Din putzu' putzului putzului gandirii!

indrazneste , indrazneste .........
jeanette40
Postat pe 17 Aprilie 2011 23:24
wow! da' cata politete...ptiu-ptiu...ge, te molipsisi de la tataie Tudorica?
sora_ilsi
Postat pe 17 Aprilie 2011 23:25
nu, ilzi, personal nu mi se pare sa ma fi molipsit, atat cat ma cunosc... da' multumesc pentru analogia ta, foarte "amabila" dealtfel...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 17 Aprilie 2011 23:45
n-ai pence...
sora_ilsi
Postat pe 17 Aprilie 2011 23:54
aha....am inteles....
un topic descis in exlusivitate si numai pentru vunvu........


ei vuvule ce spui?te simti mai bine????
ce tolotoanta poti fi.....
anaROBERT
Postat pe 19 Aprilie 2011 00:39
ssssssssssst...sa n-o trezesti din somnul ratiunii...
sora_ilsi
Postat pe 19 Aprilie 2011 00:54
si nici macar nu am tipat......
oricul ea la ora asta se trezeste,acusi apare si scoate flacati pe nari.....
anaROBERT
Postat pe 19 Aprilie 2011 01:02
pai la 04:00 merge la munca...mie asa imi zicea...
namyi
Postat pe 19 Aprilie 2011 01:07
opa....
munceste?
la ora 4:00??
pfffff,asta da noutate.....
mai sper ca nu ai crezuto.....
anaROBERT
Postat pe 19 Aprilie 2011 01:08
alf, te astept aici cu alte maxime si cugetari adunate de pe garbo
Thor_again
Postat pe 22 Mai 2011 21:45
am bagat la tichiutza!
imi voi face critica, autocritica si toata cenusha atomica de la cernavoda si cernobil, mi-o pun in cap in drum spre litoral, dupa orele 22, cand ma duc s-o iau de la coltz
ma intreb asa mucalit:
o veni si cu canapeaua?
o avea vreo clona, cate guri are????
pffffffff, e grele!
alfheim
Postat pe 22 Mai 2011 21:48
am intrat si eu pe topicul asta, mai din greseala, mai din cauza ca eu caut sa intru la orice topic deschis de Thor ! am vazut multe "putzuri"... am zis eu ca de beut ceva p'aci ! si daca nu de beut... apa, macar ceva legat de putzul inteligentei. asta ptr. ca la varsta mea e tocmai timpul sa mai inveti ceva... ! sa zicem ca forumul e un lac, si ca orice lac are si broaste. adica tot felul de chestii neinteresante si unele chiar suparatoare... sa nu zic altfel ! asta pe langa altele minunate si de bun gust. dar cum zice proverbul ala mongol... am cazut din lac, in putz ! adica si aici, ce aveam sa citesc, tot aceleasi prostii, dar in concentrat ! 3 pagini numai despre un citat a lui vuvuzela. unele link-uri, postate ptr. a citi alte citate, nu se deschid. la unul chiar scria "Forbiden"... ! multi nervi... si putin ras ! 3 kilograme fata de 230 grame. doamne fereste, nu critic topicul, nici nu mi-as permite, doar ca nu l-am inteles. citind de la sfarsitul lui, am observat invitatia lui Thor catre alfhaim si raspunsul lui. m-a amuzat. asa ca incep sa-l citez pe el, in spiritul acestui topic ! asa ca de la om simpatic la om simpatic ! "am bagat la tichiutza!".... ! cercetand scrieri vechi si alte surse literare, ma intreb acum, cum se poate baga ceva la "tichiutza" sau tichie, cand tichia e ceva plat ! ceva care acopera capul, de obicei. asa cum spune zicala: "ce-i trebuie chelului, tichie de margaritar"... ! dar intreb si eu daca nu cumva v-ar tenta sa scriem aici si, adevarate ganduri, cugetari sau vorbe de duh..... din adevarate putzuri de inteligenta ! intreb doar, nu dau cu parul... !
barboneli
Postat pe 1 Iunie 2011 12:15
barboneli merci doar ca sunt doua "topice" unul cel de fatza, unde se face adunarea la "perlili de inteligentza sclipicioasa" si cine mai stie poate si impartzirea, impartashirea si etc...

si mai e un topic, pt reflectii si maxime, opusul astuia, cum s-ar zice!
asa ca deh ... fiecare cu borcanelul lui

tichiutza - un soi de anagrama la cutiutza
alfheim
Postat pe 1 Iunie 2011 12:35
metamorfoza...
dor72
Postat pe 1 Iunie 2011 16:40
De la: alfheim, la data 2011-06-01 12:35:18barboneli merci doar ca sunt doua "topice" unul cel de fatza, unde se face adunarea la "perlili de inteligentza sclipicioasa" si cine mai stie poate si impartzirea, impartashirea si etc...

si mai e un topic, pt reflectii si maxime, opusul astuia, cum s-ar zice!
asa ca deh ... fiecare cu borcanelul lui

tichiutza - un soi de anagrama la cutiutza


aha, mersi pentru informatie ! o sa caut si topicul ala. opus in mi major... !!! dar probabil ca deja la-ti umplut si daca eu apar acum, mi-e frica sa nu ma repet... ! si unde ziceai ca e opusul asta... ? tot la "pierde vremea".... !!!
barboneli
Postat pe 1 Iunie 2011 21:50
habar n'am amu e si el pe undeva, hai ca dai tu de el, ca esti baiat mare
si amu daca s-o repeta ceva pe undeva, asta e, nu s-o scufunda titanicul a doua oara
alfheim
Postat pe 2 Iunie 2011 00:11
inca mai sap sa dau de opusul... si nica ! auzi tu alf... (maaaama ce mi-a placut serialul ala "Alf"... !!!) imi imprumuti lopata ta, ca a mea s-a cam tocit... !!!!
barboneli
Postat pe 3 Iunie 2011 13:02
cu placere.... dar n-ar fi mai bun un iescavator? poate gasim mai rpd ... :)
io nu cred ca am avut vedenii auditive, ref la opusul astuia, dar deh ..
lasa am incredere in ce-am vazut si trebuie sa fie pe aciulea. hai ca te ajut si io in cautari, dar peste vreo 10 minute. fug sa iau un laptoc, ca se cere!
alfheim
Postat pe 3 Iunie 2011 13:24
nu fugi... ca o sa pari suspect ! mai ales ca ai de gand sa "iei" un laptoc(p) ! io astept !
barboneli
Postat pe 3 Iunie 2011 22:39
si io......
nazirra
Postat pe 3 Iunie 2011 22:42
pffff, tot in stand-by ...
alfheim
Postat pe 5 Iunie 2011 11:34
A trecut ceva timp de cand nu am mai updatat topicul asta. Ia, luati d-aci, e prospatura. De la o 'teligentza marcanta garboliana (ei, pe dreaq! e insignifianta, dar partea asta trebuie sa ramana pentru posteritate! ), care apare rar, da' si cand apare, sparge zidul sonic, desi ea are convingerea ca in suportul pentru palarii ce-l poarta pe umeri chiar ar avea si altceva in afara de tre!...

De la: Luna_in_capricorn, la data 2011-06-25 10:00:01Eu rontai neincetat idei! Si-s bune, rau!


Sursa aici: http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/14764/Ce-mai-rontaiti-in-timpul-liber/Ce-mai-rontaiti-in-timpul-liber-pagina-4.html#post-650123
Thor_again
Postat pe 26 Iunie 2011 11:53
Thor, stai asa, ca lunache a venit cu tolba plina de maxime precum ce mi-ai aratat mai sus.
Una dintre ele suna astfel:
De la: Luna_in_capricorn, la data 2011-06-27 09:03:38Problema e in barbat daca femeia lui nu are chef de facut dragoste...Si solutia tot in el e...dar nu o cauta!


alta in felul asta:
De la: Luna_in_capricorn, la data 2011-06-27 08:55:50Buna... Dar ce-ar face virgula fara punct? Ei?
.
anakin
Postat pe 27 Iunie 2011 10:03
railor ce sunteti .......si ei i-a fost dor de voi
jeanette40
Postat pe 27 Iunie 2011 10:23
anakinu, la asta cu punctuatia...a fost mai insistenta....
n-am avut oroarea sa o cunosc...vad ca sunteti extaziati...
dor72
Postat pe 27 Iunie 2011 16:19
Freya__
Postat pe 27 Iunie 2011 19:59
Fresh meat!
Avem cateva perle de la o noua Aleha...
First:
De la: charmelen, la data 2011-07-31 15:08:16 Daca tu nu gasesti nici o relatie de continuitate logica (tip cauza efect) intre pedofilie si violare de minor, nici macar la nivel teoretic, atunci cred ca intr-adevar nu mai are nici un rost sa incerc sa-ti aduc alte argumente logice.

Second:
De la: charmelen, la data 2011-07-31 15:08:16 iar majoritatea participantilor de pe Garbo ignora diferentele de sens intre cei doi termeni, ceea ce demonstreaza destul de clar ca termenul (pedofilia, n.a.) a suferit o modificare semantica si are tendinta sa preia si sensul de violator de copii. Evolutia ulterioara a limbii.
anakin
Postat pe 31 Iulie 2011 16:13
din meandrele concretului de-a dreptu'
precizilla
Postat pe 31 Iulie 2011 16:26
Care meandre? Nici macar o sinusoida, p-acolo. Teren plat si arid, neneaca, ...
anakin
Postat pe 31 Iulie 2011 16:36
Inca o putza de gandire .. ori s-o zice altfel? semantic, care va sa zic..
De la: WhiteAngel, la data 2011-07-31 16:53:51Fericirea este o absenta a nefericirii,cel putin asa justifica filosofii.De exemplu sa presupunem ca suferi de o privatie( de o lipsa) aceasta privatie fiind fericirea,logic atunci apare nefericirea,esti la polul opus fericirii.Asadar fericirea este o absenta a nefericirii


anakin
Postat pe 31 Iulie 2011 18:22

Recomandari

Setari Cookie-uri