Barbatul TAUR

cred ca sinteti cam frustrate
savastita
Postat pe 1 Iulie 2009 21:32
Nush daca e bine sa tot o dam cu zodia sunt anumite caracteristici care se potrivesc insa pure coincidente atat si nimic mai mult pentru ca daca e sa gandim la rece si sa fim sinceri cu noi insine credeti ca suntem toti la fel indif de zodii..fie taur fecioara rac pana mea....undeva a cazut la mijloc user-ul double v,dragelor trebuie sa intelegem ca sunt caractere si caractere ..eu sunt tauroaica si ma stiu cum is eu insa daca e in cazul alteia n as baga mana in foc pt ca am calitatile si defectele mele insa si celelalte la fel de aceea cred ca trebuie sa fim intelepti comunicativi si totul o sa fie aproape de ok.

In zodia mea scrie la compatibilitatea cu fecioara ca is 100 % compatibila etc etc dar nu generalizam caci e o mare prostie in viata un om nu il judeci dupa zodie ci dupa propriile fapte,caracteristici etc etc nu dupa ce ti a facut nuj cn in resp zodie nuj ce deranj sentimental :) imi cer scuze daca v am plictisit sau obosit va pup si va doresc multa sanatate.Ingerasha
AngelGirl
Postat pe 2 Iulie 2009 14:52
De la: savastita, la data 2009-07-01 21:32:30cred ca sinteti cam frustrate

eu cred ca esti barbat de barbat daca ti-ai facut cont doar sa emiti un sunet penibil la adresa unor femei...poate ai treaba si esti retinut


laura, nu se cearta nimeni...doar ca s-a-nteles gresit si s-a reactionat in consecinta...ca doar n-oi face casting de avataruri here...facusem o remarca nevinovata, mai mult, glumisem pe o anumita poza...de unde ce, cum ati inteles deja nu mai este treaba mea...
o zi reusita!
mia79x
Postat pe 2 Iulie 2009 16:14
Auzi baiete de ce le faci tu frustrate ? Sti macar ce inseamna cuvantul asta ? Cred ca poate tie ti s-ar potrivii . Gnadeste -te mai bine . Angelgirl nu udecam neaparat dupa zodie , dar nu-ti da putin de gandit ce s-a scris pe aici? Cam multe coincidente nu crezi? mia79x nu le mai luati in tragic. Da-le naiba de avatare. Aici oricum se intelege altfel si depinde f mult de starea fiecaruia din acel moment cand citeste. Va pup.
Laura76
Postat pe 2 Iulie 2009 22:10
buna seara :)laura am inteles oricum imi place sa ascult sa citesc opiniile altora si chiar ma delectez prin asta va doresc un sfarsit de saptamana excelent ..si sanatate:*
AngelGirl
Postat pe 3 Iulie 2009 21:25
Buna Laura...tocmai am descoperit subiectul asta pe forum, imi pare rau ca nu l-am descoperit mai de mult. Am citit primele 4 pagini...de cand cu vanghelis(app e foarte tare formatia cu acelasi nume) si doublev... Nu am avut rabdare sa citesc chiar tot...repet: imi pare rau ca nu am prins inceputul...am pierdut oameni inteligenti si cititi.

Si eu sunt cu un taur de 1 an. si da...si al meu are multe defecte. este egoist, dar doar pe plan sentimental: daca nu are chef de nimic atunci nu conteaza ca ai tu nevoie de ceva anume de la el. cand vine vorba de cadouri...e genul de om care face cadouri foarte scumpe. prefera sa dea oricat ca sa se mentina buna intelegere in familie.

Poate fi risipitor, dar daca vrea sa faca ceva anume si ii trebuie multi bani se poate abtine. Este saritor...chiar daca nu pare. Se enerveaza foarte repede, nu este calm cum am citit in postarile de la inceput.

Este intr-adevar o persoana dificila, greu de inteles, dar are calitatile lui: este grijuliu si romantic (daca are chef). Prefera sa iti arate sentimentele lui prin fapte, nu prin vorbe...

Ahh...si da...este intr-adevar foarte greu sa il fac sa vorbeasca despre ce simte. Trebuie sa il fac sa se simte foarte in largul lui mai intai. Foarte apropiat de mine. Nu ii place sa isi discute probleme cu nimeni. Are foarte putini prieteni, dar sunt foarte buni.

Uneori se simte sufocat si tre sa il las in pace...pff ce ma streseaza chestia asta. Aaa...nu suporta sa ii fac reprosuri...cum fac asta se schimba...se "raceste" :)

E foarte sincer, uraste minciuna. Nu ii place sa traga de mine :)). Nu e lenes deloc...aa si am citit intr-un post ca nu face nimic. Ei bine, taurul meu e aproape obsedat de curatenie. Nu poate sa stea intr-un loc dezordonat :p.

E inteligent si foarte priceput in domeniul lui asa cum ati mentionat. e frumoooss :X (clar :P). Si are si celelalte calitati pe care le-ati mentionat. Hmm..cam atat

Laura, tu cum ai rezolvat cu taurul tau pana la urma? :)
Ada666
Postat pe 4 Iulie 2009 12:11
Aaaa....rectific...am citit mai mult de 10 pagini :p

Mi-a placut faza cu Harap Alb... :))
Ada666
Postat pe 4 Iulie 2009 12:30
si inca ceva...taurul meu este fidel.

Tocmai am terminat de citit tot ce s-a discutat. Am ajuns la concluzia ca doar unele caracteristici sunt comune...dar daca stai sa te gandesti descoperi ca nu doar barbatii taur au aceste caracteristici. Aici pe forum au intrat doar persoane de sex feminin care au sau au avut relatii cu barbati tauri. Asadar nu putem afirma ca taurii sunt cei mai porci barbati ever...nu? :)

Mie de exemplu mi se pare ca zodia gemeni este cea mai nenorocita...no offense pt cei ce sunt nascuti in gemeni :p

A..si inca ceva...v-ati gandit la ascendent? Adica si asta conteaza mai ales dupa 30 de ani. Deci nu toti taurii sunt la fel. Insa toti au caracteristicile barbatilor. Este singurul numitor comun :p. Nu ca as fi eu feminista...adica nu ar putea exista lumea fara barbati la fel cum nu ar putea exista fara femei :D

Ahh dar intram in filozofie :))...Laura ma bucur ca iti merge bine dupa ce te-ai despartit de taurul tau ;;). inseamna ca ai luat o decizie buna. pupici :)
Ada666
Postat pe 4 Iulie 2009 12:48
Dupa 2 ani langa un taur, sincer, nu mai imi trebuie nici sa aud de ei. La mine a fost ceva de genul... hai sa fug dupa 2 iepuri deodata... eu eram al doilea. Nu a prins niciunul pana la urma, ca l-am lasat acu 2 luni. Dar e incredibil felul in care ma facea sa ma simt vinovata pentru orice lucru care nu mergea cum trebuie.
Am ajuns sa ma simt "prost" ca am prieteni care tin la mine si cu care sa pot discuta. El nu vorbea niciodata despre problemele lui dar nici nu vroia sa auda de ale mele.
Faza cu barna si paiul e adevarata. Vedea orice chichita la mine dar nu se vedea pe el cu toate ale lui.
Sincer, de acum prima intrebare pe care o sa o adresez cuiva, "ESTI TAUR?" Daca raspunsul e da... ma iau si ma duc cat vad cu ochii...
vorpax84
Postat pe 4 Iulie 2009 14:22
De la: laura31c, la data 2008-07-25 18:00:31Sa fim seriosi. Cam toti cei nascuti in zodia asta sunt la fel . Defectele raman aceleasi doar barbatul poate fi altul. Au si calitati nu contest asta dar acele calitati pier in fata defectelor. Sunt egoisti si se iubesc doar pe iei. Nu au capacitatea de a da, decat de a cere. Si ar mai fi de discutat dar mai astept pareri . Vreau sa-mi spuneti cum se comporta cu voi. Eu sunt in zodia Fecioara. Astept comentarii la comportarea lor. Multumesc .


Si eu sunt fecioara,iar prietenul meu este taur..avem o relatie frumoasa de 1 an si 4 luni..la inkput nu aveam discutii si parea perfect.dar cu timpul cand am inkput sa petrcem mai mult timp impreuna,da am observat ca este fff egoist..ii place sa faca observatii dar sa nu i se faca lui pt ca el este perfect..sunt si defecte dar si calitati..aqm depinde de ambii pateneri..si noi ne intelegem f bn
Ad3ll3
Postat pe 4 Iulie 2009 14:45
De la: Ada666, la data 2009-07-04 12:11:15Buna Laura...tocmai am descoperit subiectul asta pe forum, imi pare rau ca nu l-am descoperit mai de mult. Am citit primele 4 pagini...de cand cu vanghelis(app e foarte tare formatia cu acelasi nume) si doublev... Nu am avut rabdare sa citesc chiar tot...repet: imi pare rau ca nu am prins inceputul...am pierdut oameni inteligenti si cititi.

Si eu sunt cu un taur de 1 an. si da...si al meu are multe defecte. este egoist, dar doar pe plan sentimental: daca nu are chef de nimic atunci nu conteaza ca ai tu nevoie de ceva anume de la el. cand vine vorba de cadouri...e genul de om care face cadouri foarte scumpe. prefera sa dea oricat ca sa se mentina buna intelegere in familie.

Poate fi risipitor, dar daca vrea sa faca ceva anume si ii trebuie multi bani se poate abtine. Este saritor...chiar daca nu pare. Se enerveaza foarte repede, nu este calm cum am citit in postarile de la inceput.

Este intr-adevar o persoana dificila, greu de inteles, dar are calitatile lui: este grijuliu si romantic (daca are chef). Prefera sa iti arate sentimentele lui prin fapte, nu prin vorbe...

Ahh...si da...este intr-adevar foarte greu sa il fac sa vorbeasca despre ce simte. Trebuie sa il fac sa se simte foarte in largul lui mai intai. Foarte apropiat de mine. Nu ii place sa isi discute probleme cu nimeni. Are foarte putini prieteni, dar sunt foarte buni.

Uneori se simte sufocat si tre sa il las in pace...pff ce ma streseaza chestia asta. Aaa...nu suporta sa ii fac reprosuri...cum fac asta se schimba...se "raceste" :)

E foarte sincer, uraste minciuna. Nu ii place sa traga de mine :)). Nu e lenes deloc...aa si am citit intr-un post ca nu face nimic. Ei bine, taurul meu e aproape obsedat de curatenie. Nu poate sa stea intr-un loc dezordonat :p.

E inteligent si foarte priceput in domeniul lui asa cum ati mentionat. e frumoooss :X (clar :P). Si are si celelalte calitati pe care le-ati mentionat. Hmm..cam atat

Laura, tu cum ai rezolvat cu taurul tau pana la urma? :)



mda sa sti ca si taurul meu este cam la fel ca al tau..ji al meu uraste minciuna mai mult ca orice ..ji se enerveaza f repede..nu are rabdare sa asculte ce ii zic,dak nu i`a convenit inceputul discutiei deja se enrveaza ji il doare capul..dar isi revine repede si mereu recunoaste ca este vina lui,dar asta numai daupa ce analizeaza el situatia.Si fapul ca nu prea este comunicativ in legatura cu probl lui este adevarat..f greu poti scoate de la el cateva vorbe..o calitate este aceea ca imi spune mereu unde e,ce face si asta imi da siguranta in relatie..nush fiecare pers este diferita dar unele trasaturi sunt specifice zodiei chiar dak la unii sunt mai accentuate si la altii nu
Ad3ll3
Postat pe 4 Iulie 2009 14:56
Da Ad3ll3...si mie imi spune unde se duce si cu cine se intalneste..chiar daca stie ca ma deranjeaza...de exemplu cand se mai vede cu fosta lui 8-| au ramas foarte buni prieteni si...au acelasi grup de prieteni. Imi place ca e sincer si imi spune ce il deranjeaza chiar daca doare pe moment, e mai bine pt relatie. adica decat sa tina in el si apoi sa nu mai reziste si sa se strice totul...si acelasi lucru il fac si eu. Noua ne merge bine... :) App...eu snt pesti el e taur ;))
Ada666
Postat pe 4 Iulie 2009 15:14
Cum am rezolvat? hm . Pur si simplu nu -l mai iubesc . Sentimentele pe care le-am avut 3 ani si ceva s-au dus din cauza lui, iar eu cand iubesc iubesc si cand nu mai iubesc se tremina totul. Inca imi mai da mesaje dar ........nu-mi mai bat capul cu el. Daca e orb sa ramana asa, m am saturat sa-l tot fac sa inteleaga si sa-i arat ca -l iubeam si il vroiam doar pe el in ciudat "defectelor" lui . Cteodata e prea tarziu cand isi da seama ca defapt eu sunt cea pe care o vrea si ca nu ma va gasi niciodata in alta oricat m-ar cauta. Sunt f sigura ca indiferent cu cine va fi ma va vrea tot pe mine si nu va fi niciodata fericit cu altcineva. Nu pentru ca nu-i doresc asta ci pentru ca el va vrea intotdeauna pe cea cu care s a inteles f bine la ......stiti voi si cea care l-a inteles si i-a ramas alaturi si l-a suportat cu toate figurile lui . Am sa raman probabil amica cu el , nu stiu inca sigur daca imi voi mai dorii asta in viitorul apropiat dar e timpul sa merg mai departe. AD3113 ai dreptate doar cand are chef el isi arata sentimentele iar eu m-am saturat. Am dreptul sa mi se arate ca sunt iubita si nu doar cand are el chef sa arate asta . Stiu ca ma iubeste dar ..........e prea tarziu acum . Intr-o zi se va trezii. Pacat ca nu-l voi mai putea ajuta atunci sentimental , dar daca i ar fi greu altfel as sarii pentru el. Nu-l mai iubesc dar a fost barbatul pe care l am iubit mai mult decat viata . Si candva am spus ca voi murii iubindu-l pe el , dar cu timpul au iei grija sa te faca sa nu mai simti mare lucru.
Laura76
Postat pe 4 Iulie 2009 15:42
Am inteles...

Si eu sunt de acord cu tine Ad3ll3...ca isi arata sentimentele doar cand are chef. Dar...Laura...asa cum tu ai drepturi, are si el drepturi...nu poate sa fie asa cum vrei tu mereu. Uneori gandesc ca tine, dar imi dau seama ca devin egoista...Daca ti-ar indeplini dreptul de a-ti arata sentimentele lui oricand vrei tu sau cand ai tu nevoie, si-ar incalca el dreptul la libertate. Adica...are libertatea lui de a se simti cum vrea el..nu? :) E cu dus si intors... :P
Ada666
Postat pe 4 Iulie 2009 15:53
Daca tot m-am bagat unde nu-mi fierbe oala, macar sa continuam.
Hai sa o luam sistematic, cu marile defecte ale taurilor...e foarte amuzant sa vezi atatea pagini cu barbatul din aceasta zodie...e clar ca pe undeva e ceva adevar si sunt ceva probleme...cu repercusiuni asupra femeilor care intra in relatie cu acest "dobitoc".
INFANTILITATE..acuta, dupa cate inteleg. Ok..cred ca 90% dintre barbati sufera de chestia asta si relativ la specia FEMEIE vor suferi mereu.Majoritatea barbatilor nu prea stiu ce vor, exceptiile nu stiu sa arate.
EGOISM...aici ar fi destul de multe de discutat avand in vedere aspectul cu + si - al problemei. Se poate sesiza in raport cu oamenii, cand esti deschis, prietenos si zambitor este greu de crezut ca exista ceva egoism la mijloc. Scorpioanca mea este extrem de egoista (in sensul pozitiv), daruirea-pasiune, compasiunea si altele sunt la cote maxime. Nu confundati starile, exprimarile, termenii sau sentimentele. Egoismul pozitiv poate naste lideri care sa conduca turme intregi de altruisti.
Nu am vazut insa ceva predominant la tauri pe forum sau nu am acordat atentia necesara
GELOZIA-POSESIVITATEA..asta e clar definitorie sau majoritar prezenta la tauri. Se poate remedia prin auto-educatie, rugaciuni multe, inaltare spirituala si intelegeea fiintei umane. Gelozia poate avea urmari extrem de grave, fiind de altfel considerata de catre sfinti unul dintre cele mai periculoase duhuri rele.
Fac o paranteza, egoismul scorpioancei mele este unul feroce..dar este strict directionat asupra femeilor din jurul meu, pe care le-ar sfasia in secunda doi. Cu multa intelegere, diplomatie si comunicare sufleteasca am reusit sa o fac sa inteleaga ca este unica femeie in inima mea, spre care se indreapta toate sentimentele, gandurile, pasiunile mele, etc

Sper sa revin...si cu altele
HaiducAlb
Postat pe 4 Iulie 2009 16:14
Intr-adevar. Uitasem de gelozie. Prietenul meu este foarte foarte foarte gelos. Este singurul lucru peste care nu poate trece. Inca nu am reusit sa il conving ca numai pe el il vreau. Cum pot sa fac asta? :D HaiducAlb...vreo idee? :D
Ada666
Postat pe 4 Iulie 2009 17:17
Mai suratelor ce aveti cu barbatii tauri, ca si eu sunt taur si nu am avut probleme cu nici una de sex opus mie. Cu drag va trimit un pupic si care vor sa fie colaboratoare cu mine sa ma caute la 0758643478 cu drag va asteapta.Cu toate sunte dragute.
epopescu58
Postat pe 4 Iulie 2009 17:35
mia79x
Postat pe 4 Iulie 2009 17:36
oare cum i se mai spune popular taurului?
pik_nik
Postat pe 4 Iulie 2009 17:37

vaiii...la taurita nu-i valabila...ia vezii

nu esti sanatos...da sa te pup o tara
mia79x
Postat pe 4 Iulie 2009 17:39
sarutul tau ma face zeu. stapan al universului, detinator al secretului fericirii vesnice, purtatorul nectarului sublim al iubirii, cel ce stie drumul paradisului...
pavat cu bune intentii, of course!
pik_nik
Postat pe 4 Iulie 2009 17:42
cu fiecare postare...iti inteleg mai bine zambetu'...si parol ca-i molipsitor...cross my heart
mia79x
Postat pe 4 Iulie 2009 17:44
am inteles... vrei din nou sa ma faci sa tac...
pik_nik
Postat pe 4 Iulie 2009 17:45

nop...incerc sa ma opresc eu...din ras...dar mai grele...cu tine-n preajma
gata...ca te-am pupat pe-o saptamana...doar in cateva minute...eiii...si ti-o iei in cap
mia79x
Postat pe 4 Iulie 2009 17:49
Pt. Ada666- citeste ce am scris in mesajul anterior si incearca sa-ti creezi propriile mijloace pentru a-l pune pe acele cai. Si ceva mai practic: fa-l sa inteleaga diferentele dintre a fi vesela, volubila, amabila, intelegatoare in societate sau fata de semenii tai si manifestarile pe care le ai fata de el (care mai pot fi si vulcanice, nervoase, tandre, etc)
Iarasi, cred, destul de important: fa-l sa creada ca este unicul si cel mai puternic sprijin pentru tine, ca este singura ta alinare si cel mai bun ajutor in momentele tale de incercare.
Cand iesiti impreuna si vezi o femeie atractiva, strecoara-i un detaliu vestimentar sau ceva sincer pentru a-i atrage atentia asupra persoanei, daca-l deranjeaza nu mai insista...observa reactiile...este posibil sa inteleaga frumusetea si libertatea relatiei voastre...nu e interzis sa te uiti, sa flirtezi, sa curtezi, etc cat timp in sufletul tau se afla icoana iubitului/iubitei.
Evita discutiile prea lungi gen: tu esti cel mai..., tu esti unicul..., etc...gesturi, mangaieri, priviri, limbajul corpului in general..
Ma mai gandesc.... desi sunt convins ca majoritatea sunt cunoscute
HaiducAlb
Postat pe 5 Iulie 2009 10:17
In regula. Multumesc dee sfaturi HaiducAlb :)
Ada666
Postat pe 5 Iulie 2009 11:10
Ada666, oare ai habar despre ce vorbesti in legatura cu mine? Oare ma cunosti si sti ce am facut si ce nu de iti dai cu parerea ca as fi vrut eu mereu sa faca ce vreau eu ? Nu cred. Deci cu tot respectul pana nu cunosti situatia cu adevarat pastreaza parerile la adresa mea doar pentru tine.
Laura76
Postat pe 5 Iulie 2009 19:11
HaiducAlb ne poti spune si noua ce ascendent ai? Daca vrei sa ne spui.
SelenaM
Postat pe 6 Iulie 2009 10:45
pai si eu am un prieten in zodia taur!!si eu sunt tot in zodia taur!!pai ce parere sa am ii foarte gelos!!se enerveaza foarte repede,se supara foarte tare chiar daca nu ii el de vina adica se oftica!!dar are un suflet mare!!este frumos in general barbati tauri is frumosi si arata foarte bine!stie sa ofere dragoste unuei femei!!
GyNy
Postat pe 6 Iulie 2009 13:19
Acsendent.
Multe caracteristici rezida in ascendent si cum bine a zis cineva pe aici, cu precadere dupa varsta de 30 de ani.
Personal mi l-am calculat dupa spusele mamei mele si a iesit ascendent in Taur...deci undeva exacerbarea defectelor din zodie ..etc.
Insa eu nu m-am recunoscut deloc ca fiind de pe acolo. In fine pana la urma si-a adus aminte ora cand m-a adus in frumoasa lume in care traim si a iesit Gemeni...parca mai aduce.
Aici e aici..pentru ca mie personal nu-mi plac nici taurii, avand in vedere inertia, greutatea in gandire, lipsa de sclipire si inteligenta nativa...etc..dar nici gemenii la categoria superficialitate, lipsa unui fundament pe care te poti baza, etc.
A nu se intelege gresit, imi plac oamenii frumosi, senini, inteligenti, care le umbla mintea la chestii constructive.
Privind lucrurile la rece am observat ca am scapat ca prin urechile acului de gelozie, posesivitate, superficialitate, neseriozitate si multe altele. Nu inseamna ca nu am defecte, poate cu carca..incerc sa minimizez efectul prin autoeducatie si o integrare mai ampla in prezent, in umanitate, etc.
Una peste alta. o buna parte din viata mea nu am acordat atentie acestui capitol numit zodii...acum realizez ca au importanta aceste
inscrisuri in matricea noastra informationala sau genetica.
Exista o exceptie care inlatura aceste inconveniente ale nepotrivirilor zodiacale, unica...IUBIREA.
HaiducAlb
Postat pe 6 Iulie 2009 15:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
horoscop 1 De la: garbo252973 6 Decembrie 2011 03:21
compatibilitate 6 De la: walkiria 25 August 2010 13:53
ciao!!!! 3 De la: cat_13 21 Noiembrie 2010 17:44
clarvazator 2 De la: Helen29 10 Decembrie 2009 16:47
ea capricorn-el fecioara 2 De la: melimeli 10 Noiembrie 2008 19:56
Setari Cookie-uri