Mamici din orasul Constanta

Buna mamicilor! Mai este cineva di orasul Constanta pe aici?
mihaela_dardac
Postat pe 9 Septembrie 2008 18:56
BUNA MIHAELA, si noi tot din constanta suntem,din 4-5 mai exact.....voi de pe unde???
bebitza mea are 10 luni.voi cat aveti???
deliarebecca
Postat pe 10 Septembrie 2008 10:00
Noi stam in zona garii, si bebelusul nostru are 3 saptamani.Noi venim , de fapt acum nu mai putem asa des, mereu prin 4 5 , la complexul mic , caci avem acolo mai multi prieteni.Poate ne intalim candva!
mihaela_dardac
Postat pe 12 Septembrie 2008 12:36
buna mihaela , noi locuim langa complexul mare,dar mergem la complexul mic in parculet ca si noi tot acolo avem prietenii.noi iesim seara dupa ora 17 si mergem acolo in parculet poate ne intalnim.......va pupicim dulce.....
deliarebecca
Postat pe 13 Septembrie 2008 13:42
buna fetelor. noi stam in tomis 3, paul are 9 luni, luana 8 ani.... maine incepem scoala cand veniti prin tara piticilor, poate ne intalnim. salutari tutror si numai bine
green_eyes_lav
Postat pe 14 Septembrie 2008 08:18
Buna, si noi suntem din C-ta, Alex are 7luni, si stam in Tomis Nord.
cotosm
Postat pe 14 Septembrie 2008 08:27
vreau sa ne intalnim, dar pana la botez nu ies cu bebelusul decat prin jurul blocului.Peste 3 sapt avem si noi botezul iar apoi binenteles ca voi veni si pe acolo!Avum suntem cam miteitei si ne plimbam doar asa 5 10 min, si repede sa nu ne prinda sera, dar apoi cred ca o sa plimb p[rin toate parcurile!
mihaela_dardac
Postat pe 14 Septembrie 2008 12:25
deci suntem ceva mamici din constanta, panac doar ca nu stam mai paroape una de alta, sa iesim la plimbare cu copilasii.
mihaela_dardac
Postat pe 14 Septembrie 2008 12:44
Bebe de 3 saptamani? WAW...cum ai nascut? cum a fost? povesteste-ne!!! eu nu sunt inca mamica...dar sper ca in curand (cateva luni) sa incepem..

Astept sa aud noutati proaspete...
kmi_22
Postat pe 15 Septembrie 2008 16:29
sa ne facem un pik mai mari si ne intalnim.... la vara, poate
green_eyes_lav
Postat pe 16 Septembrie 2008 16:34
Buna tuturor mamicilor din Constanta. Eu am locuit in Constanta pana acum 4 ani, cand ne-am mutat in Lumina, la casa. Copiii mei insa sunt mai mari, Tavi are 16 ani iar Alexandra 11.
Sa va traiasca micutii si sa va bucurati de ei.
atabeica
Postat pe 17 Septembrie 2008 08:41
am nascut prin cezariana cu medicul deheleanu de care am fost fff multumita si m-a ajutat f mult.Sarcina este o perioada foarte frumoasa din viaa unei femei, vei vedea si tu, daca iti doresti.Acum , de 3 saptamani de cand a aparut bebe totul s-a schimbat, totul seinvarte in jurul lui, tot programul ti-l faci in functie de el.Desi este greu, cand iti privesti copilasul, oricat de obosita ai fii parca prinzi din nou putere pt o noua zi.Nu stiu ce sa-ti mai spun.Intreba ma si iti raspund
mihaela_dardac
Postat pe 17 Septembrie 2008 11:14
Buna mamici si viitoare mamici din Cta. Eu inca nu sunt mamica dar sunt in lucru . Deocamdata ma interesez de doctori buni prin Cta. Stiu ca nu e punctul nostru forte (al Constantenilor) dar sper ca voi gasi pe cineva potrivit pentru mine. Asa ca daca stiti pe cineva astept sfaturile voastre ca sunt bine venite.

P.S: Ati auzit de Dna Dr. Rusu Elvira a fost la Iowemed iar acum e la Policlinica N`oely sau cam asa ceva.

Va pupicesc pe toate si felicitari pentru copii vostrii
surduluiza
Postat pe 17 Septembrie 2008 14:36
buna luizika,ce sa-ti spun dr ginecologi sunt multi in orasul nostru....mai buni sau mai rai....eu pe toata peerioada sarcinii si maiinainte sa raman insarcinata am mers la PROVITA LA DR BLCIN ANCA din experienta iti spun este o SUPER DOCTORITA SA II DEA DUMNEZEU SANATATE cat m-a ajutat pe mine si nu numai. eu am avut sarcina cu probleme era foarte joasa si xista riscul sa nasc inainte de termen,dar datorita dansei ingrijilor si sfaturilor ei am dus sarcina la termen ,am nascut normal la SPITALULDIN MEDGIDIA acolo nu iti pot spune ce conditii si ce frumos vb toate asistentele ,si curat si in primul rand cred ca asta conteaza cel mai mult il ai pe bb langa tine tot timpul....la 2 ore dupa ce am nascut-o pe DELIA mi-au adus-o in salon si pana ne-am externat am stat impreuna cu ingerasul meu...te pupicesc si daca mai ai intrebari iti raspund
deliarebecca
Postat pe 17 Septembrie 2008 15:19
am nascut cu doctorul deheleanu, are cabinet langa silvian la casa de cultura, si am fost super multumita, si la o viitoare sarcina cu siguranta tot la el ma voi duce.Am nascut prin cezariana si a fost tot timpul alaturi de mine si inainte de operatie cand eram f seriata a stat langa mine si m-a tot incurajat
Am nascut la spitalul judeten din cta si am avut o rezerva superba cu 2 paturi si pentru insotitor cu 1 mil pe zi. Prima noapte am stat la post operatot si 2 nopti la rezerva si apoi acasa! Mult succes!
mihaela_dardac
Postat pe 18 Septembrie 2008 10:58
Buna mamici din Cta. sa va traiasca bebeii!!si eu tot din Cta sunt, stau langa spitalul vechi:D...inca nu sunt mamica dar mai am o luna jumate si vine si bebele nostru..cu multe emotiii ca nu stim ce este,am vrut sa fie o surpriza. ma bucur ca mai sunt mamici in Cta si mai putem sta de vorba. Va pup
elena_26
Postat pe 18 Septembrie 2008 14:41
ne bucuram ca ai venit printre noi.care este exact spitalul vechi ca nu stiu la care te referi. Eu stau langa spitalul de la icil, la acela te referi?
mihaela_dardac
Postat pe 18 Septembrie 2008 17:02
BUNA si bine v-am gasit sunt tot o mamica din c-ta am o fetita de un an si 7 luni .am nascut prin cezariana cu d-na doctor russu .luizika ai intrebat de ea e ok daca vrei mai multe detalii iti pot da
fl0ry_r83
Postat pe 19 Septembrie 2008 15:46
BUNA DRAGI MAMICI DIN CONSTANTA NOI TOT IN CONSTANTA LOCUIM!!! MAI CUMNATICA DAR CE RECLAMA AI FACI LUI BELCIN !!!! VA PUPAM SI AVETI MARE GRIJA DE INCERASI VOSTRI CA EI SUNT TOT CE AVEM MAI SCUMP PE LUME . DE LA BIANCA
ALINTUZA
Postat pe 19 Septembrie 2008 18:44
MAI MIHAELA TU ESTI BUNA DE RECLAMA CA VAD CA STI CE SA ZICI SI SA LAUZI!!!!!! DAR TOT CE AI SPUS ESTE ADEVARAT ASA CA TINE-O TOT ASA SI PUPAM FINUTA SI NEPOTICA IN ACELASI TIMP DA??? PUP LA GAGICI
ALINTUZA
Postat pe 19 Septembrie 2008 18:49
sall cumni, pai daca este adevarat de ce sa nu spunem lucrurilor pe nume nu.......
ca tu stii la fel de bine ca mine cate injectii si cate perfuzii am facut si daca nu era dr BELCIN ... nu cred ca reuseam sa duc cu bine sarcina la termen si sa am ingerasul pe care il am care iti este si nepotica si finuta in acelasi timp si care acum face scandal de dabea ma inteleg cu ea. va pupicim....
deliarebecca
Postat pe 20 Septembrie 2008 08:51
da fetita acolo stau si eu..ala de la icil exact unde opreste 40 in prima statie de la gara:D eu asa ii sp. Sa iti traiasca bebele si sa va faceti mari si frumosi si mai ales sanatosi va pup si poate ne si intal...mai la primavara probabil ca cu frigu asta mai greu cu scosul piticului din casa.. prea departe... va pup nopate buna
elena_26
Postat pe 21 Septembrie 2008 22:21
Elena, pai cred ca stam una langa alta, ca eu tot langa statia aceasta de troleu stau.Acum ca a mai iesit putin soarele noi iesim in fiecare zi in parc aici la gara.Poate ne intalnim cumva, sa mai vad si eu o graviduta.Desi am doar 1 luna de cand am nascut imi e dor de perioada cand eram insarcinata.
mihaela_dardac
Postat pe 22 Septembrie 2008 18:53
buna mamici! si noi suntem din constanta..stam in poarta6..ne cheama robi si avem 10 luni..iar pe mami o cheama mihaela imi pare bine ca v-ati gandit si la un topic cu mamici din constanta...va pupacesc si sa va traiasca bebeii
garbo067161
Postat pe 22 Septembrie 2008 20:12
elena, unde vei naste? vrei normal sau prin cezariana?
garbo067161
Postat pe 22 Septembrie 2008 22:51
Buna, de nascut, nasc in cta la spitalu mare. Cum...nu mai stim cum o fi sa fie, eu as vrea natural dar daca bebele e prea mare (ca se pare ca e destul de mancacios :))nu stiu daca o sa vreau sa ma chinui ff tare. stiu ca oricum e un "chin"dar...o sa stabilim mai incolo. pup.
elena_26
Postat pe 23 Septembrie 2008 21:29
Super :) pai sa vb si poate ne intal intr-o zi sa va vad:). Eu stau in blocul portocaliu. mai vb si sper sa ne vedem in weekend daca e frumos afara. papa
elena_26
Postat pe 23 Septembrie 2008 21:35
Buna ziua mamici din constanta!chiar era necesar un topic al mamicilor din constanta.Ma numesc Oana,pe fetita mea o cheama Alexia si avem si noi 11luni si o sapt.
Asteptam si noi idei de la voi in legatura cu gustarile pt bebe.
Va pupam
oana3107
Postat pe 28 Septembrie 2008 15:07
Buna! Si eu sunt din Constanta, stau pe Lapusneanu (intre Trocadero si Dacia) si am un baietel de 3 ani si 3 luni, pe care il cheama Cristian Gabriel. Am nascut prin cezariana cu dr. Rusa si am fost foarte multumita de el. Va mai scriu!
balamuka
Postat pe 2 Octombrie 2008 17:24
buna mamici,

si eu sunt din Constanta. Am un baietel de 2 ani si o luna. Stam la poarta 6.
Am nascut normal cu dna. dr. Lutescu. M-a pacalit eu vroiam cezariana si trebuie pe 19 sept sa semnez documentul pt cezariana ,dar am nascut pe 15 sept la 4 dim normal , in nici 2 ore, cu trei contractii mari.
Am avut o sarcina usoara, nastere usoara si nopti dormite.
Va mai scriu.
smileyele
Postat pe 13 Octombrie 2008 15:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
la ce varsta v-ati dat copii la cresa? si la ce cresa? 6 De la: sabina82002 22 Martie 2009 12:08
Aparitia maselutelelor!!! 8 De la: pinicuta 17 Septembrie 2009 23:00
persoanele cu stres, depresie, suparari, tristete, certuri in familie, neintelegeri acasa/la serviciu, etc. va rog sa imi scrieti 32 De la: Celleste_ 25 Septembrie 2010 11:30
copii nascuti prematur(sub 7 luni) 16 De la: nely 8 Decembrie 2009 16:05
Crese zona tomis 3,badea cartan sau brotacei ! 1 De la: garbo209331 15 Iunie 2011 12:17
Setari Cookie-uri