Din putzu' putzului putzului gandirii!

Stiam eu ca are potentia fata.
Astazi avem o noua mostra:

De la: charmelen, la data 2011-08-01 12:57:58
De la: garbo206744, la data 2011-08-01 12:18:56simplu eu am fost cu exdecedata de mana la divort,am avut o noapte de amor salbatic


cum asa te-ai dus cu moarta la divort? si ai mai avut si o noapte de amor salbatic?
Pai asta se cheama necrofilie, oare ce pedeapsa merita bla bla bla...
anakin
Postat pe 1 August 2011 14:18
De la: anakin, la data 2011-08-01 14:18:39Stiam eu ca are potentia fata.
Astazi avem o noua mostra:

De la: charmelen, la data 2011-08-01 12:57:58
De la: garbo206744, la data 2011-08-01 12:18:56simplu eu am fost cu exdecedata de mana la divort,am avut o noapte de amor salbatic


cum asa te-ai dus cu moarta la divort? si ai mai avut si o noapte de amor salbatic?
Pai asta se cheama necrofilie, oare ce pedeapsa merita bla bla bla...


Caracterizare in trei cuvinte: impotent intelectual, ranchiunos si penibil!
charmelen
Postat pe 1 August 2011 19:25
De la: anakin, la data 2011-07-31 01:52:11
Dor, de ce crezi ca am amintit mai sus de personajele lui Nabukov??

Fiindca asa sunt semidoctii astia .. niste invidiosi.

De semidoct, of course, apropo de fapt la cine credeai ca faci aluzie: la Nabokov sau la Nabucco?
Asta-mi aduce aminte de bancul ala cu dilema unei blonde: oare cum se spune corect: Iran sau Irak?
Am remarcat deja ca esti penibil, dar nu-mi inchipuiam in ce masura iti place sa te dai in stamba.
Continua, asadar, sa faci a complete fool of yourself, daca asta te ajuta sa te suporti mai usor, invidiosule.
charmelen
Postat pe 1 August 2011 20:14
Neinstruito, luand-o ad literam, exdecedata inseamna o persoana care a incetat sa mai fie decedata, adica, pe intelesul vulgului, adica si al tau, inviata. Oricum ai da-o, in niciun caz nu e moarta..

Nu te mai autocaracteriza, se vede ca singurul tau atu ramane capacitatea de a jigni si de a nu-ti cunoaste limitele. Cum s-ar spune, sa fiu in ton cu tine, ai ajuns la menopauza intelectuala.. .
Daca pana nu demult erai o aparitie insolita, ceva mai citita decat media, acuma nu mai inspiri decat lehamite. Prin astfel de postari nu faci decat sa arati ca mult-clamata ta cultura este superficiala si provine din canalizarile Bucurestiului, iar imaginea ce incerci sa o arati este una urat mirositoare.

Pana la urma, daca te vei privi in oglinda, nu poti decat sa iti justifici avatarul.
anakin
Postat pe 2 August 2011 01:18
De la: anakin, la data 2011-08-02 01:18:38Neinstruito, luand-o ad literam, exdecedata inseamna o persoana care a incetat sa mai fie decedata, adica, pe intelesul vulgului, adica si al tau, inviata. Oricum ai da-o, in niciun caz nu e moarta..

Nu te mai autocaracteriza, se vede ca singurul tau atu ramane capacitatea de a jigni si de a nu-ti cunoaste limitele. Cum s-ar spune, sa fiu in ton cu tine, ai ajuns la menopauza intelectuala.. .
Daca pana nu demult erai o aparitie insolita, ceva mai citita decat media, acuma nu mai inspiri decat lehamite. Prin astfel de postari nu faci decat sa arati ca mult-clamata ta cultura este superficiala si provine din canalizarile Bucurestiului, iar imaginea ce incerci sa o arati este una urat mirositoare.

Pana la urma, daca te vei privi in oglinda, nu poti decat sa iti justifici avatarul.



Mda, inca o ilustrare stralucita a dictonului: insulta este ultimul refugiu al ignorantului. Mai semidoctule, habar n-ai ce imi justific eu privindu-ma in oglinda, dar tu-mi justifici clar ca esti un ignorant increzut cand imi privesti avatarul. Dar asta e; atata vezi, atata intelegi. Ceva mai evoluat decat molustele, dar net inferior unelor insecte.

Cat despre cultura mea, n-ai nicio sansa s-o atingi, atata timp cat iti place sa vidanjezi idei iar canalizarile par a fi mediul tau de cercetare.

Degeaba te chinui, degeaba te scremi, adaugand insulta la ineptii, nu ai cum sa fii in ton cu mine mai baiatule, ca pentru a ajunge vreodata la o andropauza intelectuala, trebuie sa fi dat macar o data semne de oarece virilitate mentala. Tu insa in mod evident confunzi badarania cu barbatia si nu pari deloc sa intelegi ca mai ai mult pana departe.
Dar cum singura ta preocupare este cautarea petelor in soare in plina eclipsa, jignirea celor ce indraznesc sa exprime alte pareri decat fixatiile tale, datul in stamba fara gratie si facutul pe desteptul chiar si in circumstante total nerecomandabile.
Poate ca ar fi cazul sa te menajezi nitel. Efortul mental indelungat nu pare sa-ti priasca.
charmelen
Postat pe 2 August 2011 14:58

Dar cum singura ta preocupare este cautarea petelor in soare in plina eclipsa, jignirea celor ce indraznesc sa exprime alte pareri decat fixatiile tale, datul in stamba fara gratie si facutul pe desteptul chiar si in circumstante total nerecomandabile,tare mi-e teama ca-mi racesc gura degeaba.
charmelen
Postat pe 2 August 2011 15:02

Dar cum singura ta preocupare este cautarea petelor in soare in plina eclipsa, jignirea celor ce indraznesc sa exprime alte pareri decat fixatiile tale, datul in stamba fara gratie si facutul pe desteptul chiar si in circumstante total nerecomandabile,tare mi-e teama ca-mi racesc gura degeaba.
charmelen
Postat pe 2 August 2011 15:08
De la: charmelen, la data 2011-08-02 14:58:17 Mai semidoctule, habar n-ai ce imi justific eu privindu-ma in oglinda, dar tu-mi justifici clar ca esti un ignorant increzut cand imi privesti avatarul. Dar asta e; atata vezi, atata intelegi. Ceva mai evoluat decat molustele, dar net inferior unelor insecte..


http://www.romaniaculturala.ro/images/articole/printesax6109.pdf

Cred ca ar trebui sa pui mana serios si sa mai citesti si tu ceva. Ai o cultura de paie (de la unul un "bonjour", de la altul "guten tag", iaca asa ai ajuns sa dobandesti cateva limbi materne -sic! ), nici macar nu stii titlul sculpturii ce ai folosit-o ca avatar, dar deh, ai pus-o si tu acolo ca sa dea bine, sa iti marchezi teritoriul ca fiind o fina cunoscatoare de arta.
Nimic mai fals.
Pe masura ce iti demonstrez faptul ca tot ceea ce cunosti este de suprafata si se bazeaza pe o spoiala culturala, cu atat mai mult te pierzi in mediocritate (o fi o stare lubrica, mai stii? ), aratandu-ti caracterul meschin la faza cu Nabokov, aplatizandu-ti unica circumvolutiune pana reuseste sa scoata, invariabil, aceleasi epitete.
Devii de-a dreptul plictisitoare, ca sa nu spun ca deja ai inceput sa postezi si de trei ori acelasi raspuns. Mama ei de gngveal!!! .
Evolueaza!
anakin
Postat pe 2 August 2011 22:50
De la: anakin, la data 2011-08-02 22:50:28
De la: charmelen, la data 2011-08-02 14:58:17 Mai semidoctule, habar n-ai ce imi justific eu privindu-ma in oglinda, dar tu-mi justifici clar ca esti un ignorant increzut cand imi privesti avatarul. Dar asta e; atata vezi, atata intelegi. Ceva mai evoluat decat molustele, dar net inferior unelor insecte..


http://www.romaniaculturala.ro/images/articole/printesax6109.pdf

Cred ca ar trebui sa pui mana serios si sa mai citesti si tu ceva. Ai o cultura de paie (de la unul un "bonjour", de la altul "guten tag", iaca asa ai ajuns sa dobandesti cateva limbi materne -sic! ), nici macar nu stii titlul sculpturii ce ai folosit-o ca avatar, dar deh, ai pus-o si tu acolo ca sa dea bine, sa iti marchezi teritoriul ca fiind o fina cunoscatoare de arta.
Nimic mai fals.
Pe masura ce iti demonstrez faptul ca tot ceea ce cunosti este de suprafata si se bazeaza pe o spoiala culturala, cu atat mai mult te pierzi in mediocritate (o fi o stare lubrica, mai stii? ), aratandu-ti caracterul meschin la faza cu Nabokov, aplatizandu-ti unica circumvolutiune pana reuseste sa scoata, invariabil, aceleasi epitete.
Devii de-a dreptul plictisitoare, ca sa nu spun ca deja ai inceput sa postezi si de trei ori acelasi raspuns. Mama ei de gngveal!!! .
Evolueaza!


Asta da critica de semidoct infatuat si mitocan: cand tu jignesti pe cineva facandu-l analfabet, ti se pare ca dai dovada de inteligenta evoluata, cand altul iti arata lipsurile respectivul are un comportament meschin.
Repetitio mater studiorum est, dar tu nu intelegi nimic nici cand postez de trei ori acelasi lucru.

Apropo pari cam obsedat de avatarul meu, de-l freci atata pe toate partile in ultimele postari; ti-o starni, te pomenesti, ceva complexe de inferioritate
charmelen
Postat pe 2 August 2011 23:46
hai ca ai fost simpatica aici.
Lasand la o parte mitocaniile cu care deja ne-ai obisnuit, reminescenta a unui sindrom Tourette latent, cu siguranta ca nu complexul de inferioritate il dezvolta, avand in vedere ca avatarul tau reprezinta o sculptura, ci acela de compasiune pentru cei lipsiti; dar acuma deh, fiecare are dreptul sa se gandeasca la ce ii lipseste..
.. apropo, ch.. intreb asa, ca opinia publica.
Se vede ca ii duci dorul .. dar chiar asa, mai fatuco, sa cazi in agalmatofilie, chiar nu credeam...
anakin
Postat pe 3 August 2011 09:23
De la: anakin, la data 2011-08-03 09:23:43 hai ca ai fost simpatica aici.
Lasand la o parte mitocaniile cu care deja ne-ai obisnuit, reminescenta a unui sindrom Tourette latent, cu siguranta ca nu complexul de inferioritate il dezvolta, avand in vedere ca avatarul tau reprezinta o sculptura, ci acela de compasiune pentru cei lipsiti; dar acuma deh, fiecare are dreptul sa se gandeasca la ce ii lipseste..
.. apropo, ch.. intreb asa, ca opinia publica.
Se vede ca ii duci dorul .. dar chiar asa, mai fatuco, sa cazi in agalmatofilie, chiar nu credeam...


O data suntem si noi partial de acord.Fiecare are dreptul sa se gandeasca la ce-i lipseste.
Constat, insa, ca din pacate nu toti o fac.
P.S. Ce surpriza, ai scris Tourette corect! Bravo, vad ca ai mai invatat ceva despre utilizarile motoarele de cautare.
charmelen
Postat pe 3 August 2011 10:27
Uite, ca sa iti satisfaci setea de simbolic, iti dau un pont : afiseaza-ti si Torsul lui Antonovici.
Haide, ca nu o fi foc daca mai bagi si ceva cultura, pe langa satisfacerea propriilor nevoi
anakin
Postat pe 3 August 2011 10:49
De la: anakin, la data 2011-08-03 10:49:19Uite, ca sa iti satisfaci setea de simbolic, iti dau un pont : afiseaza-ti si Torsul lui Antonovici.
Haide, ca nu o fi foc daca mai bagi si ceva cultura, pe langa satisfacerea propriilor nevoi


pastreaza-ti ponturile pentru tine, ai prea multe nevoi ce trebuie satisfacute!
charmelen
Postat pe 3 August 2011 13:14
Well, se pare ca prea multa informatie iti da sinapsele peste cap.
Este bine ca incepi sa iti recunosti propriile limitari, cel putin in domeniul artei, desi sunt convins ca in ceea ce priveste exacerbarea egoului si a fuduliei consecinta a unui iletrism academic nu ai limite.
anakin
Postat pe 3 August 2011 14:45
De la: anakin, la data 2011-08-03 14:45:01
''Este bine ca incepi sa iti recunosti propriile limitari, cel putin in domeniul artei, desi sunt convins ca in ceea ce priveste exacerbarea egoului si a fuduliei consecinta a unui iletrism academic nu ai limite.'

Nici eu nu te-as fi putut descrie mai exact si mai complet de-atat.
Gura pacatosului ... ii bate kourul.
charmelen
Postat pe 3 August 2011 15:00

Pe de alta parte, academic vorbind, frazulitza asta ar avea nevoie de o virgula pe undeva, ca suna cam aiurea din punct de vedere al logicii formale. Anyway, eu am inteles cum ar fi trebuit sa sune si la cine se refera.
De cate postari crezi ca ai mai avea nevoie ca sa intelegi si tu o data ce spui?
charmelen
Postat pe 3 August 2011 15:13
Anakinu si Charmelen...
Va cunosc pe amandoi destul de bine astfel incat sa pot afirma -fara nici o teama ca as gresi- ca sunteti mult superiori unui astfel de gen de "dispute". Sunteti amandoi mult prea evoluati si eruditi ca sa purtati aceasta discutie interminabila, in acest fel. Stiu ca puteti amandoi sa discutati si civilizat, argumentat, chiar daca dialogul este contradictoriu. Chiar ma doare cand vad cum doi dintre cei mai inteligenti si cititi oameni pe care i-am intalnit in mediul virtual se trateaza astfel. Voi va dati o nota negativa acum, nu altii -dar cred ca nu era cazul sa v-o spun eu.
De data asta nu tin partea nimanui, nu fac nici un fel de tabara. Si cred ca ar fi timpul sa puneti capat "controversei" de aceasta factura.
Eu atat am avut de spus, multumesc.
Thor_again
Postat pe 3 August 2011 15:24
Well Thor, nimeni nu e perfect...adica si impresiile tale pot fii gresite uneori (daca intelegi ce vreau sa spun)......
Ciresica
Postat pe 3 August 2011 15:35
Ok, Thor. Pentru ca ne stim, renunt la a mai raspunde asa cum merita acestei (ma mananca destele ca sa ii pun o caracterizare, dar asta ar inseamna sa escaladam conflictul) persoane.
Ce am avut de spus, am spus.
Asa cum s-a intamplat si in alte dati, si cu alte personaje, se va dovedi ca nu gresesc in etichetarea oamenilor. Dar pentru asta, vom lasa timpul sa decida.
anakin
Postat pe 3 August 2011 16:03
De la: Thor_again, la data 2011-08-03 15:24:51Anakinu si Charmelen...
Va cunosc pe amandoi destul de bine astfel incat sa pot afirma -fara nici o teama ca as gresi- ca sunteti mult superiori unui astfel de gen de "dispute". Sunteti amandoi mult prea evoluati si eruditi ca sa purtati aceasta discutie interminabila, in acest fel. Stiu ca puteti amandoi sa discutati si civilizat, argumentat, chiar daca dialogul este contradictoriu. Chiar ma doare cand vad cum doi dintre cei mai inteligenti si cititi oameni pe care i-am intalnit in mediul virtual se trateaza astfel. Voi va dati o nota negativa acum, nu altii -dar cred ca nu era cazul sa v-o spun eu.
De data asta nu tin partea nimanui, nu fac nici un fel de tabara. Si cred ca ar fi timpul sa puneti capat "controversei" de aceasta factura.
Eu atat am avut de spus, multumesc.


Chiar ma intrebam cat o sa mai rezisti fara sa intervii. Got your point, sunt gata sa incetez o data cu insultele din partea adversa.
Anyway, aveam de gand sa fac une retraite spirituelle, asa ca eu cedez temporar, coltul meu de ring pentru cine are chef de disputa, dar nu arunc prosopul, I'll be back alive and kicking if needs be!
charmelen
Postat pe 3 August 2011 16:11
era si timpul...desteptilor....
dor72
Postat pe 3 August 2011 22:50
he, he, he! credeati ca a murit toapicu' aista? iote mostra proaspata, marca irinuca:

De la: ingerasulluptator, la data 2011-08-19 11:11:09...afla ce fel de baiat este,trage-l de limba cu grija fara sa isi dea seama ca esti tu..multa bafta

ca de obicei, dam si sursa izvorului original de intelepciune: http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/15185/ii-plac-dar-fuge-de-mine.html
Thor_again
Postat pe 19 August 2011 14:12
cum? doar o perla de la irinuca...?
la fiecare postare are minim cate una...!
cat traieste ea, acest topic nu poate muri!
alfheim
Postat pe 19 August 2011 17:20
Eu atit pot sa spun: romanii se trag din Romani.
In vizitele mele din vara asta am gasit adesea scris pe pereti/garduri urmatoarea expresie:"sugus pulus"

Sau romanul s-a nascut poliglot??????
Ciresica
Postat pe 21 August 2011 08:23
cate orgolii...
Mary_moon
Postat pe 23 August 2011 13:41
e si pacat sa uitam de asemenea frumusete de topic...

@ca daca era femeie mi se parea firesc sa se acordeze la gen...

asta e de bagat la putzul gandirii... sa se acordeze, cam asa , ca un instrument muzical...pentru ca genul ( gramatical) doar se acorda ( sa se acorde)


sursa http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/15190/Cum-putem-scapa-de-Michelle/Cum-putem-scapa-de-Michelle-pagina-4.html
dor72_
Postat pe 23 August 2011 18:20
dorule, ti/am impins o vizita si era pagina inexistenta
elodia
Postat pe 23 August 2011 18:32
cred ca am batut la alta usa
elodia
Postat pe 23 August 2011 18:34
ba ai batut bine....nu stii, da' la mine ai ajuns...ca am fost putin plecata de pe garbo...si am revenit...si n-am facut nimic la profil
da sa te pup, notarashito...
dor72_
Postat pe 23 August 2011 22:07
a... da, poti sa continui. nu stiam cine ma striga la ora asta, nu ca ar conta...
da' carei clone i-am adresat eu vreo trimitere in nu stiu ce camera?
Thor_again
Postat pe 29 August 2011 00:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mai tine ti minte??? 21 De la: 5121968 1 Septembrie 2009 09:31
Si totusi e adevarat... :sml-confused0024: 97 De la: blondina_X 22 Octombrie 2010 22:21
Vorbeam cu mama mea 19 De la: m_ada 9 Iulie 2010 19:41
Un cuvant frumos 3 De la: garbo_1568 16 Aprilie 2012 12:02
Ce parere aveti despre stiinta lumeasca? Si despre stiinta duhovniceasca? 92 De la: ROI2009 7 Mai 2011 17:47
Setari Cookie-uri