creme antirid. ce recomandati?

De la: dapos69, la data 2009-01-29 10:52:12crema Glycon de la prof.dr.Toma T.Mugea,clinica MEDESTET-Cluj Napoca,crema antirid cu rezultate f bune si in tratamentul accneei.Am folosit-o si o folosesc pt rezultatele f bune
marianadinubz_yahoo_com
Postat pe 8 Noiembrie 2009 08:14
Poti folosi crema antirid de noapte cu ulei de catina si masline de la Cosmetic Plant si costa in jur de 12 lei (depinde de unde cumperi) sau de la Hofigal VIODANA-crema de zi antirid cu coenzima Q10 precum si gelul de ochi cu coenzima Q10 care costa 9 lei. Aceste produse eu le-am luat de curand din Cora Pantelimon unde e un stand cu produse naturiste. Nu am gasit acceasi gama si pentru crema de noapte, pentru ca era bine sa fie toate de la acelasi producator, insa pot spune ca sunt multumite de ele.
Poti intreba la plafar, cred ca sunt mai ieftine decat la farmacie.
SysrQwe
Postat pe 10 Noiembrie 2009 09:47

Va recomand creme antirid pe care le putem prepara in bucatarie...
1.Crema cu miere

Doua linguri de miere sunt amestecate cu jumatate de lingura de suc de morcovi, proaspat, obtinut in casa. Mierea folosita pentru aceasta masca nu este lichida, pentru ca amestecul obtinut sa fie consistent.

Crema obtinuta astfel se aplica pe intreaga fata. Se lasa 20 de minute sa actioneze, dupa care se indeparteaza cu un tampon demachiant si apa calduta, in care s-a adaugat un praf de bicarbonat.

2.Crema cu ou

Intr-un ou batut se amesteca malai pana cand produsul obtinut astfel va avea consistenta. Se aplica pe fata si pe gat si se lasa sa actioneze timp de 20 de minute.

Masca se indeparteaza cu apa calduta, iar efectele se pot vedea dupa cateva zile. Crema cu ou se aplica seara, inainte de culcare, pentru a fi mai eficienta.

3.Crema cu faina

Amesteca putina faina cu doua lingurite de miere. Aplica crema obtinuta astfel pe fata curatata de impuritati si asteapta sa se usuce. Clateste fata cu apa calduta, pana cand este complet curatata.

Crema are efectele dorite daca este aplicata seara, inainte de culcare. Procedeul se va repeta de trei ori pe saptamana, iar dupa cateva aplicari pielea isi va recapata vitalitatea si sanatatea.

4.Crema cu mere sau banane

Merele si bananele actioneaza imediat asupra pielii imbatranite, lipsite de viata. Taie un mar si curata fata cu el, dupa ce ai indepartat toate impuritatile si praful de pe fata.

Banana va fi folosita in acelasi mod. Curata fata cu o banana, dupa o igienizare prealabila. Atat merele cat si bananele pot fi folosite si in timpul zilei si seara inainte de culcare.

Proteinele si vitaminele din fructe vor hidrata pielea si ea va recapata aspectul ferm si sanatos in mai putin de o saptamana. Masca de fructe se indeparteaza de pe fata si decolteu cu apa rece in abundenta, iar procedeul poate fi repetat de cate ori simtim nevoia sa curatam tenul.

5.Crema cu ou si lamaie

Oul facut spuma se amesteca impreuna cu sucul de la o lamaie stoarsa. Adauga putina sare si aplica masca obtinuta pe tenul curat si igienizat corespunzator.

Dupa 15 minute,se indeparteaza crema cu apa calduta din abundenta. Procedeul va fi repetat de trei ori pe saptamana, dupa baia fierbinte, atunci cand porii sunt deschisi, iar actiunea cremei va fi una rapida.
leeann
Postat pe 11 Noiembrie 2009 16:07
Foarte interesante retetele si la indemana oricui ! Si mai ales ca sunt naturale.
SysrQwe
Postat pe 13 Noiembrie 2009 08:38
firma holly land are niste capsule bold care.Fac minuni daca le folosesti cu regularitate.depinde acum si ce varsta ai.E o alternativa la injectiile cu botox.
milike
Postat pe 15 Noiembrie 2009 17:06
Eu am 30+, am tenul mixt, deci o crema antirid prea grasa nu cred ca ar fi potrivita. M-am impacat bine cu Aslavital, crema antirid, si vad ca cei de la Elmiplant au scos o noua linie - se numeste Skin Defence. Mi-am luat crema antirid pt ochi, deocamdata e ok. Poate imi iau si crema antirid de zi - va spun ulterior cum este.
pretty_varza
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:32
In ultimul timp am folosit o crema pentru noapte de la Iwostin si chiar imi place, desi la inceput aveam ceva rezerve (nu auzisem prea multe despre ei). Acum au si o gama pentru pielea lipsita de elasticitate si cred ca o sa iau ceva cadou pentru bunica mea.
katya09
Postat pe 27 Noiembrie 2009 18:49
E destul de greu sa recomanzi un astfel de produs pentru ca tenul si alti factori care influenteaza alegerea difera de la persoana la persoana . Cred ca am incercat pana acum tot felul de marci, mai scumpe si mai ieftine. Mi s-a intamplat sa nu observ nici o diferenta la nivel de calitate intre o crema scumpa si una cu un pret mai rezonabil (de exemplu, Gerocossen, pentru ca pe asta o folosesc acum).
odette88
Postat pe 27 Noiembrie 2009 18:55
nu e bun de nimik aceasta crema eu traiesc germania si mi am luat o de aici nici un efect si o folosesc de aproape 3 luni
leo_176308
Postat pe 29 Noiembrie 2009 18:03
Nu depinde de vrsta ci de felul in care iti ingrijesti tenul. Poti o data sau de doua ori pe saptamana sa storci o lamaie si o portocala si sa aplici pe fata masanc prin miscari circulare obraji, fruntea si tamplele. La fel si buzele. stai cca o jumatate de ora si apoi cu apa calduta clatesteti fata. Aplica laptisor de matca- crema pe care o gasesti la plafar sau farmacie de plante.Acest tratament il poti aplica lunar. Ai sa te simti bine, iar fata iti va fi neteda si fara riduri.Poti sa incerci si cu castraveti si aloe facand un suc ai grija de ochi (nu aplica).In jurul ochilor cauta sa masezi prin miscari circulare cu crema (un bob de orez).Succes.
Eu desi am 37 de ani nu am riduri la mine functioneaza si acest tratament il fac o data pe saptamana.Masajul facial este important iar tenul isi absoarbe vitaminele si fructe, plante si legume. Poti folosi si ulei cosmetic din avocado, aloe verea si masline de la Farmec pentru masaj.
garbo061301
Postat pe 4 Ianuarie 2010 09:17
depinde si de calitatea pielii, iar hidratarea cu min 2 l lichide pe zi e f.importanta, cafeaua si tigarile isi lasa amprenta negativa pe fata
cremele, in special cele fabricate in Franta sunt f.bune, iar periodic se pot face masti cu miere, galbenus de ou si ulei de masline
dupa 35 de ani sunt indicate injectii cu Botox, Juvederm indiferent de cremele folosite apar riduri, asa ca nu va faceti probleme-putem sa fim frumoase la orice varsta !
anisoaraf
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:05
De la: liapetcu, la data 2009-04-13 11:58:30Eu am folosit Nivea bioxilift si nu sunt multumita deloc ,nu e absolut nici o schimbare.

A folosit cineva Aslavital Lift instant?


Nu am folosit-o pe cea noua, am folosit doar Aslavital antirid din gama mai veche. Ei, bineinteles ca nu e nici un "lift instant" dar e destul de ok , nici nu ingrasa pielea prea tare.
Si eu sunt curioasa de Garnier anti-rid
pretty_varza
Postat pe 20 Ianuarie 2010 20:19
Va recomand crema de la Revitol Anti Imbatranire...mama este foarte multumita de aceasta crema.Incercati-o si voi...
garbo078042
Postat pe 21 Ianuarie 2010 10:18
daca nu te superi de unde ai cumparat crema _
garbo035222
Postat pe 24 Ianuarie 2010 00:38
ai incercat crema antirid de la ivatherm?
marllene
Postat pe 24 Ianuarie 2010 11:55
De pe site-ul www.revitol.ro
garbo078042
Postat pe 25 Ianuarie 2010 10:48
Hraniti-va pielea cu incredibila hidratare a lui Nutriance Anti- Aging Collagen Cream. Este testat si demonstrat clinic ca reduce liniile subtiri si ridurile; aceasta bogata si imbietoare formula penetreaza pielea cu un complex foarte hidratant compus din Hidroelastina, Muco-polizaharide si Colagen pur Elvetian. Foarte confortant pentru piele, Anti-Aging Collagen Cream mareste celulele pielii si le da o hidratare echilibrata si tinereasca. Ne creste gratia si hidratarea cu Aloe Vera naturala, Pro-Vitamina B5 (Pantenolul) si Extracte de Castravete. Pielea apare si este realmente delicata, moale si foarte hidratata si nu in ultimul rand ADIO RIDURI!

Filip Magdalena(reprezentat autorizat nutritie celulara avansata) 0757 986 986 magdalena_filip@yahoo.com
FMeg
Postat pe 25 Ianuarie 2010 15:17
de ce nu folosesti un castravete, o lamaie stoasa si o portocala.
dupa ce iti cureti fata de impuritati iar aopi cu un tampon demachiant inmuiat in sucul de lamaie si portocala aplica pe fata si maseazati fata prin miscari circulare repetate dupa care iti clatesti fata si aplici o crema ca apidermin, laptisor de matca sau lapte demachiant Doina. Cand aplici crema acelasi exercitiu prin masaj si atunci fata ta va fi neteda si catifelata. In fiecare zi acorda-ti cate 10 minute. si ai sa vezi ca iti va face bine. Eu am 36 de ani si nu am riduri. Dupa o luna de zile inceaca masca din alge, masca cu vitamine, si creme abrazive toate le gasesti la Farmec sau poti folosi ceea ce doresti. Important este ca toate sa aibe vitamine si sa fie din plante precum castravete, avocado, struguri, portocale, lamaie, aloe, migdale (sa contina mai putinin elemente chimice)cat mai naturale.
garbo061301
Postat pe 25 Ianuarie 2010 21:03
sunt coordonator la AVON si va garantez ca, gama ANEW este foarte buna. mai ales noul ser antirid ANEW
mosu_mihaela
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:00
scumpa ..aici nu forum publicitar..
reyya
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:01
mereu am zis-o, rigips!
pik_nik
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:08
sau mastile cu miere de albinute..eventual doar albinutele..pik nik
reyya
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:10
si asta am mai spus-o!!!
mastile cu albine, nu cu miere fac niste obrajori bucalati, rosii...!
pik_nik
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:12
cu ceva ,,noroc" de la edemul produs si dificultatile de respiratie dai in asfixie.
reyya
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:12
si ajungi in rai...ce fericire...!
femei, ciubuce, nectar...!
pik_nik
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:15
De la: pik_nik, la data 2010-01-31 21:12:05si asta am mai spus-o!!!
mastile cu albine, nu cu miere fac niste obrajori bucalati, rosii...!


da...si fac posibila aparitia socului anafilactic
reyya
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:15
De la: pik_nik, la data 2010-01-31 21:15:26si ajungi in rai...ce fericire...!
femei, ciubuce, nectar...!


la loc ferit si cu verdeata
reyya
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:16
femeile pe aici vorbesc despre crema XHEKPON.
costa cam 5 euro, tub de 40 gr.
pik_nik
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:27
Crema facial y corporal con colageno, con propiedades de antienvejecimiento, reafirmante e hidratante. Modo de empleo: Alicar sobre la zona a tratar y masajear hasta total absorcion.
reyya
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:33

la accent mai ai putin de lucrat, in rest e ok!
pik_nik
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tratament BIO anti-celulita 6 De la: garbo_448185 12 August 2016 11:40
Experienta neplacuta... 19 De la: KNIGHT_31 5 Noiembrie 2010 16:36
Produse Avon 1 De la: Purple_AvonCosmetics 7 August 2010 16:15
Tratament cu keratina lichida pentru par degradat 2 De la: garbo_380687 12 Aprilie 2017 13:00
poza de prezentare 16 De la: SAL 13 Decembrie 2011 20:29
Setari Cookie-uri