mamici din oradea

apropo e cineva mamicuta din oradea?
violeta09_kidz
Postat pe 23 Iulie 2008 13:11
Buna !Eu sunt de langa Oradea,din Nojorid.Ma bucur sa intalnesc o oradeanca.Pupici
bia_kidz
Postat pe 24 Iulie 2008 13:02
ne bucuram ca am gasit o oradeanca...noi stam in oradea in nufaru' langa mc'donalds....va pupam!
violeta09_kidz
Postat pe 24 Iulie 2008 17:11
se pare ca numai 2 mamici sunt din oradea....mai asteptam...
violeta09_kidz
Postat pe 26 Iulie 2008 08:59
sunt si eu o mamica din oradea aproape de nufarul va salut mamici oradene
florinda
Postat pe 8 August 2008 16:51
ce ma bucur sa mai vad o oradeanca
violeta09_kidz
Postat pe 9 August 2008 16:01
salut mamici oradene,si eu sunt din oradea si stau in rogerius langa no problem
suzi_delly
Postat pe 9 August 2008 21:40
bine te-am gait suzi....ce frumos de voi...sunteti aproape de parcul de distractii!
violeta09_kidz
Postat pe 10 August 2008 18:30
bine v-am gasit oradencelor!noi asta seara ne-am intors de la munte si am intrat sa va salutam1mai vb,pupici
bia_kidz
Postat pe 10 August 2008 20:52
pupici bia...tre sa ne povestesti cum a fost la munte...si sa pui ceva poze
violeta09_kidz
Postat pe 11 August 2008 15:17
cum am scris si la cafenea,nu prea am reusit sa ne revenim din leneveala,dar promit sa postez ceva poze cat de curand si sa va povestim ce am facut!a fost super si Bia s-a simtit tare bine!va pupim!
bia_kidz
Postat pe 11 August 2008 17:42
Buna! Si noi suntem din Orada Locuim in Nufarul, aproape de capat. Va pup!

Postat pe 13 August 2008 07:18
bine ati venit! va asteptam sa ne povestiti cate ceva despre voi!
bia_kidz
Postat pe 13 August 2008 20:02
Buna
Si noi suntem toto din oradea,din rogerius mai exact
micovschi_delly
Postat pe 31 August 2008 17:17
Bun venit!Ne bucuram ca suntem cateva mamici si din Oradea!Vad in poze ca ai cpoilas mari si frumosi!Poate ne impartasesti si noua din experientele tale mamicilor care suntem la inceput de drum in aceasta "cariera"1pupici si asteptam noutati de la mamicile din oradea!
bia_kidz
Postat pe 1 Septembrie 2008 13:01
Da sunt doi ingerasi, nu tocmai cuminti mai ales ca sunt doi, e totusi o diferenta de varsta intre ei (6 ani), dar tot o problema ramane.Andra are inca senzatia ca de cand a aparut Alex ea nu e la fel de mult apreciata, adica nu mai este in centrul atentiei.....problema asta e practic.de el de la inceput a trebuit sa am mai multa grija pt. ca s-a nascut la 7 luni...si atunci va dati seama de situatie.Am stat la inceput o luna cu el in spital, dupa care fiind asa de mic a trebuit f mare grija cu el, si toate alea.acum e mai bine, au trecut totusi trei ani, dar inca mai rabufneste.Adevarul adevarat e ca e greu sa ii multumesc pe amndoi in acelasi timp, pt ca fiecare are "doleantele "lui.Dar va mai trece , vor mai creste si sper ca o sa se inteleaga mai bine.
Pupici mamicilor din Oradea
micovschi_delly
Postat pe 2 Septembrie 2008 13:03
Cred ca e f greu sa o convingi pe fetita ca defapt ii iubesti pe amandoi la fel!? Si eu am un frate doar cu 4 ani mai mic si situatia e neschimbata chiar si dupa 24 de ani ,doar ca el e cel care se crede marginalizat.Incercand sa-i explicam ca nu stau asa lucrurile vine cu tot felul de argumente,nefondate desigur.Ma ingrozesc la gandul ca daca voi mai avea un copil sa nu trebuiasca sa trec din nou prin acele acuze"il iubesti mai mult pe el decat pe mine!"Multumim ca ne impartasesti din trairile tale !pupici
bia_kidz
Postat pe 2 Septembrie 2008 16:44
E foarte important, atunci cand ai doi sau mai multi copii, sa le acorzi aceeasi "importanta" la toti. Spun asta pentru ca am o sora si mama a stiut sa isi imparta dragostea fata de noi in mod egal. De fapt mama a fost si este in continuare ca o sora mai mare pentru noi. Va sarut!

Postat pe 3 Septembrie 2008 07:50
ce mai faceti mamicilor? cum sunt puisorii vostri?andrei in ultima luna sa imbogatit cu 2 dinti si 4 maselute....vai ce chin am avut ....dar a trecut...
mami si andrei va pupa si va ureaza numai bine!
violeta09_kidz
Postat pe 9 Septembrie 2008 15:34
Buna fetelor!Noi suntem tare agitate din cauza dintisorilor,dar si "nazdravane" de cand am descoperit mersul singure nu mai stam un minut!E f greu sa o tin fiecare secunda sub observatie si mai ia si cate o cazatura,se ridica si merge mai departe....asa e viata!
Noi am inceput constructia la casa si suntem stresati ,dar trec si astea!
Ce bogati sunteti voi Violeta,noi abia avem trei dintisori si cei trei de sus sunt "pe vino "dar se mai lasa asteptati.E f groasa gingiuta de sus si ies putin mai greu!
Multa sanatate si crestere mare!
Pupici de la Bia si Simi
bia_kidz
Postat pe 10 Septembrie 2008 15:53
Draga Violeta, atzi avut o luna bogata, 4 maselute si 2 dintisori e mult, dar nu conteaza, toate trec. Pupici.

Postat pe 10 Septembrie 2008 16:49
buna va rog datimi si mie un nume de doctor bun in oradea .
camitiv
Postat pe 25 Noiembrie 2008 13:25
Buna, la toata lumea.Si eu sunt din Oradea dar bebe al meu inca nu a venit pe lume, are doar 2 luni si este inca in burtica...poate o sa am nevoie de unele sfaturi ....multi pupici....
Texas_kidz
Postat pe 25 Noiembrie 2008 16:23
buna camitiv daca cauti un ginecolog eu iti recomand medicul cu care am nascut eu marge octavian...iar pt bilson asteptam sa facem cunostinta cu bb tau si va dorim toate cele bune!
violeta09_kidz
Postat pe 26 Noiembrie 2008 15:26
multumesc mult ,eu am 4 saptamani acum si de aia caut sa vad daca gasesc ceva mai bun decat am eu :)
camitiv
Postat pe 26 Noiembrie 2008 16:25
tu ce medic ai?
violeta09_kidz
Postat pe 27 Noiembrie 2008 15:45
lenghel liviu ,momentan sunt multumita ,daca va vine sa credeti vb foarte calm si frumos,la ce doctori am mai fost ca erau femei ca erau barbati erau cam gretosi.o vreme am mers in debretin dar parca nu as face naveta acolo acum ca sunt gravida
camitiv
Postat pe 27 Noiembrie 2008 22:28
Bine v-am gasit oradenilor!E f greu sa recomanzi medici pe forum pt simplu motiv ca fiecare avem propriile asteptari!Medicii buni din Oradea sunt cei cu experienta(Craiut,Marge,Antal,...cam astia imi vin acum in minte!
Noi singure trebuie sa ne alegem pers in mana careia incredintam soarta micutilor nostrii si a noastra,desigur
sarcina usoara si succes in luarea celor mai bune deciziii!
bia_kidz
Postat pe 28 Noiembrie 2008 07:06
iti dau perfecta dreptate bia ...fiecare isi alege medicul...dar referitor la dr.lenghel nu as vrea sa comentez...dar am o prietena am nascut amandoua dodata prin cezariana iar ea era pacienta lui lenghel...si nu a bagat-o in operatie pana nu i-a dat 200 euro....asta ca asta...dar in 6 zile de spitalizare a cautat-o de 2 ori odata sa vada cum se simte dupa operatie si odata cand i-a scos firele de la operatie...in schim (nu il laud)medicul meu,dr.marge ma cauta si de 2-3 ori pe zi...pe mine el ma curata la operatie si ma pansa zilnic nu asistentele ...desi nu i-am dat atentii si din astea ...va jur ca nu mi-a luat nici un leu pana in ziua cand ma externat....acuma cam asta e...depinte de relatia care si-o face fiecare cu medicul lui...pupici si sa fie intr-un ceas bun camitiv!
violeta09_kidz
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:25
nu stiu ce sa zic,mie mi-a placut ca m-a ascultat si vb calm ce la alti medici din oradea nu am intalnit.nu avem noi cum sa avem cunostiintele lor medicale si nu m-i se pare normal sa fi tratat de sus cand oricum cand ajungi la ei esti destul de jenata.eu mai am o varianta in debretin dar m-i frica putin de drum mai ales ca se pare ca-s cu riscuri.dar peste 8 luni sper sa fiu cu bebe in brate
camitiv
Postat pe 28 Noiembrie 2008 15:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tatici si analize 3 De la: alinakatt 11 August 2009 15:26
exomega 1 De la: mihaali 2 Aprilie 2010 14:03
"donatie" 2 De la: ruschita 23 Ianuarie 2009 18:28
Mamici si bebelusi din Timisoara 1 De la: adrica 4 Aprilie 2009 17:21
scoica de masina pentru bebe 1 De la: stancorina 19 Aprilie 2010 09:48
Setari Cookie-uri