Mamici din orasul Constanta

buna fetele si eu tot in megidia am nacut si tot cu doamna doctora sa sti ca este o draguta si eu sincera sa fiu nu am dat nimic la asistente si sa sti ca au fost foarte dragute.nastere usoara sa sa ati dea DUMNEZEU un bebe sanatos mare si frumos pup
ALINTUZA
Postat pe 19 Noiembrie 2008 16:51
pt copii si mamici a aparut un concentrat de fructe 40kg intr-un borcan sub forma unui gel este nemaipomenit, si copiii adora sa manance gem

e bun si ptr. mame inf 0744773750 ';e-mail evaszakacs@yahoo.com
gabitza_popa
Postat pe 20 Noiembrie 2008 08:49
Buna mamici.Ma numesc Anca si am o fetita de 7 luni,Lidia Dariana.Stau in Cta la Casa de Cultura.Va pup si o sa mai intru sa vorbim despre bebei si nu numai.
anca_rusu22
Postat pe 24 Noiembrie 2008 10:42
Dragi mamici cu burtici sau pitici, am si eu o rugaminte, trebuie sa-mi fac ecografia 3D, si am inteles ca trebuie sa-mi fac programare din decembrie pentru ianuarie, problema e ca imi doresc un doctor f bun, si ma gandeam ca voi, mult mai experimentate decat mine ( e prima mea sarcina ) imi puteti face cateva recomandari. Va multumesc anticipat !
iasmina_kidz
Postat pe 28 Noiembrie 2008 08:29
mergi la Provita la dr DASCALU GEORGETA...are aparatura moderna si este o dr foarte ok ca toti dr de la Provita.... EU LA DANSA MI-AM FACUT TOATE ECOGRAFIILE PE PERIOADA SARCINII SI CONTROALELE LA DR BELCIN TOT LA PROVITA SI AM NASCUT FETITA LA MEDGIDIA.... PUPICI LA MAMICI SI BEBICI....
deliarebecca
Postat pe 28 Noiembrie 2008 18:25
Buna, vreau sa ti raspund ca eu nu am facut eco 3d. Bebe meu are 3 luni si este f sanatos. Am apreciat foarte mult la medicul Rusa, cel care m a asistat pe toata perioada sarcinii ca nu are incredere in aceasta ecvografie. Asa ca nu am facut-o. Acum, este problema dc o faci sau nu.
pascal_sorina
Postat pe 9 Ianuarie 2009 15:08
Ce faci Lav. M-am gandit sa dau o raita pea cest forum si te-am vazut. Voiam sa te salut. Pup
pascal_sorina
Postat pe 9 Ianuarie 2009 15:11
Buna eu tot din Poarta 6 sunt. Poate ne intalnim. Salutari
pascal_sorina
Postat pe 9 Ianuarie 2009 15:15
Multumesc mult mamicilor pt raspunsuri, am fost pana la urma la 4D, la domana doctor Ciufu, am ajuns la ea prin verisoara ei, si a fost super, s-a comportat ireprosabil. E drept, este destul de scumpa aceasta ecografie, dar ce linistita stai cand vezi ca bebelusul tau e perfect sanatos. In cazul meu e vorba de o printesa, acum o sapt avea 22 de sapt si 481 de grame.
Acum imi e din ce in ce mai greu sa ma adaptez noilor mele dimensiuni, park imi creste burtika noaptea, si dimineata ma trezesc mai grasuta :(.
iasmina_kidz
Postat pe 14 Ianuarie 2009 08:25
buna mamicilor din constanta,pe data de 15 februarie 2009 in constanta va veni pentru un semiar pe teme medicale,un foarte bun doctor din spania si va tine un discurs despre importanta sistemului imunitar(sistemul de aparare naturala a organismului uman),despre ce putem face sa ne protejam de diverse boli si afectiuni,unele cu foarte mare impact negativ asupra starii de sanatate a oamenilor(tot felul de infectii virale,bacteriene,cu ciuperci parazite,fungi,paraziti intestinali,alergii diverse,hepatita,ciroza,probleme ale sistemului reproducator feminin si masculin,cancer s.a.m.d).deasemenea va prezenta si niste produse nou venite pe piata din romania,produse unice in lume ce care se pot preveni foarte multe posibile afectiuni....cine este interesat sa participe,va rog sa se inscrie cu un mail la adresa : contact@4life-romania.ro...locurile sunt limitate.INTRAREA LIBERA!!!ulterior vi se va comunica locul si ora de desfasurare,ca reply la mailul de inscriere
silviu_m74
Postat pe 4 Februarie 2009 21:36
in constanta este foarte buna dna dr DUMBRAVA CARMEN , are cabinet in Constanta,
Str. Bogdan Voda, Nr, 11. tel:40(241)511330
Lucreaza numai pe baza de programare

agontea
Postat pe 11 Februarie 2009 17:19
am fost la dumbrava si nu ma incantat cu nimic, ba din contra.Ne-a tinut acolo jum de h, timp in care ne-a spus acelasi lucru dar sub mai multe forme. Ne-a mai si speriat pe deasupra ne-a zis ca beietelul nostru are stenoza de pilor si i-am facut 100 de analize si bebele nu are nimic.Nu mai vreau sa o vad in viata mea.
mihaela_dardac
Postat pe 12 Februarie 2009 17:12
Si eu merg cu fetita mea la dr Dumbrava..de cand avea 2 saptamani.Dar sunt f multumita de ea.Am mai fost si la dr Voinescu.....pai sa vezi ce urat se purta cu ea....nu se compara.Dar .....fiecare cu parerea ei.Eu numai la dr Dumbrava o sa merg
anca_rusu22
Postat pe 12 Februarie 2009 17:26
Buna! Ma numesc Anca iar fetita mea se numeste Iris-Maria si are 8 luni si-un pic.Noi stam in Navodari,dar e ca si cum am sta in Cta,pt ca in Cta am nascut,acolo avem doctorul de familie,acolo e tot.ma bucur ca am gasit acest forum cu mamici din Cta.Va pup pe toate si sa va creasca copii mari,frumosi si mai ales sanatosi!
ancapalade
Postat pe 8 Martie 2009 09:55
Buna, subscriu si eu la forumul pt mamici din Constanta! Am un bebe de 8 luni si o saptamana, David Alexandru! Poate reusim sa stam mai mult de vorba, poopici!
Deli_
Postat pe 8 Martie 2009 10:47
Deli,cand ai nascut? Eu am nascut pe 23 iunie.
ancapalade
Postat pe 8 Martie 2009 16:12
Buna, eu am nascut pe 25 iunie :), la judetean cu d-nul Cristurean
Deli_
Postat pe 8 Martie 2009 18:34
fetita mea nu mai vrea sa manance cu lingurita. a mai avut cineva problema asta?
ancapalade
Postat pe 11 Martie 2009 08:47
PENTRU IASMINA si io sunt gravida pentru prima oara sunt din braila am 18 ani am fost la doctorul meu si de acolo ma trimis la galati sami fac un eco 3d am fost la doctoru botezatu e foarte bun dar mai intai trebuie sa te programezi 2 mil jumate este eco 3d te pop ai grija de u
cla_dobre
Postat pe 16 Martie 2009 16:19
Buna, esti o mamika f curajoasa, eu abia acum la 26 de ani mi-am facut curaj sa fak un bebik. Bebele meu are 32 de sapt, e fetita si am facut eco 4D in ianuarie, in Constanta, costa 280 de lei si se fac programari cu o luna jumatate inainte. Nush cum e la tine, dar bebele meu e in continua miscare, simt ca imi fuge burtika in toate partile. Poop si mult succes la ecografie :D
iasmina_kidz
Postat pe 17 Martie 2009 23:19
Buna fetelor,noi stam tot in Constanta,in poarta 6 mai exact.Pe mine ma cheama Briana, am 6 luni si mami m-a nascut la spitalul din M angalia unde sunt super conditii Noi ne plimbam prin parcul din fata blocului nostru vis-a-vis de blocurile ANL si peste tot unde merg mami si tati.Va pupam.
aurysa
Postat pe 25 Martie 2009 16:24
Ca sa nasti in Mangalia trebuie sa mergi la un medic de-acolo pe tot parcursul sarcinii?Si cam cat costa sa nasti acolo?
ancapalade
Postat pe 26 Martie 2009 15:10
buna fetelor,eu sunt din costinesti si am doua fetite si pe amandoua le-am nascut in mangalia chear daca am fost supravegheata de medic din constanta.intradevar conditiile sunt super si nu ma costat o avere.am dat cat am vrut la moase ca nu a fost nevoie de asistarea unui medic
karinaadela
Postat pe 26 Martie 2009 15:25
pe fata cea mare o cheama Adela Elena are 4 ani si5 luni iar cea mica Maria Karina si mai are putin si inplineste 1 anisos pe 2 mai ambele sarcini au fost monitorizate de dr cristurean care e un dr ffffff bun sfatuesc toate viitoarele mamici sa se duca cu incredere la el
karinaadela
Postat pe 26 Martie 2009 15:33
karinaadela,nu ti-a fost teama sa nasti fara medic?s-a intamplat sa nu fie medic acolo atunci sau cum?
ancapalade
Postat pe 27 Martie 2009 15:24
sunt doar doi doctori ginecologi la spitalu din mangalia si nu era nici unu,prima fetita am nascuto la ora 16 si pe adoua la 3 dimineata,si asistentele sunt pregatite si stiu sasi faca treaba,nu asteapta ca altele mai intai sai bagi in buzunar si dupaia sa te bage in seama,mi-a fost putin teama la prima sarcina ca nu stiam ce se intampla exact in momentu in care nasti,nu stiiam clar cat te doare dar cu dumnezeu totu a fost bine si nu sunt singura mamica care a procedat asa.La Mangalia doar cezarienele sunt facute de dr
karinaadela
Postat pe 27 Martie 2009 15:33
doamne fereste!!!!!!!!! spital fara dr eu nu am auzit! daca doamne fereste se intampla ceva sau vine o pacenta in stare grava si are nevoie urgenta de dr, el cum sa nu fie acolo?nici nu pot sa concep asa inconstienta din partea unui director de spital!
ruschita
Postat pe 27 Martie 2009 15:50
draga mea esti foarte curajoasa sa nasti fara medic mai ales ca se intampla atatea si cu ei langa tine da pai minte fara ei oricat de pregatita ar fi fost moasa cezariana nu-ti face niciuna asta e clar. Si bunica-mea a nascut 2 copii doar cu moasa dar acum 50 de ani de atunci am mai evoluat si noi...Cat despre spitalul de acolo cu toate super conditiile nu as naste nici al doilea copil da pai primul mai ales ca eu nici nu mai am voie sa nasc "natural" sa zic asa din motive de sanatate. si toate cele bune
SEBY1YEAR
Postat pe 27 Martie 2009 16:42
Nici eu nu as naste fara doctor.Pot aparea complicatii si la o nastere normala,Doamne fereste.Oricata experienta ar avea o moasa,totusi nu doctor.Eu nu as pune in pericol viata copilului meu si pe a mea.mai bine intr-un spital de stat,fara conditii,dar sa stiu ca nasc cu doctor.
ancapalade
Postat pe 27 Martie 2009 18:44
la o cezariana se cheama medicu nu se baga moasa si in caz de complicati se cheama,dar nu e vorba de curaj ca daca te gandesti inti trebue curaj sa te duci si la spitalu judetean din constanta unde toti te trateaza ca pe o carpa de la femeia de servici pana la doctori,am o cumnata care a nascut la cta si au tratato ca pe o ''vaca''cu tot cu spaga,sa nu va ganditi ca fac reclama dar la mangalia sunt conditi de conditi si nu cred ca lasa doctori pacienti pe mana unor moase fara experienta.Sunt multe mamici in costinesti care au ales spitalu din Mangalia pt nastere si nu sa intamplat nimic,mentionez ca pe a doua fetita am nascuto seara am ajuns la ora unu la maternitate si nu am deranjat pe nimeni sau purtat super cea ce la cta sigur se trezeau cu o falca in cer si cu una in pamant de suparare ca au fost trezite din somn,mai am o cumnata care are probleme si nu poate sa duca sarcina pana la sfarsit doar pana in luna a 5 si decate ori a incercat si a pierdut sarcina sa confruntat cu nepasarea cadrului medical in special asistente si infirmiere care se cred una mai sefa ca alta ba le deranja de la somn ba de la vopsit si inca o data mentionez ca a pierdut 4 sarcini si nu cred ca e necesara nepasarea cand exista suferinta,nu vreau sa ma judecati ca nu mam gandit la binele copiilor mei dar decat sa dau peste un cadru medical crizat si ocupat cu alte treburi personale decat cele profesionale mai bine optez spre un loc unde suntem tratati cum se cuvine si nu lasate de izbeliste intrun pat in dureri cumplite sa isi vopseasca ele paru si tu sa stai pana iti simti copilu intre picioare,asa mai bine stai acasa si chemi medicu de familie sa te ajute ca tot aia e,va pup si mai vorbim
karinaadela
Postat pe 29 Martie 2009 11:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va rog mult ..stie cineva...??? 2 De la: deeita 25 Noiembrie 2009 16:01
greturi 14 De la: andre_david 31 Martie 2009 16:57
oare se intampla ceva????? 7 De la: ale_micutza 13 Octombrie 2009 07:03
Workshop - Galati 1 De la: garbo_392904 2 Decembrie 2013 17:59
Vaccinul prevenar 2 De la: vasilicasavoiu 25 Februarie 2009 11:42
Setari Cookie-uri