Din putzu' putzului putzului gandirii!

Pentru ca primul topic de acest gen s-a pierdut in neantul forumului, redeschidem topicul cu aproape acelasi titlu si, cu siguranta, aceeasi tema: aberatiile a la vuvu-allexanndrra-cezar-sophia (si toate celelalte nick-uri pe care le mai are sau le-a avut), cu observatia ca perlele, desi ei ii apartin in majoritate, pot fi si ale oricui altcuiva.
Hai, bagati, nu va sfiiti, dati cu copy/ paste-u-n ei, mama lor de frumosi, culti si inteligenti!
Thor_again
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:32
bineinteles ca prima perla ii apartine EI, Luceafarului Garbo, psiholoagei de renume a scarii blocului si presedintei de onoare a partidului intercontinental al idiotilor - vuvulina. Iote aici, proba unu, "traducerea" textului postat in engleza de un utilizator:

De la: vuvuzela, la data 2011-04-16 22:40:12
De la: ..., la data 2011-04-16 22:02:49Thumbsucking is the process of sucking on the thumb for oral pleasure. It is a normal activity that peaks around age 1 and 2. However, if thumbsucking continues past age 4 - 5, dental problems may develop.

Thumbsucking is most common when the child is hungry or tired.

Some parents are concerned by thumbsucking and may even try to restrain the infant or child. In most cases this is not necessary. Most children stop thumbsucking on their own


suptul degetului

Thumbsucking este procesul de a suge pe degetul cel mare de placerea sexului oral. Este o activitate normala care varfuri in jurul varstei de 1 i 2. Cu toate acestea, n cazul n care thumbsucking continu trecut de varsta 4-5, probleme dentare pot dezvolta.

Thumbsucking este cel mai frecvent atunci cnd copilul este foame sau obosit.

Unii parinti sunt vizate de thumbsucking i poate ncerca chiar de a restrnge sugar sau un copil. n cele mai multe cazuri acest lucru nu este necesar. Majoritatea copiilor stop thumbsucking pe cont propriu


majoritate nu inseamna totalitate.am vazut adolescente/i care inca aveau aceasta meteahna in timpul somnului,sau se leganau ca sa adoarma.
Thor_again
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:34
uite ca nu a batut ceasul de trei ori si, cu insistenta-i deja proverbiala, se incapataneaza sa demonstreze in continuare ca locul ei e aici si numai aici:

De la: vuvuzela, la data 2011-04-16 23:36:10nu incerca sa te pui cu dexul,om meschin."oral pleasure=placere orala".


PS: Recunosc, "om meschin" sunt eu. Adica mie mi-a adresat apelativul
Thor_again
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:40
thor,dar poti sa ''deletezi'' id-ul meu de-acolo?
namyi
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:44
acum m-am convins,voi ce iesiti acum in fata sa schimbati o traducere ,vb in engleza traducand de pe net.daca stiati perfect engleza,realizati imediat ca" oral pleasure'=placere orala care nu se poate folosi cand vb de copii pt a nu se intelege conotatia sexuala in acest caz.acum vad cata engleza cunoasteti.
vuvuzela
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:46
namyi, nu-l deletam, ca tre' sa vada si posteritatea ce text a "tradus" vuva, in marea ei cultura si inteligenta
Thor_again
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:48
of, ce ti-e si cu putzul asta...
sora_ilsi
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:54
surioara, aparusi?
mai, nu-l mai gaseam p-ala vechi, asa ca il vom folosi p-asta de acum.
Thor_again
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:58
aparui, fratioare, ca mi-era si mie dor de-o capsuna, de-o aluna ceva...da' nimerii eu oare bine pe-aci' sau primesc vreo oala-n cap?
sora_ilsi
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:03
Namyi,exprimarea corecta nu este 'placere orala""Suptul degetului la sugar si copil mic -
Altii considera ca terapia este necesara chiar si atunci cand copilul nu este de acord. ... dispozitive orale: scad [PLACEREA COPILULUI} de a suge degetul; ...'



DECI NU SE SPUNE PLACERE ORALA DESPRE UN COPIL CI PLACEREA COPILULUI DE A SUGE DEGETUL...



pfff vai de traducerile voastre.copiatorii goagalului ce sunteti.daca stiati engleza imediat vedeati greaseala traducerii lui Namyi.asa ca ramaneti cu totii in putul gandirii voastre meschine.
vuvuzela
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:06
eeee... vorba aia din popor:

"prost-prost. dar insistent"...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:09
cretinico, mai usor cu pianul pe scari! Namyi NU a tradus nimic, a dat textul original, in engleza. TU ai fost cea care a "tradus"
si ca sa nu fie dubii nici mai tarziu, iote linkul aici, pentru cine va dori sa vada sursa:

http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/14453/Cum-dezvatam-copilul-de-suptul-degetului.html
Thor_again
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:10
Vuvu ... las-o asa cum a picat... tot timpul vrei sa demonstrezi ca tu ai dreptate si nu ai reusit niciodata ...
Faci si tu deliciul garbo(again)... weekendul asta ...
cricat
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:16
vuvu...parca ar mai fi ceva de explicat...oral...
multumesc.... (aici e citat din vuvuzela...care chiar scoate acele sunete specifice denumirii...ca nu pot sa zic numelui... mai ia o pauza , ca ne-ai omarat toate simturile.... si ne obligi sa devenim nesimtiti...total)
dor72
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:18
si tu, mey cri... nu stii ce mandra e ca are parte de atata atentie...=))
eu_geminy
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:18
Daca-i put, atunci put sa fie:

De la: allexanndrra, la data 2009-10-11 11:07:20consideri ca ai penisul mic si te temi ca vei da gres in pat?

poti avea partide de sex,de neuitat,chiar daca ai penisul

mic.trebuie sa infierbanti femeia atat de tare,incat sa

cerseasca de la tine sex.

-stimuleaza-i clitorixul.este esential sa-ioferio stimulare

ca la carte.fie ca-i faci sex oral.fie ca-i stimulezi

clitorixul cu degetele,fa-o sa ajunga aproape la orgasm.

-doggie.daca e realizata din unghi corect,pozitia doggie

poate face chiar si cele ma mici penisuri sa se simta mari.

partenerul trebuie sa stea cu capul si umerii sprijiniti

pe perna confortabil si cu fundul in sus,iar spatele trebuie

sa fie arcuit,toate acestea in timp ce tu o penetrezi.

-pozitia sarpeui.pt aceasta pozitie ,partenera trebuie sa

stea pe burta ,cu picioarele apropiate.pt mai mult confort,

pune-i o perna sub coapse.sprijina-te in maini si in genunchi

deasupra ei,avand grija sa nu-ti lasi intreaga greutate

pe ea,dupa care trecla treaba.

-urechile iepurelui-aseaza-ti partenera pe spate si indoaie-i

picioarele pana ii ajung la urechi.cand ovei penetra ,ii vei

simti intreg vaginul.

-in forma de V-in timp ce partenera sta pe spate,misca-te

intre picioarele ei in genunchi,dupa care ridica-i-le

pe umerii tai.unul de-o parte sicelalat de cealata parte.

ve ve-ti simti si voi si ea fenomenal.puteti sa-istimulati

in timpul acesta si clitorixul.,pana la orgasm.

(GINGER DEVIL)

allexanndrra



(pentru conformitate:
http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/6739/cum-o-satisfaci-daca-ai-penisul-mic.html )

P.S. se elimina spatiile aparute in link
crilore
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:30
TRADUCERE INCORECTA MEDICAL pt copii;'oral pleasure'=placere orala (avand conotatii sexuale),total nepotrivit in acest caz



TRADUCERE CORECTA MEDICAL''placerea copilului de a suge degetul''=child's finger sucking pleasure.
vuvuzela
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:32
ati vazut ce nesimtita sunt ...dar si flexibila,incat sa iau un text in limba romana si sa-l traduc in engleza(dupa ureche zice vuvu),si sa-l mai si postez...
imi pare rau...next time il traduc in maghiara,ca sa-l ''understanzi'' mai bine.
uite si linkul:
http://stonybrookphysicians.adam.com/content.aspx?productId=117&pid=1&gid=001923
Reviewed By: Neil K. Kaneshiro, MD, MHA, Clinical Assistant Professor of Pediatrics, University of Washington School of Medicine. Also reviewed by David Zieve, MD, MHA, Medical Director, A.D.A.M., Inc.

uite cum mi-au furat pediatrii astia ''ideea''
namyi
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:34
vuvu...esti pe val...
adica...dusa...de tot...
gata! esti singura care nu a inteles...inca...
noi, totusi...iti mai dam sperante....de viata scurta...
dor72
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:35
ce faci, crilore?... aduci materiale de laborator?...:)))))
eu_geminy
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:35
crilore
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:38
la cat material are Crilore ....
vuvu .. trebuie sa dispari de aici vreo saptamana
cricat
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:39
De la: cricat, la data 2011-04-17 00:39:26la cat material are Crilore ....
vuvu .. trebuie sa dispari de aici vreo saptamana


mey cri... eu n-am de unde sa stiu, inca n-am vazut-o pe crilore...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:44


crilore ... trimite/i o poza lui Ge ... sa te vada ...
cricat
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:47
ha? mey, mi-e lene sa caut, da'-i plin forumul de "perlele" "'mneaei", cu cohorta de clone...
cautam aia cu "medicul psiholog" si cu Cezar, sotul care se scula in miez de noapte sa merga sa caute delicatese pentru sotia ce-i statea sa nasca, da' e prea mare efortul si, zau, nu merita!
crilore
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:48
inteleg totusi ca Cezar era o proiectie psihedelica a Domneaei, nu-i asa?!:)))

eee... vrabia mihai viteazu'...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:49
De la: crilore, la data 2011-04-17 00:48:05 ha? mey, mi-e lene sa caut, da'-i plin forumul de "perlele" "'mneaei", cu cohorta de clone...
cautam aia cu "medicul psiholog" si cu Cezar, sotul care se scula in miez de noapte sa merga sa caute delicatese pentru sotia ce-i statea sa nasca, da' e prea mare efortul si, zau, nu merita!


eu m-am lamurit, crilore, tentativa aia de pagina e savuroasa... incepe cu salata de hering si poze cu cocalari la masa in fatza WC-ului auster, trece prin niste dialoguri ambigue de pe garbo, si redarea unui chat yahoo, in care se recomanda fiica de ambasador, si se termina cu efectul radiatiilor ultraviolete asupra pozitiilor de secs salbatic la alinierea planetelor...:)))))
eu_geminy
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:52
daca le gasesti .. sa le postezi ... da cand citesc eu pe aici .. aud de Cezar ... e
cricat
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:54
iooiii, crilore, vin' sa te pup, ca mi-ai amintit-o p-asta cu penisu' mic! pe iulius_cezar promit sa-l caut io, daca n-am timp maine, cu siguranta o voi face luni. A fost cam pe cand a disparut "allexanndrra", inainte de craciunul 2009. da-l gasim si p-ala, no problem! ce nu face moshu' pentru celebritatea vuvuzelei?
Thor_again
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:54
si voi, astialaltii, atentie la urechile iepurelui, da? ia, pana maine sa loati notite!
Thor_again
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:D 16 De la: hermosa20 17 Iulie 2012 17:56
mister sau natura? 38 De la: garbo_391767 23 Ianuarie 2014 21:26
Virginitatea dupa 30 de ani 10 De la: charmelen 24 Octombrie 2013 06:18
cele mai talentate la.............. 14 De la: me_reloaded 16 Martie 2011 21:55
Ce este rautatea si viciile rele...Sunt ca fumul de tigara...Daca traesti printre fumatori fumul te afecteaza,,,dar daca fumezi si tu nu ii mai simti mirosul toxic pt ca el te degradeaza in interior.La fel si cu rautatea,,daca traiesti intre oameni rai si 62 De la: ingerasulluptator 2 Iulie 2012 09:58
Setari Cookie-uri