creme antirid. ce recomandati?

E foarte simpatic sotul tau si oricum e mai frumos decit sa-ti zica ca parca doarme cu o salata daca foloseai uleiul de masline.
Tommy_Boy
Postat pe 12 Februarie 2017 10:47
Am auzit si eu de beneficiile uleiului de cocos, însa nu stiu pentru ce tip de ten merge
Schmetterling
Postat pe 12 Februarie 2017 10:48
Tommy,
Pentru orice tip de ten dupa cum stiu eu Fluturas.... Stai ca cercetez imediat...
Rotty
Postat pe 12 Februarie 2017 10:51
E hidratant deci merge pt. tenurile uscate si deshidratate, amestecat cu ulei se sovirf este bun pentru eliminarea alunitelor.
Hidratant bun este si uleiul de argan.
Tommy_Boy
Postat pe 12 Februarie 2017 10:53
Multumesc,Rotty Nu prea fac experiente, am avut ceva probleme cu tenul si abia si a revenit, de dermatologi si scheme de tratament mi s-a cam luat, nu prea m - au ajutat si vreau sa merg pe ceva cât de cât natural.
Schmetterling
Postat pe 12 Februarie 2017 10:55
Fluturas, uite...

http://bioaddict.ro/blog/fata-mea/uleiul-de-cocos-si-beneficiile-sale-pentru-o-piele-frumoasa/

http://www.kanald.ro/si-a-spalat-fata-cu-bicarbonat-de-sodiu-si-ulei-de-cocos-de-trei-ori-pe-saptamana-timp-de-o-luna-uite-ce-i-s-a-intamplat-la-ten-dupa-acest-procedeu_58952.html
Rotty
Postat pe 12 Februarie 2017 10:58
Fluturas, am facut acum citiva ani o dermatita de la o crema, culmea f. scumpa. Un doctor mi-a dat o reteta de preparat la farmacie si care continea ihtiol. A fost foarte buna, am scapat rapid si nici nu a mai revenit dermatita. Asa am invatat sa iau mostre de creme (din alea in plic) si sa le testez.
Ultima data mi s-a oferit o mostra de la o crema extraordinar de scumpa, cam 3.000 de lei si culmea am facut o iritatie de la ea. Sper ca nu din cauza pretului.
Tommy_Boy
Postat pe 12 Februarie 2017 11:11
Ba de la pret o fost.
Rotty
Postat pe 12 Februarie 2017 11:16
Multumesc,Rotty
Si eu zic ca de la pret.Nu dau bani multi pe o crema, m am invatat minte dupa scheme de milioane recomandate si tratamente care nu au dat mare rezultat.Cu timpul au trecut de la sine, insa acum vreau ceva anti rid, e vremea.
Schmetterling
Postat pe 12 Februarie 2017 11:45
Cu placere Fluturas.
Eu una, am incredere in uleiul de cocos si-mi face bine. De la Estè Lauder am cumparat o singura data o crema regeneranta de noapte si intamplarea face ca chiar m-a ajutat cand am avut o eruptie solara. A fost, a trecut, dar crema mea de noapte tot uleiul de cocos ramane.
Rotty
Postat pe 12 Februarie 2017 11:54

Tomitza, mama, sper ca nu 3000 de lei noi, adica ron!?!...
garbo101426
Postat pe 12 Februarie 2017 13:59

Rotty, dupa cum lauzi tu uleiul ala de cocos - cum ca ce bine-ti face el mai ales noaptea -, esti absolut sigura ca nu e vorba de fapt chiar deee...


...'uleiul' de cocos(h)?!?



garbo101426
Postat pe 12 Februarie 2017 14:04
Nu 426, cu ala e alta poveste...
Rotty
Postat pe 12 Februarie 2017 15:40
De la: garbo101426, la data 2017-02-12 13:59:48
Tomitza, mama, sper ca nu 3000 de lei noi, adica ron!?!...


Ba chiar 3.000 ron adica 30 mil vechi. De ce te miri?
Tommy_Boy
Postat pe 12 Februarie 2017 18:05

Nu ma mir, da' la banii astia - pt. probabil 50ml de crema -, nu cred ca se 'rezolva' de fapt mare lucru la ten!


De 667 euro iti iei insa - cu mult mai mare 'efect' vizual - o 'carutza' de bijuuri de 18k sau un inel cu un diamant de vreo 0.4 - 0.5ct.!

Daca stii de unde sa-l iei...
garbo101426
Postat pe 12 Februarie 2017 22:27
Ai dreptate, mie mi-a "rezolvat" o iritatie demna de o mostra, asa ca nu am mai dat banii pe toata cutia ca sigur ajungeam la spital.
Cu bijuteriile nu am treaba. Nu prea sint genul care sa poarte.
Tommy_Boy
Postat pe 12 Februarie 2017 22:56
Nici eu, da' faceam doar un exercitiu ... aritmetic!


De fapt am ajuns si eu la concluzia ca, daca nu prea ai bani de bijuterii, atunci cind le cumperi in mod clar le porti tu pe ele, iar daca ai multi bani sa-ti iei bijuuri, atunci se pare caaa...

...bijuteriile te 'poarta' pe tine!

garbo101426
Postat pe 12 Februarie 2017 23:49
Tommy, ce cucu-bau de crema-i aia ? M-ai facut curioasa.
Rotty
Postat pe 13 Februarie 2017 07:19
Asta e numai 2.600 lei dar nu pe asta am probat-o
www.douglas.ro/ingrijire/ten/crema-de-noapte/21040/cellular-radiance-night-cream?c=201

am uitat-o pe cea de 4.000 lei
www.douglas.ro/ingrijire/ten/crema-de-zi/2977/cellular-cream-platinum-rare?c=202

si crema mea
www.douglas.ro/ingrijire/ten/crema-de-zi/4888/skin-caviar-luxe-cream?c=202


Acum sint convinsa ca am facut iritatie la pret.
'Neata Rotty
Iar cremelea astea se gasesc la mall, nu in cine stie ce boutique de lux.
Tommy_Boy
Postat pe 13 Februarie 2017 08:47
De la: garbo101426, la data 2017-02-12 22:27:12
Nu ma mir, da' la banii astia - pt. probabil 50ml de crema -, nu cred ca se 'rezolva' de fapt mare lucru la ten!


De 667 euro iti iei insa - cu mult mai mare 'efect' vizual - o 'carutza' de bijuuri de 18k sau un inel cu un diamant de vreo 0.4 - 0.5ct.!

Daca stii de unde sa-l iei...


Pai tie, din pensia de doctor in neurostiinte, astrofizician, inginer astro-spatial, inginer proiectant structuri rezistenta in constructii, biolog, medic, si presedinta Asociatiei Chinologice Romane, iti da mana sa-ti iei bijuterii cu diamante, si nu inteleg de ce te mira pretul unei creme La Prairie, etc, unde platesti 80% brandul...
Camil5y8
Postat pe 13 Februarie 2017 13:33

Camile, a cazut cumva in weekend-ul asta logica ... pe gheatza si si-a frint gitul?

Sau numai ... buna cuviintza?!?
Si eu care stiam ca autismul nu e contagios...


P.S. N-ai inteles nimic din comentariul meu, decit ca e cazul sa-ti 'exhibi' niscaiva umori intempestive si care probabil ca oricum dadeau pe dinafara.

Da' nu-i bai, pt.ca stiu ca data viitoare, descarcat de angoase, o sa-ti fie mai usor...



Acu', serios vorbind, daca tie nu ti-a placut cartea multa, ce vina oi avea eu, dragutzule?!?

Si e bine sa stii ca 'oftica' nu e semn de mare caracter...
garbo101426
Postat pe 13 Februarie 2017 15:26
De la: garbo101426, la data 2017-02-13 15:26:40
Camile, a cazut cumva in weekend-ul asta logica ... pe gheatza si si-a frint gitul?

Sau numai ... buna cuviintza?!?
Si eu care stiam ca autismul nu e contagios...


P.S. N-ai inteles nimic din comentariul meu, decit ca e cazul sa-ti 'exhibi' niscaiva umori intempestive si care probabil ca oricum dadeau pe dinafara.

Da' nu-i bai, pt.ca stiu ca data viitoare, descarcat de angoase, o sa-ti fie mai usor...



Acu', serios vorbind, daca tie nu ti-a placut cartea multa, ce vina oi avea eu, dragutzule?!?

Si e bine sa stii ca 'oftica' nu e semn de mare caracter...


E prima data cand nu inteleg nimic din comentariul tau ... dupa ce te-am laudat ca ai o multitudine de specializari si esti ontopic si mereu avizata sa dai solutii la diverse probleme, imi dai "peste gura"...
Pun burta pe carte, promit... la mintea mea, poate ma calific macar in "ridologie" ca tot e in trend topicul asta.
Camil5y8
Postat pe 13 Februarie 2017 16:38

Ei, na, ce sa spun...

Lauda, desigur...


Eu ti-am spus ca daca nu esti multumit de calitatea ontopicelor, atunci sa te-apuci sa scrii chiar tu unul, ca sa te simti comod, sa ai o ocupatie pro-activa si sa poti sa te simti bine cu propriile comentarii...



Ti-o fi chiar asa de greu?...
garbo101426
Postat pe 13 Februarie 2017 17:28
De la: garbo101426, la data 2017-02-13 17:28:02
Ei, na, ce sa spun...

Lauda, desigur...


Eu ti-am spus ca daca nu esti multumit de calitatea ontopicelor, atunci sa te-apuci sa scrii chiar tu unul, ca sa te simti comod, sa ai o ocupatie pro-activa si sa poti sa te simti bine cu propriile comentarii...



Ti-o fi chiar asa de greu?...


Chiar, unde au dosit astia topicul "Trebuie sa fii nebun sa te pui cu un popor..."?... pe ala il cautam in weekend, avand pe langa asta, si ocupatii pro-active.
...Cred ca-i evidenta lipsa calitatii topicelor, nu neaparat a on-topicelor.
Camil5y8
Postat pe 13 Februarie 2017 18:06
Pai inca nu te-ai lamurit cam ce fel de 'joc' fac astia de la Garbo?


Cind nu le convine sau nu le place ceva, te trezesti ca baga topicele respective in stand by si scot 'la vedere', in e-mail-urile trimise catre noi, tot felul de idiotzeni de-acu' 5-6 ani!

Care nu numai ca erau moarte din start, da' mai si frizeaza imbecilitatea!


Cit priveste topicele deschise de mine am observat chiar o ... grija 'speciala' in a le face cit mai 'vizibile' si cit 'mai des'!
Ca doar nu ne trebuie discutii inteligente...


Ia de-aici, Camile:

http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/20246.html
garbo101426
Postat pe 13 Februarie 2017 19:47
De la: Camil5y8, la data 2017-02-13 16:38:45
De la: garbo101426, la data 2017-02-13 15:26:40
Camile, a cazut cumva in weekend-ul asta logica ... pe gheatza si si-a frint gitul?

Sau numai ... buna cuviintza?!?
Si eu care stiam ca autismul nu e contagios...


P.S. N-ai inteles nimic din comentariul meu, decit ca e cazul sa-ti 'exhibi' niscaiva umori intempestive si care probabil ca oricum dadeau pe dinafara.

Da' nu-i bai, pt.ca stiu ca data viitoare, descarcat de angoase, o sa-ti fie mai usor...



Acu', serios vorbind, daca tie nu ti-a placut cartea multa, ce vina oi avea eu, dragutzule?!?

Si e bine sa stii ca 'oftica' nu e semn de mare caracter...


E prima data cand nu inteleg nimic din comentariul tau ... dupa ce te-am laudat ca ai o multitudine de specializari si esti ontopic si mereu avizata sa dai solutii la diverse probleme, imi dai "peste gura"...
Pun burta pe carte, promit... la mintea mea, poate ma calific macar in "ridologie" ca tot e in trend topicul asta.

Nu ar strica, Camil sa te calific in "ridologie" ,poate faci si o crema care face minuni si nu costa cât vreo 3-4 salarii.
Cât despre topice, tocmai a mai iesit unul de interes national:cum sa creasca/mentina bustul fără silicoane?
Ce mai, probleme de viata si de moarte! Seara buna sa aveti!
Schmetterling
Postat pe 13 Februarie 2017 20:51
De la: Tommy_Boy, la data 2017-02-13 08:47:57Asta e numai 2.600 lei dar nu pe asta am probat-o
www.douglas.ro/ingrijire/ten/crema-de-noapte/21040/cellular-radiance-night-cream?c=201

am uitat-o pe cea de 4.000 lei
www.douglas.ro/ingrijire/ten/crema-de-zi/2977/cellular-cream-platinum-rare?c=202

si crema mea
www.douglas.ro/ingrijire/ten/crema-de-zi/4888/skin-caviar-luxe-cream?c=202


Acum sint convinsa ca am facut iritatie la pret.
'Neata Rotty
Iar cremelea astea se gasesc la mall, nu in cine stie ce boutique de lux.



Sfinte Sisoe!!!! Cand mai merg pe la Douglas, musai tre sa vad "live" crema asta.
`Neata Tommy.
Rotty
Postat pe 14 Februarie 2017 07:27
'Neata Rotty
Si astea nu sint singurele. Cred ca de banii astia iti poti face un lifting facial fara probleme si te tine si mai mult.
Tommy_Boy
Postat pe 14 Februarie 2017 08:41
Eu cumpar de la Pieper (concurenta lui Douglas), imi place mai mult servirea si angajamentul personalului. Sa vad acolo au din asta ?
Rotty
Postat pe 14 Februarie 2017 08:43
La noi e Douglas si Sephora de Pieper n-am auzit.
Oricum eu imi iau cremele de la farmacie ca nu le gasesc in alta parte iar 3.000 lei pe o crema nu dau pt. ca nu cred ca, chiar merita banii.
Poate dupa ce trec de 40 ani, ma mai gindesc.
Mi se pare normal sa imbatrinesti, se intimpla de cind lumea.
Tommy_Boy
Postat pe 14 Februarie 2017 08:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum mi protejez tenul de soare ? 28 De la: Vioedith 16 Mai 2012 18:56
gagic 54 De la: pisysexyshirau 24 Aprilie 2012 23:27
Sampon/Balsam/Masca? 135 De la: zuza_scumpa 7 Aprilie 2010 09:44
Tratamente impotriva cearcanelor 48 De la: garbo173123 20 Februarie 2018 17:10
Produse Avon 1 De la: Purple_AvonCosmetics 7 August 2010 16:15
Setari Cookie-uri