Din putzu' putzului putzului gandirii!

hei... ti-a luat mult ca sa "ejaculezi" din putzul, putzei, putzisoarei tale, masturbandu-te, postarea de mai sus.... ca mai de mult ai observat si citit, chestia la care faci aluzie.... !!!! ei... ce sa fac daca tu nu intelegi cand cineva face mishto... se pare ca frigul de la voi nu face sa inghetze numai marea....
barboneli
Postat pe 5 Februarie 2012 21:57
=))=))=))

PS:
Precizare:

nu rad de niciunul dintre voi...
rad de schimbul de replici, e savuros...:)))
eu_geminy
Postat pe 5 Februarie 2012 22:00
imi pare rau daca te-am facut sa razi (eu...) pentru ca atunci cand razi, mai e si pericolul sa te ineci... ! dar daca nu ma ruga cineva sa vin la topicul asta si sa dau replica... crede-ma ca n-o faceam. in general, nu dau replici la oameni superiori mie... !!!
barboneli
Postat pe 5 Februarie 2012 22:26
asta e, barbo... ai comis-o acuma,
si te iert...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 5 Februarie 2012 22:30
De la: barboneli, la data 2012-02-05 22:26:58imi pare rau daca te-am facut sa razi (eu...) pentru ca atunci cand razi, mai e si pericolul sa te ineci... ! dar daca nu ma ruga cineva sa vin la topicul asta si sa dau replica... crede-ma ca n-o faceam. in general, nu dau replici la oameni superiori mie... !!!


hai mai barbo, sa se faca asa cine minte , mie mi-ai dat replica de nu stiu cate ori strengarule !
E o diferenta pe care multi nu o fac intre a fi destept si a avea dreptate, insa tu aici ai dat dovada de amandoua strengarule
charmelen
Postat pe 5 Februarie 2012 22:35
imi place cum pronunti tu "strengarule"... ! dar eu fac diferenta intre "replici" (asa cum s-a referit eu_gemini) si a discuta, raspunde, participa la conversatie... !
barboneli
Postat pe 5 Februarie 2012 22:43
Ai pus postarea la misto, barbone? hehehe, ce misto o dai la intors ca la Ploiesti, cand o comiti.
Nu stau sa caut acum cam cu ce viteza spui ineptii pe forum, cam cate greseli de gramatica faci, samd.. mi se cam rupe de tine, la modul grosolan, insa in dorinta ta de a deveni interesant calci in strachini si stropesti.
Problema ta rezida in faptul ca esti cam gagautza de felul tau, assliking gay.
anakin
Postat pe 5 Februarie 2012 22:49
De la: anakin, la data 2012-02-05 22:49:24Ai pus postarea la misto, barbone? hehehe, ce misto o dai la intors ca la Ploiesti, cand o comiti.
Nu stau sa caut acum cam cu ce viteza spui ineptii pe forum, cam cate greseli de gramatica faci, samd.. mi se cam rupe de tine, la modul grosolan, insa in dorinta ta de a deveni interesant calci in strachini si stropesti.
Problema ta rezida in faptul ca esti cam gagautza de felul tau,

"assliking gay".




" " eu zic ca sa-ti bagi limba inapoi.... ca sa nu se faca confuzii pe forum... !!! am vrut doar sa-ti spun, chiar daca ti se rupe ( ce ?????) de mine, ca eu posed 26 de discuri cu muzica de Verdi, cu muzica de Hemingway si ca, gagautza e personajul meu preferat... ! si pentru ca pe aici nu am, mi-e tare dor de sunetele clopotelor... ! la Garmisch-Partenkirchen am stat sa ascult si sa imprim "concertul" clopotelor de la biserica lor, la ora 19... ! care nu bateau pentru noi... dar pe noi ne-au facut fericiti... !
noapte buna... !
barboneli
Postat pe 5 Februarie 2012 23:27
li, ti-a priit pauza
sa-mi trimeti si mie muzica de asta, de a ta, ca imi place cum canti
dor72_
Postat pe 5 Februarie 2012 23:31
Barbo??Asa muzica buna ai??Si taci..bine-ti zicea cineva "strengarule.." Si eu vreau ..muzica de Verdi pe discuri!! Inca mai am pik-up..
elisabeta_boia
Postat pe 5 Februarie 2012 23:43
betty, tu ai chiar patefon...
cam ragusit, dar il ai...:P:))
eu_geminy
Postat pe 5 Februarie 2012 23:51
De la: barboneli, la data 2012-02-05 23:27:08
De la: anakin, la data 2012-02-05 22:49:24Ai pus postarea la misto, barbone? hehehe, ce misto o dai la intors ca la Ploiesti, cand o comiti.
Nu stau sa caut acum cam cu ce viteza spui ineptii pe forum, cam cate greseli de gramatica faci, samd.. mi se cam rupe de tine, la modul grosolan, insa in dorinta ta de a deveni interesant calci in strachini si stropesti.
Problema ta rezida in faptul ca esti cam gagautza de felul tau,

"assliking gay".




" " eu zic ca sa-ti bagi limba inapoi.... ca sa nu se faca confuzii pe forum... !!! am vrut doar sa-ti spun, chiar daca ti se rupe ( ce ?????) de mine, ca eu posed 26 de discuri cu muzica de Verdi, cu muzica de Hemingway si ca, gagautza e personajul meu preferat... ! si pentru ca pe aici nu am, mi-e tare dor de sunetele clopotelor... ! la Garmisch-Partenkirchen am stat sa ascult si sa imprim "concertul" clopotelor de la biserica lor, la ora 19... ! care nu bateau pentru noi... dar pe noi ne-au facut fericiti... !
noapte buna... !


vreau si eu muzica de Hemingway, am integrala simfoniilor lui Galsworthy (a nu se confunda cu Gershwin) dar nici un disc cu Hemingway.
Nu-ti mai zic strengarule, ca din greseala l-am lipit de doua ori in postarea precedenta, asa ca pe ultimul poti sa-l numeri la postarea asta (n-am rezistat sa nu pun totusi un emoticon)!
charmelen
Postat pe 5 Februarie 2012 23:54
ei, fii serioasa... tu nu rezisti la nicio frustrare...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 6 Februarie 2012 00:01
he he he, cica:

"Galsworthy (a nu se confunda cu Gershwin)"

ce idei "geniale" si cul_te iti circula prin tartacutza...

deh,
tu vs "turma"...:D
:))))

PS: esti patetica, Ilenutso...
vrei sa pari cine nu esti...:P

dar stii tu vorba aia:

"Problema umanitatii este ca prostii sunt foarte siguri pe ei, pe cand inteligentii sunt plini de dubii."

iar tu chiar n-ai niciodata dubii, ilenutso...;)

:)))

eu_geminy
Postat pe 6 Februarie 2012 00:02
bine ai revenit de la petrecere, dor !!! ai adus o raza de lumina in viscolul asta... ! cum a fost ? ai dansat mult... ?
si acolo la Garmisch Partenkirchen, suna cam la fel... dar mai frumos !

http://youtu.be/lMNGRkqPAA0
barboneli
Postat pe 6 Februarie 2012 00:08
dor.... sigur ca am sa-ti trimit.... ! solo, inca nu m-am imprimat... dar lucrez la asta !!! pana acum, n-am reusit decat sa alung pasarelele din ghradina mea.... cu cantatul meu !

charmelen... chiar sa-mi mai spui strengarule... imi aduce aminte de Gavroche... !

Betty... si eu mai am un Pick-up (picup) semi-profesional... dar acum ascult mai mult la compact-disc... ! la ele m-am referit.

http://youtu.be/5sBp5FDkFIU


barboneli
Postat pe 6 Februarie 2012 00:25
De la: eu_geminy, la data 2012-02-06 00:02:39he he he, cica:

"Problema umanitatii este ca prostii sunt foarte siguri pe ei, pe cand inteligentii sunt plini de dubii."

iar tu chiar n-ai niciodata dubii, ilenutso...;)

:)))



o ba da, pana acum chiar ma indoiam ca poate sa traiasca cineva cu un singur neuron si ala vizibil deranjat, dar tu mi-ai demonstrat prin propria-ti existenta patetica si limitata la bucurii marunte (ajungerea la buda la timp o data din zece, inchisul fermoarului fara a provoca leziuni majore, precum si alte activitati manuale aducatoare de placeri fiziologice ) ca totusi se poate!

Felicitari, daca perseverezi cu atata staruinta in aceste manifestari demne de premiul Pulitze, cu siguranta ca vei fi propus in cele din urma macar la zmeura de plastic sau capsuna de silicon, ca recunoastere a efortului depus pentru a parea uman si poate c-o sa primesti eventual si vreo papusa gonflabila ca sa-ti mai odihnesti un pic mainile alea.
charmelen
Postat pe 6 Februarie 2012 00:58
uite care e treaba, Ilenutso...

n-am chef sa mai irosesc nicio clipa din viatza mea cu o tuta ca tine.
m-am jucat, m-am distrat.

insa m-am plictisit...

esti defecta,
esti expirata.

pana la acest punct am crezut ca esti doar o tuta impostoare, isterica si foarte trista.

din clipa in care voi incheia aceasta postare, pentru mine devii exact ceea esti,
adica absolut nimic.
si nu ma mai obosesc sa-ti scriu nici macar un punct.
n-ai tu acea valoare, ca sa il meriti.
la fel cum tatal tau nu cred ca te-a invatzat sa fii o mega-nesimtzita.

iti voi reaminti doar ce ti-a zis MadMax, pe care in mod nedrept, l-am combatut la momentul respectiv.
a scris mizerabil, e adevarat, dar ti-a scris pe masura "doamnei superioare" care esti in realitate, a scris pe limba ta, te-a descris exact asa cum esti.

(probabil ca el te cunoaste foarte bine si are o opinie avizata, pe care deja o confirmi cu prisosintza -
eu nu-ti cunosc decat eterna mizerie pe care o versi aici, ca dintr-un poloboc de rahat, fara fund)

dar sa-l citez pe MadMax:

"Femeile valoroase nu au o astfel de atitudine . Doar niste vaci batrane si frigide cum ar fi Charmelen..etc vin pe forum doar ca sa-si descarce frustrarea, deoarece in lumea reala ele nu au acest tupeu. La un om mai in varsta ii sta bine daca este intelept . Da sa fii si in varsta si tembel si sa vii pe forum sa arti acest fapt , mi se pare compet sub orice critica ..."

"cea mai nefericita "femeie" de pe forum ..Urata ca moartea grasa si zbarcita. Cum de isi permite "una" ca tine sa ma intrebe > Ce stiu eu despre femei ??. Nu trebuia sa-i raspund unei subspecii ca tine. Lipsa de creier doar tu poti sa ai ..se vede clar acest fapt. Asta deoarece orizontul tau e limitat la cateva lucruri de mahala.. pe care le repeti intruna . Ti-a crescut pulsu cumva ? Vorba aia ..Daca ii bagi pe nebuni in seama devin mai nebuni si bezmetici . Cel mai bine e ca deacum sa te ignor..Baba schizofrenica... Dute pe alt topic babo. ca te-ai facut destul de ras.. "

"Pentru batranii intelepti am mult respect . Dar pentru batranii fuduli si batuti in cap cu probleme psihice, am doar repulsie. Despre mine ai spus destule fara sa tintesti aproape . E ceva normal pentru o parasuta batrana si dereglata la cap cum esti matale. Totusi din cele spuse de matale ,mi-am dat usor seama ce tip de persoana esti si ca esti un rebut din toate punctele de vedere . Meriti locul 1 . Cea mai nefericita femeie de pe Garbo . Tu folosesti Garbo ca pe un fel de WC public. Nici decum un loc in care sa spui ceva intelept.. De ce nu iti spui Vaduva sau te poti numi Tarantula Woman sau ar mai fi o varianta care sa ti se potriveasca de minune Pestera Parasita . Pe care o alegi ? . Hai ca nu mai are rost sa iti spui Carmelen ..De ce nu iti pui adevaratu nume ?. Acela care te caracterizeaza ? "

(http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/15284/SINGUR-SI-TRIST-CATEODATA-CA-NU-SUNT- CU-FEMEIA-IDEALA/SINGUR-SI-TRIST -CATEODATA-CA-NU-SUNT-CU-FEMEIA-IDEALA-pagina-20.html)

lui Madmax, imi cer scuze... admit ca am gresit atunci, luandu-ti apararea.
insa mi-ai deschis ochii in aceste zile, demonstrandu-mi ca are multa dreptate.

Cu specificatia ca din acest moment, indiferent cat vei chirai si urla, pentru mine nu mai esti nici macar zero,
fiindca ai decedat si te-ai evaporat,

iti spun suav,

fi .................,
(completeaza tuh, fiindca pentru mine esti incalificabila)

hai pah:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 6 Februarie 2012 04:07
te repeti,mosule si nu faci decat sa apari si mai patetic, daca tot nu poti sa produci nici o postare proprie mai lunga de 5 randuri.
Vad ca ai invatat sa citezi, ce n-ai invatat insa este sa te regasesti in unele fraze, care te descriu surprinzator de fidel.
de exemplu, termenul de batran fudul si batut in cap cu probleme psihice te descrie perfect, la fel si referinta la lipsa totala de creier care face ca "orizontul tau sa fie intr-adevar limitat la cateva lucruri de mahala.. pe care le repeti intruna ( fai tuto si sictir) -maxul te cunoaste bine!
Stiu ca aici n-o sa fiu originala, dar cel putin nu am nevoie sa citez din altii pentru a remarca ca "esti genul de barabat care si atunci cand face sex are nevoie de un al treilea sa-l ajute"!

Trebuie sa recunosc ca bagandu-te in seama ai devenit de-a dreptul bezmetic si isteric, dar contrar a ceea ce iti place sa crezi asta nu indica o activitate neuronala ce tine de intelect.

Acu te las sa te dedai activitatii dumitale favorite, aceea de a folosi forumul ca pe-o toaleta publica, desi ar fi bine sa incerci sa tii gura inchisa cand o faci ca sa nu risti sa inghiti o bucata din propria productie.

In rest, vorba bancului ala clasic, ramane cum am stabilit! (cere altcuiva sa-ti explice daca nu
intelegi ca de obicei).

charmelen
Postat pe 6 Februarie 2012 11:17
charmelen.....

"vreau si eu muzica de(cu) Hemingway, am integrala simfoniilor lui Galsworthy (a nu se confunda cu Gershwin) dar nici un disc cu Hemingway.
Nu-ti mai zic strengarule, ca din greseala l-am lipit de doua ori in postarea precedenta, asa ca pe ultimul poti sa-l numeri la postarea asta (n-am rezistat sa nu pun totusi un emoticon) ! [/quote]

uite draga aici... adica asculta aici !!!


http://youtu.be/I5WqpNlrz7o
barboneli
Postat pe 6 Februarie 2012 12:11
Barbo!! Nu crede ca eu nu am ceva valoros..toata seria de discuri PHONIX de dinainte de 1989...am stat la randuri interminabile pt. cate un disc pe vremuri...o sa caut sa trec toate discurile pe CD-uri!!
elisabeta_boia
Postat pe 6 Februarie 2012 14:54
:)))
eu_geminy
Postat pe 6 Februarie 2012 15:15
PHOENIX, betty...
de parca n-ar ajunge ca faci macel cu limba romana,
macar numele proprii nu le mai stalci!...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 6 Februarie 2012 15:16
PHOENIX, betty...
de parca n-ar ajunge ca faci macel cu limba romana,
macar substantivele proprii (numele) nu le mai stalci!...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 6 Februarie 2012 15:22
Ce-i corect e corect!! Phoenix !!!Dar am toata colectia si mai ales ultimul disc dinaintea plecarii lor din tara!!Valoros!!!PHOENIX !!!! 3 ore am stat la rand in Deva ca sa-l cumpar...atunci nu stiam ce VALOARE va avea dupa numai 2 luni!!!
elisabeta_boia
Postat pe 6 Februarie 2012 15:28
Ne raspunde si noua cineva la aceste intrebari?!
Poate Dumnezeu!

-- Updatat de garbo201401 in 17/06/2012 ora 23:14 --
Multumesc tuturor pentru raspunsuri.Dumnezeu nu ne judecata ,Dumnezeu ne iarta!Destul cat ne judecam noi intre noi.

postat de garbo201401 la 17.06.2012, 11:52

Dumnezeu nu ne judeca? atunci cum ramane cu judecata de apoi? daca tot credem in Dumnezeu, atunci judecata lui de ce o negam? sau trebuie sa avem doar imaginea aia a lui Dumnezeu, in care el este doar un batran intelept, imbracat intr-o mantie alba si cu un toiag in mana, pe care isi spijina batranetile, si care n-are alta treaba decat sa raspunda blajin la toate intrebarile inepte pe care le debiteaza unii sau altii pe net si nu numai? zice ca "poate Dumnezeu" ii raspunde? dar si-o fi pus intrebarea daca Dumnezeu are net? sau pierde vremea pe net ca ea?
Mare Ti-e Gradina Ta Doamne!

heartbit
Postat pe 20 Iunie 2012 12:00
mai... tu ori ai stat la soare prea mult... ori linga irinuca !!!!! zau asa... ! ia o bere sa te mai racoresti.....
iar: "un batran intelept, imbracat intr-o mantie alba si cu un toiag in mana"... nu e Dzeu. ! e Thor... !!!!
barboneli
Postat pe 20 Iunie 2012 15:13
eu stiu cine e. dar nu vezi ca matracuca viseaza cai v erzi pe pereti?
nici la soare n-am stat prea mult azi, doar vreo 2 ore, de hidratat m-am hidratat intens. langa irinuca nu stau, ca nu vreau sa risc tigaile. si fii pe pace ca sunt inca bine cu capul. fac inca distincia clara intre Dumnezeu si alte reprezentari umane ale divinitatii.
mai acum vreo doua seri vorbeam cu Sfantu Petru, simi zicea ca e asa de cald in Rai, ca si-a deschis carciuma, ca nu se mai putea!
http://www.youtube.com/watch?v=s53qpQf0Quk
si versiunea de dupa '90
http://www.youtube.com/watch?v=sUbghoC2Be8

(serios vorbind, au cercetat niste neni temperatura din iad si din rai, si au constatat ca in iad sunt vreo 270 de grade clesiul iar in rai sunt vreo 350 de grade celsius. cum au ajuns la cifrele astea n-am idee... dar se pare ca tot in iad e mai racoare! probabil si de aici vorba aia cu trimisul la racoare! )
heartbit
Postat pe 20 Iunie 2012 16:07
da, dragute cantece... ! habar n-aveam de existenta lor. maaaaama ce gaura am in folcloru' lui poporu'... !
cat priveste: "cum au ajuns la cifrele astea n-am idee", se pare ca tot cu ajutorul termometrelor... d'alea spetziale ! eu nu ma-ntreb cum au ajuns la cifre... ci cum naiba au ajuns in Rai... ??? in Iad, nu e o problema sa ajungi... ajunge sa iei un avion cu destinatia tarii cutare sau aialalta... !

cat priveste batranul intelept imbracat intr-o mantie alba si toiag in mana... am spus eu ca e Thor, asa are el avatarul... dar acolo nu e Thor originalul ci Gandalf, personaj din "Lord of the Rings"... ! zilele astea tocmai am revazut cateva episoade.

eu as vrea totusi sa ajung in Rai... dau si de irinuca acolo iar cu temperaturile inalte... am inceput sa ma obisnuiesc deja aici, inca de pe'acuma !!!
barboneli
Postat pe 20 Iunie 2012 18:00
acu' vad ce e pe topicu' asta...

al draq putz ...zilele astea da pe-afara,sunt masca,il credeam mai altfel pe michi,fereasca sfantul..
iasomia
Postat pe 28 Iunie 2012 21:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Viata fara prieteni 51 De la: garbo_5632 29 Decembrie 2012 10:15
Umor involuntar 206 De la: betty37 27 Martie 2011 23:41
Silueta se pastreaza practicind dansul oriental 18 De la: IOANIDE 22 Februarie 2012 10:45
cantec de Craciun? 31 De la: fleurdelis 4 Ianuarie 2011 01:23
Un document cutremurtor al bisericii ortodoxe grecești 63 De la: elisabeta_boia 15 Octombrie 2011 18:52
Setari Cookie-uri