cred ca am nevoie de ajutor

nenea, dream ce zici matale acolo? pai se poate? esti barbat , stii cam ce inseamna aceste" intamplari" ciudate si ar trebui sa fii corect cu fata si lasa sfaturile acestea gen prosteala de la ochi


ce amanta care simte ca pierde teren? pai ,amanta aia e medium de a visat unde merge berbecul? nu, puisor. i s-a spus, a fost chemata si dorita acolo. deci, povestea cu extravilanul, sare din schema. e intra toata ziua

povestea cu puntea iar fals. e ditamai prapastia numai ca, kiki mai crede in povesti nemuritoare

de ce zic asta? atat timp cat ala accepta sa mearga cu sotia undeva dar isi anunta si amanta sa apara, e clar cat de mult doreste sa-si salveze relatia familiala

sigur, se straduieste sarmanul din rasputeri. e rupt de atata stradanie
da, ceva scartaie. cum adica fara reprosuri? cum s-ar zice, fata sa-i tolereze minciunile dar nu care cumva sa-i spuna ca vede si pricepe. adica sa fie fraiera care cumva sa nu-l supere pe domnul . asta inseamna maturitate? sa accepti minciuna si bataia de joc?
si_totusi
Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:27
De la: dreamessence, la data 2009-01-30 14:02:04salut kiki.
".E o punte foarte fragila care s-a creat acuma intre noi, asa ca trebuie ca nici unul dintre voi sa nu o zgaltaie prea tare, pentru ca se poate rupe.Asa ca poarta-te asa cum ai spus ca incerci, cu maturitate si fara a-i face reprosuriquote]"





nu cumva tu esti sotul iubitor? undeva pe la mijlocul postarii, ai folosit pe " noi'. gura pacatosului "

ar fi de un sadism nemaipomenit sa fie asa . in acest caz, inteleg sfaturile ce-i dai

e ca in reclama aceea cand FNI dadea faliment dar lumea era sfatuita sa doarma linistita ca au ei grija . si au avut, adevarat
si_totusi
Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:34
cred ca te referi la faptul ca exista inca o relatie intre ei. e logic ca e asa, pentru ca o legatura care a durat atata si a implicat o apropiere de genul-aproape o familie-nu se poate rupe deodata.dar, poate ca el si-a dat seama ca amanta incepea sa devina nevasta pe care tocmai vroia sao paraseasca.
asa ca a inceput sa puna in balanta o nevasta si cei doi copii ai lui, si o alta nevasta si un copil care nu era al lui. pare posibil? si cand ajungi sa faci aceasta comparatie, care va fi oare rezultatul? mai ales ca, dupa ce spune kiki, intre ei a fost o dragoste frumoasa si adevarata, mult timp. si, poate ca atunci cand s-a ridicat perdeaua de ceata, a inceput sa vada cum ar putea arata viitorul si cum a aratat trecutul. ar fi bine sa nu o descurajam pe kiki, pentru s-ar putea sa gresim si cred ca nici unul dintre noi nu poate sa arunce piatra, nu?

Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:34
si o parasesti chemand-o? hai sa fim seriosi. miroase de la o posta a SF

kiki va face ce stie dar e bine sa fie mai atenta. amanta a venit clar, chemata
si_totusi
Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:40
si,... bla, bla, bla...

kiki, am si eu o intrebare. de unde stia amanta ca mergeti la munte? i-a ghicit mama omida? mie imi pare ca tocmai sotul i-a spus...

daca ar fi sa fac un exercitiu de imaginatie, as putea sa reproduc si dialogurl dintre cei doi...

el...te rog, nu veni, ca strici tot...uite ca ea s-a mai calmat...gandeste-te te rog ca imi faci rau...daca divorteaza si imi ia copiii?

ea...da' tu nu intelegi ca nu mai pot suporta situatia asta? ca te iubesc? si ce daca divorteaza? asta e...au mai divortat si altii...

ai sa spui ca e imaginatia mea bogata...si poate ca asa o fi...

Cataline...de acord ca o casnicie nu inseamna numai fluturi, dar nici adulter acceptat nu mi se pare ca ar fi solutia ideala, doar de dragul copiilor...e ca si cum incurajezi situatia...si ce te faci daca sotul adulter persista in asta?

acum imi astept eu suturile...

prometeus_969
Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:44
cred ca am spus ca o relatie de acest gen nu se termina usor. restul, ca ea aflase de la el, era o chestie de nuanta, care nu mai avea rost sa o precizez.in rest, cred ca am dreptate.

Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:50
cred ca un sfat dat unui om intr-o astfel de situatie trebuie sa fie mai mult decat un exrcitiu de logica. pentru ca implicatiile sunt mult prea mari. iar un om debusolat poate sa faca usor greseli.

Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:55
common...adica de ce crezi tu ca nu se termina usor?

se termina, daca vrei sa o termini, si esti hotarat sa-ti pui cenusa in cap in fata nevestei, si sa admiti in primul rand fata de tine, ca ai facut o greseala.

tu crezi ca el are remuscari ca o raneste pe biata amanta?

eu nu cred in cainta sotului...si nici nu cred ca vrea sa o termine cu amanta...dar nah...poate exista nuante care imi scapa mie...

greseli? cum ar fi aia ca sotia/sotul inselat sa dea dovada de noblete si spirit de sacrificiu si sa astepte pana cand partenerul se plictiseste de aventuri? hmmm...

sfaturi nu putem da, e adevarat...dar cum noi suntem mai obiectivi, cred ca privim problema mai detasati decat kiki
prometeus_969
Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:56
cel mai greu lucru e sa admiti fata de tine ca ai gresit, intr-adevar. si poate ca el nu e dispus sa-l recunoasca. dar, aceasta oscilatie a lui intre nevasta-amanta poate sa aiba si un final fericit, nu? mai ales atunci cand vezi ca amanta se transforma in nevasta, parca se mai duce din magia "fructului oprit" ?!.

Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:02
tare intelegator mai esti pentru suferinta sotului. saracul. ce probleme mari si dureroase are !

dar ea, kiki, ce sa faca ? sa accepte, sa inteleaga, sa se faca ca nu pricepe, sa sufere ?
si pana cand? pana cand ala care e si in caruta si in teleguta se va indura ,in marinimia lui , sa renunte la amanta?

bun. renunta , intr-un tarziu. dar care este motivul?
ca o iubeste pe kiki?
dupa logica ta, nu.

renunta ca nu-i mai place in ce s-a transformat amanta. tot logic, isi va cauta alta. si tot asa.

cat timp un barbat nu renunta la o amanta pentru ca-si iubeste sotia ci ,doar ca nu-i mai place diva , casnicia lui e doar o mare si gogonata minciuna
si_totusi
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:12
poate ca ai dreptate. si oricum nu va mai fi ceea ce a fost. niciodata.dar, de multe ori daca cei doi comunica si se silesc sa devina mai intelepti, vor intelege ca dupa dragoste mai exista si alte lucruri: respect reciproc, intelegere, prietenie, etc. si mai presus de asta copiii. normal, ca daca nu vor putea ajunge macar in acest stadiu, nu se poate continua o relatie bazata pe minciuna.

Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:20
bai astia...

eu un lucru am invatat bine despre femei... ca niciodata nu se plang ca sa primeasca vreun sfat... ci doar ca sa fie compatimite.... 99,99% fac altceva decat au fost sfatuite...
zambil
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:24
discutia cu o femeie nu duce niciodata nicaieri... deoarece ea bate in alta parte decat vrea sa-ti dea de inteles.. asa ca...

sfat pentru barbati (din traditia populara engleza): a man has to do what a man has to do... he,he,he...
zambil
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:27
cam cinic. dar oare femeile nu reprezinta si o parte frumoasa a vietii? asa cum sunt ele si cum suntem noi, cu bune si rele.

Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:29
dream...

cinismul se referea la discutia cu o femeie, nu la femei in general... in ciuda aparentelor, nu sunt misogin... dimpotriva, as putea spune...
zambil
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:33
sa nu uitam ca atractia dintre barbati si femei este de natura pur sexuala... restul poate fi trecut la categoria prietenie, dar evident ca nu trebuie sa traiesti cu prietenii impreuna zi de zi tot restul vietii...
zambil
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:37
sa nu te superi pe mine, dar poate ca nu ai cunoscut femeile pe care ar fi trebuit sa le cunosti. exista o varietate infinita.

Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:42
dream...

vaz eu ca vrei sa te pui bine cu fetele...

eu vreau sa ma pun rau... da' rau de tot...he,he,he...
zambil
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:47
"bai astia" ?...hmmm...

eu chiar cred ca esti misogin...nu stiu ce fel de femei ai cunoscut tu...dar eu am cunoscut femei care nu vor sa fie compatimite, iar mila este ultimul sentiment pe care vor sa il inspire cuiva...

daca tu crezi ca atractia dintre femei si barbati este strict de natura sexuala...e pacat...iubirea chiar exista...si nu tine "doar" de atractia sexuala
prometeus_969
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:48
numa sa nu va luati la bataie mai copii!! ce naiba?!

daca fata vrea sa se sacrifice in numele iubirii, care e problema??

de ce sa o compatimesc?? e alegerea ei, nu??

si daca nu mai e iubire, ce ramane?? respectul, intelegerea??
care respect? cand esti umulita, batuta, amenintata si inselata??
care intelegere??
eu cred ca respect si intelegere putea exista si dupa divort!!

lumea asta e sado-maso cred, ii place sa se chinuie!!

cred ca pana la urma, divortul era cel mai intelept lucru!!
zambila
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:50
969...

mda... asa ziceau si vechii greci... iubirea era mai presus de sex... d-aia cam incurcau sexele cand era vorba sa treaca la actiune...
zambil
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:53
zambil...nu inteleg ce legatura au grecii cu sexul si iubirea...si nici nu vreau sa imi bat capul cu asta...

intrebare :(si nu trebuie sa raspunzi daca nu vrei )...tu ai iubit cu toata fiinta ta o femeie? ca daca nu, inutil sa despicam firu' in patru...
prometeus_969
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:56
cat despre mila, compasiune si ce vor femeile...

eu stiu ca intr-o relatie femeile sunt pregatite sa accepte orice atata timp cat cred ca sunt pe primul loc... sau mai au sanse sa-l redobandeasca... inclusiv mila...

odata ce lucrurile devin clare (in sensul ca nu o sa fie cum vrea ea!), zana zorilor devine brusc muma padurii...
zambil
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:58
nu stiu cum sa ma fac inteleasa dar, nu vreau sa se desparta oamenii sau sa nu gaseasca acel limbaj comun pentru a merge mai departe. vreau doar sa atrag atentia asupra impactului distrugator ce o are minciuna. poate barbatii care inseala, citesc si se vor gandi la ce scriu si eu pe aici

o femeie care a fost inselata , niciodata dar niciodata , nu va mai avea incredere in sot . acea stabilitate, siguranta, indrazneala , putere de a intoarce si muntii din loc ce ti-o da faptul ca te stii iubita, dispare.

cu ce ramai? cu angoase, cu nelinisti, cu teama .
dispare acel zambet ce face ca o femeie ce se stie iubita sa iradieze lumina, dispare siguranta, dispare increderea in sine. ceva in sufletul ei s-a rupt, chiar daca accepta compromisul, chiar daca se preface ca a uitat sau trecut peste acest fapt.

dragostea iti da aripi.te face din urat, frumos si din rau bun.

cand te stii tradata, mintita, inlocuita ,criticata, cum sa mai ai acea bucurie a vietii in doi?
de aici apar si nemultumirile sotului
nu face nimic sa-si recucereasca sotia, nu gaseste de cuviinta sa recunosca ca a gresit, nu face nici un gest in a recladi ce el a darmat
dimpotriva- ii aduce acuze : ca nu mai e femeie, ca nu mai e buna in pat, ca nu se mai ingrijeste, ca nu rade zglobiu, ca asa si pe dincolo
cati masculi inteleg ca sotia lor sufera sau ca nu poate depasi acest moment?
si_totusi
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:59
De la: zambil, la data 2009-01-30 15:27:07discutia cu o femeie nu duce niciodata nicaieri... deoarece ea bate in alta parte decat vrea sa-ti dea de inteles.. asa ca...

sfat pentru barbati (din traditia populara engleza): a man has to do what a man has to do... he,he,he...


he, he , he, nu-i chiar ase , bai asta
si_totusi
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:01
969...

da' ce inseamna sa iubesti cu toata fiinta o femeie?... hai sa punem altfel problema: pe tine te-a iubit cu toata fiinta o femeie?... si daca o sa raspunzi da, esti sigur?...

eu zic ca de fapt toti facem compromisuri, impinsi de sexualitate...

cat despre grecii aia, daca iubirea nu inseamna neaparat sex, ai fi in stare sa iubesti cu toata fiinta un barbat?...
zambil
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:02
e trist ca ai atata dreptate. si aici nu mai e filozofie, e o experienta trista.dar, crezi ca pot exista minuni? si cred ca stii si ce grea poate fi singuratatea, nu?
si_totusi

Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:03
shito...

ba-i chiar ashe... he,he,he...

zambil
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:05
ca m-am nervat. vad ca nu-mi apar postarile
cum adica mila? da ce-s miloage? a oferi mila, intr-o relatie e cel mai groaznic lucru
si_totusi
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:08
zambil...eu imi iubesc sotia mai mult decat ma iubesc pe mine...si ea ma iubeste, stiu asta... ne unesc niste ani in care ne-am lovit de foarte multe,...prejudecati, dificultati financiare...cumva, casnicia noastra s-a sudat si datorita greutatilor...

crede-ma, daca era doar o pofta sexuala, viata noastra ar fi fost cu mult mai simpla...o tavaleala in fan si gata...

si cum nu mi-ai raspuns la intrebare...am tras concluzia logica...
prometeus_969
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Masturbarea feminina 56 De la: prometeus_969 23 Aprilie 2009 19:53
Relatia cu un barbat mai in varsta 65 De la: geo32 13 Martie 2009 11:11
ROMANTISMUL_(mai sunt romantici printre noi ? 27 De la: Ioana007 21 Aprilie 2009 22:08
barbat scorpion cu ascendent in leu 1 De la: 19 Octombrie 2009 00:03
Sunt insarcinata si sotul meu vrea sa divorteze 168 De la: garbo_415173 31 Ianuarie 2016 13:54
Setari Cookie-uri