sunt amanta

Draga mea,
Poate ca pe moment ai facut ce tea dictat inima ,dar gandeste-te si la viitor,nu cred ca va fi de durata relatia respectiva,toti barbatii au lectia invatata.Te rog sa te gandesti si la copil,mai bine gasesti pe cineva fara obligatii.....asta este parerea mea sincera dar tu faci cum crezi.
garbo002256
Postat pe 6 Decembrie 2010 20:08
eu nu sunt in situatie.. dar cand cieva cere sfatul..voi il judecati asa...in halul asta.. "suport dpt par" mai dute ma...

da spunnn spun ca unele sunt numa dupa bani asta e adevarul.. dar se intampla si sa te indragostesti de persoane nepotrivite.. vrei sa spui ca nu ti sa intamplat? se intampla..

si daca se intampla.. cel ami bine e sa clarifici situatia.. sai spui.. si vezi ce va fi.. nici sa accepti sa fii amanta dar.. asta e alta poveste.. fiecare cum crede.. mai bine ai citi casperphantom inca odata mesajul anterior cu atentie... si apoi comenteaza....
garbo057755
Postat pe 6 Decembrie 2010 21:03
De la: garbo002256, la data 2010-12-06 20:08:58Draga mea,
Poate ca pe moment ai facut ce tea dictat inima ,dar gandeste-te si la viitor,nu cred ca va fi de durata relatia respectiva,toti barbatii au lectia invatata.Te rog sa te gandesti si la copil,mai bine gasesti pe cineva fara obligatii.....asta este parerea mea sincera dar tu faci cum crezi.


'ete un sfat de la o courva cu constiinta...
deci..,gandeste-te la copil,si babardeste-te cu unu'..(altul decat sotul) fara obligatii bre..
nu de alta,dar sa nu mai strici inca o familie..,ca a ta oricum.., e pe topogan..

roby_cado
Postat pe 7 Decembrie 2010 00:18
Libertatea de expresie presupune si ea uneori ceva tabuuri ,Roby...cum era ? ,,babardeste-te ?" !! :-)
Cu speta in sine nu am nimik , nimik de declarat nici pro ..nici contra..nu as vrea sa-ti strivesc realitatea ..daca tu crezi ca ala e ,,nevinovat " ....sarmanu , inca unu care a picat in ,,plasa" unei ...cum spuneai ca se numeste.... :-)) Dar el isi ,,iubeste" sotia sa stii...ce daca o mai insala de cate ori are ocazia :-)))
Nimeni, niciodata nu a facut niciun gest de ,,sfintenie absoluta " in viata asta :-)) asa ca...parametrii sunt relativi in majoritatea situatiilor.
reyya
Postat pe 7 Decembrie 2010 00:30
absolut de acord cu tine tati..
ca mai mereu,dealtfel..
roby_cado
Postat pe 7 Decembrie 2010 00:48
yessssssssssssss......stiam eu ca nu o sa ma contrazici sugar :-)))
reyya
Postat pe 7 Decembrie 2010 00:51
trebuia sa-mi amintesti tu de zahar.. ,nu-i deajuns ca sunt eu destul de dulce..
roby_cado
Postat pe 7 Decembrie 2010 01:38
Multumesc Casper!
Iti multumesc ca incerci sa intelegi ca s-a intamplat fara sa vreau sa intru in familia altuia.
Dar pur si simplu s-a intamplat.
Si sunt sigura,ca multi sunt intr-o astfel de situatie.Dar sunt foarte multi care nu vcor sa recunoasca.sa isi arate adevarata fata.
garbo175257
Postat pe 7 Decembrie 2010 18:47
De ce si-ar arata-o , ce-ar avea de castigat? tu ce-ai castigat?
Cado , ma bucur sa te revad .
liaiedera
Postat pe 7 Decembrie 2010 18:58
Draga mea....E democratie ...si daca ti place asa mult fa sex de trei ori pe zi cu el !!! Da....vreau sa ti spun....Am salivat dupa cineva 3 ani....aceiasi situatie...Si fiind mult prea constiincioasa am ales sa plec nemaisuportand situatia,desi n am avut absolut nimic cu el.....Pentru cateva sentimente nevinovate am dat cu piciorul la tot!!!! Stii....as zice ca a fost iubirea vietii...Acum....astept minuni ..Deci....daca ti place ,si ai ocazia ...fa numai ce ti place....Stii de ce? Lumea este atata de rea incat barfeste si fara motiv....Da le sa aiba!!!! Si nu ti sterge ranjetul ironic de pe fata NICIODATA!!! Fii tare!!!! Nu lasa pe nimeni sa stea in calea fericirii tale!!! Daca el alege sa divorteze Nu este VINA TA!! Nevasta sa poate i frigida naspa...asta e!!! Orice e posibil!
klarakla
Postat pe 8 Decembrie 2010 15:18
ooo, da!
noi sa fim fericiti...
zambila
Postat pe 8 Decembrie 2010 15:24
De la: klarakla, la data 2010-12-08 15:18:32 Draga mea....E democratie ...si daca ti place asa mult fa sex de trei ori pe zi cu el !!! Da....vreau sa ti spun....Am salivat dupa cineva 3 ani....aceiasi situatie...Si fiind mult prea constiincioasa am ales sa plec nemaisuportand situatia,desi n am avut absolut nimic cu el.....Pentru cateva sentimente nevinovate am dat cu piciorul la tot!!!! Stii....as zice ca a fost iubirea vietii...Acum....astept minuni ..Deci....daca ti place ,si ai ocazia ...fa numai ce ti place....Stii de ce? Lumea este atata de rea incat barfeste si fara motiv....Da le sa aiba!!!! Si nu ti sterge ranjetul ironic de pe fata NICIODATA!!! Fii tare!!!! Nu lasa pe nimeni sa stea in calea fericirii tale!!! Daca el alege sa divorteze Nu este VINA TA!! Nevasta sa poate i frigida naspa...asta e!!! Orice e posibil!


maI, VOI O CERETI, PE CUVANTUL MEU, DACA AS AVEA treaba cu voi daca v-ati vedea de treaba, acum asta e, ti-ai cautat-o, zici ca e democratie, si ca ai salivat dupa unul, care ar fi putut fi iubirea vietii tale, pai sa-ti spun eu, ESTE iubirea vietii tale, pen'ca fata tatii, nu vei stii niciodata cat de bine sau de rau ar fi putut fi, si asa ca nu-ti ramane decat sa-ti imaginezi a'mai faina relatie de la Romeo si Juliet inainte, da vezi tu ca si aia a trebuit sa moara tineri ca povestea lor sa ramana peste veacuri (cica) cam peste tot in viata e la fel, ....dar daca minunea se intampla si rasare ingerasul de unde nici nu te astepti ????suntem in perioada in care visele se implinesc, oare ???sau te temi ???, cat despre nevasta lui frigida, da-mi voie sa-ti spun un lucru, nu exista femeie frigida, exista barbati indiferenti.....si daca in tri luni iubirea vietii tale se transforma intr-un indiferent sunt al dracu de curios, sa stiu pe ce loc clasai povestea,..........sau macar daca-ti mai aminteai de raios
casperphantom
Postat pe 8 Decembrie 2010 16:39
ce se mai dragalesc amantele astea..... da...'draga mea'.....dragele de ele
ufishor
Postat pe 8 Decembrie 2010 16:44
uite cine vb!!!
garbo175257
Postat pe 8 Decembrie 2010 17:44
eu vorbesc, o femeie careia ii ajunge un barbat
ufishor
Postat pe 8 Decembrie 2010 20:46
deocamdata..
roby_cado
Postat pe 8 Decembrie 2010 21:45
mhmm
ufishor
Postat pe 8 Decembrie 2010 22:15

chestia cu el e iubirea vietii si tu esti amanta e utopie. Daca e iubirea vietii tale si e insurat cu o alta, il iubesti precis de departe. Cit mai departe. Ca de aproape te-ar rani al dracului de tare sa se intoarca in fiecare seara acasa la nevasta - si probabil stii ca nu doar DOARME cu ea.
Deci daca intr-adevar ar fi ala iubirea vietii, n-ai suporta situatia asta si ai pleca. Numai de iubire nu e vorba in mutarile si permutarile astea....
quasaria
Postat pe 8 Decembrie 2010 23:17
Pai dimpotriva,atunci cand iubesti accepti multe lucruri....
Woody Allen s-a indragostit de fii-sa vitrega,a divortat si-a luat-o pe ea de nevasta....asta ce mai e?Sunt si in ziua de azi impreuna,au o familie.....

Daca ar fi spus,''iubitul meu a divortat pt mine'',atunci nu i-ati mai sarii in cap?

Nici o creatura umana nu poate da ordine dragostei.(George Sand)
garbo178035
Postat pe 9 Decembrie 2010 02:13
atunci cind iubesti accepti intr-adevar ca persoana iubita sa fie oricum si orice - dar NU accepti s ao imparti, niciodata.
Woody Allen a facut exact ce ar face orice barbat care iubeste. Daca nu iubea, probabil respecta cerintele sociale, o indemna sa se marite cu altcineva si se mai vedeau ei... Percepi diferenta?

Daca ar fi spus " iubitul meu a divortat pentru mine" as putea presupune ca e vorba de dragoste - din partea lui, pentru ca a divortat, si din partea ei, pentru ca n-a acceptat sa il imparta.
quasaria
Postat pe 9 Decembrie 2010 13:50
De la: m_ada, la data 2010-12-03 14:49:12E tare delicat sa dai sfaturi pe-un forum public la astfel de probleme. Fiecare caz in parte , avand diferite particularitati, nu seamana cu altul. Deci, eu cred ca nu poate fi data o solutie general valabila si folosita drept panaceu universal.


[url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl3.glitter-graphics.net/pub/1542/1542633vhzc787vcu.gif[/img][/url]
KNIGHT_31
Postat pe 9 Decembrie 2010 21:41
si ce te lauzi ?
cory_emy
Postat pe 10 Decembrie 2010 01:12
se "umple" forumul asta de courve ...care mai de care mai libertine si nonsalante, cu tot felul de sfaturi pentru "meseria" de amanta

ca de obicei Q....tu ai replicile cele mai corecte si limpezi sincer....ai o gandire super realista
tymbark
Postat pe 10 Decembrie 2010 10:20
ei pe dreaq, Tym! Era plin de la inceput, doar ca acum mai si posteaza ceea ce gandesc.
Thor_again
Postat pe 10 Decembrie 2010 10:29
pai bre zeule daca era deja plin si totusi apar altele si altele.....eu ce sa inteleg? ca ne inunda?
tymbark
Postat pe 10 Decembrie 2010 10:36
Corectie: unele dintre ele mai si posteaza ceea ce gandesc
Thor_again
Postat pe 10 Decembrie 2010 10:37
ok....inteleg unele dintre ele au curajul sa posteze ce gandesc....altele nu
tymbark
Postat pe 10 Decembrie 2010 10:54
De la: klarakla, la data 2010-12-08 15:18:32 Draga mea....E democratie ...si daca ti place asa mult fa sex de trei ori pe zi cu el !!! Da....vreau sa ti spun....Am salivat dupa cineva 3 ani....aceiasi situatie...Si fiind mult prea constiincioasa am ales sa plec nemaisuportand situatia,desi n am avut absolut nimic cu el.....Pentru cateva sentimente nevinovate am dat cu piciorul la tot!!!! Stii....as zice ca a fost iubirea vietii...Acum....astept minuni ..Deci....daca ti place ,si ai ocazia ...fa numai ce ti place....Stii de ce? Lumea este atata de rea incat barfeste si fara motiv....Da le sa aiba!!!! Si nu ti sterge ranjetul ironic de pe fata NICIODATA!!! Fii tare!!!! Nu lasa pe nimeni sa stea in calea fericirii tale!!! Daca el alege sa divorteze Nu este VINA TA!! Nevasta sa poate i frigida naspa...asta e!!! Orice e posibil!
FATA I-TI DORESC SA TE MARITI SI DUPA CE O SA AI DOI PLOZI SA PLECE LA ALTA .EEEEE atunci sa vezi fericire pe tine si cum mai pisi ochii BLEAH CORVELOR FEMININE SI MASCULINE CE V-AS LUA IO CU O NUIA DE ALUN SA VA SCOT DEMOCRATIA DIN CAP BLEAH
floare_cu_colti
Postat pe 10 Decembrie 2010 17:15
aseeee floare...altoieste-le!!! sterge-le si 'ranjetul ironic'...ce-o mai fi si ala....
ufishor
Postat pe 10 Decembrie 2010 17:26
ori esti prost ori te faci?
garbo175257
Postat pe 10 Decembrie 2010 17:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
raul facut in saptamana patimilor,ramane nepedepsit? 57 De la: demonsauinger 9 Mai 2011 11:02
Ce facem cu postamentul din fata sediilor Adevarul,Jurnalul National,Gandul,Realitatea,... 17 De la: pantera_neagra 22 Mai 2011 14:08
FACI BANI DE ACASA 19 De la: elisabeta_boia 3 Octombrie 2011 14:51
LA MULTI ANI SI UN AN 2013 CU SANATATE SI NUMAI BUCURII ! 9 De la: VOIAJOR 10 Ianuarie 2013 21:43
Subiect deschis de Nuti-Vio ,,Doamnelor si domnilor, care e starea dvs de spirit, astazi?" 37671 De la: Ioana007 11 Iulie 2016 20:06
Setari Cookie-uri