creme antirid. ce recomandati?

Buna dimineata,
Exista numeroase creme/tratamente anti-rid. Ele trebuie coroborate si cu varsta (30+, 35+, 40+, 55+).
Gama Vichy este reputata trebuie ales insa exact ce va trebuie chiar si din cadrul gamei.

Daca sunteti interesata si de alte marci/brand-uri, eu va propun sa analizati: a)oferta ORIFLAME, "Cosmetice naturale suedeze", care este foarte preocupata de produsele de ingrijire a tenului si are nenumarate creme anti rid grupate pe categorii de ten si grupe de varsta la diverse preturi. Mentionez ca firma organizeaza f. des oferte promotionale atractive. Adaug ca ORIFLAME este o firma infiintata cu peste 40 de ani in urma si ca ocupa locul 4 in lume in domeniul volumului vanzarilor. Din punct de vedere al calitatii nu riscati nimic! Site: www.oriflame.ro
b) oferta AMWAY, linia de cosmetice ARTYSTRY, inclusiv recenta gama lansata la 1 februarie 2010, BeautyCycle. Sunt produse ecologice si concentrate de cea mai buna calitate cu numeroase variante anti-rid de lux (echivalente cu produsele CLINIQUE, ESTEE LAUDER, LANCOME), dar si variante standard de varf, BeautyCycle (echivalent L'Oreal). Cunoasteti de pilda crema de LUXURY de la ARTISTRY? Ingredientele sale sunt unice. Actrita Sandra Bulock este cea care a promovat aceasta crema avand un contract cu producatorul de 2 ani. Adaug ca produsele gamei ARTISTRY ocupa locul 5 la vanzari in lume in gama cosmeticelor de lux. Site: www.amway.ro; intreprinzatori gazda: ruxandrav8 si www.beautycycle.ro/.
Am incercat sa va dau niste informatii obiective sa nu fac o pledoarie pro domo. Daca doriti si alte informatii desigur ma puteti contacta, nu ascund ca folosesc si promovez gamele mentionate. Mult succes!
michaelav8
Postat pe 15 Martie 2010 12:05
Ulei de samburi de struguri de la farmacie , ulei de migdale dulci si mult ulei de masline virgin intern si extern pe toata suprafata corpului! Cele mai bune remedii anti-rid. Si deasemenea iti recomand cu caldura gomaj cu malai! Intinde ridurile fine , elimina impuritatile si celulele moarte! O primavara faina!
elis11
Postat pe 15 Martie 2010 12:12
fleurdelis
Postat pe 15 Martie 2010 12:13
De la: vicky01, la data 2009-06-14 10:06:23as vrea sa stiu si eu ce as putea folosi pt riduri.eu am 30 de ani si niste riduri foarte accentuate.


Eu am folosit si Eucerin - cu acid hialuronic si Anew, dar sincer nu mi s-au parut nemaipomenite, si sunt destul de scumpe.

Mai era cineva care intreba de creme antirid pt ten mixt - asa este si tenul meu, nu imi vine sa folosesc creme prea grase.

Cu ce m-am impacat bine: Aslavital antirid, Bioten antirid pt ten mixt, Garnier Nutritionist.

Am de gand sa incerc si Aslavital Lift Instant si Garnier Ultra Lift Pro X. Poate si Olaz.

Inca sunt in cautarea unei creme foarte bune

Si parca mi-ar surade si ceva dintre dermatocosmetice - trebuie sa fac un search

Oricum, este bine sa le previi.
blue_dream
Postat pe 15 Martie 2010 13:58
dragelor, crema de galbenele, folosita seara e fabuloasa. cel putin pentru mine.
Ciresica
Postat pe 15 Martie 2010 18:23
De o vreme o folosesc si eu. Si chiar mi se pare ok.
Doara
Postat pe 15 Martie 2010 20:07
siguuur?? am mai auzit variante! ba ca da ba ca ba!
fleurdelis
Postat pe 15 Martie 2010 20:10
Garantat ca da. Dar, depinde acum. E posibil sa da.
Doara
Postat pe 15 Martie 2010 20:14
vai si eu is ostenitaaa!
si am mai avut o idee proasta azi! m-am tuns!
fleurdelis
Postat pe 15 Martie 2010 20:16
arat k un baietel ...
plouat! ce mi-o fi veniiit...nu stiuuuuuuuuuuuu!
fleurdelis
Postat pe 15 Martie 2010 20:17
fleur si eu m-am tuns. da' is incantata. ma saturasem de atata par
bluelight
Postat pe 15 Martie 2010 20:18
Pai ce aveai de tuns? Ca si asa nu era foarte mare, asa ca nu cred ca e mare diferenta. Cat de mult putea sa te tunda?
Doara
Postat pe 15 Martie 2010 20:19
,,AVETI DREPTATE CREMA ,,ASLAVITAL,,E FF BUNA,O FOLOSESC DE 6 ANI SI NU MI-ASI DORI SA O SCHIMB,AM UN TEN CURAT SI FIN DATORITA ACESTEI DEOSEBITE CREME,DAR TREBUIE NEAPARAT SA RESPECTI ;DIMINEATA SI SEARA TENUL TREBUIE DEMACHIAT,IAR DUPA DEMACHIERE,I-MI SPAL FATA CU APA MINERALA FARA SA MA STERG ,O LAS SA SE EVAPORE APOI MA DAU CREMA MASAND USOR FATA.INCERCATI SI VE-TI REUSI ,SUCCES,,
105905
Postat pe 16 Martie 2010 11:02
eu caut crema antizambet!
aveti??
fleurdelis
Postat pe 16 Martie 2010 19:59
antizambet
hai mai, ...
poate una PENTRU zambete!...multe, multe...si din suflet
keks
Postat pe 16 Martie 2010 20:04
fleurdelis
Postat pe 17 Martie 2010 02:24
bine atunci antiprimavaraaaa
fleurdelis
Postat pe 17 Martie 2010 03:57
ce ai ? si asa vine greu primavara asta... cat despre creme - pana pe la 32-35 de ani sunt bune, dupa 35 e bine sa facem si tratamente injectabile
anisoaraf
Postat pe 17 Martie 2010 19:30
crema de melci este super buna. Eu am folosito in spania o perioada si pot spune ca e miraculoasa. Aici in tara nu pot sa mi-o permit
garbo011781
Postat pe 1 Aprilie 2010 17:56
Buna tuturor,Garbo ai folosit crema aceea de melci careia i se facea reclama la tv?
japan
Postat pe 1 Aprilie 2010 18:03
Buna! Organic Expresions Night Creme de la Derma e este o crema buna pentru riduri si linii fine.
Daniella_Dana
Postat pe 8 Aprilie 2010 13:58
Folositi cremele YVES ROCHER.Va stau la dispozitie cu oferte super.Eu le folosesc de 7 ani si la 53 de ani toata lumea spune ca am 35.Va vine sa credeti?Incercati nu o sa va para rau.
Cella
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:57
Si e de la crema sau de e vorba de ADN? Orium, 35 mi se pare exagerat. Cred ca lumea vrea sa te maguleasca.
Doara
Postat pe 10 Aprilie 2010 16:34
Cele mai bune produse contra riduriolr foarte apreciate in SUA si Canada sunt serurile lifting Jericho Premiun 25 ml.Acest ser bogat in minerale creste elasticitatea pielii si netezeste ridurile si liniile din jurul gurii si al ochilor.Lupta de asemenea,impotriva pungilor de la ochi si impiedica aparitia aspectului cazut al sprancenelor si al pleoapelor.Cu serul lifting de la Jericho textura pielii se egalizeaza capatand un aspect matasos si tineresc.Se aplica in zonele vizate ale fetii.Acest produs este foarte concentrat,astfel incat aplicarea in cantitati foarte mici are un efect indelungat.Se recomanda folosirea produsului dimineata si seara.Serul activ Jericho Premium25 ml.Acest ser catifelat este bazat pe o formula unica incluzand mineralele active de la Marea Moarta,miere naturala,extracte de plante,vitamine si antioxidanti.Absorbindu-le rapid in straturile adanci ale pielii,acest ser reintinereste si intinde celulele pielii,redandu-le un aspect stralucitor.Se aplica in mod egal pe fata si pe gat.Se asteapta cateva minute inainte de a aplica o crema sau alt produs cosmetics.Mai sunt o serie de creme si uleiuri de la Marea Moarta si atentie!! ele nu contin produse de origine animala nu au fost testate pe animale si nu contin Parabeni.Pentru info epopescu58@yahoo.com si daca doriti o comanda la telefonul nr.0734863591 Unde se stabilesc preturilee care nu depasesc pe produs mai mult de 60 de lei.
epopescu58
Postat pe 11 Aprilie 2010 01:26
eu recomand cremele Regal Age Botox de la Metropolitan
sunt foarte bune
ana_82
Postat pe 13 Aprilie 2010 09:21
Buna fetelor,

Si eu am folosit Eucerin Hyalluron Filler si Avene Yshteal emulsie antirid pentru tenul meu mixt si nu mi s-au parut exceptionale.

Crema de galbenele e foarte buna pentru tenul deshidratat sau cu tendinta spre uscare, dar pentru un ten normal-mixt nu e tocmai ok, iar ca baza de machiaj nici nu poate fi vorba.

In schimb am descoperit in farmacie o crema foarte buna: Skincode Essentials crema antirid energizanta 24H.

Are o textura lejera foarte buna si in plus e un produs dermatocosmetic, fara parfum, parabeni sau conservanti care pot agresa tenul.

Am fost prin mai multe farmacii sa ma interesez, dar cel mai bun pret eu l-am gasit totusi la Help Netul de langa mine.
andreea16
Postat pe 13 Aprilie 2010 14:11
Buna daca mai vrei crema de la artistry amway, cunosc o fata care intradevar le-a folosit si are 25 de ani, le folseste inclusiv prietenul ei care are riduri foarte expresive. Mai bn e sa vorbesti cu cineva care le foloseste decat cineva care vrea sa isi vanda marfa. Ea lucreaza foarte mult cu oamenii de multi ani si din cauza asta a facut foarte multe riduri si nu doar linii fine si a folosit crema antirid si i s-au mai ameliorat, nu cred ca vor disparea de tot dar iti elasticizeaza pielea.
Bafta multa in rezolvarea problemei.:)
Numarul de telefon al meu: 0722922589, suna-ma pentru a-ti da numarul de telefon al persoanei care l-a folosit.
florinaF
Postat pe 19 Aprilie 2010 19:53
eeeee.... eu va recomand niveea Q10 antirid,de zi si de noapte,eu o folosesc si ia uitati/va ce ten am
Dia17605
Postat pe 19 Aprilie 2010 20:04
BUNA
ITI RECOMAND CREMELE ANEW DE LA AVON CARE SUNT TESTATE SI CU REZULTATE SAU DACA VREI CEVA MAI BUN SI MAI DE CALITATE DECAT ATAT ITI POT RECOMANDA NISTE PRODUSE NATURALE SI INAINTE DE ASTA O CLINICA DE COSMETICA GRATUITA

PENTRU MAI MULTE DETALII CONTACTEAZA-MA LA MAIL crina.maria2008@gmail.com
DACA ESTI INTERESATA TE POT AJUTA SA FACI SI O AFACERE DIN ASTA ACOLO VORBIM MAI MULTE SI TE POT SFATUI MAI BINE CE SA ALEGI
AM 2 VARIANTE

PUP
adycryna
Postat pe 18 Mai 2010 19:46
BUNA
ITI RECOMAND CREMELE ANEW DE LA AVON CARE SUNT TESTATE SI CU REZULTATE SAU DACA VREI CEVA MAI BUN SI MAI DE CALITATE DECAT ATAT ITI POT RECOMANDA CREMELE DE La AMWAY....LUCREZ ACOLO SI ITI POT FACE SI O CLINICA GRATUITA SA STI EXACT CE CREMA SA FOLOSESTI
AMWAY CHIAR OFERA GARANTIE PE SATISFACTIE.ADICA DACA NU ESTI MULTUMITA....BANII INAPOI

PENTRU MAI MULTE DETALII CONTACTEAZA-MA LA MAIL crina.maria2008@gmail.com
DACA ESTI INTERESATA TE POT AJUTA SA FACI SI O AFACERE DIN ASTA ACOLO VORBIM MAI MULTE SI TE POT SFATUI MAI BINE CE SA ALEGI
AM 2 VARIANTE

PUP
adycryna
Postat pe 18 Mai 2010 19:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Remington - Style 1 De la: AnnaFiction 9 Decembrie 2011 12:35
Produse de par profesionale Tigi - Fudge - Joico 14 De la: Robrom 9 August 2016 17:12
Concurs Remington-Garbo 1 De la: XLittleGirlX 8 Decembrie 2011 13:49
Produse ecologice 1 De la: Kaprice 1 Octombrie 2008 10:30
Cadouri super pentru 1-8 martie. 1 De la: produsedefirma 21 Februarie 2010 13:52
Setari Cookie-uri