De ce ajung barbatii sa insele?

nu mai am increde in barbati,chiar daca au acasa tot ce le trebuie,dupa un timp,dau cu bta in balt....undeva se produce ceva in mintea lor si...gata aventura,nu sunt misogina dar femeile fac asta mai putin cand au deja un partener,vor sa-l si pastreze,ele sunt loiale,fidele,ideii de iubire pe cand barbatii....
nicoll
Postat pe 29 Octombrie 2008 09:21
Asa este ,dar cine ii intelege?se inteleg doar ei singuri pentru ca stiu cum sa si ticluiasca argumentele pro si contra ,altfel spus nu este un criteriu pe care te poti baza
magda_r
Postat pe 29 Octombrie 2008 11:14
de parca noi suntem ingerasi
DIN SIMPLA CURIOZITATE SI DORINTA DE A AVEA CEVA NOU ,cred ca e destul de rational cel putin pentru ei nu ?
yavrum
Postat pe 29 Octombrie 2008 12:07
In viata trebuie sa contam pe realitati, nu pe dorinte !!! Asa-i facuta lumea: doreste lucruri rare iar usile deschise nu sunt atragatoare, ne temem de toate, ca muritori, si ravnim la toate de parca am fi nemuritori.Nu trebuie sa uitam un lucru: sentimentele si dorintele carora nu le dai atentie mor curand de inanitie, pentru ca atentia constienta este hrana si substanta lor. Sa ucidem dorinta nu este cu putinta, dar o putem amagi, adormi, anestezia..........., e in natura oricarei dorinte sa se stinga daca nu e hranita de speranta.
Barbatii nu inteleg un lucru: e mai usor sa-si suprime prima dorinta decat sa le satisfaca pe toate celelalte care urmeaza......
Intotdeauna, atat la barbati cat si la femei, lucrul dorit lipseste: tanjim dupa el mai mult decat oricare altul, ne cade in mana, vrem un altul........si setea noastra este mereu aceeasi.....numai ca la unii barbati setea continua este de a schimba femei, nu cariera, obiecte, lucruri, ci fiinte, facand confuzii intre acestea.
Fericita va fi acea fiinta care isi va face singura curaj, aceea care isi sterge ochii de lacrimi si merge inainte (caderea e adeseori un mijloc de a te ridica mai sus), aceea care oricat de lovita de soarta ar fi, poate cu sufletul impacat sa patrunda inlauntrul propriei sale fiinte, privindu-se fata in fata si gasind in sine un prieten cinstit care ii strange mana.Propria ta persoana te poate face sa treci peste acele momente nefericite daca stii cum: sa ai gusturi simple, un anumit curaj, o anumita capacitate de a te darui, o constiinta linistita,......... fericirea nu e o himera, folosind experienta si gandirea poti obtine multe de la tine.
constantinescuadina73
Postat pe 1 Noiembrie 2008 14:21
Citatul asta spune multe:

A fi indragostit de cineva inseamna mult mai mult decat a fi stapinit de un sentiment coplesitor - inseamna a lua o hotarare, a face o judecata, a te angaja printr-o promisiune. Daca dragostea ar fi doar un sentiment nestatornic n-ar exista nici o baza pentru fagaduinta de a iubi pe cineva pe toata durata vietii. Sentimentele vin si se duc. Cum as putea promite statornicie daca m-as baza numai pe ele, fara sa ma biziuesc pe judecata mintii si pe vointa caracterului ? (Erich Fromm)
needforspeed
Postat pe 1 Noiembrie 2008 22:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere are acum despre mine 24 De la: l_erika 18 August 2009 10:37
I-am zis ca vreau sa ne casatorim si m-a parasit 106 De la: anamarianow 18 Februarie 2010 00:57
iubesti o data sau poti iubi de mai multe ori in viata? 285 De la: micabis 16 Iulie 2009 22:25
timpul...ce ati face daca ati putea da timpul inapoi... 90 De la: Iryna_Iry 26 August 2012 16:16
manipulare sentimentala? joaca? 26 De la: pik_nik 18 Octombrie 2009 16:11
Setari Cookie-uri