Mamici din orasul Constanta

am si eu nevoie de mai multe informatii in legatura cu maternitatea din Medgidia
si eu voi naste acolo si am auzit k este super curat si personal de exceptie
pupici
ana_maria1984
Postat pe 28 Octombrie 2009 14:19
buna.eu am nascut la matern din ploiesti si acum 10 luni am dat la doctora care mia asistat si nasterea si operatia de cezariana 7mil,si la anestezist 5..dar la anestezist eu am dat mult ca nu am stiut dar alte fete au dat 100-150,iar la moasa 1 milion
mada_sabina
Postat pe 28 Octombrie 2009 14:42
uffffff.......5 milioane la anestezist???? prea mult!!!Eu sper din tot sufletul sa pot sa nasc normal.....nu stiu dar asa mi-am propus....sper sa am acelasi curaj pana la sfarsit!!!
gya_andy
Postat pe 28 Octombrie 2009 21:16
FETELE...........APEL URGENT!!!!!SUNTEM 2 MAMICI DE VIITORI PICI CARE VREM SA STIM MAI MULTE DETALII DESPRE CUM STA TREABA LA MATERNITATEA DIN MEGIDIA.......IN MARE MI-AM TERMINAT CU BAGAJUL DE MATERNITATE....DESI CRED IN SINEA MEA CA AM CAM EXAGERAT CU CE AM PUS IN EL.....DAR AM ZIS SA LE PUN IN 2 GENTI SI EVENTUAL SA IAU CU MINE DOAR CE E MUSAI URGENT SI CEALALTA GEANTA SA O LAS IN MASINA SI SA IL PUN PE SOT SA MI-O ADUCA MAI TARZIU......EVENTUAL LUCRURILE PTR BEBE CARE IMI TREBUIESC DUPA NASTERE.........APROPO AS VREA SA STAU LA REZERVA....PENTRU CINE A FOST ACOLO AVETI IDEE CAM CAT AJUNGE?SAU DACA VREAU SA STEA MAMA CU MINE PESTE NOAPTE ARE UNDE SA DOARMA?....AS AVEA MAI MULTE INTREBARI..........UFFFF DACA AR FI SI CINEVA CARE SA NE RASPUNDA LA INTREBARI PE AICI!!!!.............V-AM PUPAT DRAGELE MELE MAMICI SI VIITOARE MAMICI DE PICI !
gya_andy
Postat pe 28 Octombrie 2009 21:23
din cate am auzit cu rezerva e mai greu pt k nu stii sigur knd nasti
am vb si eu cu doctora pt rezerva si mi-a spus k e mai greu pt k sunt putine rezerve.in legatura cu preturile nu a vrut sa-mi spuna nimic
mi-a zis k nu trebuie sa-mi bat capul cu asa ceva
ana_maria1984
Postat pe 29 Octombrie 2009 14:43
Eu am nascut la Spitalul Judetean Constanta, iar aici preturile sunt 100 de euro anestezistul, iar doctora pentru nastere cezariana 200-300 de euro, iar pentru nastre normala 100-200 de euro.
iasmina_kidz
Postat pe 30 Octombrie 2009 00:30
Buna ziua,

Sunt noua pe acest forum si trebuie sa nasc saptamana viitoare la medgidia cu dr. Balasa, dar din pacate si-a dat demisia. Este o situatie foarte urata, mai ales ca trebuie sa apelezi acum la un alt doctor e foarte greu. As dori si eu sa stiu cat costa o nastere la maternitatea din medgidia, mai exact cat se da la doctor, anestezist si cine mai intra in sala.

Multumesc,
strunf23
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:24
Buna seara mamici si viitoare mamici! Vrea sa va intreb daca cineva dintre voi sau poate daca cunoasteti persoane care au nascut la Clinica particulara ISIS. As dori sa stiu care sunt conditiile si cum se comporta asistentele de acolo in comparatie cu cele din Spitalul Mare Constanta. Eu sunt in luna a opt-a si mai am putin pana ce bebica mea va veni pe lume si sunt foarte derutata ca nu stiu unde sa nasc. Am inteles ca in Spital au inceput ca treburile sa mearga din ce in ce mai prost, ca nu se gasesc medicamente si nu numai. Doctora mea mi-a zis ca ultima oara nu se gasea apa oxigenata in tot spitalul. In schimb ea mi-a propus ca daca vreau pot sa nasc la Clinica Isis, ca i-au oferit cei de acolo o reducere pt. vreo 2 paciente de-ale ei si s-a gandit si la mine. Intr-adevar si cu tot cu reducerea facut sunt cam multi bani, ma costa vreo 800 Euro toata treaba(all inclusive - doctor, anestezist, cazare, masa, pot sa stau cu un membru al familiei in camera, si au conditii de nastere in apa). Recunosc ca ma tenteaza destul de mult avand in vedere ca in spital nu cunosc pe nimeni si am inteles ca e cam greu sa gasesti un loc la rezerva in spital si nici nu da voie sa stea cineva cu mine peste noapte.
Asa ca astept parerile voastre si poate e cineva din voi care a nascut recent sa imi spuna si mie cum mai e prin Spital.
Va pup!
surduluiza
Postat pe 11 Ianuarie 2010 20:43
Tot eu sunt, am revenit ca am uitat sa va mai intreb ceva. Am facut la inceputul sarcinii niste analize si mi-au iesit nr. de trombocite mici. Le-am repetat de curand si mi-au iesit la fel de mici. A avut cineva probleme de genul acesta? Ca Viteza de coagulare a sangelui mi-a iesit buna dar Fibrinogenul adica Factorul I de coagulare a sangelui a iesit mare, nu stiu ce sa mai cred dar am inteles ca asta va fi o problema ca se opreste sangele mai greu. Sunt putin ingrijorata si vroiam sa stiu daca voi cand ati facut analizele ati avut probleme cu nr. de trombocite. Si ca sa fiu sigura ca nu vor fi probleme va trebui sa-mi caut donatori de sange si sa-mi rezerv sange pt la nastere in caz ca Doamne fereste va fi nevoie. Eu sper sa n-am probleme si sa fie totul bine.
Va pup! Noapte buna!
surduluiza
Postat pe 11 Ianuarie 2010 20:51
Eu am nascut la Spitalul Judetean si am avut norocul sa stau dupa nastere in partea renovata a maternitatii unde era foarte curat si dezinfectat, dar daca dispui de banii eu cred ca se merita sa nasti la Isis, nu se compara cu spitalul judetean, de unde poti contacta si vreo gripa. Sa-ti ajute Dumnezeu sa ai o nastere usoara si un copil sanatos, cat despre trombocite au personal nu am avut o asemenea problema...
silvia_kidz
Postat pe 13 Ianuarie 2010 21:53
in legatura cu trombocitele nu e nimic grav.si eu am patit-o iar doctora mea mi-a zis k e posibil sa nu inregistreze bine aparatulsi sa le confunde cu leucocitele sau ceva de genul.asa k nu trebuie sa te sperii.cat despre spital nu stiu cat de curat e acum dar eu tot nu as naste acolo nici moarta.iar cat despre isis nu e kiar asa de spectaculoasa precum pare,mai degraba laEUROMATERNA.EU voi naste la medgidia
succes
ana_maria1984
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:09
buna fetelor,am nasa uneia dintre fete care a nascut la clinica isis si a zis ca e super si am si o sora care a nascut in spitalu din cta cu dr cristurean si a fost la fel fara sa dea nimic la nimeni a fost cazata in partea renovata si e tare curat acum ramane la alegerea ta iar in legatura cu asistentele parerea mea e ca daca le bagi ceva in buzunarelele lor mici se poarta frumos indiferent unde sunt,clinica sau spital
karinaadela
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:19
Buna fetelor! Merci de raspunsuri. Am intrebat si eu de partea renovata a spitalului si mi-a zis ca nu se poate sta acolo. Am o prietena care a nascut de curand le-a dat bani la asistente si tot s-au comportat urat cu ea. Am inteles ca si in functie de dr. la care esti ca unele asistente nu suporta anumiti doctori si implicit nici pacientele doctorului. Acum ramane sa ma hotarasc, oricum sper sa fie totul bine ca sincer am cam inceput sa ma stresez si nu prea mai pot dormi noaptea. Va pup pe toate. Noapte buna!
surduluiza
Postat pe 16 Ianuarie 2010 23:46
buna si eu sunt din costanta ,stie cineva medici buni pe aici
yoni_kidz
Postat pe 18 Ianuarie 2010 14:13
buna seara.eu sunt pe aici si mamica unei fetite de 10 luni. vroiam sa va intreb despre petrecerea de un an ? am cateva idei dar vroiam sa stiu cam ce ar trebui sa fac?
ionela_miruna
Postat pe 18 Ianuarie 2010 17:39
eu am nascut la Isis cu dr Zaher...si va dau cuvantul ca sunt foarte multumita de tot ce mi s-a inatmplat acolo. sotul meu a stat in camera cu mine, si bebe la fel, am nascut prin cezariana...asistentele suuuuper de treaba, iar conditiile de spitalizare numai vorbesc. nu stiu cum e in spital pentru ca am o singura nastere, dar si la al doilea bebe vreau sa nasc tot la isis. am auzit ca si la euromaterna e foarte bine!
BebeDamian
Postat pe 19 Ianuarie 2010 14:42
pt petrecerea de un anisor nu sunt prea multe de pregatit,tinand cont de faptu ca e criza poti sa te rezumi doar la un gratar si tort,nu e obligatoriu acelas meniu ca la botez,mai trebue sa pregatesti o tava pe care trebue sa pui diverse chest,oglinda,pieptan,caet,pix,bani,aur,papiota,foarfeca,etcmai nou lumea mai pune si cgei de masina,telefoane etc,fetita dupa ce i se tae motu trebue sa aleaga 3 obiecte dupa tava,nasa cant tae motu pe care il prinde cu o panglica trebue sal puna intr-o batista curata si sa nul vada fetita,din cate stiu eu nu e un ritual special, am doua fete si la ambele nasa lea luat motu cand a dorit
karinaadela
Postat pe 20 Ianuarie 2010 10:43
mersi mult pentru explicatii.
ionela_miruna
Postat pe 20 Ianuarie 2010 15:11
nu stiu ce credeti voi de spitalul din mangalia eu sunt o viitoare mamica, sunt insarcinata in 25 de sapt si sunt pacienta dr niculescu din mangalia ,sunt foarte multumita de el este un dr fffff bun mai ales din pe partea financiara .daca te duci la cabinetul lui din constanta si esti pacienta lui nu platesti consultatia doar eco daca vrei sa-l faci si in mangalia te duci o data pe luna si faci 3d si costa doar 75 ron care eu l-am facut in fiecare luna ,in constanta te mananca astia de bani pe luna dai cel putin 200 ron si conditiile din mangalia nu se compara cu cele din judetean ,vreau sa spun ca la 3 luni am avut o iminenta de ab si am fost internata in mangalia 4 zile si s-au comportat excelent asistentele fara sa le dau nimic,dr nu vine la nastere normala decat daca sunt probleme vine in 5 min doar cezariana o face el la orice ora nu cum fac cei din constanta nu vin noaptea etc ,de ex lutescu poti sa ai probleme si sa nasti noapte ca nu vine nu-ti raspunde la tel decat dimineata am o prietena care a fost pacienta lui lutescu si ii lua in fiecare luna 200 ron si a nascut la 1 noaptea cu dr care era de garda ca nu a raspuns la tel asa ca nu mai vb de mangalia ca nu se compara cu constanta ,dute in cta si daca ai vreo scurgere in timpul sarcini iti da tratament si atat ,la mangalia te interneaza cat de usoara este situati nu conteaza te intreaba daca vrei sa-ti ti sarcina sa fi internata si binenteles ca am vrut si nu am avut o problema grava am avut o mica sangerare
rally29
Postat pe 30 Ianuarie 2010 16:10
buna fetelor si noi suntem din constanta in cartierul poarta 6 si robert are 1 an si 3 luni pupici si sanatate
anaROBERT
Postat pe 1 Februarie 2010 13:17
Ajuta-ma sa-i fac sotului o supriza frumoasa votand mesajul meu postat pe urmatorul link:

http://www.ilovemilka.ro/mesajmsgid=d4708a734373b6b10c3d13749cb2df07

Multumesc frumos de ajutor!!
fleurentina
Postat pe 3 Februarie 2010 10:10
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 12 Februarie 2010 12:19
BUNA MAMICILOR!VA PUP SI VA ROG SA IMI SPUNETI CINE E DIN CTA???VREAU SA IMI FAC NOI PRIETENE!!!!
AM O ACADEMIE DE FRUMUSETE FULL SERVICE 2-16 ANI(MODELLING,RECLAME,ETC)
VA ASTEPT CU PREZENTA VIRTUALA
PUPICI
kidz007847
Postat pe 26 Aprilie 2010 17:03
buna si eu sunt din constanta.unde anume stai tu?
anaROBERT
Postat pe 26 Aprilie 2010 17:04
buna, sunt si eu o viitoare mamica si am realizat ca am atat de multe de cumparat pentru bebelusul meu.... am dat de un site babycomfort.ro unde am gasit foarte multe lucruri care par ca imi trebuie dar nu stiu ce este necesar voi ce credeti?
alymiha
Postat pe 27 Aprilie 2010 12:41
si noi suntem din constanta zona centru
ana_maria1984
Postat pe 27 Aprilie 2010 15:23





---------------------------------
office_salinasusesi_ro
Postat pe 29 Aprilie 2010 16:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diversificarea 32 De la: office_salinasusesi_ro 5 Iunie 2010 19:10
MAMICI DIN BUDAPESTA??? 3 De la: office_salinasusesi_ro 21 Aprilie 2010 15:45
despre amigdalita 34 De la: office_salinasusesi_ro 18 Iunie 2010 10:15
Exista remedii naturiste impotriva vegetatiilor adenoide(polipi)? 2 De la: silviu_m74 14 Ianuarie 2009 11:19
Laptele de capra -DA sau NU - 14 De la: tusi_Oli 13 Mai 2010 13:04
Setari Cookie-uri