"special" pentru .... "doamnele" nemultumite de subiectele de pe forum!

sal laura ce iti face bb?
ia trecut febra?
MAYATHEEO
Postat pe 7 Iunie 2010 11:48
anaROBERT, eu n-am de unde sa stiu de alinakkt sau de falsa alinakkt sau cine e alinakkt ( nu mai inteleg nimic cu profilele astea ale voastre), eu nu v-am dat mesaje pe profilele voastre, eu doar v-am scris, aici, pe topic! am scris ptr ameno ptr k s-a bagat in seama cu mine, ori eu n-am vorbit deloc cu ea!!!!!!!!!!!!!!! asa ca, cautati alta persoana, ai gresit adresa, n-am timp decat sa scriu aici, ptr ca lucrez acasa pe calculator si mai fac si mancare ptr bebe! asa ca, n-am timp de prostiile voastre!
elenis23
Postat pe 7 Iunie 2010 11:48
multumim oli, la fel si tie si spor la treaba
Laura_M
Postat pe 7 Iunie 2010 11:49
pinicuta, gresesti foarte mult cu gandirea asta!
elenis23
Postat pe 7 Iunie 2010 11:50
e bine acum multumita sfaturilor voastre ca nu mai stiam ce sa-i mai fac... mersi imi intinde ceaiul pe masa, ce sa faca si el
Laura_M
Postat pe 7 Iunie 2010 11:50
atunci da-mi o justificare credibila pt care esti de acord cu furatul de poze si de identitati. daca ar aparea acum o clona a ta pe net ar fi ok?
pinicuta
Postat pe 7 Iunie 2010 11:51
ma bucur ca sa facut bine. maya mea nu ia trecut tusea toata noaptea a tusit la greu. pediatra e in conediu cea particulara. mergem dupa amiaz la medicul de fam sa vedem ce ne zice. sanatate multa.
MAYATHEEO
Postat pe 7 Iunie 2010 11:55
multumim la fel si voua si la toti kinderii, imi place mult numele maya, asa as fi vrut sa o cheme si pe fetita mea, daca aveam
Laura_M
Postat pe 7 Iunie 2010 11:58
Sa faci si o fetita iti trebuie pereche.Eu am 2 fete Maya si Teodora.
MAYATHEEO
Postat pe 7 Iunie 2010 12:01
se pare, fetele care ma gasiti vinovata ptr prostiile astea de 2 lei, n-ati inteles nimic bun! n-ati facut decat sa ma gasiti pe mine tap ispasitor! bravo voua, dati dovada de multa intelepciune!
elenis23
Postat pe 7 Iunie 2010 12:02
iubita, tocmai ce ai pus punctul pe i....
pinicuta
Postat pe 7 Iunie 2010 12:04
te rog, sa-mi arati si mie unde am afirmat ca sunt de acord cu furatul pozelor, unde am scris, DA, SUNT DE ACORD, sau unde am scris ESTE O IDEE BUNA! NORMAL CA DACA AR APAREA ACUM SAU MAI TARZIU O CLONA DE-A MEA PE NET, AS FI DE ACORD SAU NU MI-AR PAREA RAU PTR CE MI S-A INTAMPLAT, DAR AS CERE UN SFAT, O CHESTIE CE SI/SAU CUM SA FAC IN SENSUL ASTA, AS INCERCA SA AFLU CINE ESTE!!!! CREZI CA DACA AS STA SA INJUR SAU SA MA BALACARESC CA LA USA CORTULUI, AS REZOLVA CEVA ASA? FETELE CARORA LI S-A INTAMPLAT ASTA, AU REZOLVAT CEVA ASA, PRIN MODUL ASTA? AI SPERIA PERSOANELE CARE AU FACUT ASA CEVA SI ELE, SARACELE DE FRICA AR DA INAPOI, EXPLICA-MI SI MIE!
elenis23
Postat pe 7 Iunie 2010 12:13
frate, da cum apar astea ca ciupercile dupa poaie si numai cand e vorba de scandal...nu am reusit sa citesc tot, dar o sa citesc...
viobregar
Postat pe 7 Iunie 2010 12:20
pt elenis:

Postat pe: 4 Iunie 2010, ora 17:14 Citeaza Raspunde

si ce daca i-a furat poze si si-a facut id cu acelasi nume? (iti aduci aminte cand ai scris asta? deci AICI ai zis ca e ok sa clonezi)

2. cine zice ca daca o "clonata" injura nu poate si face cercetari in acelasi timp? ce se exclude una pe cealalta? poate injura si cerceta in timp ce injura sau poate injura in timp ce cercecteaza, sau nu esti de acord ca se poate?
pinicuta
Postat pe 7 Iunie 2010 12:23
buna ana
iuliana_raluca
Postat pe 7 Iunie 2010 12:29
in fine, va las sa deslusiti acest mister, ptr ca mi s-a trezit bebele si ma duc su el pe afara, ptr ca el e treaba mea cea mai importanta!!!!!!!!!!!!
elenis23
Postat pe 7 Iunie 2010 12:29
sunt foarte suparata bebe are colici si nu mai pot ...nici timp nu am mai avut sa intru
iuliana_raluca
Postat pe 7 Iunie 2010 12:30
pinicuta, nu stii sa faci niste diferente! eu am pus o intrebare, n-am afirmat!!! este total diferit!!! era vorba acolo de injuraturi! si sunt de acord ca se poate ce ai zis cu injuraturile si cercetarea. aici ai dreptate! ce e corect, e corect!
elenis23
Postat pe 7 Iunie 2010 12:33
Iuliana eu fetitei mele iam dat un varf de cuti de calciu carboni cu putina
apa
Si nu aveam prob de loc cu colic
Cum vedeam ca plange cum ii dadeam la mine a mers foarte bine o linstea si dorm excelent.Sanatae la bebica
MAYATHEEO
Postat pe 7 Iunie 2010 12:33
pai tocmai, elenis, ca stiu sa fac diferenta intre unul care doar vorbeste si unul care se da de gol....
pinicuta
Postat pe 7 Iunie 2010 12:34
AM PAPAT LITERELE IULIANA. UN VARF DE CUTIT DE CALCIU CARBONIC INTR-O LINGURITA DE APA
MAYATHEEO
Postat pe 7 Iunie 2010 12:41
uite, pinicuta, cum sta treaba: pana nu vii cu dovada la mine, sa-mi arati ca sunt eu cea vinovata, te rog frumos, sa nu mai arunci cu pietre in mine............... fara suparare, dar eu ce am avut de spus si cui am avut de spus, am facut-o in fata si nu m-am ferit de nimeni si nimic!!! si daca pe altii a suparat adevarul, e treaba lor!!! nu am nimic cu tine, asa ca nu vreau sa ma cert cu tine... si am spus-o din inima... ok?
elenis23
Postat pe 7 Iunie 2010 14:03
ok
pinicuta
Postat pe 7 Iunie 2010 14:04

doamne fereste ce poti vedea

oricum...am avut eu dreptate cand am spus ce am spus... mai pe la inceputul acestui topic!!!!!!!
Pitu
Postat pe 7 Iunie 2010 15:50
elenis23 daca te crezi mai desteapta decat restu lumii si consideri ca tu gandesti mai bine ca restu,de ce atunci faci atata caz pe acest topic?
Deci, tu judeci alte persoane ca s-au revoltat "doar pt ca li s-a furat poze", dar tu te revolti doar pt ca cineva nu a fost de acord cu ceea ce ai spus tu.
Prima oara ai cautat sa te iei de cineva si cine ti-a venit in minte?......ai zis "hai sa ma iau de initiatoarea topicului" care dupa parerea ta "ar trebuii sa faca alceva".
Apoi ai demonstrat ca nu ti pasu cu restu lumii,nu sti despre cine se vorbeste de fapt,nu sti ce se vorbeste de fapt.
Si acum te iei de toata lumea care iti adreaseaza o vorba.
Pai atunci ce crezi ca demonstrezi prin atitudinea ta?
Plus ca nimeni nu are voie "sa se bage in seama" cu tine.
Dar tu cand ai intrat pe acest topic ,ce ai facut de fapt?
De ce nu iti dai tu sfaturi de buna purtare mai intai si apoi sa ii inveti pe altii?
bau
Postat pe 7 Iunie 2010 19:13
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 7 Iunie 2010 21:34
daca ma gandesc mai bine sincer nu meriti nici o atentie nici din partea mea si nici din partea altcuiva de pe acest forum,crede-ma nu am cuvinte sa imi exprim parerea despre tine dar intr-un cuvant si pe intelesul tau,esti nula femeie,nula.

as avea la tine o intrebare si sper sa imi raspunzi mai devreme sau mai tarziu asta numai daca ai buna placere sa o faci si daca poti:de ce ai simtit nevoia sa intri sa arunci cu pietre in fete tocmai pe acest topic si nu pe altele in care se discuta despre copii,pampers,febra,mancare bla bla bla?

sustii cu vehementa ca suntem ca la usa cortului,ca ne dam mari doamne dar de fapt suntem agramate si ne dai lectii de gramatica tocmai tu victima kidz-ului,te victimizezi si faci pe atotstiutoarea si pe marea cocheta cand de fapt esti penibila si asta o demonstrezi tot mai mult cu fiecare postare.

PS:acest mesaj este adresat lui elenis23,stimata doamna elenis23 victima kidz-ului
anaROBERT
Postat pe 7 Iunie 2010 23:32
bau, nu ma consider mai desteapta decat restul lumii, ideea era alta!!! eu am judecat ce era rau si nimic bun pe acest topic!!! in fine, nu vreau sa ma mai cert cu nimeni, ptr ca nu are rost si nu vreau sa devin o adevarata papadie, asa cum a spus un domn pe aici pe undeva!!! si nu am intrat pe acest topic ca sa ma iau de cineva anume (asa cum am mai raspuns si altei fete, la fel iti zic si tie, mai citeste si tu inca o data ca nu eu m-am luat prima de anaROBERT, ci ea a facut-o), eu cand am scris ptr prima oara pe acest topic, mi-am zis parerea! in fine, n-am de ce sa mai dau explicatii tie sau altcuiva!!! nu vreau sa mai continui aceasta "balaceala de vorbe" , m-am hotarat de acum incolo, sa "ma bag in seama" pe alt topic de bebei sau de mamici, acolo unde poti avea o discutie prietenoasa, fara injurii sau alte scarbosenii, unde e mai interesant si mai important si unde mai poti invata cate ceva!!! asa ca noapte buna la toata lumea!!!
elenis23
Postat pe 7 Iunie 2010 23:33
anaROBERT, iti mai zic si tie inca o data, cand am scris prima oara pe acest topic, nu am aruncat cu pietre( asa cum o faceti voi, fetelor!), MI-AM DAT CU PAREREA si i-am dat un sfat fetei care a inceput acest topic, dupa ce am citit ce ati scris voi! si tu te-ai luat prima de mine prin faptul ca am intrat prima oara pe acest topic si am zis 2 cuvinte! n-am intrat pana atunci ptr ca n-am avut timp, ptr ca am mai mentionat si pe alt topic, in caz ca nu ati observat, ca sunt o mamica tanara fara ajutor, in afara de sotul meu, care vine acasa tarziu si eu doar citeam sfaturile voastre care ma aveau pe mine si copilul meu in vizor(ptr ca primesc prin e-mail de la kidz.ro ultimele discutii pe forum) si crede-ma ca nu le citeam pe toate, ptr ca nu puteam nici daca voiam, ptr ca imi ajut sotul cu firma, ptr ca suntem la inceput, aveam grija si de copil, si de casa etc. etc. etc. si nu am raspuns pe alte topicuri in legatura cu febra, tusea etc. ptr ca eu am un bebe de 7 luni si nu a fost bolnavde raceala decat o singura data si atunci l-am tratat cu nurofen si panadol. atat!!! cred ca o sa spuneti ca asa ceva nu se poate, dar asta e adevarul! si atunci a fost racit ptr ca a luat-o de la soacra-mea!!! in rest, a mai avut enterocolita, iar doctorul nostru pediatru ne-a dat tratament! anaROBERT, nu te supara, dar in legatura cu bolile, eu apelez numai la doctor, nu la forum, ptr ca doctorul imi cunoaste copilul, nu acest forum! nu ma intelegeti gresit, si tu si restul fetelor, ca nu e bun forumul, ba chiar e bun si interesant, bine, in afara de acest topic! iar mancarea, am deja o fisa de la pediatru cum trebuie sa-i introduc alimentele sau ce fel de alimente! asa ca te intrebi, probabil, de ce mai sunt membru pe acest forum. sunt ptr copilul meu, mai citesc repede cate ceva, mai invat cate ceva, dar intotdeauna, m-am sfatuit cu soacra-mea( care e painea lui dumnezeu!) si cu pediatrul. si in legatura cu jignirile care le-ai adus la adresa mea, ptr mine nu mai conteaza, poti sa zici ce vrei, nu ma mai atinge si nu am sa-ti raspund cu aceeasi moneda, din contra, am sa-ti urez o noapte cat mai placuta!!!
elenis23
Postat pe 7 Iunie 2010 23:54
elenis tu esti membra de ceva timp pe forum si ai scris tocmai pe acest topic? De ce ,daca nu vroiai cearta? De ce n-ai venit la discutii despre bebei? Eu asta nu pricep.
Eu chiar nu citesc printre randuri si am citit de la inceput postarile .... asa citeste ce ai scris cu cateva zile in urma si iti vei da seama cat de contrazici cu fiecare postare.
Deci discurdul tau de intrare suna cam asa:
"buna, mamicilor! sunt membru de ceva timp, dar niciodata nu am scris pe forum, dar knd am avut nevoie de un raspuns la vreo intrebare de-a mea ptr bebele meu, mereu am intrat aici si vedeam ce scrieti voi si m-au ajutat unele chestii si tin sa va multumesc si sa va spun ca va apreciez am citit de la bun inceput pana la sfarsit ce s-a comentat aici si va spun ca nici nu ar trebui sa o bagati in seama si cu atat mai mult sa-i dati apa la moara, ptr ca ea asta a vrut, sa va certati intre voi, ca ea sa se amuze si sa se distreze pe seama voastra, bineinteles, asta in lipsa de ocupatie!!!si in legatura cu aceasta d-ra sau d-na care a scris acest topic, ii sugerez sa-si ocupe timpul cu altceva daca nu-i convine ce este, cine este, ce se vb, cum se vb etc etc pe acest forum, asta este un sfat prietenesc (ptr ca din cate am observat, nu prea are prietene) si pana la urma urmei, asta e avantajul si farmecul internetului, a discutiilor virtuale, a forum-urilor etc sau cum vreti sa le mai ziceti: sa ne dam alte nume, sa vb asa cum am vrea sa vb si in viata reala, numai k acolo trebuie sa fim respectuoase si acolo trebuie neaparat sa ne cenzuram ( in viata reala) atat cat putem de dragul copiilor nostri daca vrem sa le dam o educatie frumoasa, cu bun-simt si sa-i invatam ca in unele situatii ar trebui sa avem o limita!!!!!!! cam atat am avut de spus, sper ca nu v-am deranjat si retinut prea mult! multa sanatate voua si ingerasilor vostri!!!!! si nu mai puneti la suflet toate rautatile si "sensibilizarile" altora!"
As putea sa-ti fac un rezumat din ce ai scris ,sa intelegi unde ai gresit,dar te las pe tine sa-ti dai seama.

Eu n-am nimic cu tine si cu nimeni de pe acest forum.Intradevar nici mie nu-mi plac limbajurile colorate,dar tu cand ai facut intrarea ai spus ca esti de acord cu ce fac fetele.

Si ca o ti una si buna cu anaRobert......ea la fel ca si tine si-a spus parerea referitor la ce ai scris prin 2 postari care le scriu imediat...poate intelegi si tu care ereau postarile
"asta da amuzament

forumul este doar o relaxare pentru voi,ceva amuzant,ceva comic,nu postati desi sunteti membri vechi,doar cititi si va amuzati dar ati simtit nevoia sa postati tocmai pe topicul asta,la subiectul asta ce amuzant,asta da amuzament "
"
3329 mesaje
Membru din: 1/02/2010
Oras:

Postat pe: 2 Iunie 2010, ora 00:04
Citeaza Raspunde

cum se pot da unele neutre,cum se pot victimiza dar mai ales cum pot posta tocmai pe acest topic,sau pe topicurile unde de obicei sunt numai discutii in contradictoriu.

fara sa dau nume,desi as putea sa o fac dar ma ascund pe intuneric ,nu posteaza pe topicurile unde sunt fel de fel de discutii,nu dau sfaturi,nu au pareri,sunt membri vechi,doar citesc si se amuza,se relaxeaza dar cand este o discutie mai aprinsa le ard degetele sa posteze si ele,evident victimizate fetele

pai nu este viata si asa grea,pai nu e mai bn sa ne autoeducam si sa ne vedem de traiul si treaba noastra? "

Si in aceste 2 postari chiar nu vad nici un limbaj colorat....
Limbajele colorate ereau pt o distinsa doamna de pe un topic "buna" care a avut un limbaj si mai colorat.

Sper sa fi priceput ceva din ce am scris...am vrut doar sa faci legatura intamplarilor.
Inca o data repet,nu sunt de acord cu limbaje colorate.
Dar nu-mi plac nici persoanele care in loc sa vorbeasca despre bebei cu restu mamicilor cauta numai topicurile de scandal sau cand este vreo cearta atunci vezi ca mai exista si mamica X.
O seara frumoasa.

bau
Postat pe 7 Iunie 2010 23:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bubite din cauza caldurii! 31 De la: nicoletta_kidz 4 Iulie 2010 23:46
INDEMNIZATIA COPILULUI 2 De la: alex2007 26 Iunie 2010 23:35
BEBEII LA 11 LUNI!! 4 De la: horobeanu 6 Iunie 2009 23:34
sanii 13 De la: alinakatt 1 Aprilie 2010 12:12
microunde 49 De la: LILO 19 Octombrie 2010 17:31
Setari Cookie-uri