comunicarea nonverbala

desi internetul este si o comunicare nonverbala uneori,tipul de imagine al celor care comunica astfel,de multe ori se pierde intr-o lume imaginara.ascuns in spatele unui nick name,cel ce comunica nonverbal,pierde notiunea de comunitate umana uneori.uita sau poate nu cunoaste,codul comunicarii nonverbale.de fapt codurile de comunicare nonverbala au la baza,literatura si diferite alte arte.adeseori se intampla sa ne facem o imagine distorsionata,folosind in internet limbajul nonverbal al surdomutilor.nu are perceptia muzicalitatii cuvintelor folosite,de unde vine si "tonul face muzica".tot in comunicarea nonverbala,recte internetul,imaginile din spatele nick name-ului,devin false,devin imitatii.imitatia sau mimesis,este un mod de interpretare a realitatii,cu scopul de a scoate in evidenta o anumita semnificatie,si nu un mod de a copia realitatea.pe de alta parte,chiar atunci cand imaginea reproduce cu fidelitate un model real(cel care de fapt ,poarta nick name),ea nu se substituie modelului,pentru ca nick name prezinta doar o proiectie a realitatii intr-un spatiu propriu ,ideal. si uneori uitam ca suntem oameni intr-o comunitate,transformandu-ne intr-o masina fara suflet.multi nu stiu sau poate uita in aceasta lume a internautilor,ca trebuie sa ramana oameni,caci universul real al vietii si universul ideal,se infuenteaza reciproc,dar raman doua lumi distincte si inechivalente.altfel intervine dezumanizarea si transformarea intr-o masina fara suflet.
alexxandra
Postat pe 7 Aprilie 2010 18:04
asa,si?
elodia
Postat pe 7 Aprilie 2010 19:08
De la: elodia, la data 2010-04-07 19:08:15asa,si?








ai dreptul sa comentezi.este un fapt real trebuia explicat.poate unii useri nu realizeaza,in ce se transforma.adica in masini .uitam ca suntem oameni,in spatele unui nick name.se comunica atat de incrancenat,se folosesc niste cuvinte ,pe care iti este rusine sa le si citesti.internetul are si efecte secundare.transforma umanoidul,intr-o masina .chiar nu mai gandeste nimeni ca pe internet poti comunica,ca un om nu ca un fier???
alexxandra
Postat pe 7 Aprilie 2010 19:36
dar tu de ce nu gandeai asa cand aruncai cuvinte grele unor colegi de forum,chiar inainte de Pasti?
erika1
Postat pe 7 Aprilie 2010 19:46
De la: erika1, la data 2010-04-07 19:46:04dar tu de ce nu gandeai asa cand aruncai cuvinte grele unor colegi de forum,chiar inainte de Pasti?



citeste cu atentie in toate topicele in care am scris.primii care incepeau cu batjocura ,care si continua si acum,daca esti atenta,este modul unora dintre useri de a s manifesta in general..eu am explicat ca un atac energetic trimis asupra unui om,copil ce-o fi,are repercusiuni si impotriva receptorului si transmitatorului.cand universul este incarcat de sarbatori asa cum era de pasti plin de rugaciuni ,etc trimiterile gandurilor urate,caci gandul este cel mai periculos si se intorc acolo de unde au venit dar ating si persoanele catre cine au fost trimise daca ele nu stiu sa se protejeze.asta am spus,ca vor avea aceleasi efecte si asupra celor care se refereau la familia mea.este mai greu sa intelegi ezoterismul poate,dar eu am pus multe scrieri de acest gen pe acest site.ei sunt cei care ataca mereu,intra si citeste obiectiv nu subiectiv.sa vezi ca eu sunt aparator al copiilor.insa stiu sa si protejez familia.e treaba lor daca gandurile urate se vor intoarce asupra lor,ca un bumerang.nu stau eu sa le dau lectii.cine face rau primeste ce a facut,ca efect.asa ca putin ma intereseaza cu ce continua ,in barfele ,minciunile si gandurile lor urate.eu am scris ca te si poti proteja.asa am si facut.deci concluzionez atentie la ce gandesti despre altul.cand te va lovi ceva nu sti de unde iti vine.este chiar gandul rau trimis altuia.nu eu am intrebat vre-odata despre nevestele sau copii lor .te rog inainte sa scrie ceva citeste cu atentie.injuriile,jignirile la fel li se vor intoarce.acesta este un site de socializare,ceea ce nu cunosc vad,ce inseamna in realitate.unele persoane intra si creeaza mereu uratenia unui suflet had.nu eu ii jignesc ,ci ei ma jignesc,de aceea sa se gandeasca candva ,despre ce fac acum.pacat ca ca acest site se transforma in ceea ce nu ar trebui sa fie.in degradare umana.cand nu esti in stare sa scri altceva decat urat despre o persoana,asa cum procedeaza unii ,exista o problema in sufletul lor.lipsa de calitati frumoase.ca sa o ti langa,in prostie cu jignirile,este in afara oricarei morale.sper ca sa nu mai vb despre aceste pers.despre care nu ma intereseaza nici daca exista in realitate.pt mine sunt niste nimeni,niste necunoscuti care nu imi ispira nimic.
alexxandra
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:18
Iha. Da.
Doara
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:46
cum ti-ai aparat familia blestemand niste copii?
erika1
Postat pe 8 Aprilie 2010 21:52
esti incurabila femeie.
femeie...??
bluelight
Postat pe 8 Aprilie 2010 21:56
,,desi internetul este si o comunicare nonverbala uneori,tipul de imagine al celor care comunica astfel,de multe ori se pierde intr-o lume imaginara."


NU CUNOSTI TERMENUL DE COMUNICARE NONVERBALA. Iata ce inseamna aceasta comunicare despre care scrii fara sa-i cunosti intelesul :
Comunicarea nonverbal este cumulul de mesaje, care nu sunt exprimate prin cuvinte i care pot fi decodificate, crend nelesuri: paralimbaj (n principal intonaia i inflexiunile vocii), alte elemente de limbaj neverbal (n principal expresia feei, gesturile i postura corpului).

Se stie pt cine este raspunsul :-)
reyya
Postat pe 8 Aprilie 2010 22:02
au mama......alta lectie de cultura generala luata de pe goagal.....
tutankhamon
Postat pe 8 Aprilie 2010 22:51
tampila data citat [= 'erika1' = '2010-04-08 21:52:56 'cum] TI-AI Familia aparat blestemand niste Copii?
[/ Quote],



Erika STI CE Este ezoterismul? se tia CA Nu Prea citesti ce am spus scris.am Clar, cine sunt ganduri rele mea Despre si Familia mea, eu Nu snt deciziile de ngrijire CEA Fost am gandit, ci Rau am primit un vb rele, Despre natere, Despre copil si tampeniile spuse de insista acele persoane.nu n necitirea celor scrise de EI, CA ITI Nu Voi Mai raspunde.ti-am spus destul de clar.eu Nu am blestemat, ci Doar le-am intors inapoi Lor gandurile Vb de au pair. Copilul, de Meu si Familia mea, Nu Intr-ONU nepermis.eu MOD I-am intrebat nimic de familiile lor.ceea CE EI O FAC n permanenta.de aceea, ITI filate cravata si, asa cum am spus-o pe topice diferite Iarta Nu. Universul, Noi Nu iertam.daca Divinul Iarta, Nu e Problema mea.este o lege universala Rau faci rau primesti, Dar ma Nu picior insutit.eu de pacta sunt ei.cine? niste nick-ul meu name.pt pacta sunt nimeni.insa propagat Lor gandurile s-UA n Univers chiar de aceea Mare sarbatoare.ii interesa Familia mea si cine o nascut, Copilul si CE AU Mai zis.ti-am ZIS Nu Dau eu lectii, si grija cuiva greseste.bolile necazurile vin de ngrijire le oamenilor Nu chiar cand se asteapta, gandurilor pacta sunt efectul lor.au faptelor si vb urat de Familia mea, au pair gandit inainte sa vorbeasca.sunt primat, ci a crea inteligenta si vorbire .. religia ii invata pacatuiasca.dar SA Nu Nu le explica si de ce . inainte sa gandeasca si sa vorbeasca, trebuie sa se intrebe daca Bine fata TU ti-ai permite sa vorbesti Despre cineva DIN internet! punandu-i n discutie situatia Familiei, fara permisiunea persoanei in cauza daca da?, atunci suporta si efectul vorbelor poveste, rele.depinde SAU Bune de cum te-ai exprimat.sti legile unui stat nici Politia si nici serviiciile secreta,? AU voie Nu SA DEA data Despre o persoana, fara consimtamantul acelei CA persoane.informeaza te.cred-am discutat indeajuns . ai destule explicatii, verificarea toata situatia si trage concluziile pt tine.nu judeca pe pripit.citeste perle fiecare, vezi ce o Scris fiecare.asta er Problema Lor Familia mea Nu puteau sa faca Pastele fara sa vb de Familia mea? atunci SA- si asume si urmarile.
alexxandra
Postat pe 8 Aprilie 2010 23:02
uneori te vezi decorporalizandu-te si zburand catre inaltimi:-)) stii tu Alexandra..in ,,Mitul lui Sisif " Albert Camus spunea ca ,,lupta catre inaltimi e de ajuns pt a umple un suflet omenesc" :-) Esoterismul....frumos subiect ..ce parere ai despre cel integrat holistic :-)?
reyya
Postat pe 8 Aprilie 2010 23:10
De la: reyya, la data 2010-04-08 23:10:55uneori te vezi decorporalizandu-te si zburand catre inaltimi:-)) stii tu Alexandra..in ,,Mitul lui Sisif " Albert Camus spunea ca ,,lupta catre inaltimi e de ajuns pt a umple un suflet omenesc" :-) Esoterismul....frumos subiect ..ce parere ai despre cel integrat holistic :-)?



cred ca ar trebui sa intelegem cu totii,dar vad ca desi citesti ce scriu,incerci sa ma verifici.am scris de multe ori despre comuniunea cu universul.in univers exista o oglinda a terrei.orice alta dimensiune,are in univers o copie daca vrei.cu totii formam un intreg.creatorul sau divinul cum ii spun eu face parte integranta din univers.noi avem cate o particola din creator.asta ne ajuta sa intelegem mai bine intrarea in comuniune chiar intre noi.poti intra in comuniune cu lucrurie,cu raurile ,cu plantele ,cu pasarile,totul este particola dintr-un intreg.fizica,chimia,stiinta in general,demonstreaza ca daca nu am avea divinul in noi,daca nu am forma cercul ca sa ma exprim asa ,impreuna cu divinul nu am percepe subliminalul,experientele prin care trecem,nu am percepe frumosul,nu am percepe nimic din ce ne inconjoara.nimic in univers nu este intamplator.iar cel mai puternic dusman pe care vad ca nimeni nu il intelege de aici ,,si cel care se propaga mai repede decat lumina,este Gandul.de aceea se spune ,gandeste pozitiv,nu creea egregori.ai vorbit vreodata cu apa,cu florile ,cu pasarile,cu tot ce este in casa ta,cu lucrurile pe care le imbraci.absolut totul are cate o particola din divinitate,din cel ce a creat universul,indiferent ce este el ca entitate.daca undeva s-ar rupe lantul ,se va crea haos.te poti rupe de divin?nu.formam un tot unitar indivizibil.acestea sunt lucruri,pe care multi nici nu le baga in seama.este ca atunci cand privesti cum se deschide un boboc,frumusetea actului sublim te face sa te gandesti imediat la creator si sa-i vorbesti si lui si bobocului care se transforma in floare in fata ta,daca sti sa percepi creatia.
alexxandra
Postat pe 9 Aprilie 2010 00:55
reyya...fara suparare.....te-a "facut".....
tutankhamon
Postat pe 9 Aprilie 2010 01:00
ce bine ca nu m/am culcat...am ramas cu gura cascata
elodia
Postat pe 9 Aprilie 2010 01:03
elodiutz..nu merita fata.....
tutankhamon
Postat pe 9 Aprilie 2010 01:09
decat cu dintii stransi...
elodia
Postat pe 9 Aprilie 2010 01:11
...Acesta lume ,,invizibila" este de asemenea populata de ideile noastre, care actioneaza ca fiinte reale. Fiecare gand al omului trece, in momentul in care este dezvoltat , in lumea interioara unde devine o entitate activa prin asocierea sa cu ceea ce am putea numi un elemental, adica una din fortele semi-inteligente ale regnurilor naturii. El supravietuieste ca o inteligenta activa, creatura zamislita de catre spirit, un timp mai scurt sau mai indelungat in functie de intensitatea originara a actiunii cerebrale care i-a dat nastere. Asfel, un gand bun se perpetueaza ca o putere activ binefacatoare; unul rau ca un demon raufacator. Si in felul acesta, omul populeaza in mod continuu curentul sau in spatiul unei lumi a lui in care se aduna copiii fanteziilor sale, ai dorintelor sale, ai impulsurilor sale si ai pasiunilor sale; in functie de intensitatea dinamica, acest curent reactioneaza asupra intregii organizari senzitive sau nervoase aflate in contact cu el. Budistul o numeste shandba, hindusul ii da numele de karma, ca tot spuneai tu draga Alexandra ca esti adepta budismului :-)



reyya
Postat pe 9 Aprilie 2010 01:14
si Alexandra vezi ca aceasta teza enuntata de tine este una extrem de cunoscuta :-)
reyya
Postat pe 9 Aprilie 2010 01:16
Tuth..asta-i topic de comunicare nonverbala..sa lasam cuvintele , sa trecem la gestica , mimica si nu numai
reyya
Postat pe 9 Aprilie 2010 01:29
eu am tacut...
elodia
Postat pe 9 Aprilie 2010 01:30
si eu , ma bag la somnik , noapte buna people! si atentie la orgasme , nu multe..nici putine..moderat !!
reyya
Postat pe 9 Aprilie 2010 01:32
noapte buna reyya....da sa stii ca nu folosesc gura...o soapta nu scot.....
tutankhamon
Postat pe 9 Aprilie 2010 01:34
reyya
Postat pe 9 Aprilie 2010 01:36
am inundat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
si e a doua oara saptamana asta
elodia
Postat pe 9 Aprilie 2010 01:38
noapte buna,va zic si eu,ELODIA,ti-am zis sa fi cuminte
,pup,
scrichy
Postat pe 9 Aprilie 2010 01:41
De la: reyya, la data 2010-04-09 01:14:43...Acesta lume ,,invizibila" este de asemenea populata de ideile noastre, care actioneaza ca fiinte reale. Fiecare gand al omului trece, in momentul in care este dezvoltat , in lumea interioara unde devine o entitate activa prin asocierea sa cu ceea ce am putea numi un elemental, adica una din fortele semi-inteligente ale regnurilor naturii. El supravietuieste ca o inteligenta activa, creatura zamislita de catre spirit, un timp mai scurt sau mai indelungat in functie de intensitatea originara a actiunii cerebrale care i-a dat nastere. Asfel, un gand bun se perpetueaza ca o putere activ binefacatoare; unul rau ca un demon raufacator. Si in felul acesta, omul populeaza in mod continuu curentul sau in spatiul unei lumi a lui in care se aduna copiii fanteziilor sale, ai dorintelor sale, ai impulsurilor sale si ai pasiunilor sale; in functie de intensitatea dinamica, acest curent reactioneaza asupra intregii organizari senzitive sau nervoase aflate in contact cu el. Budistul o numeste shandba, hindusul ii da numele de karma, ca tot spuneai tu draga Alexandra ca esti adepta budismului :-)







credeam ca nu copiezi google.am spus de multe ori,nu tot ce scrie pe google e si valabil.cand ti-am descris cu cuvintele mele,ai dat-o repede in gandul urat,la care faci referire.de ce separi religiile intre ele.vezi cum gandul cel viclean,te-a pedepsit?credeai ca am sa vin cu citate,cu copy -paste.pacat de subiectul abordat.in spatele lui a stat gandul tau viclean,sa lovesti in mine,ceea ce nu intelegi este,ca intelepciunea,exista in toate religiile si ca nu iti trebuie citate ca sa exprimi un simtamant frumos.fiecare entitate are capacitatea de a aduce la suprafata,din adancurile sufletului si intelectului,gandul frumos,gandul pozitiv,emotia ce il cuprinde ,cand vede creatia in toata slendoarea ei.te cuprind simtaminte sublime,iar cuvintele curg in sunete de clopotei de argint,cu lacrimile siroind ca roua diminetii,lasandu-te coplesit de bucuria a ceea ce ai simtit si ai vazut.creatia in nasterea unei flori,de exemplu.gandultau trebuia sa fie ca bobocul care se deschidea in puritate,nu in viclenie.exista o singura religie,creatia divina.restul sunt patimi inselatoare.
alexxandra
Postat pe 9 Aprilie 2010 01:51
De la: reyya, la data 2010-04-08 22:02:03,,desi internetul este si o comunicare nonverbala uneori,tipul de imagine al celor care comunica astfel,de multe ori se pierde intr-o lume imaginara."


NU CUNOSTI TERMENUL DE COMUNICARE NONVERBALA. Iata ce inseamna aceasta comunicare despre care scrii fara sa-i cunosti intelesul :
Comunicarea nonverbal este cumulul de mesaje, care nu sunt exprimate prin cuvinte i care pot fi decodificate, crend nelesuri: paralimbaj (n principal intonaia i inflexiunile vocii), alte elemente de limbaj neverbal (n principal expresia feei, gesturile i postura corpului).

Se stie pt cine este raspunsul :-)




cand scriu despre subiecte,care infrumusetaza sentimentul uman,care ii da puritate,nu intra pe google,ca asa manipulezi lumea.si ce ai scris despre comunicare nonverbala,tot de acolo ai luat,dupa expresii.vezi care a fost diferenta,dintre noi doua,eu am scris din suflet,tu din google.iarasi un gand urat,inselator.sa sti ca niciodata nu scriu in necunostinta de cauza.sunt subiecte care care ma pasioneaza si pe care le studiez.insa indiferent de forma pe care ai adoptat-o,sau motivul subliminal,apreciez ca te pasioneaza si pe tine,si observ ca si pe altii,ceea ce este foarte placut.armonia o alta creatie a asiaticilor,si preluata acum chiar si de occidntali,este feng shui-ul.armonia indiferent in ce domeniu o plasezi,este mai frumoasa daca exista si intre oameni.

alexxandra
Postat pe 9 Aprilie 2010 02:25
De la: Alexxandra, la data 2010-04-08 23:02:57
Erika STI CE Este ezoterismul? se tia CA Nu Prea citesti ce am spus scris.am Clar, cine sunt ganduri rele mea Despre si Familia mea, eu Nu snt deciziile de ngrijire CEA Fost am gandit, ci Rau am primit un vb rele, Despre natere, Despre copil si tampeniile spuse de insista acele persoane.nu n necitirea celor scrise de EI, CA ITI Nu Voi Mai raspunde.ti-am spus destul de clar.eu Nu am blestemat, ci Doar le-am intors inapoi Lor gandurile Vb de au pair. Copilul, de Meu si Familia mea, Nu Intr-ONU nepermis.eu MOD I-am intrebat nimic de familiile lor.ceea CE EI O FAC n permanenta.de aceea, ITI filate cravata si, asa cum am spus-o pe topice diferite Iarta Nu. Universul, Noi Nu iertam.daca Divinul Iarta, Nu e Problema mea.este o lege universala Rau faci rau primesti, Dar ma Nu picior insutit.eu de pacta sunt ei.cine? niste nick-ul meu name.pt pacta sunt nimeni.insa propagat Lor gandurile s-UA n Univers chiar de aceea Mare sarbatoare.ii interesa Familia mea si cine o nascut, Copilul si CE AU Mai zis.ti-am ZIS Nu Dau eu lectii, si grija cuiva greseste.bolile necazurile vin de ngrijire le oamenilor Nu chiar cand se asteapta, gandurilor pacta sunt efectul lor.au faptelor si vb urat de Familia mea, au pair gandit inainte sa vorbeasca.sunt primat, ci a crea inteligenta si vorbire .. religia ii invata pacatuiasca.dar SA Nu Nu le explica si de ce . inainte sa gandeasca si sa vorbeasca, trebuie sa se intrebe daca Bine fata TU ti-ai permite sa vorbesti Despre cineva DIN internet! punandu-i n discutie situatia Familiei, fara permisiunea persoanei in cauza daca da?, atunci suporta si efectul vorbelor poveste, rele.depinde SAU Bune de cum te-ai exprimat.sti legile unui stat nici Politia si nici serviiciile secreta,? AU voie Nu SA DEA data Despre o persoana, fara consimtamantul acelei CA persoane.informeaza te.cred-am discutat indeajuns . ai destule explicatii, verificarea toata situatia si trage concluziile pt tine.nu judeca pe pripit.citeste perle fiecare, vezi ce o Scris fiecare.asta er Problema Lor Familia mea Nu puteau sa faca Pastele fara sa vb de Familia mea? atunci SA- si asume si urmarile.


Acuma pe bune, voi ati inteles ceva de aici?.. sau mai bine zis, vedeti vreo urma de coerenta in toate frazeologia enuntata de tampa asta ?..
dau un exemplu: "de aceea, ITI filate cravata si, asa cum am spus-o pe topice diferite Iarta Nu"..
.. sau o fi de vina google translate-ul?
anakin
Postat pe 9 Aprilie 2010 10:43

io tat tat am inteles

dar...ce zice?ce zice?
LILO
Postat pe 9 Aprilie 2010 10:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prietenii "nevazuti" 117 De la: fleurdelis 7 Iunie 2010 19:02
conteaza varsta intr-o relatie? 255 De la: garbo173880 28 Octombrie 2010 09:02
si politia pe internet 12 De la: tutankhamon 25 August 2010 21:41
de ce se compara oamenii intre ei? 4 De la: garbo_2175 23 Mai 2012 13:53
Relatiile cu veciinii din bloc. 68 De la: andreea_n_c 29 Decembrie 2012 16:20
Setari Cookie-uri