Cum sa inseli fara sa afle?

Spunei ca mergi la o prietena si asigurate ca prietena stie.
Asteaptal cu mancarea lui preferata.Niciodata sa nu se vada ca ai facu ceva rau daca te vede bucuroasa si ca vrei sai fi pe plac nu va aveea niciodata dubii.

Postat pe 31 Octombrie 2008 13:35
daca nu esti asa de obicei ,crezi ca nu simte ca sa intamplat ceva ?eu nu prea cred
yavrum
Postat pe 31 Octombrie 2008 17:58
De la: myselfdiana, la data 2008-10-31 13:35:29Spunei ca mergi la o prietena si asigurate ca prietena stie.
Asteaptal cu mancarea lui preferata.Niciodata sa nu se vada ca ai facu ceva rau daca te vede bucuroasa si ca vrei sai fi pe plac nu va aveea niciodata dubii.


Mai Diana, nu vrei tu sa ne faci mai bine niste cursuri despre
"Cum sa-l inseli fara sa afle...", "Cum sa-ti cauti barbat in putere, dispus sa-ti satisfaca toate fanteziile..." etc...


needforspeed
Postat pe 31 Octombrie 2008 18:12
Mai bine ar lua niste cursuri de gramatica.
Micass
Postat pe 31 Octombrie 2008 19:29
De la: Micass, la data 2008-10-31 19:29:21Mai bine ar lua niste cursuri de gramatica.


Miccas, am scris despre asta intr-un un alt topic deschis de ea...si muuuultt mai interesant....

P.S.: Asa-s afaceristele din ziua de azi...
needforspeed
Postat pe 31 Octombrie 2008 21:09
repede sa dati cu pietre. era interesanta tema...
ella_e
Postat pe 18 Noiembrie 2008 19:59
da era interesanta mai ales ptr barbati sa inteleaga nai bine situata nu ?!
yavrum
Postat pe 19 Noiembrie 2008 00:10
nu stiu cum sa inseli fara sa afle..mi-am inselat si eu o data sotul si la cateva ore dupa eveniment a aflat
mi-a cazut ambalajul de la pastilutele de dupa ... exact la el in brate

Postat pe 19 Noiembrie 2008 00:48
de aceea exista cosuri de gunoi
yavrum
Postat pe 19 Noiembrie 2008 01:13
se pare ca eu le-am descoperit mult prea tarziu

Postat pe 19 Noiembrie 2008 04:28
pai sa le dam de gandit barbatilor...cum ii inselam :
-cand suna ca intarzie la servici e clar ca avem o ora libera
- pleaca la o intalnire "inteligenta" cu vreun coleg ...clar 2 ore
- la o bere cu un prieen...clar 3 ore daca ne smiorcaim putin ca tocmai vroiam sa batem covoarele sau sa mutam mobila sigur intalnirea se prelungeste pana dupa 12 noaptea...
mai spun?
ella_e
Postat pe 19 Noiembrie 2008 21:11

Am inselat si eu o data , a tinut ceva timp , dar pana la urma m-a prins el , da oricum era deja mura in gura


Am inceput sa ma preocup in ce culoare ma imbrac azi , ce culoare imi pun de ruj , de ce firu ala de par nu sta exact la fix si ce-i mai nasol am inceput sa port iar tocuri si sa ma imbrac mai sexy


Deci , mura in gura


Eram tot timpu happy , nu ma mai deranja nimic la el , dar de fapt nu ma mai interesa el


Cum m-a prins : Pai incepeam sa-i zic :
"Tu stii cati barbati umbla dupa mine?!"
"Daca te ma comporti asa o sa ajung sa te insel "
"Nu toti barbatii is la fel , unii chiar stiu sa se poarte cu o femeie"


Si gargara de asta !

M-a prins pt ca mi-a pus un program pe calc si a citit toate conversatiile

Dar chiar in ziua in care a aflat eu aveam toate bohartzele in masina si fluturam steagu pacii

El mi-a aratat geamu de pe care o sa se arunce si eu i l-am deschis in semn de prietenie .
art77
Postat pe 21 Noiembrie 2008 04:19
pai aici nu analizam motivele . normal ca intotdeauna exista o explicatie. dar asta e o alta tema de discutii. si ideea era sa nu afle parca. si se poate daca poti sa-ti controlezi zambetul satisfacut cand ajungi acasa dupa ce ai stat doua ore la coada la oua, daca nu faci dus inainte sa te duci la vecina s-o vopsesti si alte multe amanunte care...
ella_e
Postat pe 22 Noiembrie 2008 15:10
uff simplu spui ca ai primit bonuri gratuite si de aia ai intarziat (ca duar nu se uita si in portofel)2 faza cu vecina inainte sa pleci arunci din greseala ceva pe tine te murdaresti un pic si cu un zambet :iubi fac un dus scurt sa nu se apuce astea de barfa apoi !!

intrebARII
yavrum
Postat pe 22 Noiembrie 2008 23:14
si totusi.....de ce tebuie sa inseli? sau sa inselam? ziceti-mi ca sunt naiva, ca traiesc pe alta lume da chiar nu vad sensul...
nu va convine relatia actuala, e simplu: ori puneti punct ori faceti pe dracu in patru si incercati sa o reparati...dar inselatul nu e o solutie pentru absolut nimic, nu rezolva lucuile, din contra. eu am facut-o, si m-am simtit ca ultimul om dupa asta, chia daca prietenul de atunci nu a aflat nici pana in ziua de azi (cum de nu a aflat, nu va zic ca nu are rost). si credeti-ma, la cum m-am simtit atunci, am zis ca veci n-o sa mai fac asa ceva. sper sa reusesc sa-mi mentin pincipiile
ancutza_me
Postat pe 23 Noiembrie 2008 05:41
Sa presupunem ca nevasta mea ma inseala, eu cum pot sa-mi dau seama de acest lucru. Dati-mi niste ponturi!Multumesc!

Postat pe 23 Noiembrie 2008 07:46
Parerea mea ca ati luat-o pe un drum gresit.As putea numi acest topic, topicul Diavolului, pentru ca va invata cum sa fiti ticalosi, niste oameni josnici fara scrupule.Tot ce este indreptat impotriva creatiei lui Dumnezeu,-omul,este un mare pacat.Chiar daca pacatul acesta zambeste cu ochii nevinoavati ai unei copile inconstiente, sau are parul sur al adultului care se considera inteligent.

Postat pe 23 Noiembrie 2008 10:21
Ma gandeam ...e obligatoriu sa inseli?De ce oare in mintea omului se cuibareste astfel de ganduri si de ce trebuie sa calci in picioare pe cel care ai pretentia ca-l iubesti si vrei sa imparti totul?N-ar fi mai bine sa gandesti cum sa faci sa te indragostesti de persoana de langa tine?Nu crezi ca ar fi minunat sa-ti concentrezi energia pt a face relatia sa mearga mai bine decat sa o distrugi?Mai gandeste-te la intrebarea ta si cand vei gasi solutia ce-ar fi sa o foloseasca persoana de langa tine ? Crezi ca ti-ar placea?
yzabela_03
Postat pe 23 Noiembrie 2008 15:40
Nu este vorba de ceva rau in acest topic, eu il consider, ca si altele, ceva instructiv!
Am liniste imi iubesc sotia si copilul foarte mult si niciodata nu le-as face rau. Nu trebuie sa cadem prada unor vorbe, dar consider ca discutiile dintre noi sunt si ele binevenite Prin discutii, informatii (ponturi)trebuie sa alegem ceva bun, sa facem numai bine, si nu sa le folosim la ceva rau sa sufere oamenii!

Postat pe 23 Noiembrie 2008 16:19
valiluci...cam asta era ideea topicului.
vanghelis tu te crezi cumva un fel de "Tata lor" sau lupul moralist? nu avem voie sa glumim, sa ne dam cu parerea? gresit sau nu e parerea noastra, nu judecam pe nimeni, nu avem acest drept, in spatele anonimatului de pe forum cred ca putem spune ce gandim fara sa ne dam mari moralisti. tu nu ai gresit cu nimic niciodata? avem voie sa zambim numai la glumele tale(bune, ce-i drept atunci cand sunt)? e ceva prin regulamentul forumului care mie mi-a scapat? si apoi daca nu esti de acord cu problema dezbatuta pe topicul asta ce cauti aici? sa arunci cu pietre? tu crezi ca noi aici am inventat adulterul? ai fi surprins oare sa afli ca exista de cand s-a inventat casatoria... deschide tu un topic cu tema "citate din bliblie si din vanghelis impotriva adulterului"
nu dezbatem motive, ci metode atat
ella_e
Postat pe 23 Noiembrie 2008 20:53
Corect ella!

Postat pe 24 Noiembrie 2008 18:13
ella, mai gandeste-te la aceasta propozitie

" in spatele anonimatului de pe forum cred ca putem spune ce gandim fara sa ne dam mari moralisti."


e lasitate ca sa spui un adevar numai in spatele anonimatului . nu? sau altfel spus, un om cu doua fete face asa ceva.

adica, in viata reala, spunem ca nu e bine sa inseli. asta , ca sa dea bine la imagine. insa, sub ascunzisul anonimatului, sustinem opusul. asa se traduce ce ai spus sau am inteles eu gresit?

si ca veni vorba de libertatea de expresie, ce ai postat tu e un fel de punere la punct. vanghelis si-a dat cu parerea , ca toti noi ceilalti. faptul ca isi sustine punctul de vedere, nu inseamna ca ne baga pe gat ideile lui. nu a facut pe moralistul ci, aceasta e modul lui de a gandi. oricum, omul a plecat de pe site, sa ne lase a zambi in liniste. vazuse ca te-a intristat



iar in privinta umorului lui vanghelis, fiecare cu posibilitatea lui intelectuala de a-l intelege. daca tu nu-l "gusti", nu inseamna ca altii au aceeasi reactie.



stii, ella? tare nu mai intelegem de ce unii oameni pot gandi si face ceva ce tine de o normalitate a vietii. si asta , pentru ca ne-am obisnuit a trai ca frunza-n vant. nu traim clipe incitante cand inselam ci, pacalim viata. adica pe noi.

insa, putem ranji la glumite cu adulterini cand nu e vorba despre propria persoana . in acest caz, devenim glumeti nevoie mare . mai ales, daca ne dam cu parerea la adapostului anonimatului , putem rade chiar in hohote. nu?
si_totusi
Postat pe 26 Noiembrie 2008 15:17
si totusi....hmmm ..pe rand...
domnului vanghelis sincere scuze daca l-am suparat, am intentionat numai sa-l enervez, atat. sunt membra a acestui site de mai bine de un an in care am intrat din cand in cand, de comentarii...nici atat. ce mi-a atras atentia au fost tocmai glumele lui vanghelis si recunosc ca le cam cautam. daca vanghelis e mult prea serios , suzuki e un dulce.
in privinta acestui topic recunosc ca l-am tratat ca pe o gluma si mi-am postat comentariile amuzata mai mult de tema si nu sub protectia anonimatului pt ca id-ul meu e foarte aproape de numele real iar fotografia de la avatar este a mea pe care prietenii mei o cunosc. asa ca...
tema asta nu putea fi ratata decat cu ironie, amara sau nu tocmai de aceea am tot evitat motivele adulterului, am tratat metode: cine sta in ziua de azi la coada la oua 2 ore? cine pleaca sa-si insele sotul spunand ca e la vecina lucru lesne de verificat , sau ca metode "greseli" des intalnite la barbati dupa mai multi ani de casnicie. era o tema de gandit pt ei.
da, mi s-a parut o tema amuzanta si am traat-o ca atare. poate am gresit. nu m-am bagat sa glumesc pe seama unei femei cu 2 copii inselate , unilita si batuta, cum au facut altii, acolo mi s-a parut inuman sa glumesc.
se pare ca n-am decat doua viteze....sau aeriana sau vipera. gata! nu ma mai bag...
ella_e
Postat pe 27 Noiembrie 2008 18:31
parerea mea sincera si serioasa despre tema acestui topic este ca lucrurile astea nu se afla, se simt.
ella_e
Postat pe 27 Noiembrie 2008 18:33
eu cred k nu e bn sa inseli,dak vrei sa fii cu altcineva desparte-te
silviadana
Postat pe 27 Noiembrie 2008 23:59
De la: myselfdiana, la data 2008-10-31 13:35:29Spunei ca mergi la o prietena si asigurate ca prietena stie.
Asteaptal cu mancarea lui preferata.Niciodata sa nu se vada ca ai facu ceva rau daca te vede bucuroasa si ca vrei sai fi pe plac nu va aveea niciodata dubii.



Interesant o sa urmaresc acest subiect... ca sa stiu cand ma va insela daca se va intampla asta vreodata :)
sadonlife
Postat pe 28 Noiembrie 2008 01:25
eu l-am inselat dar nu sunt mandra de asta. de o vreme relatia noastra mi se pare monotona si mi-e extrem de greu sa recunosc ca nu sunt fericita... si cum nu pot sa imi deschid sufletul catre el fara a-l jigni...m-am trezit in situatia de a deveni mai intima cu un prieten. pe scurt, am luat avionul si am facut un weekend in alta tara. a fost de vis, niciodata nu am crezut ca pot fi atat de fericita dar in fiecare clipa m-am simtit o ticaloasa. iar la intoarcere, am simtit ca nu mai am ce cauta in casa asta. imi va fi tare greu sa ma hotarasc sa il parasesc. cand il vad ce disperat devine la gandul ca am putea sa ne despartim nici nu stiu ce sa fac.. dati-mi si voi un sfat.
sorinara
Postat pe 2 Decembrie 2008 17:33
Sorinara, e dramatic, nu am cuvinte!!!!!

Postat pe 3 Decembrie 2008 18:21
urat...daca ai o problema sau e monotonie in relatie , tre as vezi ce poti face...nu sa cauti alinare in bratele altuia....daca nu mai merge ...papa ....asta in cazul in care te respecti... n ai nicio scuza ,ai facut o cu buna stiinta ......si m aveti pretentia de barbati fideli...
domo
Postat pe 3 Decembrie 2008 19:36
Daca te-ai decis sa-ti inseli partenerul si totusi nu vrei sa-l pierzi, trebuie sa dai dovada de mult tact si diplomatie. Sa nu uitam ca noi, femeile, din punct de vedere genetic avem un spirit mult mai bun de observatie decat ei si totusi desi ne inseala macar o data in viata, nu ne dam seama. Asa ca invatam de la ei, de la fratii, tatii si sotii nostrii.
In primul rand nu lasa niciodata mesaje incriminatoare, numere de telefon cu nume de barbati necunoscuti lui. varianta cu internetul e iar foarte usor detectabila, mai ales daca incepe sa te banuiasca. E important sa ai cat de cat incredere in persoana cu care decizi sa inseli si cel mai bine e ca el sa stie situatia ta si sa fie cat de discret posibil si ce e cel mai important in toata hahalera asta cu inselatul e sa nu te indragostesti de amant, atunci, parerea mea, esti un caz pierdut.
Poate multi dintre voi veti gandi ca judecata mea e deplasata si frivola, asta pentru ca noi, majoritatea femeilor preferam sa parasim, decat sa inselam.
amandina
Postat pe 4 Decembrie 2008 10:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
seful iti propune sex pentru pastrarea locului de munca, ce faci? 81 De la: micki23 19 Mai 2009 19:06
de ce nu pot sa-l uit???? :( 43 De la: persidadamian 22 Martie 2009 19:45
Durerea unei fiice 67 De la: Saraha 6 Ianuarie 2016 21:55
singuratate 60 De la: tutankhamon 13 Iulie 2009 02:18
cu o femeie in pat ? 155 De la: Ioana007 26 Aprilie 2009 08:39
Setari Cookie-uri