tratament!!!

pai fac si eu ca evreul: ce-mi iese la chestia asta?!
aly_fab
Postat pe 18 Mai 2010 15:11
bogatie sufleteasca si un zambet pe buze
alinakatt
Postat pe 18 Mai 2010 15:13
ok, s-a facut atunci! ma spiralez si eu cu voi!!
aly_fab
Postat pe 18 Mai 2010 15:14
chanty cine vrea imbratisare e bine venit..... dar pe riscul sau
alinakatt
Postat pe 18 Mai 2010 15:14
vedeti fetele ca dupa ce spirala e inchisa ne punem in fata guvernului si continuam aroganta ZU dansul piticului Boc

Am iesit in 5 min. iubiti-va si dati naframa de podea
alinakatt
Postat pe 18 Mai 2010 15:17
gata, ultimul meu contact cu forumul!
.... ca sincer, ma consider superioara discutiilor din cercul vostru . si cum apareti peste tot, in acelasi "hal" .sunt membra din 2008, dar nu m-a pasionat forum-ul, citeam foarte putin sau deloc, putin-ul acela fiind ceea ce scriau fetele din grupul meu de prietene si atat. abia cand n-am mai inteles ce scriau (referiri la cearta, pace, steaguri albe si nu subiecte legate de copii) am intrat sa vad ce se intampla. dar o sa-mi tai definitiv portia de curiozitate referitoare la forum-ul asta! si sa nu credeti c-o sa-mi fie greu.deloc chiar!

mi-a fost adresat un mesaj (un sfat cica), insa citatul dat nu are nici o legatura cu sfatul! hihihi, da' chiar nici una! in fine, trec peste, incarcand sa va explic (ca vad ca singurele va e ceva mai greu) ca "personalitatea" sesT facea parte din metoda/abordarea pe care am ales-o, anume platitul cu aceeasi moneda! credeam ca e destul de evident! de ce nu m-am semnat la sfarsitul acelui mesaj (ca username-ul era altul, e total neimportant)? pai, sa-mi fie cu iertare, da' daca nici motivul asta nu era/este inca evident ....plus de asta, NU M-AM DAT NICIODATA DREPT SES SAU ALTCINEVA! am spus ca sunt o mamica simpla si mandra de copilul ei, de un an jumatate pe site - era purul adevar!
o sa ignor sfatul, ca n-am inteles mare lucru din el si m-a lasat la fel de rece halul de exprimare: eu cand vreau sa ma fac inteleasa cu ceva, nu fac referiri la elasticul chilotului, la firma de sosete sau la parul de pe spate.nu de alta, dar pierde interlocutorul firul si interesul de a ma mai asculta!
nu inteleg mai nimic din ce scrii, ai un mod tare ciudat de "a despica firul in 15" .... si mai si zici ca e defect profesional?!?! mie nu-mi suna a bine! ;)

n-am vrut sa fac pe detectivul pe site,insa COPY/PASTE s-a dat singura de gol, ea fiind in spatele profilului clona al anei, profil mizerabil, dupa parerea mea. macar al meu puncta ceva, al ei doar zgandarea. Inca de la bun inceput, acelasi mizerabil l-am gandit si referitor la profil si la persoana care s-a dovedit a fi, deci se pare ca la mine lucreaza bine subconstientul! ;) . as da o lidie, ca sa nu zica lumea ca nu vin si cu dovezi in ceea ce spun, insa nu numai ca profilul de care vorbesc a fost sters, dar nici nu vreau sa conving pe nimeni de nimic, mai mult o scriu pentru ea! da, asa este, daria e nume real, iar profilul tau se numea dariutza parca (nu mai tin minte exact) si ai fost practic cea care mi-a urat bun venit pe site (deci, daca ar fi sa numar, deja ti-am numarat 3 profile). poza de la profil era aceeasi ca si cea de acum (acelasi copilas cu lingura-n mana am memorie vizuala destul de buna, nu ma vait deloc!). recunosc, te-ai straduit ceva sa postezi de pe ambele profile de acum, in exact acelasi timp . si mai astepti si scuze, de la tine?! de la altii?! . nu stiu, eu nu-ti dau sansa! hihihi dar nu e treaba mea, nu-s psihiatru.

ADIO, doamnelor, va las sa va scrieti biblia in continuare! ADIO forum! . imi mai innod o vena si-mi revin repede!

deja parca ma simt mai bine! anca :)
anca4vlad
Postat pe 18 Mai 2010 16:07
Dar de ce doamne, iarta-ma va certati si aici? si de ce folositi mai multe profile? nu e destul de urata viata zilnica si cu destule probleme, incat aici sa fie o oaza de liniste si placere de discutii? Si apoi va veti intoarce si la servici si sa vedeti atunci probleme pe capul vostru... Ia mai luati o pauza de la chestii negative!!!
IriCris
Postat pe 18 Mai 2010 16:51
anca4vlad da de ce sa fie ultimul contact cu forumul el nu are nici o vina saracul cu ce ti-a gresit
oricum tu esti net superioara proclamata singura si noi celelalte suntem pleava forumului si ne inchinam domniei voastra
mai devreme am vazut ca alina a facut o spirala de intelegere si pace hai si tu chiar daca esti superioara mai mult ridica-ti mainile catre ceruri si coboara-ti catre noi, capete plecate in fata ta,umple-ne de lumina, bunatate si intelepciune
arata-ne calea si lumineaza-ne spre intelepciunea superioara hmmmhmmmmmhmmhmmhmmmhmmhmmmhmmm
simt ca ma apropii de o campie inflorita, iezii zburda zglobii peste iarba verde si pura hmmmmhmmmmhmmmmhmmmhhmmhhmmmhmmmhmmmhmmm
ma simt cu adevarat superioara
vrei sa fim prietene sunt curata si pura
ma accepti anca?
mi-am facut doua codite si mi-am pus si basmaua pe cap sa fiu in ton cu tine
IMBRATISAREEEEE
tusi_Oli
Postat pe 18 Mai 2010 19:04
anca4 vlad............ cat de mult te inseli...

alina vreau si eu sa intru in spirala, mai e loc?
lidya
Postat pe 18 Mai 2010 21:18
raspund eu da mai este loc in spirala
o seara faina
va tuc
tusi_Oli
Postat pe 18 Mai 2010 21:20
vedeti voi, stimate mamici.... chestia cu suprematia si cu superioritatea pe un forum iar e relativa. Am sa spun cateva lucruri, niste clisee care suna banal, dar eu cred ca nimeni nu trebuie sa fie superficial cu ceilalti si mai mult sa ne credem superiori.... Eu de multe ori imi citeam postarile, si observam ca de multe ori nu numai ca "mancam" litere, dar si cuvinte, aiurea mi se pareau si mie aceste postari!! Ale mele!! Deci, ce era sa fac? Sa ma consider superioara mie insami?!Nu stiu daca intelegeti ce vreau sa scriu... Nu dau exemple din alte parti, de la alte mamici ca poate fiecare are probleme, si nu-mi permit!!!
Niciodata nu vom sti cu adevarat ce se afla in spatele acestor nume, nickname-uri de pe un forum. Niciodata NU judeca, pentru a NU fi judecat la randul tau.
Ce ai scris anka, mi s-a parut cam dur fie vorba intre noi... Si ai atacat direct de data aceasta in TOATA lumea de pe aici.
Sa ma iertati, eu sunt mai noua, si poate cele cu vechime mai multa stiu mai bine despre ce vorbeste Anka.

O seara buna la toate mamicile!!
aly_fab
Postat pe 18 Mai 2010 23:59
deci cu adevarat exista un rezultat la acest tratament...Ancuta si-a varsat naduful pe care il are din 2008 incoace, mai mult sa zbatut sub alte identitati dar in final a invins si-a gasit pacea sufleteasca si a trecut catre un nivel mai superior...si culmea de cand am deschis spirala
Consider ca acum ca l-am gasit pe GuruAncuta care ne este net superioara putem inchide si spirala.Mame trantiti baticurile in vant dar ramaneti cu hainele pe voi....simt energia cum vine...GuruAncuta arata-ne calea intelepciuni!!!

Aly_fab dar nu pui la suflet ce a zis GuruAncuta lasa-o, iarta!
Esti inca in spirala si nu poti fi atinsa de energii negative
alinakatt
Postat pe 19 Mai 2010 10:18
Lidia intri in spirala doar daca incetezi sa te mai iei de par cu Anabell....trebuie sa o pupi zgomotos pe Anabell si sa va iubiti
alinakatt
Postat pe 19 Mai 2010 10:21
buna dimineata Alina. Cafeluta?????
Pitu
Postat pe 19 Mai 2010 10:22
coffe scurta si am plecat
alinakatt
Postat pe 19 Mai 2010 10:23
accepta cafeluta de la mine si stai un pic cu mine la discutii. Trebuie sa ma tratez un pic ca sau mai bine zis s ma luminezi si pe mine cu ceva. Vrei?
Pitu
Postat pe 19 Mai 2010 10:24
spune repede ca tre sa fug la aeroport...
alinakatt
Postat pe 19 Mai 2010 10:30
am inteles. eu iti scriu si cand ai timp si chef imi raspunzi. Eu nu ma supar si nu sunt sensibila. Deci te rog lumineaza-ma : topicul asta l-ai deschis tu din cate am inteles. Ai scris ca vrei sa scrie pe acest topic persoanele care s-au simtit jignite sau cum vor ele sa spuna de catre tine. Pai eu nu am vazut nici una cu exceptia ancutei pe care eu nu o inteleg ce vrea, sa iti spuna ceva urat. Dar se cearta fetele intre ele. Si nu numai pe un topic pe oricare. Cum se deschide un topic cum hop e samanta de scandal. Eu nu mai inteleg nimic si nici nu stiu unde sa urmaresc. Oricum sunt curioasa care era faza cu ancuta ca eu nu am inteles ce urmareste sau ce vrea sa zica.
Pe care topic se pot discuta fel si fel de chestii nu numai strict legate de bebe ? Te intreb pe tine personal pt ca esti printre putinele persoane care ar mai discuta si altceva. Nu fac referire la nimeni, doar ca eu cand intru aici (cand ma plictisesc) as discuta si alte chestii asa intre femei, la o barfa ceva.
Stiu ca e un forum despre copii dar nu discuta copiii ci mamicile lor si eu personal am nevoie de diversificare. Sper sa ma inteleaga restul mamicilor (pe mess nu intru ca nu imi place) ca printre informatii legate de bebei mai vreau si alte discutii (ca simt ca ma plafonez).
NU vreau sa ma cert ci sa discut (virtual), sa bem coffeeee virtual. Cer prea mult pe acest forum?

Pitu
Postat pe 19 Mai 2010 10:38
asa cum la bb faci diversificarea asa vrei si tu un pic de sare si piper in mancare..e normal sa-ti doresti sa fie si altceva in afara unui pampers plin cu pisu.
Mi-ar place sa vad cate mamici recunosc sincer ca dupa nastere toate lumea lor sa dat peste cap.
Stop...nu sariti in sus... da, a deveni mama e un lucru minunat care nu are termen de comparatie dar incet incet dupa ce trece perioada 0/6 luni si mama se mai relaxaza, nu mai este atat de tensionata se simte mult mai capabila si usor usor isi doreste sa savureze o cafea cu prietenele si sa vorbeasca ...oare ce? doar despre bb? da in faza initiala,dar si o mica barfa e binevenita sau gresec?
Am deschis acest topic pentru a fi improscata cu balegar bio de cele care s-au simtit lezate de cum vorbesc si cum ma exprim.Da am un fel mai acru,vb.lui Anabell,dar stiti de ce?e ff simplu...
pentru ca nu vreau sa cred ca din momentul in care fiecare dintre voi ati devenit mame ati dat CANCEL la tot ce ati facut pana in momentul cand ati nascut.
Nu pot sa cred ca ati sters trecutul in care v-ati distrat cu prietenii, cu sotul, familia, intr-un club, sau o vacanta petrecuta la mare sau munte ...chestii care le-ati face si acum daca ar fi timp, daca ar fi cineva care sa stea cu bb o noapte care sunteti cu sotul la o petrecere, multi alti daca...
Adica nu cred ca vi-ati pus baticul in cap si rositi toate cand se vorbeste in prezenta voastra de organe sexuale....
ca se mai trec limitele aste da e adevarat, dar fiecare din noi trebuie sa-si stie limita si cat poate sa duca...
am plecat ca ma de lucru, mai vorbim...
alinakatt
Postat pe 19 Mai 2010 11:01
neatza pitu
o cafa bei cu mine? chiar daca este una virtuala
promit ca atunci cand ajung in oradea sa bem si un reala
o zi faina si un pupic
tusi_Oli
Postat pe 19 Mai 2010 11:18
mai fetelor ce faceti,simtiti ca va plafonati,va plictisiti

pitu esti libera sa discuti orice ai tu chef la momentul respectiv,o poti face oricand esti libera nu te retine nimeni,daca esti atenta vei vedea ca nu sunt numai discutii despre copii,dar vezi tu fiecare este cu parerea lui si automat se vor naste alte si alte pareri contrarii si inevitabil una mai tafnoasa va sari de cur in sus(scuze de expresie)

asta nu a fost cearta aici,te contrazic de data asta iar anca4vlad a vrut sa sublinieze ceva,se vede ca nu a fost inteleasa,ea este memebru din 2008 dar nu are postari pentru ca nu o intereseza sa posteze,intra doar pentru a citi mesajele de la prietenele ei,nuo pasioneaza forumul.

nu a spus nimic cu rautate desi a f ost interpretata gresit,si fara suparare alina a deschis acest topic pentru ca tot ea sa fie improscata cu venin si sa i se arunce oo in cap iar anca4vlad a avut tupeul si a facut-o,cu ce a gresit ea?insasi alina a cerut asta si i sa raspuns.


asa cum si eu imi mentin parerea desi nu am nimic cu alina ma pot intalni cu ea la o coffa la plaja cand va veni,imi mentin parerea ca este o acritura si de multe ori nu prea inteleasa dar asta felul ei.
anaROBERT
Postat pe 19 Mai 2010 12:04
Buna dimineata fetelor.

Cu totii avem moente in care probabil nimeni nu ne intelege...si ne considera niste acrituri. Uite de ex eu, azi sunt acritura rau, asa ca prefer sa stau cu capul in nisip ca daca ies din casa sigur iese o paruiala ceva.
sa fie ceva hormonal? tot ce e posibil Cert este ca femeile au mai muti hormoni care o iau razna la un moment dat si dau comenzi ciudate creierului.....
aly_fab
Postat pe 19 Mai 2010 12:25
tusi mai e cafea si pentru mine ? ca ma sim grea de cap.. si poate-mi revin...
aly_fab
Postat pe 19 Mai 2010 12:26
pai aly hai sa te ajut poate iti revi ,ne paruim noi aici virtual si apoi poti iesi la aer
anaROBERT
Postat pe 19 Mai 2010 12:30
mai fetelor, dar voi de ce nu respectati tema topicului? eeeeeei dracie
aly_raz
Postat pe 19 Mai 2010 12:34
nu se mai respecta de multa vreme tema topicului aly_raz ca daca s-ar respecta titlul forumului in sine ar deveni o plictiseala in masa asa ca trebuie sa mai facem si altceva ca altfel ne plafonam vorba lui pitu
anaROBERT
Postat pe 19 Mai 2010 12:37
este cafea pt toate fetele
cine mai vrea?
tusi_Oli
Postat pe 19 Mai 2010 12:39
scuze fetele dar am avut treaba cu micuta mea. tusi oli oricind cafeaua si virtual si la oradea. :)
ana asta am zis si eu ca acest topic a fost deschis de alina pt aceleasi motive pe care le-ai spus si tu (nu mai repet). Ideea era ca nu am vazut de la nimeni sa zica : alina pe mine ma scoti din sarita, ma enervezi, nu imi place sa vorbesc cu tine, etc.... doar ancuta a zis ceva acolo dar nu referitor numai la alina si sincer a scris multe si nu am inteles eu mare lucru. Poate alina a inteles. Nu cred ca e vorba de cat timp postezi. Eu una citesc ce scrieti voi si nu raspund la tot ce se scrie. Nici macar nu ma uit pe toate topicurile. Nu raspund cand nu stiu sau cand nu am chef. Citesc cu un ochi si cu altul sunt la fata mea. de obicei eu intru dimineata.poate raspund si eu si ma bag in seama fara sa ma priveasca.
Pitu
Postat pe 19 Mai 2010 12:42
sa recunoastem ca poate multe au ceva cu ea dar nu au treaba,nu vor sa posteze sau sa isi spuna parerea.

cu mine au avut multe ceva si au intrat m-au facut cu ou si cu otet si s-au calmat fetele
anaROBERT
Postat pe 19 Mai 2010 12:44
ete eu am ceva cu Alina, ma enerveaza la culeme fata asta, e....n-am cuvinte sa o cataloghez, e bine asa fetele? si as putea zice mult mai multe, dar ma abitn, Alina te astept la o paruiala, dar pe bune
aly_raz
Postat pe 19 Mai 2010 12:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gradinita Constanta 1 De la: garbo248877 9 Aprilie 2013 21:10
Prenatal si Postnatal! 15 De la: garbo160676 18 Martie 2011 08:44
Ce analize , ecografii se fac copiilor 0-3 ani 1 De la: mony08 17 Februarie 2010 14:59
PRIMII DINTISORI 7 De la: Alina80 4 Septembrie 2009 20:23
masaj, gimnastica la bebici! 2 De la: nico_sabo 5 Iunie 2009 13:08
Setari Cookie-uri