scaun cu sange

am si eu nevoie de ajutor. azi dimineata cand a facut kk, bebita mea a avut si sange in scaun. e adevarat si ca este constipata, adica face tare, tare dar face singura in fiecare zi.
stie cineva daca sangele este din cauza ca este constipata sau poate avea si alte cauze?
mentionez ca sangele era deschis la culoare, adica un rosu aprins.
mela_kidz
Postat pe 5 Noiembrie 2008 12:09
buna. sa-ti zic cum am facut eu cand a facut bebe scaun cu sange, tot asa era constipat, avea 4 luni. am mers cu el la spitalul de copii, la camera de garda - era weekend, de acolo m-a trimis la chirurgie, s-au uitat la funduletul lui - avea fisura anala. i-au facut si tuseu rectal, pentru ca s-au gandit sa nu fie si un polip rectal care sa sangereze, dar a fost normal.
recomandarile au fost sa-l ung cu bepanten la fundulet, evitarea constipatiei, supozitor cu glicerina la nevoie, si sa revin la spital daca mai sangereaza.


altadata tot asa m-am speriat ca am vazut firisoare rosii in scaun, dar mi-am adus aminte ca mancase pepene..
a1_23
Postat pe 5 Noiembrie 2008 18:41
cea mai buna crema pentru copii cand se oparesc la fundulet este Reviken este cea mai buna crema mult mai buna decat bepanten
jitaruandreea
Postat pe 5 Noiembrie 2008 23:04
va multumesc pentru raspunsuri. azi dimineata nu a mai avut sange in scaun, dar nu mai este nici asa constipata (nu i-am mai dat banane, cu toate ca a facut urat, ca manca de obicei cel putin una mare, daca nu chiar doua pe zi). Bepanten am mai folosit si alta data pentru iritatii si intradevar e buna. Reviken nu stiu cum este, dar daca va fi nevoie o incerc. La medic am vrut sa merg azi, dar nu am mai fost ca am vazut ca nu a mai avut sange, nu stiu daca am facut bine.
O mai urmaresc zilele astea sa vad cum mai e.
mela_kidz
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
concediu prenatal 5 De la: kidz007106 15 Martie 2010 19:42
somnul la bebei 18 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 14:44
despre rotobil 1 De la: novacoviciestera 6 Noiembrie 2009 16:35
ce crese bune sunt acum in Iasi? 2 De la: 1 Februarie 2009 19:28
Sangerare vaginala la fetita de 2 ani 2 De la: fleurentina 8 August 2009 00:21
Setari Cookie-uri