HEMIPAREZA

V-ATI CONFRUNTAT CU ASA CEVA? PUTETI DA MAI MULTE DETALII?
SAMIA
Postat pe 5 Aprilie 2009 14:00
Doamne Fereste sper ca nu e vorba de un copil oricum este o pareza a unei jumatati laterale (dreapta sau stanga) a corpului.Clinic,nu ai control asupra unei parti a corpului...tratamentul recuperator cuprinde ortezare, kinetoterapie, electroterapie, hidroterapie, ergoterapie, masaj. Acestea sunt o serie de procedee si medicul stabileste programul de recuperare.
SEBY1YEAR
Postat pe 5 Aprilie 2009 14:09
oricum daca este diagnosticat mai devreme, copilul se recupereaza mai usor; probabil ca este capacitatea organismului de a se adapta si, fiind mai mic, altfel se lucreaza cu el si tot binele din lume
SEBY1YEAR
Postat pe 5 Aprilie 2009 14:11
UNEI PRIETENE I-A FOST DIAGNSTICAT COPILUL LA IASI CU ACEST DIAGNOSTIC, DAR MIE PERSONAL MI SE PARE UN PIC CAM DUR. INTR-ADEVAR BAIETELUL CALCA CU PICIORUL STANG CAM RAU, IL DUCE UN PIC CIUDAT, DAR NU TOT TIMPUL... DACA-L ATENTIONEZI SE CORECTEAZA. DAR DE AICI LA HEMIPAREZA E CAM MULT... ASTEPT IN CONTINUARE SFATURI DE LA PERSOANE CARE S-AU CONFRUNTAT CU ASA CEVA?! SUNT SANSE DE RECUPERARE COMPLETA DACA DIAGNOSTICUL E CORECT? EU AM VORBIT CU PEDIATRA FETITEI SI MI-A ZIS CA ACEA DOCTORITA PROFESIONAL E FOARTE SLABA, DECI E POSIBIL SA NU FIE CHIAR SA, DAR.... ORICUM PARINTII SUNT DISPERATI!
SAMIA
Postat pe 5 Aprilie 2009 15:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sangerare vaginala la fetita de 2 ani 2 De la: fleurentina 8 August 2009 00:21
probleme de vorbire la copii prescolari 0 De la: 24 Aprilie 2009 10:07
ce parere aveti de hainutele second hand ? 1 De la: kidz008377 10 Iunie 2010 06:33
Un pediatru bun? 4 De la: garbo_378893 31 Iulie 2013 22:15
caria de biberon 2 De la: Aly_Fab 10 Martie 2010 15:11
Setari Cookie-uri