colegul de birou

ma simt c ala 18 ani in preajma lui. singura mea problema este ca el e casatorit. simt ca si el ma simpatizeaza, dar imi este teama. mi-a povestit ca relatia nu ii merge bine si ca are de gand sa divorrtzeze, dar nu as vrea sa fiu eu motivul divortului. si plus ca nu stiu daca o spunea pur si simplu sau nu. pe de alta parte, imi este teama ca el poate fi dragostea vietii mele si as putea sa raman mereu cu regretul a ceea ce ar fi putut sa fie.

Postat pe 26 Iunie 2008 15:32
Grija mare, mare grija sa nu treci pe langa dezamagirea vietii tale! Sa nu constati ca de fapt isi iubeste sotia, nu o va parasi decat daca ea va dori asta, si de fapt domnul se afla in fata asa-numitei "criza varstei a doua".

Postat pe 30 Iunie 2008 13:46
Buna iubita, si eu sunt in aceiasi situatie. E foarte greu de spus, insa daca el doar se joaca de-a divortul, poate pica mai stii??/ vreo colega de birou? eu am purtat o discutie f serioasa cu el, i-am spus ca daca vrea sa divorteze, sa divorteze si il astept (ma rog nu la nesfarsit), dar ca pana atunci, bye bye baby. acum sa-ti zic ca astept? si mi se rupe sufletul in 2??? dar decat sa am pe constiinta 2 copii mai bine asa. sa se hotarasca el.

daca vrei sa mai vbim....pe privat sau pe mess...

pupici
Aeov
Postat pe 1 Iulie 2008 18:04
Iubitul prietenei mele avea un prieten...coleg de serviciu...casatorit, cu un copil de 2 ani. A incercat sa aiba o relatie cu mine, spunandu-mi mereu cat de nefericit e cu sotia, ca nu mai au nici un fel de relatie, ca vor sa se desparta...i-a pus chiar pe prietenii nostri comuni sa ma convinga. Ei bine...stii ce mi-a spus in final "prietena" mea, ca raspuns la refuzurile mele pentru ca era insurat? Ca amantele sunt cele mai fericite. Au parte de atentia barbatului.... nu sunt neglijate precum sotiile... si ca tot "panaramele" care umba cu barbati insurati o duc bine. Ei bine, din start am refuzat ideea, lui i-am spus clar sa se duca acasa la sotie si la copil si sa ma lase pe mine in pace, ca mi se pare o lipsa de respect fata de sotia lui care ii spala, ii face curatenuie , ii ingrijeste copilul si il astepata acasa. I-am spus raspicat, desi nu a inteles la inceput sau s-a prefacut ca nu intelege, vorbindu-mi iar si iar ca relatia lor nu merge ...cand a vazut ca nu are nici o sansa, a renuntat dar nici nu m-a mai salutat pe strada. Asta era el cu adevarat. Se dadea gentleman dar era o jigodie, scuzati-mi expresia. Barbatii insurati cauta femei slabe care sa le cada in barte , sa iti diversifice ei viata sexuala si cand se plictisesc, le dau cu flit. Voi, amantele, ce puteti face? Ce pretentii puteti avea? Daca acceptati acest statut , va injositi voi insiva si daca nu va respectati, vreti sa va respecte ei? Barbatii sunt prea comozi ca sa divorteze.... le convine sa aiba acasa o sotie care sa ii astepte cu o mancare calda, sa le spele ciorapii si sa le poarte de grija si , in acelasi timp, sa se culce si cu alta, din cand in cand, cand au ei chef. Deschideti ochii...pentru ca din cauza celor care accepta sa fie amante, sunt numite femeile asa cum sunt numite.... pentru ca barbatii insala cu femei... cu femei care vor fi intr-o zi si ele sotii si se va intoarce roata!

Postat pe 4 Iulie 2008 14:31
De la: , la data 2008-07-04 14:31:55Iubitul prietenei mele avea un prieten...coleg de serviciu...casatorit, cu un copil de 2 ani. A incercat sa aiba o relatie cu mine, spunandu-mi mereu cat de nefericit e cu sotia, ca nu mai au nici un fel de relatie, ca vor sa se desparta...i-a pus chiar pe prietenii nostri comuni sa ma convinga. Ei bine...stii ce mi-a spus in final "prietena" mea, ca raspuns la refuzurile mele pentru ca era insurat? Ca amantele sunt cele mai fericite. Au parte de atentia barbatului.... nu sunt neglijate precum sotiile... si ca tot "panaramele" care umba cu barbati insurati o duc bine. Ei bine, din start am refuzat ideea, lui i-am spus clar sa se duca acasa la sotie si la copil si sa ma lase pe mine in pace, ca mi se pare o lipsa de respect fata de sotia lui care ii spala, ii face curatenuie , ii ingrijeste copilul si il astepata acasa. I-am spus raspicat, desi nu a inteles la inceput sau s-a prefacut ca nu intelege, vorbindu-mi iar si iar ca relatia lor nu merge ...cand a vazut ca nu are nici o sansa, a renuntat dar nici nu m-a mai salutat pe strada. Asta era el cu adevarat. Se dadea gentleman dar era o jigodie, scuzati-mi expresia. Barbatii insurati cauta femei slabe care sa le cada in barte , sa iti diversifice ei viata sexuala si cand se plictisesc, le dau cu flit. Voi, amantele, ce puteti face? Ce pretentii puteti avea? Daca acceptati acest statut , va injositi voi insiva si daca nu va respectati, vreti sa va respecte ei? Barbatii sunt prea comozi ca sa divorteze.... le convine sa aiba acasa o sotie care sa ii astepte cu o mancare calda, sa le spele ciorapii si sa le poarte de grija si , in acelasi timp, sa se culce si cu alta, din cand in cand, cand au ei chef. Deschideti ochii...pentru ca din cauza celor care accepta sa fie amante, sunt numite femeile asa cum sunt numite.... pentru ca barbatii insala cu femei... cu femei care vor fi intr-o zi si ele sotii si se va intoarce roata!
neludumbrava2005
Postat pe 8 Iulie 2008 10:37
helo fetelor , vreau si eu un sfat daca ma putetzi ajuta . am si eu o problema cu un coleg de servici . fiindca nu i-am dat atentzia la care poate visa a recurs la amenintzari cu dare afara si la amenintzari cu bataia , plus sabotarea muncii mele , schimbarea parolei de pe calculator sa nu mai am acces si multe altele . astept un raspuns .
va multumesc
angelof_darkness18
Postat pe 10 Iulie 2008 02:39
distractiv...eu zic ca daca tot ai stat pana la 37 de ani sa mai stai,lasa barbatul sa se duca acasa la nevasta si copil linistit,nu iti dai seama ca daca nu mergea divorta de mult timp...nu te gandesti ca puteai fi tu in locul acelei femei..sau vei ajunge sa treci prin ce trece ea...gandestete ca si daca va diviorta el va aveam mereu o legatura puternica su mama copilului...aici sunt multe de discutat...eu zic sa-ti vezi de treaba...e mai omeneste asa...bafta tuturor.
sandy73
Postat pe 10 Iulie 2008 03:55
angeloooo....daca nu are sot date la el...daca are si nu se ocupa de ea...invata-o ce sa faca
sandy73
Postat pe 10 Iulie 2008 03:56
Nu corupeti barbatii casatoriti, ca sa nu aveti pe constiinta familia lui.Si pe urma cine ar vrea sa stea cu un barbat care o s-o insele in mod regulat (sau neregulat, depinde de vremea de afara), cu propria lui nevasta?Suzuki, a gasit si el o fetita nurlie, plina de dorinte nemarturisite si marturisite, care atunci cand il privea cu ochii ei perversi, indigo, ca ai lui Lyz Tailor, i se oprea respiratia in piept si trebuia sa vina ea sa-i faca respiratie buson la buson, pentru ca nu era pe aproape nici o salvare cu dotarile respective.Intr-o dimineata in vreme ce se giugiuleau cei doi ca doi porumbei pe o craca, numai iaca ca se aude soneria de la usa.Era muzica aceea de nunta care te indeamna sa mergi la altar si sa spui prima minciuna serioasa din viata ta.Se duce vrabiuta la usa, o deschide, si da nas in nas cu o doamna serioasa, destul de frumusica,insotita de cativa copilasi dragalasi.
-Draga domnisoara,-ii spuse matroana.Eu sunt sotia lui Suzuki.
-Da?-zise vrabiuta cu un ciripit destul de sters, de parca se trezise in fata cu un uliu.
-Nu te speria, n-am venit sa-ti fac niciun rau.Dar nu am cu cine sa-i las pe cei mici acasa asa ca ti i-am adus sa ai grija de ei pana la ora patru, cand ies de la program.
Si sotia lui Suzuki, ii puse un pruncusor dolofan in brate, care incepu sa o traga pe vrabiute de par si sa-i umple fata de balute.Si in timp ce fata statea cu copilasul acela dolofanel in brate, inauntru, navalira inca patru copilasi adorabili, care faceau atata galagie, cat fac toti senatorii si deputatii intr-o sedinta a parlamentului, ca pana si politia ridica din umeri neputincioasa.
-Multumesc, -zise doamna Suzuki si intorcandu-i spatele, pleca.
-Mi-a foameeee..-racni un copilas.
-Tanti, eu vreau pipi,-zise un copilas tragand-o pe vrabiuta de pene, adica de poalele halatului pe care il pusese in graba cand se dusese sa deschida usa.
Un alt copilas rasturnase un ghiveci intr-un acvariu, si urmatorul se juca de-a locomotiva, luandu-i tigarile lui taica-sau din care scotea un fum la fel de gros ca Titanicul in momentul scufundarii.
Bebelusul isi intindea cu candoare balutele pe fata fetei, umpland-o de ceva lipicios, care era un carcalete intre balute si altceva despre care ne abtinem sa vorbim.
-Si mi-ai spus ca esti necasatorit, nu ai nevasta si nici copii.-tipa vrabiuta, dovedind ca are si plamani atunci cand vrea.
-Este nebuna de sora-mea.
-Acum asa se numeste?-si vrabiuta ii intinse pruncul care cum se vazu in bratele tatalui lui incepu sa uguie si sa gungure ca un porumbel, continuand activitatea cosmetica pe care o incepuse pe fata domnisoarei, strigand cu o voce peltica, aratandu-si cei doi dintisori de iepuras:
-Ta..Ta..Nguuu..ncu...Oaele..bebe...
Morala va las sa o trageti Dvs.Uneori, exista riscul ca atunci cand vreti sa traiti cu persoana iubita, sa va treziti ca aveti o familie mai numeroasa decat va imaginati Dvs.

Postat pe 13 Iulie 2008 12:00
la mine e diferita situatia.Pe scurt sa va spun..ca nu am mostenit niciun apartament, o vila sau un cont in banca.(de la parintii mei..nu iam avut).motiv pt. care dragul de el sa plictisit de mine.Dupa 3 ani in care am muncit si am contribuit egal la chieltuieli, imi vine si imi da tot felul de exemple de colegele lui de la servici...ca au masin, ca merg in concedii, ca au bani, etc.
Defapt avem 2 masini, adevarat ca stam in chirie, ducem o viata normala..dar tot banii vorbesc!
El vrea mai mult si mai mult...
Ma facut sa-mi pierd increderea in mine si sa nu mai suport niciun fel de barbat in jurul meu.
Concluzia: Am crezut ca mi-am gasit barbatul potrivit...Mam inselat amrnic.
Beye
Postat pe 16 Iulie 2008 09:53
O, Beye, Beye...Stii ce ne pierd pe noi oamenii, indiferent daca este vorba despre femei sau barbati?Dorintele.Barbatul tau si-a exprimat o dorinta si se poarta ca un copil mic care vrea ceva si mamica lui nu poate sa-i dea.Incearca sa fii putin diplomata si sa preintampini momentul de criza conjugala care se profileaza la orizont.Ia spune-i tu de pilda, ca si tu ii impartasesti aceleasi ganduri, si pentru ca el este barbat, ce solutii propune pentru ca sa realizati aceste dorinte?Vrea masina noua?Daca iti convine, puteti sa vindeti cele doua masini si sa va luati una moderna, sau sa folositi banii pentru a incepe sa va construiti (sau sa va cumparati )o casa.Fii foarte atenta insa, ca dorintele lui sa nu ascunda de fapt altceva.Eu cred ca puteti sa va propuneti niste obiective, dar si el are responsabilitatea sa se implice mai mult in proiectele pe care le veti face impreuna.Teoretic, aceasta este calea logica.Dar ai grija, in ce priveste acel factor care se numeste neprevazut, si pe care de multe ori il omitem din calcul.Succes.

Postat pe 16 Iulie 2008 19:04
Vai.. barbatii astia!!!! Ce sa -i faci draga mea ? Vrea bani?...dai bani de autobuz! Oare cand ne vom trezi si noi fetele la realitate? Nu inteleg treaba cu..."ma face sa nu mai am incredere in mine"? Vezi dac te bazezi pe barbat? Pune-ti increderea in PRINCIPII sanatoase.Sti astea nu-ti cer bani,nu te dezamagesc...etc.
Mirabila
Postat pe 16 Iulie 2008 19:30
Noi suntem aici, prietenii tai, chiar daca nu ne vezi si auzi prezenta noastra ca un fosnet de umbre, sau poate de aripi, iar glasurile noastre au ceva din imaterialitatea si gingasia ingerilor.Suntem alaturi de tine cand razi, cand esti suparata, sau uneori, cand plangi, si lacrimile tale se aduna ca niste ciorchini de roua pe talerele verzi ale frunzelor.Suntem intotdeauna langa tine, si te iubim, si iti poti da seama de asta, pentru ca noi nu iti cerem nimic in schimb. Dorim doar ca bucuria ta sa fie ca joaca unui copil care alearga plin de fericire pe acest forum.

Postat pe 17 Iulie 2008 10:28
foarte crud ceea ce am citit...si chiar ca asa este !!! Pina nu traiesti ceva asemanator ,nu ai idee ce inseamna,nu te implici...Dar,ce te faci ,daca este reciproc sentimentul ?Si el si ea ,adica tu ,in cauza ,simtiti la fel...Eu stiu un lucru:trebuie sa lupti pt. fericirea voastra!!! Si sa...astupi urechile la cine ,ce zice,pt. ca nu tre sa dai expicatii in fata nimanui de ce anume te simti bine si de ce esti asa de vesela...
rosela
Postat pe 20 Iulie 2008 06:48
Tu esti cea mai in masura sa iti traiesti viatza...Cum ? te lasi calcata in picioare ? Dar cine este el pt. tine ???Dar invers ? Unul care vrea o slujnica ...si ce ,mai are ... pretentii! Ia viata de la capat ,nu taragana ,nu il lasa sa te jigneasca,sa te umileasca...Esti din Timisoara,cauta repede mijloace sa plece de linga tine ...
rosela
Postat pe 20 Iulie 2008 06:54
Draga Piroshca,
Daca vorbesti de cruditati, si femeilor le plac cruditatile ca si barbatilor.Daca subiectul care va sa zica este prea crud, sa stii ca asa o patesc si eu cu ouale cand le fierb dimineata.Nu am timp sa le tin prea mult pe foc si le mananc dupa aceea, pe jumatate crude.Dar sa vezi ce voce capat dupa aceea, zici ca sunt Pavarotti.Cred ca asta se intampla atunci cand mai imi scapa si cate o coaja pe gat.

Postat pe 20 Iulie 2008 16:09
Stii de ce mai multe ori se intampla ca barbatul sa ramana cu sotia..nu vreau sa te dezamagesc, dar ai mare grija ce faci si cum vei proceda in continuare!
Sfatul meu e sa astepti macar pana el se decide sa puna capat si apoi daca chiar vrea sa fie cu tine o sa fie..
Daca chiar nu mai merge relatia lui cu sotia va divorta si motivul nu vei fi tu..
Cu rabdarea treci marea...asa ca ai rabdare ca apoi sa nu suferi!!!
black_girl
Postat pe 20 Iulie 2008 23:54
O, Blacky, alta solutie nu ai gasit?Sa astepte sa decida el..Dar de ce?El este mai destept decat colega noastra, sau are insemne ca este senator din insula Galapagos?Nu ar fi mai corect ca decizia sa apartina altei persoane?Uite tzutzu, cand ai sa-ti limpezesti situatia, atunci vom mai sta de vorba.Pana atunci, nu intalnire, nu tu cafea la ibric, nu tu covrigi impartiti sub clar de luna.
Si pew urma, mai ewxista aici o complicatie.Presupunand ca lucrurile le limpezeste tipul, nu o sa vina fosta doamna de La Vallieresa mai rezolve o serie de probleme post mortem, cu vicontele de Bragelona?Stiu ewu?Sa mai spele niste scutece, sa mai ia un biberon, sa imparta mosia lui Ludovic?Ceea ce vreau sa spun este ca lucrurile nu sunt asa de simplute cum par, si ca o fosta relatie, mai are efecte intarziate, ca o bomba cu ceas.Si pe urma, de ce le place atat de mult femeilor sa complice lucrurile?Nu putea sa gaseasca colega noastra un tip care are probleme mai putine?Printre acestea ar putea sa fie si lipsa femeii din inventarul agricol?

Postat pe 21 Iulie 2008 13:46
Hmmm...sa stii ca am stat si m=am gandit dar altceva nu mi-a venit in cap...Daca ar fi sa ma pun eu in locul ei, chiar daca nu as vrea asta, as renunta la el si mi-as intoarce privirea spre altcineva care sa fie singur, cu mai putine probleme si fara sotie, in primul rand
black_girl
Postat pe 21 Iulie 2008 15:31
Asa blacky.Dar daca sta in randul al doilea si sala este aglomerata, ce te faci?

Postat pe 21 Iulie 2008 18:05
barbati insurati?! nu-i cazul. ganditi-va ca veti deveni sotii si voi la randul vostru...
inocica
Postat pe 21 Iulie 2008 19:56
O sa fiu cu ochii in patru la iesirea din sala;)
black_girl
Postat pe 22 Iulie 2008 16:22
De ce? Sa nu te calce Suzuki pe picior?Sa satii ca este baiat manierat, si politicos cu doamnele.

Postat pe 22 Iulie 2008 21:15
De la: inocica, la data 2008-07-21 19:56:20barbati insurati?! nu-i cazul. ganditi-va ca veti deveni sotii si voi la randul vostru...


am tot auzit asta. si ce daca vor deveni sotii? adica, alta sa aiba grija de casnicia lor? alta sa vegheze ca maria lui, barbatul ei sa nu insele? iote, domle, ce garda de corp li se pregateste sirecilor masculi. :)))
nu acesta e un motiv pentru care sa nu se lege astfel de relatii. e vorba de cu totul altceva, cred eu. e ceea ce s-ar numi neimplinire. cum va fi fericita o femeie care trebuie sa se multumeasca cu niste firmituri aruncate cu aplomb, asa ca si caum ar fi niste delicatesuri?

pai,

mincinosul spune ca nu se mai intelege cu nevasta, ca aia il neglijeaza, ca e ea neglijenta, ca ...si ca....

un astfel de barbat merita luat in seama? daca e asa cum zice si de e asa de rupt in spate de necazuri, pai de ce nu divorseaza? daca iar o sa aud motivul cu cei copii care trebuie sa creasca cu mama si tata, mor !! ce se mai folosesc unii de acest lucru ca sa-si ascunda neputinta unei decizii sau sa impresioneze .

cica va divorta . ma umfla rasul. never de nicicand !!! de ce? pentru ca nu are de gand, pentru ca treburile acasa sunt ok , la fel si nevasta. ticalosul e in cautare de gaste si atat. asta, asa ca sa-si faca perna lui din culcus, mai pufoasa . stiti, e ca in povestea cu scoicile marii. le pui de le asezi la ureche si auzi valurile. ti se pare ca mai esti inca langa apa, ca inca mai plutesti in bratele ei. asa e si cu jumulitul asta de pufusor. la culcare, 'mnealor pun capul in perna achizitiilor si pana ii ia somnul, trec in revista lista cu cel card de admiratoare.

a.....exista si sansa de a fi liber. adica, de-al elibera nevasta din post. atunci, da. poate fi al vostru. spun la plural pentru ca, naravul din fire, n-are lecuire.

si_totusi
Postat pe 24 Iulie 2008 11:54
Citesc si nu ma abtin sa nu rad...cat de profunda poti fi tu, si_totusi... profunda in ceata care iti acopera creierul, evident. Ti-am citit doua posturi diferite, pe doua teme diferite, si te-ai contrazis singura avand, fata de aceeasi situatie, doua pareri diferite: barbatii care inseala sunt niste ticalosi cu totii, in schimb femeile care isi anunta barbatii, dupa 13 ani de casnicie, ca au pe altcineva, trebuie sa isi vada de drumul lor in viata, pentru ca ele au suferit destul. ... femeie, imprastie-ti singura ceata din cap, sincer.. in fiecare postare ce ai avut-o aici, i-ai sfatuit fie la divort - in trei randuri, fie ai povestit ce mirifica viata ar avea-o daca divorteaza..dar poate sunt femei care vor sa lupte pentru casnicia lor, pentru barbatul lor, pentru familia lor. Si asta chiar iti racaie ceata de pe creier, nu?
anakin
Postat pe 24 Iulie 2008 13:59
Anakin, fa-ma sa inteleg:Despre care ceatza este vorba.De ceatza din cap sau de ceata dsin pat?Hai ca discutia devine palpitanta si au inceput sa mi se inroseasca urechile.Cred ca am sa stranut.

Postat pe 24 Iulie 2008 15:37
ai dreptate, nu ma gandisem la ceata din pat
anakin
Postat pe 24 Iulie 2008 18:16
ana kin profund

pai, hai sa o luam punct cu sub punct

1. pai nu te abtine, ana kin . da-i drumul. cand te abtii se intampla doamne fereste vreun blocaj si nu face bine la sanatate. :))

2. confuza exprimare dar, mai citesc o data ca , ermetic mai scriezi . ca sa nu zic imbarligator:))asadar si prin urmare, sa lucram pe materialul kinuitei


"Ti-am citit doua posturi diferite, pe doua teme diferite, si te-ai contrazis singura "


pai, mai femeie fara ceata in cap, adica cu mintea limpede, daca erau 2 teme diferite era si normal sa am pareri diferite. acu' ca ai inteles tu ca m-as fi contrazis singura sau cu grupul, asta e numai si numai o problema a ta. chiar, daca folosesti formula "te contrazici", se subantelege ca ma contrazic pe mine ma. mai era nevoie si de cuvintelul "singura? " intreb, nu dau cu parul.

"avand, fata de aceeasi situatie, doua pareri diferite: barbatii care inseala sunt niste ticalosi cu totii"

nu cu totii. numai cei din partea dreapta. cei din stanga, niste ingeri :)))
ia da tu un citat de unde ai dedus acest lucru. stii cum e. toti stiu sa citeasca, putini si inteleg ce citesc

" in schimb femeile care isi anunta barbatii, dupa 13 ani de casnicie, ca au pe altcineva, trebuie sa isi vada de drumul lor in viata, pentru ca ele au suferit destul. ... "


si aici trebuie sa dai citat ca iar nu ai inteles. dar nu ma mir

si nu asa? daca aia hotaraste sa plece, ii spune omului verde in ochisori ca sa se ingalbeneasca ala la fata si gata. numeni nu poate fi tinut cu forta intr-o casnicie. ce tot atatea imbarligaturi cu a doua sansa, cu stau ca ma discuta tzata de la colt, etc.

"femeie, imprastie-ti singura ceata din cap, sincer.."

:)))


"in fiecare postare ce ai avut-o aici, i-ai sfatuit fie la divort - in trei randuri "
numai in 3? nu ai gresit la numaratoare? :)))sau la artimetica esti mai buna ca le cetire? :))

"fie ai povestit ce mirifica viata ar avea-o daca divorteaza.."

nu e acelasi lucru? unde vezi tu contrazicerea. ?

"dar poate sunt femei care vor sa lupte pentru casnicia lor, pentru barbatul lor, pentru familia lor. Si asta chiar iti racaie ceata de pe creier, nu?"

aici ai scris ca o femeie intelegenta, nu ca mine cu ceata in capatana :)))
adica cum sa lupte? explica tu. si apoi, cu ce le impiedic eu sa nu stea la bataie ?

p.s.
pentru ceata mai gaseste si tu niste sinonime ca m-ai plictisit cu ist termen . iote, iti dau eu idei: nebuloasa, confuzie, contuzie, perfuzie :)))

in concluzie, nu ai inteles nik. :))) si-ti mai dai si cu parerea, facand afirmatii gratuite
si_totusi
Postat pe 24 Iulie 2008 19:50
La un spital de nebuni, doctorul, vrea sa dea drumul acasa unui numar de trei pacienti, care i s-au parut lui ca si-au mai revenit din nebunia lor.Ii cheama la el in birou, ii invita sa stea jos, si ca sa fie sigur de sanatatea lor mintala,ii supune unui test foarte usor:
-Cat face doi ori doi?
-Saptezeci si sase,-ii raspunde primul.
Doctorul se uita lung la pacient si clatina nemultumit din cap.
-Cat face doi ori doi?-il intreaba doctorul pe al doilea.
-Marti.-ii raspunde foarte sigur al doilea.
Doctorul se scarpina in barba.
-Cat face doi ori doi?-il intreaba doctorul pe al treilea.
-Patru.-Raspunde sigur de el pacientul.
"In sfarsit, din trei, gasii si eu unul sanatos."
-Dar cum ai aflat?-intreba curios doctorul.
-Foarte simplu domnule doctor.Am scazut Marti din saptezeci si sase.
-Bine baieti, puteti sa va intoarceti in salon.
Ies cei doi, dar ultimul mai sovaie.
-Da?-intreba doctorul ridicandu-si ochelarii pe varful nasului.
-Pai eu cred ca nu este nicio problema daca gresim.
-De ce?
- Vine "si totusi" si ne corecteaza greselile.

Postat pe 24 Iulie 2008 20:31
vanghelie :))))
si totusi , ultima propozitie nu era din bancul ista :))) cre ca din alt banco_mat :)))
si_totusi
Postat pe 24 Iulie 2008 22:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AJUTOOOOOOOOOR!!!!!!!!!!!!!! 52 De la: pisi08 27 Aprilie 2009 23:07
daca as fi pentru o zi femeie/barbat 193 De la: elisabeta_boia 6 Septembrie 2011 18:12
poti sa cuceresti pe cineva cu versuri? 7 De la: si_totusi 31 August 2010 23:06
probleme cu vibratorul 111 De la: superbus 13 Mai 2009 11:35
Se trateaza? 3 De la: gabitzza 12 Mai 2009 18:17
Setari Cookie-uri