cred ca am nevoie de ajutor

ia si citatu' dupa tine...ca stricam topicu " cu cea hlizeala"...
iasomia
Postat pe 30 Ianuarie 2009 18:53
hai, mai, totusico! nu i-am facut eu suficiente neajunsuri transformandu-l intr-o tanara naiva? ce tocatura mai marunta poate fi?! Poate ma iarta. caci va intelege ca a folosit ca material didactic unui scop al naibii de educativ.
gianiblue
Postat pe 30 Ianuarie 2009 19:00
KIKI,tu ai vazut-o pe asa zisa amanta prin preajma?,sau presupui?.e foarte important.ceva nu se leaga.de unde stii ca a stat la un alt hotel?.doar ptr ca sotul tau (dupa cum spui tu),se comporta "ciudat"?.eu inca inclin sa cred ca aceasta poveste e adevarata.dar socoteala imi da cu rest.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:12
of, guineverre. Noi tot ne batem "gurile" pe aici: nu se poate face nimic, iubita, pe minciuna. Si copiii tai ce invata? Si ce climat poate fi acela in care esti batuta et comp? Nici macar nu te indemn sa te gandesti la tine. la a-ti "reface" viata langa cineva care te vrea. Doar iti spun ca mult mai mare este trauma copiilor care traiesc intr-un climat anormal si ca tu trebuie sa fii linistita si nu cu frica de agresiuni in fiece clipa. Acum viata ta este a copiilor. daca vrei sa-i vezi adulti ok peste un timp, nu ii lasa in aceasta mocirla.
Ce sa faci? DIVORTZ. Aduna si dovezi despre amanta, cauta-ti martori (dea Domnul ca cei care ti-au spus de amanta sa nu fie lashi si sa te ajute in demersul tau); da divortz din culpa lui. CACI ESTE A LUI: BATUTA, UMILITA SI INSELATA? Da' unde se crede tovarashul asta?! In crang? Aici este societate, iubita mea. Si sigur vrei ca si copiii tai sa traiasca in ea si nu sa ajunga nici la nebuni (chestie de care esti si tu pasibila daca mai continui acest simulacru de casnicie...) sau altceva.
Deci mergi la un avocat; fa-o foarte discret. Spune-i ca vrei sa fii sigura pe custodia copiilor si pe imaprtirea bunurilor.
Ei, iaca. Cum sa te desfiinteze? Cretinul asta nu-i Dumnezeu. dimpotriva: e in partea opusa. E diabolic si nesimtit. Ii pasa exclusiv de fundul personal.
Tie trebuie sa-ti pese in primul rand de copii si , tot pentru ei, si de tine.

gianiblue
Postat pe 31 Ianuarie 2009 15:17
Pentru kiki.
in viata, orice faci inseamna un risc. si orice nu faci implica deasemenea un risc. de ce?
pentru ca in viata asta singura constanta e schimbarea. si oricum, indiferent ce vom face, ce sacrificii sau ce greutati vom indura vom fi singuri, in ceasul de apoi, in fata lui Dumnezeu, si din pacate, in viata cea de toate zilele. Intrebarea care se pune impilca extrem de multe si de nuantate variabie:
fericire
datorie
iertare
viata de apoi
.....
Depinde doar de noi ce alegem. Aici intervine intelepciunea, experienta si... credinta. Nu imi permit sa dau sfaturi. Doar trebie sa luam aminte ca avem la dispozitie o singura viata ca sa o traim, sa iubim si sa fim fericiti(fericirea cu toate nuantele ei), si sa dam to ce e mai bun in noi.
Cred ca de aici ar trebui sa plece toate.
Sa auzim de bine.
Si nu uitati ca toti suntem buni si rai.

Postat pe 31 Ianuarie 2009 15:57
Dear gianiblue, nu era problema guineverreei, era prima postare a lui kiki pe acest topic/forum. in rest ai mare drepate cu ce ai spus. dar, cum am mai spus, sa o incurajam pe kiki, poate Dumnezeu o v ajuta sa aiba familia pe care o doreste. Cine stie?!

Postat pe 31 Ianuarie 2009 20:30
ai cumoscut si iubirea si blestemul?
e un lucru mare ca iubesti animalele, ca si mine de altfel, dar poate fi si un semn al izolarii in urma unor deceptii majore.

Postat pe 31 Ianuarie 2009 20:34
guineverre,
esti un om minunat, in primul rand pentru ca ai curajul de a spune tot ceea ce gandesti,si in al doilea rand pentru ca ai avut curajul de a trece peste conventii si prejudecati.si sunt convins ca va veni clipa cand vei auzi: ,,mami, mirosi atat de frumos cand ma tii in brate". sa fii fericita!

Postat pe 31 Ianuarie 2009 20:53
zambil avea dreptate. femeile in proportie de 99,9 % nu stiu ce vor. de fapt stiu. MILA asta vor.

azi divortez, maine nu mai divortez. luni , spun ca e un om de nimic si joi plec cu el la munte, zambindu-i tandru. vineri hotarasc sa ma impac cu el, ca duminica sa ma intreb ce sa fac

ce da de gandit, e altceva.
omul se comporta cum se comporta. in loc sa se ia o hotarare clara, fara echivoc se prefera o pendulare asa, ca pe buza prapastiei

e indeajuns ca ala sa vina, sa schimbe putin registrul si sa se schimbe deciziile la 180 de grade

vad aici ca se invoca motivul" ce spune lumea"
lumea spuna ce o vrea. nu lumea e cu voi cand sunteti batute si badjocorite

sau " stau de dragul copiilor' alt motiv fals. de fapt, asta nu e motiv e o mascare a lasitatii, a fricii de singuratate, a faptului ca vi-i teama ca nu va veti descurca singure

daca totusi, hotarati sa o duci asa, apoi iar nu vad logica amenintarilor cu divortul

si iar revin la discutia de ieri. l-am contrazis pe zambil dar a spus bine ca unele femei prefera MILA


si_totusi
Postat pe 31 Ianuarie 2009 23:09
oh, dream.... ma gandeam la kiki, evident. ii stiu postarea prea bine. citisem pe guineverre si ma gandeam la parerile ei legate de subiect. si la kiki. si uite ce ai iesit. dragilor, eu, in ultima vreme am parte de mult nesomn pentru cauza nobila de a ma scoate din mare butoi prin iesit in oras cu gashca .
gianiblue
Postat pe 1 Februarie 2009 02:29
Draga mea

Stiu cum este sa nu poti fi instare sa iei o decizie si sa te simti in tot felul. Dar te rog sa te gandesti ca te mai poti simti legata de maini si de picioare din cauza ca el te face sa te simti asa. Nu vreau sa intru in prea multe detalii. Dar daca el va vrea sa fie in continuare tatal fetitelor va fi si daca divortati. Si ce fel de viata au fetile tale daca nu simt armonie in casa? Ele vor creste si vor intelege.
Daca Nu vrei sa renunti la apartament dute la garda fa plangere ca te abuzeaza atat fizic cat si psihic si fa mai departe pasii care trebuie sa-i faci pentru a divorta. Daca iti poti permite ia fetele si mutate de acolo si continua cu divortul cere ajutorul parintilor. O sa ai nevoie de sustinere morala. Oricum eu sunt aici atat cat pot fi. Nu spera ca se va schimba ceva pentru ca nu se va intampla. Cat despre faptul ca te ameninta ca o sa-ti ia fetitele, spunei din partea mea ca poate sa viseze cat vreaca asta nu o sa se intample. Pentru ca tie sa-ti ia copii va trebui sa aibe niste dovezi extraordinare impotriva ta sa dovedeasca ca tu esti o mama nepotrivita nici sa nu-l asculti din punctu asta de vedere. Barbatii sunt foarte mari munipulatori si le place sa foloseasca orice greseala de ata sa te faca sa simti ca e vina ta in orice situatie. Nu-l asculta nu-i mai da voie sa te puna jos.
Asta nu inseamna ca trebuie sa isti un scandal dar fi mai desteapta ca el cu un ceas. Sunt sigura ca esti o mamica grozava si o femeie de casa nemaipomenita.
Defapt degeaba incerc sa iti spun trebuie sa incepi sa dai tu drumul acestei casatorii si acelor ani de casnicie pentru ca nimic din ceea ce faci nu va fi bine pentru el.
Iar daca el a ajuns sa te mai si bata este un netrebnic nu merita timpul si energia ta credema.
persidadamian
Postat pe 1 Februarie 2009 14:15
stii ceva....noi putem sa iti dam sfaturi dar se pare ca te complaci in situatie......ai servici esti pe picioarele tale ce atita caz de copii daca el are pe altcineva e clar ca le vei lua tu....copii nu trebuiesc crescuti in boluri de sticla viata nu e usoara.... mai devreme sau mai tirziu vor vedea realitatea.....daca iti place sa pozezi in victima fara sa faci nimic stai asa si nu mai spune ca nu ai gasit intelegere...
elissa
Postat pe 1 Februarie 2009 15:25
totusico...punct ochit, punct lovit, ca de obicei...



wife_de_zmeu
Postat pe 1 Februarie 2009 17:46
michell, tare nu as vrea sa am ce zice. sa vad femei mandre si sigure pe ce vor. dar, uite ca nu e asa. discutand la modul general, zic ca , indiferent cat iubesti pe cineva, cand vezi ca ala vrea sa scape de tine, apoi nu te tine de el ca raia.

cand un barbat vrea sa fie cu o femeie, nu este nevoie de resuscitari de relatie, de sansa a noua, de miorlaieli sau de amenintari.

asta nu se intelege.
e clar. ala nu te mai vrea. de ce? varii motive. oricum, toate au la baza lipsa dragostei . fuse, fuse si se duse. se intampla si nu trebuie sa-ti gasesti vinovatii tot intrebandu-te "de ce"? de aia.

cel mai des intalnit, e motivul zanei.
gaseste pe una care e frumoasa frumoaselor, desteapta desteptelor, harnica harnicilor si priceputa nepriceputilor . ei, cum nu trebuie ratata asa sansa, uita de mama, tata, soata, casa, copii , catel, purcel si isi smulge inima din piept daruindu-i-o

asta e. cand apare transplantul de cord, nu mai e nic de resuscitat
viu-i mort.

si atunci, nu e normal sa-ti iei ramas bun, cu demnitate? pana la urma urmei, e o chestie de orgoliu.
adica el nu ma vrea dar eu sa-l vreau
el face figuri si eu sa ma complac intr-o situatie jenanta.
ca e jenant sa stai cu cineva care nu mai da un ban pe tine

ca va ajunge rau, ca va ajunge bine, ca o sa regrete sau ca o sa tzopaie de fericire ca a scapt de sotie, asta ar trebui nici sa nu va mai intereseze. e viata lui si faca ce o face

inca ceva, dragi femei.. copiii, nu vi-i ia nimeni cat timp faceti dovada ca-i puteti creste. si-i puteti.

si_totusi
Postat pe 1 Februarie 2009 18:45
pai da,puteti face orice va trece prin cap"dragi femei".dar absolut orice si oricand vi se nazare.copii raman la voi.ca de..,unde-i lege nu-i tocmeala.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 1 Februarie 2009 20:19
catalin, hai sa nu gandim patimas si sa incercam sa vedem corect.

daca tatal are pe una, se intalneste cu aia , o iubeste , crezi ca, de se recasatoreste si ia copii la el, acei micuti vor avea parte de dragostea de mama din partea ei? cat ar vrea ea. mama, e mama

sa recunostem. un barbat, sta mult mai putin acasa decat o femeie. copiii sunt mai tot timpul in grija mamei. cat si-ar iubi el copilasii, nu ar putea sa fie alaturi de ei, ca mama

cand doi se despart, nu divorteaza si de copii. ei sunt ai amandoura. asa ca, spre binele lor e sa fie cu cel ce poate sa le ofere mai mult timp si mai multa atentie.

e un act de individualism sa vrei copiii numai pentru ambitie sau pentru ca stii ca-i iubesti. perfect. ii iubesti dar, de le vrei binele, ii lasi cu mama lor. ca inima mamei naturale nu poate fi grija si dragostea unei femei ce le este straina

sunt si cazuri, ce-i drept , cand mamei naturale nu-i pasa prea mult de copiii. isi paraseste familia, umbla din barbat in barbat, are alte prioritati. atunci, da. sotul trebuie sa-i aiba in grija
si_totusi
Postat pe 1 Februarie 2009 20:48
Stop, Cata. Cum a zis totushica: fara patima. Ea sublinia o chestie corecta: daca barbatul nu te mai vrea sa nu faci cumva prostia sa te agati de piciorul lui caci te va strivi cu el. Eu zic ca femeile procedeaza identic: cand barbatul se agata si ele nu mai iubesc... isi infing adanc tocul cui in inima lui.
Si mai sublinia totushica un lucru important: ca femeile nu trebuie sa foloseasca nici pe copii ca "momeala" pentru tatal lor. Nenea asta cand se duce dupa o fusta, ele sa aiba taria si demnitatea sa ii ceara pensia alimentara si sa-l lase in dementza lui.
Idem si pentru femeile care pleaca de acasa pe campuri. eu sunt pro ramanerea copilului in grija parintelui responsabil, fie ca este mama fie ca este tatal.
gianiblue
Postat pe 1 Februarie 2009 23:41
De la: kiki33, la data 2008-10-30 15:05:25cu toate astea se bate cu pumnii in piept ca el isi iubeste fetele si ca pt ele munceste.Nu ar trebiu sa le si arate ca le iubeste?Oare banii tin loc de orice?


Dragutza mea,asculta la mine!!!Fa-o!!!Ia-ti inima in dinti si fa-o!!Si daca spun asta...crede-ma ca stiu bine de ce o spun!!Invinge teama...riscul este mult prea mare ca sa ramai!!Crede-ma!!
Trebuie sa te gandesti ca toata suferinta,durerea,frustrarea,supararea vor avea efect asupra ta.
Fetele tale au nevoie de tine...gandeste-te ca vor creste si atunci vor avea si mai multa nevoie.Ia decizia corecta!Viata e scurta si niciodata nu te vei mai intalni cu acesti ani...care se pierd in suferinta si durere!!Poate ca nu iti va fi mai bine dar in viata ajungi sa pretuiesti lucruri minore dar esentiale,Aceste lucruri te vor ajuta sa te ridici,sa devii puternica,sa privesti inainte cu zambetul pe buze!
Nu e mai puternic decat tine din contra,e mai slab!!
walkiria
Postat pe 2 Februarie 2009 09:51
Din pacate stiu ce spun,iar daca ajungem sa vb de intelepciune,iertare sau ceea ce este mai bine de copii,cateodata despartirea in sine este solutia acestor probleme.
walkiria
Postat pe 2 Februarie 2009 10:03
Cata, tu privesti din punctul tau de vedere, pe care, sincer, il inteleg. totusica vorbea despre demnitate. despre femeile care implora sa fie victime. si despre scuzele pe care ele le cauta, indiferent de ce natura sunt ele. eu cred ca acolo unde nu mai e dragoste si respect, nu se mai poate face nimic. nu va fi decat nefericire in doi, frumos cosmetizata in "stau de dragul copiilor".

tampenie mai mare nici ca exista. copilul simte ca ceva e in neregula cu parintii lui. dar de obicei parintii se fac ca nu inteleg asta, spunand ca ei sunt prea mici ca sa inteleaga. nu e chiar asa...copiii inteleg foarte multe.

motivele pentru care oamenii divorteaza sunt foarte variate. e pacat ca nu acceptam sa pierdem cu demnitate, si folosim copiii ca moneda de schimb. ii folosim ca pe niste pioni, intr-un razboi in care ei sunt cel mai mult afectati.

asa cum a zis totusica, de copii nu divortezi niciodata.
wife_de_zmeu
Postat pe 2 Februarie 2009 12:53
Frate ce va mai pricepeti...Intrebare: AVETI COPII? ATI DIVORTAT?
Ei, eu am, si-am si divortat(cu tot halimaiu, divort d'ala de mahala) si desi nu-mi place chiar sunt o victima a lui. Daca nu recunosc asta inseamna ca mint si ma dau desteapta cand de fapt am fost atat de proasta sa ma daruiesc unui barbat monstru, sa fac copii cu el.
Nu e vorba ca femeile, unele, vor sa fie victime (iesi pe strada si da o masina peste tine. e vina ta?), dar se poate intampla oricui si ca mama te gandesti, iti doresti, sa le asiguri copiilor tot ce e mai bun si ii pui pe ei inaintea ta.
Adevarat ca un climat cu batai nu e bun si eu sunt prima care zic divort, dar nici la prima cearta hai la divort...
Pentru copii incerci orice si daca nu se mai poate spui stop.
Asta am vrut eu sa spun...
Viata e frumoasa fetelor si chiar daca suntem mame avem dreptul si la iubire, la mangaieri, dar avem si datoria de mame.
Am mai vrut sa spun ca uneori divortam si de copii, vrei nu vrei, fiindca uneori legea ii da tatalui daca are posibilitati financiare mai mari. Doar traim in Romania.
Abia la 40 de ani simt si eu ce inseamna sa te iubeasca un barbat, sa te respecte, sa te intrebe macar ce mai faci..., sa fiu casatorita fara a mai fi singura, dar mi-am dus fetele pana aproape de facultate si a meritat sa le stau alaturi.
Voi parca vorbiti din carti, ori filme, cu ,,n-ai demnitate", etc., telenovele...In ce lume traiti voi?
Sa ai copilul bolnav, sa-ti tii in brate copilul plangand de dorul tau si sa n-ai incotro, va vad atunci ce demnitate mai aveti si de ce iubire mai aveti chef...
Va spun ce am facut eu ca nu-mi e rusine si pot privi in fata pe oricine: M-AM DUS SI L-AM IMPLORAT PE BOU SA MA PRIMEASCA CAND AM VAZUT CA FIICELE MELE NU VOR SA LOCUIASCA INTR-UN APARTAMENT DINTR-UN CARTIER MARGINAS.
Daca voi credeti ca divortul e un balet, adica ala are asa o mare capacitate de a intelege ca mama pentru copii e doar una, incercati si o sa vedeti ca bataile nu erau singurele rautati ale masculului feroce.
ASTIA DE TE BAT NU VOR DIVORT! Si daca vor aduc imediat o alta ,,doamna" alaturi care e minunata si mirobolanta si toate incep cu m, iar tu esti c....
In fata fiicelor mele n-am pic de orgoliu si daca e nevoie imi dau viata pentru ele, fiindca le-am nascut sa fie fericite, nu sa le fac viata un iad si daca alegerea lor a fost sa nu vrea putinul pe care-l ofer eu, nu poate decat sa ma bucure pentru ca nu le-a educat nimeni in afara de mine si asta merit.
Pentru mine ele raman fetele mele destepte si cele mai mari minuni din viata mea fara a fii o victima si a lor.
Nu va mai bateti cu pumnii in piept ca nu stiti cum e, mai bine ne povestiti din experineta voastra...sa invatam si noi celalte ceva.
Am invatat eu la scoala ca cei care zic ca fac si dreg sunt primii care intr-o situatie data fug manacand pamantul.
Demnitatea inseamna sa recunosti, iar sacrificiul pentru copii n-are nici o legatura cu demnitatea...
Daca n-as mai avea cum sa le ofer mancare m-as duce sa cersesc. In viata poti fii si sus si jos, de aici vorba ,,niciodata sa nu spui niciodata".
P.S. Una din fiice a venit la mine si stau si o privesc, o mangai in fiecare noapte...E atat de frumoasa!
E studenta si in prima sesiune a ales sa fie langa mine fiindca n-a uitat cum am invatat-o sa faca prima litera. A renuntat la banii multi ai tatalui ei. Ne-am tinut in brate si ne-am spus ca de data asta nimic nu ne va mai desparti.
Incet, incet vine si cealalta...
guineverre
Postat pe 3 Februarie 2009 18:57
guineverre, SIGUR CA DA. NU STIM. EU NU STIU. NU PE PIELEA MEA. Daaaaar... am vazut si la sora mea cea mare, am vazut in atatea cazuri ca nu a ajutat la nimic sa-si calce pe orice. chiar si pentru copii... Adica tot acolo a dus toata treaba: la divort. Si daca tot se duce totul la vale nu-i mai intelept sa se duca mai repede?! Sunt 7.000 de motive sa fie mai intelept. Despre asta vorbim noi aici. Nu ne dam destepte; doar reamintim principiul cu taierea cozii pisicii dintr-o data. caci boala lunga... moarte sigura.
Sigur ca pentru copii stai si in cap dar noi, atat cu copii cat si fara, ne spunem ca e de preferat sa stai intr-un cartier marginas decat sa ai cearta si batai in casa. si asta CHIAR PENTRU COPII.
Oare exista ceva mai bun decat linistea si dragostea pentru acesti copii? Cand nu sunt... e IADUL!
gianiblue
Postat pe 3 Februarie 2009 21:43
guineverre, da. cum spunea si giani. crezi ca vorbim de prin filme, de prin carti?

"legea ii da tatalui daca are posibilitati financiare mai mari. Doar traim in Romania."

fals. atat timp cat mama ii poate intretine, nu se ia in consideratie cele posibilitati mai mari. intreaba un avocat bun, daca nu ma crezi.probabil tu, ai avut unul ce habar nu avea de meserie


"Va spun ce am facut eu ca nu-mi e rusine si pot privi in fata pe oricine: M-AM DUS SI L-AM IMPLORAT PE BOU SA MA PRIMEASCA CAND AM VAZUT CA FIICELE MELE NU VOR SA LOCUIASCA INTR-UN APARTAMENT DINTR-UN CARTIER MARGINAS"

iarasi fals. greseala de educatie. nu ai stiut sa-ti educi copii. nu "boul", cum spui tu e vinovat ci, mataluta care nu ai stiut sa sadesti in sufletul lor dragostea . au primat banii.de ce? ca asa i-ati invatat, ca asta au vazut la voi. erau micute si asta stiau. lux

a sta intr-un cartier marginas nu e un iad. iar gandesti gresit.

ar mai fi , dar simt ca vorbesc la lampion

ai acceptat o situatie deoarece nu ai stiut sa faci diferenta intre a fi demna si a te comlace

sacrificiul pentru copii nu inseamna bani, avere, fite.asta trebuia sa le inveti pe fete. un copil care alege pe tata care bate pe mama, care o umileste si o calca in picioare doar pentru ca-i ofera o situatie materiala buna, a crescut rau

fetele singure vad ce tu ar fi trebuit sa le inveti mai demult.
faci gura dar te dezici in ce spui. e asa cum spunem noi si copiii iti arata acum ca tu ai gresit. va veni si cealalta si multumeste-le pentru ca au fost mai destepte ca tine.


si_totusi
Postat pe 3 Februarie 2009 22:06
quineverre,respect, pentru felul in care gandesti(REFERITOR LA FAPTUL CA TREBUIE SA NE GANDIM LA COPII,IN PRIMUL RAND).dar te rog fi sincera.ai gandit intotdeauna asa?,sau abia dupa divort?.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 3 Februarie 2009 22:19
quineverre...tu chiar crezi ca noi ne-am uitat la prea multe filme? sau crezi ca noi nu am trecut prin divort? sau crezi ca noi nu am facut sacrificii? e trist ca fetele tale au ales sa traiasca langa un atat cum e sotul tau...stau si ma intreb de ce au ales asta...

sigur ca mamele pun binele copiilor, inaintea binelor lor...asa e si normal...

eu nu stiu ce situatie e la tine...mi se pare de neinteles cum de copii tai au ales sa nu stea cu tine ci cu tatal lor, violent fiind...iarta-ma...nu vreau sa te ofensez, dar se pare ca undeva ai gresit cu ele...

si da, si noi avem copii, si noi am trecut printr-un divort urat...sacrificiul de mama il reinventam fiecare dintre noi...nu e ceva ce iti apartine in exclusivitate...

e pacat ca gandesti asa...toti ducem poveri in spinare...
wife_de_zmeu
Postat pe 3 Februarie 2009 23:07
Sa pleci! este singura solutie ca sa iti ramana stima fata de tine.
Si inca ceva,spun din proprie experienta, cum arata si ce este amanta are cea mai mica importanta, nu esti tu.....deci el cauta pe altcineva..,nu pe cineva anume. Si sa fii convinsa ca n o sa iti dea nimic, sa faci tot ce poti sa ramai cu copii,in rest,cauta alternative ,ca oamenii care insala,mint, sunt fatarnici dar cauta acea"umbrela" sociala care se numeste nevasta si familie(ca indiferent ce zici asta esti, pasaportul lui social), sunt extrem de egoisti,nepasatori si la urma urmelor de ce nu ,au probleme de personalitate. Nu ii pasa de tine, nu ii va pasa,decat atata timp cat ii vei da valoare ca sot,ca tata, ca ,cap de familie. In momentul cand va considera ca nu mai are nevoie de tine te va inlatura.Gandeste, cugeta, asigura-te si pleaca! daca nu o faci acum,oricum se va intimpla, mai tarziu,dar asta inseamna umilinta in plus,durere si chin si nu meriti!
georgescugeorgia
Postat pe 4 Februarie 2009 11:53
georgia, nu pot sa nu remarc ura ta fata de barbati... tipic pentru o femeie care nu si-a atins scopurile...

e usor sa-i dai alteia sfaturi de genu' "sa pleci" cand nu esti implicata...

n-am prea inteles eu cum vezi lucrurile in ceea ce priveste motivatiile barbatilor... femeia e vazuta ca o umbrela sociala?.. de ce?... la ce foloseste o astfel de umbrela?... din ce vad eu la televizor se divorteaza intr-o veselie si toata lumea o duce bine...
zambil
Postat pe 4 Februarie 2009 12:10
georgia, de ce crezi tu ca o nevasta e un fel de umbrela sociala?

crezi ca o legitima la brat ii confera un fel de statut social?

imi pare rau, cred ca ai avut parte de o relatie traumatizanta, dar sa stii ca nu toti barbatii sunt ca cei descrisi de tine. razboiul asta sexist devine obositor.

hai sa recunoastem ca nu numai barbatii inseala. si femeile inseala pe rupte, si pe urma intra pe cate un forum si intreaba daca au procedat corect. sau incep sa abereze ca sunt indragostite de un barbat insurat si asta le omoara.
wife_de_zmeu
Postat pe 4 Februarie 2009 12:35
De la: roby_cado, la data 2009-01-30 22:12:14KIKI,tu ai vazut-o pe asa zisa amanta prin preajma?,sau presupui?.e foarte important.ceva nu se leaga.de unde stii ca a stat la un alt hotel?.doar ptr ca sotul tau (dupa cum spui tu),se comporta "ciudat"?.eu inca inclin sa cred ca aceasta poveste e adevarata.dar socoteala imi da cu rest.Cu stima CATALIN.

Nu ,Catalin,nu am vazut-o eu dar stiu SIGUR ca a fost acolo.Si el a stat numai langa noi dar cu telefonul numai in mana.
kiki33
Postat pe 4 Februarie 2009 13:00
De la: roby_cado, la data 2009-01-30 22:12:14KIKI,tu ai vazut-o pe asa zisa amanta prin preajma?,sau presupui?.e foarte important.ceva nu se leaga.de unde stii ca a stat la un alt hotel?.doar ptr ca sotul tau (dupa cum spui tu),se comporta "ciudat"?.eu inca inclin sa cred ca aceasta poveste e adevarata.dar socoteala imi da cu rest.Cu stima CATALIN.

Ce iti da cu rest?De ce ai dubii?Ca nu i-am vazut eu cu ochii mei impreuna?I-au vazut altii.Eu am alte dovezi.Este sigur cu ea de mai bine de patru ani.Cand cieva l-a intrebat pe fiu-sau ce face mami a raspuns:,,bine,e in camera cealalta cu...(sotul meu).Si asta de ani de zile..Ce ti se pare cusut cu ata alba?
kiki33
Postat pe 4 Februarie 2009 13:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nasol 29 De la: tulipe 24 Iunie 2009 18:02
nu pot avea orgasm 129 De la: KNIGHT_31 2 Septembrie 2010 19:49
sunt un baiat si am si eu o problema kre ma poate ajuta cu niste sfaturi????? 9 De la: pik_nik 31 Octombrie 2009 08:34
iubire?!...sau,prostie?! 391 De la: SAL 23 Ianuarie 2012 12:45
l-am inselat, am luat gonoree 33 De la: tutankhamon 12 Februarie 2010 21:33
Setari Cookie-uri