Sunt indragostita de un barbat insurat si asta ma omoara!

m-am indragostit de un barbat insurat si sunt disperata.stiu ca si el ma iubeste si poate ca din cauza asta sunt daramata...daca as sti ca nu ma iubeste as disparea din calea lui si asa poate l-as uita!insa el ma iubeste la fel de mult cum il iubesc si eu dar nu poate divorta din cauza bebelusului pe care il are!
dar eu ce fac cu suferinta din mine?niciodata nu am iubit asa cum il iubesc pe el!se spune ca in viata iubesti o singura data.incep sa cred ca este adevarat!pt nici unul din prietenii cu care am fost nu am simtit atata dragoste,atata pasiune cand sunt cu el ma simt in al 9-lea cer.
am inima zdrobita ca nu pot fi cu el ce sa fac?nu e seara in care sa nu plang,nu mananc,sunte absenta tot timpul,il iubesc si am nevoie de el!
veve
Postat pe 8 August 2008 11:29
Draga mea,in primul rand:cati ani ai?Cand spui ca in viata iubesti o singura data.ai vreo 70 de ani?Ti-o fi spunand el ca te iubeste sau chiar te-o fi iubind dar tot asa ii spunea si nevestei sale cand s-au casatorit.Poate e numai atractie sexuala?Din partea lui.Fugi si lasa omul in pace sa-si creasca copilul.Cand ii aud pe unii ca stau cu nevestele de dragul copilului.....Invata sa-ti controlezi sentimentele.
laura_bella36
Postat pe 8 August 2008 11:55
nu ma pot desparti din cauza copilului sunt duar minciuni daca ei doi nu se iubeau de ce au un copil la asta te ai gandit .Situatia ta e destul de dificila ,barbatii sunt niste PORCI in adevaratul sens al cuvantului sunt capabil da minciuni pe care si ei le cred,dar cand vine vorba sa aleaga intre tine si fam lui pe tine te va da deoparte,si chiar dak se va desparti crezi ca vei putea trai cu constinta impacata ca din vina ta copilul va creste fara tata mai gandestete viata iti poate oferi surprize mult mai frumoase iar adevarata dragoste va veni
yavrum
Postat pe 8 August 2008 12:13
In urata situatie esti! oricum ,eu una, cred ca barbatul care spune ca din cauza copilului/copiilor nu se poate desparti de sotie ...minte, pentru ca bietii copilasi nu-l pot tine in loc.......ei sunt doar pretextul lui de a nu divorta(lui ii convine situatia si de ce s-ar avanta intr-o alta relatie,pe care tu sigur o vei dori SERIOASA?);ce fel de iubire sau cand isi arata el iubirea pentru copii cand relatia cu tine ii ocupa destul timp?
Cred ca un barbat care SPUNE ca isi iubeste cu adevarat copii isi iubeste, in mod sigur si sotia si atunci nu ar ajunge niciodata sa zica ca sta in actuala relatie pentru copii.........asa cum e cazul tau.
Mai tine-ne la curent!
ilia2007
Postat pe 8 August 2008 12:34
ai putea sa ramai alaturi de el daca il iubesti cu adevarat, dar sa nu ii ceri sa paraseasca pe ceilalti, sa te multumesti cu firmituri si cu duminici su dupa amieze furate, sa te gandesti ca intr-o zi ar putea fi altul si sa pastrezi ceva nedat din partea ta. nu da totul s-ar putea intr-o zi sa vrei altceva, mai bun, sau poate tot timpul langa tine, dar nu destrama ce are...
mitzura
Postat pe 14 August 2008 20:18
pai fai si tu un copil si dupa aia vezi pe cine alege :)) ...am glumit sa nu cumva sa faci prostia asta, parerea mea e sa iti gasesti pe altcineva...nu are rost...e clar ca daca si-ar iubi sotia cu adevarat nu ar fi inselat-o si e clar ca daca te-ar fi iubit pe tine cu adevarat ar fi parasit-o pe aia...da nu incerca sa te minti singura, omu nu stie ce vrea si nu e in stare sa faca alegeri asa ca da-l naibii nu merita de fapt nici atentia ta si nici a nevestei si nici dragostea copilului...trebuie eutanasiat
iamonica_kissu
Postat pe 20 August 2008 15:20
Cel mai fair-play este sa iesi din decorul lui.
anakin
Postat pe 21 August 2008 16:01
chiar.... nu ti-a spus niciodata ca te iubeste si vrea sa fie cu tine, dar va putea face asta abia dupa ce va mai creste bebelusul?
dalmara
Postat pe 22 August 2008 11:01
Asta e un exemplu clasic de...cum isi baga dracu' coada. Tu il iubesti pe barbatul asta. Imagineaza-ti ca il desparti de sotie (pentru ca pana la urma ea afla si se incurca toata povestea). Imagineaza-ti apoi soarta copilului care va fi purtat pe rand intre mama naturala (cu viitorul sot - un tata vitreg, cine stie ce fel de om) si tatal natural (casatorit sau traind in concubinaj cu tine - o persoana pe care o va agreea). Sa nu uitam de vinovatia ca ai destramat o familie. Cat despre dragostea lui...Ai impresia ca atunci cand face sex cu sotia lui, ii zice ca te iubeste pe tine? haha. Nu, draga. Adulterul se naste din egoism. Sfat: lasa-i linistiti.

Postat pe 31 August 2008 19:44
Si eu..:( Ciudat este ca nu eu, ci el a fost cel care a pronuntat prima oara cuvintele: vreau sa fiu cu tine pentru tot restul vietii...Si mai ciudat, acum, ca am baut o bere, imi dau seama..poate asta nu inseamna nici pe departe divort si o noua familie, pe alte baze si alte afinitati, cum am crezut eu..ci poate doar o amanta pe "durata nedeterminata". In final, dupa mii de zvarcoliri, concluzia este ca nu se poate rupe de "acolo"...chiar daca a intentat divortul..poate de gura mea:(, l-a suspendat imediat:(. Regret ca familia lui a suferit, desi ca puncte pozitive pot sa pun o reconsiderare a relatiei cu copii sai...Nu sfatuiesc pe nimeni sa intre in astfel de combinatii, sunt letale:) Si, ca un sfat inspirat de filmul Apocaliptica: "Nici o cetate nu poate fi cucerita din afara daca nu este intii distrusa dinauntru"...In traducere libera: Divortati, da, OK. Insurati, niciodata! (poate doar pt distractii ieftine, dar nu cred ca astea duc fericirea:(
Succes, fetito, in a te desprinde de el:(
LumiCodrescu
Postat pe 4 Septembrie 2008 19:48
ia un antistrss si dormi, nu fi bleaga! ce crezi ca el se gandeste prea mult la tine, nu te mai consuma, mai ales daca ai stiut asta de la inceput, poti fi o amanta indragostita, dar nu prea tare, ca sa nu bata la ochi? Kristine din Dalas ce crezi ca nu ii placea sa fie asa o amanta atat de bine intretinuta? ce daca se ducea si la nevasta, dar trebuie sa invatam sa traim clipa... ce sa facem daca toti barbatii buni sunt luati? iubiti-va mult, iar tu nu mai fi asa de posesiva, si pune mana si mananca ca dupa aia nici amanta nu vei mai fi de scobitoare ce vei ajunge, nu mai gaseste omul nimic pe ce pune mana....
mitzura
Postat pe 6 Septembrie 2008 17:07
veve.... tu sigur esti sora cu maxi

hai sa ne traiesti
bogdana180
Postat pe 15 Septembrie 2008 18:32
asta e clar. parca s-au vorbit inainte sa posteze.
ideea e urmatoarea: este insurat? atunci nu poate fi al tau. In viata trebuie sa facem unele sacrificii pentru a ne pastra principiile.

Postat pe 17 Septembrie 2008 15:10
Un lucru este sigur : nu poti sa porunceti inimii!Nu poi s nu mai iubeti doar pentru c aa trebuie, sau pentru c aa este moral.
Ina7
Postat pe 18 Septembrie 2008 07:26
Mike,my friend...ai mare dreptate,dar din pacate doar cei cu coloana vertebrala sunt in stare de asemenea fapta ,
ori mai nou constat ca "trendul" este
"ce e val ca valul trece"..........
care vine...vine...vine;..........
"-calaca totul in picioare-".......
noroc cu forumurile astea...mai dregem,mai carpim...mai un suspsin,o maslina...
bogdana180
Postat pe 18 Septembrie 2008 21:13
Ai perfecta dreptate, Bogdana. Ispita exista, dar poti lupta cu ea. Macar poti incerca asta.

Postat pe 18 Septembrie 2008 21:20
Ina7 - o spun cei mai intelepti decat mine
(aici as putea sa-l citez pe Suzuki ,care este un clasic in viata) cum ca ,in viata doar un singur lucru este cert (indiciu Meet Joe Black )
..faptul ca suntem trecatori prin lume

in rest ...totul e desertaciune

IAR NOI...noi sa fim iubiti
bogdana180
Postat pe 18 Septembrie 2008 21:22
buna! trebuie sa-ti vezi de viata ta! este nasol sa fii a cincea roata de la caruta!
ileana_san
Postat pe 19 Septembrie 2008 10:14
pune-te in locul sotiei ,vezi daca ti-ar placea nu fa rau celorlanti ca nici tie nu ti-ar place

Postat pe 19 Septembrie 2008 10:25
mi-a demonstrat ca ma iubeste insa stiu ca asta nu conteaqza ca oricine poate demonstra insa iubirea este prea mare...nu ii pot poruncii inimii mele pt ca nu ma asculta...am incercat sa il las si am vazut ce s-a intamplat
veve
Postat pe 19 Septembrie 2008 23:53
sunt constienta de absolut tot ce spuneti si va dau dreptate....
ce ma doare cel mai tare este ca nici el nu ma lasa sa renunt,dar aveti dreptate nu conteaza ce vrea el conteaza ce vreau eu...insa il iubesc enorm si nu il pot lasa :((
veve
Postat pe 19 Septembrie 2008 23:59
Q.E.D.
Draga ..noastra;
tu nu aveai nevoie de nici o parere sau sfat,doreai doar compasiune sau sustinere "morala" in toata lucratura asta a ta

Subestimezi gradul de inteligenta,al nostru,al tuturor celor care ti-au sarit un ajutor...
incearca sa fii fericita,daca pretul ti se pare corect

sa auzim numai de bine
bogdana180
Postat pe 20 Septembrie 2008 17:39
te inteleg f bine..stiu prin ce treci.si sti dc?pt ca sunt in aceeasi situatie.am facut marea greseala sa ma indragostesc de un barbat insurat..cu toate astea stiu ca nu e bine si ca trebuie sa ma indepartez pt ca altfel imi fac mie rau.gandeste te...el are 2 femei si pe tine si pe ea.cand nui cu tine e cu ea.si in timpu asta u stai si plangi gandindu te la el iar el e bine mersi in bratele ei.gandeste te in primu rand la binele tau!!!chiar iti doresti un barbat pe care sa l imparti cu alat?un barbat care sa nu fie niciodata doar al tau?si app el i mai mare ca tine nu?u cati ani ai?multa bafta si te rog sa te gandesti bine la ceea ce vrei sa faci..

Postat pe 21 Septembrie 2008 01:03
Sfatul meu este sa vorbesti cu un preot ortodox, platesti sa-ti faca niste rugaciuni timp de 40 de zile si ai sa vezi ce bine se limpezesc treburile de nu o sa-ti vina sa crezi.

Postat pe 21 Septembrie 2008 08:19
Scumpa domnisoara... cum te inteleg... Am trait in Italia sase ani si jumatate si eram casatorita... M-am indragostit de alt barbat care era la randul lui casatorit..Am avut o rel;atie de 4 ani si stiu ce spui cand afirmi ca va iubiti... dar ceea ce este sigur e ca un barbat nu o sa abandoneze niciodata familia.. Sunt cazuri foarte rare cand el isi lasa nevasta si copilul pt alta..si gandeste-te cand ai sa fii tu nevasta... o sa apara alta ca tine sa distruga ceea ce ai facut tu cu el cum tu vrei sa distrugi ceea ce au ei... eu am intalni un alt barbat.. un roman.. si m-am indragostit iar si am lasat tot pt el... traiesc acum aici si nu imi pare rau.. el da ca ma iubeste.. si este mai tanar decat mine si eu am si un copil de 8 ani.. fruntea sus.. si cauta in alta parte.. sau nu cauta.. ceea ce este al tau al tau va fi..
ioanadiana
Postat pe 21 Septembrie 2008 08:39
draga mea e foarte greu de dat un sfat. dar citind comentariile si pot spune ca am mai vazut asemenea cazuri , iti pot spune cu certitudine ca in 99% din cazuri femeia este cea care hotaraste sa divorteze. un babat nu se va duce niciodata acasa sa suna acest lucru. el are nevasta, are amanta, pe tine, poate mai are pe cineva. imi pare rau ca spun toate astea. si eu am fost intr-o situatie asemanatoare. incearca sa te rupi de el. va veni o zi si vei gasi pe cineva potrivit si pentru tine, cineva care sa te respecte si sa te iubeasca. mult succes. astept vesi
camelya_74
Postat pe 21 Septembrie 2008 09:21
Draga mea, eu sunt intr-o situatie similara de .........19 ani si tot continui sa-l iubesc iar el tot continua sa ma iubeasca.Ce folos;nu s-a finalizat nimic decit faptul ca bebelusul nu mai este bebelus, a cam crescut. Gindeste-te daca vrei o viata plina doar de asteptare si vise neimplinite.Chibzuieste bine
avocat_munteanu
Postat pe 21 Septembrie 2008 10:07
Fetelor...din proprie experienta...dar nu din postura de amanta, ci din postura de sotie cu copil...daca puteti, nu faceti asa ceva. Lasati barbatii sa decida daca va vor cu adevarat, ganditi-va si la cealalta, si la copilul pe care il au. E foarte greu, puneti-va in situatia celei care ramane singura cu un copil (e f greu sa gasesti un tata iubitor si un sot la fel....). Eu din pacate n-am mai rezistat si am cedat...poate era mai bine daca aveam rabdare....
needforspeed
Postat pe 21 Septembrie 2008 13:07
La fel a patit si sotul meu cand fetita noastra avea patru ani si dintr-o data s-a hotarat sa divorteze de mine, deoarece prietena mea, care-mi era si colega de munca l-a vrut doar pentru ea.Am divortat foarte repede, deoarece si eu am fost de acord, am suferit ca un caine vreo doua luni, apoi mi-am vazut de viata mea.Ce crezi?Dupa nici jumatate de an deja s-a plictisit de ''colega''si a inceput sa ma caute si ma convinga ca a fost un mare , dar ca si-a revenit.Dupa un an de zile am ajuns si eu la concluzia ca''rau cu rau,dar mai rau fara rau''si l-am acceptat.Au trecut aproape 10 ani de atunci, iar el s-a schimbat in bine,dar nu asa de mult incat sa crezi ca e super ok.Ideea este ca acum am doua fete si sunt cea mai fericita mama.Barbati intalnesti la tot pasul, nu te incurca cu un om care peste un timp o sa te scoata singura vinovata de decizia lui.Multa intelepciune si curaj pentru un nou inceput.
carmensv
Postat pe 21 Septembrie 2008 14:00
Carmen, ai avut mare noroc...as vrea sa fie la fel si la mine...dar...cine stie ...
Eu abia acum sunt la inceput de divort...nu stiu ce sa cred...cred ca las destinul sa decida, desi, copilul meu n-are decat 2 ani si e f greu...
needforspeed
Postat pe 21 Septembrie 2008 14:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oferta Speciala 1 De la: macarena 10 Octombrie 2008 22:20
vreau si eu un sfat 27 De la: neutrino 25 Septembrie 2010 17:17
cınd trebuie sa le vorbim copiilor despre sex? 22 De la: Clm 8 Mai 2009 16:08
Iesiti cu o fata/baiat ce are o sora/frate GEAMAN? Cum e? 19 De la: Ioana007 22 Mai 2009 20:41
M-a lasat balta a doua zi dupa nunta 23 De la: Micass 17 Ianuarie 2009 11:14
Setari Cookie-uri