AJUTOR......

Nu imi este rusine sa scriu ce va urma..si nici macar nu stiu si nu pot sa-mi explic de ce scriu aici toata povestea asta..poate undeva, speranta moare ultima..poate..nu stiu daca asa va fi si in cazul meu.. Povestea asta a inceput acum aproximativ 3 ani, cand parintii mei s-au hotarat sa construiasca o casa pe terenul mostenit de la bunicii materni si sa renunte la viata de apartament.. Si prin multe sacrificii si foarte multe imprumuturi la diverse banci au si reusit sa-si vada visul implinit, dar orice lucru isi are pretul sau, dupa cum vad situatia in momentul de fata..N-o sa mint.. tatal meu a avut un loc de munca foarte bun.. a lucrat in cadrul Politiei (e pensionar acum), mama mea lucreaza la o gradinita...sora mea este studenta in anul 1 la kinetoterapie in Iasi... pana acum 2 ani nu ne-a lipsit nimic, absolut nimic.. reuseam sa ne descurcam cu ratele.. cu unele intarzaieri dar reuseam.. asta pana cand au inceput sa bata la usa restantele la banci, amenintarile cu executare silita si restantele la utilitati.. nu imi e rusine sa spun ca nu mai avem gaz metan de aproape o luna.. Acum 2 saptamani am contactat cu mama mea un broker sa ne ajute cumva sa rezolvam toata situatia asta.. sa facem un imprumut la banca pentru a achita tot din urma si sa ramanem cu un singur imprumut si o singura rata pe luna.. am strans toata documentatia necesara si asteptam raspunsul..am fost refuzati pentru ca parintii mei prezinta grad maxim de risc si nici o institutie bancara nu le mai acorda nici un credit...Atunci am hotarat sa fac eu un credit pe numele meu, dar am realizat ca oricum il fac degeaba pentru ca la salariul meu de 950 lei nu pot sa beneficiez de un imprumut destul de mare pentru a-mi ajuta familia.. si plus de asta mi-am dat seama ca daca as face INCA un imprumut as agrava situatia asta si mai si... Nu mai stiu ce sa fac.. incerc totusi sa-mi mai iau gandul uneori de la problemele astea pentru ca nu-mi fac nici mie bine si nici bebelusului pe care il port.. sunt insarcinata in aproximativ 6 luni jumatate.. La inceputul lunii iulie o sa-mi pot tine bebelusul in brate.. ce ii voi putea oferi? evidenta ratelor si a restantelor...? Sotul imi tot propune sa ne mutam la parintii lui, pentru ca simte si el povara situatiei din familia mea si nu stiu cat mai rezista stresului.. dar nu-mi pot lasa parintii la greu.. stand aici cu ei mai particip si eu la impartirea banilor in casa..e altfel.. nu-mi pot lasa parintii, nu pot lasa bancile sa ia casa si locurile unde am copilarit.. Am 25 de ani, dar ma simt acum de 35 din cauza stresului... nu vad nici o solutie.. sper intr-o minune.. si sper ca mama mea sa stea cat mai mult langa mine, pentru ca din cauza situatiei financiare ma tem sa nu mai faca inca un accident vascular..ori i-ar fi fatal, ori ar transforma-o intr-o leguma... Si recunosc..mi-as dori sa se gaseasca o persoana care sa ne ajute.. nu vrem donatii, vrem un ajutor DAR SUB FORMA DE IMPRUMUT ca sa avem posibilitatea sa achitam tot si pe care sa-l putem restitui in rate lunare... numai asa ne putem reveni pe plan financiar.. sper din tot sufletul sa se gaseasca o persoana care sa ne ajute.. asta este speranta mea..o ultima minune in care mai cred.. Daca se gaseste cineva sa ne ajute.. repet NU VREM DONATII.. numarul meu de tel. este 0751.195.191 iar id-ul de messenger este tot_adda
Adda
Postat pe 10 Aprilie 2009 16:39
buna. imi pare foarte rau de situatia voastra. poate sotul are dreptate sa va mutati. dar o varianta ar fi sa incercati sa vindeti cas si sa va mutati la bloc. asta e. macar ati incercat. in mijlocul crizei nu cred ca o sa gasiti pe cineva sa va imprumute. incercati sa vindeti casa....
adrica
Postat pe 13 Aprilie 2009 22:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand patut baby care 1 De la: elko_viena 6 Februarie 2010 16:24
Peste o luna luam motzul. Cum procedam??? 34 De la: ninutza 23 Ianuarie 2009 19:22
Mamica cu 2 copii mici 14 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 16:35
buna mamici 2 De la: raluca08 2 Noiembrie 2009 15:50
sterilet.... 6 De la: garbo_434063 8 Mai 2016 12:20
Setari Cookie-uri