"special" pentru .... "doamnele" nemultumite de subiectele de pe forum!

incep cu inceputul, chiar daca ma repet cu titlul:
ASTA E TOPIC PENTRU...."DOAMNELE" NEMULTUMITE de subiectele de pe forum! si, prin nemultumite, ma refer la cele care considera ca au o educatie si cunostinte mult peste "temele" topic-urilor existente pe acest forum/site, care de altfel este un site pentru mamici mandre de puii lor, insa nu atat de mandre de sine incat sa nu ceara o parere sau un sfat sau sa schimbe idei si experiente cu alte mamici asemenea lor!!!!
deci, celor care va incadrati in cea de-a doua categorie, imi cer scuze anticipat pentru .. crearea acestui topic, insa am simtit nevoia s-o spun!

"doamnelor" - anume alinakatt, tusi_oli, lidya, viobregar (si cele care le tin trena) va ofer cadou acest topic, mentionand ca aici va puteti arunca linistite vorbele urate si parerile de tip mahala (si stati linistite, ca sunt la fel de expirate si ale voastre!), pe orice subiect doriti, la adresa oricarei persoane doriti, la orice ora din zi sau noapte doriti!!!! macar, de data asta, o sa fiti in stransa legatura cu tema topic-ului, indiferent de directia pe care o poate lua de la o zi la alta, iar cele neinteresate de cultura voastra va pot ocoli cu usurinta!

pentru o mai buna dezvoltare a topic-ului, va pot coordona, propunandu-va ca in fiecare zi sa aruncati vulgaritati care incep cu o litera anume (de exemplu, puteti incepe cu litera x sa zic), sau atacand cate o persoana pe zi (pentru a nu pica in expirat), incepand cu persoana pe care o aveti cel mai aproape, pentru a fi cat mai credibile! sau va puteti intrece in compunerea unor fraze cat mai lungi, cu cat mai multe replici taioase subiectul si predicatul sunt la alegere! . asa macar, consider eu, aveti si voi un tzel in viatza!
imi permit chiar si un sfat: va puteti chema si sora-vecinei-prietenului varului-invatatoarei-copilului-vostru, pentru o mai mare (si sincera!) convingere in grup ca sunteti intr-adevar demne de faptul ca parerile voastre sunt litera de lege, votate de majoritatea! . de altceva nu va vad in stare sa demonstrati, deja dovezile cum ca ati avea cei 7 ani de acasa sau ca sunteti mamici converg spre zero. absolut!

desi va dati mari doamne, cu o varsta, cu diploma si job-uri bune, aveti limbajul si comportamenul unor fetiscane de 20-23 de ani, care fac orice si spun ce e la moda, doar-doar ies si ele in evidenta.cu cevaorice! ma intristez cand vad ca unele mamici va considera foarte tari sau haioase intr-un anume fel! mie imi pareti patetice si dormice de barfa (da in grup, neaparat!) in orice zi/ora/minut/secunda!

deci, bine ati venit (va ofer cu cea mai mare placere acest spatiu) si sper sa va simtiti confortabil intr-un asa mediu cunoscut voua si sa va mutati resedinta pe acest topic, lipsindu-le pe mamicile -care simt ca si mine- de larga voastra experienta de viata! mai ales ca ele nu faceau decat sa-si spuna parerea, sa schimbe idei, nu sa impuna ceva-cuiva!

!!!!!!!!!!!!un indiciu pentru raspunsul la intrebarea de ce v-am creat acest topic? ....cand stiu clar cam care ar fi "consecintele"! : e stresant sa citesc diverse discutii (cu sau fara importanta) si sa fiu bruscata de mahalagismul vostru modern! si, culmea, imi place sa ascult parazitii, imi place muzica neagra in general, insa ma zgarie pe creier interventiile voastre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anca4vlad
Postat pe 14 Mai 2010 06:00
sesTtu esti draga????
si mai exact ce te-a deranjat pe tine draguta in ultimul timp de ai simtit nevoia sa te exprimi atat de mult....esti sigura ca le-ai numit pe toate nu ai uitat nimic, nici un nume...????
data viitoare cand vrei sa mi te adresezi nu te mai obosi sa-mi vizitezi profilul sau sa-mi scri mesaj privat ,fa-o direct on line economisesti si tu un pic de energie
in rest numai blablabla nici nu am reusit sa tin firul a ce ai scris..... scrie scurt si la obiect draga mea...ei fi si tu vreun inceput de ceva si nu am stiut noi fara sa ne coordonezi tu maria ta...ma lasiiiii...nu ai treaba?ceva?sa-ti duci pruncu in parc?nimic...iti pierzi vremea cu noi pe aici vai vai vai
alinakatt
Postat pe 14 Mai 2010 10:03
muzica neagra in general.... mai suna cumva dar paraziti...... cred ca este pentru paraziti. Parerea mea personala si avind in vedere topicul si invitatia pot sa spun ce vreau aici. Deci... eu nu inteleg cum o femeie poate sa asculte parazitii si sa ii si placa. Aia e muzica????????????????????
Pitu
Postat pe 14 Mai 2010 10:10
iart-o
alinakatt
Postat pe 14 Mai 2010 10:12
dar mai exact ce inseamna muzica neagra?
Pitu
Postat pe 14 Mai 2010 10:12

dar nu e nimic de iertat. Oricum fiecare cu gusturile lui dar pe mine ma depaseste. Si sa preferi parazitii mai mult decat niste "mahalagisme" sau discutii un pic mai "vulgare" carede fapt sunt o relaxare si o detasare de la problemele si grijile zilnice (plus ca sunt discutii ale unor mamici) chiar ma lasa masca.
comentez si eu ce pot si scriu pe unde apuc. mai concret ma bag si eu in seama. dar timpul a expirat ca s-a trezit terorista mea mica care parca ar manca piper la mic dejun, pranz si cina. :)))))))))))))) tre sa beau si eu un pic din laptele ei ca poate contine energizant si pot sa tin pasul cu ea. sunt cam baba si ramolita, poate de aceea nu pot sa tin pasul nici cu parazitii
Pitu
Postat pe 14 Mai 2010 10:17
nu insista...tu chiar ai citit tot mesajul ei????esti crezi????
ti-am mai zis iart-o
Ps. Lorena...te-am jignit cu ceva si nu imi dau seama in ultimele luni....asa de curiozitate....am sa pun intrebarea asta pe unde postez sa vad cine-i sensibil...sa prescriem tratament
alinakatt
Postat pe 14 Mai 2010 10:19
alinakatt
Postat pe 14 Mai 2010 10:20
bine alina. imi cer scuze. poate ca ...
am interpretat gresit. dar nu cred ca se supara cine a scris ca a zis ca putem scrie ce vrem. acelasi monolog il tin si sotului meu care ma termina cu parazitii (are in masina) dar mai rar pune cand sunt si eu cu el ca imi dau ochii peste cap si comentez ...asa ca se abtine.
Pitu
Postat pe 14 Mai 2010 10:24
dar ai iertat-o sau nu????
alinakatt
Postat pe 14 Mai 2010 10:29
daaaaaaa
dar nu aveam ce sa iert.
exact cuma spus poti sa scri ce vrei aici. dar daca se mai deschid multe topicuri de genul asta eu ma
ca nu mai stiu unde sa intru. nu am rabdare si nici timp sa le urmaresc pe toate.
ii dau si flori si un pupic ca sa nu se supere.
Pitu
Postat pe 14 Mai 2010 10:33
Bey draga doamna ce te-ai obosit sa deschizi acest toipc pentru noi proastele satului....sper ca ne onorezi si cu prezenta din cand in cand si ar fi frumos sa specifici clar cine sunt restul asa sa nu se faca confuzie ca poate te mai ia de par careva pe aici, da-i nume la tot ce vorbesti tu pe acolo...cel putin eu asa fac si culmea nu ma ascund sub alte identitati, nu fac pisu pe mine ca altele....sau stau in umbra ca altele...sau fac pe nu stiu ca altele...deci daca ai ceva de obiectat la adresa mea de luni sunt on line pentru tine draga mea...azi nu pot am o ieseala cu fetele...ti-e ciuda?
alinakatt
Postat pe 14 Mai 2010 10:40
nuuuu din nou!
Am aici un steag alb pe care-l ,,flutur"mamicilor!!!
PEACE
chanty
Postat pe 14 Mai 2010 11:21
sunt de acord cu chanty...GATA CU CEARTA!!!!!!!!...suntem o comunitate de mamici ...si ar trebui sa fim unite ,sa ne dam sfaturi una celeilalte,nu sa ne adresam cuvinte jignitoare ...
eu_mino
Postat pe 14 Mai 2010 11:26
dar de ce nu sincer as vrea sa stiu cini cu cine sa jignit de ia sarit mustarul sensibilei.
sa posteze draga cand e lumea on line nu miseleste pe la spate...si apoi daca nu-i place balciu de ce il promoveaza
alinakatt
Postat pe 14 Mai 2010 11:27
si care sunt draga vulgaritatiile ai vazut pe careva sa vorbeasca cu organul in cavitatea bucala la fiecare 2 secunde...stai naibi in banca ta...daca ar fi lumea asa jignita dupa cum pretinzi cu cine ar vorbi pe aici...singure ele cu ele fara nici una...ce naiba atata sensibilitate ce faci bey femeie in realitate iti tai venele la propriu i-ati un zanax si vezi totul mai clar
aaaa vrei sa fi prietena mea ,....hai te roooggggg...
salutare fetele chanty, eu mino si cine se mai obosescte sa scrie pe aici .... voua va cer scuze daca va deranjez dar asteia cu batic pe cap niciodata...prfacuta satului
alinakatt
Postat pe 14 Mai 2010 11:33
ane_mary_kidz
Postat pe 14 Mai 2010 13:52
da nu inteleg ceva pe acest subiect pot vedea mesajele intregi, insa pe altele nu, cineva a sabotat treaba pe aicil?
ane_mary_kidz
Postat pe 14 Mai 2010 13:57
Alina lumineaza-ma si pe mine!!!!!!!!!
Tu ai idee cine a deschis acest topic??
E la misto? Sau vorbeste serios??????????? Ca eu nu mai inteleg
Fetelor nu va alarmati. Inca nu e nici macar samanta de scandal.
Pitu
Postat pe 14 Mai 2010 14:50
true anka. pt toate mamicile...care sunt cotzofane si mahalagioacice...aici un tatic si va spun ca sunteti papapdii cu toate.-ma refer la alea care tot comenteaza si au multa energie ,din cauza ca barbatii stau degeaba....LOL
.. iq...ul daca va este mic mai bine tacetzi .tot va impacientati ca legumele...daca nu aveti habar de spiritul de gluma si de mishto.... folositi morcovul sau alte unelte.kiar va place sa fiti femei -adika sa tot comentati, sa invartiti problema in sus si in jos.....deci "doamnelor"ascult si eu paraziti-nu este un gen musical doar pentru barbati.si sunt de acord cu anka.stiu ca imi aprind paie in cap dar sincer... mi se rupe.
iullius2001
Postat pe 14 Mai 2010 20:38
multumesc anca4vlad
daria4u
Postat pe 15 Mai 2010 22:13
cu cea mai mare placere, lidya!!!! oricand vrei, te integrezi perfect aici! ;) hihihi
anca4vlad
Postat pe 15 Mai 2010 22:19

hai mai anca aveam pretentii ce naiba?
daria4u
Postat pe 15 Mai 2010 22:24
e tare tot
Alina te ador
viobregar
Postat pe 15 Mai 2010 22:24
ce vio iti aplauzi prostia sau ce?
daria4u
Postat pe 15 Mai 2010 22:27
Buey voi scoateti mortii din morminte... sa moara cici!
ses
Postat pe 15 Mai 2010 22:34
viobregar
Postat pe 15 Mai 2010 22:36
hopa si fecioara precista, ses
daria4u
Postat pe 15 Mai 2010 22:38
Hei, xerox! Ai limbrici?
ses
Postat pe 15 Mai 2010 22:42
da nu vii sa mii scoti tu?
daria4u
Postat pe 15 Mai 2010 22:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
doctori 16 De la: spirescu_ramona 3 Iunie 2011 08:58
microunde 49 De la: LILO 19 Octombrie 2010 17:31
avem oxiuri 11 De la: ildy28 24 Aprilie 2009 19:38
Cum gatim spanacul la bebelusi? 7 De la: margo_kidz 27 Iulie 2010 00:00
SUSPENDAREA CONTRACTULUI DE MUNCA 2 De la: deeita 14 Octombrie 2009 15:48
Setari Cookie-uri