ce este casatoria?

De la: teodor_el, la data 2010-07-21 15:40:26
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-07-15 19:37:45 Casatoria pt mine inseamna un dezastru....O distrugere a vietii unde trebuie sa si muncesti,,sa ai si grija de casa...Pt ca si barbatul ajuta femeia,,curata un cartof 2.... Mai bine sa stea oamenii asa,,,fara sa mai faca sex...Pt ca oricum barbatii sunt niste incompetenti care umbla doar cu cersitul si fraieritul...Nu toti,,pt ca mai sunt si barbati buni.....Din 100 la % doar 10 la %din barbati pot sa zic ca mai sunt normali.....Dar restul 90 % sunt dusi la vale
Chiar asa !Acum exista si fertilizarea in vitro!Ce ne trebuie....
Nu frate..daca vrei copiii...Sunt destui copii abandonati in casele de copiii.Pt ca au fost prea multi barbati inconstienti si nu au ajutat la cresterea copiilor....Si datorita acesteia au fost abandonati....Ce crezi ca doar nu o sa imi iau,,,pt un carnat un porc intreg....decat un egoist si un nesimtit de barbat langa tine..Mai bine stai singura
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 Iulie 2010 15:44
si daca este saraca la minte....asa ca tine....unde este profitul de care amintesti?
tymbark
Postat pe 21 Iulie 2010 15:55
De la: tymbark, la data 2010-07-21 15:55:02si daca este saraca la minte....asa ca tine....unde este profitul de care amintesti?
Eu sunt sincera si cumsecade....Si mereu sunt ajutata atunci cand am nevoie de la oameni de la care nici macar nu ma astept...Pt ca gandurile bune vin de la Dumnezeu...Eu am nadejde si mereu sunt ajutata....Da asa ca trebuie sa muncesc,,,,Pt ca Dumnezeu da dar nu baga in traista....Dar altii care nu muncesc stau cu limba scoasa si privesc pe altii cum cheltuie banii pe care ia muncit
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 Iulie 2010 15:58
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-07-21 15:41:19
De la: vuvuzela, la data 2010-07-19 17:43:10
De la: KNIGHT_31, la data 2010-07-19 17:14:02
De la: anakin, la data 2010-07-19 09:52:15Irino, iarasi ai uitat sa iti iei medicamentele??







nu te bucura primarule,de problemele lui Irinuca,ca se ia.daca observi restul userilor,comenteaza,fiecare din punctul lui de vedere.Anakin nu a spus cu rautate,ci doar o gluma,cam nesarata,dar nu o face din rautate.insa tu primarule,razi te bucuri de necazul Irinucai?atunci sa nu te miri ,maine poimaine de ,intoarcerea gandului tau ,impotriva ta.
nu inteleg ei caile Domnului pt ca sunt prea incuiati la minte...Apoi ei ca barbati isi cauta o fraiera de femeie...care ii mai intretine...Pt ca barbatii nu pun suflet la o relatie...Pe ei ii intereseaza doar profitul....Sa aiba profit de pe urma femeiii


o fi femeia vreo societate cu raspundere limitata si noi nu stim multumesc luptatoareo ca ai dezlegat misterul femeii
si acu dupa ce te-am citit tind sa cred ca ai avut unu care taia frunze la caini si traia pe banii tai
si daca tot urasti asa de mult barbatii i-ati o femeie ca se poarta pe la noi prin societate
tusi_Oli
Postat pe 21 Iulie 2010 15:58
De la: tusi_Oli, la data 2010-07-21 15:58:56
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-07-21 15:41:19
De la: vuvuzela, la data 2010-07-19 17:43:10
De la: KNIGHT_31, la data 2010-07-19 17:14:02
De la: anakin, la data 2010-07-19 09:52:15Irino, iarasi ai uitat sa iti iei medicamentele??







nu te bucura primarule,de problemele lui Irinuca,ca se ia.daca observi restul userilor,comenteaza,fiecare din punctul lui de vedere.Anakin nu a spus cu rautate,ci doar o gluma,cam nesarata,dar nu o face din rautate.insa tu primarule,razi te bucuri de necazul Irinucai?atunci sa nu te miri ,maine poimaine de ,intoarcerea gandului tau ,impotriva ta.
nu inteleg ei caile Domnului pt ca sunt prea incuiati la minte...Apoi ei ca barbati isi cauta o fraiera de femeie...care ii mai intretine...Pt ca barbatii nu pun suflet la o relatie...Pe ei ii intereseaza doar profitul....Sa aiba profit de pe urma femeiii


o fi femeia vreo societate cu raspundere limitata si noi nu stim multumesc luptatoareo ca ai dezlegat misterul femeii
si acu dupa ce te-am citit tind sa cred ca ai avut unu care taia frunze la caini si traia pe banii tai
si daca tot urasti asa de mult barbatii i-ati o femeie ca se poarta pe la noi prin societate
Pai eu o sa imi iau unul asa ca becali....Care este crestin si nu ii pasa de ce zice lumea....Pt ca lumea este rea si invidioasa
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 Iulie 2010 16:01
De la: vuvuzela, la data 2010-07-18 09:05:12
De la: kaspeer, la data 2010-07-18 02:30:59cu mine cin'se marita??




mama lui Stefan cel mare!
era un film ''Eu cu cine ma marit?''
stefania4you11
Postat pe 21 Iulie 2010 16:41
Casatoria, pentru unii este un drum in viata impreuna,sa realizeze tot ceea ce si-au propus,sa aiba o casa,un copil sau doi,sa fie impreuna la bine si la rau. Pentru altii casatoria, inseamna doar alt nume,interesul,sa demonstreze lumii ca nu a ramas holtei,sau fat batrina,si dupa citeva luni,sa divorteze,din motivul ca el sau ea nu mai corespunde,sau eventual nu mai are bani in cont.
florincristian68
Postat pe 23 Iulie 2010 16:05
n-am citit tot, da' is de acord cu tine ca barbatii e jmecheri si mai ie si porci.

io ma inteleg bine cu femili, ele se intelege mai bine cu cardu' de credit decat cu mine, da' io-s fericit si asa, chiar daca ma simt exploatat LOL d'aia imi place mie sa ma insor din cand in cand, ca sa mai dau un refresh la contu' bancar :D

asa k kasatoria e buna, ca toata lumea iese multumita.
oli_le_mechant
Postat pe 31 Iulie 2010 00:23
nuti_vio
Postat pe 31 Iulie 2010 00:26
hai mai, olici e chiar simpatic
dragule, vrei sa te mariti cu mine? adica, sa te nenorocesti?
bine, asta dupa ce, in prealabil imi arati extrasul de cont
zambila
Postat pe 31 Iulie 2010 00:30
ladyDY
Postat pe 31 Iulie 2010 00:33
Imi pare cunoscut
nuti_vio
Postat pe 31 Iulie 2010 00:34
si daca te inseli????? seamana dar .....................
ladyDY
Postat pe 31 Iulie 2010 00:37
@zambila
m-ai identificat rapid, u r fast!

ah, m-am uitat pe profilul tau si, speranta mea sa ne casatorim s-a dus, ca esti prea frageda. cu banii nu ar fi fost o problema, ca la nevoie sparg o banca pentru nevasta-mea si tot fac rost de ei. nu banii sunt problema, desi pentru unii da, ci dragostea, adik lipsa ei, da' nu la aia surogat ma refer, ci la cea care te topeste, care iti consuma toata fiinta.

casatoria ie o kestie complexa, ma pregateam (pe bune) sa scriu niste eseuri pe tema asta; am avut un fel de revelatii dupa ultima despartire LOL

si iac'asa, cu crierii macinati de intrebarea de capatai: "ce este casatoria", am dat peste topicul asta...
oli_le_mechant
Postat pe 31 Iulie 2010 01:10

ioi! promit ca, daca spargi o banca pt mine, o sa mai cresc!
zambila
Postat pe 31 Iulie 2010 13:36
Eu nu inteleg care e baiul. Intr-o dragoste adevarata nu conteaza nici sexul cu atat mai mult varsta.
Doara
Postat pe 31 Iulie 2010 14:21
Casatoria este indepartarea singuratatii si a sentimentului de neputinta, in doi nimic nu pare de neatins, poti atinge si cerul si cele mai inalte creste ale muntilor. Este completarea noastra ca fiinte, este culoarea si sensul vietii, este ceea ce ne da intelepciune, este ceea ce ne invata sa iertam si sa daruim fara a astepta rasplata. Este ceea ce-ti da sentimentul ca iadul si raiul este la doar o aruncatura de bat. Este sentimentul frumos de a apartine cuiva trup si suflet, este speranta vie pentru viitor, este ceea ce ne da viata, pentru ca noi sa putem sa cream o noua viata investind tot ceea ce avem mai bun in noi in acest miracol.
In cuvinte simple si poate nu destule, am descris ceea ce inteleg eu prin casatorie. Eu doresc tuturor o viata de familie frumoasa chiar daca drumul pare anevoios cate-o data, totul va avea un sens inteles atunci cand vom putea sa spunem am mai trecut de un hop si tot impreuna suntem. Este ca si cum te chinui sa urci un munte inalt si doar atunci cand ai ajuns in varf te simti liber, puternic si poti sa admiri peisajul.
persidadamian
Postat pe 31 Iulie 2010 14:27
Chiar asa o fi ?
lala_cri
Postat pe 31 Iulie 2010 14:29
Persi poate te referi la iubirea dintre 2 oameni...care exista si fara casatorie...
lala_cri
Postat pe 31 Iulie 2010 14:31
fiecare are un mod al sau de a vedea lucrurile, eu momentan asa le vad
persidadamian
Postat pe 31 Iulie 2010 14:32
De la: persidadamian, la data 2010-07-31 14:27:34Casatoria este indepartarea singuratatii si a sentimentului de neputinta...


si, as continua eu, inlocuirea acestora cu autocritica ( de tip "ce bou/ vaca am fost!"), respectiv cu sentimentul de frustrare eterna...
Thor_again
Postat pe 31 Iulie 2010 14:32

nu!

era raspunsul la intrebarea lalei
zambila
Postat pe 31 Iulie 2010 14:33
bre, olici, da' rau mai esti! indragostit rau, bre!
cum adica, zambilica are fast? ca dupa ce te intrebai de fatza lu' Legolas, iti pusesi avatar nou
Thor_again
Postat pe 31 Iulie 2010 14:34
eu una nu consider ca autocritica te face frustrat, din contra este un lucru bun, nu toti oamenii pot face asta. Consider ca doar asa iti poti da seama de anumite greseli facute si ti le poti indrepta.
persidadamian
Postat pe 31 Iulie 2010 14:37
persi, imi place de tine, da' esti otzara cam idealista! sper ca viata sa nu te dezamageasca..

si olici, mai lasa-mi cu dragostile alea care te extenueaza!
nu e bune! nu mai am energie pt shopping!
zambila
Postat pe 31 Iulie 2010 14:41
persido,
am spus eu pe undeva ca autocritica te-ar face frustrat?
ce naiba, mamicule, nici matale nu te-ai trezit bine inca? sau nu ai terminat de baut cafeaua?
Thor_again
Postat pe 31 Iulie 2010 14:41
persido, sa iti explic:
tu ai zis inlocuirea singuratatii si a sentimentului de neputinta. eu am zis cu autocritica, RESPECTIV cu frustrarea eterna.
deci, sa recapitulam: inlocuirea singuratatii cu autocritica si inlocuirea sentimentului de neputinta cu frustrarea eterna
Thor_again
Postat pe 31 Iulie 2010 14:44
esti rau, mai!
zambila
Postat pe 31 Iulie 2010 14:46
Ei, nu ma transform eu in arheolog, zambilo
anakin
Postat pe 31 Iulie 2010 14:48
De la: zambila, la data 2010-07-31 14:46:07esti rau, mai!


ei, ash! vorbeste lumea!...
Thor_again
Postat pe 31 Iulie 2010 14:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu-l inteleg,oare ce mai vrea acum? 11 De la: mihaelucutzuzuk 1 August 2011 07:13
Cine se aseamana se aduna si nu este nici un pacat 74 De la: garbo265966 13 Iulie 2012 20:44
eu capricorn, el rac! 2 De la: AGAPI_MOU 22 August 2009 12:32
CREDETI IN SUPERSTITII? 3 De la: bestia 2 Ianuarie 2010 11:36
fii amanta ideala! 106 De la: amoor 30 Iulie 2009 16:05
Setari Cookie-uri