Mamici din orasul Constanta

Doamne fereste nu-mi vine sa cred ce ne povestesti asa ceva este de domeniul SF-ului . Nu te invinovateste nimeni pe tine ca la fel ca tine sunt "n" mamici care poate nu au posibilitatea sa mearga sa nasca in alta parte si nici nu vreau sa zic ca nu te-ai gandit la copii tai.O mamica in primul rand se gandeste la puiutul ei si la nevoile acestuia inca de cand este in burtica si apoi la ea . De vina este sistemul sanitar din tara in care locuim si bineinteles acei medici care au ramas cu falsa impresie ca in spital esti "acasa la ei" si pot face ce cred de cuviinta iar mai apoi sa se scoata singuri basma curata in caz de ceva...ca si chestia cu Colegiul Medicilor mi se pare o mare prostie...
Ce sa mai zic de asistentele sau mai stiu eu ce sunt pe acolo de se "vopsesc" pai ce acolo e salon de cosmetica? Nu exista nici o mamica care sa le filmeze si sa apara in mass-media sa vedem atunci le mai arde de vopsit sau dormit la munca?
Sa stii ca acum vreo 3 ani mi s-a intamplat sa am o criza de rinichi la 3 dimineata .M-am speriat ca era prima criza de rinichi si am mers la urgenta.Binenteles ca toata lumea facea jos la urgente si o asistenta m-a trimis la etajul 1. Am mers la etaj si acolo iar din cauza durerilor cand am inceput sa tip la doctorita de garda si sa o amenint ca-i aduc toata presa si televiziunea in 2 minute erau pe langa si doctori si asistente de nu mai stiau ce sa-mi faca.Dar de ce credeti? Aveam in mana telefonul care avea camera video si au crezut ca le-am filmat dormind asta am aflat cand am vrut sa plec si cand doctorita in cauza m-a intrebat mai mult rosie de rusine daca am filmat-o dormint. I-am zis ca nu mi-a trecut asa ceva atunci prin cap dar urmatoarea data chiar asta am de gand sa fac atunci cand mi se va mai intampla asa ceva.Nu mi s-a mai intamplat dar as vrea sa rog toate persoanele carora li se intampla nedreptati sau au parte sa fie prezenti la un astfel de eveniment sa faca public acest lucru si sa nu-l mai tina ascuns si despre care sa vorbeasca doar cu rudele si prietenii. Suntem oameni si meritam sa fim tratati cum se cuvine fie ca dam sau nu dam "spaga" la medici.
SEBY1YEAR
Postat pe 29 Martie 2009 12:14
Buna fetelor.Intra-adevar la spitalul judetean din Constanta,conditiile sunt mai mult decat jalnice .Dar eu nu am avut probleme cu personalul.S-au purtat f f frumos cu mine .Normal ca am dat bani,nu exagerat,atat cat am auzit ca se da.Am nascut acum 11 luni,cezariana,dar de personal nu ma pot plange.Si nu am stat la rezerva ,singura in camera,dar a fost ok.De medicul cu care am nascut am numai vorbe de lauda.S-ai dea Dzeu sanatate.Nu stiu ce sa zic...am avut noroc.Ei bine,mai era cate o asistenta sau infirmiera cu figuri si aere de sefa...Ca nu se poate altfel.Va pup si multa sanatate.
anca_rusu22
Postat pe 29 Martie 2009 16:02
Eu am nascut acum 9 luni,la spitalul judetean Cta.Conditiile nu sunt bune,e adevarat,dar cu toate astea pe mine m-a linistit faptul ca am nascut cu doctor.Am nascut la 2.45 dimineata,iar doctorul a venit mai intai la ora 22 sa vada cum evouez,apoi l-au sunat moasele cand "se apropia".Chiar daca una din ele s-a mai plans ca din cauza mea are o noapte alba,sincer,nu mi-a pasat,ca pt aia era platita plus ca am cotizat si eu.Dar am cotizat la sfarsit,as fi vrut eu la inceput,dar nu au vrut ele sa ia,au zis ca la urma.Si a fost bine.La un moment dat mi-a fost teama ca o sa nasc doar cu ele,dar nu a fost asa. Tin sa precizez ca am avut medic care mi-a urmarit evolutia pe tot parcursul sarcinii,dar atunci era plecat in concediu(ghinionul meu) dar imi lasase nr.altui dr care,v-am spus deja,a venit la 2 a.m. ca sa ma ajute sa nasc si care a venit si in zilele urmatoare sa vada ce fac.
Vasilicasavoiu,ai dreptate,in cazurile cand nu se poarta cum trebuie,trebuie amenintati cu presa si isi schimba garantat atitudinea,pt ca daca nu ne ajutam noi,nu ne ajuta nimeni.Slava Domnului,la mine nu a fost cazul,si nu am avut pile sau relatii.
La a doua sarcina,totusi,cred ca voi merge la clinica particulara care se va deschide in mai,am inteles,pe varianta.Adica dai acelasi ban,dar conditiile sunt altele.Apropo,stie cineva sigur cand se deschide?
ancapalade
Postat pe 29 Martie 2009 17:24
draga mea desi nu sunt din orasul constanta pur si simplu m-a revoltat ce se petrece acolo si sunt sigura ca si in alte multe orase de la noi din tara se intampla la fel . Mie mi s-a monitorizat sarcina din a patra saptamana pana am nascut.Am avut o nastere foarte usoara din punctul meu de vedere ca mai ca nu am simtit dureri si am nascut cu 2 medici.Lor le-a fost mai frica decat mie pentru ca teoretic trebuiau sa-mi faca cezariana dar eu nu am vrut din cauza ca acum vreo 11 ani am facut o banala operatie de apendicita mai mult pe viu si din cauza asta mi-a fost foarte frica si am ales sa nasc normal. Totul a fost ok si eu si bebelusul meu care s-a nascut de 4kg si 54 cm.Asa ca doresc o nastere cel putin la fel de usoara ca si a mea tuturor mamicilor si toate cele bune.
SEBY1YEAR
Postat pe 30 Martie 2009 17:35
sall..... eu sunt din Constanta si cu rusine trebuie sa recunosc ca doctorii din Spitalul Judetean nu dau dai bani pe pacienti.... de ce zic asta? pai inainte sa nasc cu vreo daua saptamani au dat la stiri la postul local de televiziune ca in maternitate a murit un bb de cateva zile cum credeti sufocat cu un gandac... ce este in acel spital iti pui mainile in cap circula gandacii pe pereti si nu numai la ca ei acasa... din aceste motive eu am fost supravegheata pe toata perioada sarcinii de dr BELCIN de la POLICLINICA PRO VITA si am nascut-o pe fetita mea la MEDGIDIA.... este super curat si asistentele vb foarte frumos, eu nu am avut probleme ...dak aveam nevoie de ceva de jos de la magazin ceream la infirmiera si se ducea si imi lua... si bani le-am dat cat am considerat eu de cuviinta ... inclusiv la doctora.... si la al doilea bb tot la Medgidia voi merge sa nasc.... in nici un caz aici in oras...
deliarebecca
Postat pe 30 Martie 2009 19:57
Eu am nasut la spitalul judeteam si am fost f multumita.E adevarat ca am avut rezerva, dar am beneficiat de toate conditiile: tv, frigider, baie proprie cu dus, si al doilea pat pt insotitor. Era f curat si nu am vazut nici un gandac. Asistentele si medicul de garda dar si medicul meu, deheleanu veneau mereu la mine.Am fost fff multumita, si nici nu-mi trece prin cap ca la al doilea copil sa nasc in alta parte.Prietena mea a nascut la medgidia de curand si au tinut-o cu patul pe hol ca nu mai erau libere locurile in saloane, si nici copilul nu i l-a adus langa ea asa cum mi-a facut mie.
mihaela_dardac
Postat pe 31 Martie 2009 10:11
Buna ziua tuturor! Am facut un test de sarcina de curand si mi-a iesit pozitiv si sunt foarte bucuroasa caci ne chinuim de un an sa avem un bebel. Mi-am facut programare la dna Dr. Rusu Elvira pt. o consultatie si as vrea sa stiu daca a nascut cineva cu dansa. Mie mi-a parut ca e draguta dar vroiam sa stiu si din punct de vedere profesional ce stiti de ea. Sunt cam derutata ca nu stiu la ce doctor sa merg avand in vedere conditiile din spitalul din Constanta macar un doctor bun sa-mi gasesc ca sunt cam speriata.
Mai vroiam sa va intreb daca testele de sarcina sunt sigure pt. ca eu deocamdata nu am greturi si nici pofte, doar ma dor sanii si recunosc ca au devenit mai sensibili decat de obicei. Eu nu prea am probleme cu menstruatia sa-mi intarzie foarte mult si au trecut cam 42 zile de la ultima menstruatie. Problema e ca azi dimineata dupa ce am urinat pe hartie s-a vazut o pata rozalie si sper ca nu e ceva serios in rest nu a mai aparut nimic. Voi ce puteti sa-mi spuneti din experienta voastra e ceva normal sau ma sperii inutil, ca recunosc ca sunt cam speriata de bombe iar la doctor am programare tocmai pe 7 iulie.
Astept raspunsurile si sfaturile voastre sunt binevenite.
surduluiza
Postat pe 28 Iunie 2009 19:32
buna fetelor,nu am mai intrat de ceva zile pe forumu asta dar azi miam facut timp,am si eu o intrebare are careva dintre voi copilu alergic si inscris la doctorita Dinca(alergologie)ca eu am fata in varsta de 4 ani jumate si nu stiu ce sa fac ca mia zis cai alergica dar ia nu prea are niciun simtom dor daca imi raceste dar foarte rar,ma sperie cat tratament ii dau 2,5ml aerus dimineata si seara o pastila de singuler+10 picaturi de xizal iam facut si timp de un an vaccin o fiola pe saptamana de bronhodin si am facut puza de 6 luni si luna asta trebuiesa ma duc sami dea iar inca 50 de fiole pt inca un an si nu stiu ce sa fac cum am mentionat si mai in sus ma ingrozeste atat tratament si trebue luat pana la varsta de 6 an,mai am o fetita mica de 1 anisor si de la varsta de 8 luni mia zis ca si ia e alergica dar fara sai faca ceva analize si ia si dat acelas tratament,iam facut analize acum 2 luni si am fost cu rezultatele la dr pediatru Leu si mia zis ca nu are nici o alergie acum vreau sa ma duc si cu fata cea mare pe 1 iulie sai fac si ei analizele respectiva sa vad daca si iei ii ies analizele bune
karinaadela
Postat pe 29 Iunie 2009 18:54
la ce anume este alergica fata ta ? i-ai facuit teste la alergolog ? eu nu inteleg cum pot unii medici sa recomandaeconsumul asa de mare de produse de sinteza !!!! mai ales in cazul copiilor sub 6 ani....dragi mamici,eu am informatii despre produse care nu au niciun fel de efecte adverse asupra organismului uman si pot fi consumate de catre oricine oricand...si rezultatele sunt FANTASTICE !!!! daca vreti detalii scrieti-mi ...
silviu_m74
Postat pe 29 Iunie 2009 19:18
Dragi mamici si butici, in special Luizika, eu am nascut cu doamna doctor Russu Elvira, ea mi-a supravegheat toata sarcina. Despre ea numai lucruri bune, pot spune ca mi-a devenit mai degraba o pritena decat medik, profesinal este fara cusur, este foarte meticuloasa si se aigura mereu ca totul este bine, datorita ei am acum un ingeras de aproape doua luni. In ceea ce prioveste scurgerea rozalie, in momentul in care ovulul fecundat se fixeaza in uter, unele mamici au o scurgere, popular se numeste ca te-a insemnat, asa ca sansele sa fii insarcinata sunt maxime. In privinta sensibilitatii sanilor, asta a fost si la mine primul simptom, in rest nu am avut greturi sau pofte, am avut o sarcina super ceea ce iti doresc si tie, daca te mai pot ajuta cu ceva poti oricand sa ma contactezi. Pana atunci iti doresc mult succes si nu te stresa, ii faci rau lui bebe.
iasmina_kidz
Postat pe 29 Iunie 2009 19:33
Buna seara tuturor! Multumesc Iasmina de raspuns m-am mai linistit putin. E normal sa fiu mai panicoasa fiind prima sarcina si vreau sa ma asigur sa fie totul bine. Merg la doctor saptamana viitoare marti sa imi confirme oficial. In rest ma simt foarte bine, in afara de unele dureri minore de burta care sper sa fie ceva normal, si sper sa fie asa toata perioada sarcinii fara greturi si pofte. Vrea sa te intreb, Iasmina, daca ai nascut normal sau cezariana. Iti doresc o seara buna si felicitari pentru ingerasul tau.
surduluiza
Postat pe 30 Iunie 2009 22:32
Buna dragi mamici si pitici ! Luizika eu am nascut normal, dar pana in ultima clipa mi-am tot schimbat optiunile, e f greu sa alegi metoda de nastere, e ceva necunoscut si ti-e frika, nu stii ce e mai bine, sicnera sa fiu nici acum la doua luni de la nastere nu as putea spune daca a fost sau nu alegerea optima. Insa am observat la prietenele mele care au nascut cam in aceeasi perioada ca s-au refacut f greu si chiar si la 3-4 luni de la operatie inca se mai resimteau, plus ca nu prea ai voie sa ridic greutati, iar bebe ia in greutate de la o zi la alta. Eu una m-am refacut destul de repede, am scapat si de burtika destul de repede, si pot spune ca acum am cu 1 kg mai putin decat atunci cand am ramas insarcinata, asa ca ficare modailitate de nastere e cu avantajele si dezavantajele ei. Cat despre durerile de burtika sunt normale si eu am avut, mie mi-a zis Evira ca e normal sa ai crampe asemanatoare cu cele menstruale, o sa-ti dea tratament de fixare a sarcinii eu am luat ultragestan si nospa. Stiu ca ai emotii si ti-e frika ca nu cumva bebe al tau sa nu pateasca ceva, asa ca daca mai ai intrebari iti raspund cu placere !
iasmina_kidz
Postat pe 2 Iulie 2009 11:01
Draga Luizica si eu sunt o mamica din Constanta ssi sfatul meu este c sa te feresti de Peteanu.Eu am urmarit sarcina la el dar nu prea am fost multumita,in primul rand ca ramai cu intrebari fara raspuns si in al doilea rand ca nu stie sa citeasca ecografiile si analizele. Pe mine m-a trimis la sotia lui sa imi faca echo ca bebe era cam mic si el nu stia de ce ,iar analizele care se fac la 3 luni tot la sotia lui m-a sfatuit sa le duc ca nu stia sa le citeasca. Si multe altele......Cu 3 zile inainte de nastere eu a trebuit sa caut pe la toti distribuitorii de medicamente un anestezic care sa poata fii folosit la epiziotomie pt. ca sunt alergica la xilina si el uita de fiecare data sa intrebe anestezistul ce substanta sa caut.....A fost un cosmar...copilul meu a fost foarte sanatos, am nascut pe 22 decembrie iar Peteanu pe 23 pleca in concediu, mi-a zis sa-l chem la nastere dar nu am avut incredere in el si nu l-am chemat, am nascut cu moasele fara dureri iar la final a venit medicul de garda Cristureanu care a aplicat forcepsul pt. ca eu nu mai aveam contractii.Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si tie si copilului tau si sa ai o sarcina usoara!!
silvia_kidz
Postat pe 31 Iulie 2009 14:25
Buna seara tuturor mamicilor si viitoarelor mamici! Multumesc de sfaturi draga Silvia si ma bucur ca s-a terminat cu bine. Eu sper sa fiu norocoasa si sa mearga totul bine. Mi-am facut primul echo si mi-a zis ca e totul bine. Draga Iasmina sa sti ca si mie mi-a dat ultragestan si nospa atunci cand am dureri, asta din cauza micilor sangerari se pare ca sunt mai sensibila la efort si mi-a spus sa ma protejez. In rest ma bucur ca nu am greturi cu stari de voma cateodata ma supara mirosurile neplacute mai ales cel de peste:) si sper sa nu am probleme nici de acum incolo.Ma cam supara faptul ca am cateodata un gust amarui in gura si am incercat sa mananc si dulce si sarat si tot nu-mi trece.
Saptamana viitoare o sa merg sa imi fac iar o echografie si sa-mi citeasca analizele. Apropo analizele nu mi-au iesit toate bune. Mi-a iesit PH-ul mai mare, leucocitele, trombocitele au iesit prea mici. Voi ati avut probleme de genul asta? Sa fie ceva normal din cauza sarcinii? Ma bucur ca am grupa O si RH pozitiv.
Iasmina am auzit si alte pareri in legatura cu dna dr. Rusu si unele nemultumitoare dar acum eu cred ca e si in functie de norocul pe care il ai pt. ca mereu sunt pareri pro si contra asupra doctorilor.
Am inteles ca prefera mai mult cezarianele si ca nu ii place sa tipi atunci cand nasti normal. Tu ce parere ai? Si ca daca o nimeresti in concediu nu vine la nastere.
Daca nu va plictisesc prea tare eu va tin la curent cu tot ce se intampla si daca am unele indoieli o sa va mai bat la cap cu intrebarile mele. Poate ca sunt putin exagerata dar trebuie sa intreb peste tot pana sunt lamurita cu tot ce ma preocupa. Si mai ales imi face placere sa cunosc si alte mamici din Constanta.
Va pup pe toate si multa sanatate va doresc!
surduluiza
Postat pe 2 August 2009 00:46
Draga Luizika sa sti ca nu ne plictisesti ca doar si pe noi ne preocupa tot ce tine de memici si viitoare mamici.In legatura cu analizele care spui ca nu ti-au iesit bine si eu am avut aceeasi problema si Peteanu mi-a zis ca e normal in timpul sarcinii anumite valori ale sangelui sa fie putin modificate, acum vezi ce iti spune medicul nu te ingrijora inainte.Cate saptamani de sarcina ai?
silvia_kidz
Postat pe 2 August 2009 16:25
Draga Luizika, e drept doctora Rusu prefera cezarienele, dar tu nasti cum vrei, eu una am nascut normal, si am tipat de a auzit tot spitalul, doctora chiar m-a incurajat. Acum despre toti doctorii sunt pareri pro si contra, important este ca tu sa ai incredere in ea. In ceea ce priveste concediul e drept, daca ai ghinionul sa nasti cand e in colncediu, nu te asista te lasa pe mainile doctorei Chisu. Insa de obicei isi ia concediu de paste. Scuze daca scriu cu greseli, dar scriu cu o singura mana, o am pe fii`mea in brate si se super agita. Eu una zik ca e mai bine sa nasti prin cezariana, cel putin pt copil. Eu inainte sa nasc am facut o infectie urinara de care nu am stiut si acum ma lupt cu Ecoli la bebele meu care are aproape 3 luni, si pe care nu i-am fii descoperit-o daca nu-i faceam celulele stem. Inchei aici pt ca plange printesa mewa.
iasmina_kidz
Postat pe 3 August 2009 12:05
Buna fetelor! Multumesc mult de raspunsuri. Eu azi fac 11 saptamani si mi-a spus ca o sa nasc cam in jurul datei de 25 februarie.Lla control o sa merg tocmai luni ca sa-mi citeasca analizele si sa fac un al doilea eco. Vroiam sa intreb se face eco in fiecare luna? Nu afecteaza copilul daca ii faci eco prea des?
Sincer as prefera sa nasc normal pt. ca nu mi-ar placea sa fiu taiata si mai ales ca eu am deja o operatie de apendicita (de cand eram mica), dar acum cum o vrea cel de sus numai sa fie bine si bebele la fel.
In legatura cu prelevarea celulelor stem cum se procedeaza? Trebuie sa nasti neaparat prin cezariana sau nu conteaza? Si daca se plateste inainte sau numai dupa ce iti vine rezultatul ca totul este bine cu celulele respective.
Si care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmezi?
O zi buna!
surduluiza
Postat pe 6 August 2009 12:31
Draga Luizika, cu celulele stem trebuie sa suni la ei, iti vor trimite prin carugus niste contracte pe care trebuie sa le trimiti inapoi semnate de tine, iar ei o sa-ti trimita chitul de recoltare pe care trebuie sa-l iei cu tine la spital, cand nasti sotul tau trebuie sa-i sune si sa le zika ca ai nascut ( stiu unde sa vina pt ca adresa spitaului o vei specifica in contract ), ei vor trimite o masina care sa ia celulele sa le duca la banca de date, acolo le va face mai mule investigatii si daca totul e ok, in doua luni iti vor trimite factura de plata, e bine sa-i suni in jur de 6 luni. Pentru mai multe detalii intra pe site-ul de la cord center. In privinta ecografiilor, verisoara mea e asistenta la urgenta ginecologie si mi-a zis ca ecografele din zilele noastre sunt pe baza de ultrasunete si nu dauneaza delok bebe-ului, asa ca poti sa faci cate vrei, e bine sa faci ecografii lunar, doar asa aflii cum se dezvolta bebelusul tau. Pe la 15 saptamani o sa faci si triplutest, dar sunt sigura ca totul o sa fie bine, o sa vezi :). Daca mai ai intrebari nu ezita sa ni le adresezi.
iasmina_kidz
Postat pe 6 August 2009 16:22
Fetelor cunoaste cineva un medic pediatru in Constanta care are cabinetul in zona Dacia, Tomis 3?
silvia_kidz
Postat pe 29 August 2009 17:23
Buna fetele....sunt noua pe aici, v-am citit mesajele si asa m-am decis sa ma inscriu si eu....Cautam pe google date despre d-na doctor Belcin Anca care ma are in evidenta si asa am dat de situl acesta.
Eu am intrat acum in 25 de saptamani si o sa fiu o fericita mamica de baietel....de la inceput am vrut baietel si am stat ca pe jar pana la 3 luni jumatate pana am aflat ce este.Drept sa va spun am simtit inca de cand am ramas insarcinata ca o sa fie baiat desi toata lumea imi zicea ca am fetita. Am fost saptamana trecuta si eu la 4D la d-na Dascalu Georgeta si l-am vazut pe bebic.....e super sentimentul; nu am cuvinte....Bebicul meu e perfect sanatos are 650 g si 30 cm....si o sa-l cheme Andrei.....
Offfffff fetele am niste emotii in legatura cu nasterea...as vrea sa nasc normal.....asta este prima mea optiune dar........si exista un dar mare sunt programata sa nasc inre 25 decembrie si 31 sau chiar de 1 ianuarie.....si tot stau cu frica, pentru ca in perioada aceea cam toti medicii sunt in concedii, stiti cum e de sarbatori cu familia nu prea le arde sa vina la spital.....si ma intreb daca d-na Belcin vine la spital daca o chem.....mai am ceva pana atunci dar ma tot gandesc.
Sper sa-mi fac cat mai multe prietene ai pe site......deoarece sfaturile si opiniile ne sunt de foarte mare ajutor.
Va pup....
gya_andy
Postat pe 8 Septembrie 2009 15:22
Buna gyafetita, bine ai venit . Eu ma nascut pe 5 februarie anul acesta, am fost pacienta dr Razvan Stanca de la primul pana la ultimul control, cand am aflat ca isi fracturase mana la patinoar de revelion. Am tot sperat ca se va face bine, el era foarte increzator, dar m-am trezit la nastere fara doctor. Nu a venit la nastere, am vorbit prin telefon si ne-a pus in legatura cu doctorita Aneta Tomescu cu care am si nascut prin cezariana. Dar...sfatul meu e sa nu te stresezi, sa fii pregatita psihic si vei trece cu bine si acest pas, mai ai inca timp, stiu ca iti faci griji, asa eram si eu, dar apoi am realizat ca ma stresam degeaba, ce avea sa se intample s-a intamplat. Orice doctor constiincios iti vine la nastere, sau lasa pe cineva in locul lui (asa e normal), asa ca...nu-ti mai face probleme. Iti doresc sarcina usoara si sa ne tii la curent. Pupici
aly_raz
Postat pe 8 Septembrie 2009 17:13
Draga gyafetita, eu am nascut pe 22 decembrie 2008. Doctorul Peteanu mi-a urmarit sarcina dar nu l-am chemat la nastere de teama ca nu va veni. Am nascut cu moasele si cu dr. Cristureanu care era de garda. Am stat in spital de pe 22 pana pe 25 si toti erau la servici:ginecologi,pediatrii,neonatologi. Oricum cineva este in permanenta acolo. Daca nu-ti vine medicul la nastere sa stii ca moasele sunt foarte pregatite,eu am nimerit o tura buna . Te asteptam cu noutati!!
silvia_kidz
Postat pe 9 Septembrie 2009 17:15
buna gyafetita....eu am nascut cu dna dr BELCIN ANCA la MEDGIDIA ... este super ok...eu de cate ori aveam vreo nelamurile ma duceam la ea la cabinet si vb cu dansa...pe mine m-a ajutat foarte mult... este o doctorita exceptionala...stai linistita nu ai de ce sa iti faci probleme...dak mai ai intrebari iti raspundem...pooopicei dulci la mamici si bebici
deliarebecca
Postat pe 9 Septembrie 2009 19:07
Buna fetelor!
Eu sunt de fapt din Valu lui Traian (mutata de curand). Sper sa putem discuta despre bebelusii nostri macar aici, pe forum. Sau, cine stie, ne putem intalni si prin parcuri
evelinada
Postat pe 14 Septembrie 2009 00:35
buna.numele meu este ana-maria si sunt o viitoare mamica insrcinata in 23 saptamani cu fetita.eu merg la dn dr Belcin la Provita si sunt super multumita si voi naste la Medgidia unde conditiile sunt super.va pupic si natere usoare toate viitoarele mamici si bebei frumosi
ana_maria1984
Postat pe 7 Octombrie 2009 13:03
Fetele sunteti niste dragute.......imi cer scuze enorm de mult ptr. faptul ca nu am mai intrat dar promit solemn ca acum de cand am intrat in prenatal sa stau cu ochii pe site..........este chiar super sa ai cu cine sa schimbi opinii.
gya_andy
Postat pe 28 Octombrie 2009 08:14
Ce sa va spun....despre noi ,suntem sanatosi avem 31 de saptamani in burticasi crestemmmmm .........la ulimul eco care l-am facut pe 12 octombrie la d-na Dascalu la Provita (care deasemenea este o draguta) ni s-a spus ca avem 1 Kg 200 ca avem perisor de 1 cm ,nu mi-a venit sa cred cand am vazut la eco cum radea frumusetea de la mine din burtica si i se vedeau gropitele din obrajori....este un moment extraordinar!!!!! Nu am rezistat tentatiei si am rugat-o pe d-na doctor sa imi faca poze ca arata prea frumos...i-am facut si din fata si din profil....si are mititelul meu un nasuc in vant perfect deci nu pot sa va zic decat ca m-am indragostit de el si alta nu.....si este inca in burtica ......oare cum o sa reactionez cand o sa vine pe lume??????Cred ca o sa fiu o mamica tare geloasa.........
gya_andy
Postat pe 28 Octombrie 2009 08:22
Sunt insarcinata in 6 luni jumate si DPN este 29 decembrie 2009.De nascut o sa nasc la Medgidia cu d-na Belcin care este o draguta.... Am citit eu diverse pareri de la mamici care au nascut acolo insa as dori sa aflu cat mai multe pareri despre spital si tot ce tine de nastere: doctor, anestezie, asistente, ajutor, curatenie, tarife, absolut tot ce mi-ati putea povesti, mie si celor care urmeaza sa citeasca ulterior aceste pareri pentru a se informa. Va multumesc de pe acum si astept cu foarte, foarte mare interes scrierile voastre.
Pupici!!!!
gya_andy
Postat pe 28 Octombrie 2009 08:34
Domne .........nu ma mai opresc!!!fetele am auzit ceva si nu stiu inca daca este adevarat.....va informez ca stiti ce va asteapta in cazul in care sunteti in aceeasi situatie!!!!!Se zvoneste ca d-nul doctor Balasa impreuna cu sotia dumnealui pleaca din maternitatea de la Medgidia si se duc la Euromaterna in C-ta. Am o cunostiinta pe care a lasat-o balta in ultima luna ....au pus-o in fata faptului implinit...."ori vii cu noi si platesti 50 mil nasterea la clinica particumara.....ori nu avem ce sa-ti facem" urat din partea lor.........mai ales ca mamica are sarcina cu probleme si sa o lase balta inaine de nastere......ufffffff.Chipurile i-au oferit varianta sa se imprumute la banca de banii astia si sa-i dea in 4 rate sau ceva de genul....dar nu mi se pare corect!!!!!!!!e absurd.
gya_andy
Postat pe 28 Octombrie 2009 08:43
buna la toate mamicile si viitoare mamici
am si eu o intrebare pt cine a nascut de curand:despre cat mai ajunge o nastere normala sau cezariana?
eu sunt la dn dr. Belcin si o sa nasc la Medgidia
am 24 saptamani si 5 zile iar bebitza mea e o nazdravana da din picioruse intruna
pupici si bebei frumosi si santosi
ana_maria1984
Postat pe 28 Octombrie 2009 14:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anticonceptionalele si sarcina 4 De la: vasilicasavoiu 18 Martie 2009 16:36
pentru toate mamicile care isi iubesc copilasii lor 9 De la: anaROBERT 9 Septembrie 2010 00:18
Vand Infacol produs in Anglia! 1 De la: macisanu 29 Iulie 2009 11:05
Bebe cu talus valgus 4 De la: MarcelaLexa 14 Iunie 2015 13:51
EXISTA PISCINA PENTRU BEBELUSI IN CLUJ? 9 De la: albasiero 9 Februarie 2010 13:43
Setari Cookie-uri