creme antirid. ce recomandati?

De la: TF_, la data 2009-05-13 12:35:10esta este un produs Artistry,marca amway,special creeat pentru combaterea ridurilor:"Un tratament intensiv anti-rid creat pentru a mbunti aspectul tenului matur. Are un sistem cu dou fiole care permite ingredientelor s fie activate dupa ce sunt amestecate, pentru a oferi cele mai bune rezultate. Testele au demosntrat c 100% din subieci au obinut o mbuntire a aspectului ridurilor fine din jurul buzelor dup 16 sptmni de tratament. Ridurile din jurul ochilor au fost reduse cu 58% n aceai perioad. Potrivit pentru toate tipurile de ten inclusiv cel sensibil i zona delicat din jurul ochilor." .ontine extract de ingama salbatica si vitamina C,fiint foarte eficient.Pentru detalii suplimentare va stam la dispozitie.
p.s. daca nu sunteti multumita de efectele produsului,puteti primi banii inapoi integral, indiferent de cat de mult este consumat din flacon.Asta da avantaj !!!!
TF_
Postat pe 21 Mai 2009 18:42
Pot sa-ti recomand un aparat special creat pentru atenuarea ridurilor.Se foloseste in paralel cu geluri menite sa blocheze evolutia acestora.Preturile sunt destul de acceptabile si merita cu adevarat.Pentru detalii,va rog sa ma contactati.
lauritzica
Postat pe 21 Mai 2009 22:47
De la: liapetcu, la data 2009-05-21 09:43:43da cred ca are mai multa subtanta activa fata de altele pt care se face multa reclama dar de fapt sunt facute in polonia sau stiu eu unde si nu au nici un efect.

Incercasem inainte Nivea bioxilift si nu am fost deloc multumita ,plus ca e mult mai scumpa .


Am incercat si eu destule, dar fara vre-un efect... acum sint multumita, chiar simt ca tenul meu respira, iar ridurile se atenueaza !
premier_jour
Postat pe 23 Mai 2009 01:42
Buna lauritzica,
de curand am achizitionat un aparat cu ultrasunete, inflarosu si ionizare dar gelurile care mi le-au recomandat sunt atat de scumpe incat am renuntat sa mai folosesc aparatul. As fi interesata sa stiu ce geluri si seruri recomanzi pentru un asemenea aparat.
Multumesc
aurailinca
Postat pe 23 Mai 2009 04:11

Cele mai bune remedii antirid le ofera mama natura: ulei de masline, ulei de migdale dulci, ulei de samburi de struguri, miere ... Am avut cele mai bune creme din lume, dar au efect atat timp cat le folosesti , pe urma ...la revedere ...
elis11
Postat pe 23 Mai 2009 07:59
ce a incretit natura numai bisturiul mai descreteste ,trist dar adevarat
pufoasa67
Postat pe 23 Mai 2009 09:18
Produsele romanesti sunt foarte bune.
Cremele de la Hofigal Bucuresti- gel contur ochi,crema antirid pentru fata ,crema antirid pentru gat, crema de maini, toate pe baza de ulei de catina, coenzima Q 10 plus alte plante.Exista si crema spirulin pe baza de spirulina.
Alte produse sunt cele de la Aslan care contin in principal argila produse la Cluj.
Exista gama produselor de la Cosmetic PLANT de la Cluj, crema antirid de zi si de noapte,contur ochi, Q 10 cu ceai verde.
Mai sunt si alte firme, dar cele mai sus mentionate sunt dintre cele mai bune, le-am folosit si au dat rezultate foarte bune.
Daca mai doriti informatii si pentru alte produse naturiste ,pentru diferite afectiuni sunt bucuroasa sa va ajut.
Marinela
marinela.dima@yahoo.com
0722439119
Brasov
marinela_dima
Postat pe 23 Mai 2009 09:35
mai fetele, m-ati lamurit bustean

si totusi, cum se numea crema aia cu extract de melc ? ca sunt curioasa...
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Mai 2009 09:43
Eu am luat de la plafar flacoane de 3 ml de colagen si acid hialuronic si face minuni sa stiti dupa primele aplicari deja se vede diferenta dimineata am folosit colagen iar seara acid si dupa o luna dispar aproape ridurile ,am luat si pt mama si se vede diferenta asa ca va recomand sa incercati ca nici nu e scump doar 5,5 lei un flacon si poti folosi singur sau amestecat in crema,tot acolo mai gasiti retinol pt zona ochilor sau elastan si pt depigmentare .Deci orice problema si nu contin alte elemente toxice e natural.dupa un timp de folosire ridurile dispar efectiv.
nagy_ikako
Postat pe 23 Mai 2009 09:57
Buna,

La mine chiar a dat rezultate neasteptate B.T.X. crem vegetal plumping pentru corectarea ridurilor de mimic cu argirelin, extracte de karagenan, imperat cilindric, ctin alb, siminoc, ulei de palmier, ulei de smburi de caise, bisabolol pentru atenuarea muchilor faciali, responsabili de apariia ridurilor de mimic.
Cu ajutorul efectului de mplinire (plumping) netezete ridurile de mimic. Are aciune de calmare, hidratare, nutritiv i regenerativ.
Protejeaz tenul de fotombtrnire i de radicalii liberi, nempiedicnd bronzarea natural. Posed caliti emoliente i antiinflamatoare, catifeleaz, netezete i fortific pielea.
Este un vis...
noemi
Postat pe 23 Mai 2009 10:51
se gasesc la orice plafar?
visdevara
Postat pe 23 Mai 2009 11:04
mai fetelor....am citit tot ce ati recomandat aici...am vazut numai creme din comert..intr-un cuvant industriale...chimicale....nu credeti ca produsele naturale sunt mai bune? eu va recomand toate produsele firmai Abc cosmetics- naturale 100%. O crema antirid excelenta este cea din gama de lux cu ulei de masline de la Refan...si nu au nici preturi piperate(in jur de 35 ron o bucata) .Va copiez aici prezentarea cremei de zi:

Imbraca tenul intr-un val fin de ulei de masline extras din bazinul Mediteranean, bogat in antioxidanti, care pastreaza sanatatea celulelor. Gena longevitatii extrasa din mirtul mediteranean prelungeste viata celulelor si reda aspectul tineresc pielii. Penetrand in straturile profunde ale pielii acidul hialuronic restabileste instantaneu echilibrul apei in piele. Pielea devine mai elastica iar ridurile, mai netede. Puternicul efect anti imbatranire se datoreaza si Retinolului care activeaza formarea fibrelor de colagen si opreste imbatranirea elastinei in tratamentul impotriva ridurilor. Filtrul UV adaugat protejeaza pielea in curs de regenerare de radiatiile solare nocive. Zi dupa zi, pielea devine mai puternica, mai proaspata si ridurile, greu de recunoscut.

Si cea de noapte :
Crema de noapte cu masline este un produs esential de reintinerire.Contine uleiul de masline bogat in antioxidanti necesari pentru a mentine celulele sanatoase si gena longevitatii extrasa din frunzele mirtului mediteranean care prelungeste viata celulelor si mentine prospetimea la nivel celular. Ginsengul chinezesc numit si elixirul vietii opreste imbatranirea, oferind hrana potrivita pentru celule. Puternicul efect de reintinerire se datoreaza acidului hyaluronic ce trateaza eficient ridurile din straturile profunde ale pielii, in consecinta redand instantaneu echilibrul apei si al elasticitatii. Microcapsulele cu vitamina C si E se dizolva prin masaj si ajuta celulele sa lupte imporiva celui mai mare dusman: radicalii liberi. Zi dupa zi, pielea este mai neteda si plina de viata.

Produsaele sunt exceptionale intr-adevar insa nu se gasesc decat prin reprezentanti (daca ar fi introduse in magazine ar avea un pret de 8 ori mai mare - publicitate, taxe , salarii...etc) .

Cele interesate ma pot contacta pe mail la ankutza20@yahoo.com...numai bine!!
ankutza20
Postat pe 23 Mai 2009 13:10
Sunt multe creme bune pe piata si apar din ce in ce mai multe noutati. Suntem la Congresul Antiaging (antiambatranire pentru cei ce nu sunt la curent) de la Eforie, Hotel Europa. Pentru consultatii va stam la dispozitie incepand de luni la cabinetul de chirurgie estetica si psihologie din Bucuresti, str.Aurel Vlaicu 147 bl 20 ap 3 (zona stadionului Dinamo). Va putem oferi si ceva esantioane de la diferite firme,in special din Franta. De asemenea daca constatati ineficienta cremelor, va putem da diverse recomadari referitoare la metode ingectabile sau noninvazive care pot fi efectuate pentru a avea o fata frumoasa si fara riduri.
PROGRAMARI LA TEL 0744 589 433
DR FALCA VASILE SI DR FALCA ANA
SC KALINA MEDICAL SRL
anisoaraf
Postat pe 23 Mai 2009 15:28
Degeaba folositi creme care mai de care mai sofisticate, pana nu ajutati organismul din interior sa "produca" celule noi si sa refaca structura tesuturilor imbatranite. Inghititi periodic pastile de Coenzima Q10, laptisor de matca, argila, aloe vera, Vit E si antioxidantii esentiali, si mai ales capsule de Colagen pur din somon si Acid Hialuronic. Colagen si Acid Hialuronic eu am folosit de la Organika (Canada), voi folositi de unde credeti de cuviinta, sunt intradevar minunate. Dupa cura cu colagen si acid hialuronic, toata carnea si toata pielea de pe corp devine mai tonifiata, parca se ridica, se intinde si intinereste vizbil. Bafta!
luanai
Postat pe 23 Mai 2009 15:49
fetelor, va lamuresc eu cu crema de melc. se gaseste la plafar (mai greu, e adevarat )varianta romaneasca, la 35 lei, de la herbagen. e f.f. buna, am incercat-o si am recomandat-o si prietenelor, care sunt foarte multumite.
sanda2007
Postat pe 23 Mai 2009 18:46
eu sunt din Buzau,te pot ajuta cu ARTISTRY.E O GAMA FOARTE BUNA!
elacleja
Postat pe 24 Mai 2009 14:36
Revitalift, de la L'oreal. Este foarte buna.
pollet_a
Postat pe 24 Mai 2009 19:16
Aparatul despre care am amintit eu utilizeaza curentii galvanici si functioneaza cu geluri care costa 143 lei setul de 8 filoe.4 filoe cu gel de pre-tratament si 4 fiole cu gel de tratament.Se utilizeaza si pentru celulita, cresterea parului.
Daca ai si alte intrebari iti raspund cu mare placere.
O seara frumoasa!
lauritzica
Postat pe 24 Mai 2009 22:11
Eu folosesc : gerovital H3 antirid si aslavital lift instant. Ultima doar de 2 saptamani si nu pot spune prea multe dar in schimb prima iti face un ten super hidratat si fin...
dafffne
Postat pe 24 Mai 2009 22:47
popacsa@yahoo.com
numele este ,, popa simona,, se ocupa de Artristy este the best!
rada
Postat pe 25 Mai 2009 09:08
Creme antirid foarte bune se gasesc in gama Artistry ,cei interesati ma pot contacta pe mail
corinutza_2006
Postat pe 25 Mai 2009 14:44
Buna!Am cheltuit o avere pe creme antirid, cred ca am aruncat bani pe fereastra cat sa-mi cumpar o masina. Am folosit Roc, Vichy, L'oreal, Garnier, Artistry si multe altele, care mai de care mai scumpe. Masti, lotiuni tonice si tot felul de tampenii cu intregul tabel al lui Mendeleev in compozitie, cosmeticiene renumite si tenul meu era un dezastru. Toata lumea imi dadea cu cel putin 3 ani mai mult fata de buletin.
Poate ca o sa radeti' da' salvarea mea a venit din bucatarie.La cateva zile, imi pun pe fata, lapte, o felie de banana, o felie de rosie, castravete, morcov, miere, iaurt, ceva, ce-mi pica si am terminat-o cu mastile din comert. Crema - mi-am cumparat Nivea, cutie metalica si am imbunatati-o cu vreo 5 picaturi de ulei de argan, nu se prea gaseste, poate fi inlocuit cu ulei de migdale. Lotiune de corp - uleiul de samburi de struguri si o data pe saptamana, ulei de masline. Acum sunt foarte multumita de cum arat, binedispusa si multa lume crede ca am cu pana la 7 ani mai putin decat in realitate. A, foarte important, poate cel mai important consum 2 litri de apa pe zi. Multa bafta tuturor!
tulipe
Postat pe 28 Mai 2009 20:04
Tulipe, ai mare dreptate!
De cind salata sta mai mult pe fata mea decit in castron ma simt mult mai bine.
Aemulus
Postat pe 28 Mai 2009 20:11
as vrea sa stiu si eu ce as putea folosi pt riduri.eu am 30 de ani si niste riduri foarte accentuate.
vicky01
Postat pe 14 Iunie 2009 10:06
as da orice sa mai scap de riduri sunt urate si te face sa te simti ca da imbatranesti.dar am doar 30 de ani si vreau sa ma ajutati sa gasesc un produs bun care sa ma scape de riduri va rog
vicky01
Postat pe 14 Iunie 2009 10:12
la 30 de ani ai deja riduri?
liapetcu
Postat pe 15 Iunie 2009 11:35
Buna! Si eu am incercat de la Aslavital Lift Instant crema contur ochi si sunt foarte multumita de ea. Din cate am vazut, in gama mai este un ser si o crema (acestea se folosesc impreuna),ma gandesc sa le incerc si pe acelea. :)
mary_cj
Postat pe 25 Iunie 2009 08:25
eu folosesc toata gama si sunt multumita ,vreau sa incerc sa combin crema cu fiole di colagen dimineta si acid hialuronic seara ,am auzit ca este eficient dar pana acum nu am gasit in nici un plafar.
liapetcu
Postat pe 26 Iunie 2009 09:54
daca mi se permite, nu merge orice la oricine. intai se consulta un dermatolog, apoi, si in functie de varsta dar si de natura dermei se alege crema potrivita.
singura crema testata clinic cu rezultate eficiente a scos-o anul acesta loreal, si de aprox. doua luni a inceput comercializarea in anglia.
dar continuati, nu va luati dupa spusele mele:)
pik_nik
Postat pe 26 Iunie 2009 10:12
draga mea,este bun si pt un ten cazut?cred ca,cunosti expresia.imbatranit de slabiere si necazuri.acum ca au trecut,ce imi recomanzi?as vrea sa imi scri privat,ori mess:sirbu_andrada,multumesc.
allexanndrra
Postat pe 28 Iunie 2009 22:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SUPER OFERTA! 3 De la: contshop 16 Mai 2012 18:58
Produse pentru par rebel 3 De la: Dianna01 19 Martie 2014 21:36
Castiga un voucher in valoare de 200 ron marca Remington! 236 De la: Diana_September 4 Ianuarie 2012 16:52
Produse de par profesionale Tigi - Fudge - Joico 14 De la: Robrom 9 August 2016 17:12
cosmetice si parfumuri ieftine 2 De la: bioscosmetics 16 Mai 2012 18:55
Setari Cookie-uri