Barbatul TAUR

Ce parere aveti despre barbatii in zodia Taur? Sunt curioasa sa aflu parerea voastra. Va pup.
Laura76
Postat pe 11 Iulie 2008 11:59
...cumplit de dificili...CAMELEONICI...dornici de o stabilitate materiala si financiara dar nu prin munca lor, prefacuti, mincinosi sau mai exact se descurca foarte bine la ceea ce se numeste adevar amestecat. Egoisti dar si darnici daca au vreun interes. Mai exact, as spune eu ...ipocriti, egoisti, materialisti...profitori. Pupici ...si succes! Elena
necuelena
Postat pe 18 Iulie 2008 22:09
HM cred ca ai f f mare dreptate.
Laura76
Postat pe 21 Iulie 2008 10:14
Hm. Sunt de acord cu tine. Am avut o relati ecu un barbat Taur, inca incerc sa ma vindec dar nu ma prea lasa. Ai dreptate e familist , fidel, vorbeste parca din carti cum trebuie sa fie familia etc dar cand vine vorba de a demonstra ..hm...e pe dinafara. Egoist, si intradevar daca incerci sa-i impui ceva esti terminata, te ignora cu zilele. Dar ce calittai au pana la urma??? Cam nici una din cate mi am dat seama. Zgarcit, se iubesc numai pe iei, cadouri?..hahaha poti astepta o vesnicie sa -ti faca . Vrea sa se schimbe numai femeia el sa fie lasat asa in legea lui . Era si eu sa ajung la psiholog dar am scapat. Ori il accepti ori il lasi cam asa e motoul lor. Incerc sa gasesc niste calitati dar ........
Laura76
Postat pe 22 Iulie 2008 17:59
mult adevar...eu am inceput o relatie cu un barbat taur...nu l-am suportat de la inceput...pe masura ce ne-am imprietenit am facut marea prostie de a ma indragosti de el...intr-adevar...vorbeste mult despre idealurile sale...cum ar fi..cum vrea...imparte firul in patru si analizaeaza fiecare situatie.....dar nu face nimic...daca i s-ar oferi toate de-a gata..ce bine ar fi...partea proasta este ca si cu atatea defecte...pe care le vad si le stiu....tot nu-mi trece de el...sunt de asemenea fideli..cand vor...cand nu..nu -i problema...si inca ceva ...aspectul si atitudinea unei femei conteaza foarte mult...le place sa descopere ei anumite lucruri la o femeie...deja daca i se ofera totul nu prea mai e interesat....aaaa..si sta 1000 ani in baie...:)
daria86
Postat pe 23 Iulie 2008 15:06
Cred ca ce-l mai bine ar fi sa ne ferim pentru toata viata de un barbat TAUR. Nu prea gasesc vre-o calitate ca s amerite ignorarea defectelor .
Laura76
Postat pe 23 Iulie 2008 15:10
mi-a placut faza cu baia,asta chiar mi-a scapat..Si e corect,foarte alintati in privinta aspectului FIZIC al femeiei,nu zic n-au nevoie de o una proasta,dar nici mai desteapta ca ei..,ca altfel e lezat orgoliul propriu..Si totusi e specific la ei sa vorbeasca mult si frumos,eu credeam ca la al meu e de vina facultatea (Relatii Internationale si Stiinte Politice),deseori faceam glume pe seama lui ca va fi un politician bun..
Ledy
Postat pe 24 Iulie 2008 16:46
sunt un barbat taur :).si ati gasit de-a defecte de mama mama...deja incep sa-mi pun multe intrebari:).Deja e cam mare coincidenta dak sunteti atatea fete care vb despre aceleasi defecte,dar tind sa nu cred in horoscop.E o prostie,si chiar dak ar fi sa crezi nu poti caracteriza un om in functie de zodia sa.Omul e o fiinta unica,atat ca aspect fizic cat si moral...in fine...Oricum va dau dreptate ca aia pe care i-ati cunoscut aveau trasaturi nu prea bune
DoubleV
Postat pe 25 Iulie 2008 13:37
Sa fim seriosi. Cam toti cei nascuti in zodia asta sunt la fel . Defectele raman aceleasi doar barbatul poate fi altul. Au si calitati nu contest asta dar acele calitati pier in fata defectelor. Sunt egoisti si se iubesc doar pe iei. Nu au capacitatea de a da, decat de a cere. Si ar mai fi de discutat dar mai astept pareri . Vreau sa-mi spuneti cum se comporta cu voi. Eu sunt in zodia Fecioara. Astept comentarii la comportarea lor. Multumesc .
Laura76
Postat pe 25 Iulie 2008 18:00
Buna , sunt nou venita pe acest forum si subscriu la " calitatile "barbatilor din zodia taur , calitati ce au fost deja bine conturate de cei dinaintea mea.
Sunt casatorita de patru ani cu un barbat din acesata zodie si credeti-ma ca in primul an al casniciei am crezut ca pot definii fericirea...dar ...totul s-a schimbat cand a aparut copilul nostru.
Unde a disparut vraja minunata ce unea familia ???...Altruism , iubire , familie???ce sunt toate acestea???
Important este EL si numai El ...si nu ma refer la bunul Dumnezeu ci la sotul meu ...Exact s-a transformat in ...( cel putin asa vrea el sa creada) cea mai importanta fiinta de pe pamant.Se iubeste cu toata fiinta lui doar pe el.E tare mandru de familie ...in societate atunci cand acest statut il ajuta sa se propulseze in cariera.De asemenea eu , sotia lui abund de calitati cand trebuie sa-i rezolv anumite probleme.
Nu vreau sa generalizez ...dar parca apar prea multe coincidente ...nu credeti ???..si ma refer la cele ce am scris aici. Mult noroc celor care sunt in compania Taurilor .
alecss
Postat pe 26 Iulie 2008 01:23
bine,eu nu mai spun nimic.Tot ce ati povestit aici sunt niste trasaturi urate,aveti dreptate.Doar k mi se pare absurd sa crezi in horoscop.De exemplu sa spunem ca un barbat dintr-o anumita zodie vi se pare f bun,care e concluzia ca toti din acea zodie sunt buni?Doar pt k s-a nascut in aceeasi luna cu celalalt?Nu stiu eu nu pot crede asa ceva.Comportamentul unui om este influentat genetic,de educatie si de intamplarile traite de-a lungul vietii sale.Ori nu cred ca doi oameni traiesc aceleasi intamplari ori au aceeasi educatie.Oamenii sunt fiinte egoiste,asta o stie toata lumea...Dar a fi f egoist ins a fi mediocru.Nu cred in horoscop pt k mi se pare absurd,dar fiecare cu convingerile sale :)
DoubleV
Postat pe 26 Iulie 2008 11:15
Doar pt k s-a nascut in aceeasi luna cu celalalt?...pardon in aceeasi perioada.
DoubleV
Postat pe 26 Iulie 2008 11:16
DoubleV nici eu nu cred in horoscop.Dar sincer mi s-a parut tare ciudat cand am vazut atatea coincidente...citeam ce au scris fetele dinaintea mea si parca vorbeau despre persoana de langa mine.
Se poate sa fie aceasi perioada ...la barbatii despre care am vorbit noi( apropiati ca varsta...aceasi generatie)...sau totusi pura coincidenta , tocmai de aceea am spus in final ca nu doresc sa generalizez.
Si apropos de horoscop, eu sunt crestin ortodoxa , si cred in Dumnezeu iar crestinismul nu aproba ideea emisa de aceasta "citire" -horoscopul...deci: chiar NU cred in horoscop.
DoubleV, sunt total deacord cu tine ca educatia influenteaza si de asemenea mediul in care traieste , la care categoric se adauga si partea genetica , dar ciudat este faptul ca unii oameni pot fi atat de teatrali timp indelungat si se pot schimba radical intr-un timp foarte scurt si la schimbarea survenita in final nu mai e vorba de teatru ...aici e chiar realitatea.
Deci ..iata inca o "calitate" -falsitatea - .Poate ar fi indicat ca cei din aceasta ...PERIOADA sa studieze ATF-ul, prea sunt inclinati spre fals.Ar fi interesant sa se faca un sondaj.
Apropos , DoubleV: tu ce studiezi , ai studiat sau vrei sa studiezi???? Glumeam...
O zi minunata !

Postat pe 26 Iulie 2008 13:29
Da,si eu cred in Dumnezeu si nu pot crede in horoscop.Stiu k este o stiinta care se ocupa cu asa ceva:astrologia,dar sa fim seriosi...citez dintr-o carte:Pseudotiin, tiin, art sau simpl superstiie, astrologia surprinde uneori prin predicii neateptate dar i prin aseriuni de o ambiguitate dezamgitoare.Nu,nu ma intereseaza A.T.F.,prefer medicina :),acolo lucrurile stau mai clar fara falsitati...:),desi ca si dr tre sa mai minti pacientul daca e spre binele lui :-".Si nu inteleg de ce cei care se plang si mai ales nu au o familie mai stau cu respectivii?In fine,nu e treaba mea,am luat-o pe ulei:).Dar dak ar fi sa vad si partea plina a paharului,sa fii fidel mi se pare o calitate f imp intr-o relatie,e primordiala.La ce folos sa ai un prieten/a/sot nemaipomenit daca stii ca tre sa plece la cealalta/celalalt...:-?.E bun doar dak itzi place sa schimbi si tu partenerul...
DoubleV
Postat pe 26 Iulie 2008 14:30
Si pe deasupra sunt si lasi. Cand dau de greu fug . Ma mira ca acest Taur dintre noi inca mai e pe acest site dar ve-ti vedea ca va fugi si el cat de curand . :)))) Cele care stiu imi vor da dreptate. Astept pareri ..
Laura76
Postat pe 26 Iulie 2008 16:38
laura31c,nu stiu,nu cunosc barbatii taur in relatii,doar nu sunt pe invers :),cu siguranta nu trebuie sa judeci o pers dupa zodie...e doar o coincidenta.Tin sa-ti dem asta printr-un simplu calcul:30% dintre romani au net,1% stiu de acest site,din astia 1% 10% au scris la acest subiect.Atunci cum poti trage o concluzie atat de sigura?:),te intreb...sau din celelalte subiecte de genul de pe forumuri.In cazul in care faci vreun sondaj in toata Romania sa ma anunti si pe mine :),cu siguranta iti voi da dreptate.Si nu o sa fug de pe site,astept raspunsul tau,numai sa mi-l dai.P.S.:Calculul meu e fictiv cu iz de real,in favoarea ta:am spus ca 1% stiu de acest site(adik aprox 60 000) ceea ce nu cred...si ca 6 000 au scris despre subiectul"barbatul taur".Nu am vrut sa bag virgulele sau perioadele gen :0.000(1):),in realitate cam asa ar fi.Si daca ai mai face si o probabilitate ar iesi si mai rau,in concluzie zodia nu conteaza.Poate apare cineva care nu confirma regula...ca pe celelalte subiecte au aparut...Sper sa nu iei mesajul meu ca o replica pentru a intra in polemica,asta cred eu si am incercat sa demonstrez cat de cat
DoubleV
Postat pe 26 Iulie 2008 17:23
Am sa ti raspund. Cifrele tale ma lasa rece *( fara suparare) si crede-ma ca nu numai pe mine. Viata reala nu are treaba cu cifre sau statistici. Sunteti buni in a va ridica la un oarecare intelect dar hm cand e sa demonstrati .......mai aveti de lucrat. Poate tu esti exceptia dar am mari indoieli. Nu traim si nu iubim cifrele sau statisticile Am incercat totul , am luptat si ce a facut el? A aratat lasitate, frica, ignor, plata cu aceasi moneda , sti tu....ochi pentru ochi............hm. Paote pe femeile naive le vei convinge dar pe mine nu. Daca tu esti exceptia mi-ar place sa mai vobim in privat pe mess despre atsa poate imi schimbi parerea dar .....cine a trait alaturi de un TAUR imi va da dreptate ca au ramas cu o mare dezamagire si cu un amar pe care statisticile tale le lasa rece. ......
Laura76
Postat pe 26 Iulie 2008 20:47
eu nu am incercat sa te conving ca sunt exceptia,chiar daca as vrea nu as avea cum pt k ai prea mari prejudecati.am incercat sa te conving ca horoscopul e o chestie,e...nu stiu sa spun o abrambureala.Dak vei intalni un taur la serviciu,gata...asa e...sau alta zodie care crezi tu ca are numai defecte,o sa-l etichetezi pur si simplu,dar nu cred ca mai are rost sa discutam despre asta.O sa vezi ca atat cat vei trai,poate vei intalni pe altcineva,dar nu te gandi ca e o anumita zodie pt care tu ai antipatie...si vei vedea ca poate lucrurile stau altfel.Si mc ca m-ai si caracterizat fara makr sa ma cunosti:nu am zis ca sunt exceptia sau k sunt eu mai bun,poate sunt si mai rau.Deja e o problema personala vad.Si viata reala are treaba cu cifrele,depinde la ce sector te gandesti,viata sentimentala nu are,intr-adevar...In fine,fiecare crede ce vrea doar e democratie,eu mi-am exprimat pct de ved in leg cu horoscopul si prejudecatile...
DoubleV
Postat pe 26 Iulie 2008 23:29
-Viata reala, este plina de cifre si statistici.-imi povesti intr-o seara Suzuki.
-Nevasta ta este contabila?-l-am intrebat eu.
-Nu.Este medic stomatolog.Trebuie intotdeauna sa fiu atent cand sunt pe langa ea si sa-mi tin gura inchisa,ca-mi vede cariile de la distanta, de zici ca are raze Roengen, in priviri.Totusi eu nu inteleg un lucru.Cum de le vede pe cele rele iar despre cele bune nu spune nimic?Si fii atent, are o oroare inascuta pentru matematica.Am impresia ca nu este atenta cand ii spun cat m-a costat piata astazi, sau cand cumpara ceva pentru mine si pentru ea.Cred ca vanzatorii o inseala, fiindca lucrurile ei o costa mai mult decat ale mele.Sau poate ca cifrele o lasa rece?Tu ce zici sa fac in situatia asta?
-Sa inchizi frigiderul.

Postat pe 27 Iulie 2008 08:25
din cate am inteles de la alte persoane,totusi fac ceva in viata,nu asteapta numai de la femeie.in schimb cu fidelitatea stau f prost/eu personal am trait alaturi de o fecioara destui ani si are toate "calitatile"descrise mai sus la taur:egoist,nu face mai nimic si iti pune si tie bariere sa faci ceva in viata,in schimb e f invidios pe cei ce s-au realizat,de cadouri,nu mai spun unul la 5 ani e de ajuns si in schimb nu e familist iar cand i s-a oferit ocazia sa gasesca o femeie bogata pt a avea totul de-a gata a si fugit la ea.spunet-mi si mie care zodie e buna pana la urma?
danapop
Postat pe 27 Iulie 2008 09:08
Vad ca ai ajuns deja la Fecioara. Era vorba despre barbatul Taur. Vreau parerile celor care au trait alaturi de un Taur. Nu m-am facut eu inteleasa ?? Nu contest f mult cele spuse dar pe langa Taur mai avem si ...suflet. Avem puterea sa lasam orgoliu la o parte cand e prea mult si recunoastem atunci cand gresim si cel mai important ....ne cerem si scuze fara sa facem o tragedie.Dar sa revenim, aici era vorba de barbatul TAUR....
Laura76
Postat pe 27 Iulie 2008 10:24
Dragelor,

Nu imi vine sa cred ca toti "taurii" sint la fel cum i-ati descris voi..Eu am o relatie cu un taur care ma termina psihic....Nu am gasit vreo "calitate" pe care ati scris-o voi si sa nu corespunda pe deplin iubitului meu.Ajunsesem sa cred ca e ceva in neregula cu mine, care am facut totul in lumea asta ca sa ii fie lui pe plac...Cidn l-am cunoscut parea cel mai bun om din lume....cu vorbele lui mestesugite fermeca pe toata lumea...ca sa imi dau seama cu timpul ca e de un egoism iesit din comun, ca e bun doar cind are interes, ca eu trebuia sa fac tot timpul pe clovnul sa il inveselesc pe el care vesnic avea un motiv de deprimare....ba o boala inchipuita, ba ca a visat urit...etc...asta in timp ce eu aveam probleme reale.....Cu timpul am aflat si ca sinceritatea si corectitudinea mea el considera a fi mari defecte, pe cind minciuna lui de zi cu zi era diplomatie....Apoi dorinta asta ed a parveni cu orice pret....schimbarea lui brusca si desconsiderarea iubitei lui....pur si simplu intra in transa cind era vreun om important in raza lui de actiune....Fapte si realizari zero.....in schimb vorbe, vorbe, vorbe cit pentru zece vieti
adia
Postat pe 27 Iulie 2008 11:08
Doamnele confunda taurii cu boii.In realitate, nu toate coarnele purtate de barbati sunt puse de femei.

Postat pe 27 Iulie 2008 11:22
Cita dreptate... egoismul, iubirea de sine si iubirea bani, minciuna, prefacatoria, ca profitor... sunt marile calitati ale unui barbat taur. Te face sa te simti ultima femeie si singura vinovata in toate.Taur in prostie !
Carmena
Postat pe 27 Iulie 2008 11:53
Se pare ca "exceptia" de mai sus dinapop care a trait cu o fecioara " infidela" ar trebui sa traiasca si cu un TAUR. POATE ASA as ava intelege ca s-a inselat cand le-a catalogat pe fecioare drept " infidele". Hm ....Ai doresc sa intalneasca in viata asta un Taur si dupa aia sa scrie aici cateva pareri. Adia trebuie sa-ti spun ca iei sunt niste frustrati si de aceea ne " transforma" pe noi in niste persoane care sa le ia lor problemele in carca. Nu cu noi e proablema, iar ieri stiu asta si de aceea se comporta ca si cucm noi am fi cele nebune. Ne dau lectii de viata cand defapt ie sunt varza. Sunt niste parveniti care vor sa se ridice in plan profesional pe spinarea altora.
Laura76
Postat pe 27 Iulie 2008 12:34
Ei...da!!!!
Pe bune ..chiar incep sa cred cu toata puterea ca nu am luat-o eu razna.La fel ca una dintre fetele care a scris mai sus aveam impresia ca nu am eu puterea de a intelege anumite gesturi sau poate ...ma gandeam eu , la un momemt dat am crescut intr-o familie prea conservatoare si dedicata dragostei , dar nu ...
... Imi regasesc sotul in totalitatea "calitatilor " enuntate aici si le putem cred pune la superlativ.
Si cand ma gandesc ca timp de 7 ani inainte de casatorie nu am fost in stare sa-l citesc.
MAREEEE actor.
Ce am mai remarcat eu ...cel putin la al meu o lene iesita din tipar cand e vorba de familie ( atentie! nu familia lui...parinti , verisoare...) si un altruism cand e vorba de prieteni.
Fetelor...ne-am cam pricopsit.
A!!!!Si sa nu uit , al meu are "darul" de a nega chiar si cu dovada in fata...Atata tine de minciuna si nu vrea sa recunoasca ca la un moment dat parca imi vine sa-i dau explicatia desenata ...asta asa ca sa fac eu pe proasta.
Despre inteligenta ce sa spun?? as fi rea sa nu recunosc ca se descurca in domeniul lui , iar ca si cultura generala se poate spune ca e un tip citit.E introvertit si nu jigneste verbal ci prin atitudine si faptic...foarte razbunator.Nu cred ca are notiunea corecta a verbului -A ierta , bine definita...
Familia , si acum marefer la mine si copil ( am un bebel de trei anisori) tine foarte bine de paravan cand e vorba de afaceri , iar sotia, subsemnata e minunata cand merge la o intrunire si incheie numeroase contracte pe care binenteles le sarbatoreste cu noii clienti El , ca doar El este SEFUL .
In rest ce e aia familie??? copil???Casa????...
Dar traieste pentru el si prietenii lui din plin.
Nu cred in zodii, cred cu in Dumnezeu -sunt ortodoxa , dar cred cu tarie ca cel de langa mine se transforma intr-un om care candva chiar era om...acum vad in el o disimulare si desi crestina parca ii dau drepatate lui Darwin...cel putin la categoria de personaje descrise aici.
Double V ...vreau sa cred ca tu esti altfel...
Ai grija ca transformarile puternice vin dupa ce te casatoresti...dupa ce ai obtinut ce ai vrut.
Fetelor fiti cu bagare de seama.
Pupici
alecss
Postat pe 27 Iulie 2008 14:11
Si Pasifae, fetelor s-a maritat cu un bou si a facut un Minotaur.

Postat pe 27 Iulie 2008 16:16
Vanghelis 007 vad ca esti un adevarat izvor de " intelepciune"...
Sa nu uitam insa ca ce a patit Pasifae este tot din cauza unui SOT care nu si-a respectat fagaduinta...Unde mai pui ca Minos era si de vita nobila ...REGE.
Deci acea insuflare vine tot din partea unui Bou de sot...finalul...Minotaurul a fost ucis de Teseu, dar cu ajutorul Ariadnei.
Puterea de a da si a lua ...
Comparatia mi se pare putin nedemna de un DOMN ...Domnule Vanghelis ...
Faptul ca avem soti mai putin abundand in calitati nu inseamna ca si copiii sunt de criticat ...Din contra sunt minunati.
apropos ...hai sa le aratam si calitatile celor nascuti in aceasta perioada ...: frumosi , romantici ,politicosi , inteligenti...si ar mai fi, dar daca le mai zic si-o iau unii in cap.
O zi minunata!!!
alecss
Postat pe 27 Iulie 2008 16:44
alecss,ce sa spun...e nashpa casnicia ta,eu nu mi-as dori sa fiu in locul tau,imi pare rau.Roaga-te la Dumnezeu poate se intampla vreo minune si se va schimba si incearca tu prin toate metodele posibile,cred ca dupa 7 ani de casnicie le stapanesti.In leg cu cadourile,dak nu ai orgoliul asa mare,fa-i un cadou care stii ca ii place spunandu-i ca il iubesti:),va aprecia asta si cred eu ca itzi va raspunde cu unul si mai frumos,incearca sa revigorezi,sau mai bate-i apropouri sa se schimbe,makr e gelos?Uite,eu is taur,si sunt destul de gelos,nu dus la extrem dar oricum...:)Asta e un defect.Si ma regasesc si eu printre cele scrise mai sus:introvertit,nu prea ordonat,egoist uneori(desi apoi regret f mult,si incerc sa ma revansez),nehotarat,nu suport ca cineva sa-mi impuna anumite lucruri fara sa-mi dea vreo explicatie(mai ales dak o spune pe un ton imperativ chiar fac invers din incapatanare)desi cateodata fac cum spun ele,pt k imi dau seama ca au dreptate :),pesimist,nu jignesc alte persoane verbal,dak imi gresesc le iert prima data,dar dak fac de mai multe ori imi schimb atitudinea fata de ele.Nu traiesc pt prietenii mei,ba chiar am renuntat pt a ma intalni mai mult cu persoana iubita,sunt perseverent in toate domeniile,si nu stau la baie 1000 de ani,ba chiar mi se pare ca de multe ori is cam neingrijit.Mai am si multe altele...Oricum sunt destule pt ca laura31c sa ma desfiinteze un pic :),dar e necesar ca cineva sa te puna asa la zid,pt k te poti corecta.Aa,si spre deosebire de ce mai e pe aici nu sunt zgarcit(as putea spune calculat)dar nici nu arunc cu banii aiurea,analizez mult o situatie,inainte de a lua o decizie,dar asta ma face sa devin si mai nehotarat:)]Da,sper sa nu ma metamorfozez si eu intr-o chestie de asta in viitor,ca mi-ar fi greata de mn...Imi pare rau pt persoanele care au alaturi un astfel de sot:(,dar poate se vor schimba,speranta moare ultima,incercati si voi ceva,nu aveti nimic de pierdut pn la urma.Si alecss mc pt sfat :).Nu cred in zodiac dar vezi dak ma inscriu:).Mai sunt multe lucruri care nu se potrivesc,de ex urasc minciuna...in fine.P.S.:Tare mesajul lui vanghelis007 :))=)).O duminica placuta pt toata lumea!
DoubleV
Postat pe 27 Iulie 2008 17:04
Ei nu se schimba,pur si simplu nu-si arata adevarata fata pana nu obtin ce vor..Si daca e vorba de o hotarare mai dificila,o lasa pe spatele femeiei, ca nu cumva sa ramana ei cei vinovati in caz de nu merge ceva..Si ei NICIODATA nu-si recunosc greselile,dar in caz ca o fac,nu din motivul ca isi dau seama ca au gresit,dar din cauza ca urmaresc ceva..
Ledy
Postat pe 27 Iulie 2008 17:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fata sagetotr si baiatul fecioara. 8 De la: garbo255907 27 Decembrie 2011 18:06
Ea Taur- el fecioara? Merge sau ,,,cine e de vina ca scartaie? 4 De la: dor72_ 27 Decembrie 2011 18:51
Zodii pentru fiecare zi de nastere-zodia RAC 32 De la: ameno 20 Septembrie 2010 17:05
Ea fecioara - El taur 24 De la: garbo_7774 4 Martie 2013 17:40
Poker Texas hold'em-Casino Europa-Galati 5 De la: garbo103154 8 Martie 2010 11:33
Setari Cookie-uri