sunt amanta

De la: Thor_again, la data 2010-12-10 10:29:11ei pe dreaq, Tym! Era plin de la inceput, doar ca acum mai si posteaza ceea ce gandesc.


ei draci..,nu-mi vine sa cred..
roby_cado
Postat pe 10 Decembrie 2010 18:10
Nu-i asa, Robytza tata? Nici mie nu-mi vine sa cred, da' asta e... am scapat-o? Am scapat-o!
E drept, si io aveam impresia ca pe aici tzopaie doar maicute in cautare de floricele pe campii
Ei, pe dreaq!
Thor_again
Postat pe 10 Decembrie 2010 18:18

bre..,maicute.. da..
in cautare.. da..
dar nu de floricele..
roby_cado
Postat pe 10 Decembrie 2010 18:27
misoginism la rang de virtute...
de ce oare ma mai mir??
eladaela
Postat pe 10 Decembrie 2010 18:42
Nu te mai mira, constata si atat!
m_ada
Postat pe 10 Decembrie 2010 18:52
ada...
eladaela
Postat pe 10 Decembrie 2010 18:53
sper sa fiu ca-l iubesc
garbo107589
Postat pe 10 Decembrie 2010 19:09
fi guritza..,cin' te opreste..
roby_cado
Postat pe 10 Decembrie 2010 19:15
De la: tymbark, la data 2010-12-10 10:20:41se "umple" forumul asta de courve ...care mai de care mai libertine si nonsalante, cu tot felul de sfaturi pentru "meseria" de amanta

ca de obicei Q....tu ai replicile cele mai corecte si limpezi sincer....ai o gandire super realista


Ar trebui sa ai putin respect pt femei,indiferent de ce fac ele.Daca ti-a teama ca nevasta-ta si-ar pune-o cu sefu,este strict probelma(frustrarea)ta,jignind pe altcineva n-o sa schimbi lumea.Nici ti-e nu ti-ar placea sa fi jignit de altii.

Si nu te deranja sa-mi raspunzi....treaba aia,sti tu,se trateaza cu ignoranta
garbo178035
Postat pe 10 Decembrie 2010 22:50
si zici tu ca fumeile alea de se tavalesc cu toti sant neste virtoase?
floare_cu_colti
Postat pe 10 Decembrie 2010 22:54
ideea este ca nu mai aveti rusine si coloana vertrebrala siiiiii mandrie dasta si santeti tratate ca si c---e sau ca nesteee chestii de destractie si aruncate aaaa si de scara de valori auzirati? este valabil si pentru barbatii infideli eu le spun c---e masculine.
floare_cu_colti
Postat pe 10 Decembrie 2010 22:58
De la: floare_cu_colti, la data 2010-12-10 22:58:36ideea este ca nu mai aveti rusine si coloana vertrebrala siiiiii mandrie dasta si santeti tratate ca si c---e sau ca nesteee chestii de destractie si aruncate aaaa si de scara de valori auzirati? este valabil si pentru barbatii infideli eu le spun c---e masculine.


Bineinteles ca nu sunt de acord sa ti-o tragi cu seful,mai ales stind ca el este casatorit.
Dar este alegerea fiecaruia ce face cu viata lui,nu trebuie nimeni sa-i judece,sa le adreseze asfel de cuvinte...nimic nu mi se pare mai urat,sa aduci cuiva vreo afensa doar pt.amuzamentul propriu.
Probail daca aceste ''curve''n-ar axista el ar fi doar un la*agiu.....sau ar trebui sa stea vreo 4-5ani dupa o femeie s-o fu*ta,ca pe vremea lu`mam`mare....

Bine ca n-are poza la avatar,sigur si cea mai ''in limba''dupa el s-ar ferii din calea lui,cu asfel de gandire feudata.....
garbo178035
Postat pe 10 Decembrie 2010 23:27
De la: floare_cu_colti, la data 2010-12-10 22:58:36ideea este ca nu mai aveti rusine si coloana vertrebrala siiiiii mandrie dasta si santeti tratate ca si c---e sau ca nesteee chestii de destractie si aruncate aaaa si de scara de valori auzirati? este valabil si pentru barbatii infideli eu le spun c---e masculine.


Si tu pt.o un barbat cel putin ai fost ceva de distractie si de aruncat...asta daca nu te-ai maritat virgina cu gagicul din liceu......dar si el la prima vedere tot asa te-a vazut,ca n-a scris in fruntea ata zeita
garbo166924
Postat pe 10 Decembrie 2010 23:42
Chiar iti meriti soarta(de amanta) si nu cred ca vei avea vreodata parte de o familie serioasa.Nu vreau sa te dezamagesc nici sa te judec,altii sunt cu asta si Dumnezeu,prin excelenta,dar nici sfaturi nu-ti dau deoarece,dupa cum afirmi, tot tu vei lua decizia, nu cred ca esti in stare sa le apreciezi si sa actionezi in consecinta. Roaga-te lui Dumnezeu sa fii iertata(sarbatorile de iarna si postul Craciunului iti pot fi de folos) , sa-ti dea discernamant pentru a fi capabila sa alegi binele de rau iar, in final, sa te caiesti din tot sufletul.Iti doresc succes!
popapioan
Postat pe 11 Decembrie 2010 11:59
Buna,sa sti ca barbatii insurati tot tipul cauta ceva aproape ,sa se miste repede sa nu intarzie cumva de acasa,iar 19ani mai mare este ceva diferenta.....si nu cred deloc ca si-ar lasa sotia pt.tine mai ales ca se plange ca nu merge casnicia,asta e o mare minciuna,de ce nu-l urmaresti odata cand ies impreuna la cumparaturi sa vezi comportamentul lui fata de ea si copii lui,cred ca tie nu-ti da atentie nici 10%din cat ii da sotiei.esti numai buna ca esti aproape si mult mai mica,si faci si treaba buna la birou.O zi buna.
kalis27
Postat pe 11 Decembrie 2010 12:44
De la: garbo097056, la data 2010-12-04 04:09:56Buna Iuliana

Iuliana sa sti ca si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine.Si eu sunt impreuna cu seful meu de 5 luni,stiu ca ceea ce fac nu este bine,deoarece sunt casatorita,am un copil,iar el este casatorit si are 2 copii.As fii vrut sa nu m-i se intample mie asa ceva.dar s-a intamplat,si nu pot da timpul inapoi,daca as putea as face-o,deoarece acum sufar foarte mult,pentru ca m-am indragostit de el.Dar pentru mine familia mea este mai importanta,si nu am de gand sa o stric,insa stiu ca voi avea mult de suferit .Este adevarat ca toti barbatii spun ca nu se inteleg cu sotiile lor,insa eu o cunosc si pe sotia lui ,ma inteleg bine cu ea.insa chiar cred ca ei doi nu se inteleg destul de bine,tot timpul sunt in contradictoriu,si mai ales ca ea este penticostala si el ortodox.Dar nu am degand sa-i despart eu.as vrea sa ma pot indeparta de el si nu stiu cum,deoarece cand il vad cedez.uneori dragostea este oarba.ce sa fac ?Si el este un familist convins,deoarece isi iubeste foarte mult copii,si eu la fel,dar viata ne-a pus la alte incercari.De cand am facut aceasta gresala sunt mai tot timpul trista,sunt fericita doar pe moment cat sunt cu el.Chiar mi-as fii dorit sa nu traiesc niciodata aceasta experienta,pentru mine este foarte dureroasa,si nu stiu cum o sa o scot la capat.
Dupa cum vezi Iuliana traim experiente asemanatoare,ramane sa vedem cum o sa se finalizeze aceasta relatie.te rog tine-ma la curent.
O zi buna va doresc!


Sotul tau stie?... Avand in vedere ca te afli pe un forum public, ca ai poze la profil, banuiesc ca sotul tau stie.
Zanaapelor
Postat pe 11 Decembrie 2010 13:47
De la: kalis27, la data 2010-12-11 12:44:11Buna,sa sti ca barbatii insurati tot tipul cauta ceva aproape ,sa se miste repede sa nu intarzie cumva de acasa,iar 19ani mai mare este ceva diferenta.....si nu cred deloc ca si-ar lasa sotia pt.tine mai ales ca se plange ca nu merge casnicia,asta e o mare minciuna,de ce nu-l urmaresti odata cand ies impreuna la cumparaturi sa vezi comportamentul lui fata de ea si copii lui,cred ca tie nu-ti da atentie nici 10%din cat ii da sotiei.esti numai buna ca esti aproape si mult mai mica,si faci si treaba buna la birou.O zi buna.


Dar nu cred ca se pune problema ca el sa-si lase sotia.Nu zic ca nu se intampla,dar n-o va face pt.o femeie cu care a avut o aventura,si cand el stie ca ea era constienta unde e ii era locul.
Intr-o relatie se cere fidelitate,iar ce a facut barbatul asta spune multe despre el,nu stiu cata incredere ar putea avea in el,la o adica.....

Spune ca nu-si mai iubeste sotia,atunci de ce ramane langa ea?
Ori o iubeste in felul lui,in prostia lui sau are alte retineri care-l fac sa ramana langa ea,sunt atatia care raman in casnicii fara nici un viitor doar pt cinsiderente materiale,lasitate...traiesc intr-un atasament care-l confunda cu iubirea...

Cel mai bine ar divorta,scapa si sotia de un magar.
garbo166924
Postat pe 11 Decembrie 2010 16:09
De la: garbo166924, la data 2010-12-10 23:42:20
De la: floare_cu_colti, la data 2010-12-10 22:58:36ideea este ca nu mai aveti rusine si coloana vertrebrala siiiiii mandrie dasta si santeti tratate ca si c---e sau ca nesteee chestii de destractie si aruncate aaaa si de scara de valori auzirati? este valabil si pentru barbatii infideli eu le spun c---e masculine.


Si tu pt.o un barbat cel putin ai fost ceva de distractie si de aruncat...asta daca nu te-ai maritat virgina cu gagicul din liceu......dar si el la prima vedere tot asa te-a vazut,ca n-a scris in fruntea ata zeita
spre marea ta dezamagire dap sant cu gagicu din liceu te oftici?Am trecut si prin facultate impreuna si de distrat ne-am distrat si ne distram in continuare asa cum vrem noi .Am fost isteata sa nu ma arunce nimenica si nici nu am invadat familia nimanui plictisitoare nu?
floare_cu_colti
Postat pe 11 Decembrie 2010 23:32
De la: garbo178035, la data 2010-12-10 23:27:16
De la: floare_cu_colti, la data 2010-12-10 22:58:36ideea este ca nu mai aveti rusine si coloana vertrebrala siiiiii mandrie dasta si santeti tratate ca si c---e sau ca nesteee chestii de destractie si aruncate aaaa si de scara de valori auzirati? este valabil si pentru barbatii infideli eu le spun c---e masculine.


Bineinteles ca nu sunt de acord sa ti-o tragi cu seful,mai ales stind ca el este casatorit.
Dar este alegerea fiecaruia ce face cu viata lui,nu trebuie nimeni sa-i judece,sa le adreseze asfel de cuvinte...nimic nu mi se pare mai urat,sa aduci cuiva vreo afensa doar pt.amuzamentul propriu.
Probail daca aceste ''curve''n-ar axista el ar fi doar un la*agiu.....sau ar trebui sa stea vreo 4-5ani dupa o femeie s-o fu*ta,ca pe vremea lu`mam`mare....

Bine ca n-are poza la avatar,sigur si cea mai ''in limba''dupa el s-ar ferii din calea lui,cu asfel de gandire feudata.....
Las ca ai tu poza. sa te reprezinte Las sa te mariti tu si sa vie una sa-ti ia sotul fara nici o remuscare pt ca ar avea nevoie si el corespunde viselor ei si sa te vad io atunci cum ii zambesti cald si recunoscatoare ca -ti strica familia si cum o mai lauzi tu pe ia de bunavointa si de judecat nici vorba o sa o primesti cu flori
floare_cu_colti
Postat pe 11 Decembrie 2010 23:37
[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl2.glitter-graphics.net/pub/505/505882k4wz5isd6i.jpg[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 11 Decembrie 2010 23:59
De la: iuliana_venus, la data 2010-10-23 23:02:14fetelor, am nevoie de un sfat urgent.de o saptamana am facut o greseala(pentru ca stiu ca asta este,)..m am culcat cu seful meu, care pe deasupra mai este si insurat cu 2 copii.stiam de ceva timp din auzite ca nu se intelege cu nevasta lui, ea l ar fi inselat o perioada...dar asta nu ma absolva de orice vina..ideea e ca tipul este foarte inteligent,ma fascineaza, dar colac peste pupaza mai este si cu 19 ani mai in varsta.eu am un copil si tocmai am iesit dintr o relatie care a durat timp de 5 ani si in urma careia,culmea nu am suferit atat de tare knd ne am despartit(nu este el tatal copilului)deoarece l am avut pe sef.ideea este ca la locl nostru de munca, vestile circula foarte repede,iar el nu da vreun semn k ar vrea sa ma scunda,dimpotriva...ar fi in stare sa recunoasca totul..a spus k nu ma considera o aventura,dar pe de alta parte sunt impreuna de 1 spt..doar n o sa o lase pe sotia lui pt mine?cred k sunt casatoriti de cel putin 10 ani..mi e foarte drag,dar stiu ca trebuie sa ma opresc..numai la gandul k lumea ar crede k o fac sa avansez(in acest domeniu este f greu) sau pt banii lui..k mar considera o spargatoare de casnicii...ma apuca raul...s ar putea sa am sansa sa plec de aici ,undeva unde imi va fi bn,dar nu mi va placea asa tare activitate(va f munca de birou) dar el imi cere sa raman cu el, k va fi bine...ce sa fac?ajutor?



la asta trebuia sa te gandesti inainte sa te arunci in bratzele lui ca barbatzii se lauda cu relatziile lor mai ceva ca muierile , si vb aia daca o lasa pe nevasta-sa si te ia pe tn , nu rezolvi nimic ....dupa un timp o sa fi si u inlocuita .....eu nu sunt de acord sa itzi construiesti fericirea pe necazul altei femei , si mai ales sa spargi case , ca scz indirect tu asta ai facut
barbatu incearca , femeia poate sa refuze , ca de luat cu fortza nu te-a luat ...loool
as aca si tzie tzi-a placut sa fi amanta . inseamna ca nu itzi stii adevarata ta valuare si adevaratul tau statut in viatza , chit ca ai un copil , daca aveai mandrie , macar putzin acolo , plecai cu copilul in lume si aveai grija de el singura , nu stateai atarnache la oolele lui ....
u esti vinovata ca ai ridicat coada si ai acceptat ....as aca taci
angelof_love
Postat pe 12 Decembrie 2010 01:06
UITE ASA NENOROCIT FAMILIILE!!

Postat pe 12 Decembrie 2010 02:41
Salve,ce vreau sa-ti spun este k nu ar trebui sa regreti!Esti o femeie matura pe care poate drumurile vietii te-au purtat anume aici.Daca trebuie sa iei o decizie,atunci sa faci ceea ce-ti dicteaza inima si instinctul,nu sa faci pe plac altora.Lumea mereu gaseste subiecte de discutii si-n plus tu ai aparut in viata lui DUPA infidelitatea sotiei sale!"Amanta" e un cuvant nu tocmai placut insa barbatii spun ca : pt amanta e mercedesul si sampania iar pt sotie - ceaiul si tramvaiul....(Era o gluma ,o consolare...insa....) nu uita k barbatii niciodata nu cauta consolarea in bratele altei femei daca au stabilitate in familie.Atitudinea sa fata de tine vrea sa spuna ca ceea ce are deja,nu-l completeaza in totalitate,de aceea are curaj sa te apropie.
Chestia cu "spargatoare de casatorii" o gandesc persoanele care nu sunt in pas cu viteza timpului si a skimbarilor.Uneori anumite lucruri se intampla pur si simplu,fara sa decidem noi!!!( Nu vreau sa incurajez prostia,insa DRAGOSTEA nu cred k e prostie.Oricine are dreptul la fericire!!!)
Daca va iesi cu bine aceasta poveste,tu vei vedea.Asculta sfaturile altora insa sa faci mereu ceea ce consideri tu ca este bine pt viata ta si a celor ce o includ.
Succes,forta si fruntea sus!
sontza
Postat pe 12 Decembrie 2010 03:25
mesajul tau a fost postat in 2007,sunt convinsa ca problema ta a rezolvat-o fie tu,fie timpul.Speca ca esti acum in pragul sarbatorilor,fericita,iubita si linistita,de cine te merita.Cu drag OANA
oanapavel
Postat pe 12 Decembrie 2010 04:01
iti zice cineva bravo? ca spargi o casnicie?nu ai fost in stare nici de barbatul tau ..... si o sa ai grija de barbatul alteia?,.si stai asa .... ca dupa un timp o sai placa alta mai tanara si cee faci atnci? lasa casnicia omului impace si tu intoarcete la barbatul tau
garbo011957
Postat pe 12 Decembrie 2010 05:34
nu cred ca ai facut bine, punete in locul sotiei sefului si vezi tu ce ai face daca ai fi in locul ei!! si ai grija sa nu iesi ciufulita
narcysa
Postat pe 12 Decembrie 2010 05:52
De la: garbo178035, la data 2010-12-10 23:27:16
De la: floare_cu_colti, la data 2010-12-10 22:58:36ideea este ca nu mai aveti rusine si coloana vertrebrala siiiiii mandrie dasta si santeti tratate ca si c---e sau ca nesteee chestii de destractie si aruncate aaaa si de scara de valori auzirati? este valabil si pentru barbatii infideli eu le spun c---e masculine.


Bineinteles ca nu sunt de acord sa ti-o tragi cu seful,mai ales stind ca el este casatorit.
Dar este alegerea fiecaruia ce face cu viata lui,nu trebuie nimeni sa-i judece,sa le adreseze asfel de cuvinte...nimic nu mi se pare mai urat,sa aduci cuiva vreo afensa doar pt.amuzamentul propriu.
Probail daca aceste ''curve''n-ar axista el ar fi doar un la*agiu.....sau ar trebui sa stea vreo 4-5ani dupa o femeie s-o fu*ta,ca pe vremea lu`mam`mare....

Bine ca n-are poza la avatar,sigur si cea mai ''in limba''dupa el s-ar ferii din calea lui,cu asfel de gandire feudata.....


bine ca ai tu o gandire pt secolul asta si noi nu "Bineinteles ca nu sunt de acord sa ti-o tragi cu seful"....adica in rest, cu toata lumea...

normal ca barbatii nu se mai labaresc atat timp cat tara asta este plina de femei ca tine
tymbark
Postat pe 12 Decembrie 2010 06:31
De la: garbo178035, la data 2010-12-10 22:50:54
De la: tymbark, la data 2010-12-10 10:20:41se "umple" forumul asta de courve ...care mai de care mai libertine si nonsalante, cu tot felul de sfaturi pentru "meseria" de amanta

ca de obicei Q....tu ai replicile cele mai corecte si limpezi sincer....ai o gandire super realista


Ar trebui sa ai putin respect pt femei,indiferent de ce fac ele.Daca ti-a teama ca nevasta-ta si-ar pune-o cu sefu,este strict probelma(frustrarea)ta,jignind pe altcineva n-o sa schimbi lumea.Nici ti-e nu ti-ar placea sa fi jignit de altii.

Si nu te deranja sa-mi raspunzi....treaba aia,sti tu,se trateaza cu ignoranta


putin imi pasa ca nu vrei sa-ti raspund...fac ce vreau eu nu ce vrei tu

femei ca tine care isi pune curu' la bataie pt ca vrea ea sa se simta bine si nu-i pasa de nimic....am intalnit destule in viata mea asa ca......mucles!
dupa cum se observa, corb la corb nu-si scoate ochii....apropo's de faptul ca i-ai luat apararea celei cu sefu' intre craci
tymbark
Postat pe 12 Decembrie 2010 06:54
Iata, iti raspunde cineva in mod serios!....
Esti la inceputul relatiei, chiar daca suntem in decembrie...
Ar fi spre binele tau sa renunti!...Cum ar fi de-ai fi in locul nevestei lui!!!!...
Niciodata nu iese ceva bun cand iti cladesti fericirea pe nefericirea alteia !...
Doar o aventura...mai lunga sau mai scurta...
bamby
Postat pe 12 Decembrie 2010 07:09
Intr-adevar e un subiect impotant si totodata o tragedie pentru noi femeile singure, La o varsta inaintata e greu sa-ti mai gasesti sufletul pereche, spun asta pentru ca si eu sunt singura, am intalnit si eu barbati care spun ca nu se inteleg sau nu mai au relatii sexuale cu sotiile lor / ca ar sta separati ...bla, bla/ dar am ajuns la concluzia ca totul e o minciuna ca sa obtina ceia ce vor...
... defapt vor ceva nou , o aventura... restul e pentru casa si familie, mi se pare normal dar se folosesc de femeile singure si naive . Am fost si eu casatorita , dar Dumnezeu mi l-a luat , in acea vrem nu concepeam relatii extraconjugale dar viata mi le-a oferit , avand astfel de experiente, chiar daca nu sunt placute le iau ca lectii de viata iar doamnelor casatorite le recomand sa-si pastreze sotii aproape deoarece multe dintre ele isi indeparteaza barbatii si ajung in astfel de situatii
garbo040522
Postat pe 12 Decembrie 2010 07:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IMOBILIARE 5 De la: anakin 6 Decembrie 2010 14:40
Cum credeti ca arata urmatoarele specimene? 191 De la: bestia_luptatoare 20 Decembrie 2009 17:05
De ce oare la unii oameni nu le place sa vorbeasca despre Dumnezeu? 51 De la: vuvuzela 13 Iulie 2010 22:24
EU 1138 De la: Eugenia69 3 August 2012 16:06
IUBIRE 335 De la: liaiedera 24 Aprilie 2010 23:04
Setari Cookie-uri