am luat din nou bataie

Am 32 de ani, un copil de 7 ani si un sot pe care il tin acasa pentru ca nu vrea sa munceasca.M-a batut cu pumnii in cap ( din nou).Data trecuta am facut sex cu el dupa 3 luni.Acum il vad ca i-au mai trecut nervii si a inceput sa vorbeasca frumos cu mine.Presimt ca va vrea din nou sa facem sex si eu nu vreau.Ce sa-i spun?
M-am saturat de nervii lui, sa am doua servicii ca sa pot tine casa, sa am mereu grija de copil si toate sa fie in ordine in casa .Un sfat?
ADMINISTRARE
Postat pe 27 Octombrie 2008 14:48
Inca ceva.Chiar am nevoie de sfaatul vostru.
Dupa ce m-a batut,am discutat si el mi-a promis ca pleaca.Stam in casa tatalui meu.Sotul meu e nervos aproape tot timpul.Rare sunt zilele in care se pote discuta cu el.Sunt multe de spus dar e aproape ora 3 si trebuie sa merg acasa.Va sunt recunoscatoare pentru sfaturi.Mai multe va pot povesti maine cand vin la servici.
ADMINISTRARE
Postat pe 27 Octombrie 2008 14:52
Multumesc pentru ca nu mi-ati raspuns.
Nu ma asteptam de la voi.
ADMINISTRARE
Postat pe 28 Octombrie 2008 07:15
administrare, pai cum sa-ti raspunda cineva cand tu, singura, prin nikul ales accepti asa ceva?

ce e de intrebat si de raspuns aici? ce sfaturi? e simplu . daca iti plac filmele cu bat dame, stai cu el.
si_totusi
Postat pe 28 Octombrie 2008 08:34
totusico,

astea sunt teme deschise la misto,stii tu..lumea netului are si buruieni...

refuz sa cred ca lumea femeilor este atat de urata...
iasomia
Postat pe 28 Octombrie 2008 08:56
iasomica, stiu. cam asa e moda pe aici. se deschid niste asa zis teme de discutie, unde noi brodam pareri.
si_totusi
Postat pe 28 Octombrie 2008 08:59
Nu sunt o buruiana.Sunt o femeie cu doua servicii si copil.Pur si simplu nu am puterea atat fizic cat si psihic de a-l indeparta mai ales ca-mi spune copilul ca tati ar fi bine sa ramana.Atata vreme cat tatal meu care sta in camera alaturata nu s-a bagat,de la cine sa astept ajutor.
De la voi in nici un caz.
Multumesc, sunteti niste rai.
ADMINISTRARE
Postat pe 28 Octombrie 2008 10:32
ajutor? tu trebuie sa te ajuti singura. nu vine nimeni sa-ti rezolve situatia pe care o accepti. tatal tau nu se baga pentru ca, probabil, te vede lipsita de vointa si indecisa. spui ca nu ai puterea sa iei o decizie. vrei sa venim noi si sa facem ordine in viata ta? ce sfaturi sa ti se dea? bataia nu e scuzabila. nu esti sac de box . e nervos in casa ta? isi permite sa dea in tine cand, poti sa-i arati usa ?
si_totusi
Postat pe 28 Octombrie 2008 12:52
I-am aratat usa.Problema e ca in nervii lui, nu o vede.
ADMINISTRARE
Postat pe 28 Octombrie 2008 13:45
Nu pot sa-ti dau sfaturi,dar iti pot zice ce as face eu daca as fi in locul tau.L-as gooooni,mai ales ca stati in casa ta.Viata e frumosa,pentru ce sa intretinem niste oameni care nu stiu ce vor de la viata.Pentru ce sa-i iubim,oare nu sunt oameni care sa merite iubirea noastra...si noi pe a lor?
emagl
Postat pe 28 Octombrie 2008 14:49
De la: ADMINISTRARE, la data 2008-10-28 13:45:43I-am aratat usa.Problema e ca in nervii lui, nu o vede.

usa nu-i televizor. sau poate e

si_totusi
Postat pe 28 Octombrie 2008 14:59
administrare draga, tu vorbesti serios???

pai daca tu ai o casa, un copil, 2 slujbe si il intreti si pe el, atunci cred ca poti sa te intreti si singura, nu crezi?
deci, care e problema ta?
din moment ce nici sex nu mai vrei sa faci cu el, de ce nu-l lasi?
crezi ca n-o sa mai gasesti altul? (posibil, mai rau ca el nici nu cred ca ai cum)
acuma, e problema ta, alegerea ta, dar eu nu te inteleg...asa ceva nu se iarta!
zambila
Postat pe 29 Octombrie 2008 10:27
Azi am primit flori!
Nu este ziua mea,si nici alta zi speciala.Ne-am certat pentru prima data aseara si el mi-a zis mai multe cuvinte urate care m-au durut foarte tare.Dar stiu ca-i pare rau si ca se caieste si pentru asta mi-a trimis flori.

Azi am primit flori!
Nu este ziua noastra sau alta zi speciala;azi noapte m-a izbit de perete si a inceput sa ma stranga de gat.Parea un cosmar, dar din acelea in care esti treaz si atii ca nu pote fi realitate.Azi dimineata m-am trezit cu vanatai si cu dureri pe tot corpul, dar stiu ca-i pare rau ,si pentu asta am primit flori.

Azi am primit flori!
Nu este Sf. Valentin sau alta zi speciala;azi noapte iarasi m-a lovit si m-a amenintat ca ma omoara;nici machiajul si nici manecile lungi nu au putut ascunde taieturile si loviturile care mi l-ea facut de data asta.Azi nu am mers la serviciu pentru ca nu vroiam sa-si dea seama colegii.Dar stiu ca-i pare rau;-pentru ca mi-a trimis flori.

Azi am primit flori!
Nueste ziua mamei sau alta zi speciala:azi noapte m-a batut din nou,de data asta mult mai rau.Daca reusesc sa ma despart de el,CE VOI FACE?Cum as putea sa ma descurc singura cu copii?Ce va fi cu noi daca nu ne vor ajunge banii?Imi e atit de frica de el ,dar in acelasi timp depind de el atat de mult incat mi-e frica sa ma despart.Dar azi stiu ca se caieste pentru ca mi-a trimis flori.

Azi am primit flori!
ESTE O ZI SPECIALA! Este ziua inmormantarii mele. Azi noapte, in sfarsit , a reusit sa ma omoare.M-a batut pana am murit.
daca as fi avut curajul si puterea sa-l parasesc..... daca as fi acceptat ajutor profesional.....AZI NU AS MAI FI PRIMIT FLORI!

sursa:(vitamine zilnice pentru suflet Humberto A.Aguledo C.
lorenna22
Postat pe 29 Octombrie 2008 11:18
am o veste S_A INVENTAT DIVORTU``PROTECTIA SOCIALA ;SI ALE CENTRE DECI ................eu nu inteleg femeile in situatile de genul ce mai asteapta
yavrum
Postat pe 29 Octombrie 2008 12:26
Lorenna22 ai mare dreptate.
Am cerut sprijin pentru ca vad acelasi final.
Dar mi se spune ca e familia mea, eu l-am ales si sa ma duc cu el mai departe.Avem 11 ani de casatorie.
Motivul pentru care mai stau cu el este ca copilul noastru de 7 ani, imi spune ca tati trebuie sa ramana.
V-am cerut un sfat.Ce sa-i spun in momentul in care el imi spune ca nu mai are " femeie" in pat.Ce sa-i spun pentru a nu declansa potopul.Atat.
Multumesc.
ADMINISTRARE
Postat pe 29 Octombrie 2008 13:41
nici nu stiu daca ar trebui sa iti spun sau nu poate te ranesc si nu as vrea.........esti de groaza!revino cu picioarele pe pamant!trezeste-te.tu chiar astepti ca cineva sa iti raspunda?ai pus interbarea gresit.vrei sa stii ce sa ii spui ca sa ii refuzi avansurile.......poate de data asta o sa gasesti ceva dar data viitoare?si cam cat crezi ca poti sa o tii asa?pana o s aumble cu alta,o sa te acuze ca din vina ta......cred ca merg cam departe dar asta e viitorul din punctul meu de vedere!
layla21
Postat pe 29 Octombrie 2008 17:47
"V-am cerut un sfat.Ce sa-i spun in momentul in care el imi spune ca nu mai are " femeie" in pat.Ce sa-i spun pentru a nu declansa potopul.Atat.
Multumesc"

ce sa-i spui? da-l afara pe usa!

pt Dumnezeu! stai in casa lu' tac'tu!...

vrajeala asta cu "nu vor copii" nu tine!

de fapt.. il iubesti pe nenorocitul ala, asa cum este el,e omul tau!


la draq !gaseste-ti un gagic,sa vezi ce aripi prinzi...ce putere ,ce curaj! nu numai ca o sa-l dai afara,dar o sa-i dai si un sut in cour!

ehehe,he he....


iasomia
Postat pe 29 Octombrie 2008 19:59
Draga mea,eu zic ca nu merita sa faci un copil sa sufere,dar nici nu merita sa suferi pt un cupil mai ales daca sotul tau te si bate.
Copilul simte tensiunea din failie si daca mai si asista la actele de violenta fizica sau verbala pot avea efecte negative asupra lui.Te-ai gandit la asta? Eu zic sa discuti cu sotul tau ,cat mai calm posibil ,incearca sa afli punctul lui de vedere si de ce ati ajuns in situatia asta.Ai grija la tonul pe care il folosesti,si la cuvintele pe care i le adresezi .Daca niici asa nu se schimba nimic atunci singura solutie este divortul.
lorenna22
Postat pe 30 Octombrie 2008 08:00
problema sunt eu pentru ca nu tac.
Am tacut de la inceput si acum cand ridic capul, urla TAAACI
Copilul vede, aude...si ne vrea pe amandoi.
Degeaba stau in casa tatalui meu pentru ca pe el e pare ca nu l-au deranjat pumnii in cap luati de mine.
Sa ma trezesc? sunt treaza de multa vreme.
Va multumesc pentru raspunsuri
ADMINISTRARE
Postat pe 30 Octombrie 2008 11:46
esti sigura ca te-ai trezit de mult?copilul e copil.......nu isi da seama ce se intampla!i-a zis cineva ca ce se intampla in familia lui nu ar trebui sa se intample?ca nu e bine?ca nu asta inseamna o familie unita?e normal ca isi doreste ambii parinti!insa atuci cand va creste poate va face acelasi lucru ca tatal lui.mai citeste statisticile.e o drama ce traieste copilul tau si tu il pui sa o suporte in fiecare zi!hotaraste-te odata si pune punct!
layla21
Postat pe 30 Octombrie 2008 14:04
tot tu cauti scuza pt lui,dar la nervii copiilor te gandesti? faptul ca acei copii asista la crizele lui de nervii,? sti ca unii oameni merita ceea ce traiesc,tu ce asculti ? ratiunea sau hormonii? eu nu as mai putea face dragoste cu un barbat care ma pocneste gospodareste in cap.
tesy_ali
Postat pe 30 Octombrie 2008 18:11
Sunt constienta ca am un copil de crescut si ca trebuie sa am grija de el.Nu hormonii ma conduc in viata pentru ca daca ar fi fost asa, eram in patul lui dupa o saptamana.E usor sa comentezi in astfel de situatii.Pana nu esti in aceea situatie, sa vezi ce se intampla, cand te intreaba ceva si cand sa raspunzi urla TAAACI.Nu e usor.I-am spus ca daca nu-i place poate sa plece.A plecat? Nu.
ADMINISTRARE
Postat pe 31 Octombrie 2008 09:44
Buna !

Iti dau un sfat ! Sa-l dai afara atat din casa cat si din viata ta pentru ca oricum suferiti amandoi ! Atat tu cat si copilul !
Eu provin dintr-o familie divortata si iti marturisesc ca ne era mai bine fara tata, chiar daca si eu ca copil de 10 ani vroiam pe ambii parinti !
Si eu am divortat dupa cinci ani(nu aveam copil), dar atata timp cat traiesti impreuna cu el sub acelasi acoperis si nu iei o decizie cat mai rapida, o sa suferiti toti !

E greu si fara un tata, dar mai bine ca asa cum sunteti acum !
Succes in continuare si multa putere !

BLONDY75
Postat pe 31 Octombrie 2008 12:27
De la: ADMINISTRARE, la data 2008-10-31 09:44:38Sunt constienta ca am un copil de crescut si ca trebuie sa am grija de el.
si acum cine il creste?cumva el?ca am inteles ca tu il intretii!sincer nu merita sa suferi si sa te sacrifici pt nimeni cu atat mai putin pt un barbat care nici nu munceste.sincer eu nu as fi acceptat asta.atat timp cat tu poti sa ai 2 job-uri sunt convinsa ca si el poate sa munceasca,dar s-a obisnuit sa fie intretinut.nu te supara dar aici tu esti singura vinovata.nu trebuia sa accepti asta poate doar o perioada pana isi gasea ceva.sfatul meu vb cu tatal sa te ajute sa-l dai afara daca singura nu poti.copilul va creste si fara tata si poate mai bine.crezi ca certurile voastre ii fac bine?crezi ca atunci cand te bate copilul nu intelege ce se intampla?intelege si sufera poate mai mult ca tine.scuze daca am fost prea dura dar crede-ma ca pt astfel de specimene(sotul tau) nu merita sa ai nici un pic de mila.
bafta
alissa
Postat pe 31 Octombrie 2008 19:58
IERI IMI SPUNEA COPILUL CA A FOST URATA PRIMA ZI DE SCOALA.DE CE?
"PAI NU MAI STII MAMI, CHESTIA CU TATI?"
Cand vom povesti de prima lui zi de scoala, el isi va aduce aminte de bataia luata de mine, pe care a auzito nu a si vazut.
De vorbit, am vorbit cu tatal meu, dar mi-a intors spatele si s-a inchis la el in camera.Am vorbit si cu fratele meu, dar cum sa se bage el in familia mea?
Nu puteti crede, dar chestiile astea chiar se intampla, incep sa faca parte din ,cel putin din a mea.

Ieri a fost pusa intrebatea de catre sotul meu: "da tu nu mai ai de gan sa mai vii si pe aici?" ( in patul lui)
Raspunsul meu a fost: CEEEEEEEEE?
ADMINISTRARE
Postat pe 3 Noiembrie 2008 09:12
De vorbit, am vorbit cu tatal meu, dar mi-a intors spatele si s-a inchis la el in camera.Am vorbit si cu fratele meu, dar cum sa se bage el in familia mea


imi pare rau ca aud asta dar tata i-ar rupe gatul sotului doar daca mi-ar da o palma.mai incearca sa vb cu el,spune-i ca asta nu e viata ca nu mai suporti si ca vrei sa ramai singura cu copilul.succes
astept vesti
alissa
Postat pe 3 Noiembrie 2008 19:13
Alissa esti o draguta dar tatal meu nu e genul care sa-i rupa gatul ginerelui.
Acum sotul meu vorbeste mai frumos cu mine ( atunci cand vorbim pentru ca ne ignoram reciproc).De ce vorbeste frumos? Pentru ca spera sa ajung din nou in patul lui.Dar cum as putea cand din partea lui nu exista nici un semn de afectiune, o imbratisare, un sarut fugar?Doar sex si noapte buna?
Nu mi-a mai spus ca ma iubeste de vreo 4 ani.Eu am mai continuat o perioada sa-i spun ca-l iubesc dar dupa aceea am renuntat.Mi-a spus ca dimineata cand plec la servici sa nu-l mai pup ( il trezeam probabil).Relatiile s-au racit ingrozitor.Nu pot doar sex si nimic altceva.Ba da, sex si pumni in cap.Era ca un taur furios cand a vazut ca ripostez si nu stau ca proasta sa ma bata.
Am gresit? gresesc? ce intrebari retorice.
ADMINISTRARE
Postat pe 5 Noiembrie 2008 13:59
draga administrare ,eu am 33 ani siam dat divort dupa 12 ani, cu un copil mic linga mine , e drept ca fara sa iau pumni ci numai discutii interminabile. nu inteleg ce e asa de greu? nu aveam nici unde sa plec, nu am nici acum o casa a mea , nimeni din familia mea nu a fost de acord cu divortul meu si totusi mi-am luat bagajele si AM PLECAT EU. a fost greu, mi-am dat singura pumni in cap o luna dar acum sint fericita alaturi de fetita mea . Nu ai putere sa faci asta? din pacate trebuie daca vrei sa mai ai oase intregi si minte limpede . E foarte adevarat ca trebuie sa fii un pic egoista pt gestul asta dar cred ca atunci cind te va vedea zimbind copilul tau iti va multumi. Atunci cind nu vei tresari ca se deschide usa la intrare si vei fi fericita din nou iti va multumi. Copilul prefera sa vada o mama vesela si calma tot timpul chiar daca nu stie cum sa iti spuna lucrul asta. Si pe mine m-a intrebat fetita mea de ce nu am mai stat cu tatal ei ... am intrebat-o daca ea ar fi mai multumita sa ma vada pe mine plingind si mi-a raspuns ca totusi e mai bine asa.
Ai o singura inima si un "suflet" care asteapta sa ai grija de el!
Nu ai sa gasesti raspunsul decit in tine . NUMAI DE TINE DEPINDE SI NUMAI TU ITI POTI DEMONSTRA CIT DE PUTERNICA ESTI!
Ce zici ? poti ? sau inca mai ai nevoie de ajutorul nostru? sa stii ca nici prietenii nu ar trebui sa se bage sa iti dea alte sfaturi cu atit mai putin strainii. Uita-te in jur , in sufletul tau si in ochii copilului si vei gasi raspunsul. Numai de tine depinde. Bafta sa faci alegerea cea mai buna pentru tine .
oanta
Postat pe 5 Noiembrie 2008 15:55
cand dau pe forum si citesc acest titlu, ma apuca nervii. mi se pare o acceptare lipsita de orice vointa si mandrie a unui fapt ce declaseaza o persoana.

acel cuvant " iar" declanseaza reactia asta.

iar si iar, cum scria cineva aici , pana te baga in mormant

si_totusi
Postat pe 5 Noiembrie 2008 17:36
De la: ADMINISTRARE, la data 2008-10-30 11:46:28problema sunt eu pentru ca nu tac.
Am tacut de la inceput si acum cand ridic capul, urla TAAACI
Copilul vede, aude...si ne vrea pe amandoi.
Degeaba stau in casa tatalui meu pentru ca pe el e pare ca nu l-au deranjat pumnii in cap luati de mine.
Sa ma trezesc? sunt treaza de multa vreme.
Va multumesc pentru raspunsuri


Nu-ti dai seama ca ii faci rau in primul
rand copilului.Creste intr-un mediu total nesanatos.Stai, ca asa spune copilul...hai sa fim cerebrali si sa avem putere de decizie asupra binelui copiilor nostrii.Mai tarziu ne miram de ce copii au tendinte spre vulgaritate...spre violenta...Paiii...de fapt ceea ce vad,....si aud...ii afecteaza enorm de mult.Si in alta ordine de idei...ce educatie primeste copilul acela?ce principii de viata
va avea? Hai sa privim mai departe de simpla aparenta ...si sa invatam care sunt prioritatile din viata noastra!
walkiria
Postat pe 5 Noiembrie 2008 20:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Logodna cu tam-tam sau logodna discreta? 10 De la: tutankhamon 22 Mai 2009 00:23
...voi ce ne-ati crescut... 10 De la: tzontzonica 1 Noiembrie 2015 08:21
Durerea unei mame 23 De la: garbo_411184 18 Ianuarie 2016 15:18
cum gasesc o garsoniera:D 19 De la: Annna_Maria7 28 Septembrie 2010 13:38
Femeia care face sex fara sa iubeasca 69 De la: pantera_neagra 10 Septembrie 2009 05:19
Setari Cookie-uri