la ce varsta v-ati dat copii la cresa? si la ce cresa?

Buna! Sunt noua prin zona, dar am intrat pe forum pt ca as vrea sa stiu mai multe despre cresele din Constanta. De aceea le rog pe mamicile care detin informatii si au experienta mai bogata sa ma ajute. Exista crese particulare? Eu una nu am gasit in Constanta. Voi v-ati dat copii la cresa? si la ce varsta. Baietelul meu are aproape 9 luni, dar ma gandeam din septembrie, cand va avea 1 an si 2 luni sa il dau la cresa pentru ca va trebui sa incep serviciul. De aceea caut cat mai multe informatii despre cresele constantene. Multa sanatate voua si bebeilor vostri!!!
DEEA_80200
Postat pe 21 Martie 2009 17:25
buna Deea...eu am inscris-o pe cea mik la cresa 13 de la CET... programul este 8-17....din cate am auzit este o cresa foarte buna,educatoarele sunt ok...este cresa de stat ,taxa este de 7 ron pe zi.... noi am depus dosarul acum 2 luni la administratia creselor....crese particulare sunt in constanta: dak vrei neaparat incearca la BIG BANG din cate stiu eu taxa este 7,5 MIL pe luna, mai este cresa PITICOT parca ii spune este pe str Unirii, mai este o cresa buna de stat peste drum de CITY PARK in spate la blocurile acelea cu 4 etaje....pooop
deliarebecca
Postat pe 22 Martie 2009 08:25
Multumesc mult pentru informatii. Spune-mi, te rog, ce varsta va avea piticotul tau in sept. Mi-e putin teama sa nu fie prea devreme pentru cel mic al meu. In toamna, Alex va avea 1 an si doua luni. tu ce parere ai?
DEEA_80200
Postat pe 22 Martie 2009 09:45
buna..delia va avea in septembtie 1 an si 11 lunite...pai ce sa-ti zic pt piticul tau e cam devreme.....dar dak trebuie neaparat sa incepi serviciul de ce nu apelezi mai bine la mama ta sau soacra sa stea cu cel mic pana face macar 2 anisori si pe urma sa-l duci la cresa...pt ca el la 1 an si 2 luni inca nu stie sa pape singurel cu lingurita....si sa ti-l primeasca asta e una dintre reguli din cate am discutat eu cu o doamna educatoare....ca acolo nu o sa stea cineva special pt el sa ii de-a sa pape..poooop
deliarebecca
Postat pe 22 Martie 2009 10:28
Multumesc pentru sfat. Bunicile lucreaza si nu pot sta cu bebelul, iar eu trebuie sa ma intorc la munca. De aceea ma gandeam la varianta cresa. Sincer si eu m-am gandit ca e cam devreme, dar ti-am cerut si tie parerea pt ca ai fetita mai mare decat baietelul meu si ai mai multa experienta. Iti multumesc inca o data. Poate ne mai intalnim pe forum. pa. pup
DEEA_80200
Postat pe 22 Martie 2009 10:49
salut!
eu una ma gandesc ca pt a da 750 lei pe luna pt cresa part, mai bine caut o bona ca sa stea numai cu el. Numai ca si bonele... trebuie cautate bine.Eu una asa am de gand cand va face andrei 2 ani, ca nu am cu cine sa il las.
Mi-e sa nu i-a prea de timpuriu tot felul de raceli si boli dandu-l la cresa.
pup!
sabina82002
Postat pe 22 Martie 2009 12:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna tuturor! 4 De la: pinicuta 2 Septembrie 2009 15:14
Vaccin pt:varicela si cel pneumococic,ce parere aveti? 7 De la: segio2009 30 Noiembrie 2009 16:56
stie cineva vreo cresa din iasi 6 De la: dianecrii 23 Aprilie 2009 17:23
PROBLEME DE BAIETI 7 De la: pinicuta 15 Mai 2010 15:42
job part-time 2 De la: deliarebecca 2 Februarie 2009 13:06
Setari Cookie-uri