Barbatul TAUR

cred ca s-a denaturat motivatia initiala a acestui topic si mai ales s-a interpretat gresit interventia mea
am scris in acest topic dupa ce o gramada de lume si-a exprimat punctele de vedere si nu cred ca se poate considera ca toate femeile care au avut ceva de spus la acest subiect sunt nebune, isterice, etc
ceea ce au aceste femei in comun, si la care am aderat si eu, este ca sunt(em) dezamagite de barbati din zodia taurului
coincidenta sau nu, asta e... si cred ca topicul e perfect la locul lui, persoanele care au scris, incadrandu-se dupa parerea mea, in cerintele forumului
cui nu ii convine existenta acestui topic, nu are decat sa ignore ceea ce scriem noi
schimbul de experiente (pozitive sau ngative) dau fiecarei corespondente o imagine noua si poate chiar solutii vis-a-vis de viata personala
femeile nedezamagite de barbati taur pur si simplu nu posteaza ca nu au ce
e firesc ca numai cele dezamagite sa isi impartaseasca necazurile
nu vad de ce trebuie sa polemizam, fiecare dintre noi stie ca este adevarat ceea ce a povestit si pana la urma e decizia fiecareia ce face cu informatiile primite
dar ramane un forum in care cred ca e mai important schimbul de opinii
acelasi tip de topic poate fi dezvoltat si pentru alte zodii, nu cred ca taurii sunt cei mai rai, dar noi, cele care am scris la acest topic, am fost dezamagite, in mod, bizar, tot de barbati taur, asta e...
asadar, dezvolt ideea si propun ca femeile dezamagite sa scrie si ce au facut ca sa solutioneze problemele si ce curs au luat aceste dezamagiri
ne vor ajuta sa evitam, poate, anumite deznodaminte previzibile, legate de impulsivitatea, incapatanarea, agresivitatea barbatilor taur, asa cum sunt ei descrisi de zodie
cine stie, poate sunt femei care ne povestesc si finaluri fericite, ajutandu-ne pe noi, celelalte, sa salvam o relatie, daca mai e ceva de salvat ...
ce e rau in asta?
multumesc in continuare anticipat pentru confidente
toate cele bune
ESR
Postat pe 9 Februarie 2009 20:45
Draga Laura, sunt un taur casatorit cu o fecioara, de 5 ani(nu prea conteaza)Acum citesc a doua oara despre subiectul in speta. Vreau doar sa te intreb care zodie (la barbati ma refer) crezi ca este buna pentru tine sau pentru femei in general, sa n u imi raspunzi cu o zodie anume pentru ca ma pricep cat de cat la zodii si am raspuns pentru multe din variantele tale(cu studiu de caz care le-am facut de-a lungul timpului numai pentru curiozitatea mea).
Nu vreau sa apar zodia mea dar lamureste-ma cu exemplu clar.
laura1709
Postat pe 9 Februarie 2009 22:04
Hmmm... Pai daca topicul asta se numeste "barbatul taur", iar cele care au opinii favorabile acestor barbati sunt gonite dupa topic, atunci trebuia sa se numeasca "barbatul rau"...nu credeti? Ori exista o libertate de exprimare fara sa se mai manifeste intoleranta, ori cum spunea cineva pe aici, nici nu-i de mirare ca aveti probleme cu barbatii vostri, cand intre femei nu ne putem suporta, chiar daca nu suntem de acord. Eu nu impartasesc ce se spune despre barbatul taur, se generalizeaza cu rautate vadita.
anarax
Postat pe 9 Februarie 2009 22:29
heloooooooooo am revenit si eu cam aprinse discuti si va certati aiurea fiecare om are dreptul la replica sa trezit un taur singur sa sara in apararea tuturor taurilor da mi motive sa cred ca zodia asta e buna de ceva si iti voi da si eu motive sa vezi ca nu e asa ? ce ziceti va bagati taurilor ? nu suntem femei dezamagite si nici nu avem ceva cu zodia asta pt ca asa e zodia citeste peste tot unde scrie de zodia taurului si spunetim la ce sunt buni ? astept raspuns
narcial
Postat pe 10 Februarie 2009 09:40
narcial, ai dreptate in ceea ce ai zis. Cativa care se apara singuri de realitatea care e evidenta si nu le convine o iau ca pe un afront personal si o da in alte alea. Sti cum e vorba aia , daca al treilea iti spune ca esti beat te duci si te culci . . Nu cred ca cele care si-au exprimat parerea contra taurilor sunt bete. Da sunt contra caracterului taurilor pentru ca in anafara de munca ceea ce e de apreciat la iei nu sunt buni la nimic din pacate. Regret ca e asa dar nu ar trebui adevarul sa supere pe cineva. Anarex nu am sa comentez la ce ai spus , nu ai zis nimic prea interesant scz. Laura1709 nu ti pot da raspuns in numele altor femei referitor la barbatii care ar fi buni pentru ele dar din experienta mea ( nu vasta dar nici deloc) balanta mi s-ar potrivi chiar daca din ce am auzit nu ar reiesi asa. Am avut onoarea sa traiesc cu un barbat din zodia aia dar eram eu prea imatura ca sa-l pot aprecia la adevarata lui valoare. A trebuit sa dau peste un taur ca sa mi dau seama ca in viata trebuie sa sti ce sa apreciezi la un barbat normal cu defecte si calitati. La barbatul taur am gasit doar o calitate sau 2 ratacite pe ici colo. Si imi pare rau ca este asa dar nu pot lauda ceva ce este evident ca la o amanuntire tragi linie si rezulta......mai nimic. Macar unele persoane au puterea sa si recunoasca greselile si sa incerce sa sa indrepte dar taurii intotdeauna dau vina pentru greselile lor exact pe cealalta persoana . De ce ? Din ORGOLIU PROSTESC SI FFF MULT dus la extrem. Sunt deacord ca prin exceptie sunt familisti, protesctori sau cum or mai fi iei dar cu ce pret?? Ce pret trebuie sa plateasca celalat pentru orice "favor" facut de tauri? Hm , mult prea mare iar cele care stiu despre ce vorbesc vor intelege la ce ma refer. Cei care se simt ofensati de ceea ce se scrie aici ar face bine sa reflecteze. Aici nu atacam pe nimeni spunem doar realitatea si nu cred ca se exagereaza cu nimic. Daca taurii ar fi atat de buni de ce majoritatea nu au nimic de spus bun despre iei??/ Exclud exceptiile rare.
Laura76
Postat pe 10 Februarie 2009 15:32
Anarax, ai mare dreptate, aici se vorbeste de fapt de barbatul rau, de barbatul care nu stim sa-l strunim, nu stim sa-l induplecam si mai ales nu-l intelegem, e gresit titlul. Femei nemultumite sunt atat de multe, dar niciuna nu isi face topic pentru a lovi in propriul barbat. In general mai cere cate o parere dar cate se iau dupa sfaturi ? Tot ce stiu ele fac. Ca si in cazul asta de aici. Pentru ca nu au reusit sa isi tina barbatul sub papuc, sunt suparate pe toata tagma barbatilor. Si se supara si pentru ca lumea nu e de acord cu ele. Asa fac multe femei din pacate. Nu isi recunosc propriile greseli. Aici in schimb nu e vinovat doar sotul, aici se vrea sa fie vinovati se pare toti sotii si barbatii. Se minte poporul cu anumite postari.
Eu am un tauras de care sunt foarte multumita, iar pentru ca nu tintesc fericirea si perfectiunea, mai ales ca nici eu nu sunt perfecta, nu am de ce sa ma plang. Iar daca o fac i-o spun in fata, nu pe la colturi, forumuri, nicaieri in public. "Rufele" le spal singura asa cum ma pricep. Sunt fecioara si ma pricep al naibii de bine, asa au trecut 17 ani, ne cunoastem din liceu si avem si copii. Eu ce ar trebui sa spun ca sa fiu subiectiva? Toti barbatii tauri sunt perfecti, ca sa fiu in nota ce se impune pe aici. Nu spun asta. Spun ca stiu ce vreau de la barbat si obtin. El obtine de la mine, eu de la el. E un continuu schimb intre noi, el cocosul si eu cocoasa dar si porumbei. Asa ca fetelor, nu va luati dupa rautatile unora, ca sa iti tii barbatul aproape trebuie sa fiti amandoi multumiti, nu doar voi.
cocoasa
Postat pe 10 Februarie 2009 17:41
La d.na "Cocoasa" subscriem si noi (pentru ca suntem doi taurul cel rau si fecioara). Am intervenit si noi pt. ca eu ca barbat vreau sa spun ca orice barbat pe care il cunoaste o femeie si il place(minim 6 luni)poate fi "manipulat" fara ca el sa o simta dar trebuie creier.
Daca un taur sau orice alt barbat o place pe ea, si arata acest lucru depinde doar de inteligenta femeii de al tine in priza langa ea, fara efortul emntionat de una din interlocutoare(voi femeile aveti cateva atuuri-noi nici macar nu ne stim "pisici", nici nu stiti cate obtineti cu aceasta "calitate") dar pentru asta trebuie creier si nu plangeri sau suspine. Care ati fost amanta unui barbat, va mai amintiti cum obtineati ce doreati pe vremea aceea de la un barbat(taur)? Amintiti-va si o sa aveti numai de castigat, si nu ma refer numai la sex.Eu sunt taur, sotia fecioara(casatoriti de 5 ani), dar ea stie sa obtina ce vrea de la mine(subscrie si ea fiind langa mine in acest moment) si eu am obtinut ce am vrut de la ea(si n-oi fi eu mai bun decat alti tauri), dar femeia nu trebuie sa uite ca este sexul puternic iar persoanelor orgolioase precum (tauri, varsatori, lei, scorpioni) nu este cel mai indicat lucru sa le scoti ochii cu acest lucru, se pot obtine rezultate maxime ca si cu oricare alt barbat, din orice zodie, folosindu-se armele feminitatii, care sunt infailibile, folositi-va creierul si nu o sa va mai plangeti pe acest forum(noi tauri intradevar suntem orgoliosi, dar suntem plastelina in mana femeilor care ne stiu manipula). Va doresc succes iar daca ati vazut candva ceva calitati la un taur exploatatile acestea si nu defectele si veti avea numai de castigat(sentimental, material, sexual, etc). Pentru Laura doresc o completare, nu stiu ce zodie esti, dar apropos de barbatul balanta, crezi ca ai putea trai toata viata langa un barbat suparacios(pentru ca esteun defect cunoscut al acestora?
laura1709
Postat pe 10 Februarie 2009 20:46
cocoasa ai inteles exact pe dos. De unde sti tu ca noi astea care suntem impotriva lor nu ne recunoastem greselile?!! Treaba cu papucul e relativa si nu am nevoie sa tin sub papuc un specimen care e paralel cu lumea asta. Iar cu minciuna mai gandeste-te inainte sa spui cele ce ai spus.
Laura1709 sincer iti spun balanta mea nu e deloc asa cum spui ( suparacios). Deabea acum imi dau seama cat de minunat este ca barbat, dar a trebuit sa cunosc intai cu taur ca sa apreciez un barbat adevarat si nu un copil. Va doresc la cele care sunteti bine cu taurii vostrii multa fericire in continuare dar asta nu inseamna ca tre sa comentati prea mult la ceea ce doar voi credeti ca nu au facut celelalte de nu i-au avut pe taurii lor sub papuc. Va doresc numai bine. Pentru mine a fost o experienta care ma va ajuta in viata.
Laura76
Postat pe 11 Februarie 2009 18:34
Eu cred ca am inteles perfect cat de afectata esti de o relatie care s-a terminat prost, Laura31c, dar ati manifesta ura pe o perioada atat de lunga deja ar trebui sa-ti pui intrebari serioase de ce nu treci mai departe zambind, fara a te mai crampona de o relatie la care ai pus punct. Opinia mea este ca e frumos sa ramai prieten cu persoana dupa ce te desparti, nu sa il urasti de moarte incat sa il demontezi din temelie precum ai procedat in mai multe topicuri (vezi Kudika) care se doreau din titlu ceva generalist, si nu personal.
Minciuna de care pomeneam are un substrat clar. Ai cunoscut un barbat taur (si doar unul) si ai pretentia si consideri ca ai dreptul sa vorbesti urat de toti barbatii. Nu te multumesti sa exagerezi, ci sa te mentii pe o pozitie gresita fara sa asculti deloc de ceea ce spun alte femei care sustin un alt punct de vedere. De aici si insistenta ta in greseala.
A respecta alte puncte de vedere, tine foarte mult de educatie.
E valabil si intr-o relatie cu un barbat. Trebuie sa ne asumam ca femei, statutul de femei puternice si egale, pentru care s-au zbatut inaintasele noastre in lumea barbatilor, dar nu trebuie sa devenim ce au fost ei odata in relatia cu sexul frumos.
Barbatii nu se diferentiaza dupa zodii, dupa cum insisti ostentativ, in special pentru ca tot astrologii vorbesc si de ascententul fiecaruia care este unic. In toate zodiile ai sa regasesti barbati diferiti, ca ziua si noaptea de diferiti, datorita zilei, orei si minutului in care s-au nascut.
Nu fac aici o pledoarie pentru nimic, dar am avut o interventie precum au avut si alte femei, la obiect.
Sa fii fericita cu noua experienta pe care o ai.
cocoasa
Postat pe 12 Februarie 2009 22:06
De la: laura31c, la data 2008-07-22 17:59:11Hm. Sunt de acord cu tine. Am avut o relati ecu un barbat Taur, inca incerc sa ma vindec dar nu ma prea lasa. Ai dreptate e familist , fidel, vorbeste parca din carti cum trebuie sa fie familia etc dar cand vine vorba de a demonstra ..hm...e pe dinafara. Egoist, si intradevar daca incerci sa-i impui ceva esti terminata, te ignora cu zilele. Dar ce calittai au pana la urma??? Cam nici una din cate mi am dat seama. Zgarcit, se iubesc numai pe iei, cadouri?..hahaha poti astepta o vesnicie sa -ti faca . Vrea sa se schimbe numai femeia el sa fie lasat asa in legea lui . Era si eu sa ajung la psiholog dar am scapat. Ori il accepti ori il lasi cam asa e motoul lor. Incerc sa gasesc niste calitati dar ........
depinde de ascendent si de educatie...cu cat e mai needucat cu atat prezinta mai multe defecte specifice zodiei,eu sunt tauroaica si tata e taur..e painea lu dumnezeu si realizeaza tot ce iasi propune
ddddd
Postat pe 13 Februarie 2009 09:55
De la: alecss, la data 2008-07-26 01:23:23 Buna , sunt nou venita pe acest forum si subscriu la " calitatile "barbatilor din zodia taur , calitati ce au fost deja bine conturate de cei dinaintea mea.
Sunt casatorita de patru ani cu un barbat din acesata zodie si credeti-ma ca in primul an al casniciei am crezut ca pot definii fericirea...dar ...totul s-a schimbat cand a aparut copilul nostru.
Unde a disparut vraja minunata ce unea familia ???...Altruism , iubire , familie???ce sunt toate acestea???
Important este EL si numai El ...si nu ma refer la bunul Dumnezeu ci la sotul meu ...Exact s-a transformat in ...( cel putin asa vrea el sa creada) cea mai importanta fiinta de pe pamant.Se iubeste cu toata fiinta lui doar pe el.E tare mandru de familie ...in societate atunci cand acest statut il ajuta sa se propulseze in cariera.De asemenea eu , sotia lui abund de calitati cand trebuie sa-i rezolv anumite probleme.
Nu vreau sa generalizez ...dar parca apar prea multe coincidente ...nu credeti ???..si ma refer la cele ce am scris aici. Mult noroc celor care sunt in compania Taurilor .
regret eu sunt taur si m-am sacrificat 7 ani pt un rac si ...el ma dat dracu..acum l-am parasit si plange el si totusi sunt langa el si incerc sa il sustin desi el mi-a facut numai rau ..asa ca ..nu suntem chiar atat de egoisti
ddddd
Postat pe 13 Februarie 2009 10:05
De la: DoubleV, la data 2008-07-26 11:16:40Doar pt k s-a nascut in aceeasi luna cu celalalt?...pardon in aceeasi perioada.
bvsi eu sunt taur sisunt de acord cu tine (doar ca sunt o ea) si ma bucur ca sunt in aceasta zodie
ddddd
Postat pe 13 Februarie 2009 10:07
De la: alecss, la data 2008-07-27 14:11:06 Ei...da!!!!
Pe bune ..chiar incep sa cred cu toata puterea ca nu am luat-o eu razna.La fel ca una dintre fetele care a scris mai sus aveam impresia ca nu am eu puterea de a intelege anumite gesturi sau poate ...ma gandeam eu , la un momemt dat am crescut intr-o familie prea conservatoare si dedicata dragostei , dar nu ...
... Imi regasesc sotul in totalitatea "calitatilor " enuntate aici si le putem cred pune la superlativ.
Si cand ma gandesc ca timp de 7 ani inainte de casatorie nu am fost in stare sa-l citesc.
MAREEEE actor.
Ce am mai remarcat eu ...cel putin la al meu o lene iesita din tipar cand e vorba de familie ( atentie! nu familia lui...parinti , verisoare...) si un altruism cand e vorba de prieteni.
Fetelor...ne-am cam pricopsit.
A!!!!Si sa nu uit , al meu are "darul" de a nega chiar si cu dovada in fata...Atata tine de minciuna si nu vrea sa recunoasca ca la un moment dat parca imi vine sa-i dau explicatia desenata ...asta asa ca sa fac eu pe proasta.
Despre inteligenta ce sa spun?? as fi rea sa nu recunosc ca se descurca in domeniul lui , iar ca si cultura generala se poate spune ca e un tip citit.E introvertit si nu jigneste verbal ci prin atitudine si faptic...foarte razbunator.Nu cred ca are notiunea corecta a verbului -A ierta , bine definita...
Familia , si acum marefer la mine si copil ( am un bebel de trei anisori) tine foarte bine de paravan cand e vorba de afaceri , iar sotia, subsemnata e minunata cand merge la o intrunire si incheie numeroase contracte pe care binenteles le sarbatoreste cu noii clienti El , ca doar El este SEFUL .
In rest ce e aia familie??? copil???Casa????...
Dar traieste pentru el si prietenii lui din plin.
Nu cred in zodii, cred cu in Dumnezeu -sunt ortodoxa , dar cred cu tarie ca cel de langa mine se transforma intr-un om care candva chiar era om...acum vad in el o disimulare si desi crestina parca ii dau drepatate lui Darwin...cel putin la categoria de personaje descrise aici.
Double V ...vreau sa cred ca tu esti altfel...
Ai grija ca transformarile puternice vin dupa ce te casatoresti...dupa ce ai obtinut ce ai vrut.
Fetelor fiti cu bagare de seama.
Pupici
fara supareare cred ca ar trebuii sa mergi la un psiholog
ddddd
Postat pe 13 Februarie 2009 10:22
De la: laura31c, la data 2008-07-27 19:56:21Floritom70 cum te intelegi cu taurul tau fiind si tu in aceasi zodie? Am auzit ca voi sa suportati unul cu altul. Cum e viata voastra ? In cea mai mare parte ignor???? Fara suparare dar au o "calitate" dementiala. IGNORUL.
si nu ti-se pare normal..imi oferi ..iti ofer
ddddd
Postat pe 13 Februarie 2009 10:35
De la: ESR, la data 2009-02-07 10:14:44buna, eu vin cu artileria grea - de doua ori dezamagita de un taur - si culmea, cu 2 motivatii complet diferite, dat fiind ca si indivizii aveau in comun doar zodia...
in primul caz - tipul : prietenos, statornic, generos, grijului, tot ce isi poate dori o femeie de la omul de langa ea, pe termen lung - surpriza : nu a putut renunta la o relatie bazata exclusiv pe sex cu o femeie cu 14 ani mai tanara, care nu ii oferea decat sex - de altfel a recunoscut ca nu se poate desprinde - astfel incat relatia a ramas la stadiul de prieteni f buni

in al doilea caz - tipul : taur clasic, cu aceleasi trasaturi convenabile, om de casa, nu insist asupra partilor bune pe care fiecare femeie care a trait cu un taur le cunoaste - necazul: nu s-a putut sa aleaga femeia in fata anturajului... desi om de calitate si mai ales de cariera, satisfactia pe care i-o dau prietenii de bautura este extrem de puternica si pune in umbraq orice poate oferi o femeie

trist, nu?
cred ca din ambele povesti, reiese o trasatura dominanta - barbatii tauri nu sunt capabili sa renunte la ceva (cineva) care este mai important la un moment dat decat partnera
as spune ca au o capacitate de autodistrugere fenomenala, bazata pe incapatanarea si indaratnicia lor deja proverbiala...

da te-a traumatizat nu gluma
ddddd
Postat pe 13 Februarie 2009 10:37
De la: cocoasa, la data 2009-02-10 17:41:43Anarax, ai mare dreptate, aici se vorbeste de fapt de barbatul rau, de barbatul care nu stim sa-l strunim, nu stim sa-l induplecam si mai ales nu-l intelegem, e gresit titlul. Femei nemultumite sunt atat de multe, dar niciuna nu isi face topic pentru a lovi in propriul barbat. In general mai cere cate o parere dar cate se iau dupa sfaturi ? Tot ce stiu ele fac. Ca si in cazul asta de aici. Pentru ca nu au reusit sa isi tina barbatul sub papuc, sunt suparate pe toata tagma barbatilor. Si se supara si pentru ca lumea nu e de acord cu ele. Asa fac multe femei din pacate. Nu isi recunosc propriile greseli. Aici in schimb nu e vinovat doar sotul, aici se vrea sa fie vinovati se pare toti sotii si barbatii. Se minte poporul cu anumite postari.
Eu am un tauras de care sunt foarte multumita, iar pentru ca nu tintesc fericirea si perfectiunea, mai ales ca nici eu nu sunt perfecta, nu am de ce sa ma plang. Iar daca o fac i-o spun in fata, nu pe la colturi, forumuri, nicaieri in public. "Rufele" le spal singura asa cum ma pricep. Sunt fecioara si ma pricep al naibii de bine, asa au trecut 17 ani, ne cunoastem din liceu si avem si copii. Eu ce ar trebui sa spun ca sa fiu subiectiva? Toti barbatii tauri sunt perfecti, ca sa fiu in nota ce se impune pe aici. Nu spun asta. Spun ca stiu ce vreau de la barbat si obtin. El obtine de la mine, eu de la el. E un continuu schimb intre noi, el cocosul si eu cocoasa dar si porumbei. Asa ca fetelor, nu va luati dupa rautatile unora, ca sa iti tii barbatul aproape trebuie sa fiti amandoi multumiti, nu doar voi.
sunt deja 3 tauri care iti spun sa te duci sa te culci...dute..cred ca ti-ai meritat soarta
ddddd
Postat pe 13 Februarie 2009 11:02
Daca taurii se fudulesc atat cu..fuduliile lor, de ce poarta coarne?
Ioana007
Postat pe 13 Februarie 2009 15:40



Buna,

Am citit tot ce se spune despre barbatul Taur .

Si eu am cunoscut un barbat Taur.
Nu s-a intamplat asta de mult timp , doar de o luna si ceva .

Poate un sfat mi-ar prinde bine .
De egoism , cred aveti dreptate si mi-e teama ca se joaca si cu sentimentele mele.
Poate viata imi va surade si voi cunoaste pe altcineva(Dar nu barbat Taur)
Greseala mea a fost ca m-am indragostit de el si el stie asta .

Da , cred ca nu merita sa cunoasteti un barbat taur !!!!!!!!!!



O zi minunata !!!

Crina


crinuta_neagoe
Postat pe 13 Februarie 2009 15:43
De la: si_totusi, la data 2009-01-09 15:04:37eu zic ca, ce zice " un taur" trebuie citit de la stanga spre dreapta si inteles viceversa.

sub masca unei autoironii, ironizeaza. insa, nu e o ironie rautacioasa. as zice ca, de fapt, atrage atentia supra modului in care sunt pusi la zid- poate nemeritat - nativii zodiei

ia, cititi cu atentie! incercati sa treceti dincolo de asa zisa cenusa pusa in cap .

nativii zodiei au cornite care impung, cand te astepti mai putin. ca sa nu mai vorbim de narile care freamata ciudat de periculos cand, ti se pare ca, masculul e linistit si-si vede de ale lui.

a o face pe musca bagacioasa , pe viespea tzafnoasa sau pe vulpea smechera, e sinucidere curata

din cate ii cunosc eu pe taurasi, sa va puneti semne de intrebare tocmai atunci cand devin maleabili si par inofensivi. asta anunta un atac fulgerator si surprinzator.
n-ar mai fi tauri daca nu s-ar comporta asa. ori, in zodiac se vorbeste de asa specimene nu de boi.

taurul e o zodie care cere multa prudenta. a subestima un taur sau a considera ca il poti dresa usor, e un risc mare. mai bine il iei cu binisorul, esti sincer cu el si nu-i tot fluturi o naframa rosie prin fata ochilor doar de-ai testa rabdarea.

cu taurul e simplu ,cand esti cinstit cu el sau cand esti hotarat sa faci ceva fara a-l lua de fraier . nu sunt deacord ca sunt individualisti. au defecte si calitati ca tot omul insa, ce-i caracterizeaza e viteza de reactie si neaceptarea jumatatilor de masura. a incerca sa-l duci de nas sau de-al pacali , e riscant.

daca totusi aveti sange de kamikaze si vreti cu tot dinadinsul sa cronometrati ce timp puteti scoate la 100 m garduri alergare-viteza, puteti incerca





Multe toreadoare, matadoare si picadoare, pe aici amatoare de adrenalina. Daca ar fi sa ne luam dupa ceea ce se intampla in arena, mai totdeauna matadorul da lovitura de gratie, asta insemnand ca taurul e invins, in speta femeia noastra invinge. Dar mai sunt si "toreadoare" care se ard rau in arena cu un taur. Poate ca sunt batalii pe care nu ar trebui sa le dea, neantrenate.
anarax
Postat pe 13 Februarie 2009 17:48
Ai dreptate cei needucati sunt peste masura intelegrii din pacate.
ddddd, 3 contra ....ai numarat ? este = 0. Ai grija sa nu depasesti unele limite , m-ai bine te ai duce tu la padure sa culegi niste floricele cu miros frumos. Nu ai trimis pe cine trebuie la culcare. Numara restul si spune cati contra cati?? 3 contra cati? Lasa ne cu arfele bati campii. Si vorbesti fara sa cunosti situatiile decat pe cea persoanala. Da ,ignor contra ignor dar depinde cine incepe primul nu? Dar dupa gandirea ta tot femeile incep primele.
Am o zodie care nu se da in laturi asa usor, imi plac provocarile si stiu sa le fac fata si daca in viata mea va mai aparea un taur nu ma voi feri de el. Deabea m-am obisnuit. Nu renunt usor si nu ma pune nimeni jos usor, iar atunci cand o face si ma ridic el nu se va mai ridica pentru muuulta vreme. Apara-i dar nuti da tu cu parerea in situatii de care nu ai habar referitor la cele care expun aici parerile contra.
Crina dupa spunese celor 3 tauri sunt barbatii perfecti deci merita sa incerci.
Laura76
Postat pe 13 Februarie 2009 19:26
- Ah, de'ar suna odat, de'ar suna odat!
- Cine, fetia mea?
- Cum, cine? Logodnicul meu, taurasul meu, mizerabilul!
- Pi, dac'i mizerabil, de ce s te sune?
- Aa! Ca s'i spun c nu vreau s mai vorbesc cu el niciodat i s'i trantesc telefonul n nas!
taur_atipic
Postat pe 14 Februarie 2009 00:01
Si aici se vorbeste de cantitati. Oare unei clipe de geniu, e preferabila o viata in ignoranta?
Eterna_iubire
Postat pe 14 Februarie 2009 00:37
- Si daca nu te mai suna deloc, fetita mea?
- O sa ma decid, ca "iei e porci"
taur_atipic
Postat pe 14 Februarie 2009 00:41
Am ajuns din intamplare pe aici si nu aveam intentia sa ma inscriu pe acest forum, dar dupa ce am citit mai multe pagini, am decis sa scriu cateva cuvinte pentru ca mi se pare nedrept si subiectiv modul in care e descrisa categoria barbatilor tauri. Daca credeti in horoscop, e firesc sa credeti in egala masura in calitatile zodiei, ca si in defecte. Iar zodia taurului, ca toate celelalte zodii este descrisa de astrologie ca avand si plusuri, si minusuri, la fel ca si zodiile in care ne-am nascut fiecare dintre noi. Deci nu e posibil sa fie singura zodie malefica, cea care aduce boala, durerea, dezastrul. Nu ati ranit niciodata pe nimeni in anii pe care i-ati trait pana in prezent? Eu am facut-o. Nu am vrut pentru ca nu ma simt bine in postura de personaj negativ si in plus, cred ca greselile se platesc. In alta relatie sau in alta viata, ajungi in situatia sa primesti o lectie care sa te ajute sa nu repeti greseala prin care ai ranit un alt om. Deci ma feresc sa las astfel de urme. Dar, din imaturitate, chiar din egoism uneori, din sinceritate gresit inteleasa, am ranit si eu. Omul respectiv nu stiu daca credea in zodiac, dar daca ar fi avut astfel de convingeri,cu siguranta ar fi spus ca zodia mea cuprinde oameni periculosi prin nehotarare,imaturitate, inconstanta sau stiu eu ce ar fi avut sa-mi reproseze.
Deja am dezvoltat prea mult subiectul si cred ca va plictisesc. Voiam sa va spun initial ca am de 7 ani o relatie cu un barbat taur, acum suntem casatoriti si sunt o femeie fericita. Ma consider norocoasa, pentru ca am un sot tandru, statornic, senzual, protector si rabdator. Au fost si greutati, pentru amandoi, dar le-am depasit impreuna. Si au fost si greseli, de ambele parti, dar probabil niciuna atat de grava incat sa rupa legatura. Sunt indragostita si in prezent si ma simt iubita mai mult decat la inceput. Si apropo de cadouri, taurul meu e chiar generos. Respect sentimentele femeilor care au fost chinuite de un barbat din zodia asta, stiu si eu cum e suferinta din dragoste, dar sustin ca nu e utila generalizarea pentru ca puteti pierde sanse frumoase in dragoste. Sunt convinsa ca experientele voastre sunt reale, dar si cei 7 ani pe care i-am parcurs frumos pana acum sunt la fel de adevarati. Poate ca e vorba si de compatibilitate (eu una stiu ca nu eram compatibila cu barbatii balanta, ceea ce nu le scade din merite) sau poate a fost o nepotrivire a etapelor de viata pe care le traversati, ori din alt motiv sufletele voastre nu s-au intalnit, pentru ca daca s-ar fi intamplat, ar fi ramas de pretuit macar anumite amintiri placute. Imi cer scuze daca am suparat pe cineva, am vrut doar sa imi spun parerea. Va doresc tuturor sa va intalniti jumatatea cu care sa traiti frumos iubirea
Bristenna
Postat pe 14 Februarie 2009 11:47
Un negru ii fura masina lui Di Caprio, cu toate actele in ea. Dupa cativa km este oprit de o patrula de politie. Politistul cere actele. Negrul intinde actele gasite in masina. Politistul se uita lung, cand la acte cand la negru. Apoi isi cheama colegul, spunandu-i: - Stii, colega, am o nedumerire... Titanicul s-a scufundat sau a ars?!

anarax
Postat pe 14 Februarie 2009 16:12
Bristenna, Imi place ce ai scris. Ma bucur pentru tine si ma bucur ca ai langa tine un taur care si-a asumat unele responsabilitati si ati reusit sa treceti peste greutati. Nu toate putem spune ca am avut norocul asta. Sunt sigura ca mie mi l-a dat D-zeu pe cel prin care eu trebuia sa platesc greselile facute altora din imaturitatea de care ai mentionat. Si sunt sigura ca si el va plati pentru ce a facut. Am greist si eu intr-o oarecare masura dar el nu a inteles ca din iubire mai poti grei, nu a avut capacitatea sa recunoasca , ca si el a gresit dar toate trec . Am invatat ca trea mult amandrie strica si ca trebuie apreciat un suflet atunci cand iubeste .In ziua de azi exista f multa superficialitate. Te apreciez pentru felul cum ai vorbit. Tot respectul.
Laura76
Postat pe 14 Februarie 2009 21:52
Dragele mele compatrioate...stiu ca subiectul dezbaterii voastre e Barbatul Taur...dar dati-mi voie sa va spun ca prin tot ce treceti voi acum ca sotii de taur am trait eu 14 ani ca sotie de berbec ...din descrierile voastre parca-l vad in fata ochilor Si mai am o prietena care e casatorita cu un Leu...jur ca din povestile ei acesta este ca si berbecul meu si ca si taurul vostru ....Problema reala este pentru cele mai multe cupluri (ca sa nu generalizam) rutina aparuta intr-o relatie..daca e casatorie unde rutina se instaleaza si mai repede atunci totul e mai rapid. Solutia cred eu pentru cele ce pot sa faca asta (eu nu am putut) este sa incerce sa-si scoata sotul sau partenerul din rutina zilnica(asta daca-l vrea langa ea mai mult timp asa cum l-a cunoscut la inceput). Nu e usor deloc, pentru ca o femeie are si alte treburi de facut in casa (calcat, spalat, mancare, copii, cariera) nu doar sa stea sa inventeze noi trucuri de a-l scoate pe el din rutina...asta stiu sa faca foarte bine AMANTELE...care nu au altceva de facut (pana se casatoresc si ele). Stiu ca e nedrept...dar vreau sa va spun un simplu "ADEVAR" : ASTA E VIATA....nu e altceva de facut decat daca nu-ti mai place, nu-ti mai convine...te-ai saturat...iti iei copii daca-i ai si pleci cat mai departe...alergand desigur fara scapare catre un alt TAUR..BERBEC..FECIOARA..LEU...SAU CE ZODII OR MAI FI....Sa fiti fericite...
luminitapetrisor
Postat pe 16 Februarie 2009 13:27
Toti barbatii sunt o apa si un pamant, se pare. O viata de amazoane devine o solutie pentru multe femei.
cocoasa
Postat pe 16 Februarie 2009 16:36
Ce intelegi draga mea prin solutia amazoanelor in viata unei femei?
Ioana007
Postat pe 16 Februarie 2009 18:32
Se incearca asertiunea precum noi oamenii putem fi etichetati dupa calendar. In opinia mea doar cei naivi pot crede ca intervalul calendaristic in care ne'am nascut poarta o influenta asupra peronalitatii umane. Eu nu am auzit ca o influenta sa o aibe si locul in care ne'am nascut. Distanta fata de obiectul astral ce iti influenteaza soarta, este diferita pe glob si merita sa fie luata in calcul.
Dar pun pe tapet adeptilor zodiacului o situatie ipotetica.
O gravida in 7 luni din Bucuresti se afla in excursie in China, unde are loc un accident in urma caruia trebuie sa nasca de urgenta. Cel mai apropiat spital nu se afla in China, ci dincolo de granita in India unde se ia decizia sa se deplaseze. Dar pana la destinatie, micutul iese afara, iar locul unde se intampla e chiar vama dintre cele doua state. Intrebarea este carui zodiac ii atribuim personalitatea bebelusului, chinezesc, indian sau european, tinand cont ca se afla si la o altitudine mare? Iata o dilema.
Un alt aspect este momentul cand ii atribuim apartenenta la un grup, semn zodiacal. In speta momentul nasterii, nu momentul intarcarii copilului, sau cand ovulul este fecundat. Acel copil nascut este un organism dezvoltat in 7,8 sau 9 luni de crestere, iar omisiunea din viata individului a acestei perioade e de neinteles, atat timp cat existenta biologica a oricaruia nu incepe in ziua nasterii. Un argument in sustinerea acestei cauze este simbioza cu mama, nefiind un organism independent. Dar nu trebuie uitat nici interdependenta copil - mama si in timpul alaptatului. Si atunci pare greu de inteles de ce astrologii au ales momentul nasterii, ca definitoriu pentru cristalizarea si calculul astral al personalitatii.
taur_atipic
Postat pe 16 Februarie 2009 19:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pestoaica cu gemeni 3 De la: anaROBERT 18 Decembrie 2010 23:09
Ma iubeste??? 21 De la: dor72_ 27 Decembrie 2011 19:02
horoscop pt 2 sept. 2011 9 De la: sunsset 15 Septembrie 2011 18:57
http://www.garbo.ro/comunitate/forum/new_topic/8.html 26 De la: garbo180048 5 Ianuarie 2011 11:59
eu capricorn el gemeni... 27 De la: garbo033653 12 Aprilie 2011 09:27
Setari Cookie-uri