cred ca am nevoie de ajutor

shito...

femeile sunt mandre inainte si dupa... nu si in timp ce...

la relatie ma refer, desigur...
zambil
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:11
cum adica facem compromisuri impinsi de sexualitate?


ai zis ca , iubirea implica neaparat , sex. corect.

atractia e iubire? sau e doar compromis?

si daca da, ce diferenta e intre dragoste si atractie?
si_totusi
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:15
969...

tavaleala-n aia-n fan, daca e reusita, da dependenta... ca si drogurile... si ce nu face un drogat sau o drogata ca sa-si ia doza?... ar fi in stare sa infrunte pana si greutatile vietii... impreuna, vreau sa zic...

cat despre concluzii in ceea ce-i priveste pe altii... eu ma feresc... ei insa nu...he,he...
zambil
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:15
shito...

la prima intrebare: necesitatea primordiala e sa supravietuiesti... ca individ... ca sa trebuiasca sa supravietuiesti, trebuie sa mananci... dar ca sa-ti rupi de la gura pentru putin sex, asta e un compromis...capisci?...

mai incolo m-ai pierdut de tot... ce vrei sa zici?...
zambil
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:19
"e trist ca ai atata dreptate. si aici nu mai e filozofie, e o experienta trista.dar, crezi ca pot exista minuni? si cred ca stii si ce grea poate fi singuratatea, nu?"


cine a spus asta.. ca nu mai stiu?...nu va mai grabiti cu portrete robot(ca tot se poarta expresia),ehhe,he,he....


mie imi inspira orice zambil... numai tristete si singuratate nu ....
iasomia
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:19
De la: zambil, la data 2009-01-30 16:11:30shito...

femeile sunt mandre inainte si dupa... nu si in timp ce...

la relatie ma refer, desigur...


clar . azi e ziua mea rea. nefasta, as putea spune

mandre de ce? ca se culca unul cu ele, ca sa ma refer la ..inainte
sau mandre ca ala a putut cu ele, asta ...dupa

sau mandra e termen pentru "draguta"?

inainte de... e o draguta si dupa, o fosta draguta?

ca m-am zapacit

si_totusi
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:19
zambil, am inteles...tu nu crezi in iubire...

asa de rau a fost?

iaso...da' raspunde-mi, scumpo la chestiunea ta ce ma framanta pe mine...ce ii iau maine lui michelle? ca nu pot sa amestec aici borcanele...


zambil...da' tu esti cinic rau, prietene...
prometeus_969
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:19
shito...

atractia e necesitatea ce trebuie implinita... iubirea e dependenta de implinire... he,he,he...
zambil
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:21
iasomica, la mine se referea dream, nu la zambil
si_totusi
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:22
969...

pe masura ce crezi ca ti se clarifica lucrurile ele iti sunt tot mai neclare... a fost chiar foarte bine, de fiecare data...
zambil
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:23
Iubirea nu este dependenta de implinire.Este ca si cum dupa ce aprinzi o lumanare incerci din toate puterile sa o stingi.
Ioana007
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:23
o sa mai citesc odata...


nici tu nu-mi inspiri asta,dimpotriva....


pro,

parfumul preferat,asta niciodata nu-i de ajuns...
iasomia
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:24
dar nu destul de bine incat sa ramai alaturi de una, nu?
prometeus_969
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:25
De la: zambil, la data 2009-01-30 16:21:26shito...

atractia e necesitatea ce trebuie implinita... iubirea e dependenta de implinire... he,he,he...


cum s-ar zice, m-ai lamurit bustean. dar, ceva tot inteleg. atractia trebuie sa devina implinire ca sa se transforme in iubire


ca cred ca ase e

si_totusi
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:25
iaso...de-ala are doua sticle... Dolce&Gabbana, etui de catifea rosie...

eu ma gandeam la ceva absolut spectaculos...in afara de imensitatea de trandafiri pe care i-am comandat...

cred ca incepem sa deviem de la problema lui kiki...
prometeus_969
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:27
De la: Ioana007, la data 2009-01-30 16:23:57Iubirea nu este dependenta de implinire.Este ca si cum dupa ce aprinzi o lumanare incerci din toate puterile sa o stingi.


cum adica?
cum sa iubesc fara sa ma simt implinit pe plan sentimental dar si sexual ?
acum, sa-mi fie cu iertare dar compatibilitatea in ce priveste sexul , are o imortanta mare

nu prea am inteles chestia cu lumanarea. o aprinzi si se stinge singura daca nu are fitilul bun.
si_totusi
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:30
shito...

sa fii implinita pe plan sentimental si sexual... he,he...

aparent sunt doua lucruri diferite... doar daca...daca faci diferenta dintre iubire si sex, nu-i asa?...

da' noi despre ce fel de iubire vorbim aici?... despre iubirea de patrie sau de flori si animale?...nu va mai dati dupa deget... daca e vorba de iubire in cuplu, e vorba de sex... desi cateodata si iubirea de animale se confunda cu sexul... he,he,he...
zambil
Postat pe 30 Ianuarie 2009 17:02
969...

si uite-asa revenim la problema lu' kiki... daca nu mai e sex, nimic nu e... infruntare valurilor vietii in doi devine sinonima cu mers' cu travaiu' aglomerat... ne suportam basinile doar fiindca mergem in aceiasi directie... un timp...
zambil
Postat pe 30 Ianuarie 2009 17:05
mda...

eu am tras o concluzie: ciudatenia asta de-i zicem noi "iubire" nu se poate explica in cuvinte,punct.

implinire sexuala,implinire sentimentala?

vrajala...

cuvintele sunt prea sarace ,nu au cum sa redea trairea respectiva.

iasomia
Postat pe 30 Ianuarie 2009 17:11
daca as putea sa redau asta in cuvinte,nu ar mai fi atat de speciala,as da-o-n "literatura"...


cat despre cei care ne repeta prea des cat de fericiti sunt,hmmm..oare nu vor sa se convinga chiar pe ei ca sunt fericiti?



eu am fost fericita(si inca mai am tupeul sa fiu) dar cred ca asta se simte,nu am venit niciodata sa strig ca sunt fericita,pai nu se simte?...
iasomia
Postat pe 30 Ianuarie 2009 17:15
cat despre kiki..se pare ca ea a facut pasi importanti de cand a deschis topicu' ,dar o sa-i zic din nou ce i-am zis prima data:

aham,

ia uite ce drob de sare!

du-te la avocat!daca esti atat de nefericita si stai pe ganduri, (poate )ai oleaca de masochism,si nu-ti spun asta cu rautate...am invatat in timp ca in situatii de acest gen,este bine sa te mai traga cineva si de codite...

daca ai cea mai mica indoiala ca fetita ta o sa te urmeze ,inseamna ca adevarul este (ca intodeauna) undeva la mijloc si miselul are ce sa-ti reproseze...

sper sa nu te necajesti iar,si mai sper ca stii ca daca pui pe tapet o problema primesti tot felul de pareri.

bafta!si sper ca povestea ta este reala..pt ca umbland pe net ,am gasit din pacate, deseori ,oameni care fabricau povesti,iar eu ma implicam (deh! lipsa de experienta) ca sa aud pe urma ca de fapt...etc.

fa-ti ordine in viata,nu mai amana..eu in principiu sunt contra divorturilor,femeia trebuie sa stie sa fie mereu proaspata,mereu altfel, daca isi iubeste jumatatea,trebuie sa stie sa-si pastreze jumatatea langa ea,mai ales daca are puisori..
dar daca sufera,este batuta,chinuita pshihic...trebuie sa-si ia adio,si sa mearga mai departe!
putere si noroc!...:)

iasomia
Postat pe 30 Ianuarie 2009 17:47
Doamne cat am vorbit astazi,dar trebuie sa spun si asta,ca altfel pleznesc...


totusico,

chestia cu lumanare lu' vanghele m-a terminat,nu am ras de mult asa...si tu?

cauti sens in nonsens?....vaaai..




acum am citit mai bine...
iasomia
Postat pe 30 Ianuarie 2009 18:35
ma grabeam si am scris aiurea. adica am pus pe cel "dar"

spuneam ca in cea iubire , sexul are mare importanta. asta as fi vrut sa spun insa, a iesit altceva. uite, ca si un dar , poate sa strice cand apare aiurea

iasomica, ai dreptate cu cea vrajeala. dar, vezi tu ,tare e frumoas cand ne lasam vrajite

intradevar, iubirea nu poate fi definita. e un cumul de senzatii si trairi particularizate . insa, acel cumul, cine il da? nu cumva si aceste impliniri ?

hai sa ne hushchim de aici ! noi filozofam si se supara kiki

si_totusi
Postat pe 30 Ianuarie 2009 18:37
iaso...tu crezi ca povestea asta nu-i reala?

adica noi dezbatem problema, asa....de frunza frasinelului?
prometeus_969
Postat pe 30 Ianuarie 2009 18:38
Ioana draga, uite... Esti un exemplu foarte bun de "surzenie"... Suntem pe aici cateva babe care dam si noi neshte sfaturi tinerelelor ca tine. CUM AR FI CA IUBIREA TREBUIE SA DEPINDA DE IMPLINIRE. Adicatelea sa nu iubim ca prostii, fara feed-back. Ca daca o facem, venim aici si deschidem topicuri si, nu de alta, da' eu am de munca la job, acasa si nu fac fata acestor false probleme. fetelor si femeilor: daca nu conditionati iubirea cu implinirea, ne albiti de tot cu lacrimile voastre. Eu una nu mai fac fata. Mai ales Ioanei care tot vrea sa iubeasca adolescentin...
gianiblue
Postat pe 30 Ianuarie 2009 18:39
iubitilor....rad de mor...
iasomia
Postat pe 30 Ianuarie 2009 18:41
totusico...de acord...


iaso...pai? spune-ne si noua
prometeus_969
Postat pe 30 Ianuarie 2009 18:42
unde mergem?

la cocosate?....

pro,scumpule...

citeste si tu de la inceput...eu am avut indoieli,dar kiki ne-a asigurat ca este caz real,fata a tot revenit sa ne dea amanunte..
iasomia
Postat pe 30 Ianuarie 2009 18:43
da di ci la cocosate? hai cu chestiunea la chestiune sa o intoarcem si pe dreapta si pe stanga sa vedem cum ramane si cu cea lumanare care, nu vrea sa se stinga . ca pe vanghelis , nu prea l-am tocat azi
si_totusi
Postat pe 30 Ianuarie 2009 18:49
... si scapa nevatamat. adica, fara vatamatura
si_totusi
Postat pe 30 Ianuarie 2009 18:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti? 1 De la: garbo001263 24 Aprilie 2009 00:10
Relatiile dintre veri de gradul 2 15 De la: gabiitsu95 8 Aprilie 2012 01:25
ca nu stiu unde sa apuc 2 De la: tutankhamon 24 Aprilie 2009 13:02
TU CUM TE IMPACI CU NEAMUL LUI ? 4 De la: yavrum 8 Octombrie 2008 11:02
unde dracu 4 De la: prometeus_wife 15 Februarie 2009 12:29
Setari Cookie-uri