ce este casatoria?

Casatoria pt mine inseamna un dezastru....O distrugere a vietii unde trebuie sa si muncesti,,sa ai si grija de casa...Pt ca si barbatul ajuta femeia,,curata un cartof 2.... Mai bine sa stea oamenii asa,,,fara sa mai faca sex...Pt ca oricum barbatii sunt niste incompetenti care umbla doar cu cersitul si fraieritul...Nu toti,,pt ca mai sunt si barbati buni.....Din 100 la % doar 10 la %din barbati pot sa zic ca mai sunt normali.....Dar restul 90 % sunt dusi la vale
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Iulie 2010 19:37
da de unde stii tu ce-i aia casatorie,esti casatorita sau ai fost si a dat rateu?
dancris
Postat pe 15 Iulie 2010 19:56
iar romani?
cautati draga irakian sau ceva de genu si atunci o sa le pupi talpile romanilor... nu am cunoscut dar am auzit si vazut multe... savii sa te cunun si pe tine iar ca si cadou de nunta iti dau un vibrator daca nu vrei sa faci sex... tre sa te intelegm si pe tine.... si iar aceeasi chestie, deschizi subiecte in prostie, nu te doare capu? in locul tau cat as sta pe forum toata ziua, m--as duce si mi-as gasi un barbat, nu roman, de care vrei tu ca avem si la noi de toate natiile... ia--ti un rrom ca si ei sunt oameni
Laura_M
Postat pe 15 Iulie 2010 20:10
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-07-15 19:37:45 Casatoria pt mine inseamna un dezastru....O distrugere a vietii unde trebuie sa si muncesti,,sa ai si grija de casa...Pt ca si barbatul ajuta femeia,,curata un cartof 2.... Mai bine sa stea oamenii asa,,,fara sa mai faca sex...Pt ca oricum barbatii sunt niste incompetenti care umbla doar cu cersitul si fraieritul...Nu toti,,pt ca mai sunt si barbati buni.....Din 100 la % doar 10 la %din barbati pot sa zic ca mai sunt normali.....Dar restul 90 % sunt dusi la vale



problem dom'le problem

esti dusa maica cu titirezu dar tusa de-a binelea .ce deeptie suferisi tu mai luptatoareo de esti asa revoltata pe barbati,ce iti facura ei tie?ti-au luat boii de la car?

nu generaliza treburile,se vede ca ai suferit o deceptie ce se pare ca te-a lasat marcata
anaROBERT
Postat pe 16 Iulie 2010 01:17
dar tu chiar ai un fix...oricum nu vad de ce-ti faci griji...trebuie sa-l imbeti pe ala cingam sa-l aduci la Starea Civila..si oricum mi-e mila de el dupa ce se trezeste din betie ...deschizi in fiecare seara cate un topic pe aceeasi tema...e fara sens.
reyya
Postat pe 16 Iulie 2010 01:23
si noi ii dam apa la moara ca daca nu am mai baga-o in seama pe toate topicurile deschide zilnic cred ca ar ceda saracuta...nervos si s-ar retrage in ascunzatoare
anaROBERT
Postat pe 16 Iulie 2010 01:30
Da....si eu am ajuns la concluzia ca luptatoarea sufera de bagare in seama si a vazut ca tine cu placa asta si-o pune continuu!
Rha
Postat pe 16 Iulie 2010 02:14
auzi irino, da'nu-ti faci tu probleme inutile?
Stai linistita, ca de nenorocirea asta eu zic ca ai scapat..... Popii aia sint batrini si insurati. Si nici n-au atitea pacate...
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2010 22:00
De la: dancris, la data 2010-07-15 19:56:45da de unde stii tu ce-i aia casatorie,esti casatorita sau ai fost si a dat rateu?
Pai cui ii mai arde de casatorie,,,cand se vede cum trateaza barbatii femele..Atatea femei parasite,,,sau singure pt ca sunt inselate..Batute...Muncesc si trimit bani la barbati....Saracele sunt prea slabe ca sa se impuna....De parca barbatii ar fii sefii si noi femeile sclave....pt ca cam asa este in romania....ca femeile sunt tratate ca niste sclave..Barbatii gandesc in locul femeilor in favoarea lor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iulie 2010 00:07
De la: Laura_M, la data 2010-07-15 20:10:27iar romani?
cautati draga irakian sau ceva de genu si atunci o sa le pupi talpile romanilor... nu am cunoscut dar am auzit si vazut multe... savii sa te cunun si pe tine iar ca si cadou de nunta iti dau un vibrator daca nu vrei sa faci sex... tre sa te intelegm si pe tine.... si iar aceeasi chestie, deschizi subiecte in prostie, nu te doare capu? in locul tau cat as sta pe forum toata ziua, m--as duce si mi-as gasi un barbat, nu roman, de care vrei tu ca avem si la noi de toate natiile... ia--ti un rrom ca si ei sunt oameni
Pai prefer un barbat civilizat si care stie sa se comporte cu o femeie....Nu imi trebuie unul si mai necivilizat ca un roman....spre exemplu o sa imi iau un neamt civilizat care munceste si stie sa se comporte cu o femeie si cu restul lumii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iulie 2010 00:10
Pai prefer un barbat civilizat si care stie sa se comporte cu o femeie....Nu imi trebuie unul si mai necivilizat ca un roman....spre exemplu o sa imi iau un neamt civilizat care munceste si stie sa se comporte cu o femeie si cu restul lumii

in cazul asta luptatoareo ia un copil al strazii creste-l si educa-l asa cum iti place si poate ai noroc desi ma indoiesc,cauti perfectiunea dar tu ce oferi?mai lasa atitudinea asta de fandosita si mai priveste si in stanga si in dreapta nu numai in fata precum calul,te inteleg fata suferi o deceptie...
anaROBERT
Postat pe 17 Iulie 2010 00:23
De la: anaROBERT, la data 2010-07-17 00:23:21Pai prefer un barbat civilizat si care stie sa se comporte cu o femeie....Nu imi trebuie unul si mai necivilizat ca un roman....spre exemplu o sa imi iau un neamt civilizat care munceste si stie sa se comporte cu o femeie si cu restul lumii

in cazul asta luptatoareo ia un copil al strazii creste-l si educa-l asa cum iti place si poate ai noroc desi ma indoiesc,cauti perfectiunea dar tu ce oferi?mai lasa atitudinea asta de fandosita si mai priveste si in stanga si in dreapta nu numai in fata precum calul,te inteleg fata suferi o deceptie...
Prefer un barbat educat deja si care a muncit la viata lui....Eu am alte treburi maqi importante decat sa educ un barbat...Sa se autoeduce singur....ca si el are creier ...Sa si-l foloseasca.....Dar mai sunt si barbati buni,,,dar 1sau 2 din 10.....Si apoi mie imi place sa fiu libera si sa nu am pe nimeni pe capul meu...Sa fiu libera ca pasarea cerului....Mai visez eu....Dar ma trezesc repede la realitate,,,la ceea ce mi se potriveste de fapt....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iulie 2010 00:31
permite-mi sa te intreb care este realitatea ta?

esti sigura ca in mod voit nu traiesti intr-un vis din care neam nu te vei trezi?

suferi o deceptie sau statutul tau e altul?
anaROBERT
Postat pe 17 Iulie 2010 00:37
De la: anaROBERT, la data 2010-07-17 00:37:55permite-mi sa te intreb care este realitatea ta?

esti sigura ca in mod voit nu traiesti intr-un vis din care neam nu te vei trezi?

suferi o deceptie sau statutul tau e altul?
Dezamagirea mea este mai veche..Pur si simplu s-a umplut paharul....Si ma stradui sa nu explodez
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iulie 2010 00:48
ana ,mie chiar mi-e mila ...poate sufera de OCD...OFFF
namyi
Postat pe 17 Iulie 2010 00:48
De la: namyi, la data 2010-07-17 00:48:58ana ,mie chiar mi-e mila ...poate sufera de OCD...OFFF


trebuie ajutata fata asta sa nu cada in depresie
anaROBERT
Postat pe 17 Iulie 2010 00:49
sa explodezi????????

se poate sa trec la o alta extrema
anaROBERT
Postat pe 17 Iulie 2010 00:50
I FEEL FOR YOU,dar numai ca nu inteleg de ce esti masochista...
namyi
Postat pe 17 Iulie 2010 00:51
vezi tu,ea se agata de problemele si greutatile majore ale vietii ,dar desi nu are vreo legatura cu ele,le privesteasaq...prin prisma ei proprie care nu stiu nene ...dar mai bine ne rugam sa mearga unul la ea acasa sa ii bata la usa si sa ii faca o bucurie ca in acest fel sigur ne face si noua una...una TAREEE MAAAREEEEEEEEE
namyi
Postat pe 17 Iulie 2010 00:54
dar fata nu este masochista,departe de asa ceva este doar dezamagita,de ce ea stie cine stie poate e copilaria de vina
anaROBERT
Postat pe 17 Iulie 2010 00:55
POATE...asa cum am mai zis i feel for her...
namyi
Postat pe 17 Iulie 2010 01:11
De la: namyi, la data 2010-07-17 00:51:35I FEEL FOR YOU,dar numai ca nu inteleg de ce esti masochista...
Pai masochista as fii daca mi-as lua pe cineva ca voi pe capul meu..Eu sunt doar sincera..Si asta nu inseamna ca esti masochista.....la unii nu le place adevarul...Mai ales unii barbati chiar nu ma suporta,pt ca eu le spun adevarul in fata,.Si nu le plac femeile feministe...Barbatikor le plac femeile fraiere de pe care pot profia..Si atunci se comporta tare frumos,,daca au ceva de castigat de pe urma femeiii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iulie 2010 15:04
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-07-17 00:10:05
De la: Laura_M, la data 2010-07-15 20:10:27iar romani?
cautati draga irakian sau ceva de genu si atunci o sa le pupi talpile romanilor... nu am cunoscut dar am auzit si vazut multe... savii sa te cunun si pe tine iar ca si cadou de nunta iti dau un vibrator daca nu vrei sa faci sex... tre sa te intelegm si pe tine.... si iar aceeasi chestie, deschizi subiecte in prostie, nu te doare capu? in locul tau cat as sta pe forum toata ziua, m--as duce si mi-as gasi un barbat, nu roman, de care vrei tu ca avem si la noi de toate natiile... ia--ti un rrom ca si ei sunt oameni
Pai prefer un barbat civilizat si care stie sa se comporte cu o femeie....Nu imi trebuie unul si mai necivilizat ca un roman....spre exemplu o sa imi iau un neamt civilizat care munceste si stie sa se comporte cu o femeie si cu restul lumii




Irinuca,inainte sa te casatoresti,cred ca iti cunosti cat de cat partenerul.nu te casatoreste nimeni legata la oki.indiferent ce natie este barbatul casatorit,are aceleasi defecte si calitati,indiferent pe ce meridian ar fii.tu trebuie sa decizi ,in functie de sentimente si daca il accepti asa cum este cu bune si cu rele.nimeni nu este perfect.nici femeile, nici barbatii.cine te obliga sa te casatoresti cu nationalitatea partenerului?crezi ca ii deosebeste cu ceva,cultura,noncultura,bogatia,bunul simt,dragostea,?peste tot este la fel.romanul poate fii si civilizat,iar americanul poate si el sa te impuste pe strada,sau in casa.neamtul este civilizat ca un ceas,sentimente reci ,nepasionale,ai orar si cand te asezi la masa.sigur nu generalizez.nu barbatul este de vina Irinuca,ca tu nu esti o femeie pasionala,ci mai degraba esti" maicuta in manastire".fata draga nu cere altuia ce tu nu poti oferi,ca vei ajunge ca Anca Manole.nemultumita de nimeni si de nimic,nici chiar de eul propriu.iti risipesti tinereatea in vise duhovnicesti,impunandu-le si celorlati un comportament monahal.trezeste-te din acest" vis" care te va duce in mod sigur ori la boli psyho ,ori la gestul letal.casatoria nu este doar un contract de convietuire,din diferite motive,intre doua entitati,cateodata poate fii lozul cel mare,fericirea.incearca alt alee,in parcul tau mental.simti mirosul florilor,cantecul pasarilor,inima batandu-ti pt barbatul care te asteapta cu o floare ,stand cu neastampar si dorinta de a te revedea ,la bratul lui,in bratele lui,sarutandu-va patimas?simti ,zi, simti!! ......
vuvuzela
Postat pe 17 Iulie 2010 15:44
pai da,,dar eu mereu mi-am dorit un singur barbat in viata mea...Si nu am reusit pt ca eram prea naiva..Si acum mi-am promis ca o sa mi-l aleg pe cel potrivit...Sa fim pe aceasi lungime de unda
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iulie 2010 16:15
pana til vei alege tu va mai dura ceva timp. ....deci accepta lumea asa cum este k poate nici u nu esti perfecta
blondina_X
Postat pe 17 Iulie 2010 16:19
Pe mine nu ma intereseaza sarutul...Asa cum ma intereseaza potrivirea de carcater...Eu vreau un barbat la fell ca mine,,,pt ca intelegerea este cea mai importanta...Dar daca el gandeste diferit ,,nu putem sa ne intelegem..Pt ca eu nu ma dau dupa nimeni....Asa sunt eu...asa raman..Si imi trebuie pe cineva care gandeste ca mine...Pt ca nici nu poti sta cu cineva si sa te certi non stop..Pt ca ganditi diferit...Pt ca eu stiu ce vreau de la viata si nu ma dau dupa nimeni...Pt ca sunt o femeie cu caracter...apoi nici nu am de gand sa educ pe cineva..Sa se educe singur...pt ca si el are un creier..Vreau un barbat pozitiv,,,,nu vreau un barbat negativ care sa ma traga in jos
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iulie 2010 16:21
De la: blondina_X, la data 2010-07-17 16:19:13pana til vei alege tu va mai dura ceva timp. ....deci accepta lumea asa cum este k poate nici u nu esti perfecta
pei eu accept oamenii care au calitatile unui om normal..Si care gandeste ca mine...Care nu ma contrazice,,,si gandeste pozitiv...Mie imi plac oamenii deosebiti..Si ii accept pe oamenii deosebiti....nu imi plac oamenii neagativi care vor sa ma traga in jos...Pt ca daca iti iei un barbat negativ,,o sa te traga si pe tine in jos..Si eu vreau sa fiu pozitiva si sotul meu la fel si copii mei la fel... pt ca miam jurat ca o sa imi aleg persoana potrivita...Pt ca nu suport sa schimb barbatii..Dar nici sa traiesti cu un animal negativ
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iulie 2010 16:25
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-07-17 16:25:59
De la: blondina_X, la data 2010-07-17 16:19:13pana til vei alege tu va mai dura ceva timp. ....deci accepta lumea asa cum este k poate nici u nu esti perfecta
pot fii perfecta daca am persoana potrivita langa mine...Care nu ma contrazice,,care este pozitiv si gandeste la fel ca mine...Ca normal ca daca nu gandesti la fel cu cineva,,,casatoria poate fii un dezastru.Cel putin pt mine,,pt ca eu nu ma dau dupa nimeni pt ac eu stiu ce vreau de la viata...Vreau un barbat care gandeste la fel ca mine,,,sa fie armonie..Si atunci pot fii perfecta daca am ppersoana potrivita langa mine....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iulie 2010 16:29
Niciodata sa nu spui asta k iti vei alege pe cineva special pt k nu va fi niciodata dupa tine.D-zeu iti va da ceva ce trebe sa te multumesti cu putin.intelegi niciodata sa nu ceri totul k ele vin pe parcurs.
blondina_X
Postat pe 17 Iulie 2010 16:30
Pt ca eu nu ma iau dupa nimeni....Asa sunt eu...Daca nu gandim la fel nu avem cum sa ne intelegem....Pt ca daca cineva se comporta urat cu mine,,prind sila pe el si nu il mai pot suporta..Stiu ca barbatii considera femeile proaste....Si nu pot accepta ca mai sunt si femei puternice care nu sunt carpe de sters pe jos a barbatilor...Eu nu ma dau dupa nimeni,,si nici nu fac ce imi zice cineva...Pana nu imi dau eu seama ca nu fac ceva bine....Daca sunt presata,,,fac un scandal monstru..Stiu ca barbatii,,ca sa faca femeile sa faca ce zic ei...Le terorizeaza psihic....Chiar le bat,,,chiar le manipuleaza pt ca stiu ca au nevoie de bani,,daca esti casatorita...Barbatii sunt niste nemernici...Eu nu o sa ma iua niciodata dupa capul unui barbat,,doar daca ma invatat ceva pozitiv...Niciodataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Iulie 2010 16:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
reteta fericirii 2 De la: zambil 17 Iunie 2009 20:52
Am nevoie de un sfat!!! 1 De la: garbo_500166 7 Iulie 2019 00:36
Un sfat de la experti.......pentru o problema legata de iubire...... 59 De la: Mihrimah 6 August 2014 20:32
dragostea.... 33 De la: garbo110498 26 Aprilie 2010 23:16
La psiholog 16 De la: ameno 8 Septembrie 2010 10:22
Setari Cookie-uri