Am nevoie urgent de ajutooor:(

100% din bucuresti.... eu pe asta pariez... ca vorbeau de doctori si spitale, si alea sunt in bucuresti...
andracalin
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:57
mai, ce sa zic, o cafea la ora asta ma tine treaza pana dimineata... ma duc sa-mi iau berea, ca tigarile le am aici... (din pacate, da, fumez... v-am dezamagit?)
andracalin
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:58
ninutza, punct de intilnire la tine. lasam bebeii cu tatii lor,iar noi.... zburam spre tine

alexia, ai fugit.
cred ca totusi ma culc. fetele cu berea dati si voi un nr de rds ca e mai moca decit altele si poate vb odata pe saptamina si birfim "online" tot
adrica
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:00
fetelor nu pot scrie asa de repede. mai pe rind.

andra si eu fumez. 1 pac/zi. ca imi permit. am bani. sigur se va comenta asta cu fumatul miine. dar, na, mi-s bogata...
adrica
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:01
in orasul meu subdezvoltat sa ai net cat de cat e o mare realizare... rds-ul n- venit inca... a ramas blocat pe autostrada soarelui... la care am lucrat si eu, culmea...
asa ca, dac vreti, vb pe yahoo msg...
andracalin
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:02
Nu ne dezamagesti cu tigarile,poate cu cafeaua dar lasa ca mi-a sarit somnul si fara cafea.Iar eu nu fumez
Oooo,e timp urat la noi ,e frig,ploua.mai bine vin eu la voi ca e mai cald
ninutza_kidz
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:02
si eu tot 1 pachet/zi... mi se rupe de ce zice lumea... nu fumez in camera cu copilul, ca am muncit si mi-am luat apartament cu 4 camere....
andracalin
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:03
si una din ele e birou, un dormitor noi,unul petru bebe, cand o mai creste, o sufragerie....
andracalin
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:04
batem palma. dar eu ma duc sa ma culc(cu barbatu care sforaie) ca miine o sa dorm pe banca in parc in timp ce fiimi se joaca
va tuc pe portofele si somn usor. madridddddd vezi ca venim......in visele noaste
somn usor, doamnelor
adrica
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:04
ninutza, bei bere, ca mai am cateva... aici e bine... stau cu geamul deschis in birou...
andracalin
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:05
ok fetelor... noapte buna....
cred ca o sa-i para rau lui ramo deni ca n-a fost cu noi... poate data viitoare...
andracalin
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:06
Si sotul meu a adormit in salon pe canapea si sforaie oboseala mare.stiu eu.
Pai as bea dar nu una ca ma imbat repede si de la o jumatate de pahar si pe la 3 puiul meu imi da desteptarea ca vrea papa
ninutza_kidz
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:08
noapte buna, madrid, oriunde te-ai afla!!!!!!!!!
andracalin
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:10
Va zic si eu noapte buna daca mergeti toate la somnic dar la noi de 23:10,parca as mai sta un pic.
ninutza_kidz
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:10
esti o copila..din experienta iti zic ca nu este bine sa ai un copil la varsta asta. eu am 2 copii, primul l am facut la 19ani(am ramas insarcinata) si al doilea la 21jumate. chiar daca tatal lor a fost langa mine 6ani, uite ca am ajuns sa le cresc tot singura..din experienta iti spun ca diferenta de varsta e prea mare ca sa stii ce gandeste el..si la noi dif de varsta era de 8ani jumatate. e mare pacat de viata ta si cu atat mai mult de ceea ce nu i poti oferi copilului. o sa vezi mai tarziu daca vei pastra sarcina. vei pierde cei mai frumosi ani din viata ta. vei fi nevoita sa speli si sa schimbi scutece, nopti nedormite, cand toate prietenele tale de azi maine nu vor mai fi alaturi de tine..deh..ele vor sa vb despre intalniri discoteci, etc si tu vei vb doar de scutece biberoane etc..si nu te grabi sa spui ca nu ai nevoie de prietene..crede ma ca vei avea mare nevoie! nu ti vreau raul..dar iti spun din experienta proprie ca daca as putea da timpul inapoi as fi facut intrerupere de sarcina.d copii nu mi pare deloc rau, am doua fetite minunate si chiar daca sunt tot ce am voi merge pana la capat. insa gandeste te cat mai ai sansa de a alege! copii o sa mai poti face, stai linistita..e pacat ca trebuie sa apara un copil inainte sa ti termini studiile si sa ti cladesti un viitor. nu te baza pe ajutorul lui, ci pe fortele tale! de ce sa depinzi de altii sa ti poti creste cat de cat copilul..crede ma ca nu ti se va mai parea atat de usor sa cresti un copil..numai cu dragoste nu merge..nu i trece foamea daca i spui ca l iubesti..de ce sa depinzi de altii cand iti poti creste copilul, mai tarziu, prin forte proprii si prin munca ta!!!! gandeste te bine si pune in balanta daca se merita sau nu un copil la varsta asta! sunt convinsa ca iubitul tau nu te va parasi daca ii spui ca faci intrerupere de sarcina!
mariutza_mea
Postat pe 17 Aprilie 2009 09:25
tonul trist al mariutei ar trebui sa te puna pe ganduri... e exact ce ti-am spus... ca nu vei regreta ca ai facut copilul, pentru ca o sa-l iubesti, dar pierzi "rapidul" vietii tale, si o sa te tarasti cu "personalul" prin toate statiile...

cat despre omorat gandaci, nici eu nu sunt in stare, poate multe dintre noi isi cheama sotul cand apare vreun painajan prin casa, dar nu are nicio legatura cu ce discutam noi...

esti clasa a x-a, nu? ... macar daca erai a XII-a... mai ziceam, desi si atunci mi se pare devreme...
andracalin
Postat pe 17 Aprilie 2009 09:45
pinicuta unde dai si unde crapa eu am zis mai curat nu mai spalacit sa inteleg ca vrei sa spui alb. Pai nici macar antonime nu sunt ce sa mai zic de sinonime iar acum sa-ti dau un exemplu cumnata sorei mele din spania este casatorita cu un negru si au un baietel de varsta lui sebi iar cand a fost insarcinata a mancat ca orice femeie gravida multe fructe mai ales citrice asa ca baietelul lor are o piele foarte CURATA si CATIFELATA desi este NEGRU.Iar acum ca tot mi-am adus aminte o sa caut filmuletul si daca nu este mare o sa-l adaug la profil sa vedeti si voi ce fata facea sebi cand il vedea asa negru
SEBY1YEAR
Postat pe 17 Aprilie 2009 12:22
asa ca tigancile pot sa manance fructe cu sacul daca vor o sa aiba copii sanatosi si curati dar in nici un caz ALBI tot NEGRI vor fi.
SEBY1YEAR
Postat pe 17 Aprilie 2009 12:27
fetelor, autoarea topicului-alexya-a dezertat sau si-a schimbat numele de uitilizator si ne urmareste din umbra.

se pare ca nu i-au placut experientele si parerile noastre.

alexya, sa ne ti la curent. sa ai o sarcina usoara.

chiar daca ti s-a parut ca uneori am fost rautacioase(asta-i viata...) iti doresc numai bine si sa nu ajungem sa iti spunem "ti-am zis eu"

Paste fericit!
adrica
Postat pe 17 Aprilie 2009 12:56
in sfarsit am reusit sa citesc tot ce ati scris azi noapte chiar daca sunt contra avortului o sa beau si eu cu voi o bere fara alcool ca alaptez ce sa-i faci daca puiutul meu vrea doar titi mai ales ca-i ies dintisorii si vrea doar in brate.
ramo deni cam acida dar la obiect ca de obicei imi place ca nu se invarte dupa coada sa zic asa si spune lucrurilor pe nume acum fiecare cu ce crede cum am mai spus mi-a placut ca sunt pareri si pro dar mai ales contra si nu trebuie sa se supere nimeni ci sa invatam din experienta altora ca nu avem timp sa le experimentam noi pe toate si sarbatori fericite la toata lumea
SEBY1YEAR
Postat pe 17 Aprilie 2009 13:01
VASILICA SUNT ACIDA PE BUNA DREPTATE CAND VEZI CATE O MUCOASA CU AERE DE MARE DOAMNA ITI VINE SA O IEI DE MOT NU ALTA.
ALEXYA MAI FATA LU MAMA NU MA LUA PE MINE CU DRAGA RAMO CA DACA MA APUCAM SA TE FAC LA 17 ANI ACUM ERAI MAJORA SI NU TREBUIA SA TE MAI DAI DE CEASUL MORTII CA NU STIAI CUM SA-I SPUI LUI MAICA-TA CA SA FII FERICITA SI SA AI NOROC AUZI SI TU SA FII FERICITA CAND O SA AI CE-I OFERI COPILULUI TAU CAT DESPTE CE FEL DE FEMEIE SUNT ITI SPUN EU FARA SA TE MAI OBOSESTI SA FACI TU SUPOZITII SUNT O FEMEIE DE 35 DE ANI CU 2 COPII CARE MUNCESTE ZI LUMINA SA-I CREASCA SI SA LE OFERE TOT CE POATE SA LE FIE BINE . NU-TI MAI DA CU PRESUPUSUL CA DAU NU STIU CAT PE O BLUZA CA DE DAT DAU DAR PENTRU COPII MEI SI O SA VEZI SI TU CE O SA MAI DAI NU NUMAI DIN GURA CI SI DIN PUNGA.
ramo_deni
Postat pe 17 Aprilie 2009 13:24
ESTI FOARTE DIFERITA AI DREPTATE CA NU ALTE ADOLESCENTE SUNT CU BURTA LA GURA CI TU DRAGA MEA
CE TE-I INVERZIT ASA DE FURIE PANA ACUM VAD CA TI S-A SUFLAT IN STRUNA SI CUM ITI SPUNE CINEVA CUM VA FI VIITORUL TAU DEVII DIN PISICUTA MIAU MIAU MIAU - MATA CARE ZGARAIE.
CUM TI SE SPUNEA DE MAMICI CARE AU COPII SI NU MAI AU TIMP NICI SA RESPIRE NU SE STIE DACA-TI VEI MAI CONTINUA LICEUL CE SA MAI ZIC DE FACULTATE DESI CHIAR DACA POATE NU MA CREZI ITI DORESC DIN TOT SUFLETUL CA SUNTEM IN VINEREA MARE SA DEVII LICENTIATA EU MI-AM TERMINAT FACULTATEA SI AM AVUT COPII LA 28 DE ANI ASA CA LA APROAPE 36 DE ANI CAT AM EU ACUM TU O SA FII BUNICA ( Voi sti sa fac in asa fel incat bebelu sa nu faca greselile mele)

ramo_deni
Postat pe 17 Aprilie 2009 13:30
AM MAI VAZUT EU MOTATE CA TINE CARE MAI AVEAU SI 2 FACULTATI SI HABAR NU AVEAU DE GRAMATICA LIMBII ROMANE SA NU MA IEI ACUM CA TE-AI GRABIT CA NU TE CRED.
CAT DESPRE REACTIILE MELE (La ce reactie ai avut sincer nu mi se pare de mare doamna) ABTINE-TE MAI DRAGA CA NU E DOAR REACTIA MEA CI A 4 FEMEI SI 3 BARBATI CARE SUNT CU MINE IN BIROU SI CARE CITESC CE BAZACONII SCRII AUZI SI TU VROIAI COPIL DE LA 16 ANI PAI LA 16 ANI HABAR NU AVEAM CE-I ALA SEX CAT DESPRE AVORT VREAU SA-MI SPUI SI MIE UNDE TI-AM SUGERAT EU ASA CEVA?
HABAR NA-I DACA SUNT SAU NU DE ACORD CU ASA CEVA
AM VAZUT CA ESTI TOT DIN BUCURESTI AS VREA SA-TI VAD SI EU MUTRISOARA AIA DE 17 ANI DAR NU SE STIE POATE VIATA O SA NE PUNA FATA IN FATA ASA CA AI GRIJA PE UNDE MERGI SI PE UNDE DAI DIN GURA CA O FI EL BUCURESTIUL MARE DAR POATE AI GHINIONUL SA SI DAI NAS IN NAS CU MINE SI ATUNCI SA TE VAD CAT ESTI DE TARE IN CLANTA
ramo_deni
Postat pe 17 Aprilie 2009 13:38
...si de multe ori o fata de 17 e mai buna decat o femeie "adulta".Vorbeste si cu psihologii si ai sa vezi.
CRED CA TE-A LUAT SOMNUL SI AI ADORMIT PE TASTATURA.SINGURA CARE TREBUIE DUSA LA PSIHOLOG ESTI TU DRAGA MEA SI SOTIORUL CA LA FEL CUM SPUNEA ANDRA SI MIE TOT A VIOL IMI SUNA NU A DRAGOSTE .SI APROPO NU MAI DA VINA PE SARACA MAICA-TA CA ACU VREI SA GASESTI SI UN TAP ISPASITOR SINGURUL E SOTIORUL.TE ASTEPT SA VAD CE PROSTII IMI MAI SCRII SI PINICUTA NU TE MAI OBOSI SA-MI DISECI MESAJELE SAU CE ESTI SI TU VREUNA CARE S-A MARITAT MINORA SI TE VEZI IN EA PE TINE?TE ASTEPT SI PE TINE DRAGA MEA CHIAR DACA INTRU MAI RAR CA MAI AM SI 2 COPII DE CRESCUT IMI LAS COLEGII SA SCRIE DE PE NUMELE MEU CA SI EI AU ACEEASI PARERE SI NU MAI INCURAJATI MINORELE SA DEVINA MAME SA-SI TERMINE SCOALA SI SA-SI CAUTE UN LOC DE MUNCA SI APOI SA-SI FACA SI COPII.
CAT DESPRE CERSIT CITESTE TOPICUL PE CARE L-AM EXPUS SI VEZI DESPRE CE-I VORBA SI AL URMA COMENTEAZA.

ramo_deni
Postat pe 17 Aprilie 2009 13:47
mariutza_mea SA-TI TRAIASCA FETITELE DAR SE PARE CA DANSA ZICE CA TOT ROMANUL CA DACA I S-A INTAMPLAT ALTCUIVA NU I SE VA INTAMPLA TOCMAI EI DAR SE PARE CA AR TREBUI SA SE MAI GANDEASCA ASA CA VORBA AIA EU MI-AM FACUT COPII BABA DUPA PAREREA EI SI AM AVUT TIMP SA MA SI DISTREZ DAR EA MAJORATUL IL VEI FACE MAMICA.POATE AR TREBUI SA-I MAI SPUI SI CUM DECURGE O ZI LA VOI NU DE ALTA DAR SUNTETI MAI MICI COPII MEI SUNT MULT MAI MARI SI FAC FOARTE MULTE LUCRURI SI SINGURI SA VADA SI EA DACA MAI ARE TIMP DE INVATAT SI PENTRU SCOALA SAU CREDE CA UN COPIL E UN BIBELOU IL PUI IN VITRINA SI UITI DE EL SI-L MAI IEI DE ACOLO CAND ITI ADUCI AMINTE
ramo_deni
Postat pe 17 Aprilie 2009 13:54
ANDRA MERCI DE MESAJ O SA TE SUSTIN ORI DE CATE ORI AI VREUN CONFLICT CU CATE O GOSPODINA SAU VREO MINORA MOTATA IMI PARE RAU CA VASILICA NU ESTE DE ACEESI PARTE A BARICADEI CU NOI
DE FUMAT FUMEZ SI EU CA-MI PERMIT CA DOAR EU FAC BANII NU EI PE MINE IAR DACA VENITI IN BUCURESTI VA ASTEPT PE TOATE SA VA DAU O BERE LUI VASILICA II DAU UNA FARA ALCOOL
ramo_deni
Postat pe 17 Aprilie 2009 13:57
VA DORESC PASTE FERICIT CA DUPA AMIAZA CAND AJUNG ACASA AM FOARTE MULTA TREABA SI NU STIU DACA MAI APUC SA SCRIU IAR NOAPTEA DOARME SI PATUL SUB MINE ASA OBOSITA SUNT SI CU SERVICIUL SI COPII IAR ACUM SI PREGATIRILE DE PASTE ASA CA SARBATORI PASCALE FERICITE!
CAT DESPRE MINORA CARE SE PARE CA A DISPARUT O ASTEPT SI DUPA PASTE SA-I "UREZ DE BINE" CA DACA A VAZUT CA MAICA-SA A INCEPUT "sa se schimbe radical fata de mine sa devina rece si eu sa devin singura fara nimeni de pe atunci langa mine " I-A FOST MAI USOR SA TREACA LA SEX BINE CA NU A TRECUT LA DROGURI. LA PSIHOLOG DE CE NU TE-AI DUS ATUNCI ?DAR CE ROST ARE SA-MI MAI RACESC GURA CU TINE
ramo_deni
Postat pe 17 Aprilie 2009 14:09
spor la treaba ramo_deni eu anul asta sunt fericita ca ma ajuta la treaba mama si sora mea care au venit din spania pentru botezul finutului si nepotelului meu asa ca vreau sa doresc si eu la toata lumea paste fericit ca s-ar putea sa plec maine la tara si toate bune la mamici si bebici
SEBY1YEAR
Postat pe 17 Aprilie 2009 14:16
berea poti sa o dai la vara ca trec prin bucuresti cand mergem la mare si poate pana atunci il intarc si pe sebi
SEBY1YEAR
Postat pe 17 Aprilie 2009 14:19
Dragele mele,
dar hai sa impacam si capra si varza, dar stiti de ce? Fiecare doarme asa cum isi asterne. Mama mea ma batea la cap si inca ma mai bate cu 1001 sfaturi si probleme. Dar ascultam eu la 17 ani? Mi se parea ca sunt cea mai tare si ca mine nimeni nu simte, si mai ales aia mai mari. Si uite asa am terminat liceu, am terminat facultate, mai ascultam de mama mai nu, m-am si casatorit si am facut si copilas. Puteti sa dati o mie de povete ca fiecare va interpreta cum va dori si cum va simti. Eu i-am spus parerea mea si dpdv social si dpdv sentimental ce se intampla intr-o familie si cu copilul si alexya s-a gandit ca eu cumpar haine scumpe copilului. Deci ce sa mai zici? Si mai zicea mama o vorba: un om destept invata din greselile altora. Dar uneori va invata prea tarziu si eventual nu se va mai putea face nimic. Si pe de alta parte (pt ca e saptamana mare) Dumnezeu da fiecaruia cat poate duce. Ma surprinde ca desi alexya zice ca stie care sunt problemele vietii tot vrea sa faca copil in conditiile astea. Dar macar sa-i fie bine cu alegerea care o face acum. Dar de aceea unii o duc mai bine si ajung directori si altii isi taraie zilele- pe fiecare il duce altfel capul si ambitia. La mine probabil a fost si mama de vina dar si egoismul meu care m-a ferit de probleme majore. Am mers pe principiul ca daca mie mi-e bine ii va fi si copilului meu. Si eu am trecut la 19 ani prin emotia de a nu stii sigur ca sunt sau nu insarcinata si in momentul ala am zis ca mai bine sunt abstinenta decat sa ajung sa fac avort. Deci fiecare gandeste prin prisma lui.
Si apropo de berea aia, mai ales fetele din Bucuresti, cand ne vedem si noi? Sunt din sectorul 3 si merg de obicei prin parcul IOR, parcul Titan langa policlinica dar mai ajung si in Tineretului. Pupici si Sarbatori fericite si pline de voiosie si sanatate!
IriCris
Postat pe 17 Aprilie 2009 15:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pata rosie pe retina 1 De la: alinutza22 20 Decembrie 2008 11:39
intoarcere in crestere copil 3 De la: stelutamonica 13 Noiembrie 2008 14:21
Tulburari digestive la bebelusi 7 De la: Getty 8 Ianuarie 2010 18:29
MAMICI DIN JUDETUL SIBIU 5 De la: tatusilvia 9 Aprilie 2009 21:32
haine ieftine bebelusi 1 De la: irinar2010 19 Martie 2010 11:38
Setari Cookie-uri