Un om intelept este sincer

Cica multi zic daca esti sincer esti considerat prost...Dar daca minti este mai grav pt ca nimeni nu are incredere in tine....Eu cred ca cel mai inteligent este sa fii sincer,diplomat si sa stii sa iti impui punctul de vedere......Mai bine ca altii sa aiba incredere in tine,,chiar daca tu nu poti avea incredere in nimeni pt ca ceilalti mint..Si din moment ce ai prins un om o data cu minciuna,,crezi ca minte mereu....Eu cred ca lucru cel mai grav este atunci cand nimeni nu are incredere in tine,,,si nu se poate baza pe cuvantul tau
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 August 2010 23:17
Dar sinceritatea poate fii folosita intr-un mod inteligent si diplomat si folosita la momentul potrivit...Asta nu inseamna ca trebuie sa minti,,,pt ca mai bine ignori intrebarile,,decat sa raspunzi sau gasesti rezolvari pozitive...DEcat sa cauti rezolvari in minciuni..Care astea te atrag la fund si risti ca nimeni sa nu mai creada in cuvantul tau sa nu mai dea 2 bani pe cuvantul tau...Un om isi poate spune parererea la momentul potrivit si intrun mod diplomat fara sa jigneasca....Pt ca vorba dulce..mult aduce
xenaprintesarazboinica
Postat pe 25 August 2010 23:33
mai fata...tu nu te-ai plictisit cate topicuri fara rost ai deschis si ai pierdut in negura forumului??? ce dreaq nu-ti mentii un singur topic in care sa-ti scrii ideile????
tutankhamon
Postat pe 25 August 2010 23:54
are,are fata asta ceva pe suflet.....

lupty un psihiatru ai incercat bre?
anaROBERT
Postat pe 25 August 2010 23:56
ana...are, mamy, sigur...se numeste dorinta de a epata.....de a scrie mult...nu conteaza ca e mult si prost...important e sa fie prioma la postari......sa umple forumul cu aberatiile ei....oooof.....de un an ne luptam cu ea sa ne scuteasca si niika.....ea...batman batman....
tutankhamon
Postat pe 26 August 2010 00:00
de 1 an ...... cred ca albeam daca ma stresa asa de un an
eu o cunosc de putin timp si deja imi ridica semne de intrebare
anaROBERT
Postat pe 26 August 2010 00:05
a fost irina, irinuca, irinuca pixu meu nu mai stiu ce numar, a avut nu stiu cate conturi rase de admini....nici adminu nu le mai stie numarul.....dar daca esti curioasa sa aflii ce-i poate pielea, vezi ca e un topic, relatia cu Dumnezeu, si acolo ii gasesti toate identitatile....numai bine, te pup, noapte buna....ma calca ene pe la gene... pentru bebitz...sa-ti traiasca!
tutankhamon
Postat pe 26 August 2010 00:08
nu sunt curioasa deloc,m-ai cam speriat

sar'mana
somnik usor.
anaROBERT
Postat pe 26 August 2010 00:10
A fost odata o fata sincera si cu suflet bun....Dupa care umbla multi vagabonti de barbati,,,care vroiau fete cu suflet bun ca sa le tina pe post de menajera...Dar Dumnezeu a ferit-o pe aceasta fata buna de golani....Si ia aratat ca nu se merita sa te incurci cu barbati romani pt ca toti gandesc la fel....sa moara capra vecinului,,,daca nu minti ai de pierdut si tot felul de tampenii de astea...Daca nu furi esti prost.....Apoi aceasta fata cuminte si-a directionat cautatile prin alte parti
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 August 2010 23:09
fleurdelis
Postat pe 26 August 2010 23:13
da bre, plin de vagabonti - sau era "bagabonti" sau doar "bonti" . in fine ideea e ca e plin de din aia
panty_C
Postat pe 26 August 2010 23:19
Pe net cumva?
Ca vad ca tot isi expune pe aici parerile si ideile... cu ambitie si sirguinta, dar degeaba...!
Sau poate e inca in cautare, nu?
De nu "se mai termina" odata!
picaturaderoua
Postat pe 26 August 2010 23:20
Pe garbo, vrusei sa spui!
Dar mi-a luat Dumnezeu mintili!
picaturaderoua
Postat pe 26 August 2010 23:21
Pe piste tat, Picaturico
panty_C
Postat pe 26 August 2010 23:23
Da in ci fellll! D'aia mo luat de cap!
Nu mai poci!
M-am saturat!
Am zic ca odata merje... hai....!
Da nu mai termina!
picaturaderoua
Postat pe 26 August 2010 23:26
Si sunt sincera, pe bunee!
Oare oi fi si inteleapta?
Cred ca mai degraba intepata!
picaturaderoua
Postat pe 26 August 2010 23:28
Si aceasta fata cuminte si cu suflet bun
a avut o dorinta mare,,,,Ca toata lumea sa gandeasca ca ea...numai ca cu rabdarea sta cam rau pt ca este o fire mai iute....Poate ca cateodata este bine pt ca oamenii nu asculta decat de un ton mai ridicat si mai hotarat...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 August 2010 23:29
Ce zisei, maica?
Ca nu prea prishep....! Stau mai prost cu neuronu...!
picaturaderoua
Postat pe 26 August 2010 23:31
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-26 23:09:00 A fost odata o fata sincera si cu suflet bun....Dupa care umbla multi vagabonti de barbati,,,care vroiau fete cu suflet bun ca sa le tina pe post de menajera...Dar Dumnezeu a ferit-o pe aceasta fata buna de golani....Si ia aratat ca nu se merita sa te incurci cu barbati romani pt ca toti gandesc la fel....sa moara capra vecinului,,,daca nu minti ai de pierdut si tot felul de tampenii de astea...Daca nu furi esti prost.....Apoi aceasta fata cuminte si-a directionat cautatile prin alte parti


Foarte bine, pacat de ea sa-si iroseasca sinceritatea si sufletul bun ca menajera la vagabonzi!
m_ada
Postat pe 26 August 2010 23:33
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-26 23:29:07 Si aceasta fata cuminte si cu suflet bun
a avut o dorinta mare,,,,Ca toata lumea sa gandeasca ca ea...numai ca cu rabdarea sta cam rau pt ca este o fire mai iute....Poate ca cateodata este bine pt ca oamenii nu asculta decat de un ton mai ridicat si mai hotarat...


Aici a cam scrantit-o fata asta buna. Daca toti gandesc la fel, inseamna ca nimeni nu gandeste !!
Si iarasi nu e bine!! Tu ce parere ai Xena?
m_ada
Postat pe 26 August 2010 23:36
De la: m_ada, la data 2010-08-26 23:33:50
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-26 23:09:00 A fost odata o fata sincera si cu suflet bun....Dupa care umbla multi vagabonti de barbati,,,care vroiau fete cu suflet bun ca sa le tina pe post de menajera...Dar Dumnezeu a ferit-o pe aceasta fata buna de golani....Si ia aratat ca nu se merita sa te incurci cu barbati romani pt ca toti gandesc la fel....sa moara capra vecinului,,,daca nu minti ai de pierdut si tot felul de tampenii de astea...Daca nu furi esti prost.....Apoi aceasta fata cuminte si-a directionat cautatile prin alte parti


Foarte bine, pacat de ea sa-si iroseasca sinceritatea si sufletul bun ca menajera la vagabonzi!
Da asa este...Numai ca in ziua de azi este greu sa mai gasesti oameni normali...Stii pe oameni ii poti controla dar oamenii nu stiu ,,,dureaza mult pana omul sa scape de naravurile rele....Oamenii se pot controla unii pe altii...Dar problema ca mie imi plac oamenii cu initiativa si care sa nu stau cu gura pe ei...Pt ca si eu fac lucruri din initiativa si sunt simtita si cu bun simt....Si multi zic ca daca esti sincer esti considerat prost....Dar eu cred ca este mai grav atunci ca nimeni sa nu aiba incredere in tine...Asa ca eu prefer sa fiu sincera si cinstita,ca toata lumea sa aiba incredere in mine...Cu toate ca eu nu am incredere in nimeni....Pt ca ca sa poti avea incredere intr-un om trebuie sa vezi ca oamenul este cinsit si sincer si sa te poti baza pe el
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 August 2010 23:40
De la: m_ada, la data 2010-08-26 23:36:36
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-26 23:29:07 Si aceasta fata cuminte si cu suflet bun
a avut o dorinta mare,,,,Ca toata lumea sa gandeasca ca ea...numai ca cu rabdarea sta cam rau pt ca este o fire mai iute....Poate ca cateodata este bine pt ca oamenii nu asculta decat de un ton mai ridicat si mai hotarat...


Aici a cam scrantit-o fata asta buna. Daca toti gandesc la fel, inseamna ca nimeni nu gandeste !!
Si iarasi nu e bine!! Tu ce parere ai Xena?
da aici ai dreptate...am vrut sa spun ca toata lumea sa gandeasca in directia pe care merg eu.,,,pozitiva...Fiecare om este individual si primeste daruri si idei...Pt ca Dumnezeu vrea ca fiecare om sa fie individual dar cu daruri pozitive,,si care vin de Dumnezeu...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 August 2010 23:43
Mai fatuca...!
Tu stii ca e o vorba, o zicala, cum ii spune?
Daca trei persoane iti spun ca esti beata, te duci la culcare!
picaturaderoua
Postat pe 26 August 2010 23:44
Spre exemplu am vazut la televizor...Ca o catareata care este credincioasa si care ea accepta ca fara de Dumnezeu este un nimic doar lut pacatos...Aceasta cantareata putea canta in toate limbile pamantului...De asta zic ca fiecare om primeste daruri diferrite in functie de credinta care o are...si ceea ce doreste omul....Pt ca eu cred ca si omul trebuie sa faca ceva ...pt ca Dumnezeu da idei,,dar omul trebuie sa o puna in practica
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 August 2010 23:48
Pai nu stii - ea se lupta cu toti si cu toate - ca e o santa lucia...asta...o luptatoare pentru credinta - care credinta? - asta e cam neclar...
panty_C
Postat pe 26 August 2010 23:49
Ei, acuma cred ca exagerezi, cum sa poata canta in toate limbile pamantului?? Ca ,,e'' multe limbi Xeno!!
m_ada
Postat pe 26 August 2010 23:51
O stiu de la inceputuri....
Ii place sa vorbeasca singura!
Sa se "auda"!
Eu sunt cu zicalele: Pe prost il omori cu tacerea!
picaturaderoua
Postat pe 26 August 2010 23:52
Dorinta mea cea mai mare a fost ca nu doream sa fiu la fel ca ceilalti...Eu vroaim sa fiu mereu in fata cu un pas ca ceilalti....Mi-a placut sa ii ajut pe oameni....Asta imi dadea satisfactie sufleteasca ca sa vad oamenii fericiti chiar daca nu am primit recunostinta....Dar eu de multe ori am avut inima unui copil,,care nu tinea minte raul...Dar am invatat ca omul trebuie sa aiba inima de copil ca sa nu tina minte raul,,,dar sa aiba minte de barbat ca sa isi impuna punctul de vedeere..si sa fie statornic in bine si viata curata...Eu asa cred ca Dumnezeu da omului daruri diferite si individuale
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 August 2010 23:53
De la: picaturaderoua, la data 2010-08-26 23:44:37Mai fatuca...!
Tu stii ca e o vorba, o zicala, cum ii spune?
Daca trei persoane iti spun ca esti beata, te duci la culcare!



Si daca nu ti-e somn, ca ai dormit la pranz...??
Mai stai si freci menta pe forum...
m_ada
Postat pe 26 August 2010 23:54
Picaturo!
panty_C
Postat pe 26 August 2010 23:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cartea de vizita a unei femei....... 9 De la: m_ada 24 August 2010 00:01
ma poate ajuta sau indruma cineva? 23 De la: garbo1001 7 Decembrie 2014 04:02
ce inseamna sa ai caracter. Si importanta lui 26 De la: ingerasulluptator 29 Martie 2013 13:51
ceva despre zodia rac ce se poate spune...ma refer la relatiile in dragoste 9 De la: alushy 27 Decembrie 2009 13:15
E important sa stii ce te poate face fericit, 22 De la: ulygarbo 21 Mai 2017 16:27
Setari Cookie-uri