009 09:44
pik_nik

"darrrrrr...uita-te nu numai ce se scrie pe aici ci si cine scrie. pentru linistea ta:)"
Aici ai dreptate!!!!!
Banuiesc ca te refereai la tine...asa pentru linistea mea!
Domnule pik-nik,
Sincera sa fiu nu vreau sa te jignesc, departe de mine gandul , dar ca sa nu fie interpretari...sunt convinsa ca voiai sa folosesti un ton mai glumet si in respectiva replica, mai sus mentionata te refereai la tine.
Repet ...intr-un ton cat se poate de vesel.
In cazul in care nu asta ai facut , atunci da-mi voie sa-ti spun ca nu cred ca ai de unde sa stii care cum suntem..." cine scrie".
Tot respectul si scuzele de rigoare daca si explici ce ai vrut sa spui.

O zi minunata !
alecss
Postat pe 29 Iunie 2009 09:53
Ai spus foarte bine DaMarkus09!! Cunosti foarte bine caracterul taurului. Ar trebui adaugat pe langa cele spuse de tine si faptul ca este deosebit de influentabil. "Nu gandeste cu mintea lui". Se lasa dus...ca frunza-n vant! Este profitor, lenes, dar vrea sa-i dai tu de toate, mincinos, egoist, primeste fara rusine de la celalalt tot ce se poate (dar el nu da nimic), sta pe spinarea femeii fara nici un scrupul...tu aduci totul in casa iar la o adica...ce e al lui e numai al lui. Are un caracter mizerabil. Nu o sa-ti fie in veci de veci recunoscator pentru nimic. Ce mare lucru ai facut? Desi el nu face nimic niciodata.
Iar ceea ce povesteste alecss.....este exact povestea multor femei care au cunoscut acest gen de tauri. A...si sa nu uit...sunt bautori de cursa lunga !!!Cel mai bine se simt in carciuma, acolo e locul lor favorit. Si Pamela Andreron sa fii....pe langa carciuma lui....nu esti nimic!
SelenaM
Postat pe 29 Iunie 2009 11:01
Bravo alecss !!! Sa fii sanatoasa, fericita si sa ai tot ceea ce-ti doresti pentru ca meriti !!! Asemenea si celor dragi tie, si fiului tau. Te pup ! Ma bucur ca viata ta e din nou frumoasa si fara el.
SelenaM
Postat pe 29 Iunie 2009 11:12
Bravo "alecss",ca ai putut trece peste acest moment greu din viata ta si ca te-ai ridicat........eu tot un sot taur am , dar pana in momentul de fata chiar nu am avut probl de genul asta......la noi a fost invers in adolescenta le avea cu anturajul cu chefurile cu diferite chestii, dar odata insurat nu a mai facut nimic......acum mai depinde si de om in sine nu numai de zodie......oricum mult succes in continuare......!!!!!
gongonica
Postat pe 29 Iunie 2009 15:32
Alecss fata mamii, de ce ti tu neaparat sa ti aduci aminte prin ce ai trecut reluand o de la capat cu pevestirea? !!! Cine are ochi si pe cine intereseaza va citii de la inceput ca sa inteleaga. Nu are rost sa redeschizi mereu rani care cu greu se vindeca. Te pup. Garbo ce sa zic........dreptatea e de partea ta . Sunt niste paduchi ai societatii pe care doar tre sa-i strivim sa nu se inmulteasca. Sunt rea dar din pacate nu pot fi altfel la adresa cornutelor de tauri. Va pup si capul sus. Viata merge inainte si e frumoasa fara iei alaturi.
Laura76
Postat pe 29 Iunie 2009 18:42
Da, ai dreptate Laura, dar acum nu imi mai este greu sa ma intorc...Crede-ma.Te salut , cu mult drag .Pupici.
Face parte din viata mea.Si recunosc ca au fost si multe momente minunate.
Gongonica, multumesc...Iti doresc multa fericire si putere pentru a mentine fericirea alaturi de cel drag.Pupici.
Garbo007136, am invatat din nou alfabetul fericirii.E adevarat ca la inceput nu prea ii mai recunosteam literele...dar acum deja scriu bine, cursiv, ba chiar cred ca imi pot lua cu brio Licenta...
Multumesc pentru aprecieri si urari si eu la randul meu iti doresc multa intelepciune si multa, multa fericire.


Numai bine!!!
alecss
Postat pe 29 Iunie 2009 19:34
teatralitatea nu tine de o zodie anume.este un fenomen de masa.daca nu crezi in zodii si dai dreptate unui taur inseamna ca faci un lucru demn de luat in seama de un alt taur care sint eu.consider ca sintem unici si ficare om nu se poate sa aibe si ceva foarte bun ca constructie interioara.poate ca cei mai buni romantici,ceimai buni amanti ,cei..,cei,sint de multe ori cei in care se da mereu cu batul ...
genessis
Postat pe 1 Iulie 2009 12:25
Taurii sunt intr-adevar cei mai buni amanti, romantici si sensibili, in spatele duritatii de care se vb aici ca o au taurii..........
gongonica
Postat pe 1 Iulie 2009 12:58
la poza expusa...sunt sigura ca nu numai barbatii taur...vor fi...sensibili...
mia79x
Postat pe 1 Iulie 2009 13:00
De la: mia79x, la data 2009-07-01 13:00:25la poza expusa...sunt sigura ca nu numai barbatii taur...vor fi...sensibili...

gongonica
Postat pe 1 Iulie 2009 14:51
important e...ca devenim responsabili...mai la-nceput, mai pe parcurs...
si nu trebuia sa te renegi...nu am zis-o cu rautate...pur si simplu am eu un spirit de observatie mai ascutit...macar se bucurau si ceva barbati...de nudul reusit al doamnei ca pe mine nu m-a-ncalzit cu nik
mia79x
Postat pe 1 Iulie 2009 14:55
De la: mia79x, la data 2009-07-01 14:55:12important e...ca devenim responsabili...mai la-nceput, mai pe parcurs...
si nu trebuia sa te renegi...nu am zis-o cu rautate...pur si simplu am eu un spirit de observatie mai ascutit...macar se bucurau si ceva barbati...de nudul reusit al doamnei

Cred ca sunt blonda.... dar sa fiu a naibii daca inteleg ce vrei de la mine??? Nu ma obliga nimeni sa-mi pun orice poza la avatar......ca de ex.: o pereche de pantofi ......mai bine nu pun nimic.......sau mai zic o data ....fiecare isi pune ca poza ce vrea ...asa ca daca eu nu am zis nimic pana acum de ce ti-ai pus tu ...nici tu nu zice ce imi pun eu......ok???
gongonica
Postat pe 1 Iulie 2009 15:00
fimeie...take it easy...si nu te zburli gratuit...si nu are a face cat de blonda esti sau nu...ci ca pui in plina zi una bucata femeie cracanata de i se vedeau toate interioarele si nu numai, pe un site al carui specific nu-i neaparat interzis minorilor, capisci?or, eu am fost draguta, dar faptul ca tu te-ai aprins denota ca mai trebuie si sa deschidem ochii cand agati o poza-n avatar...par example una pereche papuci it s cool...daca esti tare-n personalitate trebuia naibii sa lasi cracanata aia agatata acolo...ca poate unii nu au ce face mai spre noapte si mai lucreaza la poza-n cauza...hai pa
mia79x
Postat pe 1 Iulie 2009 15:07
De la: mia79x, la data 2009-07-01 15:07:44fimeie...take it easy...si nu te zburli gratuit...si nu are a face cat de blonda esti sau nu...ci ca pui in plina zi una bucata femeie cracanata de i se vedeau toate interioarele si nu numai, pe un site al carui specific nu-i neaparat interzis minorilor, capisci?or, eu am fost draguta, dar faptul ca tu te-ai aprins denota ca mai trebuie si sa deschidem ochii cand agati o poza-n avatar...par example una pereche papuci it s cool...daca esti tare-n personalitate trebuia naibii sa lasi cracanata aia agatata acolo...ca poate unii nu au ce face mai spre noapte si mai lucreaza la poza-n cauza...hai pa

dragaaa.....la care poza te referi??? vezi tu vreo poza la mine????
gongonica
Postat pe 1 Iulie 2009 15:17
buna fetele, am revenit in forta ...
Toate admiratia pentru haiducalb....se pare ca merge bine relatia cu a ta scorpioanca ....asa era si relatia mea cu al meu tauras...eu fiind tot scorpie...
Ca sa revin cu noutati ....am reusit intr-un final dupa 2 zile de discutii sa rezolvam cat de cat problemele..care au fost destul de multe ...dar ce sa-i facem..se aduna si se tot aduna pt ca al meu taur capos este genul care nu vorbeste despre ceea ce simte , ce vrea, ce doreste ...o sa incerc sa-mi dezvolt niste capacitati gen " mama omida" ca sa-i pot ghici gadurile ,
Acum relatia merge bine, nu mai este ca la inceput , ceva sa schimbat , dar eu continui sa sper ca totul o sa fie bine , inca ne iubim , inca vrem sa avem o familie ....
Tot ce sper este sa nu mai trec inca o data prin ce am trecut acum o saptamana, este ft greu si sincer...chiar nu-mi pot inchipui viata fara el, este barbatul pe care mi l-am dorit mereu, poate de aceea am luptat din rasputeri pentru relatia asta,
Va pupic si tot ce sper este sa auzim de bine , si sa citesc mai multe povesti frumoase
dordeduca
Postat pe 1 Iulie 2009 15:26
Fetelor nu va mai certati. Gogonica are dreptate din cate am vazut eu , dar oricum nu conteaza ce poza pune fiecare.
Laura76
Postat pe 1 Iulie 2009 18:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
horoscop 1 De la: garbo252973 6 Decembrie 2011 03:21
http://www.garbo.ro/comunitate/forum/new_topic/8.html 26 De la: garbo180048 5 Ianuarie 2011 11:59
Barbatul balanta 30 De la: garbo002674 23 August 2011 12:09
Femeia - scorpion, Barbatul- taur 128 De la: garbo252517 28 Ianuarie 2012 21:19
Cum sa te impaci cu un barbat din zodia Pesti? 2 De la: SSST28 21 August 2018 23:27
Setari Cookie-uri