sunt amanta

fetelor, am nevoie de un sfat urgent.de o saptamana am facut o greseala(pentru ca stiu ca asta este,)..m am culcat cu seful meu, care pe deasupra mai este si insurat cu 2 copii.stiam de ceva timp din auzite ca nu se intelege cu nevasta lui, ea l ar fi inselat o perioada...dar asta nu ma absolva de orice vina..ideea e ca tipul este foarte inteligent,ma fascineaza, dar colac peste pupaza mai este si cu 19 ani mai in varsta.eu am un copil si tocmai am iesit dintr o relatie care a durat timp de 5 ani si in urma careia,culmea nu am suferit atat de tare knd ne am despartit(nu este el tatal copilului)deoarece l am avut pe sef.ideea este ca la locl nostru de munca, vestile circula foarte repede,iar el nu da vreun semn k ar vrea sa ma scunda,dimpotriva...ar fi in stare sa recunoasca totul..a spus k nu ma considera o aventura,dar pe de alta parte sunt impreuna de 1 spt..doar n o sa o lase pe sotia lui pt mine?cred k sunt casatoriti de cel putin 10 ani..mi e foarte drag,dar stiu ca trebuie sa ma opresc..numai la gandul k lumea ar crede k o fac sa avansez(in acest domeniu este f greu) sau pt banii lui..k mar considera o spargatoare de casnicii...ma apuca raul...s ar putea sa am sansa sa plec de aici ,undeva unde imi va fi bn,dar nu mi va placea asa tare activitate(va f munca de birou) dar el imi cere sa raman cu el, k va fi bine...ce sa fac?ajutor?
iuliana_venus
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:02
cineva se plictiseste teribil....
preci
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:05
pai ce sa faci iulia draga, uite, un subiect mai incolo, a continuat fata 3 ani si acu vrea sa se desparta
pe sefu tau nu-l doare gura sa spuna verzi si uscate... nu vrea sa te ascunda? unii barbati se lauda cu chestiile astea si de aici apar vorbe si alte cele
Laura_M
Postat pe 23 Octombrie 2010 23:12
dak tot te-ai bagat in relatia asta...macar stai sa vezi ce o sa iasa....nu da bir cu fugitii..Dupa cum tu vezi situatia ..pot fi multe variante de finalizare....sa ne tii la curent.
rapsody33
Postat pe 24 Octombrie 2010 04:19
Cred ca o sa ne tina la curent doar daca deschide o usa si un geam ca altfel nu cred ca mai calca pe aici.
Doara
Postat pe 24 Octombrie 2010 08:43
Daca isi lasa nevasta si te ia pe tine ,nu crezi ca peste un timp ar putea sa te lase si pe tine pentru alta mai tanara?Daca are in sange asa ceva ...Eu zic sa te gandesti foarte bine ,mai ales ca zici ca nu sunteti de mult impreuna.De obicei cam asa fac sefii,stii ca nu ma inteleg cu nevasta ,ca m-a inselat,dar cand colo,acasa sunt mielusei si au o caznicie frumoasa.
garbo260473
Postat pe 24 Octombrie 2010 09:15
pai vezi? "caznicie " de l;a cazne
si_totusi
Postat pe 24 Octombrie 2010 09:21
scumpo, ai inceput de dimineata? si tu, Doaro? da' cafeaua?
Thor_again
Postat pe 24 Octombrie 2010 09:40
iuleana,

numele muntelui cu pricina vine de la numele tau? :P
:))
eu_geminy
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:12
asculta-ti inima si fii rationala, vei gasi singurica raspunsul
aly_raz
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:27
s-a descarcat!
nu avea cui sa spuna! oooffff...
fleurdelis
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:34
De la: fleurdelis, la data 2010-10-24 10:34:39s-a descarcat!
nu avea cui sa spuna! oooffff...


eu as indruma-o sa se consulte cu o prietena, cu mama, sau cu sotia sefului , de ce nu?
aly_raz
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:38
mey, di ce sunteti rele dis de dimineatza?... traieste si ea o mare iubire...
:))
eu_geminy
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:40
de ce cu sotia sefului??
aia am inteles ca are ocupatie caci il inseala!
so....
fleurdelis
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:46
sotia sefului ii poate deschide ochii mai bine, zic si eu....nu trebuie sa ma si asculte acum
aly_raz
Postat pe 24 Octombrie 2010 10:53
dak stiam k voi fi luata la misto, nu mai ntrebam..m am gandit k persoane mai mature,cu mai multa experienta imi pot da un sfat...chiar dak decizia tot eu o voi lua..insa,dupa parerea mea,atunci knd poti face un bine,fa l ..cand nu..stai in banca ta...asta vis a vis de raspunsul cu sotia sefului...in primul rand ma gandesc k la rautati suntem toti asi..dar la dat un sfat din suflet, nu prea...dar cand plictiseala e mare....
iuliana_venus
Postat pe 24 Octombrie 2010 15:16
pai ce sfat sa-ti dea lumea cand tu cu degetele tale ai scris ca tot tu vei lua singura decizia, pe voi chiar va intereseaza ce sfaturi ti se dau pe un forum si sa le aplici in viata? mai sunt si pustoaice cu muci la nas si le intereseaza rau niste chestii
Laura_M
Postat pe 24 Octombrie 2010 15:22
pari destul de matura,si pe deasupra si cu un copil,ca sa poti lua o decizie.....parerea mea este sa o iei pe cea mai buna,odata si odata inevitabilul se va produce....si probabil sti la ce ma refer.
cum ai spus si tu,ca sotia la inselat...nu te absolva de nici o vina......
gandeste-te daca:el isi insala sotia,amanta de ce nu si-ar insela-o?
anaROBERT
Postat pe 24 Octombrie 2010 15:35
1. Greseala este ca te-ai incurcat cu un barbat casatorit. Ca sotia l-a inselat, era numai si numai treaba lor. Trebuia sa isi regleze intai conturile cu ea si apoi sa inceapa o relatie.
2. Faptul ca tu constientizezi, din punct de vedere moral si profesional, cam ce ai facut, este un lucru bun. Poate, pe viitor, te vei feri de complicatii.
3. Faptul ca nu vrea sa "te ascunda", eu zic ca este, iarasi, bine. Inseamna ca ii pasa de tine, cred eu! Pentru ca majoritatea cam asta vor = sa nu cumva sa se afle.
4. Nu-ti bate capul cu barfa! Femeile singure, de cele mai multe ori, sunt denigrate oricum (mai ales daca mai arata si bine). La noi, pe aici, este o vorba ... si sa ma ierte barbatii, dar ... asa-i vorba: la femeia singura ridica ochii si-un magar. Asa ca, si daca o faci si daca n-o faci, tot barfita esti! De parca numai femeile maritate se pot bucura de statutul de "femei serioase".
5. Daca tot ti s-a ivit ocazia sa pleci pe alt post, du-te! In situata asta, vei disparea si din ochii actualilor colegi si il vezi si pe el daca renunta sau nu la tine. Daca nu renunta si iti mai este si drag, probabil ca va trebui sa isi clarifice si situatia conjugala.
Doinita201
Postat pe 24 Octombrie 2010 16:18
Nasol, n-as suporta astfel de poveste!
All_right
Postat pe 24 Octombrie 2010 16:20
iuliana dar tu crezi tot ce-ti indruga seful tau? esti chiar naiva, parerea mea. De unde stii tu ca e adevarat ca si sotia il inseala, daca ar fi facut asta oare mai erau impreuna? gandeste-te putin. De unde stii tu ca saraca femeie nu sufera dupa printul tau? mai ca naive mai suntem noi femeile
blondy_made_to_love
Postat pe 24 Octombrie 2010 22:10
si e si cu 19 ani mai in varsta? ar putea sa-ti fie tata, nu te gandesti si la copilul tau, s-au terminat barbatii????
blondy_made_to_love
Postat pe 24 Octombrie 2010 22:12
buna sincera sa fiu nu cred ca renunta la sotia lui pentru tne.
asa fac toti barbatii cand vor o aventura,zic ca nu se inteleg cu sotia lor pentru ca asa stiu ca cazi mai repede in plasa.Mai greu gasesti un barbat sa nu se laude ca s-a culcat cu tine.Sfatul meu ar fi sa iti vezi de munca care o faci si sa -l ignori cand iti propune ceva in afara de munca

simona00980
Postat pe 25 Octombrie 2010 09:00
iuliano...carpe diem....

ii trece lui....nici unul nu se intelege cu nevasta cand gaseste ceva mai...."bun"
eladaela
Postat pe 25 Octombrie 2010 09:11
bai nene, cata teorie...
doar se stie ca atata timp cat focu' arde, o sa asculte numa' de Dansa...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 25 Octombrie 2010 14:25
sti ce-mi place mie ????????? uite , dom'le una care se declara ...........e amanta........
jeanette40
Postat pe 25 Octombrie 2010 14:35
jeanette, nu inteleg de ce ar fi o rusine.
amanta e o femeie iubita(posibil), care la randul ei iubeste(tot posibil)...
de ce musai sa fie blamata, ca "nu are acte" cu cetatzeanul respectiv?...
si daca cetateanul (cetateanCa) "are acte", inseamna ca are automat parte de amor?...

pai da!...:)
eu_geminy
Postat pe 25 Octombrie 2010 14:39
Geminy.........ma refeream ca , mai repede se declara sfinte ........, apoi niciuna amanta ..........ce draeqqqqqqqqq .....
jeanette40
Postat pe 25 Octombrie 2010 14:42
pai da, ca astea-s fixuri vechi, adanc inradacinate in societatea noastra... o schimbare de mentalitate, nu ar strica.
doi oameni se iubesc. o astfel de relatie presupune un barbat si o femeie. care-i problema?

pai hai la musulmani, unde femeia care inseala e omorata cu pietre, iar barbatii (teoretic) sufera cel putin oaresce amputari de organe, dupa modelu' "dinte pentru dinte"..:D
:))
eu_geminy
Postat pe 25 Octombrie 2010 14:45
De la: iuliana_venus, la data 2010-10-24 15:16:16dak stiam k voi fi luata la misto, nu mai ntrebam..m am gandit k persoane mai mature,cu mai multa experienta imi pot da un sfat...chiar dak decizia tot eu o voi lua..insa,dupa parerea mea,atunci knd poti face un bine,fa l ..cand nu..stai in banca ta...asta vis a vis de raspunsul cu sotia sefului...in primul rand ma gandesc k la rautati suntem toti asi..dar la dat un sfat din suflet, nu prea...dar cand plictiseala e mare....



daca cumva faceai referire la mine, sa stii ca nu ti-am spus-o cu rautate. E normal ca el sa nu-si laude nevasta, dar de cele mai multe ori, acestea sunt niste femei minunate, crede-ma, stiu cazuri concrete, asa ca...traieste-ti viata asa cum ti-o doresti si scuza-ma ca mi-am permis sa-mi dau cu parerea.
aly_raz
Postat pe 25 Octombrie 2010 21:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TU IUBESTI ROMANIA ? EU DA ! 38 De la: VOIAJOR 14 August 2012 19:54
comunicarea nonverbala 431 De la: alexxandra 23 Martie 2012 13:37
help...please 2 De la: zambil 30 Noiembrie 2010 20:00
Amanta de cariera. Statut de invidiat sau de compatimit? 449 De la: daria_pet 3 Ianuarie 2010 20:40
Rugăciunea Sf. Marta 33 De la: Dab__ca_Alexandra_1 30 August 2016 21:43
Setari Cookie-uri