cred ca am nevoie de ajutor

Conform unui sondaj peste 75 % din femei nu au fantezii cu cel care urmeaza sa le fie sot, 37% se gandesc la alt barbat in timp ce sunt in pat cu viitorul sot, iar daca jumatate din femei spera la o viata sexuala mai buna, ulterior casatoriei 75 % sustin ca viata lor sexuala s'a inrautatit.
Cifrele pot fi discutate, dar trendul in ce facem cu totii in zilele noastre, trebuie recunoscut. De ce ne casatorim cu omul de care nu avem nevoie si mai apoi ne lamentam ca nu se schimba ?
Teama de singuratate nu e o scuza, ci ar trebui sa recunoastem fatis ca e doar o solutie de care ar trebui sa fie instiintat si partenerul. . Cati facem acest lucru ?
taur_atipic
Postat pe 8 Februarie 2009 18:06
taurash de la orash, fie si atipic. da' de cand sexul este masura unei casnicii reusite? si a nevoii de celalalt?
In fine, multa lume se minte. de ce? ca e greu sa astepti pe acela/aceea de care chiar ai nevoie, sa vezi ca-i si reciproc etc. si poate nici nu apare. e adevarat ca hotararea de a sta cu cineva nu tine loc de dragoste. totusi.. "dragostea este un mare proces de autosugestie"...
gianiblue
Postat pe 8 Februarie 2009 21:49
Conform altui sondaj 39 % din femei s'ar culca cu seful de la servici pentru o promovare ce le'ar aduce un spor la leafa, iar 25 % s'ar marita pentru bani.
Poate ca nu sexul si banii sunt secretul casniciei perfecte, dar nici sentimentele. Banii daca ii ai se pierd usor, forta sentimentelor se diminueaza, iar apetitul scade.
In ce priveste sexul acelasi sondaj releva apetenta femeilor pentru sex: 50 % isi insala partenerul, 32 % nu considera dragostea importanta pentru a face sex, iar 14 % ar face sex cu partenerul celei mai bune prietene. Ce e mai relevant este ca la generatia tanara femeile au cu 2 % mai multi parteneri decat barbatii de aceeasi varsta, ceea ce ne arata trendul in viitor si se reconfirma precocitatea lor in raport cu sexul opus.
Cat priveste romantismul femeilor in alt sondaj au adunat decat 2 % mai mult decat barbatii. Sunt cifre care desi pot fi combatute si par neverosimile, ele ne scot la lumina niste realitati actuale.
De observat, este ca desi sustinem fatis un lucru, ascuns gandim diferit, de aceea opiniile multor femei sunt gresite.
In alta ordine de idei, Gianiblue, de cand ceea ce vor femeile este secretul casniciei perfecte ?


taur_atipic
Postat pe 9 Februarie 2009 00:39
iti raspund eu in locul lui giani...

femeile intotdeuna vor casnicii perfecte

vestea buna e ca suntem multe

vestea proasta e ca nu exista casnicie perfecta
wife_de_zmeu
Postat pe 9 Februarie 2009 04:30
Wifo, ce matinala esti! Multumesc de sprijinul real si la obiect.
Oameni buni, e vorba de constructia fiecaruia. Unii sunt parteneriali, familisti, altii flower-power in the city. Recomandabil sa se adune unul cu altul din aceeasi categorie. credeti-ma ca pana si cei flower-power nu ar avea de ce sa divorteze unul de altul caci si-ar intelege natura...
gianiblue
Postat pe 9 Februarie 2009 08:22
daca lasam deoparte sondajele si procentele,si ne uitam la societatea in care traim, ne dam seama ca totul e o mare minciuna!
si ai 2 varinate, in principiu:
-ori te faci ca nu vezi ce face sotul/soata, te porti civilizat si incerci sa ai o viata normala, dupa "standarde"....
-ori esti realist, si cand nu-ti convine, mergi mai departe...

fiecare varianta cu avantajele si dezavantajele lui!
zambila
Postat pe 9 Februarie 2009 10:40
Orice om isi doreste casnicia perfecta, nu doar femeile. Cum ajungi la ea e o aventura. Pentru toti.
taur_atipic
Postat pe 9 Februarie 2009 17:46
Casnicia perfecta...
Cred ca am o casnicie aproape perfecta. Poate pentru ca-mi aduce cafeaua la pat in fie'ce dimineata? Poate pentru ca ma mangaie cand ma ia jalea de sare camasa pe mine? O fi perfecta si pentru el? D'apai este! De ce este? Pentru ca atunci cand ridica vocea io ii vorbesc in soapta si ma joc cu el. Brusc ma doare in gat si nu poti tipa la un om care vorbeste in soapte si care da din gene... Stie ca-l pacalesc si-l bufneste rasul. Asta nu inseamna ca nu ne si certam. Da' e buna si cearta! Daca ar face tot ce vreau cred ca m-ar cam plictisi, nu l-as mai stii de barbat, insa nu da si nici nu ne inselam. Am facut noi o conventie asa ca la prima abatere ne spunem ,,pa,pa" indiferent de ce ne leaga impreuna. Poate de aceea nu se duce cu altele? Poate pentru ca ma stie puternica si oricand gata sa o iau de la zero fara sa ma uit in urma? Ba daca mai si sufla apoi, trec la blesteme si injuraturi? Nu stiu!
Asadar, exista doamnelor, poate doar n-ati cautat si credeti-ma stiu ce inseamna sa ai un dobitoc la usa...Nu suporta comparatie atunci cand ai alaturi un om cu care ai aceleasi idealuri, aceleasi expectatii, aceleasi vise...Nu neaparat e un om rau, dar se poate ca sa nu coincida dorintele tale cu ale lui, dar daca se poarta urat cu tine atunci clar e un om rau...
E si un banc in care se zice ca barbatul e intampinat de amanta cu ,,ce dor mi-a fost de tine", iar de nevasta cu lista cu indatoriri. Zilnic imi e dor de sotul meu si ii spun asta...Poate ca asta ajuta, dar important, poate cel mai important este ca si lui ii e dor de mine fara sa fi facut ceva special pentru el...
guineverre
Postat pe 9 Februarie 2009 19:31
quineverre...sa fi tu aceeasi persoana care spuneai ca ai suportat umilinte din partea exului? care te-ai umilit si te-ai rugat de el sa te reprimeasca de dragul fetelor?

mai, mai...frumos reviriment...felicitari...
prometeus_969
Postat pe 9 Februarie 2009 23:35
nu stiu daca mai este valabil!!!dar e foarte usor sa vorbesti cand nu traiesti situatia...faptul ca ai fetitele e mai greu din punctul tau de vedere...poate asa este si normal..sigur de fapt ,copii implica mult mai mult.sunt casatorita si am o fetita dar...cred ca as prefera sa ma gandesc un pic realist la situatie. provin din familie de divortati si nu a fost usor ..dar am crescut,m-am descurcat singura si am avut mama langa mine ., si am trecut peste asta. daca tu poti si vrei ..te vei descurca,iar fetele te vor intelege. poate asta iti trebuie respect pt tine.de la tine sa vina .asta e mai important.poate el nu te vede femeia care esti atat timp cat il suporti si mergi inainte . barbatii nu recunosc nici daca sunt prinsi(cu exceptia celor care au c..... acele doua ce unora le lipsesc.. .aceia sun cei care sunt responsabili, te respecta si-ti spun adevarul... nu pt ca sunt sfinti doar ca asa este normal ..in momentul in care cauti ceva in alta parte,inseamna ca-ti lipseste ceva la persoana de langa tine . nu inseamna ca tu ai defecte doar ca in timp te schimbi...iar barbatii se vor schimba tot timpul di prea putina responsabilitate ..cea pe care o au fata de greutatile unei casnicii (a unei familii) .
ai incredere in tine sigur esti in stare de multe lucruri ..nu meriti sa-l suporti atat timp cat nici macar nu stie ce vrea..! ca femeie si ca mama meriti mult mai mult prin simplu fapt caci datorita tie cineva ii spune tati...!!scuze ! ma oftic la chestii de astea ,,,sunt mai feminista scuze si de greseli ..m-am grabit
mihaelacazbir
Postat pe 10 Februarie 2009 21:17
Mai Escalibur.Ce mai faci mai. De cand nu te-am mai vazut...ai crescut in top?Vezi cum te descurci cu regele Arthur, ca stii si tu cum este.
Ioana007
Postat pe 10 Februarie 2009 21:23
poate ca da e mai rau de cat credem...dar sa fim seriosi cand ii luam ii acceptam asa cum sunt ,. mumai caci cu timpul ai prefera sa fie un pic mai maturi...nu stim daca toate sunt asa norocoase sa-l si gaseasca ...e mai bine sa ne amintim cum erau iar daca relatie e mai rea si viata la pat mai plictisitoare ,,,.. inseamna ca nu mai gustati de mult un pahar de vin (2)si urmeaza si fantezia.... cuplu inseamna mult mai mult decat sa cauti cine e vinovatul ...in pat sau de ce nu mai ai chef....
mihaelacazbir
Postat pe 10 Februarie 2009 21:24
buna dinmineata tuturor si special pentru KIKI sa se trezeasca la realitatea care e cruda pentru ea ,nu va fi mai buna sau se va coace daca va mai sta in aceasta asa zisa casnicie.spun asata pt. ca eu altfel percep o uniune in doi.
ghelene_06
Postat pe 11 Februarie 2009 08:43
De la: Ioana007, la data 2009-02-10 21:23:52Mai Escalibur.Ce mai faci mai. De cand nu te-am mai vazut...ai crescut in top?Vezi cum te descurci cu regele Arthur, ca stii si tu cum este.


Regele Arthur e mort, Slava Lui Dumnezeu, acu' Lancelot i-a luat locu' si iata ca zic de bine si io...Regele Arthur nu m-a mai primit la curte (desi l-am implorat, precum zicea un domn mai sus) si bine mi-a facut ca am scapat de-un dictator, de-un bleahhh
Acu' io mi's bine, ceea ce va doresc si voua, unde vreti voi si cum vreti voi! Nici nu stiam si nici nu banuiam ca se poate trai si altfel. Inca imi dau palme sa vad daca visez. Cand ma gandesc cat am plans ca ma inseala ala Ce proasta!
N-am avut demnitatea macar sa-l fi parasit io, da' iete ca a rasarit soarele si pe strada mea si am alaturi un Om care e mult mai bun decat un rege.
guineverre
Postat pe 11 Februarie 2009 15:16
quineverre scumpo...fi fericita ca ai scapat. puteai sa continui si era mai rau...

chiar, cand ne gandim la trecut, nu-i asa ca ni se par ridicole toate framantarile alea prostesti?
wife_de_zmeu
Postat pe 11 Februarie 2009 16:34
Aveti dreptate toti,stiu.Acum (suspendand divortul)mi-am asumat un risc,am promis ca mai acord o sansa casniciei.El face tot posibilul sa fie bine.Nu-l cred ca a teminat cu amanta si nu cred ca voi mai avea vreodata incredere in el.Dar e riscul pe care mi l-am asumat.Asta nu inseamna ca daca voi vedea ca ,chiar nu mai merge voi ramane cu el.Eu cred ca toti meritam o a doua sansa.
kiki33
Postat pe 12 Februarie 2009 09:57
Si cand voi hotara ca s-a terminat definitiv va fi decizia mea personala,nu a altora.Probabil cand voi ajunge sa-mi fie indiferent.Deocamdata nu-mi e.L-am iubit prea mult .
kiki33
Postat pe 12 Februarie 2009 09:59
Asa e Prometeus, da' ce sa faci daca nu stiam decat casa, copii si regele...
Kiki, felicitari! Indiferent care e decizia e a ta si asta e important. Cat despre incredere...Nici in tine nu trebuie sa ai 100%, ca nu stii viata cum e...Un 90% acolo e bun...
Te felicit pe tine si pana la urma si pe sotul tau ca nu a ales o alta varianta, fiindca putea sa se duca cu aia. Plus ca eu cred in schimbarea oamenilor in bine, in iertare, dar asta depinde doar de ei...Unii invata ceva din greseli, altii raman aceiasi idioti care cred ca a te naste barbat e cel putin un rang nobiliar si se cred regi.
Fericire iti doresc alaturi de fetitele tale de aici, de nicaieri, de la o mama care nu a avut norocul (inca), sa aiba toti pui langa ea. Da' vine ea si ziua mea si o sa ve scriu cu toata fericirea de atunci la care deocamdata doar visez...
guineverre
Postat pe 12 Februarie 2009 16:01
eheee, quineverre...daca te consoleaza cu ceva sa stii ca nu esti singura care a umblat ca un robotel pentru casa, copii si barbat. toate trecem prin faze de-astea. e pacat ca nu ne trezim la timp.

kiki, sper din tot sufletul ca stii ce faci. ar fi pacat sa te trezesti iar dezamagita. noroc iti doresc.
wife_de_zmeu
Postat pe 12 Februarie 2009 18:46
Cred ca ai dreptate..important este de acum sa fii linistita (daca poti fi,!fara suspiciuni si comentarii cand se va ivi ocazia.asa este, toti avem dreptul la o a 2-a sansa ..sfatul meu este sa- arati o parte din tine pe care el a uitat-o...sa fii sexi si sa-l cauti tu ...!!! poate el are nevoie si de o femeie ..nu numai de mama ,sotie si altele....alte de ale casniciei !!! Cand iubesti te mai si umilesti sau mai bine zis mai si lupti ..nu e o rusine daca asa simti, atat timp cat este si cu demnitate ....sper sa fie bine ..
scuze ca m-am bagat asa .am mai citit pe aici dar nu am intevenit..
mihaelacazbir
Postat pe 12 Februarie 2009 20:27
Linistea ta va creste pe masura ce iti vei scurta poalele rochitei draga.In ceea ce priveste o a doua sansa nu o lua in considerare, pentru ca nici tu nu stii cate sanse au trecut pe langa tine si tu nu ai stiut, pentru ca scriai romane erotice cu piticul ala mic care era noaptea vedeta xxx.
Ioana007
Postat pe 13 Februarie 2009 15:59
De la: Ioana007, la data 2009-02-13 15:59:44Linistea ta va creste pe masura ce iti vei scurta poalele rochitei draga.In ceea ce priveste o a doua sansa nu o lua in considerare, pentru ca nici tu nu stii cate sanse au trecut pe langa tine si tu nu ai stiut, pentru ca scriai romane erotice cu piticul ala mic care era noaptea vedeta xxx.


??????????????????????????????????
kiki33
Postat pe 16 Februarie 2009 09:10
Daca nu vrei sa tai poalele, cel putin cumpara desuuri sexi si transparente.
Ioana007
Postat pe 16 Februarie 2009 18:34
Ieri,dupa cum bine stiti,a fost Dragobetele.
Si stiti ce am facut eu?
L-am prins pe sotul meu cu amanta lui.De data asta l-am vazut eu cu ochii mei .Si stiti care e culmea nesimtirii?ghiciti?-El tot neaga,desi eram la doi metri langa ei.Ce mai ziceti?
kiki33
Postat pe 25 Februarie 2009 10:50
ehee...kiki...mi-e ca asta ti-a cam naruit speranta ca lucrurile se vor indrepta...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Februarie 2009 10:52
De la: kiki33, la data 2009-02-25 10:50:29Ieri,dupa cum bine stiti,a fost Dragobetele.
Si stiti ce am facut eu?
L-am prins pe sotul meu cu amanta lui.De data asta l-am vazut eu cu ochii mei .Si stiti care e culmea nesimtirii?ghiciti?-El tot neaga,desi eram la doi metri langa ei.Ce mai ziceti?


ce zodii sunteti tu cu sotul tau?

P.S. Eu nu l-am pris pe prietenul meu cu alta la modul cum l-ai prins tu pe sotul tau, dar la un moment dat stiu ca a fost... si cand i-am zis a negat... mereu neaga. Se simt vinovati, asta-i adevarul, dar sunt ca niste copii pe care i-ai prins mancand cu degetele din borcanul cu gem... si ei stiu ca nu-i bine ce fac... dar... o fac in continuare...

Totusi, tu i-ai zis ca l-ai vazut acasa sau atunci pe loc...? Pentru ca dac nu i-ai zis pe loc e cam nasol...
angel_demon10
Postat pe 25 Februarie 2009 16:13
eu sunt varsator,el este taur.
Bineanteles ca m-a vazut,le-am facut si poze si el tot neaga.zice ca atunci cand i-am facut eu poza lui el era singur in masina.Normal,ca am asteptat ca ea sa coboare ca sa nu fuga cu masina.
kiki33
Postat pe 25 Februarie 2009 16:28
De patru ani astept acest moment,sa-l prind eu,sa nu ma mai faca nebuna,proasta,paranoica etc.Aseara m-am simtit foarte bine,chiar satisfacuta .Acum astept furtuna.
kiki33
Postat pe 25 Februarie 2009 16:32
kiki,

imi pare rau..imi reiau parerea din prima pagina,am indoieli serioase ca povestea ta este adevarata,prea e zeama lunga...pacat de oamenii care si-au racit gura aici de pomana....

daca 1% este reala...ce sa zicem? conteaza?in timp ne-ai demonstrat ca nu...

iar astepti furtuna? aha..si de data asta nu-ti mai este frica,nu?

o sa folosesc o expresie care aproape o uitasem:

hai draga ca ne-ai dat pe spate...nu alta..
iasomia
Postat pe 25 Februarie 2009 16:33
Kiki, este sinistru.Sa te bucuri ca l-ai prins?Relatia dintre doua persoane nu se bazeaza pe astfel de situatii.Eu cred ca tu ai o problema foarte mare.
Ioana007
Postat pe 26 Februarie 2009 05:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce ajung barbatii sa insele? 5 De la: needforspeed 1 Noiembrie 2008 22:19
. 1 De la: natalia0 9 Decembrie 2008 18:28
am primit de la viata exact ce nu mi-am dorit...un barbat fals 31 De la: lory89 4 Iunie 2009 01:02
Copiii intr-o relatie 3 De la: anima 8 Decembrie 2008 09:49
Am nevoie de un ajutor...mai ales din partea femeilor... 7 De la: Alecsx 23 Aprilie 2009 15:09
Setari Cookie-uri